Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44451) -NoVa- válasza npera (#44445) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nekem az ovodatranszfer után szokott a leggyakrabban visszarezegni a fékpedál. Onnan még kicsit csorgok a forgalomban, melegszik a motor, meg az olaj, és mire összeáll a rendszer, pont jön egy forgalommentes kanyargós, széles és belátható útrész, ahol jobb kicsit befogni a DSTC szemét, és lehet autót vezetni. Aztán 30-as fekvőrendőrös agyhalál, ahol már megint stabilan lefelé mutat a Newton-inga.

(#44452) npera válasza Sipi- (#44449) üzenetére


npera
újonc

II. kerületben tudnék pár utcát mutatni, ami elég meredek. Amikor ha el kell indulni, akkor vélhetően kaparni fog egy FWD és ha elkezdesz gurulni hátra indulás közben (nem megy a kézifékes indulás vagy nincs asszisztens), akkor legjobb újra elkezdeni, mert csak gurulsz hátra.

(#44453) -NoVa- válasza Sipi- (#44449) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem küzdés az, csak munkavégzés. A fordulatszám meg nem ellenség. Küzdelem az a Fiat 500 1.0 szívó 130-on tartása autópálya emelkedőn. A 0.9 Turbo virgoncabb, az 1.4 Turbo-t meg imádom, az megy úgy azzal a kis gyösszel, mint a 2.0 Turbo a Volvoban. Azt is pörgettem 6k fölé néha.

(#44454) blueboi69 válasza ncc1701 (#44395) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Magának jutott tavaly valami noti majd 400-ért, meg most is síelni van a főni az osztrákoknál. Annyira nem lehetett szar tavaly ezek szerint,"

Ismerős ez. Előző kiscégnél is hasonló volt. Alapvetően jófej volt a főnök és nem volt köcsög, de nagyon spúr volt mindenen. Aztán érdekes módon tudott venni új autót magának, meg nyaralgatni a családdal. Ismerősöm fb-on, szoktam nézegetni, hogy évente 2-3x tutira elmegy a családdal nyaralni vmi olyan helyre amit én csak katalógusból látok.

De mostani nagycég is képes előadni azt, hogy jajj nincsen pénz. Csakhát Zrt, lehet tudni mennyi a netto árbevétel és olyankor nehéz elhinni, hogy nincsen pénz, mikor tudod, hogy zsákszámra dől befelé...

(#44455) Sipi- válasza -NoVa- (#44453) üzenetére


Sipi-
tag

Asszony vezetett, pörgött a kis egy literes eléggé, felment, de nem szerette. Ugyanúgy a Normafához is csak egyszer mentünk a Yarissal. (Bár oda alapból semmivel sem szeretek menni.)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#44456) blueboi69 válasza Jahno (#44389) üzenetére


blueboi69
csendes tag

30fok bazmeg, fordulnék is ki onnan azzonal. Hogyafaszba lehet ezt elérni? Ez még nyáron is sok, nemhogy ilyenkor.
Amúgy meg tél van fel kell öltözni. Én gecire utálom, hogy ilyenkor is poloban vagyok mindenhol, mert annyira fűtenek. Nyárons is poloban vagyok, esetleg rövidgatyában.
Halálom amikor a boltokban/áruházakban is ilyen 25-27fokos hőséget csinálnak. Miaretkesfasznak fűtenek ennyire? Mindenki kabátban megy be amúgyis...

(#44457) Sipi- válasza blueboi69 (#44454) üzenetére


Sipi-
tag

Előző munkahelyemen az ilyen hozzáállés is közrejátszott a felmondásomban. Volt a nagy ÜGYFÉL, sok, irdatlan sok pénzt fizetett havonta. A vasaink nem bírták az iramot, tákoltunk. Volt kölcsönbe egy SSD-s storage polc 1-2 hétre, 24 darab SSD-vel. Hasított minden, mint az állat. Álomszép volt. Volt egy bedolgozós kollégánk, aki szakértett nekünk storage területen. Megmondta, hogy ha jót akarunk, akkor venni kell egy SSD polcot, legalább 12, de inkább több SSD-vel. Erre mit vettek a cégvezetők? Storage polcot, de csak 6 SSD-vel :W Ami még fontos, hogy 12, de lehet, hogy még 20 SSD-vel is kijött volna egy havidíjból az SSD polc. :W
Pár hónappal azután, hogy eljöttem beszéltem velük és persze megvették a többi SSD-t is később, persze jóval drágábban, mert a bővítés drágább, mint alapból telipakolt storage-ot venni. :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#44458) FőDudu válasza npera (#44440) üzenetére


FőDudu
addikt

Padlozva volt.
Ljubljana fele van par dulva emelkedo.
Ennyit birt 4 fovel.

Valami kombi auto volt, elejen azzal a kekes logoval.

FőDudu

(#44459) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Fülespost Aliról, úgyhogy érzékenyebb Duduk forduljanak el kicsit.

A FiiO márka elég jó nevű cucc. A Flagship fülhallgatójuk pl az FH7 500$-ért az méltán dícsért cucc, amiben van egy hatalmas 13.6mm-es membrán a mélytartománynak, es egy csomó Knowles balanced armatúra, mert az minőségi cucc egy Amerikai bázisú cégtől.
Kevésbé flagship termékük pl az F9 Pro, az is még 130$ körül van egy jóval kisebb membránnal és 2 Knowles armatúrával. Szokták dícsérni.

Es akkor kanyarodunk egy durvábbat, mert megjelent Decemberben egy új márka, a csodásan csengő Jade Audio. Na ez is a FiiO, csak így kihagyhatnak egy csomó licenszdíjat és kereskedelmi egyezményt, és egyenesen a gyárból lehet rendelni a Jade Audio EA3 fantázianevű fülesüket, ami az FH7 13.6mm-es hangszóróját és egy Knowles armatúrát tartalmaz, és 38$-ért kb ingyen van. Az első példányok mostanában értek ki értelmesebb userekhez, így független mért grafikonokkal igazolva kb úgy szól, mint az F9 Pro, minőségi, de nem túltolt mélytartománnyal, részletes, jó térrel. Még kékből van pár darab készleten a FiiO Official Store-nál (tényleg az, nem csak a neve) Alin, akinek kell igazán olcsón valami minőségi.
Én még kaptam feketét, majd hozza a posta egyszer:

(#44460) Jahno válasza blueboi69 (#44454) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is mindig az, ha befelé dől, hanem ha más irányba kifelé. Összegyűlnek az okosak és 15 fős üzleti reggelit nyomnak a Gresham teraszán, mert az adja. Meg a 4. szifont töri össze, kódolja le, hagyja el.

(#44461) Jahno válasza blueboi69 (#44456) üzenetére


Jahno
őstag

Hjahh, ez csak most van ilyen akciósan. Március melegebb lesz, ahogy fentebb írtam :DD Éjjelre meg nem tudjuk nyitva hagyni az ablakot :-/

(#44462) Jahno válasza Sipi- (#44457) üzenetére


Jahno
őstag

Húznám a strigulát, hogy mi az ami játszana, vagy mi az ami nem, de már megint nem tudom betájolni, hogy mi az ami "normális" lenne, vagy csak nekem vannak megint nagy elvárásaim és igazából ami iszonyat mód zavar az amúgy tök általános és így működik a világ?

(#44463) Jahno válasza -NoVa- (#44459) üzenetére


Jahno
őstag

Ha füles mehet, akkor napi riport. Ez ilyen csöppet folytonossági hiányos, bár lassan 10 napja így használjuk, legalább megtalálok minden billentyűt a rá dugott Dellen:

Ezt meg felélesztettük a pinyóban. Született 1982, lexebb gyerekkorunk és 6os pakk elemmel működne. Holnap kis takarítás, multi táp, AV kimenet lesz soron:

Jövő héten jön valami Sega Master javulni. Nekem ezek vannak beütemezve, mert poén, haversrácnak meg a fentiek és laposok, mert abból pénzt lehet csinálni.

(#44464) hobizoli válasza FőDudu (#44387) üzenetére


hobizoli
nagyúr

amikor az Audi-ba mentunk gyarlatogatasra par eve, egy ceges Toyota Avensis 1.8-l verettunk le
na amikor a M0-rol az M1-ra fordulsz van egy emelkedo, ott az padlogazon lassult 5 szemellyel
es volt a fedelzeten ket 65-70kg-s emberke is, akik amugy fel-maratont szoktak futni hobbibol, szoval nem ilyen Blueboy-bol volt az 5x :DDD

több drón kell ;P

(#44465) hobizoli válasza -NoVa- (#44453) üzenetére


hobizoli
nagyúr

meg kell tunnerolni 260 lojjosra...

egyebkent van belole gyarilag 200lovas is 300Nm-l
500 Abarth Essesse Asetto Corse

OK, mondjuk az elegge ritka kivitel, de a 180lovas az van sok

több drón kell ;P

(#44466) ncc1701 válasza Jahno (#44433) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez ugye itt kis cég, és ha megszületik egy döntés, akkor onnan lehet haladni. Csak addig megy a tökölés.

(#44467) ncc1701 válasza blueboi69 (#44454) üzenetére


ncc1701
veterán

Nálunk az a poén benne, h a főni csinálja az értékesítést, tehát ha nem megy a cég, az kb önbevallás, h szarul dolgozott. Kollegával mi persze megértjük, ha havonta elmegy nyaralni 1-2 hetet, akkor valóban nehéz érdemi munkát csinálni. :)
De ja, ugyanaz van itt is. Valamelyik évben bepakolták konténerbe a mocikat, repülővel levitték valahová brazíliába, és mentek utána repülővel, mentek mocizni. Ilyenkor meg ugye nem annyira megértő az ember, ha már megint 3 éve ugyanaz a fizu. És nem 100 ezres emelést akar az ember, csak mondjuk 20-30-at, ami lássuk be, nem egy összeg. Meg, hogy jaj, autón összejött ez+az javítani, fél milla. Mondtam neki, h vegyen egy alap swiftet, az ugye nem egy tizen millás kocsi, de soha nem lesz annyi a szervize. Ja, de azt nem akar...

(#44468) ncc1701 válasza Sipi- (#44455) üzenetére


ncc1701
veterán

Osztrákoknál mentünk át valami hágón anyával, ott az 1.3-as kínlódott a 2-es, és a 3-as között, olyan emelkedő volt. A kocsi meg üres volt...

(#44469) Sipi- válasza ncc1701 (#44468) üzenetére


Sipi-
tag

Arrafelé vannak vicces helyek. Volt ahol a Picasso is küzdött, pedig csomagok nem voltak benne.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#44470) eattila válasza blueboi69 (#44454) üzenetére


eattila
csendes tag

A kis cégnél csak annyi a baj, hogy az a főnöké általában. Ő dönt, hogy mire költ. Kapod a fizetésed, és ennyi. Ha valami eszköz elmegy vadászni, akkor így járt. Ha szóltál előre, ha nem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#44471) eattila válasza blueboi69 (#44456) üzenetére


eattila
csendes tag

Na ezt én is utálom. Plázában, boltban ha nem veszem le a kabátot, büdösre izzadok 10 perc alatt. Ha meg leveszem, akkor meg hurcolhatom kézben.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#44472) zetor2000 válasza -NoVa- (#44459) üzenetére


zetor2000
senior tag

Köszi, egy kéket kiváncsiságból kifizettem.
Igazából a Fiio Official Store átdopb a JadeAudio Official Store-ba, és onnan jön, de tulképp mindegy.
Sosem volt ilyen "felső kategóriás" fülesem. A legjobb, ami rajtam volt, az talán a céges K401, amin beszélgetést kellett hallgatni (egy konferenciaterem keverőjének a fülese), meg a saját Sony MDR-V701 vagy mi, korabeli felsőbb DJ füles. Illetve kipróbálásra volt még rajtam sok évvel ezelőtt a B&O valami, amikor még nem volt kommersz termékük. ~25-30 éve.

Ennél mire kell figyelni? Úgy értem, a mindennapi használat során. Vagy csak használom, és kész? Azt már levettem az itteni beszélgetésekből, hogy használni kell, mert akkor alakul ki a megfelelő "karakterisztikája". És gondolom, nem monó, 64K-s mp3at kéne hallgatni rajta, mert ahhoz meg minek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#44473) -NoVa- válasza Sipi- (#44469) üzenetére


-NoVa-
őstag

2500-3000 méter fölött a ritkább levegő a kocsi is nehezebben kap levegőt. A Jazz 3500 méteren már csak lendületből indult el keményebb emelkedőkre, megállni nem lehetett vele. Ezért sincs buszmegálló az Everest csúcsán.

(#44474) Jahno válasza -NoVa- (#44453) üzenetére


Jahno
őstag

Csak össze kellene már vetni az Atkinson ciklust Ottó bácsival, nem?

(#44475) FőDudu válasza -NoVa- (#44459) üzenetére


FőDudu
addikt

Sony teljesen jo, meg amugy is van mar vagy 1000 Euro fulesekben, szoval mostananban nem kell uj.

Sony most is fejemen van melohelyen.

FőDudu

(#44476) FőDudu válasza hobizoli (#44464) üzenetére


FőDudu
addikt

Valahogy az a moci nem palyas emelkedokre van optimalizalva.
Ertheto, hibrid nem arra valo - ott viszonylag keveset regeneralhat - tempomat, jonapot.

Csak jelen esetben nem ert semmit a tempomat, mert a moci volt keves.

FőDudu

(#44477) FőDudu válasza Sipi- (#44469) üzenetére


FőDudu
addikt

Pedig a dizel nagyobb nyomateka jol jon az emelkedokon.
Egyszer mentem legelso berlingoval, dizellel.
Na az a legnagyobb emelkedon is siman gyorsult a dizel miatt (az autopalyan).

FőDudu

(#44478) Samott válasza FőDudu (#44477) üzenetére


Samott
addikt

Nem kell ahhoz dizel, a puntonak is 200Nm a nyomateka.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#44479) Bujdy81 válasza hobizoli (#44464) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

És ha az M0-ról áttérve 80 km/h esetén visszakapcsoltatok volna, akkor mi történt volna? ;) :D

(#44480) eattila válasza Bujdy81 (#44479) üzenetére


eattila
csendes tag

Viccelsz? Minek az? :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#44481) Phülöp válasza FőDudu (#44475) üzenetére


Phülöp
addikt

Én is berendeltem egy blitzwolf bt fülest melóba, de attól még a Micra érintett az E10-es benzines mókában, pedig 75 LE-vel csak úgy vágtat a helyi emelkedőkön - de még így is kifizetődőbb, mintha metrókocsit vettem volna, hogy a parkolóban rozsdásodjon, miközben a 720p-s youtube videók csak szaggatnak rajta, mert a főnök nem hajlandó munkaeszközbe invesztálni nyaralás közben.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#44482) -NoVa- válasza zetor2000 (#44472) üzenetére


-NoVa-
őstag

Használni kell, de azért veszed. Meg a fülednek megfelelő illesztéket megtalálni, az egyéni dolog.
Ez nem igényel extrém erősítést, sima 20 Ohm-os jó hatásfokú, elmegy telefonról is. Egy Jade Audio XC3 (NFC nélkül olcsósítottabb FiiO BTR3) bőven a maximumot hozza ki ezekből, meg egy TripoWin C8 kábel önmagában egy minőségi csoda, de akkor a 38$-os fülesre költöttél 50+30$-t, fölösleges. Kibontod, rádugod a bármire, használod.
Az armatúra 10-20 óra járás alatt finomodik, de ez ennél max 1-2 nagyfrekvenciás hang felharmónikusaiban tűnhet fel, fém/üveg, taps élethűsége pl. Nem jelentős, sok armatúrás füleseknél feltűnőbb, ahol egymáshoz képest rendeződik idövel. A FiiO F9-emen pl kb semmi nem változott, a CCA C16 meg 2 hét alatt középszerűből sokkal jobb középszerűvé javult :)

Nekem pl főleg gaming célra lesz főleg, hogy ne kelljen minden alkalommal előásni az USB-C adaptert, rádugni a Mac-re az ES100-at, vagy a PowerDac-t, abba bedugni a planar fülest. A C16 túl érzékeny, minden gépben lévő hangkártyáról hozza az összes alapzajt és elektronikai zörejt, a P1 meg direktben rádugva korrekt erősítés nélkül alulteljesít bármit. Az F9-et meg általában asszony nyúlja le. Nehéz az élet, na :)

(#44483) Sipi-


Sipi-
tag

Ez a nő mennyire lehet intelligens?
A helyszínelők is megállapították, hogy a baleset azért történt, mert a 27 éves budapesti hölgy indulása előtt nem takarította le a lefagyott szélvédőjét, nem lehetett kilátni a kocsiból.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#44484) FőDudu válasza Phülöp (#44481) üzenetére


FőDudu
addikt

Jo cuccon lehetsz, ha mindent osszekeversz ;)

FőDudu

(#44485) FőDudu válasza Sipi- (#44483) üzenetére


FőDudu
addikt

Mindig van indok megmagyarazni a lustasagot.
Dokihoz rohant, haldoklik a macskaja, stb.

Pedig sima csapvizzel leontve is leolvad. Mennyi ido megtolteni egy muanyag palackot es indulaskor azzal egyutt kimenni az autohoz?

FőDudu

(#44486) Jahno válasza FőDudu (#44485) üzenetére


Jahno
őstag

Itt aztán le nem olvad csapvízzel, de ha igen, akkor azt a kását leviszi az ablakmosó is. És egyből visszafátyolosodik.

(#44487) -NoVa- válasza FőDudu (#44477) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hát, a dízel nagyobb nyomatéka az nem kéne. Legalábbis nemsokára vizsgáztatom a Subarut, az alapból volt 320nm, mielőtt kapott némi WRX belet, meg programozást. Azóta 400+Nm a nyomatékcsúcs elvileg. Ha ezt tovább növelném, akkor elkopnának a gumik, mire kiállok a parkolóból, vagy mindig hajót kéne vontatni, hogy ne legyen rosszul az összes utas.
A Volvo vacak 240Nm-e meg 2200-tól 5500-ig használható, az is alkalmas arra, hogy elérjen az ovodáig.

(#44488) -NoVa- válasza Phülöp (#44481) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tankoltam tavaly is E10-et a Hondába, idén is E5-öt a Volvoba, mégis mindkettőben bedöglött a rádió.

(#44489) Sipi- válasza -NoVa- (#44487) üzenetére


Sipi-
tag

Hamarosan suliba megy a nagyobbik gyerek, nem? Oda is elég lesz? :))

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#44490) -NoVa- válasza Sipi- (#44489) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ott szerényebben kezdtünk, asszony viszi Hondával. Nem sederint, nem feszegeti a fizika korlátait, megy, jön.

(#44491) ncc1701 válasza Jahno (#44486) üzenetére


ncc1701
veterán

Jaja, még a kerti csap nyitva volt, de deres volt a kocsi szélvédője, nekem is jött az ötlet, hogy sprickoljunk rá "meleg" vizet. Aztán lett rajta vastagabb jég. :)

(#44492) eattila válasza FőDudu (#44485) üzenetére


eattila
csendes tag

Le? -6 fok volt reggel. Kétlem, hogy leolvadna. Vagy hogy nem fagyna vissza kb azonnal....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#44493) zetor2000 válasza Sipi- (#44483) üzenetére


zetor2000
senior tag

A 2 alapszabály egyikét nem tartotta be... Látni (!) (ezt nem tartotta ba) és látszani.
Ha nem látom, merre megyek, naná, hogy előbb-utóbb nekimegyek valaminek, aminek nem kéne.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#44494) FőDudu válasza eattila (#44492) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk a mai -3 mellett mukodott a dolog.
Pedig eleg hideg a csapvizunk, kb ihatatlanul...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#44495) eattila válasza FőDudu (#44494) üzenetére


eattila
csendes tag

Nálam még az ablakmosó (téli) is kivirágzik a szélvédőn ha használom. Szóval a csapvíz meg pláne.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#44496) FőDudu válasza eattila (#44495) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor nalatok komolyabb hideg van mint errefele.
Pedig itt is minusz volt ejjel. Kocsi tiszta jeg volt.

FőDudu

(#44497) ezittketto válasza eattila (#44495) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Jaja. Én is ezzel küzdök minden reggel.. :(
Próbálkoztam az ncc féle kartonpapír ráterítős módszerrel is, de ott meg az a szopó, hogy bár kaparni valóban nem kell, de ahogy leveszem rögtön el kezd alatta kívülről párásodni a szélvédő és az szintén ráfagy..

(#44498) Phülöp válasza eattila (#44495) üzenetére


Phülöp
addikt

A téli nálam -60fokig működik a címkéje szerint
Tavaly volt -29 a leghűvösebb hajnalokon, ott még nem volt gond.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#44499) ncc1701 válasza ezittketto (#44497) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, de nálam az a mák, h 1 percet járatom a hidegben eleve, utána kapun kiállni, kaput becsukni, és kell kicsit kanyarognom, mire kiérek a főútra.

(#44500) blueboi69 válasza ncc1701 (#44467) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Havonta nyaralgat 1-2hetet? Aha... hát én nem lennék ennyire megértő. Még fiatal voltam és kellett a pénz meg a munkahely és alapvetően szerettem ott dolgozni/ügyfelezni, nem akartam a kajástálba szarni. De most ilyen főnököm lenne, tuti nem maradnék nyugton. 20-30ezres évenkénti emelés az a minimumot sem éri el. Most gondold el, hogy mégha 300ezret is keresel, az is max10%. Infláció mértéke kb. Szóval ha nem emeli a fizudat legalább ennyivel évente, akkor az azt jelenti, hogy ennyivel csökken a fizud, mert ennyivel kevesebb dolgot tudsz venni. Én most simán bekértem egy 200ezres emelést... Azóta izzad is a manager :C
Majd meglátjuk, hogy oldja meg. Elkezdi, hogy az nagyon sok pénz. Mondom sajnálom, de hetente megtalálnak linkedin-en, és ennyit meg annyit ajánlanak. Szóval ha a cég azt akarja, hogy maradjak, akkor lesznek szívesek perkálni, mert ennyi a piaci értékem. Mondta, hogy tudja, hogy szakemberhiány van, de szerinte ez sok és az egész IT egy nagy lufi. Mondom lehet, hogy lufi, lehet, hogy kipukkan 1év múlva, lehet, hogy 20év múlva, viszont jelenleg ma, marhára kell a tapasztalt ember. Megértette, mondta, hogy jó lenne ha maradnék, de ez már nem az ő hatásköre és viszi feljebb a dolgot. Úgyhogy most várakozás van.
Egyébként ha a 200k helyett adnak 100e emelést, már akkor is jó vagyok ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.