Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#44851) npera válasza zetor2000 (#44849) üzenetére


npera
újonc

Erre kapásból van példám. A norvég kolléga egyszer szopott azzal, hogy a DAC-ba menő kábel nem volt elég jó. És bizony hibázott. Aztán vett valami jobb (nem autó árába kerülő, de jobb) kábelt ami történetesen aranyozott volt és megjavult az átvitel.

Pedig más kollégák egyből lehülyézték, hogy az USB az aztán teljesen robosztus és ott hiba nem lehet.

(#44852) Jahno válasza zetor2000 (#44849) üzenetére


Jahno
őstag

Én most közepes minőségű RCA mazzagokat keresnék, mert az alap kínait nem jó hurcolni és ki-be dugdosni.

(#44853) Grillo


Grillo
senior tag

Én nagyon sok zenét hallgatok, de ennek 80 százalékát autóban, ahol kb. mindegy, milyen minőség szól, mert úgyis a puttyogók lesznek a korlát.
Otthon meg általában füles, mert a kiccsalád miatt ritka, hogy egyedül vagyok, és lehet szabadon hallgatni a Genius 1250B hatalmas tudásszintjét. :DDD

Viszont szerintem a Logi H600-am ahhoz képest, hogy milyen, mennyibe kerül, meg BT, meg nem is erre van, nem is rossz. Hallani benne pl. a különbséget eközött [link] és eközött [link] .

Majd egyszer veszek valami fasza fülest zenére, de ugye ahogy a mondás tartja: "Az élet akkor kezdődik, mikor a gyerekek elköltöztek és a kutya is megdöglik elpusztul."

(#44854) Jahno


Jahno
őstag

Vidéken is fellázadtak a helyi erők, annyit késik a MÁV, oszt telibe fújták a teljes villamost. Alapanyag sem lehetett olyan olcsó:

https://nos.nl/artikel/2318262-vandalen-spuiten-hele-trein-zilver-in-wormerveer.html

(#44855) FőDudu válasza Jahno (#44852) üzenetére


FőDudu
addikt

Gear4music erre pont jo. Neutrik pont jo lesz, nem?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#44856) Jahno válasza npera (#44851) üzenetére


Jahno
őstag

Ezért sem véletlenekk a márkák, mikor messzebbre viszünk HDMIt is, oszt a Kramer sem olcsó, mégis néha eldobta magát, Extron meg ugyanott stabilan működött. Emlegettük qnadammal már a terepre vivős cuccoknál és UTP konvertereknél, hogy mindenben van szopószorzó rendesen, aztán ha sarokban működik, akkor nem jelenti azt, hogy 100%-al fog működni a másik sarokban is.

(#44857) Jahno válasza FőDudu (#44855) üzenetére


Jahno
őstag

Neutrik drága lesz, de persze tudom, hogy vagy jót szeretnék vagy olcsót, mégis van egy tonna békebeli kábelem, ami bírja. 2x3 csatis AV kellene, kínainál amelyiknek vastagabb a kábele annál is eltörik/szakad nyakban. Végén még MM-ban fogok kikötni :-D Amikor csak 1 szál videós mazzag kellene, azt lehet BNCsítem, abból mondjuuk van fél tonna. Hosszabb távon meg úgysem fizetnek annyit, hogy nagyon jó legyen ezért is érdekes a dilemma.

(#44858) FőDudu válasza Jahno (#44856) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk eddig a powerline pl. jol mukodott. Erre talaltunk egy olyan gyari elosztot amin nem megy at. Semmi extra, sima, kapcsolo nelkuli 3 meteres hosszabbito.
Es nem megy at rajta a powerline. Akkor sem ha csak 3 metert kene atvinnie.

Se glimmlampa, se kapcsolo. Elektromos szempontbol meg jo a hosszabbito.

Tiszta X akta.

FőDudu

(#44859) hobizoli válasza npera (#44850) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jo hat amikor annyira szar a kontakt, amit leirsz, ott az analog jelnel mar reg ciki van

több drón kell ;P

(#44860) ncc1701 válasza FőDudu (#44858) üzenetére


ncc1701
veterán

Szedd szét, lehet valami furmányos tulfesz védelem van benne.

(#44861) zetor2000 válasza Jahno (#44857) üzenetére


zetor2000
senior tag

Yongsheng / Ningbo az Aliról. Elvben ezek Neutrik termékek, csak nem Lichtensteinből, hanem Kínából jönnek, de a Neutrik cégcsoport cégei. Már csak rendes kábel (Van Den Hul / VanDamme) kell és egy páka, ón, kis satu, hőlégfúvó, zsugorcső, 2 sör, azt hajrá.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#44862) zetor2000 válasza npera (#44850) üzenetére


zetor2000
senior tag

A rezgéscsillapítást a lemezjátszóknál értem. Meg még a hangfalaknál is érteni vélem.
A kígyóolajos dolgot nem tudom, micsoda...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#44863) zetor2000 válasza npera (#44851) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lehet a kábel egy nyomtatóhoz se lett volna jó... ha eleve rossz a kábel, akkor semmire se megy vele az ember.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#44864) Phülöp válasza zetor2000 (#44861) üzenetére


Phülöp
addikt

Elég a kábel, a csatlakozókat meg se kellett volna venni.

szerk: hangfalkábel esetén

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#44866) npera


npera
újonc

Ez volt már?

Disturbed - Down With The Sickness in 20 Styles

(#44867) qnadam válasza hobizoli (#44834) üzenetére


qnadam
veterán

mondjuk az aranyozás nem is a jel minősége miatt van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44868) Gabibácsi válasza npera (#44866) üzenetére


Gabibácsi
tag

Akarsz agyat eldobni? Megírták nekem kommentben hogy azért akarják a dízeleket betiltani, mert arra nem hat az EMP fegyver.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#44869) Jahno válasza zetor2000 (#44861) üzenetére


Jahno
őstag

Az nem két sör. És a projektmenedzsment többe kerül, mint kellene. De Alin körbenézek, hátha. Scart átalakítóból van egy 10es pakkom, az örökké elég.

(#44870) ncc1701 válasza Gabibácsi (#44868) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez régen mondjuk akár igaz is lehetett. De fantáziadús a költő. :)

(#44871) npera


npera
újonc

Nova, good news!

Annyira bizsergett a repülési ingerem az erős szél és az ömlő eső ellenére, hogy visszaraktam az international FW-t a Taranis X7-re (tudom, tudom....)

Újra kellett párosítani (bind) a 3 quadot, aztán a kis Eachine E010S, amivel repülni akartam volna nem működött. Próbálgattam oda-vissza frissítgetni SPRACINGF3 firmwaret 3.5 és az új 4-es Betaflight viszonylatban.

Végül annyit sikerült vele elérni, hogy armra nyomott egy durva bucskát balra és kész.

Aztán elkezdtem nézegetni a configuration alatt a throttle low értéket during arm. A rádió jele a gázon kábé 984-986 körül ugrál lehúzott gázkarnál. Ha 1000 alá rakom a határt, akkor bucskázik egyből. Ha 1000 vagy felette van, akkor viszont teljesen lehúzva a gázt is járnak a motorok picit. 1050-re egész sokat fújnak, 1000-re rakva csak éppen fújnak.

Tehát ha le akarok szállni, akkor gáz le és disarm. Ha csak gáz le, akkor még "jár" a quad. Vagy 10x kipróbáltam különféle paraméterekkel és ugyanaz a hatás.

Utána bevettem a bátorságtablettát és a gyerekek kis piros IKEA-s székének háttámlájára fogattam fel a 3"-os quadot a battery strappel, majd rádugtam egy storage charge 3S akksit. Az úgy tűnik működik, ahogy kell. Mondjuk az DSHOT, ott eléggé digitális a gáz. Különféle irányokba kormányozva kis gázon úgy tekergeti magát és fújja a szőnyeget, hogy alighanem az most oké.

Utána bevettem egy egész levél bátorságtablettát és elővettem a QAV210-es klónt. Szintén lemerített akksi, de az 4S és 5"-os propellerek. Jól ráhúztam a szék háttámlájára, aztán próba. Kábé 1 méter távolságból még a részre ráhúzott gáz is drámai a gyerekszobában zúgatva. De úgy tűnik, hogy az is működik rendben.

Még annyi karbantartást tervezek, hogy a helyi barkácsboltban vett rettenetesen merev tápkábel helyett forrasztok rá rendes szilikonos (és hajlékony) tápkábelt, aztán újra repülésre kész leszek.

Itt még esős évszak van, kábé egyfolytában hullik valami az égből. Többnyire olyan ködszitáláshoz hasonló durva szemcsés köd, ami szétáztat, pedig nem is látszik a tócsákban, hogy "esik"...

De lassan jön a tavasz, aztán repülés...

Most még eszembe jutott egy projekt. Az 5"-os quad alá fel akarom fogatni az SJCAM kamerát picit ferdén lefelé nézve. És aztán odarepülni a közeli építkezéshez, ahol vannak toronydaruk. Mi baj lehet? :Y :C

(#44872) qnadam válasza Jahno (#44857) üzenetére


qnadam
veterán

lehet, hogy neked igazából rg6 kell bnc véggel, és egy marék rca átalakítóval?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44873) npera válasza Gabibácsi (#44868) üzenetére


npera
újonc

Hát egy teljesen mechanikus cuccra nehezen. De van az intenzitás, ami a sofőrt suti ki szép ropogósra, szóval apokalipszisre is csak módjával alkalmas a W123 örvénykamrás és mechanikus adagolós dízel zöldséges Mercedes-Benz.

Erről jut eszembe valamelyik zombis sci-fi film, amiben az ötödik elem a főszereplő (Umbrella Corporation van benne). Ott a csaj az apokalipszisben egy erősen patkányosított BMW K1200R motorkerékpárral közlekedett. Ami nem feltétlenül örökélet karbantartás nélkül...

(#44874) Jahno válasza Gabibácsi (#44868) üzenetére


Jahno
őstag

Mert abban nincs ECU meg elektronika, mi? Ma belefutottam pár agyafúrt logikába...

(#44875) Jahno válasza qnadam (#44872) üzenetére


Jahno
őstag

Gondolkozom, hogy megszamolom a BNCs rövid kábeleim, bár mintha Lomexben lett volna olcsó készen is. Hümm.

(#44876) zetor2000 válasza Jahno (#44869) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, nem tudom, mennyi kábelt szeretnél... ha több kell, akkor nyilván több sör, nagyobb elhatározás.
De van minőségi RCA kész kábel is, csak énszerintem nem akarod megvenni. Ilyen 40-200USD között. :) Ezért gondoltam, hogy inkább megcsinálja magának az ember. Csak rá kell szánni az időt.
Kedden találkozom ilyennel foglalkozó emberkével (PA), megkérdem, ő honnan szerzi. Azok kész kábelek, minőségiek, valami márkája is van neki. Mondjuk engem az érdekel a legkevésbé.
Kábelt lehet idehaza is venni, akármerre is. Jobb ér+árnyék, valami PAval foglalkozó boltból, és hajrá. Csatlakozó meg Neutrik vagy Rean, ha kicsit árban alá akar menni az ember. Azt akkor van random kábel, tetszőleges hosszban.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#44877) ncc1701 válasza Jahno (#44874) üzenetére


ncc1701
veterán

A nagyon régiekbe csak annyi elektronika van, ami az önindítóhoz kell. Utána gyullad magától a lé.

(#44878) -NoVa- válasza zetor2000 (#44862) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem mechanikai, szakrális:)

Én azért tudok mutatni két azonos minőségű jó füleskábel között is némi hangszínbeli eltérést, pár kHz fölött már jól jön a nagy tisztaságú réz mellé némi ezüst is. Meg a sok sok sok szál.

(#44879) Jahno válasza zetor2000 (#44876) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor mondom másképp. 2-3 Eurós AV hármasnál kell egy kicsit jobb minőség.

(#44880) Jahno válasza ncc1701 (#44877) üzenetére


Jahno
őstag

Az meg akkor benyára is érvényes.

(#44881) FőDudu válasza Jahno (#44880) üzenetére


FőDudu
addikt

Elvileg lehet olyan generatort csinalni amiben nincs felvezeto az egyeniranyitashoz.
Ilyen esetben az elektromagneses impulzus nem pusztitja el az elektromos rendszert.

Vissza a kezdetekhez - mas nem igazan ved ilyen tamadas ellen.
Dizel ezert jobb, oda nem kell elektromossag. Ha beindult, megy magatol amig nafta van.
Legalabbis ezt mondjak az okosok. En meg ehhez sem ertek.

Csak a felvezetot es a generatort is tanultam anno...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#44882) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Udv ujra, visszaertem a civilizacioba.

Tongariro Crossing meg Abel Tasman es hasonlo franko "great walk"ok letudva. Aktiv vulkan krater stb.

Ha valakinek ezek mondanak barmit, Boba felmaszott 2300 meterre 200 meterrol majd le is jott satorral es tura cuccal a hatan meg ilyenek.

Mivel nyar volt ezert csak az utolso metereken mentunk jegcsakannyal. Caplattam 3.2k meteren is, hogolyoztunk neg setaltam a 3 het alatt ugy kb 400 kilometert es beleraktam a toyoba 6.5 ezret. Mingya mehet olajcserere.:)

Visszaolvasni nemfogok de neha mostantol idenezek. Melohelyen furan neznek ram. Ki az a vfx artist aki levan barnulva.

Sokat zabaltunk de sokat setaltunk (masztunk) iigy beestem vegre 87 kilo ala. Tegnap kiraboltuk az Icebreaker Merino boltot egyel kisebb szam ruhakkal.

[ Szerkesztve ]

(#44883) npera


npera
újonc

Model X rivjú, egy csomó apró részletet bemutat. Ez a 6-üléses konfiguráció nagyon népszerű lenne a lányom barátnőinél. Imádnak a 3. sorban ülni és onnan mókázni. Egyszer vittem őket XC90-el és a "VIP-sorban" ültek.

Most éppen nincs kedvem vásárolni, de majd veszek lottót :C

(#44884) -NoVa- válasza BobaHWSW (#44882) üzenetére


-NoVa-
őstag

KCS ment, nagyon jól hangzik.

(#44885) npera válasza BobaHWSW (#44882) üzenetére


npera
újonc

Királyság! Ha fotóztál véletlenül, akkor majd mutass képeket. Szépek szoktak lenni.

(#44886) BobaHWSW válasza -NoVa- (#44884) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Koszi! Haver hegyi kecske (konkretan hegymaszo vizsgaval es maszott mar 7k meter fole) es marhara elvezte a dolgokat.

(#44887) BobaHWSW válasza npera (#44885) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Igen, elkezdek rendszerezni es feldolgozni parat es ha van valami uber jol sikerult akkor azt felrakom majd ide.

(#44888) Jahno válasza FőDudu (#44881) üzenetére


Jahno
őstag

" mas nem igazan ved ilyen tamadas ellen." Ólomköpeny.

De úgyis fikció az egész, meg miben ne lenne félvezető? Eleve a mostani modern cuccokban van 8-10-X ECU, tele van minden mikroelektronikával.

(#44889) hobizoli válasza Gabibácsi (#44868) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hat a regi adagolos dizeleknel ez igaz is
full mechanikus az egesz
van egy leallitoszelep, amit egy rele vezerel ki, ami gyujtas levetelkor elzarja az uzemanyagot, gyujtas raadasakor meg nyit

a vilagitasban tobb elektronika van, mint a motornal

több drón kell ;P

(#44890) Jahno válasza zetor2000 (#44861) üzenetére


Jahno
őstag

Dugaszt megnéztem, 10 kábelre majdnem 25ezer pézből jönne ki és akkor még melózni is kell vele. Sok értelmét elsőre nem látom. Feltúrom még a pinyót, felzabálom a készletem és újra fogom gondolni a történetet, ha közértben a 2x2 RCA is csak 1300 pénz.

Vagy meglesem ezt:

https://edigital.hu/rca-kabel-csatlakozo/nedis-cagp24170bk10-rca-rca-kabel-apaapa-1m-p682073

Már mindenki csak audióban gondolkozik, klasszikus sárga/pirosfehér szinte sehol nincs, de lehet maradok annál, hogy ha idehaza összelegóztam a készleteim akkor abból élek.

(#44891) Jahno válasza zetor2000 (#44862) üzenetére


Jahno
őstag

Azért színpadon kábelnél is meg volt a technikai fejlődés, hogy ne zörögjön be, mikor odavágják valamihez.

Ez meg a tuti tipp. Nem is drága, ügyfelek visszajelzése is jó:

http://www.machinadynamica.com/machina31.htm

(#44892) qnadam válasza Jahno (#44890) üzenetére


qnadam
veterán

Már mindenki csak audióban gondolkozik, klasszikus sárga/pirosfehér szinte sehol nincs, de lehet maradok annál, hogy ha idehaza összelegóztam a készleteim akkor abból élek.

mert olyan gyakran kell a játékaidból sztereó hangot vinned :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44893) qnadam válasza BobaHWSW (#44882) üzenetére


qnadam
veterán

fasza! képek-sztorik jöhetnek jól.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#44894) BobaHWSW válasza qnadam (#44893) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Teaser:

Emberek a kepen kelloen erzekeltetik a mereteket.

Fent a teton is keszult kep de ott a fotozas mellett az is lefoglalt, hogy ne fossam ossze magam a teriszonyomban. Egy ilyen 3 meter szeles csik jarhato es a ket oldalan pedig biztos halal a nagyon nem szilard talaj miatt. Ott egy csuszas es ennyi.

Egy masik hegyre ahova felmentunk ott 2100 meter szintkulonbseg volt es homersekletben pedig kozel 30 fok.

[ Szerkesztve ]

(#44895) Jahno válasza qnadam (#44892) üzenetére


Jahno
őstag

Néhánynak még akad, igaz azt meg a TV nem mindig kezeli. Mondasz ám valamit.

Megnézem, ami sztereó annak nagy részének saját kábele van, talán pár másik darab akad amihez kell mindegyik. Utána meg 2 irányba megyünk, mert van amikor csak vizuál a történet, oda szét fogom szedni RCA szálakra és kész, csak sárga kellene, 100 forint/szál sem, évi 3 bulit tényleg ki tud bírni. Főleg ha kicsit kontaktos akkor az is a só része :Y Ha meg a játék hangját nem dugom be, akkor tényleg nincs semmi. Borkuckóban lehet igényeskedni, máshol nem számít :C

Most este felélesztettünk egy másik régebbi vasat is. Aztán lehet magyarázni, hogy bezzeg régen minden de jobb volt. Egyrészt olyan gány forrasztások meg igénytelenkedések vannak, hogy jajj, másrészt amit eddig bezzegnémet nyugati cuccnak hittünk, azokon szépen ott virít a made in Hongkong felirat.

(#44896) ncc1701 válasza Jahno (#44895) üzenetére


ncc1701
veterán

Ha 1997 elötti, akkor az nem kínai, hanem angol munka. :)

(#44897) Gabibácsi válasza hobizoli (#44889) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen. Rengeteg ilyen dízel van még, ja nem :)
amúgy az az elmélet, hogy kibasszák az elektronikát az újból és menni fog

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#44898) Bujdy81 válasza BobaHWSW (#44882) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Egyrészt gratula, olvasva is jó programnak tűnt! :)

Másrészt pedig a Te jövedelmi és munka helyzetedben minden évben kellene történnie egy ilyennek! ;)

(#44899) Gabibácsi válasza BobaHWSW (#44882) üzenetére


Gabibácsi
tag

:up:

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#44900) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

első nap az irodában idén, borzalmas

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.