Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53301) npera válasza Vodike (#53296) üzenetére


npera
újonc

Hadsereg még nincs ott? Göteborg egyik nagyobb kórházában már teljesen lezárták az egészet, szünetel a hagyományos betegellátás és katonaság biztosítja őket. Valamint egy olyan magas készültségi fokon vannak, amikor nagyon rövid a láncolat a parancs és a végrehajtás között.

(#53302) Vodike válasza npera (#53301) üzenetére


Vodike
tag

A dagadt biztonsági őr bácsin kívül nincs még komolyabb védelem. Bár ő amúgy is elég sokat alszik munka közben is, mindig úgy kell neki szólni, hogy nyissa már a sorompót :D

exTiga

(#53303) blueboi69 válasza Vodike (#53296) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszönjük. Ez azért jól hangzik!

(#53304) eattila válasza hobizoli (#53298) üzenetére


eattila
csendes tag

Azota kutatasok alapjan valoszinubb a termeszetes kialakulas. Ritkan frissit a proxy, vagy tul nagy a gyorsitotar? :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53305) Jahno válasza hobizoli (#53298) üzenetére


Jahno
őstag

Akármi is lehet, de ilyen labor még jó pár helyen van az országban. Lakhelyed közvetlen közelében is szerintem legalább három...

(#53306) Jahno válasza halapidori (#53300) üzenetére


Jahno
őstag

Áááá, azért ennyit csak meg tudok hegeszteni. Farmerral volt baja. Előző hátizsákom ugyanígy világított meg most úgyis nyári rövidgatyás idő lesz mire ismét használni kellene de azért köszi. Meg van nekem is bőven, repianyagnak is kaptam, vettem is és még annó ugyanígy mondtam Gömbibának, hogy ha valamelyik sarkon nem dobja be a kosárba akkor jut. Nálam simán volt a hátizsákomban is, néha jól jött. Most kicsit szétszórtam a készletet.

(#53307) hobizoli válasza eattila (#53304) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ooo persze, mint amikor az autofenyezo tanoncok azt tanuljak a suliban is mar, hogy hogyan kell gyari vasatagsagu fenyt fujni utolag.

Ha meg vmi belso kinai falubol indult volna ki ez, hiheto is lenne ez a sztori, de pont ott kezdett el terjedni eloszor, ahol ezzel foglakozo biologiai kutatointezet is van... hagyjalmar :U

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#53308) JonesC válasza Jahno (#53260) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nem mértem le, de 60 egész csirkemell, 40-50-re tippeltem. De már adakozzam belőle. Meg a vörös husikat jobban szeretem, van még malacka meg bocika is :)

(#53309) JonesC válasza Jahno (#53254) üzenetére


JonesC
csendes tag

Megszokásból veszem, csak lusta vagyok megcsinálni, mert hoznak készen kaját ha telefonálok.

De egyébként kontextusában írtam, coffer vásárlásra.

(#53310) Sipi-


Sipi-
tag

Viktor bejelentését az OTP tudhatta előre, mert 18-án délután jelentették be a hitel-moratóriumot és tőlem 18-án kellett volna az aktuális havi törlesztést vonni, de nem vonták le.
Most egyébként hogy van? Számolódik kamat erre a 9 hónapra vagy nem?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#53311) ncc1701 válasza hobizoli (#53307) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha biológiai fegyvert akarok fejleszteni, akkor nem egy gagyi influenzát kezdek el faragni, hanem mondjuk egy pestist.

[ Szerkesztve ]

(#53312) qnadam válasza hobizoli (#53298) üzenetére


qnadam
veterán

egy tizenmilliós nagyvárosról beszélünk, többen élnek benne, mint mo-n. szóval akár kutatólabor is lehet benne, és vírus is indulhat anélkül, hogy összefüggne.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#53313) eattila válasza hobizoli (#53307) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezesetben minden torott kocsin gyari vastag fenyezes lenne :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53314) eattila válasza Sipi- (#53310) üzenetére


eattila
csendes tag

Abban sincs egyetertes hogy a futamidot hosszabitja e. Legalabbis Gulyas szerint nem, kesobb meg azt mondtak, hogy igen. Ha jol tevedek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53315) Jahno válasza hobizoli (#53307) üzenetére


Jahno
őstag

Azok sok 100 mással is foglalkoztak, valamint ezzel is foglalkoztak sok helyen máshol a világban. Ha minden igaz, akkor erre pontos számokat is lehet szerezni, de előbb az előzőn gondolkozz el, mert ez hosszú folyamat lesz.

(#53316) Sipi- válasza eattila (#53314) üzenetére


Sipi-
tag

A rendeletnek ez a szövege:
(1) Ha a felek eltérően nem rendelkeznek, a veszélyhelyzet fennállása alatt az adósnak a hitelező által üzletszerűen nyújtott hitel- és kölcsönszerződésből, illetve pénzügyi lízingszerződésből (a továbbiakban: szerződés) eredő tőke-, kamat-, illetve díjfizetési kötelezettsége akként módosul, hogy az adós a szerződésből eredő tőke-, kamat-, illetve díjfizetési kötelezettsége teljesítésére fizetési haladékot kap (a továbbiakban: fizetési moratórium). A fizetési moratórium nem érinti az adós azon jogát, hogy az eredeti szerződési feltételek szerint teljesítsen.
(2) A szerződések teljesítési határidejének módosulása a szerződést biztosító járulékos és nem járulékos mellékkötelezettségeket is módosítja, függetlenül attól, hogy a mellékkötelezettséget szerződésbe vagy egyoldalú jognyilatkozatba foglalták a felek.
(3) A fizetési moratórium 2020. december 31-éig tart, melynek időtartamát a Kormány rendeletével meghosszabbíthatja.
(4) A szerződéses kötelezettségek teljesítésének határideje, illetve a kötelezettségvállalás időtartama a fizetési moratórium idejével meghosszabbodik. A veszélyhelyzet fennállása alatt lejáró szerződés 2020. december 31-éig meghosszabbodik.
(5) E § rendelkezéseit a 2020. március 18. napján huszonnégy órakor fennálló szerződések alapján már folyósított kölcsönökre kell alkalmazni.

Ezt én mindkét értelmezés szerint tudom értelmezni :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#53317) Jahno válasza ncc1701 (#53311) üzenetére


Jahno
őstag

Erre írtam, hogy ha amcsik Kínát akarták kiirtani, akkor miért nem olyan dobtak be, ami a helyi génekre van faragva? Továbbra is az van, hogy a biológiai fegyvert csöppet nehéz koordinálni és hamar visszanyal a fagyi. Aztán csináljuk rá az oltást, meg úgy egyáltalán, de matematikai esély persze mindenre is van. Mutálódással akármi is lehet belőle vagy félkész verzió, ezeknek a lehetőse akár lehet is. Úgysem fogjuk megtudni :-D

(#53318) Jahno válasza Sipi- (#53310) üzenetére


Jahno
őstag

Azt mondta itt a beszélő doboz, hogy napokban mindenkit értesít a bank, csak akkor kell külön kérni, hogy ha nem szeretnéd halasztani, mint alapértelmezett eljárás.

(#53319) eattila válasza Sipi- (#53316) üzenetére


eattila
csendes tag

A futamido meghosszabbodik. Ez vilagos ebbol. Nekem az is, hogy bar kamatozik, csak nem kell akkor kifizetni. Hanem majd keaobb.

Eddig nem olvastam a rendeletet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53320) Sipi- válasza Jahno (#53318) üzenetére


Sipi-
tag

Én csak akkor halasztanám, ha nem növekszik semmi költségem közben és utána sem, csak hibernáljuk az állapotokat 9 hónapig. Egyébként fizetném én, a pénz rá van szánva, bár máshova is el tudnám rakni természetesen :D
18-án esedékes törlesztőmet már nem vonták le, OTP oldalon meg egyelőre türelmet kérnek és hogy felesleges fiókba menni vagy telefonálni :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#53321) JonesC válasza Sipi- (#53320) üzenetére


JonesC
csendes tag

Fizetheted normálisan ha akarod, és tudtommal kamat van a halasztásra.

(#53322) hobizoli válasza ncc1701 (#53311) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az tul atlatszo, egy natha nem annyira az, ha nem fedezik fel hamar

több drón kell ;P

(#53323) Jahno válasza JonesC (#53321) üzenetére


Jahno
őstag

Majd megírják. Bár szomszéd csoportban is ilyesmit írtam és abban a témában idéztem a kórház oldaláról, erre lebunkóztak :C

(#53324) Sipi- válasza JonesC (#53321) üzenetére


Sipi-
tag

Jah, két pénzügyekkel foglalkozó oldalon is azt írják, hogy kamatozik addig a tőke (mert egy szó sincs arról, hogy addig a tőke ne kamatozna). Az meg nálam még elég magas, mert még nincs egy éve sem, hogy folyósították a hitelt. Majd valamit nyilatkozni kell gondolom.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#53325) Jahno válasza hobizoli (#53322) üzenetére


Jahno
őstag

Na, előzőkre megtúrtam a választ, szóval kezdeti időszakban nem lehet kimutatni, ezért sem érdemes ugrálni ezeken a teszteken. Első 4-5 napban negatívat fog mondani és csókolom, ezért is érdemes azokkal foglalkozni akiknek tünetei vannak. Ezt azért több helyen kihangsúlyozhatták volna, mert érdekes kérdéskör volt.

(#53326) eattila válasza Sipi- (#53324) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem kell. Rádióban azt mondtak hogy utalhatsz tovabb. Vagy abba is hagyhatod. Es nem kell semmi papirozas vagy kerelem hozza.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#53327) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Kamatozik a tőke továbbra is és valszeg ezáltal nőni fog a futamidő is, hacsak ki nem találják, hogy akkor 9hónap múlva emelik a törlesztőrészletet.

Én hétfőn írok a benki emberemnek, hogy köszi ebből nem kérek. Szerencsére itthonról tudok dolgozni, pénzügyileg nem érint a vírus. Nem számoltam ki pontosan,de kb 1-1.5M lenne az index-es példát alapul véve a kamat erre az időszakra. De nem számoltam utána.

(#53328) hobizoli válasza Jahno (#53315) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Üzemi baleset mindenhol tortenhet. Csak ha megvan, akkor nem kell elkummantani
Komcsiknak csak a tagadas megy mindig, aztan kesobb mindig lebuknak.

Csernobilnak is ezzel prbalkoztak eloszor.

több drón kell ;P

(#53329) Sipi- válasza eattila (#53326) üzenetére


Sipi-
tag

Csoportos beszedéssel tüntetik el a pénzt a csak az erre fenntartott számlámról.
Viszont OTP-nél találtam róla hírt. Ezek szerint még várok és figyelem az oldalt, hogy mi a helyzet:
A moratóriumra vonatkozó Kormány rendelet értelmében az OTP Bank azonnali hatállyal, 2020. március 19-étől leállítja a hitelek törlesztőrészleteinek beszedését a törlesztésre megjelölt számlákról. Az, hogy a moratórium hogyan érinti a későbbi törlesztőrészleteket, a részletszabályokból fog kiderülni, ezek a részletek egyelőre az OTP Bank előtt sem ismertek, így ezekről tájékoztatást is csak később tud adni ügyfeleinek.
A törlesztési moratórium minden ügyfélre vonatkozik, azonban a kormány rendelete lehetőséget biztosít arra, hogy az ügyfelek a szerződés szerinti törlesztéseiket változatlanul, az eredeti szerződési feltételek szerint teljesítsék, ezzel elkerülve az esetleges későbbi törlesztőrészlet növekedését. Amennyiben nem kérnek moratóriumot a saját hitelük törlesztésére, ezt jelezhetik az OTP Bank felé, és biztosítjuk a további, folyamatos törlesztés lehetőségét. Ennek módját szintén a következő napokban fogjuk kialakítani, ezért a jelenlegi járványhelyzetre tekintettel kérjük ügyfeleinket, hogy ebben a témában a bankfiókokat ne keressék fel személyesen, illetve a telefonos ügyfélszolgálatunkat se hívják.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#53330) Gabibácsi válasza hobizoli (#53322) üzenetére


Gabibácsi
tag

A gyíkemberek

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#53331) Jahno válasza hobizoli (#53328) üzenetére


Jahno
őstag

Vigyázz, mert aki ilyen témákat feszeget nyilvánosan azt benyomják egy Volgába "tanulmányútra" :C

(#53332) Jahno


Jahno
őstag

Így kell nyomni ja. Írtam is alá kommentet, mert unom a vírust:

(#53333) Phülöp válasza Sipi- (#53310) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez azért ordas nagy f.szság.
Úgy lenne értelme, hogy aki pl. elvesziti az állását a mostani helyzetben, az élhessen a lehetőséggel. Ugyanez cégekre is, ahol nem megy úgy a szekér.
A bankokat kivéreztetni mi értelme?

szerk: továbbolvasva látom, hogy ennyire mégse hülyék

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#53334) ncc1701 válasza Sipi- (#53320) üzenetére


ncc1701
veterán

Várjál még, tedd félre a pénzt, hátha kell majd enni. Sok elemző szerint ez akkora válság lesz, mint az 1929-es. A 2008-as lófasznak mondják ahhoz képest, ami most fog jönni.

[ Szerkesztve ]

(#53335) hobizoli válasza Jahno (#53331) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az felérne egy beismerő vallomással :DDD

szerinted ki fog majd allni egy vezertizezredes fo-fo-foorvos azzal, hogy egy labortechnikus (Csing Csuang Yong) elejtette a fiolat a laborban es belelegezte, es sima munkahelyi baleset volt az egesz... csak baszott szolni rola, felve a retorzioktol, aztan meg szetkohogte piacon
foleg a kinai fika munkabiztonsagi eloirasoknal meg trehany szokasok mellett nem lenne meglepo egy ilyen amugy sem

ruszkik is Csernobilnal is tagadtak ket pofaval a robbans tenyet is eloszor, aztan meg hogy ok basztak el a kiserletet (is), meg eleve tervezesi hibas volt az a reaktor maga is

most is mi volt most a HBO-s film utan?
megszolalt a KGB-skent dezinfomaciot tanult es gyakorolt tavaris Putin, hogy ok majd megcsinaljak az igazi dokumentum filmet errol, amikor vegre kiderul, hogy a CIA emberei pukiztak fel a reaktort
aha, de
ott eleve azzal kezdenem kerdeseket, hogy egy ilyen katonai ojjektumba -mert ez a vilagon mindenhol az is-, hogyan is tudhatott bejutni CIA ugynok?

több drón kell ;P

(#53336) ncc1701


ncc1701
veterán

Ne. Kirándulásról, bicajozásról. Bár csak indexes cikk, nyilván itt mindenki okosabb csuklóból. :)

(#53337) npera válasza ncc1701 (#53336) üzenetére


npera
újonc

Olvasom itt a vitát.

A mozgással kapcsolatban én úgy vagyok, hogy ameddig nem tiltják a hatóságok kifejezetten, hogy kint legyél, addig érdemes és kell is mozogni. Akár bringa, akár futás. Természetesen az elővigyázatosságot betartva. Hogy ne fertőzzön az ember másokat. Szerintem ez simán megvalósítható az én esetemben is. Elindulok a kedvenc ösvényemen, nem tapogatok semmit, nem köpködök, nem nyáladzom. Megcsinálom a 60-as kört és hazatekerek.

Ha viszont kábé kijárási tilalmot feltételez az ember (amit Cyberde és Jahno boncolgatott), akkor nem szabad csak úgy csatangolni vagy bringázni. Mert akkor jó esetben leszednek a bringáról, rossz esetben lelőnek róla.

De az utóbbi extrém eset, remélhetőleg egyik ország sem jut el oda, hogy kőkemény kijárási tilalom legyen érvényes.

(#53338) zetor2000 válasza Sipi- (#53310) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hátha segít...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#53339) zetor2000 válasza npera (#53337) üzenetére


zetor2000
senior tag

Olaszoknál írtak elég durva büntetési tételeket,ha megszegik, hogy kimennek. De szerintem ott se sikerül elkapni mindenkit, mert nyomtat valami marhaságot magának, aki ki akar menni. De asszem nem 100-200€ tételek voltak.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#53340) npera válasza zetor2000 (#53339) üzenetére


npera
újonc

Én írtam a tételeket, miután beszéltem az olasz kollégámmal. Talán 300 EUR volt. És 12 év böriig, ha fertőzve futottál.

(#53341) ncc1701 válasza zetor2000 (#53339) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez egy olyan dolog, h ugye a mutert nyilván mehetek meglátogatni. Mondjuk gyógyszert viszek neki. Arra senki sem kötelezhet, h kocsival menjek, mert mondjuk nincs. Vagy nincs pénzem benzinre. Ergo mehetek bicajjal muterhoz, az nekem egy szép 45 perces karika egy irányba.

A cikornya az, h én papíron a muternál vagyok, oda vagyok lejelentve, de már 17-18 éve leléptem onnan. Itt maglódon csak csövezek vagy 14 éve. Úgyhogy ez érdekes lesz, ha a hivatalos lakhelyre mehetek csak. :)

[ Szerkesztve ]

(#53342) npera


npera
újonc

(#53343) zetor2000 válasza ncc1701 (#53341) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pár dolog nyilván belefér, de tuti lesznek, akik kijátsszák a szabályokat is. De ha 1-2 bünti kiosztásra kerül, akkor a gyíkabbját elrettenti.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#53344) Phülöp válasza ncc1701 (#53341) üzenetére


Phülöp
addikt

Norvégok pont ezt szopták be, amikor ki akartak költözni a hegyekbe a nyaralóikba, izolációban átvészelni ezt az időszakot. Ha lenne, én is becuccolnék egy mökkibe pár hétre.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#53345) -NoVa- válasza ncc1701 (#53341) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez a "gyógyszert viszek" nehézkes kifogás lesz, nekem majd a futár hozza a kifogyóban lévő gyerekvitaminokat, gyógyszertár webshop van, házhozszállítás van világbéke.

(#53346) zetor2000 válasza npera (#53340) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lehet, hogy erre emlékszem.
De lehet, hogy valami indexes marhaságra. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#53347) FőDudu válasza -NoVa- (#53345) üzenetére


FőDudu
addikt

Jaja.

Itt mar a rendes elelmiszer uzletek (Lidl/Hofer/stb) is elfogadnak megrendelest.
Elkuldod mi kellene, 2-3 nap mulva meg erte mesz. Osszekeszitve var, adott idopontra megbeszelt atvetellel. Vasarnap amugy minden zarva. Ez is egyel kevesebb ok a kimozdulasra, meg talln teher mentesiti kicsit a kereskedelmi dolgozokat is.
Es hetkoznap is csak 18-ig vannak nyitva ha jol emlekszem.

Amugy az elelmiszer uzletek probaljak a lakossagot oktatni. Reggel nyolctol tizig a veszelyeztetetteke a terep (serultek, idosek, terhesek), utana mehet a tobbi korosztaly.

Es az idosek is kapnak eszbe szep lassan. Szerencsere. Tegnap kerdeztuk az idosebb szomszedokat van-e maszkjuk, ha kell adunk. Az egyik mondta, hogy nincs, de nem is kell. Ma reggelre meggondolta magat.

Most majd atmegyunk a tobbihez is - lassan erik egy bevasarlos kiruccanas, hozok nekik is amit kernek.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#53348) Vodike válasza ncc1701 (#53334) üzenetére


Vodike
tag

Mutass cikkeket.

exTiga

(#53349) FőDudu válasza npera (#53340) üzenetére


FőDudu
addikt

Olaszok ugy tunik vegre megertettek, kb. uresek az utcak, autopalyak, stb...
Mondjuk ehhez az is hozzajarul, hogy naluk mar nagyon komoly a helyzet.

Mondjuk a bulikazasrol nem kepesek leszokni, mar az erkelyen sportolnak. Egyszerre ugralnak, stb.. Eszemfaszommegall.
Kivancsi leszek mikor omlik rajuk a haz, nem igazan arra terveztek oket, hogy egyszerre ugralo idiotak rezgeseit tartosan elviseljek....

A hullamtan az szep dolog, siman osszeadodnak a rezgesek es szeteszkalajak a hazat....
Persze ne legyen igazam... - nem kivanok en senkinek rosszat.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#53350) Jahno válasza hobizoli (#53335) üzenetére


Jahno
őstag

Most nem ezek voltak a kérdések, mert úgysem tudjuk (:- Viszont ahhoz képest jól vagyunk, hogy hol miket fejleszthetnek és mi szabadul ki, de ha nézel filmeket akkor ebben az esetben sima elejtés nem elég, többszörös hiba kell. Igen, mint Csernobilnál (:-

Kár scifit gyártani, foglalkozzunk azzal, amiből kiindult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.