Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53701) ncc1701 válasza Jahno (#53681) üzenetére


ncc1701
veterán

Egyelőre még bejárás van. Jövő héttől az a mondás, h elég egy embernek az irodában lenni, ha hoznak/visznek valamit, akkor legyen bent ember. De plö holnap is megyek üffélhez. Elkezdett felújítani, mikor még semmi sem volt, mire összedől a világ, addigra ki akar nyitni. Mondjuk pizzéria, náluk megy a kiszállítás.

(#53702) cyberde válasza Jahno (#53696) üzenetére


cyberde
csendes tag

Csaxólok!

Ő a fidesz legtöbb szavazatot adó nyugdíjasa:

(#53703) Vodike válasza Bujdy81 (#53679) üzenetére


Vodike
tag

Mondom, kórházakba is lehet menni segíteni, kurva szar a 63 éves Anyukámnak cipekedni már 1 hete, hogy berendezzék a kijelölt osztályokat korona képesre, mert az ilyen magatartásúaknak köszönhetően, mint leslie várható a tömeges a csoportos megbetegedések után. Tömegesnél pedig már elkerülhetetlen lesz, hogy ne 0 db beteg legyen a kipakolt és átalakított osztályokon.

exTiga

(#53704) Jahno válasza ncc1701 (#53701) üzenetére


Jahno
őstag

Mondtuk tegnap, ha ráérsz és nem számít akkor keresnek önkénteseket. Persze ezzel az lesz a bajod, hogy oldja meg más és fizessenek sok milliót.

(#53705) ncc1701 válasza Samott (#53605) üzenetére


ncc1701
veterán

(IMG:http://)(/IMG)

Majdnem feleződött még múlt héthez képest is.

(#53706) ncc1701 válasza Jahno (#53704) üzenetére


ncc1701
veterán

Ó. Tavasszal a kertben van kb 1 havi melóm alsó hangon. Utána a kecón is el tudok matatni, ne aggódj, h nem tudok a szabad időmmel mit kezdeni.

(#53707) ncc1701 válasza Bujdy81 (#53679) üzenetére


ncc1701
veterán

Már linkeltem feljebb. Egyenesen ajánlott szabad téren mozogni, bicajozni, emberektől távol, mert ezzel nem terjesztesz semmit. Nem kotrom elő a linket.

[ Szerkesztve ]

(#53708) Jahno válasza ncc1701 (#53707) üzenetére


Jahno
őstag

A távolt nehéz megoldani. Lásd az én Indexes linkem (:- Meg sok mást, amivel már most szívnak, mert nincs teleportálás sem és garancia bármire.

(#53709) eattila válasza ncc1701 (#53707) üzenetére


eattila
csendes tag

És a frei, meg cuki, meg hambizó is ajánlott?

Mert akkor megkérdezem itt a hentest, a fodrászt, optikát stb., hogy mi a rákért van zárva.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53710) npera


npera
újonc

Jahno, szerintem itt is befonnád a hajad.

Ma reggeli team meeting, pár felvetés:

- nincs otthon számítógépe, hogyan dolgozzon otthonról huzamosabb ideig. Nincs kijelzője. Nincs íróasztala, nincs egere. A 12"-os laptop nem jó.
- lehet-e hazavinni monitort és dokkolót? 2 hét karantén után már fáj a háta.
- csak egy kis dohányzóasztala van otthon és a TV. A szófán ülve dolgozik otthonról. Fog a vállalat változtatható magasságú és szögű ergonómikus asztalt és széket biztosítani?
- mivel a team manager a dolgozók állapotáért felel el tudja kezdeni a TM tárgyalni a vezetőséggel, hogy haza lehet-e hordani az irodai felszerelést ameddig otthonról kell dolgozni? (honlapon ott van feketével fehéren, hogy nem lehet, BTW)
- mit csináljon az, ahol van ugyan "irodai" sarok a lakásban, de mind a két szülő otthonról dolgozik és meg kell osztani az erőforrásokat?

És a fentiek lineáris kombinációja. Ezt mondjuk nem az IT-nek mondják, hanem a csoportvezetőnek. Jó móka lehet.

Én befogom a pofám. Van íróasztal, van rajta monitor. Van valahol egy HDMI-kábelem, ami ugyan csak FullHD felbontást tud a monitoron, de legalább megy vele. A natív 1440p csak DP-n megy, de letojom. Ha van a lapos kis kijelzője (14") és a 27" mellette, akkor már lehet két kijelzőn dolgozni és akkor nem kapok idegzsábát.

(#53711) Jahno válasza eattila (#53709) üzenetére


Jahno
őstag

Jelentem itt a Frei (tudom, mosogatólé, de még várom wizard listáját :-P) már 3ig sem tart nyitva, szépen ki van írva, hogy ez meg az. Csomó kisvállalkozó ismerősnek akinek a napi ezer pénz is számítana inkább becsuk, mert jó fej és nem kibúvót keres. Sportolós/bicajos dühöngők viszont csapatostól jönnek, Bujdy a gyanús ha ennyire kilóg a sorból :-D

(#53712) Samott válasza npera (#53710) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk ez valos problema, nalunk az indiai expatnak nincs irodaszeke a berelt kecoban. Es hat nem kenyelmes a napi melo ugy. Es 12"-es notin visual studiozik. A szekre nem tudom milyen megoldas lesz, de a cegnel csomagoljak es futarral kuldik a monitort/egeret/billentyuzetet annak aki keri.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#53713) JonesC válasza Jahno (#53708) üzenetére


JonesC
csendes tag

Mondjuk az azért annyira nem tűnik lehetetlennek, hogy ha van szeme az embernek hogy két méter távolságot tartson mindenkitől IS.

(#53714) FőDudu válasza Jahno (#53711) üzenetére


FőDudu
addikt

Ahol friss gyerek van ott apara marad a csalad tobbi tagja - nem sok ideje/ereje lehet most futobolondkodni ;)

FőDudu

(#53715) Jahno válasza npera (#53710) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk nyilván az IT-n csapódik le, de persze. Két cégnél kihirdettünk mindent, igény hétfőig érkezzen be (tudtuk, hogy ebből szerda lesz). Kiszolgálás keddig, k. gyorsan. Persze senki nem próbálta ki és elég kevesen adták le, más meg önhatalmúlag hazavitte a komplett céges asztali gépet.

Nem is akarja felfogni, hogy próbálunk fent maradni a szarkupac tetején és nem belemerülni fejtetőig, akkor ne akadjunk fent apróságokon és bármin. Találd ki, oldjad meg, mittomén, nem a mi és én hatáskörünk.

Aztán persze még pénteken is jöttek volna a le nem adott igénylésekért, mert van 200 levél, ezer megfejtés, elolvasni luxus, főnök meg annyit mond a jómunkásoknak, hogy menjen le az ITre, kap gépet és mindent, ott meg is mutatják. Csak más ne akarjon vele foglalkozni, toljuk tovább. Köfi!

És akkor jönne Blubesz megmondani, hogy azt kell mondani, hogy nem. Ahamm, persze.

(#53716) FőDudu


FőDudu
addikt

Mi meg beinditottuk mindket autot - nejeme mar vagy 2 hete nem volt beroffentve, enyem is 1 hete allt a helyen. Mindketto beindult. Jarattuk 5-5 percet.

Lehet holnapra osszeirjuk a szukseges dolgokat - megnezem allatosnal nyitva vannak-e es van-e valami szivattyu az akvariumhoz....

Itt nagyon szep napos ido van, csak a burja miatt a szel letepi az ember fejet. 9 fok van, de meg lehet fagyni.

FőDudu

(#53717) Bujdy81 válasza Phülöp (#53685) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem nulla, csak kvázi nulla. 500 ezer esetén pl. 5%, de 250 ezer esetén is csak 10%.

Ha a zsebbe lét nem zsebbe kapná, hanem KATA-s vállalkozóként, akkor havi 25 ezresért nem kellene aggódnia, hogy esetleg megzsanettozzák. Azzal havi 1 millióig le van fedve.

Van ismerős a NAV-nál elég magas szinten, ők is látnak folyamatokat, ha leslie havi 2-3-400 ezer Ft-ot kap feketén és folyamatosan elkölti/megtakarítja, annak nyoma van. És ők (NAV) is érti már, hogy van értelme összefolyatni az adatbázisokat, szóval van esély arra, hogy belátható időn belül az ilyen arcok megkapják a kérdést, hogy "hogyan tetszik megélni havi -30 ezerből évek óta?" Miközben ott van a KATA, mint legális kiskapu és ha valaki nem használja arcátlanul, akkor nem is fogják az orrára csukni...

(#53718) FőDudu válasza Jahno (#53715) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyerek szolt, hogy nem megy a wifi.
Nezem, 2db mifi a teljes csatorna szelesseget lefedi.

Megoldottuk, hasznaljon 5 GHz-es savot az eszkoze, ott nincs csak a sajatunk.

FőDudu

(#53719) Bujdy81 válasza Jahno (#53697) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Havi fix 25 ezer és a nyugdíjat ugyanúgy oldd meg magadnak, mintha zsebbe kapnád.

(#53720) eattila válasza Jahno (#53711) üzenetére


eattila
csendes tag

Talán 2x voltam frei-ben. Itt nincs is :D Kaja kiszállítás viszont van, több helyről is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53721) Bujdy81 válasza ncc1701 (#53707) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

De Te elmentél burgerezni, nem? Meg kávézni akartatok. Tehát nem emberektől távol...

(#53722) Bujdy81 válasza npera (#53710) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mondjuk ha kötelező a home office, akkor tényleg illene biztosítani hozzá körülményeket is.

Le kellene tárgyalni az IKEA-val, hogy egy kamion állítható magasságú asztal rendel kedvezménnyel, plusz mindenki vihet haza egy monitort és akkor pipa minden. Esetleg egy IKEA szék is (nem a stoki, hanem az itthon 40-50 ezer közötti. Nekem az elég egész nap ülni benne).

(#53723) qnadam válasza Samott (#53712) üzenetére


qnadam
veterán

+1, szerintem jogos igény, hogy az egyébként meglevő és kihasználatlan hardvert-széket-mittomént használhassa otthon. a cégnek nem plusz kiadás, a dolgozónak meg jobb tőle.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#53724) qnadam válasza FőDudu (#53716) üzenetére


qnadam
veterán

az 5 perc pont arra elég, hogy még kevesebb szufla legyen az akksiban :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#53725) Bujdy81 válasza FőDudu (#53714) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Voltam futni kedden és szombaton is. Nem a szokott úton a faluban/kerékpárúton, hanem terepen/erdőben.

Amúgy megvagyunk, kicsit megborult a rend, mert 9-én született a kistesó és csak 8 naposan jött haza. Addig azt hittem befonom a hajam. A legjobb a múlt hét hétfő volt, amikor már elvileg kezdtem dolgozni, de közben be kellene ugrani a kórházba is, viszont már home office-ban volt a két iskolás, plusz az óvodás. Ja, és rakjak rendet, mert ha anya rumlira jön haza, akkor nem lesz lelkes.

De a lényeg, hogy már sínen vagyunk, mint József Attila, mázli, hogy minden kölöknek tudok adni laptopot, szóval alakulunk...

(#53726) eattila válasza Bujdy81 (#53725) üzenetére


eattila
csendes tag

Jujj. Nem lehetett egyszerű megszervezni! Nekem elég volt 1 gyereket szórakoztatni és lekötni múlt héten :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53727) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#53725) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez keményen hangzik, akkor sokat pihentél :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53728) Jahno válasza qnadam (#53723) üzenetére


Jahno
őstag

Ha nem a cég szállítja, ésvagy logisztika meg mennyire verik szét és mekkora része jön majd vissza időre :-P

(#53729) npera válasza Bujdy81 (#53722) üzenetére


npera
újonc

Kábé 25k ember érintett Svédországban csak a Volvón belül. Jó, ebből kábé 10k a fehér galléros. A többi kék galléros.

Szerinted?

Scania 50k embert küld most haza, kábé hasonló arányban.

Ez nem kifejezetten a gyerünk oldjuk meg, majd küldünk asztalt és széket szituáció.

(#53730) FőDudu válasza Bujdy81 (#53725) üzenetére


FőDudu
addikt

Epp azon matekozok, mennyi laptopot/tabletet tudnank nelkulozni. Mindannyiunknak minimum 2 van mindenbol - lehet van ahol jobban hasznat vennek.

Gyerek regi iPad-ja is hasznalhato meg - meg akarom tudakolni hatha valahol jol jon.
Mindenutt elofordul a szegenyebb csalad - nekunk meg ugysem hianyozna amit amugy sem hasznalunk.

FőDudu

(#53731) Jahno válasza eattila (#53720) üzenetére


Jahno
őstag

Itt most sokan hirtelen ablakon kiadós, kiszállítós, ingyen is kiszállítós megoldásokat nyomnak. Páran próbálkoztak mini terasszal, vagy létszámkorláttal de inkább feladták. Most az is kiszállít, aki eddig nem, hogy legalább picit menjen a bolt.

(#53732) FőDudu válasza Jahno (#53728) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd az IT kiviszi, beallitja, ugyis azert vannak, hogy a felhasznalok minden nyugjet kiszolgaljak.

Jah, nem.

FőDudu

(#53733) npera válasza qnadam (#53724) üzenetére


npera
újonc

Jó kis hidegindítás, az a legjobb a kocsinak. Legalább 20 percet érdemes menni szívó benzinessel. Kevés elektromos fogyasztóval. Esetleg picit többet és akkor a klímát is át lehet mozgatni, aztán kifúvatni.

(#53734) FőDudu válasza qnadam (#53724) üzenetére


FőDudu
addikt

Szomszednak van 'tottoje'... amugy is home office-t tol, szoval konnyu elkerni.
Mostanaban nem kell idore menni kb. sehova.

FőDudu

(#53735) FőDudu válasza Jahno (#53731) üzenetére


FőDudu
addikt

facsen nalunk is nagyon porog a 'domaci' reszleg. Azaz hazi/haztaji termekek.
Az osszes pek/hentes/salatas/zoldseges/savanyukaposztas/tejes/sajtos/halas ott ajanlgatja a portekajat.

Hazhoz szallitva, vagy a cimukon atveve. (utobbi a lakhely elhagyasi miatt mar csapagyas, hacsak nem a szomszedod).

Mondjuk eleve szoktunk rendelni hazi tejet/sajtot - az a kis hutokocsival minden heten jon erre. Tehat idealisan meg kb itt a halal faszan sem kene kimozdulni - csak csippantani a kartyat es joido...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#53736) eattila válasza Jahno (#53731) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt is. Suli menza főzne kis pénzért/fő (600ft kb) és kiszállítaná azoknak, akik igénylik.
Kajáldák inkább kiszállítanak. Éttermek is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53737) FőDudu válasza cyberde (#53702) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem ugy volt, hogy a T-systems azert kell nekik, hogy a valasztasi rendszer beszallitoi is ok legyenek? ;)

Egyszerubb IT oldalon csalni. A sok kulfoldon leadott szavazatot a kutya nem ellenorzi.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#53738) zetor2000 válasza npera (#53710) üzenetére


zetor2000
senior tag

Engem ismi nyaggatott múlt héten, hogy neje kapott bentről gépet, amit addig használt. Home Office-ra. Csatlakoztatták a routerre, de nincs net, meg nem lát a gép semmit.
Jó, alapvető hálózati problémák után kiderült, hogy egy vállalati tartományba tartozó gép, amihez nem volt megfelelő felhasználói jogosultság... szóval mondtam, hogy keressék a vállalati bubust és kérjék meg, hogy segítsen a csatlakozásban.
Néha azért nem olyan egyszerű kitépni a gépet a vállalatból, hogy csak felkapom, és viszem haza. Rendes helyen 1000+1 házirend van, hogy megvédje az usert meg a vállalatot különféle fszságoktól, amit otthonra elég macerás átültetni. Nem lehetetlen, csak macerás.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#53739) FőDudu válasza eattila (#53736) üzenetére


FőDudu
addikt

Nincs mas megoldas. Vagy bezar, vagy kiszallit. Vendeg nem megy mar kb. sehova.
Eljott a hazhoz szallitas aranykora.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#53740) FőDudu válasza zetor2000 (#53738) üzenetére


FőDudu
addikt

Rendes policy pl nem is engedi a titkositatlan wifi halozatra csatlakozast.

Ceges ugyfeleknel elofordul, hogy a hotel titkositatlan halozatara fel sem tud csatlakozni.
Nalunk 'session separation' oldja meg, hogy egyik user ne tudja meghackelni a tobbit - igy a kenyelem erdekeben nem kell jelszo a csatlakozashoz.

Ugyanez miatt nem megy se halozati nyomtato se p2p bebi kamera.
Valamit valamiert.

Es az auditor ki volt akadva, hogy nem tud megszopatni egy telefonon fellott FING screenshottal. Rossz esetben ott az osszes letezo MAC - ilyen cuccnal meg a sajatjat es a GW-t latja osszvissz.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#53741) FőDudu válasza eattila (#53736) üzenetére


FőDudu
addikt

Egy fasza sargaborso fozeleket megennek....
Erre nem is ismerik azt a novenyt....

Voros lencsebol szoktuk csinalni - de nem ugyanaz...

FőDudu

(#53742) Jahno válasza FőDudu (#53737) üzenetére


Jahno
őstag

Te is szoktál csalni IT oldalon?

(#53743) WiZARD válasza Jahno (#53711) üzenetére


WiZARD
addikt

milyen listát vársz? :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#53744) eattila válasza FőDudu (#53739) üzenetére


eattila
csendes tag

Kb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53745) eattila válasza FőDudu (#53741) üzenetére


eattila
csendes tag

Nemrég ettem kifőzdében, itt van 50m-re. Igen jó volt fasirttal.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53746) FőDudu válasza Jahno (#53742) üzenetére


FőDudu
addikt

Nincs mit csalni ;)

FőDudu

(#53747) zetor2000 válasza FőDudu (#53740) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én ezekből eddig kimaradtam, mert általában a mögöttes infrastruktúra kialakítása a feladatom egy része (drótozás), meg inkább telefonos vonal. Ahhoz se értek sokat már, csak csinálom, amit mondanak, vagy amit kell. :) Ilyen policy buzerát 8 éve vagy hogy csináltam egy MDM cuccon, ott ment flottul. :) Voltak cudar dolgok vele, de a rendszer volt béndzsa.
Vállalati házirendekhez csak távolról ugatok, amikor nem tudok valamit megoldani. Szerencsére nincsenek messze ezek a komák, hogy mókoljanak nekem. Meg van gép, amin mindent is lehet csinálni, gyakorlatilag szóló. Ha kell valami okosság, azon meg lehet csinálni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#53748) Jahno válasza WiZARD (#53743) üzenetére


Jahno
őstag

Hova érdemes menni Pesten kávézni :-P Bár lehet csak fele éri meg a júniust, mire véget ér ez az 1 hetes karantén.

(#53749) Jahno válasza FőDudu (#53746) üzenetére


Jahno
őstag

Nem ez volt a kérdés, de amúgy simán lenne.

(#53750) FőDudu válasza Jahno (#53748) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet hazhoz mennek majd kavet fozni ;)
Vagy biciklin jarnak, mint Bagameri.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.