Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44051) Sipi- válasza qnadam (#44018) üzenetére


Sipi-
tag

Málnapc wifije nekem nem működött soha tartósan stabilan. Sokszor csinált olyat, hogy a torrent ment rajta minimális forgalommal, de helyi lanon elérhetetlen volt. Kábelre került végül. Azon szépen ment.
Mekkora tápja van? Lehet, hogy kevés az amper a plusz wifinek.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#44052) Jahno válasza ncc1701 (#44050) üzenetére


Jahno
őstag

Haver is ezen csodálkozik, nyilván $$$-ért árulnak rá célcuccot, ami lehet átcímkézett szájvíz :C Igazából ha pár év alatt magától kopik, akkor lehet nem kell sok és még Naturaqua is lerántaná. Beszámolok.

(#44053) Jahno válasza Sipi- (#44051) üzenetére


Jahno
őstag

Málnához mire értelmes USB kábeleket vettem, az is kemény volt, de legtöbbször azt ajánlottam, hogy dugjon bele egy mini USB-set, abból még a kínai is jobb.

(#44054) npera válasza -NoVa- (#44047) üzenetére


npera
újonc

Nekem sem a manuál, sem az auto update nem működött soha semmiféle ELEC alatt. Pedig pluginokat le tudtam tölteni, lyricset lehúzott zene alatt, már amikor nem fagyott merevre a zenelejátszó része. Szóval nem azért, mert nem érte el a netet.

Igazából egy dolog működik csak, a NAS-ról videót lejátszani. A zene teljesen random, többnyire fagy. Néha ment.

Mára már feladtam, hallgatok zenét Spotify alatt és kész.

(#44055) Jahno


Jahno
őstag

És még egy csomó helyre 2019et írtam dátumnak, ááááááá.

(#44056) npera válasza Jahno (#44052) üzenetére


npera
újonc

Én T-röd alkohollal tisztítok "mindent". Kell olyan kis női pipere cucc, amivel a festéket szokták lemosni, azt beitatom alkohollal, aztán lehet letörölni amit le kell törölni.

(#44057) -NoVa- válasza Jahno (#44055) üzenetére


-NoVa-
őstag

Régi lakásunknál meg átkeresztelte a földhivatal a házszámot B-ről bétlenre, mert A nem volt soha, csak valami hiba. Emiatt viszont most ment a drámázás lakcímbejelentési kísérletnél, hogy az adásvételin B van, és hogy az hogy bizonyítja, hogy van-e joga a tulajnak oda bejelenteni embert, mert most nem B. Igen, látja, hogy régen B volt, de most nem, és a múltban keletkezett papíron B van, ami most nem igaz. Végtelen ciklusba került a biorobot, nem sikerült kirángatni belőle, még úgy sem, hogy amúgy látja, hogy a tulajdonos stimmel, a régi tulajdonos is azonos, de a bemutatott adásvételi az bizony Bé, GOTO 10.

Így mennek a bürokráciaügyek 2020-ban, és még mindig nem lovagolunk lézerraptorokon, és egy vacak űrrakétám sincs.

(#44058) npera válasza -NoVa- (#44057) üzenetére


npera
újonc

Nálunk március elsejétől megváltozik az irányítószám, mert az irányítószámokat karbantartó hivatal racionalizálta őket. Külön procedúra lesz. Az adóhivatalnál le kell jelenteni, akkor az egy központi adatbázist szinkronizál és a legtöbb szolgáltató onnan veszi a címet. De egy csomó más viszont nem, ott le kell majd kézzel jelenteni, mint a bogarak. Vagy mi.

(#44059) Jahno


Jahno
őstag

Délutánra a júzerek teljesen elkussoltak, már kinéztem az ajtón, hogy élnek-e még :-O

Tumor cuccait össze is tudnánk barkácsolni, ha már így megérkezett az utolsó hiányzó tüskesor is. Mert miért ne legyen két elektronika szembefordítva egymással és CF kártyának megfelelő lábkiosztású tüskesorral összekötve, amit nem minden sarkon lehet lőni.

Kérdés már csak az volt, hogy irodában pukkasszuk-e el vagy mi legyen, de Tumor hazavitte. Pedig ha nem jön össze, akkor Vaterán hibás porszívónak simán elviszik :-D

(#44060) qnadam válasza Phülöp (#44039) üzenetére


qnadam
veterán

köszi, ilyen amlogic holmikat néztem már, csak először megpróbáltam megoldani abból, ami már megvan :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44061) qnadam válasza zetor2000 (#44041) üzenetére


qnadam
veterán

köszi, egyelőre fehérben bízom, annak a waf-ja nagyobb :)
igazából teljesen jó lenne a a vékony vacak, amit gyárilag adtak a tejfölöspohár szethez, de az nem elég hosszú.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44062) eattila válasza -NoVa- (#44057) üzenetére


eattila
csendes tag

Magic word: helyrajziszam. Az nem valtozik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#44063) -NoVa- válasza eattila (#44062) üzenetére


-NoVa-
őstag

GOTO 10 volt azzal is, dehátapapíronbévan. Problémát keresett megoldás helyett.

(#44064) eattila válasza -NoVa- (#44063) üzenetére


eattila
csendes tag

Az szep. :W

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#44065) npera


npera
újonc

Érintőlegesen ment a vita az atomenergiáról. Találtam egy dokumentumfilmet egy brazil incidensről, ahol a színesfémes makákók meglovasítottak egy helytelenül kezelt épültből egy céziumos gép töltetét.

In 1985 1km away from the administrative centre of Goiania city sat Instituto Giano de Radioterapia a private radiotherapy centre that had been closed down. the company moved to a new premises, taking a cobalt-60 tele-therapy unit with them however the move left behind a caesium 137 tele-therapy unit.

Durva mértékű szennyezés lett belőle, sokan exponálódtak. A legdurvább, hogy napokig "tárolták" a töltetet a konyhaasztalon és nézegették, hogy furcsán világít a sötétben. És az asszonyok és a gyerekek magukra kenegették a port, mert csillog szépen... :Y

(#44066) FőDudu válasza Jahno (#44049) üzenetére


FőDudu
addikt

Az en MBP-m is ilyen. Majd kiprobalom.
Szerencsere nem zavarp, ha eleg a fenyero akkor semmi nem latszik belole.

Pont olyan mint az elso par masidpercben latszik. A1502 az enyem is.
https://youtu.be/W0GEEtggskU

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#44067) FőDudu válasza npera (#44056) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk nekiestek az kezfertotlenitovel a telefonok plexijenek, erre behomalyosodott.

Ezek szerint van benne anyag...

FőDudu

(#44068) -NoVa- válasza FőDudu (#44066) üzenetére


-NoVa-
őstag

A 12 éves MacBook Pro-mon volt gumiperem, ami eltartotta a kijelző üvegét a billentyűzettől. Na ezt kioptimalizálták, azóta az ujjról a billentyűzetre felvitt zsír + kosz kémiája csodákra képes.

(#44069) Jahno válasza FőDudu (#44066) üzenetére


Jahno
őstag

Mindegyik ilyen, amit használnak. Ezért mondom, hogy amennyi hibát a MAC maga előtt tud tolni, igazából az a csoda teljesítmény.

(#44070) Jahno válasza npera (#44065) üzenetére


Jahno
őstag

Jaja, szoktam linkelni meg az északi RTGket is. Az a durva, hogy pár gramm anyagról beszélünk és 100ezres nagyságrendben lettek veszélyeztetve a népek. És ugye végül azt rúgták orrba aki előre szólt, hogy ebből baj lesz.

Vannak erről nekem akkoriban készült képek, doksik begyűjtve, mert néha egyszerűbb onnan mutatni, mint 4 különböző írásból össze vadászni.

Anno azt sem írtak sehol, hogy mennyi cucc volt benne így a műszer gyári üzemeltetői útmutatóját szedtem elő és azokból bogarásztam ki, hogy mivel működött. Raértem na :-)

(#44071) FőDudu válasza -NoVa- (#44068) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem kopas, valami laminalasra fogjak.

FőDudu

(#44072) FőDudu válasza Jahno (#44069) üzenetére


FőDudu
addikt

4 ev utan meg mindig bir vagy 6-8 orat az akku.
Teljesitmeny is eleg.

FőDudu

(#44073) Jahno válasza FőDudu (#44072) üzenetére


Jahno
őstag

Nem az a baj, bár van amiben az akku szétesik, azzal nagy trükköt nem tud csinálni. Elfogy. De legalább a ciklust rendesen számolja.

Inkábbaz a tonna szériahiba, ami most is 1 millió forintos gépeket szopat keresztbe. Aztán ha valami PC alapú vagy wines cucc lenne ilyen, hogy vagy wifi vagy USBC kártyaolvasó, akkor menne a fikázás.

Egycsomó hasonló hibára elég lassan is reagáltak, visszahívás ideje alatt ugyanolyan vacakra cserélték a motyódat, így azzal sem vagy sokkal előbbre. Évi 5-10 hét szervíz? Teljesen nevetséges olyan körítés mellett, ami körbelengi a piacon. Autó/fotómasina és 1-2 gyártó legalább úgy cserél, hogy jó is legyen. Almánál meg nem is értem, 4 év után még ugyanazt a kivitelt forgalmazza és ha beszopod akkor ugyanolyan vacakra cserélte.

(#44075) npera válasza Jahno (#44070) üzenetére


npera
újonc

Ja, ott volt, hogy melegedtek (!!!) vele :Y

(#44076) npera


npera
újonc

Egy USA nukleáris incidens.

The SL-1 was an experimental nuclear reactor, and stood for Stationary low power reactor no. one. The idea for the reactor was part of a series of experimental nuclear power plants for use in remote radar outposts in the arctic, where the only power source had been from diesel generators.

Az egyik operátor nagyon rosszul járt a balesetben.

(#44077) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Ittam oroszokkal
nektek már nem kell, szívesen

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#44078) Gabibácsi válasza -NoVa- (#44057) üzenetére


Gabibácsi
tag

De a robotporszívót 2000 km-ről is tudom irányítani, az majdnem lézerraptor :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#44079) FőDudu válasza Gabibácsi (#44077) üzenetére


FőDudu
addikt

Vizespoharbol, ahogy illik?
Uborka vo't?

FőDudu

(#44080) npera


npera
újonc

Voltam a helyi "orient boltban", ahol mindenféle seherezádé és siskabab kelléken túl van magyar levestészta is. Meg piros arany (nem veszek, de van), meg asszony kedvenc mustárja. De olyan mazsolájuk és datolyájuk van, hogy megszólal. A beiglihez mazsola kell, azt most elkezdtem előkészíteni. Felöntöttem rummal. Asszem már 2 alkalommal használtam az üveget korábban, mindig beiglihez ízesítek vele mazsolát. Most el is fogyott.

Holnap megcsinálom a tölteléket és tésztát, aztán vasárnap jön az assembly és a sütés.

(#44081) Gabibácsi válasza FőDudu (#44079) üzenetére


Gabibácsi
tag

Volt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#44082) Jahno válasza npera (#44075) üzenetére


Jahno
őstag

Küldtem gyanús képet az orosz télről.

(#44083) Jahno válasza Gabibácsi (#44077) üzenetére


Jahno
őstag

Én még azért próbálkozhatok :F

(#44084) Gabibácsi válasza Jahno (#44083) üzenetére


Gabibácsi
tag

Te igen :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#44085) npera válasza Jahno (#44082) üzenetére


npera
újonc

Köszi! Most néztem. Olvasztja a havat, akkor lehet melegedni. Hideg esetén jól jön.

(#44086) qnadam válasza npera (#44080) üzenetére


qnadam
veterán

A beiglihez mazsola kell

hazudsz

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44087) ncc1701 válasza qnadam (#44086) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem, teljesen jól mondja. A rumos mazsolával nem hibázik. :)

(#44088) Samott válasza ncc1701 (#44087) üzenetére


Samott
addikt

Mazsola semmihez nem kell. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#44089) qnadam válasza ncc1701 (#44087) üzenetére


qnadam
veterán

a mazsola rumba áztatásával nem, csak az egésznek a bejglibe helyezésével.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44090) FőDudu válasza Jahno (#44073) üzenetére


FőDudu
addikt

Szajvizes tortenet mukodik. A kamera kornyeken megprobaltam, szepen levitte az osszes fura foltot.

Hogy epp mivel dolgozom lovesem sincs, valaki leszedte rola a cimket.
Zold szinu mentolos szajviz. Listerine-es kinezettel.

De majd akkor esek neki ha zavar.
Ahogy mar mondtam, ha eleg a fenyero, akkor eszre sem lehet venni.

Pedig igy nez ki soteten:
Elotte:

Utana:

Elteszek belole egy decit - bar lehet a mogotte levo Kenzo jobban oldana a cuccot.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#44091) FőDudu válasza Gabibácsi (#44078) üzenetére


FőDudu
addikt

Magikus mikor jonnek az uzenetek.
'going back to the dock'
'cleaning finished'

FőDudu

(#44092) npera válasza qnadam (#44086) üzenetére


npera
újonc

Inkább tormát tegyek bele? Akkor meg Phülöp tiltakozik. Nehéz nektek sütni....

(#44093) npera válasza ncc1701 (#44087) üzenetére


npera
újonc

Tudtam!

(#44094) npera válasza Samott (#44088) üzenetére


npera
újonc

Beiglihez azért jó.

(#44095) npera válasza qnadam (#44089) üzenetére


npera
újonc

Az egyik diós rúdba még mandulamasszát is fogok tenni, mert akkor dúsabb a cucc. A volt szomszéd úgy szereti.

(#44096) FőDudu válasza npera (#44092) üzenetére


FőDudu
addikt

Phulop a rumra vagyik.

FőDudu

(#44097) Samott válasza npera (#44094) üzenetére


Samott
addikt

Izles kerdese, szamomra peldaul ehetetlenne teszi. Ahogy mast is. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#44098) FőDudu válasza npera (#44095) üzenetére


FőDudu
addikt

Bakker, jo hogy emlited.
Karacsony elott vettem egy 20 dekas marcipan masszat.

Azt illene valamivel megenni - magaban kicsit dulva...

FőDudu

(#44099) Jahno válasza npera (#44092) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem nem biztos, hogy nehéz. Torma, csípős, lilahagymás tejszínhabbal, tökös mártás? Minden jó, csak ne legyen túlbonyolítva.

(#44100) FőDudu válasza Samott (#44097) üzenetére


FőDudu
addikt

A makost eleve toltsek vissza a loba, a diosnak meg egyenesen jot tesz....

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.