Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53651) Gabibácsi válasza WiZARD (#53650) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez nálam sem tiszta, de gondolom ha viszem magammal a lakásbérleti szerződést ha kimozdolok, akkor az elég. Somogysárdra vagyok bejelentve állandóra, a válás után nem tudtam mást. Van egy ideiglenes újpesti címem, full illegalban, havernál, hogy tudjak menni laborra sztk-ba. Asszonynak meg 1 éves tartózkodási engedélye van, szintén Somogyba, mert az a tulajdonom csak, oda tudtuk. Dunakeszire nem jelentkeztem be, mert minek.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53652) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Gyerek google accountban hogy a manóban engedélyezem a youtube.com-ot?

Csomó tananyag onnan jön, de a gugli szerint a kölök nem nézheti és engedélyezni sem bírom… :(

(#53653) Bujdy81 válasza WiZARD (#53650) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Normális jogszabályok kellenének!

Nonszensz, hogy a fél ország nem oda van bejelentve, ahol él, közben meg a bérbeadó sem meri aláírni, hogy ott lakj, mert ha gáz van, nem tud kidobni...

(#53654) eattila válasza Bujdy81 (#53652) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez a gyerek google acc fura állat, mert csináltam egyet a leánynak, de utána kb semmit se tudtam vele kezdeni. Nyilván én nem olvastam/néztem meg jobban valamit. De a gyerek acc-ot elvileg nem az ő fiókjából, hanem a tiedből lehet állítgatni....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53655) zetor2000 válasza Bujdy81 (#53652) üzenetére


zetor2000
senior tag

Gyerekeknek asszem youtube for kids van, de lehet hogy tévedek. Én csak egyszer próbáltam ilyet, ismerős gyerekének, de asse vezetett sikerre. Megoldás az lett, hogy a kiscsaj, akinek csináltuk, a Googlenél idősebb lett papíron.

Talán segít

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#53656) FőDudu válasza WiZARD (#53650) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugy mukodne, hogy a legkozelebbi boltig elmehetsz. Van papir vagy nincs papir.
Onnan meg haza.

Nyilvan eloszor az igazoltato szepen felvesne a tartozkodasi helyedet - csak van egy notes rublika a kozponti nyilvantartasban amiben ellenorzik az allampolgarok adatait - utana az osszes tobbi a szerint kerne szamon.

Azaz okos szervezessel nem okozna nagy kavarodast.

Te jarhatnal a helyi boltba es gyogyszertarba.
Mi mar egy hete nem voltunk sehol. Siman ki lehet birni. Mondjuk nalunk a haztol kb. 20 meterre mar erdo van, igy nem nehez elszeparaltan setalni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#53657) ncc1701 válasza Bujdy81 (#53649) üzenetére


ncc1701
veterán

Itt nincs kijárási tilalom. A rizikósokat kérik, h maradjanak otthon.

(#53658) FőDudu válasza Bujdy81 (#53652) üzenetére


FőDudu
addikt

Sehogy. Ott csak a kidz verzio van.
De meg az email beallitas sem egyszeru, nejem valami trukkozesssel csak megoldotta a gyereknek.

Pedig az osszes appot mi ketten engedelyezzuk, tehat aktiv a felugyelet.

FőDudu

(#53659) ncc1701 válasza Gabibácsi (#53651) üzenetére


ncc1701
veterán

Nekem még ilyenem sincs. Csak az asszonnyal csövezek 18 éve.

(#53660) eattila válasza ncc1701 (#53657) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem véletlenül kérik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53661) Jahno válasza ncc1701 (#53657) üzenetére


Jahno
őstag

Ki mit hív annak, mindenki ferdít, meg most csomó ismerős kampányol és kezd unalmas lenni. Hírek meg főleg, aztán ugyanazzal a szalagcímmel három különböző média öt különböző tartalmat hoz le.

(#53662) Jahno válasza Bujdy81 (#53653) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg lehet fél hivatalosan is kölcsönzőt nyitnék és csak meg kellene fejtenem, hogy miképpen kérhetem el az okmányokat? Mert ha ehhez is sehogy, akkor érdekes a kivitel.

(#53663) Jahno válasza Gabibácsi (#53651) üzenetére


Jahno
őstag

"Dunakeszire nem jelentkeztem be, mert minek."

Miért ne? Ott vagy, nem annyira ideiglenes, de ha igen akkor is.

(#53664) Jahno válasza Bujdy81 (#53649) üzenetére


Jahno
őstag

Erdőben egyedül sétálás is olyan, hogy:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=154228016&t=9033172

[link]

(#53665) Samott válasza Bujdy81 (#53652) üzenetére


Samott
addikt

Akkor a tananyag van rosszul beallitva. :(

Azt hiszem ez a default beallitas ha feltoltenek valamit.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#53666) FőDudu válasza Samott (#53665) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha jol emlekszem a bongeszoben meg siman megy a youtube - meg ha az app nem is engedne...

FőDudu

(#53667) ncc1701 válasza Jahno (#53661) üzenetére


ncc1701
veterán

Erre már tuti írtam választ.

Majd ha az állam bácsi garantálja, hogy hó végén megérkezik a teljes fizum (hivatalos+zseb), garantálja azt is, hogy megmarad a munkahelyem (a cég is), garantálja, h tudok mit enni (házhozszállítás már most nem működik, nem hozzák ki, amit rendelsz), akkor lehet azzal jönni, h ne menjek sehová.
De ha megbocsájtasz, ennek a korrupt bandának azt sem hiszem el, amit kérdez. Lefogadom az erejük nagy részét már most azzal töltik, hofy hogyan tudnák a konkurenciát leszámolni, és magukat bebetonozni.
Már eleve azon csodálkozom, hogy miért nem jut eszébe mindenkinek, h vajon ez a kormány is miért szarta le az egészségügyet. De legalább van egy csomó stadionunk. Az most qrva praktikus. És ezekre a barmokra kéne nekem hallgatnom. Ha megeröltetem magam sem tudom milliomod annyi kárt okozni egész életemben, amennyit ezek okoznak.

(#53668) Samott válasza ncc1701 (#53667) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk azzal nem a kormanyt veded, ha nem mesz ki feleslegesen. Hanem azokat akik rafaragnanak a kivereztetett egeszsegugyre. Orbannak tuti jutni fog lelegeztetogep, anyadnak nem biztos.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#53669) -NoVa- válasza ncc1701 (#53667) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha csak hazai sajtó létezne, akkor érvényes lenne az "ezeknek egy szót se" hozzáállás, de akad némi internet is, meg jópár másik ország akik már megszívták, hogy ne vakon álljunk bele a meglepetésbe.

(#53670) qnadam válasza ncc1701 (#53667) üzenetére


qnadam
veterán

senki nem mondta, hogy ne menj dolgozni, ha szükséges.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#53671) FőDudu válasza -NoVa- (#53669) üzenetére


FőDudu
addikt

Jah.

Nalunk is biztosan azert vezettek be a lakhely elhagyasi tilalmat, mert olyan jo otthon maradni, meg igy tamogatjak, hogy a csaladok tobb idot toltsenek egyutt....

Meg Koperben is azert vezettekbe, hogy dohanyozni tilos az utcan, mert az egeszseguket akarjak vedeni ;) Az 1000-3000 Euros birsag meg csak egeszsegugyi hozzajarulas....

Mondjuk munkaba itt is mehetnek - ha nem lenne zarva a bolt...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#53672) ncc1701 válasza Samott (#53668) üzenetére


ncc1701
veterán

Eleve jóval kevesebb emberkével találkozom, ha ez segít. De melóhelyen telepítések még vannak, menni kell kifele. Ha akkora lenne a para, gondolom ezt sem lehetne.

(#53673) JonesC válasza ncc1701 (#53667) üzenetére


JonesC
csendes tag

Mondjuk oldalak meg politika nélkül a zsebbe kapott fizetést számon kérni kormányon, elég fura dolog.

(#53674) eattila válasza ncc1701 (#53667) üzenetére


eattila
csendes tag

Az, hogy a fizud egy része zseb fizu, annak a hivatalos ellátó rendszerhez semmi köze.
És nem a kormányt véded.

És nem a munkavégzést korlátozzák, hanem kérnek, hogy ha nem muszáj, ne menj emberek közé. Eddig sem azért kaptad az ívet, mert dolgozni jártál. Én is jártam/járok dolgozni.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53675) npera


npera
újonc

Na, megvolt az all hands meeting. Skypeon, ami szakadozik, mint állat. Páran még nem fogták fel, hogy a Teams működik, a Skype meg teljesen használhatatlan.

Péntektől 60% meló pár kivételes egyedet leszámítva. Kedd, szerda, csütörtök. Hétfőn és pénteken tilos dolgozni, vagyis akkorra melót elszámolni.

Minden túlóra törölve, csak flexbankba lehet dolgozni.

Korábbi priók megmaradtak, de most 60% alatt kell ugyanazt elvégezni kevesebb pénzért. Hogy mennyivel kevesebb, azt még nem tudjuk. A kormány kipótolja 94%-ig a pénzt, ha egy bizonyos összeg alatt keresel. Ha felette, akkor még nem tudom mi lesz. Lehet sávosan pótolják vagy sehogy. Akkor hirtelen vicces lesz a helyzet mondjuk, mert most asszony még nem keres.

Minimum 2 hónapig nem lehet bemenni, de lehet 3. Mondjuk ezt remélik nem így lesz, mert pár hétig még elmegy a dolog, de ha hónapokig áll a gyár, akkor nem is kell többet kinyitni.

Kína kezd beindulni, jönnek a rendelések, a kínai gyárak is indulnak be. Ez mondjuk jó, mert ahhoz a piachoz képest az EU egy kis vicces kis makettkodás.

Konzultok még (!) maradhatnak, de ők is redukált béren. De ez változhat sajnos.

Volvo AB esetében (például Trucks) múlt hét pénteken 14:00-kor volt all hands meeting. Ott a konzultok lerakhatták a számítógépet egy asztalra és leadhatták a belépőkártyát ott helyben, aztán kész. Azonnali "felmondás", vagyis a konzult szerződés lezárása. Őket vélhetően most hétfőn rúgják ki a konzultcégek, mert különben dőlnek be ők is hamar. Ez a durva helyzet.

Szerdáig átnézik ki végez olyan kritikus feladatot, amit muszáj 100%-ban végezni (tipikusan tesztelés és ahhoz közeli feladatok), aztán majd jön újabb bejelentés.

Szép dolog az autóipar, elég turbulens.

(#53676) Gabibácsi válasza Jahno (#53663) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mert a tulaj egy paragép, aztán fene se harcol

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53677) Gabibácsi válasza ncc1701 (#53667) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szóval te azért nem maradsz otthon, mert orbánahibás. Értem.

1. az állam minek garantálja a fizud? Főleg a feketét, ezt nem is értem
Nem arról van szó hogy ne menj dolgozni, arról hogy csak dolgozni meg boltba meg gyógyszerért menjél csak.
2. mi köze van a kormánynak a világjárványhoz? máshol is a patásorbán van? Ha a gyurcsány azt mondja ne menj ki, akkor nem mész, ha orbán akkor kimész? Nem a politikusok miatt kell ezt tenned hanem a többi ember miatt
3. Mindegyik kormány leszarta az etészségügyet. Vannak stadionok, meg vannak széfek, bezárt diliház is. Ennek mi köze ahhoz hogy inkább próbáljuk elkerülni hogy a Marinéni meghaljon?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53678) FőDudu válasza npera (#53675) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt ugye azt csinaltak, hogy hivatalosan elkuldtek mindenkit szabira Aprilis elejeig.
Addig kitalaljak mi legyen.

Addig talan a kormany is kitalal valami csomagot az iparagi szereploknek - ha a turizmusban szereploket kirugdaljak az csunya lesz....

Sok embernek alig van tartaleka, van aki kulsoskent dolgozik be (kb egyeni vallalkozo) - toluk a legegyszerubb megszabadulni. Nekik mar faj a valsag.

Szoval itt is meg kerdeses mi lesz - semmit nem tudni.

FőDudu

(#53679) Bujdy81 válasza ncc1701 (#53667) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ne haragudj, de komolyan nem értem, hogy ennyi aggyal hogyan van még bármilyen munkád... :(

Értem én, hogy funkcionális analfabéta vagy, de akkor próbáljuk meg a Te szinteden:
- senki nem mondta, hogy ne menj dolgozni!
- senki nem mondta, hogy ne menj dolgozni!
- azt kérték, hogy ha nem muszály menned, akkor maradj otthon!
- azt kérték, hogy ha nem muszály menned, akkor maradj otthon!
- ha annyira menni KELL kerózni, akkor csináld azt, mint néhány fehérvári triatlonos: begyjtik a címeket és a VÉNY-eket (maszkban, gumikesztyűben), eltekernek a patikáig, ha ott nincs a cucc, akkor a következő patikáig, kiváltják, házhoz viszik. Ezzel tudsz edzeni és hasznos is leszek!
- ha annyira menni KELL kerózni, akkor csináld azt, mint néhány fehérvári triatlonos: begyjtik a címeket és a VÉNY-eket (maszkban, gumikesztyűben), eltekernek a patikáig, ha ott nincs a cucc, akkor a következő patikáig, kiváltják, házhoz viszik. Ezzel tudsz edzeni és hasznos is leszek!

Azért írtam duplán, hátha így bejut a fejedbe!

Zseb fizu témához: Ha pedig valaki 2020-ban még mindig annyira hülye, hogy nem tud legálisan kvázi nulla adót fizetni, az meg is érdemelne egy komolyabb NAV ellenőrzést!

(#53680) npera


npera
újonc

Vettem egy ilyet otthonra. Akkor simán rá tudok csatlakozni a 27"-os kijelzőre és váltogatok csak, hogy a PC vagy a céges gép menjen rajta.

(#53681) Jahno válasza ncc1701 (#53667) üzenetére


Jahno
őstag

1. távolról melózol, nem?
2. áááá, nem is értem, pöcsfej nyugger haverom majd megmagyarázza, uncsi.

Senki nem mondja, hogy ne menj melózni, politika megint tök más. Bicajozásnál meg csak a kiskapus kibúvót és a sunyítást keresed, hogy majd bekamuzod a gyógyszerszállítást meg a többit. Aztán ha ez kiderül és ottbaver a rendőr akkor Te leszel a legjobban megsértődve. És akkor még tilalom sincs, csak saját és a köz érdekében is minimalizálni kellene a mászkálást, ennyi. Csak nem fogod fel a pont agyaddal, aztán lehet magyarázni, hogy a kormány korrupt, meg mindenki szarfaszú, meg a Soros, a Gyurcsány, a nácik, a Trianon, a hemmes vagy a Herripotter vaze, de ha Te sunyítasz akkor másik nagyobb hatalmú miért is ne csinálja ugyanezt pepitában?

Ennyire sötét nem lehetsz, és ha nekünk nem hiszed el, akkor nézz körbe fejlettebb államokban, ahol ekkora rohammal stadionnal vagy nélküle sem tudnak megbirkózni, csak raklapon tolják ki a hullákat és mindenki rottyon van. Aztán majd amikor feldőlsz ilyen kis izétől, akkor sírhat a szád, hogy jaaaaaj a kormány milyen hülye, nem tudok dógozni, jajjj nekem. Igazából nem nagyon kívánnám, de most már jó pár emberre ráférne, hogy bekapjon egy ilyen cuccost és megtudja, hogy miről is gondolkozik kreténül, aztán legyen nagy pofája.

(#53682) Jahno válasza npera (#53675) üzenetére


Jahno
őstag

Gondolom mert a Skype biznisz a legtöbb cégnél saját vonalakon van átkergetve.

(#53683) Jahno válasza qnadam (#53670) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk a leghülyébb cég is kezdi felfogni, persze azok most ugrálnak nálam a távmunkás megoldásokkal, hogy jajj, jajj. Valamit azért kalapálok, így most odahaz aműködgetnek, de szerintem tudatosult bennük ha fele ágynak esik vagy esetleg többet sosem jön dolgozni akkor az nagyobb érvágás. Lezlinek meg beindult a gyúrós agya, de rendesen.

(#53684) Jahno válasza Samott (#53668) üzenetére


Jahno
őstag

Amúgy van a kormánynak konkurenciája és kell ennél jobban bebetonozva lenni?

(#53685) Phülöp válasza Bujdy81 (#53679) üzenetére


Phülöp
addikt

A nulla adóról mesélhetnél részleteket. Elég sok otthoni ismerősöm örülne a titoknak. Nekem is jól jönne, pedig itt vidéken legalább van nyoma a befizetett adónak.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#53686) Jahno válasza Phülöp (#53685) üzenetére


Jahno
őstag

K sok gyerek és könyvelős mambójambó (:-

(#53687) npera válasza Jahno (#53682) üzenetére


npera
újonc

A hátterét nem tudom, de simán lehet ez is mögötte. Teams sokkal stabilabb jelenleg.

(#53688) FőDudu válasza Phülöp (#53685) üzenetére


FőDudu
addikt

5-6 gyerek. Nem opcio.

FőDudu

(#53689) npera válasza Phülöp (#53685) üzenetére


npera
újonc

Az nálam is nehéz lenne.

Ismerős ismerőse rázza a rácsot, mert a fizu egy része adóparadicsomba ment és rájött az adóhatóság. Majd ha kijön, akkor bokadísszel lehet járkálni korlátozott mértékben és az adóhatóság rendelkezik a fizuja felett, amiből kap egy picit megélni. Ha kitörlesztett mindent, akkor utána már tud majd normálisan keresni újra. De az nem most lesz.

(#53690) Jahno válasza npera (#53687) üzenetére


Jahno
őstag

Skypeot úgyis ki akarja vezetni az MS, amúgy a buli elején a Teams is kicsit megcsuklott úgy ismerős cégeknél és sokfelé, de valami kattintást hirtelen léptek. Nekem bejön, ha rendesen csinálja a cég és nem valami vékony VPN-en megy át, akkor éppen most mondtam idehaza is, hogy teljesen jó cucc akármire, képre, hangra, csak a filemegosztás/letöltögetés logikája "érdekes".

(#53691) Sipi- válasza Jahno (#53690) üzenetére


Sipi-
tag

Teams legalább úgy tűnik működik Linuxon is, Skype for Business meg nem is volt soha linuxon. Pidgin-en keresztül bohóckodtam, de pl. screen sharing nem volt, meetingre nem tudott behívni, stb. Csak 1-1 emberrel lehet chat-elni, vagy ha a másik fél behívott még valakit a chat-re.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#53692) Samott válasza Jahno (#53684) üzenetére


Samott
addikt

En nem is ertem mit gorcsolnek ezzel az uj torvennyel, ugyis azt csinalnak amit akarnak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#53693) Samott válasza Phülöp (#53685) üzenetére


Samott
addikt

Az a KATA, nem?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#53694) eattila válasza Samott (#53692) üzenetére


eattila
csendes tag

Mert benne van, hogy amíg helyzet van elrendelve, nincs választás. Legalábbis ezt mondják/írják sokan. De én nem olvastam.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53695) eattila válasza Samott (#53693) üzenetére


eattila
csendes tag

Ktából nem lehet költséget leírni úgy tudom. Azt sima EV ként lehet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53696) Jahno válasza Samott (#53692) üzenetére


Jahno
őstag

Mert mittomén, én azt nem követtem, mert úgyis csak összevissza beszélnek, hogy jajj a nyuggereket akarják eltenni láb alól, közben azokból van kb. fix 10% szavazójuk, ami nem kevés, mellé meg jó pár haverom akik sokat tolnak be havonta az állam kasszájába és az influenzánál erősebb kórság opciósan elviheti.

(#53697) Jahno válasza eattila (#53695) üzenetére


Jahno
őstag

Nem ja, az havi fix és akkor az elvileges nyugdíjadat is oldjad meg magadnak.

(#53698) Samott válasza eattila (#53694) üzenetére


Samott
addikt

Mert ha valasztas van mi lehet? Hany ketharmad kell hozza hogy lenyugodjanak? A fel ellenzek a fizetesi listajukon van.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#53699) eattila válasza Samott (#53698) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem tudom. Ezt olvastam, hogy ezért háborognak, meg hogy el lehet rendelni határozatlan időre is, nem csak határozottra.

De már nem követem ezeket a balhékat, van most nagyobb baj is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53700) qnadam válasza Phülöp (#53685) üzenetére


qnadam
veterán

van az a bevételmennyiség, ami mellett a kata szinte fel se tűnik :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.