Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24251) Gabibácsi válasza WiZARD (#24250) üzenetére


Gabibácsi
tag

Persze, lehet sznoboskodni, de igen. És ettem már jót. De úgy az átlag amivel szembemész, azokról beszéltem.
Amiket írtál, a faszom sem fog órákig keringeni az országban értük. Amúgy is nagyon ritkán eszem bármilyen péksütit vagy kenyeret.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#24252) WiZARD válasza Gabibácsi (#24251) üzenetére


WiZARD
addikt

Lehet sznoboskodasnak hívni, szerintem inkább igényesség kérdése hogy nem az adalekanyagos, élesztős, pár óráig ehető pékárut választom és eszem.

Amugy otthon sütni se nagy dolog, nem kell hozzá sok minden, csak liszt, só, kovász, víz.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#24253) Gabibácsi válasza WiZARD (#24252) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ebből már megjöttem, nem látok bele egyikbe sem ki adalékozik. Amúgy lehet otthon sütni, de nem nagyon eszem ilyesmiket.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#24254) Bujdy81 válasza Jahno (#24191) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ez pontosan így van!

Viszont így a baráti társasággal csapatépítettünk, a két óra SAP szakértés árát meg fordítjuk anyagköltségre! :)
Plusz még mindig izomlázam van pár helyen, ráfért az ülőmunkában elcsüggedt és csak pár izmot terhelő szervezetemnek egy ilyen egész testes edzés! :)

(#24255) Bujdy81 válasza Grillo (#24239) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Falkutatás? Azmiaz?

Most a műemlékes előírta (asszem ő), hogy 120-130 centi magasságig újra kell vakolni, mert vizesedés, meg koszos. Utóbbi igaz, mert pár évtized alatt azért elhasználódott a vakolat, de porszáraz minden, szerencsére! :)

Csak ez ilyen kőfal, szóval van ahol 10 centi vastag volt a vakolat. :D

(#24256) Bujdy81 válasza Sipi- (#24241) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

" Azért is fizetni kell, hogy a sír karbantartásával foglalkozó ember rendberakhassa a sírt (csiszolás, szigetelés). "

Hol van ez a sír? Csak mert a legtöbb temetőt NEM egyház üzemelteti, maximum azokat a sírokat/úrnákat, melyek pl. az altemplomban vannak.

(#24257) Bujdy81 válasza WiZARD (#24252) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Otthon sütni a pékárut, pörkölni a kávét.

Csodállak, hogyan oldod meg, hogy ezekre legyen időd! Melót tolod okosan, hogy kevés idő menjen vele, vagy hogyan?

(#24258) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#24257) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én otthon termesztem a búzát meg a kávét is, te nem?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#24259) ncc1701 válasza Gabibácsi (#24258) üzenetére


ncc1701
veterán

Mi még a kávéfőzőt is magunk ültettük el.

(#24260) Jahno válasza WiZARD (#24250) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, főleg az olivás gyökérkenyere vagy mi. Azt kóstold meg. Mondjuk kávéban is olyat adtál elő, ami a világon nincs.

(#24261) Jahno válasza WiZARD (#24252) üzenetére


Jahno
őstag

Ezért írtam múltkor, hogy én csakazértis a Sorban vettem a kenyeret és nem mellette a kis helyi péknél.

(#24262) Gabibácsi válasza Jahno (#24260) üzenetére


Gabibácsi
tag

a lidli gyökérkenyér az tényleg nagyon finom

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#24263) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Aldis kovászos cipó melegen, nálunk az OMW benzinkúti Sparban az olivás chiabatta, aztán még a végén kiderül, hogy akad rendesebb pékáru egy-egy boltban is.

(#24264) WiZARD válasza Bujdy81 (#24257) üzenetére


WiZARD
addikt

Dehogy porkolok, otthon se, máshol se.
Kenyeret meg néha süt asszony, most tanulta meg.

Időm meg nincs semmire, oraszijakat többnyire éjjel csinálom, csomagolom... (sőt most meg varrógépet is vettem, mert elegem lett a varroda dolgaibol, szóval már a varrónő is én vagyok)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#24265) WiZARD válasza Jahno (#24260) üzenetére


WiZARD
addikt

Kávéban van kb 80 magát specialtynak mondó hely bp-n...
Www.specialty.hu

Szoval annyira nem ritka.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#24266) Piftuka válasza WiZARD (#24252) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha "kézműves" kenyérre vágysz, amit - valószínűleg - Győrben is meg tudsz vásárolni, akkor javaslom az ALDI-ban kapható "Kovászos cipó"-t.

Az összetétele: liszt, só, víz, kovász.

"Aquila non captat muscas."

(#24267) -NoVa- válasza Piftuka (#24266) üzenetére


-NoVa-
őstag

Le vagy maradva :D

(#24268) WiZARD


WiZARD
addikt

Aldis kovászost megnezem majd ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#24269) Piftuka válasza -NoVa- (#24267) üzenetére


Piftuka
veterán

Hát ugye... sorrendben haladok az olvasással. :)

"Aquila non captat muscas."

(#24270) npera


npera
újonc

Szerintem ha visszagondoltok egy kicsit (vagy visszaolvastok), akkor kiderült, hogy Wizard nem teljesen a standard kiskereskedelmi KV- és pékáru választékban gondolkodik. Esetleg a steak kérdéskör adhat tippet, mennyire kell átsütni a húst, hogy jó legyen.

(#24271) FőDudu válasza WiZARD (#24268) üzenetére


FőDudu
addikt

Errefele Lidlben van valami dios gyoker kenyer.
22% dio, hajdina, stb. Na az jo.

Igaz, hogy 1,4 Euro kb 20-25 dekas darab, de kurvajo.
Ha lesz arrafele olyan, akkor repuljetek ra...

Amugy kenyeret sokszor a piacon veszek, van egy figura aki otthon suti kemenceben.
Nem igazan tudjuk az osszetetelet, de igazi paraszt kenyer.
Siman eheto egy hetig, centis heja van. Egy kb 20 centi atmeroju (kisebb) 3,2 Euro - azaz nem az olcso kategoria.

FőDudu

(#24272) Jahno válasza npera (#24270) üzenetére


Jahno
őstag

Semnyire sem kell átsütni.

Az persze, hogy szabvány, ilyen arcokat szokták sarki közértes kenyérrel és Mekis kajával szétszopatni mindenféle gasztro rendezvényeken. Addig okés, hogy van egy csomó hulladék a világon, de azért a hároim kis elismert kézműves izén kívül is elég tág a világ.

(#24273) FőDudu válasza Jahno (#24272) üzenetére


FőDudu
addikt

Kezmuvesben is van szemet, boltiban is van Jo.

Ennyi.

Lidlben legalabb kiirjak mi van benne. Kerek zsomle szemet, nemet zsomle meg nem. Legalabbis alapanyagok alapjan.

FőDudu

(#24274) Jahno válasza FőDudu (#24273) üzenetére


Jahno
őstag

A német az nem kerek?

(#24275) Gabibácsi válasza Jahno (#24274) üzenetére


Gabibácsi
tag

nem, az gömb

sorry vagyok

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#24276) Jahno válasza Gabibácsi (#24275) üzenetére


Jahno
őstag

Múltkor közértben kerestem a szemét feliratú polcot, de nem találtam.

(#24277) FőDudu válasza Jahno (#24274) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem. Az a hosszukas, vagott.

FőDudu

(#24278) FőDudu válasza Jahno (#24276) üzenetére


FőDudu
addikt

Rossz boltban voltal. Az a szofisztikalt egyenek boltja lehetett....

FőDudu

(#24279) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Új a kuplung, kettőstömegű, új kinyomócsapágy, boldogság van. Első mozdulattal lenyomtam tövig, és csodálkoztam, hogy emelni kell a lábam, hogy felengedjem :D

A csökkentett motorteljesítmény hibaüzenet az 3-as és 5-ös henger gyújtáskimaradás volt, érik a cseréje, meg vezérmű is, nyáron allokálok rá időt. Meg autórádió, és opciósan egy tempomat, mert az hiányzik még nagyon belőle. Elvileg van rá egy ember Székesfehérváron, aki pont mindkettővel foglalkozik.

(#24280) Gabibácsi válasza -NoVa- (#24279) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem tisztelted. El kéne adni és venni egy másikat. Valamint biztos drága is volt.
Kihagytam valamit? :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#24281) -NoVa- válasza Gabibácsi (#24280) üzenetére


-NoVa-
őstag

Olcsóbb volt, mint az első ijesztő számok. Igazából ha még egy ugyanilyet kérnék, feltölteném az ablakmosót, meg megtankolnám, akkor sem lenne 7 számjegyű a vége, úgyhogy elégedett vagyok, vagy mi.

(#24282) Gabibácsi válasza -NoVa- (#24281) üzenetére


Gabibácsi
tag

akkor gyenge kezdő vagy Jahnohoz képest :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#24283) FőDudu válasza Gabibácsi (#24282) üzenetére


FőDudu
addikt

Jah. Valoszinuleg az auto piaci ertekenek csak a felet koltotte ra - nem a duplajat ahogy Jahno szokta (evente). :)

FőDudu

(#24284) -NoVa- válasza Gabibácsi (#24282) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kolléga mesélt Ford S-Max automatákról, kétféle van. Van Japán szerkezetű, abban kettőstömegűcserés felújítás megáll 400k körül. Meg van a nem Japán, az inkább 1.3 milliós zsebbenyúlás szerencsével, vagy 1.7, ha nagy a baj. Mindenesetre még egy ok, amiért átült S-Maxból BMW-be, mert az olcsó :D

(#24285) -NoVa- válasza FőDudu (#24283) üzenetére


-NoVa-
őstag

Harmadát sem, még mindig elfelejtett csökkenni a használtpiaci ára a hirdetések alapján.

(#24286) FőDudu válasza -NoVa- (#24279) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerintem nekem is erik a kinyomocsapagy csereje - vizsga napjan megszolalt (pont a vizsga vegen).
Ez 2 honapja volt, azota kussol. Franc se erti ezt. Majd ha ismet hangoskodik, akkor szerelo elintezi.

Talan kuplung is cseres lesz, bar abban kb 80e lehet, mert elozo tulaj cserelte.

Nagyobb gond, hogy a kb sehol nincs az a mocsok gumiharmonikas szivocso.
Per pillanat valami legtechnikai hoallo szalaggal van korbe tekerve - igy rugozni is tud, de falsot szivni mar nem.

Nezegetem e-bay-t, szerelo is keresi, de sehol nincs raktaron.

Valahol Irorszagban van egy, de annyira nem surgos, hogy tripla arat fizessek (majdnem 400 Euro).
Jo lesz a legtechnikai szalag is amig talalok a normalis 100 Euro koruli aron (szerelo tudja az utolso arat, ezert tudom, hogy az irorszagi lehuzos).

FőDudu

(#24287) Gabibácsi válasza FőDudu (#24283) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jó, de sosem így kell számolni. Kivéve persze ha nepper vagy és adod veszed

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#24288) FőDudu válasza Gabibácsi (#24287) üzenetére


FőDudu
addikt

Egy ido utan mar dragul a konzervalas ;)

Meg ugye minap is irtak, hogy:jajjvegeavilagnakmertjonatulelektronikazottautomatikusankorlatozosautokerajaesjajjmileszvelunkmindmeghalunk.
Vegeazoromautozasnakmertnemlehetmarpadlogaztsemnyomnianelkulhogynetudnanakrolamindenhol.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#24289) -NoVa- válasza FőDudu (#24288) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pedig akkor lehet csak igazán jól padlógázt nyomni. On, aztán megy az autó, a sebességhatárnak és a forgalom tempójának megfelelően, odaérve meg elengeded a gombot.

(#24290) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Rekurzió. Kisbusz trailerén kisbusz, ami kisbuszt vontat. Optimális esetben mindegyik rakterében parkol valami Piaggio kisteher.

(#24291) Jahno válasza -NoVa- (#24290) üzenetére


Jahno
őstag

Ezeket lassan tényleg ki kellene lőni. Határ után ami román, azzal úgyis csak a baj lesz.

(#24292) Samott válasza -NoVa- (#24290) üzenetére


Samott
addikt

Lazan kapcsolodik :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#24293) zetor2000 válasza Jahno (#24246) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én azt a bazi nagy parasztkenyeret szoktam ott venni, szerintem az a legfaszábbak egyike, amit Pesten készen kapsz. Eláll cirka egy hétig, és még az utolsó normális napján is meg lehet enni, utána, amikor már szívósabb, meg patent bundásnak.
A kiflije sem rossz, de az néha kiszárad, néha meg gumi állagú lesz, de egyszer sikerült frissen sütörr sósat kifogni, az k*vajó volt.
A sütik közül a mézes-krémest próbáltam, az nem anyósom féle házi, de egynek elmegy, olyan az íze, amilyennek ismerem. A "Nagyi krémese" nekem bejön, kicsit nagyon üzemi íze van, de én ezt kedvelem benne. Főnököm felesége csinált egyszer a kedvemért házi krémest, na, az fényévekre van ettől, de gyorsan enni valami ilyesmit OK, szerintem.

Nem mondom, hogy minden cuccuk a legjobb, de ami szembe jön az utcán, azok közül azért kiemelkedik.
Itt a Lidl-ben jók a cuccok, de ma pl. olyan volt, mintha 6 napos ünnep lenne, se kocsi, se pékáru, "üres" a húspult, előcsolagoltak szoktak lenni ugye, de a 3 sor hűtőt 1be össze lehetett volna hordani, annyi volt csak benne. Tömeg szerencsére nem volt, de azért akadt vásárló rendesen.
A Lidl-lel szemben van nálunk is egy Aldi, ott az itthon kevésbé ismert / elterjedt cuccokat szeretem, pl. a sörperecet. Az tuti.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#24294) FőDudu válasza zetor2000 (#24293) üzenetére


FőDudu
addikt

Nejem hivtam tegnap amikor epp vacsiztak. Lidlben vett valami kovaszos kiflit. Magaban. Azt mondja vagy 30 eve evett utoljara olyan jo kiflit. Friss volt, meleg, azert vette meg mert a meleg kiflibol mar csak 6 db volt a tobbibol meg minden csurig.

FőDudu

(#24295) zetor2000 válasza FőDudu (#24294) üzenetére


zetor2000
senior tag

Biztos finom volt.
Általában ha ott vásárolok, akkor csiporog az a rohadék kemence, hogy megsült a cucc. Tök idegesítő, de amikor kiszedik, és feltöltik a megfelelő rekeszeket, akkor az azért patent. Ma valami vajas kiflifélét láttam én is, de inkább a sokmagvas császárzsömlénél maradtam. Pedig jól nézett ki, mint fiatal hülyegyerek koromban, amikor a kiflicsücsök volt a királyság, persze az a helyi pékség érdeme volt. Vékony, igazi kifliformára hajlított... Legközelebb tuti veszek :)
Meg van mostanában valami zsíros cipó, az is bazira ott van. Ha friss, akkor rendesen ropog a héja, rendes illata van, érdemes tépni a belét, mert úgy jó. Éhes embernek ~1,5 falás, aki nagyon tud enni, szerintem egyben le tudja küzdeni.

Az ilyen pogácsa cuccokat szoktam venni ott, van ilyen "Betyár pogácsa", amolyan tepertős pogácsa féle. 2-3 db, 1 üveg sör, meg valami kolbászféle, azt megvan a bódottá!

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#24296) FőDudu válasza zetor2000 (#24295) üzenetére


FőDudu
addikt

Azert betyar pogacsa, mert azt is megvedtek a burokratak es csak akkor lehet tepertosnek hivni ha mindenben megfelel az altaluk osszeirt felteteleknek.

index.hu/gazdasag/2017/01/26/szigoruan_szabalyozzak_mit_lehet_tepertos_pogacsa_neven_arulni/

FőDudu

(#24297) zetor2000 válasza FőDudu (#24296) üzenetére


zetor2000
senior tag

2 tepertős mentett meg tegnap reggel. :)
Május 1. Tabán, koncertek, ismerősök, sör+pálinka kombó -> erős másnap -> munkába menet émelygés/szám szerinti mennyiségű inger, átszállás közben majdnem találkoztam Róka úrral, de aztán mégsem. Jógalégzés vagy mi, nagy levegők, stb. Aztán nagy nehezen leküzdöttem magam az aluljáróba, ott meg szembejött ez. 1-2 falat, és szebb lett a világ.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#24298) Sipi-


Sipi-
tag

RAV4 hibrid vs. CRV hibrid.
RAV4 hibrid nagyon tetszik, de valószínűleg nehezen tudnék dönteni a kettő között, ha 13-14 milliót kellene autóra költenem.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#24299) BobaHWSW válasza Sipi- (#24298) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En naaaaaagyon szemezek a crv hibriddel. Igencsak bejon.

Havernak elozo gen rav4e van. Szereti de sokkal terepjarosabb mint a crv es belul kisebb. Nekik az a jobb nekunk ez.

(#24300) zetor2000 válasza Sipi- (#24298) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt írja a cikkíró, hogy sokat mennek villanról ezek, meg hibridek... De akkor miért nincs nekik zöld rendszámuk? Annyit mégse mennek villanyról?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.