Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44951) Gabibácsi válasza Jahno (#44948) üzenetére


Gabibácsi
tag

negatív hullámok bazdmeg
azt kellett volna odaképzelned hogy egy csodás OSX lesz ott, de te, nem, azt gondoltad hogy le lesz bombázva a híd

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#44952) FőDudu válasza Jahno (#44950) üzenetére


FőDudu
addikt

High sierra kell ra. Az ujabban az apple uj file rendszere van amitol kb minden lagol az idosebb gepeken.

Ez mukodhet, de kell hozza masik MAC, mert iTunesben huzza le a telepitot.
Nekem megvan otthon, de 5GB nehezen menne at hozzatok.

https://www.macworld.com/article/3204672/how-to-create-a-bootable-macos-high-sierra-installer-drive.html

Vagy ez is, de ez kb az amit en is vegig csinaltam:
https://setapp.com/how-to/how-to-clean-install-macos-high-sierra

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#44953) FőDudu válasza Jahno (#44949) üzenetére


FőDudu
addikt

W10 telepites es hello.

FőDudu

(#44954) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ezt már akkor biztos láttad...

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#44955) -NoVa- válasza FőDudu (#44942) üzenetére


-NoVa-
őstag

Majd ha erre jársz családlátogatni, 1-2 napra a kezedbe nyomok egy rendesen belőtt, megfelelő teljesítményű hozzá való erősítőt, aztán visszatérünk rá. Ha még úgy sem tetszik, szerintem lesz rá vevőm.
Amúgy meg nagyon egyszerű kettéosztani. A hifi vonalon az a lényeg, hogy a normál klasszikus valós analóg hangok úgy szóljanak, ahogy. Minden tartományban, és mindenféle hang. Ha a beszéd, taps, üveg, fém, gitárhúr, fém cintányér, dob membrán meggyőzően igazi karakterisztikát tud, az már összeállt. A consumer vonalon meg az a lényeg, hogy úgyabb szóljon. Több mély, több magas, több dráma a hangban. Kell az is néha, pl a C16-on sokkal intenzívebben adja a Master Boot Record négyszögjelekből épült feszes karcos hangjait, bűnös élvezet kategória.

Azért a téli leállás alatt viszonylag sokat váltogattam a saját E1DA-ról hajtott P1 és sógor Sony NW-WM1Z -ről hajtott Sennheiser HD650-je között, és nem fájt a különbség. Neki sem, mert elég hamar vett egy P1-et. Ő sem vetett össze görbéket.

(#44956) Jahno válasza FőDudu (#44952) üzenetére


Jahno
őstag

És az a lényeg, hogy idősebb gép, vagy az, hogy mennyire erős melyik chipsettel? Mert ezt a vasat ugye legkisebb core2vel is gyártották.

(#44957) FőDudu válasza Jahno (#44956) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudommi szamit. Nekem I5 van 16 giga rammal es az akkori leggyorsabb SSD-vel.
SSD-vel semmi baj, de megis olyan mintha minden muveletnel egy picit lagolna.
Szerintem valami journal-t ir.

Nem kimerheto, file muveletek gyorsak (benchmark szerint ugyanolyan gyors), de az egesz olyan mintha mindennel varna picit. Rohadt idegesito, High Sierra nem csinalja.

Ujabb meg igen. A kulonbseg a file rendszer. Ujabbakon kotelezoen az uj van, HS meg barmelyik lehet.

Amikor visszaraktam a regebbi OS-t a lagolas megszunt. Azota is azt hasznalom, bar tan HS EOL lesz hamarosan (November 30 2020).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#44958) FőDudu válasza -NoVa- (#44955) üzenetére


FőDudu
addikt

Most megvan a nekem tetszo fejhallgato, nem kell masik egy ideig.
A tobbi szart majd kiarulom, P1,T4, X10 image, SE215, stb...
Bar elobb a T4 meg meg kell erkezzen.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#44959) Jahno válasza FőDudu (#44957) üzenetére


Jahno
őstag

Ez meg i7 egy mostani közepes SSDvel.

(#44960) FőDudu válasza Jahno (#44959) üzenetére


FőDudu
addikt

Tehat regebbi az enyemnel. Ugyanis az ujakban kb lehetetlen SSD-t cserelni (nem eri meg).
Ha nekem kellene csinalni, akkor maradnek a High Sierra mellett. Arrol meg lehet felfele frissiteni - viszont visszafele mar kurva maceras.

FőDudu

(#44961) npera válasza -NoVa- (#44939) üzenetére


npera
újonc

Köszi!

Meglátjuk hogyan viseli majd az átállást a szemüvegre. Remélem nem lesz túl nehéz neki.

Nekem 2 évig volt csak szemüvegem általánosban, aztán megjavult. Asszonynak asszem 14-éves korában lett csak. Szóval nem tudom kitől örökölte.

(#44962) Jahno


Jahno
őstag

Koncertre készülvén:

Parental warning Explicit lyrics
Age-restricted video

Meg ha jól látom, akkor Gömbibá is ezt a vonalat nyomja:

"Béla még fiatalon a KISZ-ben nyomta, jutalom utat kapott a Szovjetunióba. Megérkezés után nem teketóriázott, egy tenyeres talpas orosz muffra azonnal rávágott."

:C

(#44963) Jahno válasza FőDudu (#44960) üzenetére


Jahno
őstag

Visszafelé nyilván nem akarok, de ugye ott kezdőddött, hogy felfelé konyult le.

(#44964) -NoVa- válasza npera (#44961) üzenetére


-NoVa-
őstag

Sógornőnek sem örökölt, hanem születéskor "szerzett" sérülés, átmeneti oxigénhiány után. Bonyolultak ezek.

(#44965) eattila válasza npera (#44961) üzenetére


eattila
csendes tag

Bárkitől. Nagyszülő, Ükszülő, hun vezér, Ádám/Éva. Ha öröklött, akkor bárkitől jöhet. Sajnos.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#44966) Jahno


Jahno
őstag

Kellett nekem tegnap dícsérni a HReseket. Mai darab:

-Azt nézzük meg előbb, hogy Windows vagy Linuxos vonal-e mert ez nem teljesen tiszta
-Hát ezt nem tudjuk, de menjünk tovább és majd akkor ha később kiderül akkor értesítünk

Hátjó :-D

Pro érvek: magyarososztrákosoroszos garázscég, kb, 600 fő és nincs indiai meg egyéb multikulti

Most a végével már úgy vagyok, ha valami kapcsolatot gyűjteni, vagy tapasztalatot szerezni jó, akkor is elmegyünk pár körig.

(#44967) FőDudu


FőDudu
addikt

Szerintem kerj kolcson egy meket, passzints bele egy SD kartyat (32 de inkabb nagyobb) es csinalj ra egy High Sierra rendszert.

Arrol bootolva a doglotton ra lehet rakni a rendszert. Hagyj rajta helyet, ugyebar a telepito is 5gb. Szoval 64gb javasolt.

FőDudu

(#44968) Jahno


Jahno
őstag

Diszklémer sem rossz, felkészülök:

"FIGYELMEZTETÉS!
Nem kötelező ezt az oldalt nézni! Ha te egy kis gyöpös köcsög vagy, vagy egy kis nyávogó hercegnő, akkor megkérünk, hogy most húzzál el erről az oldalról. Ha nem, köszöntünk a weboldalunkon és MOST igyál egy pálinkát! Amennyiben itt tartózkodsz, azzal elfogadod azt, amit kapsz és nem vonhatod felelősségre a zenekart a saját balgaságod miatt és ezt a felelősséget nem is ruházhatod át másra."

(#44969) FőDudu válasza Jahno (#44966) üzenetére


FőDudu
addikt

Felmondtal legalabb?

FőDudu

(#44970) ncc1701 válasza npera (#44961) üzenetére


ncc1701
veterán

Postás nálatok is jár. :)

(#44971) npera válasza ncc1701 (#44970) üzenetére


npera
újonc

Ja, csak a legtöbb fiatal kiscsaj. Szóval úgy nehéz :DDD

(#44972) ncc1701 válasza FőDudu (#44969) üzenetére


ncc1701
veterán

Be kéne kamerázni a helyet, ahol felmond.

(#44973) Gabibácsi válasza ncc1701 (#44972) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az összeset?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#44974) FőDudu válasza Gabibácsi (#44973) üzenetére


FőDudu
addikt

Mondjuk a munkahely valtasban te is otthon vagy, nem?

FőDudu

(#44975) Gabibácsi válasza Jahno (#44962) üzenetére


Gabibácsi
tag

Bocsi, hozzám járnak a szláv muffok, nem kell utazgatnom, és nem is tenyeres talpas

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#44976) Gabibácsi válasza FőDudu (#44974) üzenetére


Gabibácsi
tag

Dehogy, több mint 4 éve itt nyomom :DDD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#44977) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Volt egy kitartó defektem, egy hónapja 2 naponta pumpálom, de nem múlt el. Ma volt időm gumishoz menni, szögtelenítettek.
És az extra, hogy kb másfél hónapja van fent a téli gumi, ezalatt úgy berohadt a kerékőr, hogy deformáltra kalapálva sikerült csak leszedni, kuka.

(#44978) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Nagylány megkapta a Minecraftot szülinapra PS-hez.
Eredmény: felosztották, hogy ki, mikor tolja a játékot, megbeszélték, hogy ki, mit csináljon, hogy az EGYÜTTES eredmény jó legyen.

Eddig elégedett vagyok.

(#44979) Sipi- válasza npera (#44961) üzenetére


Sipi-
tag

Ha jobban fog látni tőle, akkor használni fogja. Nagyobbik fiam is ovis volt amikor szemüveges lett. Használta, használja probléma nélkül, bár Ő eléggé szabálykövető. Viszont egyszercsak átfordult pluszosból minuszosba a szeme két vizsgálat között (kb. 3/4-ed év). Azóta max. félévente megyünk és mindig romlik neki felet :( Egészen felnőtt koráig romlani fog ilyen ütemben. 18-21 éves kora után lehet majd műteni, ha akarja.
A másik véglet a kisebbik fiam, aki a táblán az alsó, vízszintes sor nagy részét is el tudja olvasni szabad szemmel.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#44980) BobaHWSW válasza Bujdy81 (#44978) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Bocs ha stating the obvious de minecraftban az a legjobb, hogy lehet split screen jatszani. Mindketten tudnak egyszerre.

Nalunk haverral kb 3 havonta egy esos delutanra belenk jon, hogy minecraftozzunk egy delutant es akkoe igy toljuk.

(#44981) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Na ez fullban tolta a kretént, és kimaxolta a hurcolós hangminőséget. Talán csak a koax kábel olcsóbb 100$-nál, meg a szilikondugók:

link
Xduoo X-10T ii / coaxial / Mojo / VdH The Tide / Tube Amp BL-2 / Linum BaX / P1 (JVC Spiral Dots)

(#44982) zetor2000 válasza -NoVa- (#44981) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez nem hordozható, csak mobil. Mint a céges laptopom, amiben nincs akku. :)
Hordozható a mobiltelefonnal pároztatott BT füles, de nem ez. Ezt hogy teszed zsebre / övre?
Báhh... A hangminőségre biztos nincs panasz.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#44983) npera válasza Bujdy81 (#44978) üzenetére


npera
újonc

(irónia ON)

Várjál-várjál-várjál...

Most akkor melyik elit ligában fogják nyomni és mennyi lesz a frag? Vagy ez egy másik játék? :C

(irónia OFF)

Ez jó, akkor közös játék van és az is érdekes, ha a másik játszik.
Öcsém igen ügyes a különféle játékokban és egy időben én csak néztem hogyan játszik és az is élvezetes volt. Annyira jól nyomta, hogy szórakoztató volt nézni és közben beszélgetni.

Most streamerek vannak, azokat is lehet nézni. Akár csetelni is velük, de azt még nem próbáltam.....

(#44984) npera válasza -NoVa- (#44981) üzenetére


npera
újonc

Ez tetszik!

Meeting alatt így kiraknám az asztalra és elkezdeném az összeset tölteni a 3 külön töltőjével. Már csak ezért is megérné.

(#44985) -NoVa- válasza zetor2000 (#44982) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egy fokkall jobb, mint a hordozható lanparty-PC-k a nagytoronnyal meg CRT monitorral, koax hálózattal meg 80 Ohmos lezárókkal. De azt is vittük valahogy:)

Amúgy valami hifiboltban dolgozhat, rendszeresen dob be kreténebb setupokat.

[ Szerkesztve ]

(#44986) Jahno válasza FőDudu (#44969) üzenetére


Jahno
őstag

Nem volt bent a főnököm, Vele kezdeném, szóval holnap reggel dobom a bongát.

(#44987) Jahno válasza ncc1701 (#44972) üzenetére


Jahno
őstag

Van az is, mondjuk holnap pont nálam lesz minden audió cucc, mert kolléga kölcsön kérte. Mikroport, digit rögzítő, ésatöbbi. Nagyon fikázni nem illik, ne anyázzunk, de azért érezzék a törődést.

Vagy laza leszek és mondom, hogy " ilyen banda miatt menjen más a sittre, csá gyíkok én léptem"

(#44988) Sipi- válasza Jahno (#44986) üzenetére


Sipi-
tag

Aláírt szerződés van? Amíg nincs, addig ne bombázz :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#44989) Jahno válasza -NoVa- (#44985) üzenetére


Jahno
őstag

Ma felgyűlt klubba egy régi Vaio. Rendes bill, jó nehéz, vastag, nagy kijelző, 80as IDE vincsi. Jó lesz. Nyugger koromban játéktermet nyitok, akkor már nyugodtan iszom el a nem létező bevételt.

Lassan feléd is nőlnek a kölykök, jöhetnétek valamelyik eseményre.

(#44990) Jahno válasza Sipi- (#44988) üzenetére


Jahno
őstag

Lesz. Főleg mert a kezdést kicentiztük, de ennyi interjúval bátor vagyok. Max pofára esek, de még a héten megyek 6 helyre. Gombócból is sok. Életemben két értelmesebb interjún voltam, most bepótolom :--D

Innentől kezdve aki a magyar melóerő piacról beszél zöldeket, az kapja be. Is.

(#44991) -NoVa- válasza Jahno (#44989) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nálunk egyelőre a screentime napi 1-2 rövid mese, ráérnek belebuzulni később. Kapnak helyette rendes kisgyerekkort pocsolyában ugrálással meg libakergetéssel, az is jól jön.

(#44992) npera válasza zetor2000 (#44982) üzenetére


npera
újonc

Nekem jelenleg az irodai zenehallgatás úgy néz ki, hogy a céges laposba 3,5 mm-es jack dugóval megy az AKG K240 Studio II "fejes". Csak úgy parasztosan. És o tempora, o mores sima Spotify Premium megy rajta.

A fejes félig nyitott, így nem a full blow megy a többieknek, de azért hallgatják ők is. Még az a szerencse, hogy a zenei ízlésem kíváló és sosem hallgatok olyan zenét, amikor floppy drive motorjának a hangját modulálják elektromos gitárnak és skandináv hörgés megy rá. Na jó, néha.... :C

Én egyébként feltettem a kérdést és egészen direktori szintig eszkaláltam, hogy kaphatok-e zajcsökkentős fülest. Nem kaphattam. Most ott ül velem szemben a direktor a szemben levő asztalnál, így akkor hallgatja ő is. Nem sajnálom tőle a muzsikát, mert irgalmas samaritánus vagyok.

(#44993) npera válasza Jahno (#44986) üzenetére


npera
újonc

Ó, ez bizsergető már csak belegondolni is :R

(#44994) hobizoli válasza npera (#44993) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Tesla reszveny 526USD
beszarok :U

lassan ~100Mrd USD a ceg erteke

több drón kell ;P

(#44995) npera válasza -NoVa- (#44991) üzenetére


npera
újonc

Az is jó. Vagy amikor a két gyerek egyszerre próbál a hátadra felmászni a medencében és onnan ugrálni. Vagy az egyik lábadat az egyik húzza, a másikat a másik. Néha egy irányba, néha nem. Aztán epic split :Y :C

(#44996) hobizoli válasza -NoVa- (#44977) üzenetére


hobizoli
nagyúr

bezsiroztatok a csavart a feje alatt a kupon meg a menetnel, amikor be lett tekerve?

több drón kell ;P

(#44997) -NoVa- válasza hobizoli (#44996) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fújtak rá valamit, de minden évben 2x szedik le, rakják vissza, én meg leszarom általában, mivel szivatják magukat.

(#44998) npera válasza hobizoli (#44994) üzenetére


npera
újonc

Vettél még időben?

Jó lesz ez. Kellett már valami kijózanító pofon az autóiparba és nem a periódikusan visszatérő krízisre gondolok, amikor fűnyírós elven kik*rnak ezerszámra nagyon komoly szakembereket, mert éppen rightsizing van. Néha picit hányni tudnék az autóipartól IS, de csak úgy gallér mögé, mint a szalonban szokás....

Arra leszek kíváncsi, hogy miként csapódik le majd a piacon a nagy hármas nagy dobása, amikor a teljes modellpaletta márkánként kijön újra gyakorlatilag, csak BEV hajtáslánccal. Mire fognak harapni a népek? A bevett minta mentén mozgó "biztonságos" választászra, amikor a megszokott márkajegyek és régimódi megoldások adják a hamis biztonságérzetet? Vagy inkább megértik, hogy lehet teljesen más irányba is menni?

A másik nagy kérdés, hogy meddig tud a Tesla megmaradni olyannak, mint amilyen most. És mikor megy el valami más irányba, amitől a márka rajongóit rázza ki a hideg? Mert ez is egy kényes balansz, amit most csinálnak.

Nézem a különféle rivjúkat és bár elvileg sokat javult a minőség az összeszerelésben, de még a pár hete átadott kocsikon is azt látom a 4K-s felvételeken, hogy minden panel teljesen ide-oda lóg, az illesztések kábé olyanok, mintha egy részeg orángután rakta volna össze, a dekorcsíkok csavarodnak ide-oda, még a kilincsek sem futnak össze vonalba. Ez is egy olyan dolog, hogy ha át akarsz csábítani olyan márkáktól embereket, akiknél egy ilyen minőség esetén kérné vissza pénzt akkor még van hova fejlődni.

Mindenképpen izgalmas móka lesz ez.

(#44999) eattila válasza npera (#44995) üzenetére


eattila
csendes tag

En is viszem majd traktorozni meg kirandulni a gyereket. Foleg ha jon majd a masodik, akkor hirtelen nagy menoke lesz mert utana egy ideig stop lesz.

Plane hogy anyam bejelentette hogy marciusban nyugdijas lesz es megy ki apam utan svedbe. Nemreg ujitottak fel a kecot, draga konyha, draga minden. Ujabb auto stb. Mert az neki(k) kell. Erre kimegy svedbe, hogy 30nm-en eljen 1 szobaban egy olyan lakasban ahol meg masik ket faszi lakik. Nonszensz. Kicsit idegallapotba vagyok ettol 2 napja.

Raadasul egeszseguleg nem problemamentes. Nyelvet nem beszel, szoval azt se tudja elmondani ha valami egyszerubb baja van, pl megy a hasa. Smart AF.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#45000) hobizoli válasza npera (#44998) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem vettem :U :DDD

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.