Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24751) Sipi-


Sipi-
tag

4 egyforma felbontású képet miként tudok egy képre rakni?
2x2-es elrendezésben.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#24752) Phülöp válasza Sipi- (#24751) üzenetére


Phülöp
addikt

Gimp, új kép, dupla x dupla felbontás, aztán behúzod a képeket.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#24753) npera válasza ncc1701 (#24744) üzenetére


npera
újonc

Most hétvégén kipróbálom az új szivacsokat, meg előtte végigmegyek az országútin is a petróleumos cuccal. Aztán akkor meglátjuk milyen a WD40-es téma. Ha minden jól megy, akkor szombaton ki tudok jutni egy körre. Délelőtt "kertészkedünk" vagyis rendbe kell rakni a hátsó "kertet", ami gyakorlatilag le van kövezve de van egy sövény. A kő közül jön fel a moha, azt felkapirgáljuk, asszony gazol a sövény alatt, a gyerekek pedig segítenek. Aztán ők elmennek játszóteres vándorlásra, én meg bringázom. Előtte meg akarom csinálni a dolgokat, aztán akkor jó lesz.

(#24754) npera válasza Jahno (#24745) üzenetére


npera
újonc

A modern cuccoknál be lehet állítani egy csomó paramétert ami kíméli az akksit. Ha például tudod, hogy nem akarsz messzire menni, akkor kábé 80%-ig töltve az akksi nagyon boldog lesz. Ha csak 30%-ig meríted, akkor még boldogabb lesz az akksi. Ha lehetőleg lassan töltöd, akkor még boldogabb az akksi.

(#24755) npera válasza ncc1701 (#24746) üzenetére


npera
újonc

Ha hőpumpás, akkor királyság van. Ha valami spórolós dél-európai modell, akkor simán lehet csak fűtőtest benne hőpumpa nélkül. Egyes piacokon extra a hőpumpa, máshol eleve belerakják.

(#24756) npera válasza hobizoli (#24750) üzenetére


npera
újonc

Az átlag becsapódik az előtte menőbe, aztán tövig nyomja a gázt és az arcába robbanó légzsák miatt félig sokkos állapotban 5-7 másodpercig kábé nincs is ott. Aztán lassan magához tér.

(#24757) qnadam válasza Sipi- (#24751) üzenetére


qnadam
veterán

nekem a triviális megoldás a ps, ha elküldöd, összedobom gyorsan.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#24758) qnadam válasza Phülöp (#24747) üzenetére


qnadam
veterán

közelebb kellene, ne legyen akkora bukó, ha kiderül hogy mégis műanyag.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#24759) Jahno válasza hobizoli (#24750) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt nem a humán kerülte ki, mert sípolt a cucc? Ennyi erővel inkább fékezett volna, ennyire cikkcakkosan lavírozni nem mindig okos döntés, de a féket is nyomhatta volna ha már állnak előtte.

(#24760) Jahno válasza Sipi- (#24751) üzenetére


Jahno
őstag

Én PhotoScapeben szoktam, van rá sablon, főmenüben montázs, onnan tök egyszerű mert csak megadod az új kép méretének a 2x szélességet, nyilván a 2x magasságot is és kész. Ja, és el kell menteni.

(#24761) Jahno válasza WiZARD (#24727) üzenetére


Jahno
őstag

Élesztő az marha nagy veszély ám.

(#24762) hobizoli


hobizoli
nagyúr

SW reimagined :DDD

több drón kell ;P

(#24763) Sipi- válasza Jahno (#24760) üzenetére


Sipi-
tag

Ezt kipróbáltam, jó lett. Köszi.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#24764) Jahno válasza Sipi- (#24763) üzenetére


Jahno
őstag

Ezekre teljesen jó, gyengéknek tud magyarul is és láttad a jobb szélét, tud keretet meg mindenféle elrendezést.

(#24765) qnadam


qnadam
veterán

bele merek én kezdeni rendes hálózatos tudás nélkül tutorialokkal egy edgerouter használatába? a mostani xiaomi + openwrt kombó nem rossz, de kb hetente-tíznaponta random rebootol, openwrt snapshotokkal meg nem nagyon kezdenék el kísérletezni. ha eladnám, kb minimális ráfizetéssel kijönne egy edgerouter x, állítólag az pppoe-n simán el tud kezelni egy gigabites netkapcsolatot.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#24766) ncc1701 válasza npera (#24753) üzenetére


ncc1701
veterán

Kövek közül ne kapirgálj, forralj vizet, és öntsd rá, attol elhal a gaz.

(#24767) Samott válasza hobizoli (#24762) üzenetére


Samott
addikt

Ezen mit kell nezni?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#24768) Gabibácsi válasza Samott (#24767) üzenetére


Gabibácsi
tag

én sem értettem, újravágták és kész, semmi csít nem látok benne

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#24769) eattila


eattila
csendes tag

Ja, én meg itthon vagyok jóhétfőig, mert vagy rándulásom van, vagy sérvem. De olyan gyógyszert kapok, hogy az valami csoda. Egyrészt a tegnapi napot fél vagy teljes álomban töltöttem. És nem fáj, tudom mozgatni a lábam, stb. Pedig nem ment ez szerdán... Bika egy cucc.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#24770) Samott válasza eattila (#24769) üzenetére


Samott
addikt

Ne igyal ra alkoholt. :) Es ne szokj ra. Jobbulast!

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#24771) Vodike válasza qnadam (#24765) üzenetére


Vodike
tag

Nekem nincs jo tapasztalatom vele, se az usg-vel..

Nekem a mikrotik hex jott be helyettuk.

exTiga

(#24772) eattila válasza Samott (#24770) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem kell, elég ütős alkohol nélkül is :D
5 nap alatt csak nem szokok rá....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#24773) #09908736 válasza FőDudu (#24730) üzenetére


#09908736
törölt tag

Jól emlékszem, hogy nálad van Powerline hálózat otthon?

(#24774) Jahno válasza #09908736 (#24773) üzenetére


Jahno
őstag

Meg Tumornál, júzereimnél, néha nálam...

(#24775) FőDudu válasza #09908736 (#24773) üzenetére


FőDudu
addikt

Yes sir! :)
Fenti emeletre TV moge ugy megy fel az IPTV.
Nem akartam kabelezni, elektronyos aram is a folotte lvevo klimabol jon.

FőDudu

(#24776) #09908736 válasza FőDudu (#24775) üzenetére


#09908736
törölt tag

Milyen eszközöket használsz? Devolo?

(#24777) npera válasza #09908736 (#24773) üzenetére


npera
újonc

Nálam van. Az elméleti 650 MBit/s helyett van stabil 6 megabájt/s kábé. De legalább működik.

(#24778) Jahno


Jahno
őstag

Eeeeeej.

Szomszéd kerületben el kellene valamit intéznem, de gyalog pont messze, tömegköz pont nem annyira hatékony, mondom nekirontok a Bubinak és talán lesz odáig bicajút. Csak lazán, mint egy jó turista. Az első oszlopról lepattantam, és már lassan 20 perc bruttót elcsesztem vele, mikor kialkult felettem az eső. Most
míg esik, addig lapítok az irodában, közben szavazzátok meg, hogy tömegköz vagy bicaj legyen és ha az utóbbi akkor majd utólag kiértékelem a hatékonyságát mindenféle busz/metróval szemben.

(#24779) Bujdy81 válasza Jahno (#24778) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Rakjad keróval, tesó!

(#24780) Jahno válasza Bujdy81 (#24779) üzenetére


Jahno
őstag

Áááápasztmek, hamar elállt az eső, de ennél a terminálnál nem lehet regisztrálni. Nyomkodtam, pár perc alatt rájöttem, de nem volt egyszerű :-D Térkép, hú de jó, elballagtam a másikhoz. Ez most éppen nem akar működni... Lehet itt fog véget érni a történet, de legalább 2 busz el is ment már abba az irányba.

(#24781) Jahno válasza Bujdy81 (#24779) üzenetére


Jahno
őstag

És a weboldaluk is egy agyrém. De nyomom :-D

Ez elsőre mondjuk soknak néz ki, nem ez volt a leírásban:

(#24782) FőDudu válasza #09908736 (#24776) üzenetére


FőDudu
addikt

Tp-Link 4020.

2 dolog miatt:
- atmeno, azaz bele lehet dugni egy masik eszkozt
- 2 portos switch, azaz 2 eszkoz mehet bele.

Ez olyan 40Mbps korul tud stabilan.
500Mbps a reklam :)

Van meg 4010-es is az 1 portos es nem atmeno, meg akad 4 portos Linksys by Cisco verzio is - annak 4 portos switch az egyik oldala.

Mindenkeppen olyat vegyel ami foldelt, a sima dugvillas az lassabb.

FőDudu

(#24783) #09908736 válasza FőDudu (#24782) üzenetére


#09908736
törölt tag

Ok, köszi

(#24784) FőDudu válasza #09908736 (#24783) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha tizzel elosztod a rairt sebesseget akkor kb megkapod mit tud valojaban.

Igazabol ugyanazon az eloszton sem tudnak a rairthoz kozeli sebesseget, szoval megint a kurva marketing.

Nemi tampont:
https://thewirecutter.com/reviews/best-powerline-networking-kit/
https://www.youtube.com/watch?v=ygJK8yd7n2w

FőDudu

(#24785) Sipi- válasza FőDudu (#24782) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem is TL-PA4020P kit van. 60 megabit körül tud a 3. emeleti lakás és a földszinti tároló között. Néha megállt régebben, meg nehezen akart összejönni a kapcsolat is. Nem használom napi szinten, nem tudom mennyire stabil. A titkosítást érdemes bekapcsolni rajta (rádugott windows-os gépen a progija kell hozzá), mert utána stabilabb lett.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#24786) Jahno válasza Bujdy81 (#24779) üzenetére


Jahno
őstag

Pont túlléptem a 30 percet, így kattant +500as. Parlamentig jó volt, lehet ott bicajt kellett volna cserélnem, de már mindegy, ennyire nem taktikáztam túl. Duna mellett bicajút az egy darabig jó volt, XIII. kerület szépen néz ki, parkosítva, ücsörgőkkel, játszótérrel, szökőkúttal. Aztán jöttek a meglepetések, lezárás, terelés, építkezés, nyakon is vert a közteres, hogy ez itt kérem gyalogos zóna, bláááááá. Alkalomadtán megnézem azt a rollerest is, mert a sarkon láttam kettőt. Azzal sem ártana ismerni a várost, de legalább gyorsabb és ennyire nem visel meg a szembe szél :-D

(#24787) qnadam válasza Vodike (#24771) üzenetére


qnadam
veterán

a mikrotikhoz szinte biztos, hogy még ennyire se értek :) wifi nem kell.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#24788) Vodike válasza qnadam (#24787) üzenetére


Vodike
tag

Ne aggodj, az alap dolgokat meg tudod csinalni a mikrotik wiki segitsegevel :) szerintem a winbox nem bonyolultabb, mint a edge webes felulete. wifi nincs benne https://mikrotik.com/product/RB750Gr3

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#24789) npera


npera
újonc

Kezd sárgamellényes állapot kialakulni a svédországi vidéken. Északon 18,55 SEK egy liter benzin. 30-al számolva 556 HUF. Távolságok vannak, egy átlagos családnak kábé 3000 SEK megy el benzinre egy hónapban.

Itt 17 SEK körül van a benzin, de én eléggé délen vagyok. És a bringázás az autózás rovására megy, többnyire 1-1,5 tank benzin megy el egy hónapban. És Zippó méretű tank van a Totoyában, ritkán megy bele 40 liternél több.

(#24790) FőDudu válasza npera (#24789) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha a berek is kb 40-50 szazlekkal magasabbak a magyarorszaginal, akkor nincs itt semmi latnivalo...

FőDudu

(#24791) Phülöp válasza npera (#24789) üzenetére


Phülöp
addikt

Itt is 500Ft fölött van már (1.6€). Hetente tankolok 20 litert, érzem, hogy ez nekem annyira most nem jó.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#24792) Phülöp


Phülöp
addikt

AP-nak hogy kellene elmagyarázni, hogy ugyanazt az SSID-t használja, mint az a router, ahonnan kapja a jelet?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#24793) eattila válasza Phülöp (#24791) üzenetére


eattila
csendes tag

Én havonta tankolok 1x. Kivéve ha menni kell Bp vagy Miskolc felé, akkor 2x.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#24794) npera válasza FőDudu (#24790) üzenetére


npera
újonc

Az árak is magasabbak. Az átlag svéd (nem én) nem él olyan fú de nagyon jól. A régi modell amikor az állam kifizetett mindent már nem él, a szocreál rendszerre épülő széles néptömegek most két pofára szívnak igazából.

(#24795) BobaHWSW válasza Phülöp (#24791) üzenetére


BobaHWSW
újonc

2.34 nzdert tankoltam premium(!) 95ost. Az kb 450 hufnyak.

(#24796) FőDudu válasza npera (#24794) üzenetére


FőDudu
addikt

Ettol meg valoszinuleg jobb szinvonalon elnek az atlag magyarnal, nem?
Csak viszonyitas kerdese a mi draga es mi olcso...

Itt olyan 1,3 Euro korul van a benzin literje, igaz en 100-as oktanszamut tankolok ami kicsit dragabb.

FőDudu

(#24797) FőDudu válasza Phülöp (#24792) üzenetére


FőDudu
addikt

Otthoni megoldasban en meg nem lattam jol mukodo mesh halozatot.
Lehet, hogy van, de az openwrt meg DD-WRT megoldasok is igenyelnek nem kis hozzaertest.

Inkabb legyen kulonbozo SSID, majd eldonti az eszkoz hova csatlakozik.
Vagy valami mikrotik halozat ahol az egyik a kontroller ami a tobbit (is ) vezerli.

Kulonbozo eszkozoket meg foleg ne probalj osszehazasitani egy SSID ala...
Ez az en velemenyem - de en ehhez sem ertek... ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#24798) Samott válasza BobaHWSW (#24795) üzenetére


Samott
addikt

Itthon is mar 400 korul van. Allitolag most a kornyeken nalunk a legolcsobb a benya. Szoval lesz meg dragabb.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#24799) Phülöp válasza FőDudu (#24797) üzenetére


Phülöp
addikt

Cimbora nem hozzáértō, egyszerűsített használat okán dobtam fel a kérdést.
Van valakinek olcsó, porosodó AP a fiókban Dunaújváros környékén?
Tplink a router, AP is lehetne az.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#24800) FőDudu válasza Phülöp (#24799) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha kulon SSID van, legalabb lehet tudni melyikre kapcsolodik.
Hibakeresesnel sokat segit. Ugyanis nem hozzaerto tutira nem allapitja meg melyik AP-n log valojaban.

Az ujabb telefonok is erosen elrejtik az osszes ilyen jellegu informaciot, Note9-en pl nem lehet savot (2,4GHz/5GHz) valasztani. Automata.

Egyszerubb, ha a tulaj is tudja mi hogy mukodik.
Gondolom otthoni korulmenyek kozott nem cel az, hogy tobbszaz meteren at megszakadas nelkul menjen a Skype...

Ceges halon meg lehet csinalni, otthon eleg necces. Tudni kell mit es miert csinal az ember.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.