Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14751) FőDudu válasza Vodike (#14750) üzenetére


FőDudu
addikt

Gearbest-en van millio fele.
Brelong gyartmanyu cuccokkal meg nem szivtam - inkabb a gyakorlati tapasztalatok erdekelnenek.

Belehuztatok-e megfelelo tartocsobe vagy siman ketoldalas ragasztoval netan csavarral lett felrakva?
Nekunk kb rejtetten lehetne felrakni a konyhaban, igy nem feltetlenul kell se cso se furkalas - sima ketoldalassal is fel lehetne rakni.

Hasznaltok-e vizallot vagy az nem szukseges (bar en raknek pl. furdoszobaba is ha lehet).
Letezik sarokba rakhato verzio (derekszogben rahasztos ami mondjuk kifele vetit fenyt)?
Mennyezetig csempezett furdoszobaban az is jo lehet - igaz a sarkokat nem tudom hogyan oldjak meg, nyilvan valami speci toldoval).

Mennyire lehet homogen megvilagitast elerni veluk?
Inkabb a rendesen elosztott feny erdekelne - 40-50 centi magasrol nem lesz foltos a vetitett feny )pl konyhapultra)?

Toloajtos szekrenybe valami ilyesmi is jo lehet.

Ideje feldobni kicsit a lakast, itt lakunk majdnem tiz eve, idom is jobban van mostanaban :)

FőDudu

(#14752) FőDudu


FőDudu
addikt

Eleg korrekt webaruhazat talatam, itt legalabb fenyero (120-1800lm/m), teljesitmeny, szin, tipus, feszultseg, kivitel alapjan lehet valogatni. Meg akar az 1 meterre eso led diodak szamat is lehet szurni (30-240)

Nyilvan nem lesz olyan olcso mint a Gearbest, viszont nem is kell 1 honapot varni a kezbesitesre. 4-5 Euro/m az 1040lm/m-es csikbol szerintem eleg lesz.

Azt hiszem a legjobb, ha elmegy az ember es ugy vasarol.
Megnezi, latja a szinhomersekletet, fenyerot, vetitett fenyt. Aztan vagat amekkora epp kell. Es vesz hozza tapot/erzekelot/toldot/csovet/ragasztot/stb.

Ha tudtok ilyen komolysagu uzletet Budapesten (volt valami ledes a Villanyi uton kb 10 eve a Kerteszeti egyetemmel szemben) akkor johet a link. Januar elejen megyek a csaladot osszeszedni.

Koszi!

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#14753) -NoVa- válasza FőDudu (#14751) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nekem sima öntapadós kültéri (szilikonburkolatos) van a konyhában, egymás mellett egy sor hideg, egy sor meleg. Csak melegnél nem látsz meg semmi apróságot, csak hidegnél meg a nyers hús is sültebbnek látszik.

Vezérlésre nekem sima lapos távirányító van, öntapadós lapmágnessel a hűtőajtóra rakva. Sokszor a holdfény elég nálunk, nem kellett túlgondolni.

(#14754) FőDudu válasza -NoVa- (#14753) üzenetére


FőDudu
addikt

Koszi!

Ezek 12 vagy 24 voltos verziok? Van esetleg valami infod a beszerelt tipusrol?
Abszolut kezdokent hirtelen azt sem tudom 500-1000-2000lm/m fenyereju kellene-e a konyhapult normalis megvilagitasahoz.

Most 40 wattos fenycso van a falon (kb 40 centi hosszu) - az kb eleg fenyt ad. Az a fajta speci aminek nem a 2 vegen van az erintkezoje, hanem az oldalan.

Azaz kb 40-50 fenycso wattnak megfelelo ledszalag kell meterenkent - legalabbis erre tippelek.

FőDudu

(#14755) -NoVa- válasza FőDudu (#14754) üzenetére


-NoVa-
őstag

12V-os sima ócsó szutyok volt talán Asiacenterből, teszi a dolgát. Asszony vette meg, én csak annyit mondtam neki, hogy 4 méter kell hideg és meleg, 4 darab csatlakozó, mert a 2 végéről van etetve a tűzhely/elszívó miatt. Meg persze szilikonos, mert konyha. Zsír/olaj/víz/gőz az esetleges.
1-2 év után néhol újraragasztottam, vagy 6-7 éve fent van.
Talán 10-12W körüli összteljesítményre lőttem be, tévedés jogát fenntartom.

(#14756) FőDudu válasza -NoVa- (#14755) üzenetére


FőDudu
addikt

Koszi!

FőDudu

(#14757) Jahno válasza FőDudu (#14751) üzenetére


Jahno
őstag

Alusínbe tedd, a kétoldalas ragasztósak semmit nem érnek, idővel minden leesik. Diffúz műanyaggal nem lesz foltos. Én a jelenlétérzékelőt is hagynám a fenébe, majd éjjel matat a kutya, az meg kapcsolgat összevissza.

(#14758) Jahno válasza FőDudu (#14752) üzenetére


Jahno
őstag

Ilyen üzlet a ClearLed, Leddiszkont és 12 egy tucat ahol meg tudod nézni, de én inkább Szlovéniában venném.

(#14759) Phülöp válasza Jahno (#14757) üzenetére


Phülöp
addikt

Aham, de egy jobb sín annyiba kerül, mint egy középkategóriás ledszalag.
Ráadásul sínbe rakva kell sarokcsatlakozó (a sínmek is meg a szalagnak is), oszt vagy oda jön ki az osztás, vagy nem. Nekem elég volt finoman behajtogatni, mert kültéri, vízálló szalagot tettem fel egy éve ragasztóval, pont jó.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#14760) Jahno válasza FőDudu (#14754) üzenetére


Jahno
őstag

Konyhapulthoz legtöbbször 21/G5 szokott lenni és az elég is. A 40-50 watt/métert nem tudom miképpen számolnád, az 55 wattos csöven ~50 centis. Lakásba egy kicsit sok lenne bármihez is.

(#14761) Jahno válasza Phülöp (#14759) üzenetére


Jahno
őstag

Nézhetjük azt is, hogy a sín relatív drága, meg úgy is, hogy mikor Újpesten kocsmában összehákoltam a bárpultvilágítást, akkor kb. 20ezer forintból meg volt az egész, 120 wattos vagy mekkora táppal együtt. Egyben meg már nem is hangzik olyan szörnyen. Osztás az oda jön ki,vagy úgy kell venni, esetleg pöcsölős lesz és az egyik vége nem és ki koppig, hanem marad 1.5 LED hely. Ezért kell méterre kerekíteni. Technikával vagy megküzd az ember, vagy sarokban pont nem világít 1 centi a kanyar miatt, hátnabumm. Én is annyi éve szerelem odahaza, közben másol már ezer métert felszórtam, hogy lehet veszek egyben lámpatestestől és kész. Az csak 2 csavar meg némi villanyászkodás.

[ Szerkesztve ]

(#14762) Jahno válasza Vodike (#14750) üzenetére


Jahno
őstag

Semleges az veszélyes, nekem sikerült ilyen címszó alatt lilát venni, asszony egy pillanat alatt elzavart a fenébe :-D

Aztán meg is kérdezem a szomszédot, hogy mikor mehetek át LEDet szerelni, ha már bontottam pár métert kompletten és az pont jó lesz a garázsába.

(#14763) Jahno válasza -NoVa- (#14755) üzenetére


Jahno
őstag

Én összeszedtem az legtöbbször előforduló szalagokat fényképen és mellé táblázatban a darab/méter/lumen/izéket, mert már tényleg nem bírtam követni, de legjobb ha odaméred, megnézik, mehet.

(#14764) Grillo válasza Jahno (#14763) üzenetére


Grillo
senior tag

Lehet nekem is valami ilyet kéne pincébe applikálni, van valami alap összefoglaló valahol?

(#14765) Jahno válasza Grillo (#14764) üzenetére


Jahno
őstag

Úgy kell csinálni, mint Gömbibá :-D De mekkora a pinyó? Egy darab kis kész panel is jó lehet.

(#14766) Grillo válasza Jahno (#14765) üzenetére


Grillo
senior tag

15 nm kb.
De tele van polcokkal, meg kémény, meg két körön van lámpa, de csak 2-2 csupasz izzó jelenleg. Meg van még 3 konnektorom.
Igazából a polcok egy részét kéne bevilágolni, vettem is valami Lidles készletet, de nem foglalkoztam még vele.

(#14767) FőDudu válasza Jahno (#14760) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez S14S tipusu fenycso es 60 wattos meleg fenyu. Nem vakulunk megtole, tehat ennel meg erosebb is johet. Katalogus adatok szerint 420 lumen.

Egyik weboldal eleg jol osszeszedte a konyhapult vilagitas dolgait. 700 lumen vagy a folotti szalagot ajanl (neutral white szinben ami szerintem a 6000k koruli). Talan Nova dupla megoldasa is hasonlo fenyt kever ki.

Talaltam is megfelelo szalagot:
60 led/m, 6000K, 10W/m, 1320 lumen. 6,90 Euro/m.
120 led/m, 6000K, 20W/m, 2640 lumen. 9,90 Euro/m.

Utobbihoz mar diffuzor sem kell, annyira suru a led, hogy egyenletes fenyt ad.
Viszont a konyhaszekreny eseten is ragaszthatom a belso sarokba egy sarok profillal.

A csemperol soha a budos eletben nem esik le ha felrakom a Tesa szilikon 2 oldalassal (amivel nalunk a tukrot a csempere ragasztjak). Azzal van meg a liftben is felrakva, soha nem ereszt el.

Az valo igaz, hogy az alu profil es a diffuzor egyutt annyiba kerul mint a LED szalag. Egyszer kell megvenni es szerencse kell a beszabasnal (fenti szalagok pl 10 centinkent vaghatok, remelhetoleg jol jon ki a meretezes)

FőDudu

(#14768) FőDudu válasza Grillo (#14766) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet venni 60x60 centis led panelt ami kb 40-60w. Az tuti eleg 15m2-re.
Az a meret mint a regi 4 fenycoves armaturak, csak epp lapos.

Arban kb 10K korul van (35 Euro remlik).

FőDudu

(#14769) FőDudu


FőDudu
addikt

A 6000K az nem a hideg/meleg kozotti - a 4500-ra mondjak, hogy nappali feny.
Mindegy, latni kell mit vesz az ember.

Amugy 3000 lumenest is talaltam 18w/m.
https://www.ledstar.si/si/izdelek/702/led-trak-5730smd-120-led-3000-lumen-ip20-dnevno-bela-4500k/

Az egeszet meg ra kell kotni valami Sonoff vagy hasonlo okos kapcsolora es megvan az okosotthon.
Vagy valami rPi vagy hasonlo cuccra.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#14770) FőDudu válasza FőDudu (#14768) üzenetére


FőDudu
addikt

https://ledlampahaz.hu/INESA-60X60-45W-LED-PANEL-6000K-G2-3600LM

Ehhez meg megfelelo beepito keretet kell venni, altalaban csak a panelt adjak, mert a fenycso armaturakat cserelik ki vele.

FőDudu

(#14771) Jahno válasza FőDudu (#14767) üzenetére


Jahno
őstag

4500as lesz a semleges, 6ezer még idehaza is hideg, nem csak finneknél.

2 oldalassal persze, azzal felteheted atombiztosra, de eddig szalagról beszéltünk.

(#14772) Jahno válasza FőDudu (#14767) üzenetére


Jahno
őstag

Az S14S az nem sima vonalizzó lesz? Van belőle már LEDes is. Fénycsöveset nem láttam, de biztos kell lennie.

(#14773) FőDudu válasza Jahno (#14772) üzenetére


FőDudu
addikt

Valami buzi fenycso ez - legalabbis annak nez ki. Ott a linkje felul.
Egyebkent hajlok a minnel nagyobb fenyerore, max ledimmeljuk.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#14774) FőDudu válasza FőDudu (#14773) üzenetére


FőDudu
addikt

Sarokba valo ledes alu profilt meg a szobakba is lehet rakni.

Egyedul a szobak sarkai a kerdesesek - ott hogyan talalkozik a 2 resz es hogyan van megoldva.
Mert ugye sarok profilt nem nehez talalni, de olyan kozdarabot meg nem lattam ami 2 sarok profilt kozosit a szoba 2 falanak talalkozasakor. Pedig a klimak belterijebol kb mindenfele bontas nelkul meg lehetne taplalni oket. De akkor mar a szobakba RGB led kell, legyen varialhato a szin is.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#14775) Jahno válasza FőDudu (#14773) üzenetére


Jahno
őstag

Nagy fényerőhöz nagy táp kell és bizonyos százalék alá sem hajlítható.

(#14776) FőDudu válasza FőDudu (#14774) üzenetére


FőDudu
addikt

Meg is van mit kell keresnem.
https://www.ebay.com.au/itm/4X-ALUMINIUM-PROFILE-CHANNEL-CORNER-CONNECTOR-JOINER-LED-STRIP-LIGHT-AP1616-/252639863693

FőDudu

(#14777) FőDudu válasza FőDudu (#14776) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem a legszebb, de legalabb van.
[link]

16x16-os sarok sinhez.
Igy nem is draga. 10-15 Euro per meter (sinnel/diffuzorral). (tap es egyebek nelkul).

Meglatjuk asszony mit szol hozza. :)

Mar csak valami olyan okossag kellene, hogy ha a szobai lampa fel van kapcsolva akkor a led is menjen.
Nyilvan kabelezes nelkul. Azaz leveszem a tapot a klimarol es tavvezerli valami a kapcsolbol vagy a mennyezeti lampabol. (beton fodembe beveses kizart, szomszednak 3 napig furtak a 30 centis beton fodemet ipari (vizzel hutott) cuccal amikor kandallot akart - szoval van benne anyag).

Lattatok mar ilyen megoldast? Kapcsolo moge rejtett kis ado vagy akarmi...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#14778) Vodike válasza FőDudu (#14751) üzenetére


Vodike
tag

A LED szalagot az S-Light LED-nél vettem és, mint mondtam semleges fehéret, ráadásul azt a fajtát ahol nagyon sűrűn vannak a LED-ek egymás mellett, nem pedig azt ami a legtöbb helyen kapható.

A konyhabútor aljába nútot marattam az asztalossal és vettem bele süllyeszthető alu profilt amit csak be kellett pattintani a nútba. A profilba lett beragasztva a szalag ami eleve öntapadós volt. Az egészre ilyen tejüveg szerű borítás lett pattintva (adták az alu profilhoz) ami annyira elkeni a fényt, hogy a sűrű jó erős semleges fehér fény egybefüggő, abszolút nem látszik, hoyg sok apó ledből áll. Végig fut az egész konyhabútoron, így:
[link][link]

exTiga

(#14779) Vodike válasza Jahno (#14762) üzenetére


Vodike
tag

Az a hideg...a semleges nem lehet lila. Pont az általad említett ClearLED-esek mutatták, mert őket ismerjük elég jól (barátunk a tulaj).

Megnézem a dobozt, 4500K

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#14780) Jahno válasza FőDudu (#14777) üzenetére


Jahno
őstag

Kapcsolóba is rakhatsz, van mindenféle távirányítós megoldás, de fényérzékelős is.

(#14781) Jahno válasza Vodike (#14779) üzenetére


Jahno
őstag

Az nem lila, ez meg lila lett. Így adta ki.

(#14782) Vodike válasza FőDudu (#14767) üzenetére


Vodike
tag

6000K nagyon rossz lesz a szemnek, nem lehet mellette főzni! 4500K legyen, hidd el.

Én kaptam nagyon sok félét a barátuinktól és végigpróbáltuk, végül 4500K lett, de nem csak a konyha, hanem a ház összes világítása.

exTiga

(#14783) Vodike válasza Grillo (#14764) üzenetére


Vodike
tag

Dobjál fel kettő ilyet: beszarás fénye van és nem bántja a szemet!

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#14784) Vodike válasza FőDudu (#14769) üzenetére


Vodike
tag

4500K a tuti, többi felejtős!

Egy sonofftól még nem lesz okosotthon, max okoskapcsoló :P

exTiga

(#14785) Vodike válasza Vodike (#14778) üzenetére


Vodike
tag

:U

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#14786) Jahno válasza Vodike (#14785) üzenetére


Jahno
őstag

Babráld még egy csöppet.

(#14787) FőDudu


FőDudu
addikt

No talaltam vegre egy oldalt ami elmagyarazza a darabszam/fenyaram/hagyomanyos izzo konstellaciot:

2835SMD LED (3.5 x 2.8 mm) eseten:
240 LED per meter az 18W/m ami 200 wattos normal izzonak felel meg es 3000 Lumen/m fenyerot produkal.

5730SMD LED (5.7 x 3.0 mm) eseten:
120 LED per meter az 18W/m ami 200 wattos normal izzonak felel meg es 3000 Lumen/m fenyerot produkal.

3014SMD LED (3.0 x 1.4 mm) eseten:
60 LED per meter az 8W ami 50 wattos normal izzonak felel meg es 600 Lumen/m fenyerot produkal.
204 LED per meter az 18W/m ami 150 wattos normal izzonak felel meg es 2040 Lumen/m fenyerot produkal.

5050SMD LED (5.0 x 5.0 mm) eseten:
60 LED per meter az 14,4W/m ami 60 wattos normal izzonak felel meg es 1000 Lumen/m fenyerot produkal.

3528SMD LED (3.5 x 2.8 mm )eseten:
60 LED per meter az 3,6W/m ami 20 wattos normal izzonak felel meg es 400 Lumen/m fenyerot produkal.
120 LED per meter az 7,2W/m ami 40 wattos normal izzonak felel meg es 600 Lumen/m fenyerot produkal.
204 LED per meter az 18W/m ami 120 wattos normal izzonak felel meg es 1700 Lumen/m fenyerot produkal.

Igy ha lehet tudni milyen LED van a szalagon akkor a darabszambol kalkulalhato a fenyero.
RGB eseten maskepp van azt nem irom ide.

FőDudu

(#14788) FőDudu válasza Vodike (#14784) üzenetére


FőDudu
addikt

Koszi, azokat nezegetem.

Minimum 240 leddel, akkor lesz fenyero. Dimmer alap, szoval be lehet majd allitani a kivant fenyerot (nem haloszobaba kell nullaig dimmelni, konyhaban kell a fenyero).

Linkjeid nem mennek.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#14789) Grillo válasza Vodike (#14783) üzenetére


Grillo
senior tag

Fasza, köszike, ránézek, az S-Lighted meg hazafelé útba esik, majd lehet benézek oda is.

(#14790) Grillo válasza FőDudu (#14770) üzenetére


Grillo
senior tag

Faszányos, köszi, ezeket simán bekötöm a 220-as kábellel, vagy ennek is külön tápja van?

(#14791) Jahno válasza FőDudu (#14787) üzenetére


Jahno
őstag

Leddiszkont oldala hasonlított erre. Ebben az a jó, hogy az első sorban szereplő 2835ösből pont nem ez az átlag és csak pont összevissza kell szorozgatni. Mondjuk nekem mindegy, meg van az összes.

(#14792) Jahno válasza Grillo (#14790) üzenetére


Jahno
őstag

Teljesen másról beszél, olyat végy amit Tiga mutatott.

(#14793) FőDudu válasza Grillo (#14790) üzenetére


FőDudu
addikt

Amit nalunk az irodaban cserelgettek - fenycso armatura helyere - az siman 220-at kapott.
Az valami Osram panel volt.

FőDudu

(#14794) Jahno válasza FőDudu (#14793) üzenetére


Jahno
őstag

Igaz Ő nem cserélget :-) Mindegy, megírtam merre kell megvennie, ha már a gyártó mellett lakik. Hátha nyitvatartási időben útbaesik.

(#14795) FőDudu válasza Jahno (#14791) üzenetére


FőDudu
addikt

Van mindenfele variacio.
2835, 120db, 24V, IP65, 12,8W/m, 4000K, 1250lm/m.

Nyilvan a 4000K a mas arammal torteno meghajtassal jon ki. Meg ugye a 18/nak se a fele a 12,8, hiaba fele a darabszam.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#14796) Jahno válasza FőDudu (#14795) üzenetére


Jahno
őstag

Igen van, de ne nekem mondjad már :-D

(#14797) FőDudu válasza Jahno (#14796) üzenetére


FőDudu
addikt

Veszek 3000 lumenes 2835-ot IP65 verzioban, azzal nagyon nem lohetek melle.
Max dimmelem ameddig lehet. Ha meg szar lesz, megcsinalom borotvalkozo tukornek.
Oda kell komoly feny :)

FőDudu

(#14798) npera válasza FőDudu (#14797) üzenetére


npera
újonc

A LED-hez sem (nem IS) értek.

3000 lumen? Nekem a kerékpáros lámpám talán 700 kínai lumen, de nem jó belenézni.

(#14799) FőDudu válasza npera (#14798) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd dimmeljuk. Jobb, mintha nem lenne meg a fenyero.
De meglesem boltban mirol szol az 1000/2000/3000 aztan lehet valasztani.

Asztalomat most 13W T5 fenycso vlagitja meg. Adatai szerint pont 700 lumen es 4000K.
Nos ennyi tenyleg kell a konyhapultra, jol mondja a webolda aki minimumkent ennyit javasol.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#14800) Jahno válasza npera (#14798) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem a kínai 50 wattos videós lámpám meg a 12ezer lumenes tetszik, miközben az utóbbihoz mérhető a másik kb. 1100 lumenes :-D Ezek ilyenek. Alap LED szalagoknál otthonra a pár 100 Kelvin ingadozás nem is mérvadó, belefér, ez olyan. És occsó :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.