Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24151) npera


npera
újonc

Ez durva nap volt. Ma is jött a csempés srác csempézni, így inkább elhúztunk itthonról. Elmentünk Borås városában, ami kábé 60 km innen. Ott van egy nagyon jó városi fürdő, elképesztő szépen felújították, van gyerekmedence, kis pancsoló, valamint lineárisan mélyülő hullámmedence. Meg mindenféle whirlpool, csúszda, trambulin és hasonlók. A gyerekek nagyon élvezték. Pancsoltunk a 65 centis vízben, felálltak a hátamra és húztak a lábamnál fogva. Meg kergettem őket a vízben.

A mélyülősben a hullámzást nagyon élvezték, voltak mindenféle szivacs cuccok, amikre fel lehetett mászni. Félúton palacsintáztunk, aztán ment a pancsolás tovább. Totál 3 és fél órát nyomtunk le ott, aztán átmentünk egy thai étterembe arcba tolni kis flammót. Aztán vissza. A gyerekeket nem kellett altatni a kocsiban. Igazából asszonyt sem, elaludt mindenki.

Itthon előkészítettem a grillezést. A csirke tegnap óta állt a pácban, aztán főztem spárgát, majd szalonnába tekertem. Pityóka is szalonnába. Meg sajttal töltöttem paprikát. Aztán grill.

Most jól vagyok....

(#24152) Piftuka válasza FőDudu (#24146) üzenetére


Piftuka
veterán

A használt autó sajnos ilyen! :(

Vannak "kevésbé macerás" típusok, de előbb, vagy utóbb... így, vagy úgy, mégis csak költenie kell rá az embernek.

Én a családi verdát vittem el pár hónapja az éves szervizre. A szokásos szűrő és olajcserék is már egy kisebb vagyonba kerülnek.

Ha megfigyelitek... egy pollen szűrő 7.000, egy adag motor olaj 13.000... volt még egy futóműbeállítás is.... óradíjjal pikk-pakk összejött egy ~80.000-es számla.

Aztán kiderült, hogy folyat a hűtő, abból is kell újat venni. (Hegesztés, mókolás nem játszik, mert utána már soha nem lesz olyan a hűtőfelület.)

Kiderült, hogy a hátsó, harmadik féklámpa azért nem világított, mert szó szerin darabjaira rohadt szét, a "százszor" ragasztgatott hátsó kábelköteg is. Állítólag gyárilag ilyen vacak minőség. Pár év alatt szétrohad; direkt ilyennek gyártotta a Seat.

Kiderült, hogy a kézifék két bovdenje kiszőrösödött, közel a szakadáshoz.... cserélni kell.

Aztán, amikor mentem átvenni a megjavított autót, fogadott az örömhír, hogy mégsem volt lyukas a hűtő, csak az egyik tömítés fáradt el, és az ott kifolyt vizet fröcskölte szét a venti a motortérben. (Megúsztunk egy plusz 48.000 forintos kiadást. Az új tömítés csak pár ezer forint volt.)

Az új hátsó kábelköteg viszont Bosch, és állítják, hogy ez már az autó teljes élettartamát kiszolgálja.

A kézifék is pöpecül fog; remekül, "racsnisan" kattogva lehet behúzni ismét.

Summa summarum: azért a fent említett nagy szerviz, és javítások ~160.000 forintban álltak meg összesen.

Mivel az autót két éve kifejezetten jó állapotban vettük (rendszeres karbantartás, végig vezetett szervizkönyv, minden számla, a vásárlás előtt első-hátsó fékcsere, sehol rozsda), most a nagy szerviz után remélhetőleg egy jó darabig nem kell különösebb összeget rákölteni.

Természetesen az éves szervizre, átnézésre továbbra is mindig elviszem. Ezt fontosnak tartom.

"Aquila non captat muscas."

(#24153) Sipi- válasza npera (#24151) üzenetére


Sipi-
tag

Ma én is gondolkoztam, hogy beüzemelem az új elektromos grillemet (társasháznál csak ilyet tudok), de végül inkább fokhagymás "brassói" lett az ebéd. Délután meg elmentünk a Hajógyári szigetre. Gyerekek jól érezték magukat, majdnem minden foglalkozás ingyenes volt (pónilovaglás, kisvasút, kézműveskedések, ugrálóvár, stb.). Volt pár érdekes arc kint, meg a zene sem a megszokott gyerekzene volt. Feltünően sok helyen árultak magyar zászlókat is.
Igen, ez még mindig a Jobbikos majális volt, de mi csak a gyerekprogramok meg a csúszdák miatt mentünk :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#24154) Jahno válasza FőDudu (#24146) üzenetére


Jahno
őstag

Aprópénz, ennyit poénból is kicsapok az asztalra, ha autóról van szó. Túlzottan tiszteled :-D

(#24155) Jahno válasza Piftuka (#24150) üzenetére


Jahno
őstag

Nem értek a márkákhoz, ilyen fekete, lógónyelvű, nyáladzó. Szerintem simán legyorsul bármilyen elektromos autót:

20-30 méterre voltak, de alig bírtam lefényképezni, mert egyszer itt aztán meg ott. Aztán pifff és azt sem tudtam merre az előre, csak a csillagok és a fülzúgás mindenfelé.

(#24156) Phülöp válasza Piftuka (#24152) üzenetére


Phülöp
addikt

Én ma kaptam vissza a Micra-t. Olajcsere, szűrők, új Nokia nyári gumik, rádió beszerelése, jobb hátsó ajtó szorulásának megszüntetése munkadíjjal együtt 341€.
Jah, és ebben benne van a téli kerekek szobáztatása is a következő cseréig.
Szerintem jó szerelőm van.

Kéziféket pár hete javíttattuk, másik szerelőnél 180€ volt a számla.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#24157) FőDudu válasza Jahno (#24154) üzenetére


FőDudu
addikt

Kezdetektol asszony vezeti.
Igaz a takaritas az kb evente 2x, de amugy nincs szethajtva.

Jol birja. 10 eves mult, ahhoz kepest semmi komoly eddig.
Most ugye mindent (IS) csereltek. Ev es KM alapjan is esedekes volt.

Koztuk mindharom ablaktorlo lapatot, osszes szurot, olajakat, folyadekokat, klima tisztitas (gazzal), hajtomu olaj, stb...

Ugyebar a nyelestengely csapagy a betegsege ezeknek, de direkt megnezettuk es szerintuk jo meg.
Talan a rendszeres olajcsere a valtoban segit.

FőDudu

(#24158) Phülöp válasza Sipi- (#24153) üzenetére


Phülöp
addikt

Nem Jobbik, hanem a Mi Hazánk. Gyász az a brigád, komolyan.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#24159) hobizoli válasza Piftuka (#24152) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez milyen auto is...?

több drón kell ;P

(#24160) Phülöp válasza hobizoli (#24159) üzenetére


Phülöp
addikt

Nissan Micra, 2000-es évjárat.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#24161) Phülöp válasza hobizoli (#24159) üzenetére


Phülöp
addikt

Gyá, benéztem. :D

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#24162) Gabibácsi válasza Jahno (#24154) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jövőhéten szerdán lesz valami retro? Bertold is jönne
Amúgy meg az lcd vu meter egyáltalán nem jó, amit 2 éve rendeltél nekem (most néztem meg) . Nincs esetleg valami ilyesmid elfekvőbe?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#24163) Jahno válasza Gabibácsi (#24162) üzenetére


Jahno
őstag

Május 15 jobb lenne. Az a hivatalos. De valamit bohóckodhatunk.

(#24164) Gabibácsi válasza Jahno (#24163) üzenetére


Gabibácsi
tag

azisjó

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#24165) ezittketto


ezittketto
csendes tag

Talán NoVa javaslatára vásároltam minapában egy Xiaomi Roidmi 3S FM transzmitter és USB töltőt.
Ugye jól sejtem, hogy arra nem vehető rá a cucc, hogy a telefonhívásokat is kihangosíthassam vele? :F

(#24166) Jahno válasza ezittketto (#24165) üzenetére


Jahno
őstag

És hol lesz a vissza irány?

(#24167) FőDudu válasza ezittketto (#24165) üzenetére


FőDudu
addikt

(#24168) FőDudu válasza Jahno (#24166) üzenetére


FőDudu
addikt

Hol lenne, BT.

Kirakja a hangot a radiora, az USB port toveben meg ott a mikrofon es azt BT visszaadja a telfonnak.

FőDudu

(#24169) Jahno válasza FőDudu (#24168) üzenetére


Jahno
őstag

Az sokat hall ott a középkonzol alatt. Amúgy valmi értelmes kihangosítóra nekem is jöhetne ötlet. Nem kell rádiós, de most ezek a Parrot/Jabra izék nem tudom miképpen állnak, a régi Nokia meg nem szereti atelefonokat. Vagy BT szabványilag, vagy ki tudja.

(#24170) ezittketto válasza FőDudu (#24167) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Tudom. Nekem csak a telefon hangját kéne kihangosítania, a mikrofon funkcióját a telefonom látná el..

(#24171) FőDudu válasza Jahno (#24169) üzenetére


FőDudu
addikt

En ugyan nem probaltam, mert nekem elso verzios van - de attol meg lehet jo a mikrofonja.

Macbook Pro-nak kb 2db 1mm-es furat van az oldalan es egesz jo a mikrofonja.
Ha rendesen hasznalod (ergonomialilag), a bal kez pont a hang utjaban van.
Es megis mukodik.

Az a ket kis furat az oldalan:

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#24172) Jahno válasza FőDudu (#24171) üzenetére


Jahno
őstag

Laptopokat ismerm, de engem a kihangosító érdekel. Meg ez is elég jól optimalizál, hogy a saját hangját kivonja a bemenet kimenetéről, csak mikor konferenciánál késik kicsit akkor akad szívás. Autóban meg a zajjal. Nahh, Nokiat szerettem, elején jó is volt, aztán a buzi droid meg a BT szabványok elszaladtak felette. Aztán meg kellene fejteni miért esik szét a hang pár perc után, vagy főleg mozgás közben. Ritkán használom, de azért valami jó lenne.

(#24173) -NoVa- válasza ezittketto (#24170) üzenetére


-NoVa-
őstag

Droid kernelszinten nem támogatott egyszerre több audio IO eszköz keverése, sok esetben a mikrofonmentes fülhallgatónál is próbálja arról venni a mikrofonjelet.
A Xiao meg belátta, hogy a váltó környékén vagy lejjebb rakott cuccban lévő mikrofon használhatatlan, több a környezeti zaj, és a rezonanciamorajlás, mint a hasznos hanghullám, úgyhogy elengedték ezt.
Legalább droidon lehet állítani, hogy a telefonhívásokat ne az kezelje, csak a zenét, iPhoneon nem. Onnantól meg úgyis ott van a középkonzolon a telefontartó, a saját kihangosítója is elég jó vezetés közben, csak egy gombnyomás rákapcsolni. A Hondában úgy használom, a Volvoban meg van beépített telefonkihangosító mikrofonnal, az még működik, csak az autórádió nem.

(#24174) -NoVa- válasza Jahno (#24172) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mozgás közben gondolom telefon a zsebedben, BT a füledben, a zseb-fül között meg a kezed időnként elkaszál, és nem állsz mereven antennairányoptimális szögben.

A Galaxy Buds már egész jól bírja azt a tényt, hogy a két fele között van egy ember, ami csúnyán BT árnyékol, de azért mászkálás közben hallatszik a Scalable codecen, hogy vannak tizedmásodperces pillanatok, amikor nem tartja az 512kbps körüli csúcsminőségét, sokkal inkább valahol 64kbps környékén reális :). De olyat ne is vegyen olyan, akinek nem Samsung telefonja van, mert csak az támogat Scalable codecet, minden máson meg visszamegy az alap 128kbps-es BT szabványra, és úgy már a harmadannyiba kerülő kínaiakkal versenyzik hangminőségben.

(#24175) ezittketto válasza -NoVa- (#24173) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Kár, mert kb. csak ez a funkció hiányzik a 100%-os elégedettségemhez.
Amúgy nagyon jó kis cucc. Köszi a tippet! ;) :R

(#24176) Jahno válasza -NoVa- (#24174) üzenetére


Jahno
őstag

Mozgás közben telefon a kézifék alatt, kihangosító meg előtte beépítve a műanyag mögött 20 centire.

(#24177) Piftuka válasza Jahno (#24155) üzenetére


Piftuka
veterán

Ez egy Cane Corso....

Jó nagy kutya! Nem csodálom, hogy letaglózott téged.

"Aquila non captat muscas."

(#24178) Piftuka válasza Phülöp (#24156) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem a szerelőnk tehet arról, hogy ennyibe kerülnek az alkatrészek. (Amúgy az ablaktörlő cseréjét, és az ablakmosó cső és fúvóka cseréjét elfelejtettem megemlíteni... azok is voltak.)

Ahogyan arról sem, hogy ilyen keveset ér a pénzünk.

Vagy ilyen keveset keresünk....Nézőpont kérdése.

"Aquila non captat muscas."

(#24179) Piftuka válasza hobizoli (#24159) üzenetére


Piftuka
veterán

Seat Cordoba, 1.4 benzines, az erősebb motorral.

Most lett 10 éves.... Egyszerű, "sallangoktól mentes" autó, viszont tényleg jó állapotban van, és a motorja úgy jár, mint a "Doxa".

"Aquila non captat muscas."

(#24180) Gabibácsi válasza Piftuka (#24179) üzenetére


Gabibácsi
tag

Valami seatot már húztunk az astrámmal, a jahno ült benne :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#24181) ezittketto válasza Gabibácsi (#24180) üzenetére


ezittketto
csendes tag

És ő is sallangmentes volt?

(#24182) Jahno válasza Gabibácsi (#24180) üzenetére


Jahno
őstag

Ilyen ez, ha lekonyul a hátsó ablaktörlő.

(#24183) Gabibácsi válasza ezittketto (#24181) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jahno sosem sallangmentes

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#24184) ncc1701 válasza Piftuka (#24179) üzenetére


ncc1701
veterán

A pókvágen gruppos kocsik ilyenek amúgy.

(#24185) npera válasza FőDudu (#24171) üzenetére


npera
újonc

Én azt figyeltem meg, hogy a HP laptopban levő mikrofon (a fedél peremében a kamera mellett két pici furat) valami elképesztően irányérzékeny. Van olyan meeting, amikor nincsen kihangosító konferenciatelefon és a laptop mikrofonján megy a Skype. Az valami iszonyatos. Érzésre kábé 20-fokos kúpon belül érzékeny, azon túl logaritmikusan csökken az érzékenysége. Amikor valami melletted ül és úgy próbál beszélni a másik oldalon csak halk motyogást hallani részletek nélkül.

Ezek szerint az Apple jobb :Y

(#24186) npera válasza ncc1701 (#24184) üzenetére


npera
újonc

Kíváncsi leszek, hogy az ID-sorozatban mit fognak alakítani. Elvileg nincs sok romlandó egy BEV-ben, de gyakorlatilag igen. És ha elromlik, akkor ott sem olcsó cserélni dolgokat.

Hamarosan kijön az első kocsijuk, az szerintem alapjaiban fogja megrengetni az egész szegmenst és a közelében levő szomszédos méretosztályokat is. Ennyi pénzért ennyi elektront nem ad senki :C

(#24187) Jahno válasza npera (#24185) üzenetére


Jahno
őstag

Igen, úgy kellene használni a cuccokat, ahogy kitalálták, egy laptopnál nyilván nem az volt a cél, hogy a melletted ülőt közvetítse.

(#24188) FőDudu válasza npera (#24185) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom, mert valojaban balgasagnak tunik a mikrofont a gep oldalara rakni, hiszen a hangnak van iranya, azaz a szembol erkezo hullamok valoszinuleg jobban erzekelhetok. De ugye hangtechnikus sem vagyok :)

Mukodik, de nem probaltuk meg tobb resztvevovel...

Viszont lassan fecske ovit nyihatok, ma mar 3 kolyok fecsket kellett kitessekelnem, folyton berepulnek...
Fent a nyitott erkely ajton, lent a nyitott terasz ajton.
Csak 1-1 koppanas es akkor veszem eszre, hogy bent vannak.

Pedig nem neznek ki kicsinek - de ketlem, hogy tapasztalt fecskek lennenek...

Talaltam valami Silvercrest napelemes powerbankot is...
5000mAh, meglatjuk mire lesz jo.

FőDudu

(#24189) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Mi tegnap munkával ünnepeltük a munka ünnepét…

A faluban összejöttünk hatan-heten és beletettünk pár órát a templom felújításba.

Én nettó öt órán át véstem le a vakolatot a bő 300 éves kőfalról egy kb. 20 kilós Hiltivel. Utána nem kellett este ringatni… :)

(#24190) JonesC válasza Piftuka (#24179) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nekem a Doxa nem igazán vált be, a következő inkább egy Patek Philippe lesz.

(#24191) Jahno válasza Bujdy81 (#24189) üzenetére


Jahno
őstag

2 óra SAP szakértésből simán kijött volna a vésős nigger órabére, fennmaradt időben meg lehetett volna nézni a távoli semmit :-D

(#24192) #09908736


#09908736
törölt tag

Én meg még mindig várom, hogy vajon költözünk-e vagy nem... Jövő héten esélyes a válasz.

(#24193) Sipi- válasza #09908736 (#24192) üzenetére


Sipi-
tag

Melyik ország a cél?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#24194) #09908736 válasza Sipi- (#24193) üzenetére


#09908736
törölt tag

Magyarország, Győr.

(#24195) hobizoli válasza Bujdy81 (#24189) üzenetére


hobizoli
nagyúr

egyhaznak nem volt ra ammoja, hogy kifizesse vkinek a melot?

ilyen egy koldus egy ceget :U

több drón kell ;P

(#24196) FőDudu válasza hobizoli (#24195) üzenetére


FőDudu
addikt

nem fizettek meg a tizedet :)
Inkabb ledolgoztak.

FőDudu

(#24197) Jahno válasza FőDudu (#24196) üzenetére


Jahno
őstag

Tegnap én is fizettem, megnéztük végre a bazilikát. Belépő nincs, csak adományt kérnek. Pár 100ezrest össze lehet kuldolni egy nap alatt, aztán se papír róla, se kártyás fizetés.

(#24198) FőDudu válasza Jahno (#24197) üzenetére


FőDudu
addikt

Se penztaros, se konyvelo :)

Tudjak, hogyan kell okosan penzt gyujteni.

FőDudu

(#24199) Jahno


Jahno
őstag

Úgy néz ki gyárban a nagy méretű kávégép vállalhatatlan minőséget ad, a kicsik meg nem bírják a terhelést. Jó cuccok, de már délelőtt nics víz, kapszulatartó tele, dugulás, dől belőe a lé, takarításért kiabál. Üzemeltetés meg is oldotta a problémát, írt egy körlevelet, hogy ez esetben mi a teendő, gépek mostantól nicsenek kulcsra zárva és oldjuk meg magunknak.

(#24200) hobizoli válasza FőDudu (#24198) üzenetére


hobizoli
nagyúr

meg melle nehany szaz Mrd-nyi allami tami is beficcen, okosba'

kozben minden fizetos naluk is, mint egy normal vallalkozasnal
templomi eskuvo: fizess
keresztelo: fizess
temetesi szertartas: fizess
:U

hugomnak lesz az eskuvoje augusztusban, o romai katolikus, a volegenye reformatus
de mindket felekezet kepviselojenek jelen kell lennie afkorz akkor, hogy "ervenyes" legyen

mondjuk azt nemtom most, hogy mindketto templomba is el kell-e majd menni is ehhez, vagy eleg csak az egyikbe megjelenni, nehogy a masik akkor besirjon

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.