Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44501) -NoVa- válasza ncc1701 (#44499) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ovodáig tudom az utat, utána meg már leolvad.

(#44502) eattila válasza ezittketto (#44497) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem van szélvédő takaróm. Ma -6 volt, levetem reggel, nem fagyott vissza.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#44503) eattila válasza Phülöp (#44498) üzenetére


eattila
csendes tag

Az itteniekben nincs annyi power szerintem :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#44504) eattila válasza blueboi69 (#44500) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem idén még nem volt szó emelésről. Infláció alapúról sem. Mondjuk nincs vége a januárnak, még akár lehet is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#44505) Jahno válasza blueboi69 (#44500) üzenetére


Jahno
őstag

"hetente megtalálnak linkedin-en, és ennyit meg annyit ajánlanak. "

Aztán ha eszes a cég, akkor tudja, hogy ez még nagyon nem konkrét ajánlat. Majd a második kör után talán kiderünek a részletek is. Evonál nálam is visszakérdeztek ám, hogy voltam-e interjún és valóban kaptam ajánlatot? Persze bármennyi emeléssel jók vagyunk. Előző cégnél nem volt, itt nem volt, nem is lesz. Annyi sikerült, hogy amikor a Systemaxból eljöttem, akkor többet kaptam, azóta meg semmi változás.

Mostani tárgyalások is mennek ide-oda, aztán vakarom a fejem, hogy mennyire tudnék pénzemnél lenni ha egyik melóhoz napi 60 kilométert kellene autózni, másiknál nics cafetéria, harmadiknál meg hétvégi és egyéb műszakpótlék is van.

Igazából Nova is hallotta vagy 7-8 éve, hogy ha nem tetszik, akkor el lehet menni. Azóta csak ilyet láttam és általában nem szokta zavarni a céget, ha elmennek.

(#44506) FőDudu válasza eattila (#44503) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekunk sima Lidl-ben kaphato -60 fokra taksalt 5 literes ablakmoso van, nejem nem panaszkodott a mult heti Ljubljanai ut soran a -7 fokos hoviharos helyzet miatt.

Pedig par orara hagytak lehulni az autot, csak aztan jottek vissza.

FőDudu

(#44507) Jahno válasza FőDudu (#44494) üzenetére


Jahno
őstag

Merre is laksz? Délebbre és tenger mellett? Nahát :DD Ezért is gazdaságos még klímával fűteni.

(#44508) FőDudu válasza Jahno (#44505) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt hamarosan leulok a kollegakkal aztan beterjesztem a fonokseg fel mit is szeretnenk es mi fer bele. Meglatjuk.

FőDudu

(#44509) Jahno válasza ezittketto (#44497) üzenetére


Jahno
őstag

Tegnap csak délelőtt közepén autóztam, az kézzel törölhető volt, többit oldja meg a BKK. 15ösön ma nem fűtöttek ezerrel, így pont el lehetett lenni.

(#44510) FőDudu válasza Jahno (#44507) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet ehhez sem ertesz. Itt van 90% folotti paratartalom.
Az meg le tud fagyni. ;)

Persze feletek lehet hidegebb, itt is elofordul a jegpancel.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#44511) Jahno válasza FőDudu (#44510) üzenetére


Jahno
őstag

Na, másik csoportból éppen:

"ráfagyott a langyos víz útközben a szélvédőre, hiába öntöttem utána fagyállót, megállni meg már nem tudtam sehol. Ha kiérek a városból, nincs para, de az erőmű mellett végig korlát van a kifelé menő sávon. Aztán hiába mentem 20-30 között, jött szembe a kerek nyilacskás terelő utas tábla, hogy itt kicsit jobbra fog menni az út és telibekaptam. Lökhárító bal oldala teljesen leszakadt, a sárvédő szintén felgörbült. A Suzuki eléggé papírautó."

(#44512) ezittketto válasza eattila (#44502) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Lehet, hogy szélvédő függő is a dolog.
Ez enyém már sajnos elég régi lehet, sok rajta a mikrokarc és oda jobban be tud gyűlni talán... De tudja fene.

De most a kaparásos módszert választom reggelente és fújom rá belülről ezerrel a "melegebb" levegőt.
Szélvédőmosót még véletlenül sem merek ráspriccelni, mert akkor jön az örökké tartó spriccelés és törlés kombó, ugyanis olyankor fagy rá, mint állat..

(#44513) FőDudu válasza Jahno (#44511) üzenetére


FőDudu
addikt

Raontotte aztan nem torolte le a leolvadt jeget az ablaktorlovel es visszafagyott?
Maskepp miert irna, hogy utkozben?

Nem gondoltam, hogy ekkora barmok leteznek.

FőDudu

(#44514) Jahno válasza ezittketto (#44512) üzenetére


Jahno
őstag

Én új szélvédővel is próbálkoztam ilyesmivel, hogy amíg éppen csak deres akkor letörlöm, de nem jött be. Néha azért igyekszem, hátha, de volt már belőle 1-2 megállás is.

(#44515) Jahno válasza FőDudu (#44513) üzenetére


Jahno
őstag

Akkora barom létezik, hogy letörölte, de ezt magyarázzuk. Egy pillanat alatt befátyolosodik.

(#44516) ezittketto válasza Jahno (#44514) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Kicsit megnyugtat a tudat, hogy akkor nem csak én szopok ezzel.. :)

(#44517) ncc1701 válasza Jahno (#44511) üzenetére


ncc1701
veterán

Aki nem amatőr, az ilyenkor így tolja. :)

(#44518) Phülöp válasza eattila (#44504) üzenetére


Phülöp
addikt

Januártól él itt az 1.3%-os emelés, kérni se kell. És ez már a második ilyen.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#44519) Samott


Samott
addikt

Itt senkinek nincs garazsa? Nekem akkor kell vakarni max, ha elkap egy onoseso napkozben.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#44520) Phülöp válasza Samott (#44519) üzenetére


Phülöp
addikt

Erre a télre már fedett parkolónk van otthon, de melóban szabadon éri a természet kénye-kedve.
Szélvédővel ott sincs gond, 2 órával indulás előtt feldugom a vasat csöcsre, motor- és utastér kellemes indulásra.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#44521) ezittketto válasza Samott (#44519) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Nincsen sajna..

(#44522) qnadam válasza Samott (#44519) üzenetére


qnadam
veterán

átlag évente egy bukkan fel eladó, 4 milla körül. bérelni 35 táján lehet, plusz kétévente szerződéskötési díj. szóval nincs :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44523) ncc1701 válasza blueboi69 (#44500) üzenetére


ncc1701
veterán

Két havonta 1-2 hetet tuti lelép. Ugye feleség, mellette a csaját is hurcibálni kell, beláthatod. A fiának (vagy mindkettőnek) is most kell lakást vennie, egyértelmű, h ez sok pénz, valahol meg kell fognia. Majd rajtunk megfogja. :)

Nem szarral gurítasz. :) Nekem effektíve felesleges több pénz, mert csak félrerakom. Az asszony csinálja jól, amennyi fizut kap, annyit költ. Meg nyilván többet, mert az enyémből is. :)

(#44524) Phülöp válasza ncc1701 (#44523) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem szarral guritasz. ;)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#44525) eattila válasza ezittketto (#44512) üzenetére


eattila
csendes tag

Én csak oldalt vakarok. Az elsőn szélvédő takaró van. Eddig nem volt vele baj. Majd ha lesz, veszek spricnis jégoldót.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#44526) eattila válasza Phülöp (#44518) üzenetére


eattila
csendes tag

Idén még nem volt ilyesmiről szó. Kolléga már decemberben szólt, hogy idénre jó lenne némi emelés. Majd kifaggatom mi lett a vége.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#44527) eattila válasza ncc1701 (#44523) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát te nem vagy 100-as már bocs. Én is félrerakom. Attól még kéne több.

Amíg suzukim volt, engem a benzin ára nem érdekelt. 5K-ért tankoltam mindig. :W

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#44528) ezittketto válasza eattila (#44525) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Akkor nálam tuti a karcosság kavarhat be..

(#44529) eattila válasza ezittketto (#44528) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem feltétlen. Levegő páratartalmától is függ, szélvédő hőmérsékletétől is. Gondolom. Az enyém is karcos amúgy.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#44530) Jahno válasza Samott (#44519) üzenetére


Jahno
őstag

Ha lenne akkor sem autóval lenne tele :-D

(#44531) -NoVa- válasza eattila (#44526) üzenetére


-NoVa-
őstag

Sok emelésvágyat idén szerintem kissé kettétöri egy kibontakozó gazdasági miniválság, aztán ne legyen igazam. Azért hallok gigantikus nagyvállalatokról, ahol már kitakarították a céges konyhakellékeket, közölték, hogy nincs ezentúl meetingkaja, meg üdítő, meg semmi, és van víz a csapban, meg egyenek saját pénzen kint, ahogy tették régen is. Aztán ha a nagyok ezt most kezdik, az még jelenthet is valamit.

(#44532) zetor2000 válasza Samott (#44519) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem nem garázsom, hanem beállóm van a ház aljában. De mivel se kocsim, se jogsim, ki van adva bérlőnek. Még nem kellett a BKV ablakáról kaparni a jeget. :) Az meg itt áll meg a háztól 50 méterre.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#44533) zetor2000 válasza -NoVa- (#44531) üzenetére


zetor2000
senior tag

Sokaknak vissza se kellett mennie... Ott nem csak a konyhakellékek repültek.
Sajnos.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#44534) eattila válasza -NoVa- (#44531) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, már tegnap is panaszkodott az egyik főnök, hogy nem lehet normális munkaerőt találni. Merthogy szerintem mindegy, hogy natív vagy webes felületen kell adatot kitölteni kollégának, ha nem megy a webesen, akkor a natívban sem fog menni. Erre volt válasz, hogy nincs jobb alternatíva. Mondjuk banánért csak majom lesz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#44535) eattila válasza zetor2000 (#44533) üzenetére


eattila
csendes tag

Az durva lehet. Pláne ha nem szóltak előre.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#44536) -NoVa- válasza zetor2000 (#44533) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az autóipar az más, lokális probléma az Európai túlfinomított túlépített túldesignolt túldrágított szarok eladhatatlansága. Ok, az is szép területeket fog magával rántani lakosságostól. Talán végre előkerülnek az autóipar által felszívott potenciális vízvezetékszerelők.

(#44537) blueboi69 válasza Jahno (#44505) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az eléggé kapóra jön, hogy a csapatból kolléga úgy ment el, hogy neki dupla pénzt ajánlottak :D És valósan, különben nem ment volna el.
Mondta nekem is, hogy ez nem konkrét ajánlat, de valami kiindulási alap kell. Most akkor jobban elhiszi, ha hetente eljárok interjúzni?

(#44538) npera válasza -NoVa- (#44536) üzenetére


npera
újonc

Én most böngésztem végig a Trucks ajánlatait. Lehet ma este párat benyomok. Agile van ott is, akkor megint dolgoznék 1:1-es méretarányú járművekkel a sok kis RC-modell után....

(#44539) blueboi69 válasza ncc1701 (#44523) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem marhára nem felesleges. Kurvasokat költünk szerintem és nem értelmetlen dolgokra, de ha kicsit is minőségibb kaját akarsz venni vagy vmi, akkor ez van. Meg nekünk kell a hitelbe is tolni zsákszám. Meghát gyakorlatilag minden hónapban van 80-100e nem várt kiadás, mert csak. Na meg ugye asszony sem dolgozik,csak vmi minimál pénzt kap. Azért ha ő is keresne mondjuk még csak feleannyit mint én, akkor aztán végképp jól élnénk. Így csak szimplán nem panaszkodunk, az emberek nagyrésze a világon sokkal rosszabbul él mint mi.

Egyébként meg nem félretenni a kell a pénzt, hanem befektetni.

(#44540) hobizoli válasza Samott (#44519) üzenetére


hobizoli
nagyúr

2.5misiert lehet venni itt egy akkora dunaujvarosi betongarazst, amibe eppencsak befert anno a 147 fatol-falig, es asszimetrikusan, az egyik oldalra fele eltolodva beallva is ugy kellett kifolyni a vezetoulesbol
ja es meg be is azik, hullik benne vakolat, meg megvan sullyedve a fodemje, fel kene ujitani
vmelyiket aruljak 6+ eve
sokan mar csak raktarnak hasznaljak, arra meg azert draga
szerinted ha annyiert nem veszik meg, akkor mennyit er?
foleg hogy egy mai autoval be tudsz mar allni bele, mert kinottek
ezeket a 70-s evekben csinaltak Zsigulira meg Skoda 120-ra, de mar azoknal sem kellett kinyitni koppig az ajtot akkor sem

ami meg beleferne, az nem er annyit, hogy ennyiert vegyel neki egy garazst is

több drón kell ;P

(#44541) hobizoli válasza Bujdy81 (#44479) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nemtom, nem en vezettem, de szerintem nem 5-ben akart gyorsitani

de amugy tenyleg qrva lomha volt meg sik uton is

több drón kell ;P

(#44542) Samott válasza hobizoli (#44540) üzenetére


Samott
addikt

Tenyleg nem tudom mi lesz a varosi nepekkel, ha kotelezo lesz a garazs a kocsijaikhoz... mert a vegtelensegig nem lesz az, hogy evi 2e forintert kozteruleten tarolhatjak az autoikat. Elobb utobb jonnek a parkolohely felszamolasok, mert kell a hely a kerekparutaknak meg nemi novenyzetnek. Nyugaton mar elkezdtek es ez elobb-utobb ideer...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#44543) eattila válasza Samott (#44542) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha ott elkezdték, akkor nekünk még van 10-30 évünk felkészülni rá.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#44544) -NoVa- válasza Samott (#44542) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az kb azt jelentené, hogy vagy lebontjuk a hálószobát, komplett építőipari rémálommal szembesülve, vagy pakolunk és elhúzunk külföldre. És az egyszerűbb. Mondjuk nálunk fa van bőven, meg hely a ház előtt, nem belváros.

(#44545) blueboi69 válasza -NoVa- (#44544) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Vagy rájön mindenki, hogy teljesen felesleges a belvárosban csilliószám irodaházat fenntartani és felesleges, hogy egy nagyvárosban központosuljon a munkahelyek 80%-a.

(#44546) hobizoli válasza Samott (#44542) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez a belvarosban lesz para
csak azt nem ertem meg mindig, hogy miert nem feljesztik a kulvarosi tomegkozelkedest?
annelkul ez minek?
azert mennek be sokan autoval odaig, mert a metrokon kivuli tomegkozelkedes a kulso keruletekben egy halal

nezd meg a metrokat meddig jarnak
odaig, ahol 1950-ben volt Bp hatara
Vecses felol is amire beersz metroig autoval, mar bejottel ket keruletet
de 18ker-i Beke tertol is amig bepotyoreszel a Hatar utig az 50-s vilivel, az 45-50perc

Ferihegy miert nem erheto el meg metroval ma sem?
azzal a vasuti vonallal mi a f.szt akarnak megoldani?
semmi mast nem szolgalna ki csak azt, es az amugy is terhelt 100-s vonalon tekerne
wow, de nagy otlet, lenne fel orankent egy jarat a Nyugati-ba ami 15perc alatt bevisz odaig, mert tobb ne igazan ferne be
csak annyi ido alatt a metro is beerne oda sokkal gyorsabb kovetesi idovel, es az akkor mast is kiszolgal mellette, nem csak egy letesitmenyt
50-s vili vonala 30+ eve volt felujitva az Ulloi ut meg tiszta katyu meg utfoltozas
keregmetrokent tovabb menne arra az M3, akkor egy kalap alatt letudnak azt is vele

M2-nek ki kene jarnia mar a budaorsig meg az M4-nek detto
M2 masik vegen Kobanyan keresztul meg a Maglod/Pecel, M4 meg Rakospalota a Polus Center/Azsai Center-nel
az M3 miert nem jar ki meg a dunakeszi Auchan-ig? minden bevezeto uton autokonvojok jonnek befele reggel

amig ez nincs megoldva, addig mi a qrva anyjukat akarnak korlatozni?

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#44547) FőDudu válasza eattila (#44543) üzenetére


FőDudu
addikt

Vagyis majd a gyerekednek lesz aktualis. Mi mar nem vezetunk akkor ;)

FőDudu

(#44548) npera válasza Samott (#44542) üzenetére


npera
újonc

Itt a városban elég durván számolják fel a parkolókat, ezres nagyságrendben szűnnek meg a helyek. Szorítják ki a kocsikat a városból.

Ez olyan agresszív és kártékony módon folyt, hogy a Volvo írt egy nyílt levelet a városvezetésnek, hogy magyarázzák már meg miért pocskondiázzák az autót és autóipart olyan vehemensen, ha a város adóbevételének egy kiemelkedő részét adja a Volvo.

A kocsik belvárosból kiszorítása nem feltétlenül rossz, de lehet olyan módon is csinálni azért, hogy például a fuvarosok és mentősök vagy akár a tömegközlekedés nem látja kárát. Na, ezt itt nem sikerült. Olyan körforgalmakat építenek, amiben lámpás kereszteződés is van. Megnyomja a gyalogos a gombot, majd átmegy a piroson, majd átvált a lámpa és egy 2-sávos körforgalom blokkolódik mondjuk fél percre. Igazából tovább, mert a kialakuló dugó jóval tovább tart.

A buszmegállókat durván megemelt padkájú szűkítőbe teszik, ahol a busz a megállóban állva mindkét irányban blokkolja a forgalmat. Igen, a szirénázó mentő is áll a dugóban mögötte és várja, hogy a járókeretes nénike lekászálódjon.

Fekvőrendőrt mindenhova. Főútra is, ahol busz jár. És nem olyat, amin a busz szépen át tud gurulni, míg a személykocsit megdobja. Olyat, amin a busz egész alváza nyekereg, ahogy átmegy rajta. Naponta 177x.

Minden legyen egyirányú, sehol ne lehessen parkolni, de még a furgonos beállók is valami elképesztően kreténen megoldva, hogy hadd cipelje a nyomorult a kis kerekes kézikocsival a cuccot a vegán salátabárba. Haverom dolgozott fuvarosként, tépte a haját rendesen.

Most bővítik a vidámparkot. Volt mellette egy hatalmas parkoló, annak most a ¾-ét feltúrják és marad a maradék. Igen, lehetne menni tömegközlekedéssel is, de ha annyira ki akarják szorítani a családos autós embereket, akkor majd mennek máshova költeni a pénzt. Ahogy a belvárosi boltok is döglődnek, mert ha kimész egy városon túli outletbe, akkor olcsóbban megkapod ugyanazt és még parkolni is tudsz.

Szóval igen, a cél nemes, de azért lehetne valahogy máshogy is megoldani.

(#44549) FőDudu válasza blueboi69 (#44539) üzenetére


FőDudu
addikt

Hitel miatt nem mindegy, hogy az az osszeget beletolod vagy lazan elkoltod.
Kerj annyit ami a hitelt fedezi, aztan marad a mostani fizud elkolteni/befektetni ;)

FőDudu

(#44550) FőDudu válasza npera (#44548) üzenetére


FőDudu
addikt

Na olyanhoz meg nem volt szerencsem. Marmint jelzolampas korforgalomhoz.

Nem ugy van a kresz, hogy korforgalomban es hidon megallni tilos?
Vagy az csak magyar agyszulemeny es mashol meg lehet allni korforgalomban?

A vasarnapi ceges bulira buszt rendeltek, mert masik orszagban volt (horvatoknal).
A busz a helyi fekvorendorokon gyok kettovel ment at, mar nekem volt kellemetlen, hogy en az Alfaval gyorsabban megyek at. De lehet abban valami, hogy a hosszabb tengelytav miatt egy ilyen busz siman odaverheti az aljat egy magasabb/szelesebb fekvorendoron ahol szemelyauto normalisan athajt.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.