Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14801) Jahno válasza FőDudu (#14799) üzenetére


Jahno
őstag

Az egyben lévőset nem tudod dimmelni, másikat is sokszor csak a feléig, mikor hogy.

(#14802) FőDudu válasza FőDudu (#14799) üzenetére


FőDudu
addikt

Ilyen van az asztalom folotti polc aljara szerelve.

FőDudu

(#14803) FőDudu válasza Jahno (#14801) üzenetére


FőDudu
addikt

Ilyenre gondoltam, de ez nem IP65. Mondjuk konyhaba a sarok sinbe lehet ez is eleg. Elvegre ott a sinben eleg jol el van zarva. Inkabb az iagat, hogy a sinbe nehogy belemenjen akarmilyen bogar. Jol le kell zarni, nalunk 2 hetente kell uriteni a mennyezeti lampak burait, folyton beledoglenek (es nem kis mennyisegben).

Persze nem innen, gmail.com-os eladoval nem uzletelunk.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#14804) Jahno válasza FőDudu (#14802) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt meg az 5050/300kb. teljesíti is, csak kicsit felszorzódtt a Lumen 3zerre.

Én biztos egyben veszem a bútorvilágítót és max lesz kettő, fene sem húzza ki sarokig meg semerre bonyolítás, csak a fesz csökken és elégnek a kötések, de ezt már Bujdy házánál is leírtuk.

(#14805) Jahno válasza FőDudu (#14803) üzenetére


Jahno
őstag

Sínnel jár dugó is a végükre. IP65öt meg ágyúval verébre.

(#14806) FőDudu válasza Jahno (#14805) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha ilyen 1-2 euro/m lesz a kulonbseg, akkor veszek IP65-ot es mindenhova jo lesz. Meg a gyerek is viheti ki a kertbe :)

Most az a Neon-nak nevezett cso van amiben nekem meg rizsszem izzok vannak. Az is orok elet, birja mar 10 eve. Csak a trarosinjei oregedtek el, de attol meg drottal vagy kabel kotegelovel ugyanugy fel lehet rakni barhova.

Az ablakhoz kellene olyan cucc amin atmegy a 220 - valami lapos kabel ami eleg szeles es szigetelt.
Antennahoz lattam mar olyat, elektromos aramhoz meg nem.
Siman kilogatnank az emeleti ablakbol es lenne belole kurvanagy karacsonyfa a haz falan.
Jovore megcsinalom, addig csak talalok olyan lapos kabelt amire az ablakot ra tudom zarni.

Na pont ez kene 220v-ra.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#14807) Gabibácsi válasza FőDudu (#14806) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én raktam fel pártíz méter ledet már mindenhová, szóval nem szólok bele :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#14808) FőDudu válasza FőDudu (#14806) üzenetére


FőDudu
addikt

Vagy kihuzom az elektromos kabelt a haz ele a muanyag dobozba amin at az optikai kabelt huztak be. Ugyis van hely, kihuzattam a koaxot. Onnan meg lehet powerkedni. Bejarati ajtotol 50 centire van.
Arra meg rakunk taviranyitot, mindjart lehet kapcsolgatni mindent.
Az ugyis a kamraba jon be ahol van 220 (es meg hasznalva sincs mert levettuk a konnektrort).

Sonoff cuccokra milyen okos kontrollert lehet raeroltetni?
Ugy ertem mi az az firmware (vagy egyeb megoldas) amivel a Sonoff cuccokat csoportba lehet szervezni?
Jo lenne akkor mar mindent okostelefonrol vezerelni - lehet eleve egyszerubb a tortenet ha nem egyenkent varial az ember.

Meg a vegen tenyleg okos otthonra valtok.

FőDudu

(#14809) Jahno válasza Gabibácsi (#14807) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt mondtam grillónak is. Mondod mi kell és adok :-D Itt van még 2 szál USB-s is a TV mögé, kell-e az?

(#14810) Jahno válasza FőDudu (#14808) üzenetére


Jahno
őstag

Nem mindig attól okos valami, ha távirányítod. Most kertben egyszerűbb mozgásérzékelős napelemest tesztelek, aztán kiderül. Csak nincs oszlop amire tenném így legjobb lenne ha térben lebegne :-D Reggelig ki fogja bírni, még akkor is ha a kutya kapcsolgatja. Ha valaki kintről kapu felől jön akkor úgyis jön a bioerő és időben felkapcsolja. Lehet kirakok kettőt és ki van világítva a járda. Vagy van egy fél mozgásérzékelős izé, hirtelen felindulásból átszerelem.

(#14811) Gabibácsi válasza Jahno (#14809) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen kell, megbeszéltük, egy szüleimnek, egy kolleginának

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#14812) Vodike válasza FőDudu (#14808) üzenetére


Vodike
tag

Én úgy csináltam itthon, hogy Sonoffokra Tasmotát flasheltem és egy raspberryre telepített MQTT server topicjaira iratkoztam fel a Tasmotákban található MQTT-kkel. Az egészet Domoticz-al fogom össze, mert van még sok más dolog is amit azzal oldottam meg és így egyben látom az egészet a Domoticz APP-ban. Illetve elég sok automatizálási script is fut a Domoticzban.

De neked lehet elég a Sonoff gyári appja is: EWeLink vagy mi a neve.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#14813) FőDudu válasza Jahno (#14810) üzenetére


FőDudu
addikt

Sonoff marhasagok mar regota tetszenek, lassan olcsobb is mint egy mechanikus kapcsolo.
Igy pont ideje lenne kicsit elmelyedni a dolgokban.

https://www.banggood.com/SONOFF-4CH-Pro-10A-2200W-2_4Ghz-433MHz-RF-InchingSelf-LockingInterlock-Smart-Home-p-1153324.html?rmmds=detail-left-hotproducts__8&cur_warehouse=CN

https://www.banggood.com/SONOFF-T1-EU-AC90V-250V-600W-Smart-Wifi-Wall-Touch-Light-Switch-1-Gang-2-Gang-p-1252355.html?rmmds=detail-top-buytogether-auto&ID=528397&cur_warehouse=CN

https://www.banggood.com/SONOFF-S20-10A-2200W-Wifi-Wireless-Remote-Control-Socket-Smart-Timer-Plug-Smart-Home-Power-Socket-Support-Alexa-p-1142285.html?rmmds=detail-top-buytogether-auto&ID=532403&cur_warehouse=CN

https://www.banggood.com/DIY-Wi-Fi-Wireless-Switch-For-Smart-Home-With-ABS-Shell-p-1019971.html?utm_campaign=14710261_1019971&utm_content=1087&p=4B291314710261201709&cur_warehouse=CN

Wifi van, UPS-en log, lehet csinalni vendeg avgy epp home SSID-t.
Legalabb barkacsolok kicsit.

FőDudu

(#14814) FőDudu válasza Vodike (#14812) üzenetére


FőDudu
addikt

Az kepes 5-10 Sonoff vezerleset 1 appban megcsinalni?

Ilyen kellene mondjuk dimmelosben.

Ilyen az akvariumot kapcsolgatni - az per pillanat idoziton log.

Lepcsofordulot le/fel kapcsolgatni mar dupla kell.

Ez meg vezerelhetne az osszes ledes cuccot egy helyrol. Van hozza taviranyito is, az lenne a kezi megoldas. Valoban egy helyrol, mert pl a konyhai dolgokat es a konyha folotti furdoszoba vilagitasat siman osszekotom a szellozon at. Furni sem kell, konyhaban bemegy az elszivo csove mellett a szekreny tetejen, furdoszobaban meg kijon az elszivo ventillatora alatt/folot (ami a plafontol 10cm). Szellozo es nem kemeny, nincs semmi olyan veszely ami miatt meggondolnam.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#14815) Vodike válasza FőDudu (#14813) üzenetére


Vodike
tag

Én ezeket használom különféle feladatokra:
[link]
[link]
[link]

Mindegyiket Tasmotával és MQTT-n kérem az adatokat tőlük, illetve küldöm nekik az impulzusokat.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#14816) Vodike válasza FőDudu (#14814) üzenetére


Vodike
tag

Persze, bármennyit. Ez a lényege.

A kapcsolóknak kell 0 is, ezt ellenőrizd! Tehát 3 vezetéknek kell lennie a kapcsolónál.

exTiga

(#14817) FőDudu válasza Vodike (#14815) üzenetére


FőDudu
addikt

A Domoticz az min fut?
Rasberry PI-n?

Nem feltetlenul raknam ki publikba a teljes vezerlest, szoval inkabb egy belso haloban gondolkodok amire VPN-el be lehet jonni tavolrol.

Ez a WeChat-es dolog kicsit remiszto. Bar ha csinalok sajat SSID-t az osszes ilyen cuccnak, akkor akar bent is loghatnak a kinai hackerek - max kapcsolgathatjak a villanyt. :)

Mindenutt 3 vezetek van. Szerencsere nagyon korrektul meg van csinalva az elektromos halozat. Fi rele is van, ahogy kell.

A komolyabb dolog az pl. a klimak tavvezerlese lenne - Mitsubishi mindharom, de tudtommal nem tudnak wifi-t, igy infra vezerles lenne nekik. Nem gond, anno PIC mikrovezerlovel is megcsinaltam, szoval van benne gyakorlatom. Akkor Ericcson T18-rol olvasta az SMS-t, az alapjan ki/be kapcsolgatta a klimat es beallitotta a kivant hofokot is.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#14818) Vodike válasza FőDudu (#14817) üzenetére


Vodike
tag

Aha, raspberry.

Nekem sincs publikba kirakva jelenleg, de VPN + SSL + jelszó a Domoticz felületére és kész :-D

Amúgy azért flasheltem át a Sonoffokat Tasmotára, mert akkor leszakadsz a kínaiaktól és csak belső hálón komminukálnak MQTT-n :-) Azt meg, hogy mit csináljon a Domoticz elintézi, amit meg már kirakhatsz a fentiekkel.

IR-es klímákat egyszerű vezérelni, mondjuk Broadlink Minivel, ami szintén beköthető Domoticzba.

exTiga

(#14819) npera


npera
újonc

A srác vett egy Dodge Hellcat személygépkocsit, ami karambolt szenvedett. Aztán újraépíti.

(#14820) Jahno válasza FőDudu (#14817) üzenetére


Jahno
őstag

Dupla és teljesen független optikai vonal kell, két külön szolgáltatótól. (c)

(#14821) FőDudu válasza Jahno (#14820) üzenetére


FőDudu
addikt

Es persze 3G/4G USB failover.

FőDudu

(#14822) npera


npera
újonc

El kellene gondolkodni egy dízel generátoron is, mert ha kiesik a hálózati áramszolgáltatás és leáll az akvárium okos vezérlése, akkor az major business critical és audit során rá fognak mutatni. Mert remélem auditot is tervezel az egészre, mivel audit nélkül fabatkát sem ér a dolog.

(#14823) qnadam válasza Vodike (#14816) üzenetére


qnadam
veterán

ha végre nekiugrok az újrakábelezésnek, akkor már nálam is lesznek nullák a kapcsolóknál.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14824) zetor2000 válasza FőDudu (#14752) üzenetére


zetor2000
senior tag

S-Lightled a Fehérvári úton. Ott van ledprofil, cirka 30 féle. Táp, távvezérlő, stb. szerintem nem akadály nekik.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14825) ncc1701 válasza qnadam (#14823) üzenetére


ncc1701
veterán

Előző tulaj megugrotta ezt a fürdőben, mert a nullát szakította meg a fürdőszobai lámpánál. :)

(#14826) BobaHWSW válasza Jahno (#14738) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Csak egy de vettem. Nem kellett szerencsere de volt ha valamit benezunk.:)

(#14827) qnadam válasza ncc1701 (#14825) üzenetére


qnadam
veterán

épp így sikerült, na. megesik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#14828) WiZARD


WiZARD
addikt

Ma bekattant, hogy mi lenne ha vmi elektromos autót vennék.
Győr-Bp/Győr-Bécs a jellemző legnagyobb távolság (évi 1-2x messzebbre menni ott van asszony benzinese) - erre egy új Leaf már elég lenne. Lakástól 100 méterre van ingyen töltő. (Ha fizetőssé válik, az se világ vége)

Van manapság vmi, ami a Leaf ellen szól? (árban nem is tűnik annyira vészesnek, cégre, lízingelve)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14829) ncc1701 válasza WiZARD (#14828) üzenetére


ncc1701
veterán

Új leaf simán bevállalható, ha az ára számodra ok.

(#14830) Jahno válasza ncc1701 (#14829) üzenetére


Jahno
őstag

Győr-Bp-t határeset bírja ki, nem?

(#14831) BobaHWSW válasza WiZARD (#14828) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Egyik kollegam most vett phev micu outlandert. 2.4es motor, megy ha kell es nagy tavokat is bir. Hol van az a szmajli amikor egy nyalokat szopogat a kis sarga figura?

Na, amiota lattam kollega kocsijat azota az magasra ugrott a listamon. Amugyis tetszik az a verda igy meg kulon bonusz kiralysag.

(#14832) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Enpera vagy mas hozzaertok. Hibrid autok ugy cakkumpakk nem ajanlottak vontatasra vagy csak egyes tipusok? Mintha rav4 hybridre lattam volna nem rakhato vonohorog es toyota pampogott valamit a hibrid vontatasi megszoritasrol.

(#14833) ncc1701 válasza Jahno (#14830) üzenetére


ncc1701
veterán

Az nem téma neki, ha jól tudom, ez már vmi 250-300km hatótávot tud. Persze elektromos autó arról is szól, h pályán max 100-110-el megy az ember, mert iszonyat sokat zabál gyorsabban menve.

(#14834) Phülöp


Phülöp
addikt

Boba, te követed a Wellington Paranormal-t?
Most találtam rá, ezek a kiwik ezek jók ezek.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#14835) BobaHWSW válasza ncc1701 (#14833) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Otthon nincs olyan, hogy buntetheto vagy ha tabla-10 alatt mesz indokolatlanul?

(#14836) zetor2000 válasza BobaHWSW (#14831) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14837) BobaHWSW válasza Phülöp (#14834) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Hato... Ha hazaerek ranezek. Ha jora gondolok akkor par kollegam is dolgozik rajta "on the side" ilyen moka kedveert.

(#14838) Phülöp válasza BobaHWSW (#14837) üzenetére


Phülöp
addikt

Linkesítettem közben.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#14839) WiZARD válasza Jahno (#14830) üzenetére


WiZARD
addikt

Amiket olvastam, azok alapján autópályán valós 130-al 160-170km-t bír. (lemérve neki 167km)
Golffal is tempomat 140el megyek jellemzően, ami kb valós 134km/h.
Szóval arra elég lehet, hogy odaérjek, és legyen némi tartalék, hogy ne egyből töltőhöz kelljen rohanni.

Arra nem feltétlen vágyok, hogy autópályán 100al toljam végig a külső sávban, +50km hatótáv reményében.

Golffal elmúlt 1 évben 20k km-t mentem, 8.66 átlaggal
Szóval kb havi ~55k a benzin, cégautó adó havi 11k.
Leaf 4 évre lízingelve havi nettó 100k környéke - önrésznek ott a Golf, na meg némi maradvány érték...
Így havi nettó ~40ezer extra kiadás + 4 év múlva ~1.7 millióból meglenne, garis, 0 km autó, várhatóan minimális szerviz költséggel. Golf meg 8 éves, lehet tolni olajcseréket, és adott a turbó+kompresszor+dsg trió :D

Kihagytam valamit a számításból?
(+ha "ingyen" lehet utazni, akkor lehet többet menni, melóhelynél tudnék ingyen parkolni, ami jelenleg vagy egy kis extra séta, vagy ha épp sietek/esik eső/lusta vagyok akkor napi 700 ft)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14840) ncc1701 válasza BobaHWSW (#14835) üzenetére


ncc1701
veterán

Mér ne mehetne valaki lassabban? Lóf@szt, a 130 a megengedett maximális sebesség. Minimális nincs, csak az emelkedőkön vannak olyan szakaszok, ahol ki van íva, h mennyivel kell minimum menned.

(#14841) ncc1701 válasza WiZARD (#14839) üzenetére


ncc1701
veterán

A 130 vs 100 között inkább x2 hatótáv van sajna.

(#14842) eattila válasza BobaHWSW (#14835) üzenetére


eattila
csendes tag

Bár lenne!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#14843) zetor2000 válasza ncc1701 (#14840) üzenetére


zetor2000
senior tag

Asszem autópályán van minimum limit, de lehet, ez változott. Inkább a gyorshajtás szokott probléma lenni, mint hogy nem mennek...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14844) eattila válasza ncc1701 (#14840) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg, hogy ne akadalyozd a forgalmat....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#14845) ncc1701 válasza zetor2000 (#14843) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem, vmi kresz proftól olvastam, h sokan hiszik, h van minimum limit, de nincs. Ha úri kedved úgy tartaná, mehetnél 60-al is. Csak nem tanácsos.

(#14846) WiZARD válasza ncc1701 (#14841) üzenetére


WiZARD
addikt

Jogos.

Úgy számoltam, ha 130al bír 160at, és a BP-Győr távon jó esetben tudok 100km-t menni zavartalan 130al, akkor ~38% akku marad a többire, ami a fennmaradó országút/város esetén 70-100km hatótávot jelent. Ez így papíron vállalhatónak hangzik.

Autópályán 60km/h a kötelező minimum imho.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14847) zetor2000 válasza ncc1701 (#14845) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jam. Olyan van, hogy azzal lehet felhajtani, ami sík terepen tud menni minimum 60al. Az nincs, hogy annyival is kell mennie (vagy gyorsabban).

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14848) Phülöp válasza ncc1701 (#14845) üzenetére


Phülöp
addikt

Csak olyan járművel hajthatsz fel a pályára, ami tartósan minimum 60 km/h sebességet tud tartani.
Onnantól csak felső határ létezik.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#14849) ncc1701 válasza WiZARD (#14846) üzenetére


ncc1701
veterán

Még annak nézz utána, hogy ez a szám télen hogyan változik a fűtés miatt. Meg ahogy öregszik az akku, úgy csökken a kapacitása. A régi leafnál plo 100ekm körül már csak 85-90%-os akkukat írnak. Bár nyilván ha otthon töltöd lassan, azzal kíméled.

(#14850) Studi válasza BobaHWSW (#14831) üzenetére


Studi
addikt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.