Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53451) cyberde válasza Samott (#53440) üzenetére


cyberde
csendes tag

Minden húst be lehet pácolni és olajban/zsírban tárolni. Pl régen a májat (ami egy elég gyorsan romló alkatrész) úgy tartósították/tárolták, hogy kisütött zsírban tartották. Kb bármeddig eláll.
Egy átlag helyen ilyen sztéket fogsz kapni, így-úgy kisütve/átsütve. A menő helyen pedig megbízol a hely beszerzési forrásában, a frissességben, ill. a higiéniai és szavatossági előírásaikban.

(#53452) Phülöp válasza FőDudu (#53445) üzenetére


Phülöp
addikt

messze nem az
bacon, sajt, csirkemell
nem száraz dzsuva

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#53453) cyberde válasza FőDudu (#53442) üzenetére


cyberde
csendes tag

Szilvia mindent megold! :D

Egyébként az autentikus tatár bífsztéket azt nem darálják, (ahogy sok helyen teszik) hanem késsel, apró darabokra vágják/aprítják, kb mint amikor valaki friss petrezselymet aprít a vágódeszkán.

(#53454) WiZARD


WiZARD
addikt

És eddig a Teslat fikaztak, hogy szarok az illesztesek, bezzeg majd a prémium Porsche óriási tapasztalattal... :DDD

[link]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#53455) cyberde válasza Phülöp (#53452) üzenetére


cyberde
csendes tag

Má' meg is éheztem! :O

Anyám szokott "göngyölt húst" csinálni: sajttal töltött sertéskaraj szeletek, baconnal összetekerve, sütőben kisütve. Hagymás törtburgival. :R

Faszom a szuvidálásba! :D

(#53456) Samott válasza WiZARD (#53454) üzenetére


Samott
addikt

Oh bakker az a video. Van aki ezt kepes vegignezni?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#53457) eattila válasza cyberde (#53455) üzenetére


eattila
csendes tag

Na nagymamám csinált sokat ilyet. Van benne sajt, kolbász vagy sonka, szalonna, fokhagyma. Eltekerve, panírozva, kisütve. Olyan 10-12-nél többet nem tudok megenni belőle :D

Tegnap főztem csirke felső comb filéből pörköltet. Szerintem vagy fél kiló lehetett a cucc, de ma már alig van belőle. A lányom lerendezi :D Bármit ami pörkölt :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53458) Jahno válasza Phülöp (#53452) üzenetére


Jahno
őstag

Jajaja, auditáltam. Mondjuk az opciós egészségi állapotomhoz mérve csak úgy nagyon keskeny szolídan, de hát úgy adta ki.

(#53459) Samott


Samott
addikt

#vicces videok

Bangladeshi tuzoltobemutato :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#53460) qnadam válasza Jahno (#53420) üzenetére


qnadam
veterán

dmd minek?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#53461) FőDudu válasza cyberde (#53453) üzenetére


FőDudu
addikt

Felenk a bolonyaihoz is kockazzak a hust.
Meglepve tapasztaltam, tudatlankent ra is kerdeztem ;)

FőDudu

(#53462) Jahno válasza qnadam (#53460) üzenetére


Jahno
őstag

Elment az Acer vetítőben.

Szerettem azokat a gépeket, de hirtelen úgy döntöttek, hogy nem bírják a ritmust. Sorban mindegyik csillagos égboltos lett. Akad ami 300 óra után. Igaz begyűjtöttem selejtnek és ennyit megérhet, csak legyen tartós.

Lehet átlesem a hűtését, bár ami saját kezelésben volt az hellyel-közzel bírta. Ebben az a poén, hogy lassan 10 éve egy 30ezres tartozás fejében kaptam egy akkor is gagyinak számító kis HP-t. Azóta párszor megkereste az árát és még mindig rendben van. Lassan 1 éve szereltem fel Borkuckóba "kölcsön" és ott húzza az igát (mert nekem minek), de nem merek Neki tanácsot adni, hogy mit szerezzünk helyette, mert szar a piac és égne a pofám ha valami pár hét után beszarik.

Valami ezzel is lesz. Egyik meg lett csinálva, van még legalább egy ami köhög és akkor ott van még a lámpa órája is.

Ezzel terveztem megnyitni a szezont meg némi Terminátorral...

(#53463) zetor2000


zetor2000
senior tag

Nálunk most valamiEpson cucc van, az durva. De Borkuckóba nem lenne jó, mert mindenki beleverné a fejét, mert nagy. Meg a kép, amit vetít, az se kicsi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#53464) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

https://prohardver.hu/tema/re_rontjak_a_videok_minoseget_hogy_kimeljek_a_halo/hsz_51-100.html#msg52

megérett a világ a pusztulásra, azért rinyálnak mert nem 4k az akármi most

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53465) Phülöp válasza Gabibácsi (#53464) üzenetére


Phülöp
addikt

Jah, de fizetsz sok pénzeket, hogy ne sd-t kapjál.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#53466) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Jah, kenyeret sütök épp, a csirkemell meg a csirke legszarabb része, gyakorlatilag csak pörköltben ehető. Szüleim pedig bezárták a kaput, mert a sok agyhalott nyanya próbál szomszédolni, ő meg sokszorosan veszélyeztetett. Ja és az utcák tele vannak olyanokkal akik mind maguk mentek ki mert mibajlehet, csak éppen tömeg lett belőlül, várom a vasárnapi kijárási tilalmat.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53467) Jahno válasza Gabibácsi (#53464) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk a Skype forgalom kiverte a gigabitet vaze. Sok gyagyásnak meg a torrent a fontos, de ezek sosem értették a lehetőségeket.

(#53468) Gabibácsi válasza Phülöp (#53465) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ezt értem, de van valami magasztosabb cél, vagy javíts ki hogy hülye vagyok.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53469) Jahno válasza Gabibácsi (#53466) üzenetére


Jahno
őstag

Én olyat tippelek, hogy holnap a 15/20h környéki híradó mond okosat, vagy hétfőn. Szigorítás kell, de k. nehéz kitalálni.

Pár ismerős meg szabadságol, tökre ráér odahaza gondolkozni és hívogat meg feladatokat tolna. Hátfakk. Akinek meg 5 perces dologra lett volna ideje a saját érdekében, az nem oldotta meg és most megint ezzel fáraszt. Ezt sejtettem előre, de így is éppen elég bunkó vagyok, nem kellene mindenkit elküldeni a faszba. Bár lehet, szerintem az éves átlag jobb is lehetne. Hümmmm.

(#53470) Phülöp válasza Gabibácsi (#53468) üzenetére


Phülöp
addikt

Persze hogy van, de a netflix felbontásának csökkentése nem vezet a megoldás felé. Eleve a fhd felbontás is fizetős, a 4k meg vastagon fizetős. Most mindkét csomagban sd-t kapsz. Ettől hamarabb levonul a vírus? Youtube-ot megértem, az javarészt ingyenes, és ráadásul nagyságrendekkel több felhasználó van ott. Ugyanez igaz a Facebook-ra is.
Nem hiszem, hogy a netflix felbontásának drasztikus csökkentése bármit is segítene a kialakult helyzeten.

Sxetk: közben beleolvastam a topikba, nincs senki kényszerítve. Az első hírek, amikkel találkoztam, azt írták, hogy mindenkinek sd, köszi a havi előfizetési díjat.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#53471) qnadam válasza Gabibácsi (#53464) üzenetére


qnadam
veterán

digi kezd megfáradni, gigabites kapcsolat nálunk 175/150 mbps, szentendrén 550/200. nyilván ez is mindenre elég (lakossági kapcsolatra nem lógatunk fel többszáz fős cégeket), de látszik, hogy a szombat este + bezártság kezdi elérni a plafont. digi topikban rosszabb helyzetek is vannak.
a magam részéről most 10 mbps-en tévé streamelődik, diginek van három ismeretterjesztő csatornája meglepően korrekt műsorokkal, gyakorlatilag reklám nélkül. tegnap valami légivideós táj- és városbemutatós dolog volt, teljesen jó volt elbambulni rajta.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#53472) -NoVa- válasza Jahno (#53467) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért röhögtem a hazavitt céges gépek után a mailen, hogy aki nem tud vpn-re felmenni, az uninstallálja a torrentet hamar:)

(#53473) eattila válasza Phülöp (#53470) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem se. De errol nem hallottam. Nem is vettem eszre. Nekem csak hd csomag van. De downgrade lesz ha tenyleg igy van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53474) qnadam válasza Jahno (#53462) üzenetére


qnadam
veterán

hja.
egyik kedvenc hirdetésemben valami sanyo volt azzal a megjegyzéssel, hogy csak az optika piszkos, meg kell tisztítani, a demóképen meg ott a csillagos ég...
én meg most kicsit beszívtam az otthoni vetítést, feltettem a mitsubishit a plafonra, tök jó meg minden, csak legalább 20-30 centivel feljebb lenne jó a kép. trapézt nem akarok, a tartó se nagyon engedi feljebb billenteni. így se vészes, csak el kell pakolni a komódról :D a vászon kicsit előrébb lesz ugyan, viszont arra még nagyobb képet kell tenni, ami nyilván lefelé fog még tovább tartani, szóval hosszabb távon valami lens shiftes megoldás kell :(((

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#53475) WiZARD válasza Phülöp (#53465) üzenetére


WiZARD
addikt

Pontosan. Legyen 4k helyett HD, de akkor a HD csomagot szamlazzak.

Most tök jó, mert lehet 4k Netflix helyett 40gigas torrenteket tölteni ismét. Az biztos kíméli a savszelt. (Mondjuk eddig is jobb volt a kép mint a netflixes)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#53476) Jahno válasza -NoVa- (#53472) üzenetére


Jahno
őstag

Jahh, az nálam nem engedett, néha szolídan pult alatt ledumáltuk volna a júzerrel, de nagy része nem akarta érteni.

Torrentet még a hárombetűsnél kibasztuk a tüzesfalon, meg az kicsiség volt és úgyis láttuk ha valakii bohóckodott. Komoly logolás nem volt, max. Sony/BMG írt levelet, ha a másik vonalon valaki elborult.

Mostaninál strike, szabály, Meraki, egyéb van de így is akadt akit le kellett verni a lábáról. Hümmög és lazázik, hát fakk, ne akarja, hogy fentről közelítsek...

Aktuális cégnél meg fel sem bírod rakni, el sem bírod indítani, ha jogod van hozzá akkor sem jár. Így van jól, oldja meg odahaza.

(#53477) Jahno válasza qnadam (#53474) üzenetére


Jahno
őstag

De mekkora az a konzol? Rövidek 5 centi környékén mozognak, mekkorát szívtál be?

(#53478) Jahno válasza ncc1701 (#53405) üzenetére


Jahno
őstag

https://bikemag.hu/magazin/hirek/olaszorszagban-es-spanyolorszagban-tilos-kerekparozni

[link]

(#53479) qnadam válasza Jahno (#53477) üzenetére


qnadam
veterán

8 centi plusz ami a gép aljába kapaszkodik, nem ez a baj. a lens offset nagy, én meg amikor kitaláltam a helyeket, akkor üres szobában próbáltam, ahol nem tűnt fel, hogy nagyon lent van az alja.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#53480) Jahno válasza WiZARD (#53475) üzenetére


Jahno
őstag

Mert mindenki megalomániás baromarc, a szolgáltatók próbálják követni, oszt heló.

(#53481) -NoVa- válasza Jahno (#53476) üzenetére


-NoVa-
őstag

Felénk sem engedett, csak valaki azt gondolta, hogy otthon van, akkor ez most otthoni gép lesz.

Azon azért csodálkozom, hogy a nagyon gyorsan feltákolt helyi VPN szerver elsőre stabil, és gyors, nem ehhez szoktam. Meg ésszel használjuk, tényleg csak addig lépünk fel, amíg a TFS kell épp, vagy más lanos resource, utána disconnect, a többsége meg elmegy webről SSO-val jól. Asszony szív a VPN-jükkel, lassú, stb, én meg ha épp elönt a munkakedv, és hagynak a gyerekek, akkor teljesen hatékony vagyok, 0 technikai akadály. Egy Dell dokkolót hazahoztam, meg ha épp hiányzik az állóasztal, a vasalódeszkára feldobtam még egy fadobozt, pont jó a magasság.

(#53482) Jahno válasza qnadam (#53479) üzenetére


Jahno
őstag

Üres szobával hetekig szoptam Angliában, nem akarod tudni... És csináltam minta képeket, leírást, bevezettük, átvették, ledemóztuk, így kell, jó lesz. 2 hónap múlva lebasztak, hogy ez így szar. Tudom, mondtam 200szor....

Itt egy béta terem:

Amikor üres volt, akkor azt kérték, hogy a kép alja az legyen a padlószegélyre illesztve, vagy pár centire felette. Kérdés 4:3 vagy 16, itt félig szét van bombázva a terem, de egy téglalap alakú asztal lenne, szemben a 3 szék már fiksz cucc, oda ülnek és vele szembe is, ahol állok. Igen, arrafelé is 2 vetítő ugyanígy :-D

Embert nem tudtam szerezni, aki oda ül és szembe veri, a többiek meg nem látnak tőle. Ráadásul még tervezési fázisban valaki berakta azt a két kamerát oda szembe, csak kár, hogy ülnek előtte és az valakinek a hátát fogja mutatni. De ha nem, akkor sem értem miért pont oda és miért, ha lehet a terem közepére 360 fokosat padlóra vagy menyóra is. Vagy bármi mást.

Igaz ez annyira fiksz és tuti, hogy 3 nap múlva szét akarják rendezni az egészet iskolapados elrendezésre, meg oktatóteremre, meg féloldalasra meg állófogadósra is. Erre azt mondták, hogy ilyen sosem lesz ez így marad. 2 hét múlva már mentem újra összerakni, mert széthúzkodták, szétverték, aztán rinyáltak mennyire szar melót csináltam mert semmi nem működik...

Mostani cégnél is ez volt, ott egy VGA és egy HDMI kábel az asztalon, projektort elérni is nehéz, de valahogy mindig elpozicionálták a gépet és a fókuszt. Itsz a medzsikbazmeg.

(#53483) Samott válasza -NoVa- (#53481) üzenetére


Samott
addikt

Nalunk hetfon volt egy kis megdoccenes, akkor kezdtek tomegesen vpn-rol bejonni. Kedden mar jo volt minden mert lelottek a ceges proxy-n a youtubeot. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#53484) Jahno válasza -NoVa- (#53481) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk alapban online, mert kell. Más a koncepció, csatlakozzon fel, maradjon ott, az a biztos.

Előző cégnél kicsi a sávszél, semmire nem jó és távasztallal érdemes melózni. Üzemeltetésnél odafent persze sokan kapkodni kezdtek és éppen most alakítanának át mindent más típusú VPNre más megoldással, de ne már. Igaz ez már más problémája :-D Csak kellene minimális bővítés, konfig. Alap technológia jó, legyen inkább 24 órás, mint szopószorzós.

Mostani cégnél akad vagy 3-4 VPN megoldás, keresztbe-kasba kiszervezés, katyvasz is. Ahogy az lenni szokott :C Itt is volt olyan júzer aki házon belül alapban webes Citrixes varázslattal melózott, aminek örültem mert kell egy bármiléyen kopasz laptop és tud dolgozni. Tudna. Csak nincs net, gondot okoz wifire csatlakozás, meg úgy általában megijednek bármitől.

Legtöbb privát kérdés meg az, hogy van-e jog youtubera, figyelik-e és milyen kábel kell a TVre kötéshez. Ennyit a napi nyócórás távmelóról. Nekem közben ég a pofám, hogy a fél brigád szopolik én viszont nem tudok termelni.

(#53485) Jahno válasza Samott (#53483) üzenetére


Jahno
őstag

Pfúúúj, ezek felénk alapban tiltva voltak. Is. Vagy másfelé terelve.

Érdekes az előző cég is, február elején még tiltva volt minden felhő, közösségi, onedrive/dropbox/gdrive/gmail satöbbi, sem forgalom sem tárolás. Most meg virtuális Azureból fut mindenki, O365 telibe, online sharepoint/intranet, júzerek privát cuccai és céges fileszerver onedriveon, DB szerver fölhőben, csak pislogok. Ehhez is el kellett jönnöm baze :-D

(#53486) npera


npera
újonc

Gyerekek valami pikacsut néznek lent a TV-n, Netflixen persze. Teljesen jól elvoltak vele a felbontás ellenére. Próbaképpen megnéztem a számítógépen is, 27"-os 1440p kijelző van. Bár látszott, hogy nem teljes felbontás, de azért nem bőgtem el magam azonnal, amikor a teszt kedvéért belecsévéltem a random kiválasztott Inception egyik akciójelenetébe.

A VHS-nél jobb, a DVD-nél jobb. Akkor meg mi a baj?

Ma volt úszás mindkét gyereknek, aztán amikor már azt hittem, hogy kezd a nap lefutni nyugiba még naplemente előtt megjelent 5 gyerek az előszobában (asszony beengedte őket), hogy vinnék a mieinket bandázni rollerezni. Egy apuka és a barátnője terelte őket, lányom volt osztálytársa az egyik hangadó ott. Fél órára elmentek, körbetekerték a falut majdnem.

Nem érzem a drámát a csökkent felbontás miatt. Még lélegzem, élek, van ennivaló és tető a fejem felett. Meg ugy wifi, mert a maszló-piramis...

(#53487) npera válasza Jahno (#53478) üzenetére


npera
újonc

(#53488) Jahno válasza npera (#53486) üzenetére


Jahno
őstag

Havercsajnak is bejött a tankos játék laposTV-n, szóval nincs több kérdésem.

(#53489) Phülöp válasza cyberde (#53455) üzenetére


Phülöp
addikt

[kép]

tortaforma kibélve bacon-nel
bele rétegelve: kiklopfolt csirkemell, só, bors, reszelt sajt, amíg tele nem lesz
tetejére még bacon
sütőbe bele

nálam mostanában inkább:

fekete erdei (nemalaci) sonka bacon helyett
néhány tojást felcsapok, abba megy a só meg a bors, ebbe forgatom bele a húst
csirkemell helyett csirkecombfilé
reszelt sajt az vastagon, és lehetőleg cheddar, de mindenképpen valami karakteresebb, mint a trappista
maradék bacon helyett maradék fekete erdei sonka

mindehhez kukoricás rizs, csemegeuborka

világbéke vastagon

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#53490) npera


npera
újonc

Hammond és Model X... (feleséggel a kocsiban :Y )

(#53491) npera válasza Phülöp (#53489) üzenetére


npera
újonc

+1

Jól néz ki!

(#53492) Grillo válasza FőDudu (#53436) üzenetére


Grillo
senior tag

A középkori Budán volt rendelet, hogy csak a gereznával együtt lehet árulni, mert fogytak a macskák erősen...

(#53493) Grillo


Grillo
senior tag

Nekem fasza hetem volt, kint napoztam a várban végig, szakmailag is izgalmas, meg bombát is csak kedden találtam. De az legalább 100 kilós szovjet volt.
Viszont azt a magas szintű amatőrizmust, amit itt a Karmelita sarkán végignéztem, azért nem hittem volna.

Na mindegy, ahogy nézem, hétfőn izzadni nem fogok.

(#53494) Jahno válasza Grillo (#53493) üzenetére


Jahno
őstag

Héten lehet minimálban be kell mennem arrafelé, akkor opciósan kereslek. Csak még nem olvastam el az erről rendelkező csütörtöki emailt :C

(#53495) blueboi69 válasza Phülöp (#53489) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jól hangzik! Jóétvágyat!
És Ameának mi jut?
Bazzeg eskü öszefuttot a nyál a számban. Az a durva az itthonlétben, hogy állandóan éhes vagyok.

(#53496) Phülöp válasza blueboi69 (#53495) üzenetére


Phülöp
addikt

1 kiló csirke, kb. 30 dkg sajt és 3 csomag sonka a Lidl-ből

Ennek a harmada szokott elfogyni egyszerre, így nyerek 2 alkalmat, amikor Amea csirketortát akar enni - csak benyúlok a fagyasztóba, és hopp...

a képen még az eredeti, tuningmentes verzió van, azt mostmár nem enném szívesen

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#53497) Samott válasza qnadam (#53471) üzenetére


Samott
addikt

Talan mert: A rendkívüli helyzetre való tekintettel a hó végi hit'n'run elszámolásokat felfüggesztettük...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#53498) Jahno válasza blueboi69 (#53495) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem mindig vagyok zabás, de ha igen akkor jut minden. Csak asszonnyal össze ne kapjunk. Kevés a hely, vagy én vagyok láb alatt vagy valami.

Ezek mellé egy kölök vagy némi kutya kész világvége lenne.

(#53499) Jahno válasza Samott (#53497) üzenetére


Jahno
őstag

Még mindig csak a BIX, ahol semmi nincs csak ilyen kőkorszaki vállalkozók cuccai, mint én vagyok :(

(#53500) Grillo válasza Jahno (#53494) üzenetére


Grillo
senior tag

OK, szólj, viszont messengeren írj rám, ha nem veszem fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.