Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53551) FőDudu válasza Jahno (#53548) üzenetére


FőDudu
addikt

Kb 1 honapja kezdodott.
Nejem akkortol nem ment a nyelviskolaba.

Ott is sok volt a sielesbol visszatert, igy nem rizikozta meg.

Koper amugy is durvan hatarozatot hozott.
Nincs jarkalas, nincs jatszoterre bemaszkalas, nincs utcan dohanyzas.
1000-3000 Euro per fo a birsag.

Lehet otthon maradni.

Mindezt azert, mert az uzletek parkoloiban dohanyozva csoportosultak.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#53552) Jahno válasza ncc1701 (#53523) üzenetére


Jahno
őstag

Define#erős. A medve mundjuk kurvba erős és a Kuka robot :C

(#53553) npera válasza Jahno (#53552) üzenetére


npera
újonc

Egy feldühödött KUKA robot a rosszabb vagy egy éhes medve? Szerintem a KUKA összecsomagolja a medvét is, ha nem éppen gitáron penget :C

(#53554) FőDudu válasza Jahno (#53550) üzenetére


FőDudu
addikt

Eleg ha letiltod a torrent file letolteset ( mint kiterjesztest). A tuzfalon es a gepre telepitett antivirusban is.

A felhasznalok 95%-a nem fogja mobilon letolteni es ugy atrakva a notijan folytatni....

Ez eleg lesz a tomeg ellen, a tobbi ugyis advanced... es azt ugysem gyozod eroforrassal blokkolni ( emberi es gepi szinten) ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#53555) Jahno válasza ncc1701 (#53544) üzenetére


Jahno
őstag

Ne ha, hanem amikor, akkor keresnek önkénteseket. Lekötheted a felesleges energiád, meg mittomén bár elsőre sok helyen EÜs dolgozó a feltétel, azért még van esély sok mindenre.

Csak jutott eszembe, mert éppen:

Amúgy röviden két dolgot még én is elintézek, mert az olyan. PSZÁFes jelentéseket kell konfigni távmunkásnak, aztán remélem a munkát VPN/Hamachi akármivel már össze tudom rakni. Van három napom vlaahogy távolról bénázva de opciós, hogy switchet kellene cserélni :-/ Meg pár fotós cuccom szétszóródott a világban, azt sem árt begyűjteni. Kevesebbet leszek szabad levegőn, mint ha közértbe mennék, aztán valami lesz.

(#53556) Jahno válasza FőDudu (#53554) üzenetére


Jahno
őstag

Szolgáltatóról beszélünk. Felhasználók meg beírják valami Face csoportba vagy Indexre, és nem győzöm magyarázni, hogy ilyen esetben ne adjanak már hülyébbnél hülyébb tippeket, mert akkor majd más szopolik. Nálam az egybites felhasználók teljesen összevissza működnek, amelyik nem tudja wifire fellógatni a laptopot az egy ilyet simán meghegeszt, hogy jelszavas zipben elmailozza magának az átnevezett torrent filét...

(#53557) FőDudu válasza Jahno (#53556) üzenetére


FőDudu
addikt

Szolgaltatonal mar mas teszta.
Ott ra kell logatni pl. egy pfsense gepet, annak mar a default beallitasan is lehet Qos-t konfigolni....

Egy idoben jatszottam vele, tok jol lehet limitalni az adott szolgaltatasokat. Pl. Torrentet limitaltam 10mbit/s sebessegre. Ha kilottem a limitert, akkor megette a teljes savszelt a torrent, ha nem akkor minden mukodott flottul.

Igaz en csak 1gbps vonalon jatszottam, de a pfsense nem egy eroforras igenyes valami.
Gyanitom, hogy komolyabb gepen az egesz bix forgalmat at lehetne kuldeni.

Szoval van lehetoseg, van megoldas, kerdes ki fizetne meg a csapatot ami ezt kirakja es karbantartja.... lehet nincs is akkora gond, hogy a mostani rendszerhez erdemes legyen hozzanyulni.

Szerk: quad core xeon mar 10gbps-t siman lekezel.
[link]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#53558) Jahno válasza FőDudu (#53557) üzenetére


Jahno
őstag

Milyen pfsense? Mondom szolgáltató és nem olyan garázscég, mint én.

(#53559) FőDudu válasza Jahno (#53558) üzenetére


FőDudu
addikt

Pfsense van mar megvasarolhato hardveren is.
Supporttal, stb.

Mar nem csak egy open source szoftver.

De akar untangle is.
Azt foleg egyetemi kampuszok szeretik.
Azok sem kis szarok altalaban.

Szoval van jopar megoldas, a kerdes az van-e problema, vagy van tartalek a halozatban....

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#53561) eattila válasza Samott (#53560) üzenetére


eattila
csendes tag

Mondjuk ezt a jarvany idejere odabilincselnem a hatarban egy fahoz megrohadni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53562) FőDudu válasza Samott (#53560) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd megindokolja, hogy az orvosoknak behivot kuldtek...es dolgoznia kellett.
Es nem lesz semmi. Magyarorszag kovetkezmenyek nelkuli orszag.

FőDudu

(#53563) npera válasza Samott (#53560) üzenetére


npera
újonc

Ez most csak egy analógia, meg sem közelíti súlyosságban vagy magnitúdóban a fenti fákáppot.

Pénteken voltam egy mítingen, ahol egy FWD-re konvertált eredetileg AWD-s BEV bizonyos teljesítményszintjével kapcsolatos concept studyt feszegették. Ott betelefonált egy Solution Managment akármilyen igazgatónő, aki gyakorlatilag definiálta az "anti-agilis" szóösszetételt. Nem ismerem Nováéknál A Vének Tanácsát, de kábé olyan lehet.

A nő minden egyes szavából és hanghordozásából lerítt, hogy a 70-es években implementált munkaelvet követi és testesíti meg, miközben egy agilis koncepciós fejlesztőágazat (nem is csoport) vezetője. Megpróbálta ex katedra kioktatva lekúrni a fejlesztőket, hogy miért nem készült egy el study és miért nem fektettek maximális energiát a végrehajtásra, miután fleggelték, hogy nincs rá resource és nincs benne a PI planningben.

A telekomban csak 3 ember igazította ki rögtön utána, miszerint az általa számonkért dolog meg nem léte annak a munkafolyamatnak az eredménye, amit a vállalat implementált. Ha a vállalat mást tesz magasabb prióra, mint az ő általa hiányolt studyt, akkor más lesz elvégezve.

Mire a nő válasza az volt, hogy akkor a vállalat nem jó munkafolyamatot implementált!!!

Ő lenne ennek a fáklyás nagykövete a munkaköri leírása szerint, BTW..... :C :Y

Kirúgni kábé azonnal...

(#53564) npera válasza FőDudu (#53562) üzenetére


npera
újonc

Az Svédország.

(#53565) Jahno válasza npera (#53563) üzenetére


Jahno
őstag

Ez tegnap jött szembe reklámban:

(#53566) npera válasza Jahno (#53565) üzenetére


npera
újonc

Ez maximum 4 feladatot jelent naponta? :C

(#53567) Gabibácsi válasza FőDudu (#53551) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én is kb egy hónapja nem mentem be az irodába, amikor olasz workshopot tartottak, aztán hazajöttek, majd átmentek Angliába, aztán onnan már hazazavarták öket.
pl a mellettem ülő BA is, úgyhogy akkor írtam a főnökömnek, hogy én akkor mostantől itthonról
de mondjuk lidliben voltam, oviban voltam...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53568) Gabibácsi válasza Jahno (#53565) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ilyen marhaságokat hol találsz? :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53569) Jahno válasza npera (#53566) üzenetére


Jahno
őstag

Ilyesmiket próbáltak tanítani az időgazdálkodós tréningen is. Még egyik sem vállalta be, hogy nap elején üljön be közénk, tervezzük meg és tartsuk magunkat ahhoz :C Vagy csak 12%-ban próbáljuk meg.

(#53570) Jahno válasza Gabibácsi (#53568) üzenetére


Jahno
őstag

Ezek nagyon is komoly dolgok, de max. ha megint látom, akkor idézem Nekik a kérdésed, mert kb. egy véleményen vagyunk :-D Álomvilágban élős papírtologatók :W

(#53571) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Pedig ez teljesen rendben van. Nálunk is volt tréning amin ez volt.
npera: egy rublikába több taskot is tudsz írni ;)

A lényege nem csak az, hogy tűzzel-vassal betartsad, hanem hogy megtanulj jól kategorizálni.
A munkában nincsenek prioritási szintek? Minden egyformán fontos?
Amit a táblázattal elérsz, az a kategorrizálás. Ám a szöveg sem írja, hogy mihez kezdj ezzel :W

Az van mögötte, hogy a fontos, de nem sürgős munkákat vedd előre. Ami SOS és fontos, az a tipikus tűzoltás. Ha a munkád nagyrésze ilyen, akkor könnyen kiégsz, mert állandóan kapkodsz, ezt csinálod, azt csinálod, ugrálsz a taskok közt és könnyen elveszel benne.
Ami sürgős, de nem fontos, azt sorold hátra,de itt eleve nagyon kevés tasknak kell lennie, hiszen valamennyire ellentmond, viszont pont az ilyen interrupt taskok, amikor valami hosszabban benne vagy és beesik egy 2perces munka, 1-1email. Pont kizökkent, ellenben marhára rá is érhetne. Ami pedig se nem sürgős, se nem fontos, az megy a /dev/null-ba, vagy majd akkor foglalkozol vele, ha minden más taskoddal készen van és marad időd megcsinálni.

Jahno ez a modell értelmes munkavégzéshez való, nem ticketrendszeres üzemeltetésre :) Ott tűzoltás van amíg meg nem unod és lelépsz/továbblépsz.

(#53572) Jahno válasza blueboi69 (#53571) üzenetére


Jahno
őstag

"A munkában nincsenek prioritási szintek? Minden egyformán fontos? "

Minden fontos, de van fontosabb. Azt általában reggel még nem tudjuk, please prioritze and focus on this ASAP.

Mondjuk attól függ, ha áll az 5ezer fős cég és éppen 2 perce neveztek ki valakit teamleaderből executive team managernek, akkor ez lesz a legfontosabb, hogy a céges címlistában azonnal most át legyen írva, mert ez a probléma nem tűrhet halasztást :-D

Teljesen mindegy, nálunk speciel néha voltak nagy tervek is, aztán sosem lett az, de legalább változott még az is, amit kellett volna vagy lehetett volna. Lásd Meraki bevezetés...

Többit meg a napi szintű dolog elhúzza, 4-5 óra egy könyvelőproggi frissítés, délben kijön a hírlevél akkor azt másnap reggelre pretentálnod kell mert a fizikai korlkátokat sem fogták fel. Jött még két másik hasonló és akkor már teljesen mindegy. Lett egy új partner, elment valaki, jött 3 új júzer. Mi komplett irodát is így nyitottunk, hogy szerintem csak az IT nem tud róla, aztán szopolik vele az egész cég :R Ez nem is biztos, hogy tűzoltás, de fontos. Vagy reggel jövök be és ott áll az ajtóban 5 ember akinek azt mondta a főnöke, hogy itt a lista a kis kacsótokban ezt intézzétek el az IT-n, délutánra vissza kell érni Poprádra és felvenni a fordulatot. Ezzel úgy saccperkábé nettó 5-10 óra munkát adtak a napi mellé, természetesen ez a fontos meg minden is :C Aztán míg valami frissül a gépén, addig kirohangálok máshoz, "mindjárt jövök ne nyúlj hozzá", hát tök jó ja.

Amúgy mindenhol ticketrendszeres üzemeltetés van, nem? Beeseik, felveszed, nyomod. Elvileg azt is :C

(#53573) NauTiLUS_HUN válasza npera (#53553) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

https://www.canadiangeographic.ca/article/project-grizzly-aims-make-bear-proof-safety-suit

Páran próbálkoznak/tak medveálló ruhát alkotni :D

(#53574) JonesC válasza NauTiLUS_HUN (#53573) üzenetére


JonesC
csendes tag

Azért a grizzly veszélyesebb mint a koronavírus.

(#53575) qnadam válasza JonesC (#53574) üzenetére


qnadam
veterán

de vírusból több van a levegőben

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#53576) ncc1701


ncc1701
veterán

Vuhanban november 7-i a legkorábbi eset ha jól tudom. Most március 20 van, és még nincs vége. Én nem gondolom, h nálunk hamarabb lemenne a dolog. Úgyhogy ez kb fél év. Plusz ez már velünk marad, ha ez most lemegy, akkor mint minden rendes influenza szerű vírus, majd jön ősszel, illetve jövő tavasszal. Az lesz ellene védett, aki már túl van rajta.

Ja. Elsétáltunk cukiba, a napi lépés számlálóm 21 ezret mutat. Zárva volt. :)

[ Szerkesztve ]

(#53577) ncc1701 válasza Jahno (#53555) üzenetére


ncc1701
veterán

Macskát hiába ivartalanítod, az ugyanúgy körbejárja a területét. Az az ellen jó, hogy ne járjunk térdig macskákban. :) Plusz ha a fiút idejében elkapják, akkor nem jelöl büdöst.

(#53578) Jahno válasza JonesC (#53574) üzenetére


Jahno
őstag

Itt Csepel city sziget közepén jelen állapotok alapján vírussal előbb lehet találkozni. Persze semmi sem biztos és holnapra változhat.

(#53579) qnadam


qnadam
veterán

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#53580) FőDudu válasza Jahno (#53578) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor.medve vs virus cimu eloadast kell tartani....

FőDudu

(#53581) NauTiLUS_HUN válasza JonesC (#53574) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Kevesebbeb haltak meg idén grizzlytől mint koronavírustól, úgyhogy mégsem :) A grizzly maximum látványosabb.

(#53582) NauTiLUS_HUN válasza ncc1701 (#53576) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Egyáltalán nem biztos, hogy védett leszel a következő körre, lásd megfázás, influenza, egy szezonban többször is lehetsz influenzás. De ha utánaolvasol a spanyolnáthának, lehet hogy a következő kör pont az olyan fasza immunrendszerűeket fingatja ki mint te.
Gondolhatjuk magunkat okosabbnak mint az összes virológus és egyéb járványügyi szakember, de kisebb az esély hogy okosabb vagy mint, hogy elkapd és komoly bajod is legyen. Mert az egy dolog hogy belehalsz, de az is nagyon nagy problémát jelenthet, hogy csak simán hosszas kórházi kezelésre szorulsz.

(#53583) eattila válasza qnadam (#53575) üzenetére


eattila
csendes tag

De ha ugyanannyi grizzli lenne a kevegőben mint covid19, akkor a medvétől félnék inkább.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53584) Phülöp válasza NauTiLUS_HUN (#53573) üzenetére


Phülöp
addikt

Tegnap hiányolt téged Jahno, frappáns a bejelentkezésed.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#53585) npera válasza blueboi69 (#53571) üzenetére


npera
újonc

Kis iróniát gondoltam bele :B

Nálunk SAFe van, ami Scaled Agile Framework Enterprise. Ott van prio 1-től 10-ig. Az 1 az azt jelenti, hogy megáll a gyár. A kettő nem azonnali megállás, de ha nem csinálod meg, akkor megáll. A 3-as az az első legdurvább értelmezhető prió ami "normál" melóvégzést jelent, de kábé a task force határán.

A 2019-es évben szinte minden 3-as volt a tervezésben, viszont azért a PO-val ezen belül is tudtunk prioritarizálni. Részben a sprintek maguk is segítenek ebben, mert a PI alatt a sprintekbe osztással az időrendi sorrendet is definiálod. Részben azért, hogy a függőségeket is lekezeld.

Amikor valaki ebbe akar belenyomni valamit kívülről, akkor helyzettől függően jön a talk to the hand vagy lehet eszkalálni értelmesen a PM felé. Persze ez nagyban függ az illető hozzáállásától és a helyzet tényleges fontosságától is.

Ilyen szép kis táblázatot kábé sosem tudnánk kitölteni, mert annyira sok dolog fut párhuzamosan.

(#53586) ncc1701 válasza NauTiLUS_HUN (#53582) üzenetére


ncc1701
veterán

Pont ezt ugatom. A szakemberek sem értenek egyet, mert van olyan szakember, aki úgy gondolja, h el kellene engedni az egészet. Lásd plö hollandok. Ők max füveznek, és annyi.
Másrészt pedig influenza idény függő, ha a h1n1-et kapod el tavasszal, és a rá következő ősszel másik törzs jön, akkor azt elkaphatod. Ha gyenge az immunrendszered.

(#53587) npera válasza NauTiLUS_HUN (#53573) üzenetére


npera
újonc

Kitalálom: USA?

Ez jó móka lehet, csak az igazi medve kábé letépi a végtagot, aztán utána már picit szomorkás lesz Joe (vagy Bob) a ruhában.

(#53588) qnadam válasza ncc1701 (#53586) üzenetére


qnadam
veterán

így is, úgy is el fogja kapni szinte mindenki, csak a legtöbb helyen arra is rájöttek, hogy esetleg pillanatnyi nehézséget fog jelenteni, ha az egyebként kiváló állapotú eü rendszerre egyszerre ráeresztünk intenzív ellátásra szoruló embereket mondjuk úgy százezres nagyságrendben.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#53589) Jahno válasza npera (#53585) üzenetére


Jahno
őstag

Eddig az összes cégemnél 1-5 közt mehetett a prioritás, amit persze a júzer határoz meg. Mindig emlegettem, hogy úgyis látom az eredményét, ennyi erővel elég lenne alapértelmezettnek beírni az 5öst és ne lehessen választani. Így is lett, csak megint én voltam a helikopter. Júzer benyomta az 5öst, mert mi mást, mindenkinek a saját problémája a fontos, úgy szokott az lenni.

Hárombetűsben meg a főnök rinyált, hogy mi állítsuk át, beszéljük meg, indokoljuk meg a júzernek, hogy de miért. Mondom ne már. Kitalálta, hogy akkor Ő most példát fog mutatni és majd meglátjuk, átállítja, megírja, satöbbi. Második nap már nem csinálta és inkább kerülte a témát :-D

Most új helyemen is próbáltam a középvezetőknek mesélni, hogy voltam én ITIL tágításon is, mire lennének kíváncsiak, melyik cégnél mi az elmélet/gyakorlat, vagy mi Biblia? Vagyunk páran aki jártak a HPEnél, tréningeztek, tréninget tartottunk, de akadtak esti előadások a BME-n, szóval kisnagy merítéas a T, Voda, GE, HP, Voda, Exxon, MOL, KPMG, Nokia ésatöbbi vonalon vagyunk páran akik biozonyos színtű merítéssel rendelkeznek. Nahh, ez az ami nem szokta érdekelni a frissen odarakott vezetőnek kikiáltott kiscsajokat, akiknek a világról nincs fogalmuk max. csapkodni bírnak.

(#53590) NauTiLUS_HUN válasza ncc1701 (#53586) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Sírok. Mindegy milyen az immunrendszered elkapod, maximum te nem tapasztalsz tüneteket. De mivel itt és az egész ország mindenben szakértő (már járványügyi is) nem vitatkozom.

(#53591) NauTiLUS_HUN válasza npera (#53587) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Korábban volt videó egy tesztről, a már kettes verzióban akart medvével játszani a tervező. Talált valami idomárt egy grizzly párral, de az nem engedte hogy élő ember legyen a ruhában, végül valami bábra ráadták. A hím leszarta, a nőstény nem, egy csapással lekapta a páncél (és a bábu) karját és vége lett a tesztnek.

(#53592) Jahno válasza Jahno (#53589) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, most ahol indiánokat kaptunk első vonalra, ott megpróbálták, hogy visszanyomják a "sürgős" opciót "átlag"-ra, de ez sem jelentett semmit, meg szintén úgy volt, hogy egy adott kattintás / frissités akár több ezer embert is érinthetett volna, csak ezt nehezebb volt megmagyarázni, mint megcsinálni, mert hát csak egy ember kért ilyen izét ez nem lehet olyan fontos... Általában az volt, hogy indián levette alacsonyabb szintre, pár perc múlva meg habzó szájjal mi szakállunkat rángatta a júzer, hogy dehátdehát.

(#53593) Jahno válasza NauTiLUS_HUN (#53590) üzenetére


Jahno
őstag

Míg bele nem döglik és edzeni lehet, addig nem érdekli.

(#53594) npera válasza NauTiLUS_HUN (#53591) üzenetére


npera
újonc

Kábé így tudom elképzelni. Valami baromi erő van egy medvében.

Igazából olyan ruhát lehet csinálni "könnyen", aminek egy szegmense (mondjuk a combodon) kibírja a medve harapását/ütését/szorítását. De ha egy emberi testet is feltételezel a ruhában, akkor a végtagok és a nyak (!) által elviselhető mozdulatokat, a bezárt szögeket és dinamikus hatásokat is kivédő ruha már nem olyan egyszerű.

Meg a medve igazából letojja, hogy a kedves tervező mit okoskodott ki arról, hogy neki mint medvének hogyan kellene eljárnia a támadás alatt. Hiába lett csodajó a D-FMEA a tervasztalon előtte... :C

Emlékszem egy Gerald Durrell regényre, amikor fiatalon állatkertben volt gondozó. És egy eléggé mókás jegesmedve kennelje előtt takarított azon a sávon, ahol a kerítés és a korlát közötti biztonsági sáv van. Ott hátat fordított a medvének és túl közel farolt a rácshoz. A medve csak a körmént tudta kidugni, nem az egész mancsát. De úgy csak utolsó ujjpercből adott neki egy olyan maflást seggre (a körmével), hogy a srác elszállt kábé. Most nem jut eszembe melyik regénye volt, de amiben a fiatalkori állatkeri élményeit taglalja.

(#53595) JonesC válasza NauTiLUS_HUN (#53581) üzenetére


JonesC
csendes tag

A találkozás valószínűsége alacsonyabb, de a kimenetel egyértelműbb.

(#53596) zetor2000


zetor2000
senior tag

Úgy nehéz otthonmaradni, ha az közben összedől...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#53597) NauTiLUS_HUN válasza zetor2000 (#53596) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Mindig a kifogások...

(#53598) Sipi-


Sipi-
tag

Eladó Wii balance board-ja nem lapuk valamelyikőtöknek a pinyóban?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#53599) Jahno válasza Sipi- (#53598) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul annak most nagyon felment az ára, ezen meglepődtem.

(#53600) BobaHWSW válasza ncc1701 (#53544) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Gondolom vagod, hogy senkit se az erdekel, hogy te elkapod e hanem az, hogy terjeszted.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.