Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#79851) ezittketto válasza qnadam (#79849) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Közben már más hozzászólására reagált, csak engem ignorált.. :U :)

(#79852) Jahno válasza FőDudu (#79843) üzenetére


Jahno
őstag

Van rá szabvány és az átlag reklám nem is hangosabb, mint a film, csak úgy hallod :-P Ezek a netes izék viszont tényleg kurva hangosak. Már gondllkoztam, hogy bekötözök valami cuccot a TV elé, de akkor meg a műsor szól konstans módon, mint egy elbaszott rádió. Tudja fene, néha ott is alig hallom ha beszélnek valamit, a lövöldözések meg autós üldözés viszont sokszoros hangerővel megy, ááááá :W

De minnyá jön qnadam, én meg este mutatok képet. Szabváány van rá, ezen 10 éve legalább pörög a médiahatóság és fél EU, de akkor is nyaff.

(#79853) Jahno válasza ezittketto (#79848) üzenetére


Jahno
őstag

Meg lapalja volt, de igazából faszom.

(#79854) ezittketto válasza Jahno (#79853) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Jól van na.. :B Nem számonkérés akart lenni, csak izgatott érdekődés.. :)

[ Szerkesztve ]

(#79855) Jahno válasza ezittketto (#79854) üzenetére


Jahno
őstag

Mikor iszunk?

(#79856) ezittketto válasza Jahno (#79855) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Üdítőt bármikor :)
De egy sörre vendégem vagy ;)

(#79857) Samott


Samott
addikt

Kizárólag a villanyautók parkolhatnak majd ingyen a fővárosban, a többi zöldrendszámos autótól elvenné ezt a kiváltságot Budapest vezetése.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#79858) -NoVa- válasza Samott (#79857) üzenetére


-NoVa-
őstag

Olcsó mitsu PHEV-ek szevasztok?

(#79859) zetor2000 válasza ezittketto (#79848) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van angol is, a hsz-emben adtam... :)
Létezik MUI csomag, az a Multi(ple?) User interface, azzal elvileg lehet honosítani másik telepítést. Ez lenne a "nyelvi csomag", de lehet, hogy a Windowsod is képes lesz rá.
Letüölteni a torrentet alul lehet, jobb oldalt lesz egy lemez ikon, ott... Szkacsaty, ha megy az orosz. Kapsz egy torrent file-t, amit egy megfelelő alkalmazással további állományok letöltésére kényszerítve a gépedet, megkapod a tartlalmat. Ezt nem ragozom, csak használtál már ilyet. Ha nem, akkor meg feleslegesen gépelek, nem innen tőlem fogod megtanulni :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#79860) ezittketto válasza zetor2000 (#79859) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Ennyire azért vágom, de köszi ;)

Viszont ez a második 64bites verziós link is orosznak tűnik a leírás alapján sajna..
"Windows 8.1 Pro Media Center With Update 6.3.9600.17031[x86-64] [RU] 12.04.2014"
Úgyhogy muszáj leszek a nyelvi dolgokkal is mókolni. De az legyen a legkevesebb.. :)

(#79861) zetor2000 válasza qnadam (#79846) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ott kéne egy szerencsétlennek tologatni a keverőpulton a gombokat, hogy mindenki, aki be van mikrofonozva, az jól szóljon. Azt nem kell utómunka. Nem biztos, hogy egy belógatott mikrofon kéne 5 emberre, vagy akár 3ra. Inkább adni mindenkire 1et, azt karattyoljon abba, és csak abba, és akkor a keverőn lehet mit tologatni, mire mindenki egyforma hangos lesz. Ja, hogy ehhez nem 1 mikrofon kell, hanem több? Hát, akkor áldozni kell rá...

Van ez a becsületesnepper, meg a haverja, az Anti a Totálkáron. Pár videójuk annyira ganaj, hogy azt a szerencsétlen Rode mikrofont adják-veszik, mikor ki beszél... Meg van rajta az a szélfogó szőr, amikor nem is nagyon indokolt, de a Rode betette a csomagba (azt hiszik, mindig használni kell, mert benne van a csomagban...) Nem gondolnám, hogy 2 olcsóbbra ne telne. Ha nem is Rode, de valami akármi. Egy ilyen csiptetős izé nem kéne, hogy tétel legyen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#79862) zetor2000 válasza ezittketto (#79860) üzenetére


zetor2000
senior tag

Izé... tényleg. Jázik interféjszá: Russzkij. 32 bites angol van ugyanitt.
Mást nem tudok elmondani, kéremkapcsoljaki. :D

update:
https://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=5943450
"...
- Windows 8.1 Professional with Media Center x86 (32-разрядная) English
- Windows 8.1 Professional with Media Center x64 (64-разрядная) English
..."

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#79863) -NoVa- válasza ezittketto (#79860) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tehát a Win10 nem jó, mert az MS felé reportol anonimizált, és adatot nem tartalmazó, csak a fejlesztés szempontjából lényeges usage statisztikákat, de a random Orosz izé jó. Ezt vehetjük politikai állásfoglalásnak is :)

(#79864) zetor2000 válasza -NoVa- (#79863) üzenetére


zetor2000
senior tag

Keleti nyitás jegyében... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#79865) ezittketto válasza -NoVa- (#79863) üzenetére


ezittketto
csendes tag

["Ha más nincs akkor ki fogom próbálni (ha lesz feltöltő a torrenthez), de nem szívesen töltök le idegen helyről származó dolgokat, mert tényleg a jóisten tudja mi van bennük."]

Mondjuk, ahogy látom tényleg nem lesz másik opcióm..

"az MS felé reportol anonimizált, és adatot nem tartalmazó, csak a fejlesztés szempontjából lényeges usage statisztikákat"
De én azért ezt is kétkedve fogadom el.. :U

(#79866) -NoVa- válasza zetor2000 (#79864) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na és ha azt mondom, hogy a 8.0 is ugyanúgy telemetriázott, és pont ettől lett egyre jobb a Windows az utóbbi ~10 évben?

(#79867) qnadam válasza zetor2000 (#79861) üzenetére


qnadam
veterán

a podcastjeik asszem külön mikrofonnal mennek. ne tologassa a potmétert ha nem ért hozzá, nincs azzal semmi gond, két kattintásból megvan utólag.
a döglöttmacskával nincs gond, max kicsit levesz a magasakból, inkább minthogy szeles külsőben elfelejtsék vinni...

Egy ilyen csiptetős izé nem kéne, hogy tétel legyen.

az nem is (bár most béreltem mikroportot, kaptam hozzá eggyel jobb mikrofont. a hangja tetszik, csak az ára nem... viszont a saját sonymat cserélni kellene, mert megint esik szét a kábele, a sennheiser végén viszont a csatlakozót is cserélni kellene, mert a csavaros csati is más kicsit, a bekötés is), viszont két mikrofont már trükkösen lehet csak fényképezőre vagy telefonra dugni, hármat meg már keverni kell vagy külön rögzíteni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#79868) zetor2000 válasza -NoVa- (#79866) üzenetére


zetor2000
senior tag

Áh, már a hetestől benne volt ez...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#79869) ezittketto válasza zetor2000 (#79862) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Szpászípá táváris :R :DDD

(#79870) Phülöp válasza zetor2000 (#79861) üzenetére


Phülöp
addikt

A Szertár podcast-es srác (Zsiros László Róbert) mesélt egyszer arról, hogy amikor interjút csinál, külön időt dedikál arra, hogy megtanítsa az interjúalanyt, hogyan beszéljen bele a mikrofonba. Akár menet közben is rásegít, ha lankad a fegyelem. :)

Ajánlom egyébként a Szertárt, értékes és érdekes kontent.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#79871) zetor2000 válasza ezittketto (#79865) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ugyanitt van egy csomó, én a Media Centerre kerestem elsőre.
Ha a kifejezésed, amire keresel, Windows 8.1, akkor kábé annyi találatod lesz, hogy nem győzöd átnézni. Tuti van eredeti, érintetlen, de nagyon sok a mókolt, sok az egyben telepítő. Ezeket nem érdemes leszedni, eleve orosz általában, a másik, hogy ha nem is a pakkot készítő, de mondjuk az aktivátort készítő gyerekek "rossz" szándéka tuti benne lehet.
Mindenesetre kiindulási alapnak jó lesz ez, érzem...

Sajnos ugyanez elmondható minden másik országról / csoportosulásról, hogy illegál forrásból származó tartalom esetén ez benne lehet. Illetve, akár a legál forrásból származó is lehet olyan, ami nem kívánt tevékenységet is végez.

Sajna nekem a 8 és a 8.1 verziók kiestek a Vista-val egyetemben. A média centeres rész nem különben. Tuner kártyám volt, de elajándékoztam tesómnak, náluk még volt akkoriban kábeles analóg, tunerrel fogható adás. Felém már nincs ilyen, IPTV, a tunerre nincs szükségem, TV-t se nagyon nézek , inkább csak háttérben szokott menni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#79872) Samott válasza Phülöp (#79870) üzenetére


Samott
addikt

Jofej, kovettem a csatornajat a youtubon, de ket eve bezarta. Erre most kiderul, hogy csak elkoltozott...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#79873) -NoVa- válasza ezittketto (#79865) üzenetére


-NoVa-
őstag

"De én azért ezt is kétkedve fogadom el.."

Ezt a felét még leszarnám, de azt is hozzáteszem, hogy én is csinálok telemetriát, és extrémen hasznos tudni, hogy mit használnak a vásárlók, mire fókuszáljunk, hol optimalizáljunk.
Az meg nem érdeke az MS-nek, hogy érdektelen, nehezen feldolgozható adatok gyűljenek óriási mennyiségben. Az sokkal inkább számít, hogy adott triggerpontok a kódban hányszor futnak le, egy számláló az elfér, kis helyen. Ha csak napi 1 MByteot szeretnél gépenként gyűjteni, az is 2 milliárd gép, 75%-a Win8+, aztán győzd tárolni. Józan ésszel nézd át, és akkor még a kábelen átfolyó adat auditálásáról nem is szóltam, amit illik egy rendesebb környezetben megnézni, mielőtt bizalmat szavazol egy nagyvállalatnál egy rendszernek.

(#79874) ezittketto válasza zetor2000 (#79871) üzenetére


ezittketto
csendes tag

DVB-T tunerem van.
Kérdés még ugye, hogy lesz-e ezekhez seeder..

(#79875) ezittketto válasza -NoVa- (#79873) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Kezdesz meggyőzni :)
Remélem sikerül valahogy a 10re felvarázsolnom a WMC-t és a tunernek sem lesznek drivergondjai..

(#79876) Samott válasza ezittketto (#79874) üzenetére


Samott
addikt

En ezt a tuneres dolgot elengedtem, van egy VU+ dobozom, benne egy nyolctuneres csoda meg linux meg webes felulet meg minden ami kellhet. Teszi a dolgat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#79877) zetor2000 válasza ezittketto (#79875) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha google-zol kicsit, lesz angol, "eredeti"... is. Kis idő, mire leér, azt hajrá.
Amúgy szerintem egy Windows 10 se rosszabb, se jobb, mint a 8.x. Csak a támogatás a 8.x szériára egy idő múlva elmúlik, és a 10es sorozat megfelelő tagja lesz a támogatási listán. Ott is csak a kellően friss, azaz mostanában a "1603" már szerintem elmút. Ez egy laza 4éves verzió, azóta minden is változott... (az első két szám évet jelöl, a másik kettő meg eddig egy hónapot, hogy mikor jött ki, a 1603 innen nézve 2016 márciusi. Most olyan van, hogy 2010, vagy 20H2, azaz 2020 október, vagy második félév, ahogy tetszik.)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#79878) zetor2000 válasza Sipi- (#79850) üzenetére


zetor2000
senior tag

:D
Ja, és az ilyen valóban csodát tesz a hanggal. Kicsit sántít, hogy nem a keverőn szoktak ilyeneket csinálni, hanem egy szoftverrrel, de ez a jelenet szempontjából tulképp mindegy.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#79879) Gabibácsi válasza -NoVa- (#79863) üzenetére


Gabibácsi
tag

Titokban ő is az orosz csajokra bukik, de ez jó, mert üzleti lehetőség nekem, tudnék is egy szöszit :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#79880) Gabibácsi válasza ezittketto (#79869) üzenetére


Gabibácsi
tag

SzpásziBá

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#79881) ezittketto válasza Gabibácsi (#79879) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Titokban?! :F
Imádom őket, csak sajnos nem tudok oroszul :wub:

(#79882) ezittketto válasza Gabibácsi (#79880) üzenetére


ezittketto
csendes tag

ezt speciel tudtam, csak véletlenül írtam el :B

(#79883) FőDudu


FőDudu
addikt

Na a Novemberi otthon maradas mar hivatalosan ki van hirdetve.
Talan December elejen ujragondoljuk, de ha a virus nem gyengul jelentosen akkor valoszinuleg iden mar nem kell 'dolgozni'.

Es tilos is - mert csak ugy teriti a kormanyzat a 'munkara varok' fizujat.
Azaz leginkabb be sem lephetunk a munkahelyunkre. ;)

Igy nem kerulunk semmibe a cegnek, de nem is dolgozunk.
Kb. benyomjak a PAUSE gombot.

1-1 napot meg letolunk, jon a sok partner mindenfele rendszert bemutatni/tesztelni/instalalni - de ez tenyleg max heti 1 nap lehet.

Otthonrol is tilos dolgozni, kapcsoljuk ki a rendszereket.
IP telefonok, folyoso Wifi, stb - meg jo, hogy minden POE.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#79884) Jahno válasza FőDudu (#79883) üzenetére


Jahno
őstag

"Otthonrol is tilos dolgozni, "

Ez mondjuk a kreténség másik oldala.

(#79885) Phülöp válasza Jahno (#79884) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha úgyis kifizetik, nem jobb inkább?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#79886) eattila válasza Jahno (#79884) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha az állam fizeti, hogy ne dolgozzon senki, akkor ne is dolgoztassanak senkit...

Én tegnap vetettem fel 3. alkalommal, hogy nem ártana valami home office koncepció, mert egyre jobban terjed a vírus, és szeretném minimalizálni a kontaktok számát.

Meglepetésemre azt mondták, hogy mondjak konkrét ötletet és megbeszéljük. De milyen ötlet lehet azon kívül, hogy amit itt csinálok, azt otthonról csinálnám? :D De legalább nem engedik el a fülük mellett, mint tavasszal.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#79887) Phülöp válasza Samott (#79872) üzenetére


Phülöp
addikt

A Qubit podcast-et is ő csinálja , és azok az adások késleltetve a saját csatornájára is felkerülnek. Ma jelent meg a 2 rész.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#79888) FőDudu válasza eattila (#79886) üzenetére


FőDudu
addikt

Igy van.
Allam fizeti a munkara varo koltseget (marmint a fizujat) es nem kell utana jarulekot sem fizetni.

Munkaltatonak idealis, nekem is jol jon a pihi.
Eleget befizettem az elmult 11 evben ahhoz, hogy 1-2 honapig akar ok fizessek a beremet.

Amugy itt is az egyik munkavallalo baratnoje koronas, az urget tesztelik, kozeli kollegait mar hazakuldtek. Tobbet nem tudunk.

FőDudu

(#79889) -NoVa- válasza eattila (#79886) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem az állam fizeti, majd az adófizetők késöbb. Addig elszálló adósság lesz. Aztán utólag lehet pontozni a stratégiákat.

(#79890) FőDudu válasza Jahno (#79884) üzenetére


FőDudu
addikt

Legalabb 1 honap digitalis nomadsag lesz amikor nem is gondolunk a rendszerekre.
Kell is, kicsit faradt vagyok. Jol jon a pihi.

Igaz menni nem tudunk sehova, de nalunk legalabb van termeszet meg lehet setalni is.
Ugy ertem nem a negy fal koze leszek bezarva ahogy pl. egy nagyobb varosban a toronyhazakban elok.

FőDudu

(#79891) eattila


eattila
csendes tag

Dlágaszág:

Vettem a hálószobai TV-hez egy Mi Box S cuccot. Így legalább youtube meg netflix lesz rajta. Az még nem okos tv. Kíváncsi leszek rá.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#79892) FőDudu válasza -NoVa- (#79889) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet ilyesmire az EU is ad valamit - bar az is az adofizetok penzebol megy.

Ahogy mar tavasszal kifejtettem, ez kb egyenlo a munkanelkuli segely osszegevel - csak a jogallas mas mivel megmarad a munkaviszony.

Szoval nem vagyunk kirugva, csak varunk a munkara. ;)

FőDudu

(#79893) Phülöp válasza FőDudu (#79890) üzenetére


Phülöp
addikt

A digitális nomád az egy egész más fogalom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#79894) FőDudu válasza eattila (#79891) üzenetére


FőDudu
addikt

Na errol majd szamolj be, mert nekem is erik az OSMC-s rPi csereje, az nem birja a komolyabb HD streamet. Kockasodik. Savszelesseg van, szoval csak a hardver lehet a problema oka.

FőDudu

(#79895) eattila válasza -NoVa- (#79889) üzenetére


eattila
csendes tag

Ott legalább nem stadion épül belőle.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#79896) eattila válasza Phülöp (#79893) üzenetére


eattila
csendes tag

Kicsit :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#79897) eattila válasza FőDudu (#79894) üzenetére


eattila
csendes tag

Okés, még a dobozban van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#79898) FőDudu válasza Phülöp (#79893) üzenetére


FőDudu
addikt

En az leszek... :C

Van mindenfele kutyu aztan hurcolom magammal es epp ahol leszek onnan fogok majd mindenfele lofaszrol fotokat csinalni. ;)

Akad fenykepezo, laptop, 4g modem, telefon, tablet, dron, Gopro...

Vegulis van par km2 terulet ahol meg nem jartam, pedig 'jaras' hataron belul van.

Majd lajkoltok lelkesen, bar ketlem, hogy abbol megelnek ;)

FőDudu

(#79899) FőDudu válasza eattila (#79895) üzenetére


FőDudu
addikt

Arra majd ad Orban ;)
Ugyis a hataron tuliak a fontosak neki...

FőDudu

(#79900) -NoVa- válasza FőDudu (#79892) üzenetére


-NoVa-
őstag

Csak irigy vagyok a fizetett pihenésre, miközben én valahogy minden támogatásból és mentőcsomagból kimaradok, aztán dolgozom. Legalább mostanában jó az idő, és kicsit többet teszem azt véletlenszerű helyeken üldögélve mobilnetről:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.