Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) Crytek


Crytek
veterán

Hosszútávfutásra milyen cipőt javasolnátok?? Maximum 20 ezer ft-ig érdekel!
(Vegyes terület aszfalt ,földűt,kavicsos szakasszal tarkítva)

Next PC Upgrade: 2022

(#7552) raggg válasza Crytek (#7551) üzenetére


raggg
senior tag

Talán az Adidas cipői olcsóbbak, de mondjuk ha ilyen árban akciósan találsz nike pegasust, azt is érdemes felpróbálni. Érdemes korábbi modelleket nézegetni, azok olcsóbbak.

ragklaatPS

(#7553) Crytek válasza raggg (#7552) üzenetére


Crytek
veterán

Konkrét modell esetleg? Mert futáshoz nem tudom mit kell nézni :(
Mert a cipők leírásánál van hogy max x km aszfalt stb. De most akkor ezek máshol más távra miért nem jók?

Next PC Upgrade: 2022

(#7554) raggg válasza Crytek (#7553) üzenetére


raggg
senior tag

Érdemes elmenni egy olyan boltba, ahol tudnak neked segíteni olyanok, akik értenek hozzá. Látatlanban nem nagyon tudjuk megmondani, hogy neked milyen cipő lesz jó (a nálam tapasztaltabbak sem): fel kell próbálni többet is.

A "normális" futócipők (Adidas, Nike, New Balance, Saucony, Asics; tehát pl. nem a Decathlonos sajátmárkás cuccok) jellemzően azért elég csillapítást adnak aszfalton is (persze nem a Nike Free, vagy a NB Minimus, de ha esetleg ezekbe lépsz bele érezni is fogod, hogy kevés). Méretben érdemes egy picit nagyobbat választani (fél-, vagy egy egész mérettel), illetve ha rám hallgatsz este menj el cipőt próbálni (estére egy picit duzzad a lábfejed, így ha este próbálsz cipőt, elkerülheted, hogy szűk lesz később).

Cipő leírása alatt nem tudom, hogy pontosan mit értesz; igazából vannak "normál" talpú és terepcipők. Az előbbi aszfaltra, könnyű terepre (salakos futópálya, vagy mondjuk egy kitaposott ösvény) jó, utóbbi komolyabb terepfutásokra. Ha városban, úton/út mellett, ösvényen futsz, akkor oda nem kell terepcipő. Ha erdőben, fák/gyökerek között ugrálsz, akkor érdemes terepre valót venni.

Nekem beváltak a Nike cipők, de 20 alatt tényleg csak akciósan lehet kifogni, talán a Nike a legdrágább. Van aki a New Balancera esküszik, van aki Saucony-ra.. egy szó mint száz, menj el valahova, ahol van többféle, próbáld fel és kérj segítséget. :-) Aztán nyilván ha valahol sikerül egy jót találnod méretben, akkor utána meg tudod rendelni még a netről is olcsóbban...

ragklaatPS

(#7555) tomcica válasza Crytek (#7551) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En a most nagyon jo arban kaphato Nike Pegasus-t valasztanam akar a 29 v. 30-as modellt,konnyu,de brutalisan parnazott,hosszu tavon ez a ket tulajdonsag nagyon jol fog jonni.
19.999-ert lattam Hervisben,de a nyulcipoben is le volt arazva.Fenyevekkel jobb,mint a 12-15ezres egyeb belepo kategorias cipok (Asics,Adidas,Nike).
A masik ami jo ertek/minosegu a Saucony Jazz illetve ha picit feljebb szabad menni akkor a Ride 5 21.500ert is kinaljak mar,mert jott az uj 6-os.Ride 5-om van,MINDENT meg lehet benne csinalni,a porgos 5K-tol egesz fel a napi 32km-es hosszu futasokig.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7556) raggg


raggg
senior tag

NB terepcipőkkel van valakinek tapasztalata? Kellene most egy cipő komolyabb terepre és a Sportsdirectben elég jó árban vannak. A 810v2 15k, 610v2 14k, 610v3 16k.

ragklaatPS

(#7557) tomcica válasza raggg (#7556) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A jelenlegi tempocipom NB 890 V3 ha nem lett volna ilyen piszok draga (30K) akkor azt mondanam a legjobb cipok egyike ;) szoval ha az ar jobb lenne akkor vennek megint.Gyors,eles,kenyelmes...igaz a ket kislabujjnal mar kiszakadt egy fel ev palyamunka utan,de hat mi nem szakadna ki ennyitol?! Mondjuk attol meg siman futok benne meg egy fel evet!

A terep modelljeit nem ismerem,ha hasonlo cipoket epit ehhez a modellhez akkor csak ajanlani tudom.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7558) gombi01 válasza tomcica (#7557) üzenetére


gombi01
tag

Úgy látszik költségcsökkentettek a minőség rovására több márkánál...
Nekem az ASICS gel torana5 több mint 1200km-t kibírt terepen szakadás nélkül, az idén vett ASICS GT 2000-s modell máris kiszakadt belül a sarkamnál pedig csak 536km-nél járok, gondolkodtam visszaviszem és reklamálok még csak 3 hónapos! A Mizuno Inspire9 500km után viszont még hibátlan.

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7559) concret_hp válasza gombi01 (#7558) üzenetére


concret_hp
addikt

ja és arról is van tanúsítványod, hogy menynit mentél benne? :C

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7560) tomcica válasza gombi01 (#7558) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Uhh Mizuno,egy Sayonara-ert a bal labadat is akar odaadnam ;) (nyulcipo 35ezer ft) meg a 17es Ride-ot is megneznem allitolag megint eltalatak valamit a kis rizszabalok.
Amugy mizunoban eddig csak szogesem volt,de az tette a dolgat rendesen.Egyszer meg veszek,csak sehogy nem akarjak a nekem tetszo modelleket learazni (ronin,musha,universe,sayonara)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7561) Aristeus válasza tomcica (#7555) üzenetére


Aristeus
tag

A Pegasus 29-et csak ajánlani tudom! Tavaly Május óta használom, összeszámoltam: eddig 1072 km van benne, a csillapítása egy fikarcnyit sem csökkent. (85 kg-os futó vagyok, régebben meg még több :D)
Olyan 70-75%-ban aszfalton, a maradék részben terepen használom. Mióta megvan egy sérülésem sem volt!
Kopni, alig kopik, a varrás erős. Most néztem a sportsdirecten, megint akciós: [link]
Egy hátrányt tudok neki felróni csak, szellőzhetne jobban is. 25+ kilométer körüli futásoknál mindig vízhólyagom lesz. :)
Ha valaki tud esetleg extra párnázott, nagyon jól szellőző cipőt, akkor ne habozzon, ossza meg a tudását velem is! :))

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#7562) raggg válasza Aristeus (#7561) üzenetére


raggg
senior tag

Hasonlóak az élményem, nekem viszont nem szokott vízhólyagom lenni. Milyen zokniban futsz? Én a Sportsdirectben vadásztam tavaly néhány pár NB zoknit, nekem nagyon beváltak.

ragklaatPS

(#7563) tomcica válasza Aristeus (#7561) üzenetére


tomcica
Topikgazda

LunarGlide?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7564) Crytek válasza tomcica (#7563) üzenetére


Crytek
veterán

LG5 Egész jól néz ki.

Magyaroknál lehet ilyet kapni valahol nem olcsón?

Next PC Upgrade: 2022

(#7565) raggg válasza Crytek (#7564) üzenetére


raggg
senior tag

Nem olcsón? :D Olcsón a sportsdirectben szerintem.

ragklaatPS

(#7566) Crytek válasza raggg (#7565) üzenetére


Crytek
veterán

De ott mennyi a szállítás mert vak vagyok és nem látom?

Next PC Upgrade: 2022

(#7567) Tybee21 válasza gombi01 (#7558) üzenetére


Tybee21
aktív tag

Én pénteken vettem egy Asics Phoenix 6-ot, egy másik fórum ajánlása alapján tervezem, hogy leragasztom valamilyen ragasztószalaggal belülről a sarok résznél, mert nálam az összes cipőm ki szokott dörzsölődni ott. Korábban volt szintén egy Asics (Ges Stratus 3 talán) meg most az új egy Adidas response stability 3-at vált.

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#7568) tomcica válasza Crytek (#7564) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mintha a nyulcipoben lattam volna LG-t learazva,de mar nem remlik (az se h a 4-es v. az 5-os?!)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7569) Aristeus válasza raggg (#7562) üzenetére


Aristeus
tag

@raggg: Nike DryFit-eset használok: [link] lehet a zoknival lenne a gond?
Azt hiszem kipróbálok majd másmilyet is.

@tomcica: Igen a Lunarokat néztem, tetszenek is, csak azt nem tudom, hogy az nekem jó lenne-e, mert minta az stabil cipő lenne, nekem meg pont szupináló a lábam, amihez meg pont nem stabil cipő kellene? Nem is tudom. Lehet bemegyek a Spuri futóboltba és meg fogom kérdezni.
A Flyknit Lunar amúgy ugyan az a lunar, mint amit linkeltetek csak könnyebb, mert más anyagból van? Ez itt: [link]

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#7570) raggg válasza Aristeus (#7569) üzenetére


raggg
senior tag

Hát ez elég frankó zokni, ezzel nem kellene hogy ilyen gondod legyen. De próba cseresznye. A flyknitnek kötött a felsőrésze, nem kell bele zokni sem.

ragklaatPS

(#7571) tomcica válasza Aristeus (#7569) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Flyknit lunaaaar na az egy jo kis cipo lehet ;) (habar en a Flyknit racer-el szemeznek azonnal ;] ) csak hat 40-45ezer ft,annyiert fel etiop falut adnak tokkal-vonoval...nem egy par cipot :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7572) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!

Vége a lazaságnak 2 hónap után újra futok én is, mellette heti 2 alkalom edzés.
Milyen gyakorlatok javasoltok, amivel erősödnék, és javulna a teljesítményem? Mondjuk 5-6 féle lehet elég is lenne és akkor az 4-5 körbe letudnám. :R

(#7573) raggg válasza cekkk (#7572) üzenetére


raggg
senior tag

Nekem a tomcica által javasolt pliometrikus cucc (plyometrics youtube-n), meg heti egyszer egy jó átmozgató edzés saját testsúllyal, ugrálókötéllel nagyon sokat segített. Meg bicajozok még (bár nem hosszú távokon, inkább csak azzal közlekedem).

ragklaatPS

(#7574) Crytek


Crytek
veterán

Kulacstartó övet hol lehet legolcsóbban beszerezni? (dupla kulacsos érdekelne ,mert maraton/ultramaratoni távhoz kellene)

Next PC Upgrade: 2022

(#7575) tomcica válasza Crytek (#7574) üzenetére


tomcica
Topikgazda

decathlon

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7576) Crytek válasza tomcica (#7575) üzenetére


Crytek
veterán

Az volt az első amit néztem ,de nem jöttem rá ,hogy az most mi mert árakat látod,de hogy onnan rendelni lehet-e vagy bármi nem jöttem rá :(

Next PC Upgrade: 2022

(#7577) raggg válasza Crytek (#7576) üzenetére


raggg
senior tag

Erről jutott eszembe a múltkori kérdésed - a sportsdirectből rendelve cca. 3000 ft a rendelés. Nem tudom belföldről lehet-e rendelni (mármint, hogy Magyarországról küldik a csomagot), de kb. ennyivel drágábbak is az itthon vehető cuccok, mint az angliai árak. Érdemes egyszerre többen, vagy több cuccot venni, mi úgy szoktuk.
Decathlonból nem tudom lehet-e rendelni. :-S

ragklaatPS

(#7578) Crytek válasza raggg (#7577) üzenetére


Crytek
veterán

Lehet itthon veszek valami putri cípőt futni max 15k-ig mert itt legalább fel tudom próbálni és nem zsákbamacskát veszek.
Amibe most futok szimpla teremcipő (focira vettem) ennél minden jobb futáshoz :DD
Csak nyárra tervezem a maratoni távot és kell valami más mert ebbe a teremcipőbe nem az igazi futni.

Next PC Upgrade: 2022

(#7579) Cathfaern válasza raggg (#7577) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Decathlonból nem lehet rendelni, csak az üzletekben lehet megvenni.

(#7580) tomcica válasza Crytek (#7578) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en azt mondom a cipon NE sporolj! minden mason lehet (olcsobb rovidnaci,polok stb)
20ezerert mar a learazottak kozott komoly valasztek van (saucony jazz,ride,mayhem....asics GT1000 esetleg 2000,DS trainer,racer vagy a regi lyte33 egyeb 33....nike pegasus,regi lunarglideok)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7581) mate317 válasza tomcica (#7580) üzenetére


mate317
tag

üdv, 800m-es edzéstervet kérhetnék tőled? most már vagy két éve a a rövidtávra vagyok ráállva, de mindig meghúzódok, és az idők is egyre kisebb mértékben javulnak csak, lassan elérem a határaimat:) tehát előbb-utóbb váltani akarok, kicsit hosszabb távra.
heti háromszor szeretnék edzeni, vagy kétnaponta, ahogy szerinted jobb.
itt úgy van nagy vonalakban, hogy gyorsító, résztáv, hosszú? tehát pl. hétfő 100-200-400, szerda 4x500 800-as versenytempóban, szombat 3-5k lassú?

[ Szerkesztve ]

(#7582) tomcica válasza mate317 (#7581) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ket szokasos utvonal van a 800m azaz legrovidebb kozeptav fele.Egyik ha alulrol jossz,tehat gyors vagy (400as sima v. gatas) a masik ha felulrol jossz azaz 1500-3K.Bizonyos dolgok hasonlitanak,de par elteres van a ket tipus kozott.

Heti 3x minosegi palyamunka kell: egyik a 200-as resztavok rovid pihenovel (130-150m kocogas vaagy 30mp allo esetleg valtogathato kethetente) kezdheted 4-6db-al fel kell novelni 8-10db-re,a sebesseg a mostani 800-as idod sebessege (ha pl 2.10 a 800ad akkor 130mp/4 lefele kerekitve 32es 200-ak,az emesztheto is 3-4db-ig)

ezt az edzest ki kell pihenni,a labat nem terheli annyira,mint az idegrendszert,tehat rovid atmozgato nap kovesse!

masodik nehez edzes: 400-as resztavok (kb az 1500-as ritmusoddal,gyorsak legyenek) piheno 200m kocogas 2db-al kezded es noveled felfele 6db-nal megallhatsz es elkezdesz a sebessegen dolgozni,valamint azon h egyenletesebbek legyenek keves szorassal 1-2mp

ezt is ki kell megfeleloen pihenni,egy 4-8km atmozgato beszelgetos a rakovetkezo nap

harmadik nap: na itt jon az elteres,ha alulrol jossz akkor legyen ez 2-4km tempo (5K versenytempoddal) es ide fer meg bele a rovid gyors emelkedok faradt labra

ez eddig 5nap,egy nap full piheno es egy nap erosites mehet (egyik heten plyometrikus laberosites-szokdellesek,dobozra fel-le,egylabas,kitoresek stb. a masik heten pedig palyan gyors de rovid munka pl. 5-6 x 60-80m sprint,vissza seta v. 3-4 x 120-150m de ebbol is seta piheno legyen,itt fontos h kipihenje a labad,ez sprinter munka)

ha kerdes van,csak batran...ez mar a tavaszi program epp a heten kezdtem,nagyjabol nyarig eleg jol fel is novekednek a darabszamok es juni fele mar formaba kezd lenditeni,na ott valtani kell par dolgot

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7583) tomcica válasza mate317 (#7581) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kesobb az elesitesnel vannak letrak is amilyet irtal,es 300-as valamint 500-as versenyre hangolo (pl 500m+300m kozte 400m kocogas,utana pedig meg egyszer ugyanez a ket szeria kozott 600-800m kocogas)
illetve 300m-es resztavok nagyon rovid 100m-es kocogassal (ez gyilkos) de ha odaersz megirom

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7584) Crytek


Crytek
veterán

Esetleg nem ismeri valaki a facebookon az Unique Wholesale Store-t?Vagy ha ismeri valaki rendelt már tőlük megbízhatóak?

Az ottani árak kb világbajnok szintűek,de garancia meg ilyenekről semmit nem tudok :(

Next PC Upgrade: 2022

(#7585) raggg


raggg
senior tag

Nos, a terepcipőről egyelőre letettem, úgy döntöttem, most inkább egy "feszesebb" cipő kellene a gyors futásokhoz. Most egy pega29 van, szerintem ennél lenne jobb választás is.

A lunarglideot néztem (4-5), de mintha az pronáló lábra lenne, nem? Saucony téren volt még olyan, ami tetszene, de itt nem tudom felpróbálni, csak rendelni. :-/

ragklaatPS

(#7586) tomcica válasza raggg (#7585) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Finoman elarulom,hogy a legujabb ilyen jellegu kutatasok azt bizonyitjak az enyhen pronalo (illetve szupinalo) labra a sima normal cipo egyaltalan nem karos,nem ront az allapoton (sot!).Mas eset ha valaki durvan pronal es szettapossa a cipoit teljesen,oda lehet meg kulon betetek is kellenek,de azert nem ez a jellemzo.
Sok esetben meg lehet erositeni a labat es normal cipot hasznalni.

Puma Faas 500-as nem jatszik,28euroert vettem a sportsdirectrol? (angol,haver hozta el)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7587) raggg válasza tomcica (#7586) üzenetére


raggg
senior tag

Ahha. Nálam fordított a helyzet. Normál cipőt nyúzok, egy picit szupinálok, de nem tudom a stabil cipőt mennyire szeretném.

A Faas 500-at néztem, emlékszem korábban dícsérted nagyon. Az ára is korrekt, lehet belehuppanok egybe. Viszont pillanatnyilag nem látom a sporstdirect webshopjában csak a nőit. :-(

[ Szerkesztve ]

ragklaatPS

(#7588) mate317 válasza tomcica (#7583) üzenetére


mate317
tag

thx, ősztől lehet elkezdem!

(#7589) tomcica válasza mate317 (#7588) üzenetére


tomcica
Topikgazda

osztooool? es mikor lendulnel formaba telen? a szeles/havas idoben? hmm :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7590) raggg


raggg
senior tag

Ez a Faas 500 valami nagyon nagy hiánytermék lehet, mert pillanatnyilag sehol nem látok, kiv. a Hervist, de ott vlaami hihetetlen el vannak szállva az árak ( > 30k ).. Nőiből van a sportsdirecten 9500 (!) foritnért, de férfi nincs.

ragklaatPS

(#7591) tomcica válasza raggg (#7590) üzenetére


tomcica
Topikgazda

es a tobbi Faas? 300-as 350-es 550-es (a 800-as az mar nehezbombazo,de fel kell probalni)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7592) raggg válasza tomcica (#7591) üzenetére


raggg
senior tag

Hát a SD-ben most 500/800 van, de női. Megnézem azért a boltjukban is meló után, aztán ha ott sincs belehuppanok a hervisben, max. beszerzem máshonnan.

ragklaatPS

(#7593) Polacheck válasza raggg (#7590) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

én is abban futok, tavaly volt a sportsdirecten 9k körül a férfi, de télen a premier outletben még láttam 7k-ra leárazva is, viszont azóta elfogyott, múlt hónapban néztem, pedig lassan nekem is kéne venni mégegyet.

less qq more pewpew!

(#7594) tomcica válasza raggg (#7592) üzenetére


tomcica
Topikgazda

hogy erted hogy noi? a szine? mert ha nem zavaro akkor siman hasznalhato (ha jo a meret) nekem unisex feher van kek-piros csikkal

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7595) raggg válasza tomcica (#7594) üzenetére


raggg
senior tag

A színe nem érdekel (amíg nem rózsaszín), de 45-ös nem igen lesz belőle. :-)

ragklaatPS

(#7596) Polacheck válasza tomcica (#7594) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

ugyanez van nekem is :K

less qq more pewpew!

(#7597) tomcica válasza tomcica (#7594) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en egy Inov8-at neztem ki x-233 le van arazva 25ezer ft-re (32rol) aprilis elejen megyek Pestre beszerzo korutra :)

palyacipo lesz,foleg resztavokra nyarra,meg lerendelte az amazonrol egy Saucony Endorphine MD 3-at 50fontert (posta ingyen lesz,mert jon a haver haza angliabol es elhozza) az pedig szoges 100gr alatti csudacsuka (mar csak fel kell nolni a gyorsasaggal hozza,mert az mar keri a sebesseget)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7598) Newboy911 válasza tomcica (#7597) üzenetére


Newboy911
tag

Nézegetem és is a cipőket az olcsóbb kategóriába, 3 pár nem elég :)
Adidas Falcon Elite3 vagy Duramo 5-6 vagy Vanquish ?
Vélemény ?

(#7599) tomcica válasza Newboy911 (#7598) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Falcont nem ismerem,de az utobbi ketto kozul a DURAMO (meg anno a 3-as) jo szolgalatot tett,amennyibe kerul annyit tudott is,palyan is hasznaltam meg 1:30as 600-at is porgettem benne :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7600) gombi01


gombi01
tag

sziasztok,
ha fut valamelyik fórumtárs az idei BSZM-en akkor hajrá neki!!!
Ma letoltam a Keszhely-Szigliget szakaszt, rengeteg szurkoló volt, igen jó az idő és hatalas a buli, mindenki sportoljon!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.