Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) concret_hp válasza (#7148) üzenetére


concret_hp
addikt

gyógyszertárban lehet venni por alakút, nem tudom mennyi ill max 100g-t lehet venni egyszerre.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#7152) cekkk válasza Alg (#7150) üzenetére


cekkk
veterán

Mivel amit linkeltek az egy sima porral töltött tabletta ami leérkezik a gyomorba és egyből fel is oldódik, nem ilyen idő eltolásos nem tudom milyen kapszula...
Egyébként én pl nem szeretem az ilyen idő kapszulákat amikbe a nem tudom milyen anyagok vannak pluszban benne, hogy ne oldódjon fel egyből. :U

(#7153) Alg válasza cekkk (#7152) üzenetére


Alg
veterán

Nem kell kapszulázni, enni kell pl. paprikát akkor és megvan a C-vitamin ;)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7154) deicide válasza Alg (#7153) üzenetére


deicide
veterán

Téli időszakban pl a c vitamint narancsból fedezem, napi 4db-ot facsarok ki, az 4dl lötty reggelente. :) Nem mondom, hogy olcsó mulatság hetente 28db narancs, de szeretem.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7155) cekkk válasza Alg (#7153) üzenetére


cekkk
veterán

Szerinted mennyi c vitamin van a paprikában kilonként?

(#7156) Alg válasza cekkk (#7155) üzenetére


Alg
veterán

A C-vitamin-tartalma 100 mg/100 g, de egyes fajták beérett termésében a 300 mg-ot is elérheti.

Wiki

Egyébként kicsit szerintem túl van reagálva ez a téli cévitaminozás, van aki gramm számra zabálja (aztán nagy része megy a csatornába)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7157) cekkk válasza Alg (#7156) üzenetére


cekkk
veterán

És akkor szerinted reális hogy 1 gramm vitamin miatt napi 1 kilót egyek ami télen van 500 forint vagy több is és sok esetben külföldi agyon vegyszerezett paprikát jelent.

(#7158) Alg válasza cekkk (#7157) üzenetére


Alg
veterán

Mindenki azt eszik amit akar, én nem szoktam bogyót szedni se télen se nyáron - most kivételesen tartok egy porcerősítő-kúrát a túra miatt, meg napi 1-2 multi/ca/mg pezsgőtabi mikor melyik.

Az meg hogy mi miből van és mennyire vegyszerezett... minden ellen lehet érveket találni, meg mellette is, ilyen ez a táplálkozástudomány (tudomány?).

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7159) deicide válasza cekkk (#7157) üzenetére


deicide
veterán

Egyébként azt honnan látni, hogy az ember megfelelő mennyiségű vitamint/ásványi anyagot visz-e be a szervezetébe?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7160) raggg válasza deicide (#7159) üzenetére


raggg
senior tag

Én elsősorban a fáradtságon/gyengébb koncentrálóképességen szoktam észrevenni, ha valami nem stimm.

ragklaatPS

(#7161) deicide válasza raggg (#7160) üzenetére


deicide
veterán

Oké, akkor vélhetőleg rendben vagyok, nincs fáradtságérzetem a korai kelés és edzés ellenére.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7162) cekkk válasza Alg (#7158) üzenetére


cekkk
veterán

Pedig hidd el a vitamin + ízületvédő kell, főleg annak aki heti több alkalommal sportol, ako, hogy nem most érzed a hatását, de majd ha öreg korodban meg majd elgondolkozik az ember, hogy de jó is lett volna.

Ez szerintem nem tudomány, hogy amiket heteket napokat utaztatnak több országon keresztül azok dugig vannak vegyszerekkel. Barátnőm szállítmányozás területén dolgozik, és hűtős kpin amivel hozzák a déli gyümölcsöket utána 1 napig kell szellőztetni. :(((
Ez van sajnos, minden vackot megetetnek velünk.

(#7159) deicide
Azt amit a kolléga is mond, én pl ilyenkor plusz D-vitamint szedek és a kezem is kevésbé repedezik ki. :U

(#7163) deicide válasza cekkk (#7162) üzenetére


deicide
veterán

Hmm, akkor D lehet nekem is kell, mert a jobb kezem az ujjaim tövénél hajlamos repedezni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7164) cekkk válasza deicide (#7163) üzenetére


cekkk
veterán

Az a jó vagy ilyen karbamidos jó zsíros kézkrém :DDD Persze szigorúan olyan amit a gyógyszertárban kevernek :D

(#7165) deicide válasza cekkk (#7164) üzenetére


deicide
veterán

Inkább a vitamin, a kézkrémek nem a barátaim. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7166) cekkk válasza deicide (#7165) üzenetére


cekkk
veterán

Ez éjszakára kell, azután már nem érdemes semmit fogdosni mert az is jó zsíros lesz ;] :P

(#7167) deicide válasza cekkk (#7166) üzenetére


deicide
veterán

Nyilván a távirányítóra gondoltál. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7168) cekkk válasza deicide (#7167) üzenetére


cekkk
veterán

Természetesen ;] :DDD

(#7170) Apollo17hu válasza cekkk (#7169) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Az Árpád híd felőli fitness-parkot is rendberakhatnák. Most az 5-ből 2 eszköz körbe van szalagozva, hogy ne használják. :(

(#7171) cekkk válasza Apollo17hu (#7170) üzenetére


cekkk
veterán

Én azokat sosem láttam még. Vagy is nem mentem a közelünkbe.

(#7172) Apollo17hu válasza cekkk (#7171) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Első két képen látszanak. 3 mozgóalkatrészes van, azokból kettő már nagyon nyikorgott, talán fáradhatott a fém is, azért zárhatták le. Bemelegítéshez jók voltak.

(#7173) tomcica válasza cekkk (#7169) üzenetére


tomcica
Topikgazda

[link]

valahogy ez jutott eszembe az EPDM vizatereszto 350millios palyarol... + a gyuros topikbol a szolas:
"buzik vagytok te mind!" :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7174) Apollo17hu válasza tomcica (#7173) üzenetére


Apollo17hu
őstag

A pálya tényleg annyira szar már, hogy aki nem fut rendszeresen, annak könnyen kimehet a bokája a gumi alatti "rejtett" gödrök miatt. Viszont ha megint árvíz lesz, és megint ráb*sszák a homokzsákokat a futókörre, akkor ugyanúgy tönkre fog menni.

(#7175) Alg


Alg
veterán

Ma voltam kint megint azon a pályán, ahol 2(3?) hete futottam terepen - háááát

Nem tudom mitől, de semmivel sem ment jobban - annyi volt a különbség hogy most tüdővel bírtam volna, de a combhajlítóm 12-13 km után már nagyon nem kívánta tovább a futást. Végül erőltettem még pár km-t, de a végét levágtam, egy padnál átöltöztem és az utolsó 15 percet lesétáltam. :(

Talán a sok kihagyás (bár azért volt futás helyett más), talán a sáros-jeges-csúszós talaj, nem tudom, de ez most egy jó kis kihívás lesz magamnak, ezt a kört lefutni séta nélkül.

Más: Mit csináljak hogy másfél óra után ne legyek atom éhes? Nyilván előtte telekajálni magam nem jó ötlet...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7176) cekkk válasza Apollo17hu (#7172) üzenetére


cekkk
veterán

Én mindig a mások oldalról indulok, így nem zavar :B De persze nem örülök neki, hogy nincsenek karban tartva :(

(#7173) tomcica
az a baj a pályával, hogy néhány helyen olyan bokakitörő az a pálya, hogy hihetetlen, meg túl puha. Én is ahol tehetem mellette futok. :)
Régebben már mutattad ez a videót minden tiszteletem az akaraterejük és kitartásuk miatt. :R

(#7177) deicide válasza Alg (#7175) üzenetére


deicide
veterán

Hát, télen a több ruha miatt nehezebben mozog az ember, plusz a szervezetnek is több energia kell, hogy "hőn" tartsa a tested, ezért jobban fáraszt ugyanaz a táv és terep. De a kihagyás is szóba jöhet, mint ok, 2./3. próbára biztos jobban menne. Kíváncsi leszek én is, ha visszamegyek télen a hegyre kocogni, milyen lesz a tempó. Mennyi a szint a körben? Hegyen nekem is sokáig bedurrant a lábam, ha felfelé is futottam. De lehet a túl erős tempó miatt is.
Kajára viszont nincs ötletem, másfél óra intenzív edzés után törvényszerű, hogy elfogy a gyorsan mozgósítható energia és ha nincs rajtad felesleg, vagy anaerob zónában edzel, akkor utánpótlás kell. Én úgy bírom 2.5 órát kaja nélkül, hogy közvetlen indulás előtt jól bekajálok (ez sokaknak nem opció, mert visszanéz, nekem ilyen gondom nincs). De egy banánt/kókuszrudat/műzlit futás közben is le tudsz tolni, ha nehezen is. Mostanában úgy vagyok vele, hogy 2 óra felett van nálam banán, az alatt megoldom abból, ami éppen bennem van.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7178) SB93 válasza Alg (#7175) üzenetére


SB93
csendes tag

Ne gondolj rá... ;]

Viccet félretéve. Közben izotóniás ital fogyasztása lehet opció. Előtte nagyon kajálás az tényleg butaság.

Mondjuk az is érdekes, hogy megéhezel. Engem anno a 2 órás box edzések után semmi éhség nem kerülgetett. De mindannyian különbözünk.

www.balintsfuture.wordpress.com

(#7179) deicide válasza SB93 (#7178) üzenetére


deicide
veterán

Miért butaság? Nekem működik, jóval tovább bírom, mintha nem ennék, csak 1-2 órával indulás előtt.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7180) SB93 válasza deicide (#7179) üzenetére


SB93
csendes tag

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, én nem tudok úgy mozogni, ha tele vagyok. Jártam már úgy is, hogy nem vártam ki a két órát, csak másfelet, és tiszta rosszul voltam futás közben.
Én a legjobb időimet akkor futom, illetve akkor érzem a legjobban magam, amikor "éhgyomorra" tudok reggel futni. Ahogy felkelek egyből 3-4 deci víz, el tudok menni WC-re és utána bemelegítés. Számomra ez az ideális.
De tényleg amennyien vagyunk, mindenki másképp csinálja. :)

www.balintsfuture.wordpress.com

(#7181) deicide válasza SB93 (#7180) üzenetére


deicide
veterán

Azt hittem, valami fiziológiai ok miatt mondod, de akkor tényleg csak nem vagyunk egyformák. :)
Mostanában hajnalban indulok gyalogolni 10km-t, de muszáj ennem előtte szalámit, sajtot és banánt és még így is korog a hasam, mire visszaérek.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7182) gombi01


gombi01
tag

hi,
a fórumról valaki nem volt esetleg a Velencei-tó kerülő MIKULÁS futáson?
Én bíz ott voltam pár futócimborámmal természetesen mikulás sapkában :)
Olyan szép idő volt kár lett volna kihagyni !

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7183) deicide válasza gombi01 (#7182) üzenetére


deicide
veterán

Ha szembe jött Veled egy mountis tökig sárosan Pákozd környékén, az én voltam. ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7184) gombi01 válasza deicide (#7183) üzenetére


gombi01
tag

A pákozdi főúton látam szembe montist, lehet Te voltál. Még a Mikulás és a két krampusza is lovagolt :)
Én végig nagyon élveztem! Múlt hét vasárnap 10km terepen kinyúltam itt meg 2ó28perc alatt kényelmesen lekocogtam a 28km-t.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7185) deicide válasza gombi01 (#7184) üzenetére


deicide
veterán

Az én voltam, igen, azelőtt nem sokkal hagyhattam el a lovasokat. :)
Jól néztek ki. Főleg a csajok. Grat a körhöz, voltatok szépen.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7186) tomcica válasza Alg (#7175) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a teli futas azert mashogy viseli meg a testet,ehetsz valami lassabban felszivodot,vagy akar uresen is lehet menni,az arra jo hogy megtanulja a tested az energiat zsirbol is egetni,nem csak cukorbol (mondjuk nem egy nap alatt tortenik ez ;) )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7187) Alg válasza tomcica (#7186) üzenetére


Alg
veterán

+deicide

Köszi! :R

Mondjuk aznap kb. délelőtt 10 körül ettem egy kis teljfölös-mézes-barackos túrót, délben indultam otthonról, fél 3-kor még futottam, szóval így belegondolva futás nélkül is éhes lettem volna addigra :B

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7188) tomcica válasza Alg (#7187) üzenetére


tomcica
Topikgazda

tudod a szabalyt: "sosem szabad full kretenbe tolni!" :D

egy szelet muzli,vagy egy marek magvas cucc (akar diakcsemege) elfert volna futas elott egy oraval,csak h legyen benned valami...vagy akar zabpehely (kasa v. tejjel siman)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7189) tomcica


tomcica
Topikgazda

amugy nekem a december eleg kiengedos a futast illetoleg,nincs annyi dupla edzes,lent van a heti kilometer a padlon,az eves regeneracio ideje...helyette volt ma otthon crossfit 10kg-s mellennyel 10 x 100 db mountain climber (dupla szamit egynek) ugy hogy 1perc alatt meg kellett csinalni es 30mp piheno (kb 40-50mp alatt megvoltak) utan 5 perc piheno es atomic sit up + burpee (az atomic +8kg sullyal a mellenyen felul) 1-1,2-2 igy fel 10-10ig es le 9-9 egesz 1-1re.

[link]

ez az atomic sit up

a burpee-t ismeritek,az sima szocske

az edzes elso fele oxigen nelkuli zonaban tortent,egyfajta interval szakasz...a masik fele lassabb de teljes izom faradasig ment felfele 9-9 es 10-10nel meg kellett allnom,lefele szinten gondok voltak ugy elfaradt a karom

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7190) Apollo17hu válasza tomcica (#7189) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Miazisten az a kezében? Csak nem egy huszas tárcsa?? :Y

(#7191) tomcica válasza Apollo17hu (#7190) üzenetére


tomcica
Topikgazda

abbol kiindulva hogy nalunk hetvegen a klubban a kezdobb janyok 5kg-vel csinaljak,a haladobbak 10-12vel,konnyen lehet egy 20as tarcsa :D ami nem semmi,mert a fiuk is kopkodnek vele

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7192) Apollo17hu válasza tomcica (#7191) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Úgy lóbálja, mintha habszivacs lenne, pedig koppan rendesen, amikor lerakja. Nagyon kemény.

(#7193) cekkk


cekkk
veterán

Ilyen csúszás gátlót használ valaki télen? :DDD

Esetleg ilyet :)

[ Szerkesztve ]

(#7194) gombi01 válasza cekkk (#7193) üzenetére


gombi01
tag

(#7193) cekkk:
egyszer próbáltam hasonlót tavaly télen,kb 50méter után leszedtem a cipőmről. Egész télen futogattam, de nem éreztem hiányát. Futáshoz kuka, inkább túrázóknak lehet hasznos.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#7195) cekkk válasza gombi01 (#7194) üzenetére


cekkk
veterán

Melyikhez hasonlót?

Én is futottam tavaly télen, de néha a törzsem igen megfájdul a sok korrigálástól és jó lenne ha lenne valami amitől jobban tapad a cipő és nem csúszok jobbra balra :D

(#7196) Alg


Alg
veterán

Nah, megvolt megint a heti bullshit- adag:

Bizonyára ön is tisztában vele, hogy az edzéseknél kell a változatosság, máskülönben a szervezet hozzászokik az adott terheléshez, így egy idő után nem lesz eredménye a dolognak.

Nem az a cél meg az eredmény hogy hozzászokik a szervezet és könnyebben/többet bír?

Tehát ha már alkalmazkodott az edzéshez, akkor kevesebbet fog izzadni, így fogyni is. Ezért van az, hogy sokan ajánlják, hogy ha le akar faragni a centikből, akkor érdemesebb súlyzózást is beiktatni, mivel az arra készteti a szervezetet, hogy fokozza az anyagcserét, ugyanis ilyenkor apró mikor sérülések keletkeznek az izomban, amit helyre kell állítani - amihez persze energiára van szükség.

Szerintem meg vágd le a lábadat, annak a helyreállításához még több energia kell :W

Ugyanis a testnek vissza kell nyernie az energiáját, amihez a tejsavat glükózzá kell alakítsa, mivel ez állítja be újra a vér hormonszintjét az intenzív edzés után.

WTF? Ez most mi meg hogy meg hőő? :F

Érdemes ezért olykor beiktatni egy-egy rövid, ám annál erőteljesebb mozgást, például kerékpározást.

Ez kész, ezen felsírtam :DDD

Szerintem kitaláljátok, honnan szedtem :U ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#7197) cekkk válasza Alg (#7196) üzenetére


cekkk
veterán

Olvastam, és sírtam, hogy ilyet kiraknak címlapra :O :W

(#7198) tomcica válasza cekkk (#7193) üzenetére


tomcica
Topikgazda

a Nordgrip-et nem ismerem,igy nem mondanek velemenyt rola,a Yaktrax Pro-rol mindenhol csak jot hallottam eddig (de szemelyes tapasztalatom nincs vele) meg 18perc alatti 5km-es versenyt is mentek vele Angliaban jeges uton,errol konkretan tudok az angol futoforumon.

Jo lenne egyet felprobalni,mert a fene tudja mennyit valtoztat az ember futoformajan?! aztan nehogy ne mukodjon

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#7199) cekkk válasza tomcica (#7198) üzenetére


cekkk
veterán

Szerintem ez a Yaktrax inkább nagyobb hóba lehet jó, legalább is a formáját tekintve. a másik meg inkább jegesebb részre a tüskék miatt.

Van itt a közelemben mountex bolt lehet majd átmegyek megnézem :D

(#7200) tomcica válasza Alg (#7196) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jajj nekem amikor mar mindenki ert a test biokemiajahoz...nincs itt kerdes,ha stabil fogyast akar akkor atlagosan(!) a napi kaloriabevitelnek enyhe deficitben kell lennie,nem fogyokuras deficitben ahogy a kiskegyed oldalain vannak a kulonbozo kurak napi 1000 csoffadt kaloriaval,aztan meg csontta aszalodik az ember,hanem nagyjabol 500kaloria deficitet produkalni es fenntartani.
Ezt se szabadna csak ugy fejbol 2000 kaloriarol saccolni,hanem 1-2 hetig kalorianaplot vezetni MINDENROL,meg a belelegzett fingot is felirni! aztan pontosan szamolhato edzesnapon mennyi kaloria megy be es mennyit ad le az illeto,pihenonapon mennyi,ez alapjan szepen beallitani a kiegyensulyozott etrended (NEM DIETA,hanem sportolo etrend) Lesz akinek az etrendje 3500 kaloria lesz deficitesen,es akkor mi van?!

Irok en fel neki heti 3x futast,egy kozepes/eros tempos,egy sima lassu hosszu(2oras futas) es egy resztavozos palyamunka,ezzel a harommal evekig nem fogja utolerni magat (evekig!!!) - hiaba vegzi ugyanazt a monoton mozgast,hiaba eszol azon hogy mennyire hozzaszokik a test stb. eleg csak az iramot novelni es a pihenot piszkalni,mindjart megy a folyos a liberoba ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.