Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7401) gombi01 válasza tomcica (#7400) üzenetére


gombi01
tag

Veszprémben is futnak ám!!
Szombaton -7°C-ban becsúszott 20km, egy kis szél segített nehogy túlhevüljek :)
Vasárnapra meg 13km a hóban, az meg azért, hogy el ne lustuljak.
Próbálok én is 70km körüli heteket hozni...nehogy nagyon lemaradjak Tőletek.

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7402) tomcica válasza gombi01 (#7401) üzenetére


tomcica
Topikgazda

az iden ugy erzem valami osszeall,telen se lassultam vissza sokat (ami nagy szo) innen ha zavartalan a kimenet a tavaszba es vegig lehet pumpalni nyarig akkor johet egy eles palyaverseny mondjuk 1500m-en :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7403) Alg válasza deicide (#7399) üzenetére


Alg
veterán

Ez egy héttel később lesz :)
Egyébként ugyanazon az útvonalon megy a gyalogos is harmadannyiért, csak kevesebb szolgáltatással és díjazással.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7404) gombi01 válasza deicide (#7399) üzenetére


gombi01
tag

Lesz egy terep 16km futàs Pètfürdô ès Litèr közt I.Tündèrhegyi téli terepfutó verseny nèvvel. Febr.16. Gyertek arra bàr ez is 2300Ft.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7405) deicide válasza Alg (#7403) üzenetére


deicide
veterán

Jaa, jövő hét, az nekem ez a szombat volt :)
Akkor beleférhet, még szólj rám, ha elfelejteném.

gombi01: azt is néztem, de nem egy helyen van a rajt és a cél, az nekem nem jó, mert nem tudok a célban átöltözni, az nálam egyenlő a tuti megfázással.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7406) sarkanyolo2 válasza deicide (#7395) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Rendben, köszi! :C Utánanézek a Kalenjiknek! A többiektől is szívesen várok válaszokat! :)

(Szerintetek vásárlás előtt megéri elmenni ortopédushoz, hogy megmondja a tutit? :) )

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#7407) gombi01 válasza sarkanyolo2 (#7406) üzenetére


gombi01
tag

Szia. Ùgy gondolom, h kezdô futókènt fontos lenne olyan cipôt vàlsztani ami komolyabb csillapìtàsú. Amíg meg nem erôsödnek az izmaid.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7408) tomcica válasza gombi01 (#7407) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Maximalisan egyezem Gombi kollegaval,ezen ne sporolj (mondjuk nem muszaj a legdragabbat se venni) nezesd meg a labad egyik szakboltban ha tudod es hallgasd meg mit tanacsolnak,melyik cipoket.Nem muszaj ott venned,sokszor a neten sokkal olcsobb ugyanaz,kulfoldrol.Kivalasztod a cipot,felprobalod az uzletben h tudd a meretedet es lerendeled a netrol...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7409) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Nagyon köszönöm srácok! :R Milyen szakboltot ajánlotok? Visszaolvasva úgy tapasztaltam, hogy a Decathlonnal nem hibázhatok (pl.szakember jelenléte miatt), de mondjuk egy Hervis vagy más boltokról egyébként mi a véleményetek?

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#7410) Alg válasza sarkanyolo2 (#7409) üzenetére


Alg
veterán

Nyulcipőbolt, Spuri, Saucony illetve a Multinavigátor boltjában biztos hozzáértő eladókat találsz. Utóbbinál érdemes pár naponta megnézni a webshopban a napi akciót (jobb oldalsávban felül), féláron lehet kifogni nagyon jó cipőket.

Szerintem inkább érdemes a kisebb, jobban szakosodott boltok felé nézelődni, ott jobban foglalkoznak a vevővel, és nagy általánosságban jobban is értenek ahhoz amit el szeretnének adni ;)

Deca, Hervis, Intersport és hasonló multiknál én nem bíznék az eladók szaktudásában, persze mindenhol lehet szerencséd ha pont olyat találsz meg.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7411) sarkanyolo2 válasza Alg (#7410) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Köszi! :R Megfogadom a tanácsodat! (multinavigátor akció jól hangzik)

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#7412) tomcica válasza Alg (#7410) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pontosan igy van,a Spuri-t,Saucony-t es Multinavigatort en is csak ajanlani tudom.Ezek kozul vegtelen turelemmel,szakertelemmel es kedvesseggel a Spuriban voltak a holgyek,tele volt a kis bolt (az ujban meg nem voltam) megis valahogy jutott idejuk,ideguk es turelmuk mindenkire (ez NAGY szo ott Pesten am :K )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7413) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Ti mennyire vennétek Aliról cipőt direktben Kínából?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7414) cekkk válasza Winne (#7413) üzenetére


cekkk
veterán

Márkás cipőt leginkább semennyire.
Eddig minden ilyen olcsó kínai cuccról amiről azt állították, hogy biztos este gyártják másik műszakban ugyanott kiderült, hogy nem igaz.
Talán ki lehet fogni ilyen angol boltokban leárazott 1-2-3 éves modelleket, ha átlagos a lábméreted, mert a nagyokat elkapkodják, ahogy én látom,az én 46.5-s lábamra nem sok cipő van, így kifutó modellként. :((

(#7415) Winne válasza cekkk (#7414) üzenetére


Winne
nagyúr

Minőségében gyengébbek ezek? Tartósságában? Anyaghasználatában?

Mennyire igaz, hogy futócipőt egyel nagyobb méretben érdemes venni?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7416) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Látom amúgy is cipőkről megy a beszélgetés.
én mostanában nézem az akciókat, mert a Phoenix 5 már bizony nem nagyon segít a lábamnak. Úgy látom aki épp arra jár, érdemes benézni a Nyúlcipőbe (Margit hídhoz közelibe):

http://www.nyulcipobolt.hu/

Sok kifutó modell, sok simán csak akciós, szerintem egész kedvezők is vannak köztük, pl a Saucony Guide/Ride/Jazz/Phoenix szériák mind a bűvös 20k körüli határon (néha olcsóbban, mint a márkaboltban. Ahogy nézem söpörtek modellcsere miatt.)

csak néhány szerintem említésre méltó darab:
Saucony Fastwitch 6 18.5k, Saucony Jazz 14 18.5k, Jazz 15 - 17.5k, Salomon XR Mission 17.5k stb.
Én alighanem holnap benézek hozzájuk.

A Salomon-hoz volt már valakinek szerencséje? Úgy látom ez náluk a belépő modell, de ennyiért nem tűnik rossz választásnak. Olvasok is kicsit róla mindjárt.

szerk.: és még beleférek a szerkesztésbe! :)
Itt jókat írnak róla, úgyhogy mindenképp felpróbálom. A szigeten úgyis a földön szeretek menni, meg néha rohangászok réteken, erdőben, füvön, ami van.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#7417) DBAtti válasza Winne (#7415) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Az aliexpresst sajnos nem ismerem, de gyanúsan alacsonyak az áraik. nagyjából 1000%-ra meg kellene győződni róla valahogyan, hogy eredeti cipőkről van szó. Ha nem, akkor ugye bármi megtörténhet, és meg is történik. Szar termékért pedig egy lyukas garas is túl nagy kiadás.

A méret dolog: egy idő után érezni fogod. A boltban talán elsőre ciki, de kell benne kicsit mászkálni, szökdelni, futópadon futni - jobb helyeken van erre lehetőség- OLYAN ZOKNIBAN, amivel használnád.
Nem szentírás, csak általában 0.5 - 1 mérettel nagyobb cipőt találják jónak a népek (erősen fazonfüggő, típusonként változik). A hosszútávosok nagyobb ráhagyással dolgoznak néha, mert mondjuk megdagad a lábfej menet közben és hasonlók.
Az én mottóm az, ahogyan felveszed, ne lehessen benne kifogást találni. Semmit! Akkor jó lesz. Emellé ajánlanék egy ujjnyi rést az orrba minden lábhelyzetben, ez a fél-egy méret plusz.

Nem belekötéshez: jó fazon, sehol nem nyom, nem lötyög, befűzve jól tart, nem dörzsöl, jól csillapít (nem egyenlő a pattogással!), jól támaszt (pronáló /neutrális /szupináló - és a támasz jó helyen éri a lábfejet), és a te igénybevételednek megfelelő (koca futó ne vegyen sprint versenycipőt, mert nem lesz benne sok öröme), ergo a lábadra öntötték.
szerk: + van a cipőnek is egy dinamikája, mennyire lehet benne irányt- vagy tempót váltani, mennyire közvetlen. Ez általában a talp vastagságával van összefüggésben, de méginkább az anyaghasználattal. Versenyzőknek versenycipő, koca futóknak kezdésként jól párnázott stabil cipő (általában pronáló, alacsony boltozathoz) való.

Próbálj fel sokat, drágábbakat is, mint amit célul tűztél ki, hogy érezd, van-e különbség. (és hogy elindulj a lejtőn ;] )

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#7418) Winne válasza DBAtti (#7417) üzenetére


Winne
nagyúr

:R Köszönöm a kimerítő választ! :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#7419) gombi01 válasza deicide (#7399) üzenetére


gombi01
tag

(#7399) deicide:
bevállalod a Téli Tihany 20-at? Én megpróbálom egy laza kocogósra venni úgyis kell a hosszú futás...

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7420) deicide válasza gombi01 (#7419) üzenetére


deicide
veterán

Az ónos eső veszélye miatt nem indulok el, ki tudja milyenek arra a körülmények. Itt a velencei-tó környékén katasztrófa volt tegnap és mára is hasonlót jósolnak.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7421) gombi01 válasza deicide (#7420) üzenetére


gombi01
tag

(#7420) deicide:
megvolt a téli Tihany 20km, volt benne némi szint 860m, de kárpótolt a szép táj !
Elég későn indultunk így volt kit előzgetni, kb több száz ember mellett kellett elmenni, szerencsére vittem cipőtalpra rögzíthető szögeket így nagyon tudtunk futni ahol még túrabottal is csúszkálnak. Jah meg volt síp is nálunk, fújtuk mintha vonat közeledne, marha jó volt ahogy ugráltak félre :DD
2 és fél óra lett mert vigyáztunk a pulzusra.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7422) deicide válasza gombi01 (#7421) üzenetére


deicide
veterán

Az szép tempó, grat! Akkor végül is mehettem volna, nem volt gáz, sebaj, majd talán jövőre. Helyette bringázás volt, ha már a túra kimaradt. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7423) Alg válasza gombi01 (#7421) üzenetére


Alg
veterán

Én is készültem eredetileg futásra a budai piroson, de nem volt kedvem még váltóruhát is cuccolni a zsákban...(nem körtúra) mondjuk így is meglett 3 óra alatt :U

síp jó ötlet ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7424) deicide válasza Alg (#7423) üzenetére


deicide
veterán

Akartam kérdezni, az endo-s tracken, az a 20-30km/h sebesség néhol, hogy jött össze? :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7425) Alg válasza deicide (#7424) üzenetére


Alg
veterán

úgy hogy sz@r a telefon GPS-e, már az első km-t is valahol 5 percnél mondta be, pedig alig indultam el :DDD

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7426) Aristeus


Aristeus
tag

Nemtom hallottátok/láttátok-e:
"Az etióp Genzebe Dibaba 3:55.17 perccel fedettpályás világcsúcsot állított fel női 1500 méteren a karlsruhei nemzetközi atlétikai versenyen." videó

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#7427) tomcica válasza Aristeus (#7426) üzenetére


tomcica
Topikgazda

lattam,nagyon durva meg egy kicsi es megeljuk h 4perc ala toljak a nok az 1 merfoldet ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7428) gombi01 válasza tomcica (#7427) üzenetére


gombi01
tag

Az a komoly, hogy lazán szaladgál... nem úgy néz ki mint ahogy én szoktam az 5x400 után ami 2x ennyi idő alatt megy le :B

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7429) tomcica válasza gombi01 (#7428) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egyszer meg meg kellene elned milyen az amikor stadionban futsz (meg ha nem is ekkora kozonseg elott,de mondjuk 100ember van ott) van egy egyedi feelingje...van h kiakad az ember es betol olyan tempot amit kesobb maga sem hisz el,persze nem a semmibol,alapok es megfelelo edzes nelkul gondolom nem tol be semmit sehova :P

(amugy ugy kepzeld el ennek a holgynek a 400-as edzeset,hogy kb 58-60mp-re tolja a 400-at 8-10db 30mp pihenokkel,szoval amikor 1500-at fut akkor az elso ket kor messze nem a maximumon megy)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7430) -Mike-


-Mike-
addikt

Mit ajánlanátok futás közbeni iszogatáshoz? Futópadon vagyok egyelőre és BCAA-t ittam eddig, de lassan elfogy és most másra vágyom. :)

(#7431) tomcica válasza -Mike- (#7430) üzenetére


tomcica
Topikgazda

en semmit nem iszom edzes alatt,kiveve nyaron akkor is ha 1oratol tovabb tart,akkor egyszeru izotonikus/hipotonikus italt szoktam...ha megprobalja az ember allandoan kiszolgalni/ellatni a testet mindennel amit epp eleget (glukogen,ATP,viz) akkor az izom kevesbe van kiteve annak a fazisnak amikor deprivalva van ezektol es kevesbe van arra sarkallva,hogy kitolja magat a hatarokig...ezert csinaljak a profi hosszutavfutok ugy hogy hosszu edzes alatt kiuritik a testuket es a vegen hulla faradt labra toljak ra a tempot,mert az szimulalja a versenykorulmenyeket...mondjuk a mezei ember lehet nem kell hogy elmenjen ennyire a vegeletekig,de en akkor is feleslegesnek tartom a BCAA-t,arginint,glutamint ilyeneket (futashoz).

ha erosito,plyometrikus,sulyzos nap van,vagy dombfutas (rovid es robbanekony) akkor mas a helyezet az mar jobban hasonlit egy crossfittes,v sulyozos terheleshez

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7432) cekkk válasza Winne (#7415) üzenetére


cekkk
veterán

Bocsánat, hogy csak most válaszolok, de sajnos történt egy tragédia a családban ami miatt nem nagyon írtam, csak olvasni jöttem, hogy kikapcsoljak egy kicsit.

Igen ezekben, nem csillapítanak, nem olyan anyagot használnak mint az eredeti.
A kínaiak is tudnak jó minőségű dolgokat csinálni, de saját márkásat ezek a hamisított dolgok nem azok. A baj az, hogy sokszor a plázákban lévő boltokban is hamis termékeket árulnak. :(
Egy ismerősöm vitt ilyen ukrán dolgokat nem egy üzletbe Debrecenben és a környékén :( :W
Egyébként én már sokszor megtanultam, hogy olcsó húsnak tényleg híg a leve sajnos. Megpróbálom mindenből a pénztárcámnak megfelelő legjobbat megvenni, de az olcsó dolgokkal szívtam annyit, hogy én azt nem merem javasolni senkinek.

(#7433) concret_hp


concret_hp
addikt

tipikus nem jól megválaszolható kérdés, de a plusz szintemelkedéssel hoygan lehet kalkulálni időeredmény szempontjából? hétvégén lesz a kaposvár dombjai 380m emelkedéssel félmaraton, ennek kapcsán kérdezem.
síkon szerintem olyan 1:55-2:00 félmaratont tudnék most (nyilván attól is függ, hogy mennyire lesz hideg meg stb)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7434) deicide válasza concret_hp (#7433) üzenetére


deicide
veterán

Nagyban függ a szint eloszlásától, ha lankás kis dombocskák vannak csak, akkor szinte semmit nem számít, mert amennyivel lassabb vagy felfelé, annyival tudsz gyorsabb lenni lejtmenetben (feltéve ha teljes kör az útvonal, azaz ugyanannyi fel és le van). Ha azonban meredek emelkedők/lejtők vannak, akkor már meg tud fogni, egyrészt, ha nem annyira erős a lábad, a felfelét kevésbé fogod bírni, másrészt egy szinten túl a lejtő nem gyorsít, azaz nem tudod visszahozni a felfelé elveszett időt.
Ha hasonlítani akarok, nálam a félmaraton 350-400 komolyabb szinttel olyan 1:45 környéke, 100 szinttel (lankásabb), 1:38 környéke, azaz 7 perc difi, kilométerenként 20 sec.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7435) concret_hp válasza deicide (#7434) üzenetére


concret_hp
addikt

meredekebbek az emelkedők, nem ilyen 300m / 3 méter emelkedés :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7436) deicide válasza concret_hp (#7435) üzenetére


deicide
veterán

Akkor +7-8 perccel számolhatsz a sík időhöz képest.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7437) gombi01 válasza concret_hp (#7433) üzenetére


gombi01
tag

(#7433) concret_hp:

Szerintem arra figyelj, hogy a dombokon felfelé ne told neki, vigyázz a pulzusodra akkor nem fogsz idő elött lesavasodni és több erőd marad a végére, a hideg még talán segít is csak ne öltözd túl magad!
A másik, hogy ne az időre menj! inkább vedd ezt egy edzésnek vagy szintfelmérőnek. Senki nem fog megkövezni még ha két és fél óra lesz akkor sem...csak magadnak futsz.
A jó félmaratont majd megfutod tavasszal vagy ősszel valami kevésbé szintes pályán.

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7438) concret_hp válasza gombi01 (#7437) üzenetére


concret_hp
addikt

ja én is így gondolom, inkább az lett volna a kérdés, hogy hogyan osszam be az erőmet, de ezt persze majd inkább utána fogom tudni :)
ha az őszi síkon futott időn 1 hajszállal tudok javítani, akkor az már jó fejlődés, így kalkulálok :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7439) DBAtti


DBAtti
aktív tag

Sziasztok!

Nos, nézelődöm, és hát... szeretném aránylag gazdaságosan megúszni az új cipőt, ezúttal 20 közvetlen közelében.
Amiért írok az, hogy ma láttam egy gyönyörűséges ECCO cipőt, ami 50%-al leárazva épp beleesik a kategóriába. Szeretném kérdezni, ki-mit tud, érdemes-e, vagy merő sznobéria?
Egyébként elég jó paszentos pozitív értelemben, nagyon kellemes a bőr(!) felsőrész. A talp egy kicsit keménynek tűnik, amolyan naturális jellegű, de mindenképpen nagyon szééép és könnyű.

http://global.ecco.com/en/collection/men/running/biom+evo+racer+men%27s-802504-58068?data=
Megtaláltam, a racer szó nem tetszik a nevében... talán mégsem nekem való.
Azért jöttem, hogy lebeszéljetek róla. :R

A másik legerősebb jelölt egy Brooks Summon 4 a Nyúlban, kereken 20-ért. Ez párnázott, amolyan belépő-középhaladó ha jól néztem, kényelmes volt, de kevéssé ruganyosat szeretnék - hajlok a naturálisok felé.
És itt jön még szóba mondjuk az ASICS Hyper / Volt sorozat.

Bárkinek bármilyen hozzáfűzni valója van, szívesen olvasom.
ps.: ha nem is naturális, de neutrális típust keresek aszfaltra, akciósan. Apropó, most vasárnak Allee 20%-os hétvége! Az Intersportban kinéztem már egy egyszerű fejlámpát, cipőből sajna szűkös a választék.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#7440) DBAtti válasza DBAtti (#7439) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Az sem gond, ha még olcsóbban van alternatíva, csak ne sajogjon tőle a lábam, és ne menjen szét túl gyorsan.

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#7441) Alg válasza DBAtti (#7439) üzenetére


Alg
veterán

A bőr nem lesz túl meleg/nehéz/sérülékeny/merev?

Sok asics, illetve ha nem nagyon sürgős, nézd a napi akciót jobb oldalt, nekem ez a tuti tipp webshopom :)

Illetve budget kategóriában még Saucony, azokból a legtöbb megáll 20 alatt/környékén - nekem egy új Jazz van, nagyon szeretem.

Tomcica írt régebben egy összefoglaló hozzászólást a tapasztalatairól, mindjárt megkeresem

ehune

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7442) DBAtti válasza Alg (#7441) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Köszönöm!

A multinav-ot szoktam én is élénken nézegetni, és még közel is lakom... csak valahogy még nem evett el oda a fene. Itt a Lehel-tér környéke eléggé gazdag cipőboltokban :) (Nyúl, Spuri, Multinav, Mountex, Intersport (DunaPl), Players Room(ok)).+ Annyira a Saucony márkabolt sincs messze.... -> de XD

A bajom az, hogy elkanászodtam a gélbetéttel, most hogy újra volt pl. pár NIKE a lábamon, hát nem akarok többet, valahogy nem adja (Lunar és Pegazus, puhák, érzéketlenek(?)).
A másik nagyobb gond, hogy valami újat szeretnék, de még magam sem tudom igazán mit, csak hogy más legyen. Mindenképp megpróbálkoznék egy még közvetlenebb, kisebb belső támasztású cipővel, mint a mostani GT2000, amivel egyébként meg vagyok elégedve. Előtte GEL Phoenix volt (most 21k, szerintem az sem rossz egyébként). Nem tudom hol lenne a határ, amikor a lábam erősödik, és nem tönkremegy az új szerzeménnyel. Mondjuk rákívántam már a Vibram Fivefingers-re is, de ahhoz még sokat kell gyúrnom.

A bőrrel kapcsolatban azt ígérték, hogy lélegzik és szemmel láthatóan lyuggatott is, viszont ápolózni kell rendszeresen. Merevnek nem merev, azt éreztem, finom puha, simulós, ez kifejezetten tetszett. Az egész cipő bazi könnyű, nem tudom hogyan csinálták, csinálják, inkább a talpa tűnik faék egyszerűnek, egybe öntött önhordó kasztni. Ha jártok egy plázában, menjetek be ECCO-ba, és próbáljátok fel. Feles méretek nincsenek, nekem jó az utcai méretemben. Kísérletnek nem utolsó. Nekem egyébként nagyon tetszik a formaviláguk, futócipőt még nem találtam ilyen szépnek.
Eszembe jutott, hogy írjak valami szar autós hasonlatot, de inkább mégsem.

Az bátortalanít el, hogy hivatalosan ez racer, én meg hát nem érzem magam annak. De lehet ez egyben motiváció is a rendszeres intervalra... :U

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#7443) cekkk


cekkk
veterán

A Tchibonál megint van pár futós cucc. Igaz nem olyan sok mint ősszel.

(#7444) tomcica válasza DBAtti (#7439) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kapasbol az ASICS Hyper-t vennem igy latatlanba is,de hat en igenylem h dinamikus es rugalmas legyen.BOR cipot soha nem vennek futasra,nem eleg rugalmas es nehez is.

Figyelj a Saucony Ignition 2-3 v. Jazz 15-16-al mi a gond? azok 20 alatt vannak es ar/ertek aranyban jo cipok,szinte barmit meg lehet bennuk csinalni.Tempofutas,resztavok,hosszu futas.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7445) DBAtti válasza tomcica (#7444) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Semmi gond velük, csak eddig nem láttam még őket. Visszaolvasva a linkelt korábbi összefoglalódat szimpatikusak is. :R
Úgy gondolom közülük lesz valamelyik, mert igen jó az áruk a többiekhez képest. Már csak el kell jutnom a Saucony márkaboltba. Ma vagy holnap talán sikerül is, aztán meglátjuk mennyire szimpatikusak.

Egy kicsit azért vicces a marketingszöveg:
"a cipő jelentősebben értékesebbnek néz ki az árához képest,"

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#7446) tomcica válasza DBAtti (#7445) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nyulcipoben is egesz jol le volt arazva a regebbi Jazz.Pont most jott ki a 17-es zsiruj Jazz szemtelenul konnyu,de nagyon draga 26koruli aron,annyiert hazon belul Ride 5-ot is adnak mar es az azert egy kategoriaval jobb cipo.

Epp ma porgettunk koran reggel 4 x 1000m-t en NB 890-ben,a haver 15-os Jazz-ben,siman tudott jonni benne.3.15-3.20 koze lotte be oket.

jaja a marketinges szoveget nem is kell elolvasni,en mar csak abban hiszek amit vagy en,vagy valami altalam hitelesnek tartott forras TARTOSAN tesztelt...ennyi ;) ja es ne keruljon egy rendes cipo 90euronal tobbe ;]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7447) tomcica válasza DBAtti (#7445) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja meg ha jol remlik a Hervisben volt Mega discount-on 24oraig 19.990-ert Nike Pegasus 29-es...annyiert az azert egy jo cipo am :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7448) concret_hp válasza tomcica (#7447) üzenetére


concret_hp
addikt

októberben 58 fontért rendeltem sportsdirectről, ahhoz képest nem olyan durva ár :) (akkor kb. pont 20-21K-ra jött ki)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7449) tomcica válasza concret_hp (#7448) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gondolom jol muzsikal ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7450) deicide


deicide
veterán

Jó volt a téli alapozás, úgy érzem. Mai gyaloglás 17.6km, 2:00:03, 8,8km/h átlag. 2012-ben futni tudtam összesen ennyivel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.