Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53022) FőDudu válasza npera (#53009) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem aggodok tulsagosan, jol alszom, alapbol nem vagyok egy aggodos tipus.
ismerek aggodost aki mar napok ota nem alszik rendesen, stb.
Mert jajj mi lesz. Mi lenne, tuleljuk.

Inkabb 1-2 hettel elobb lepek a dolgok beszerzeset illetoen, eddig ugyis bejott minden amit vartam. A lista alakul, mindig van valami ami kimaradt - de ettol meg nem megyunk feleslegesen sehova. Amikor majd mindenkeppen szukseges, akkor megyunk.

Sajnos az olaszok kozelsege miatt van mar halott Isztrian - horvat oldalon egyik vendeglos.
Nem lehet tudni hogyan kapta el, vendeglatosnal sokan megfordulnak.
Hetfon jeleztek a doktornak, hogy eros kohogese van, pentekre meg is halt.
Korhazba sem szallitottak. Horvatoknal is megy a nem ide tartozik stb. mentlitas a korhazakban. Azaz majdnem biztosra veheto, hogy a virus a kornyekunkon van.
Persze nem biztos, hogy a koronavirus fertozes okozta a halalat.
Igy az igazolt fertozottek szama kb 10 a 10 kilometeres korzetunkben (Szloven szamokat tudok, horvatokrol nincs megbizhato info).

Kornyezo varosokban mar fertotlenitik az utakat, tereket, stb... Azaz amit a kinaiaknal lattunk lassan ide is eljut.

Felkeszulni egy par hetes komlyabb karantenra (nem etel es wc papir tekinteteben) szerintem nem felelsleges lepes. Fejben dol el. Panikolni felesleges - legtobben tul fogjak elni, azert a halalozasi rata eleg alacsony.

Ha panikolasnak tunne amit irok, akkor nem a panik keltes a celom.
Amit leirok az kb. elore jelzese annak ami Magyarorszagon kovetkezik.
Ahogy mar mondtam, kb 3-4 nap elteres van a 2 orszag lepesei kozott (szerintem) - azaz nem lepne meg, ha meg ezen a hetvegen ugyanezen lepeseket megtennek.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.