Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14401) Jahno válasza FőDudu (#14400) üzenetére


Jahno
őstag

De most most van. Google photos teljesen más, mondom nem érted miről beszélünk. Te csak arról, ami a képen van. Mi meg arról, ami nincs, vagy feleslegesen van rajt.

(#14402) zetor2000 válasza Jahno (#14399) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jah, biztos valami északír... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14403) FőDudu válasza Jahno (#14401) üzenetére


FőDudu
addikt

Mint mondtam: nem ertek a fotozashoz.
Ha ott egy arnyek, azt szoftveresen siman le lehet szedni. Azert tok felesleges bevilagitani :)

FőDudu

(#14404) zetor2000 válasza Jahno (#14401) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt az is van, ami nem volt a felvételen. Ez még eléggé tré, de van benne potenciál. A vonatkozó cikkek szerint ~20 perc hanganyag után eléggé jól szintetizál ez a cucc. Persze, azért kiakadni, elcsuklani, ordibálni nem fog, de egy átlag telefonban durva tud lenni.
Ez persze Adobe, nem Google, de kábé mindegy. Idővel nehéz/könnyű lesz letagadni, hogy nem nővel voltunk.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14405) hobizoli válasza FőDudu (#14398) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ennyi jedihez mar jobb, ha 4WD is van

amúgy ezek a MX5/Miata-k ugy rohadnak, hogy sírsz
elol a hosszanti vaznyulvany alulról romma rohad, es nincs ami megtartsa a motort
meg a gyarit sem, nemhogy ezt a tokesuly V8-st
kasznizni meg kb aranyert csinaljak

amúgy fotarto elemet eleve nem is szabadna baszkuralni

több drón kell ;P

(#14406) npera válasza hobizoli (#14394) üzenetére


npera
újonc

Ez már arról szól, hogy "feleslegesen" sok van. A luxus ott kezdődik amikor már feleslegesen sok van valamiből. Most éppen teljesítményből.

Ha nyerek a lottón egyből importálok egy ND Flyin Miatát ide, aztán sosem megyek többet egyenesen :C

(#14407) Phülöp válasza npera (#14406) üzenetére


Phülöp
addikt

Mész az orrod után?

/szóljál rám, ha unod

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#14408) Samott válasza hobizoli (#14405) üzenetére


Samott
addikt

Legalabb porgesd at a videokat, jobb lett mint az eredeti. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#14409) Jahno válasza zetor2000 (#14351) üzenetére


Jahno
őstag

Ez is csak azért nézhet ki jónak, mert nem értesz olaszul. Amúgy az élő fordításra is ezt kérdeztem, hogy míg a Google fordító írásban el bír tévedni és nem csak nem magyaros, de elég kelekóla, addig jó eséllyel az élő szavas még rosszabb lehet.

(#14410) Jahno válasza FőDudu (#14403) üzenetére


Jahno
őstag

Szedd le, nézzük meg. A Google Photosnál jobbak sem akarják megcsinálni. Kép egészére húznak mindent, aztán valami lesz, arcot megpróbálja tájolni a fiatalításhoz, aztán max mellémegy és belekarcol mindenbe. Árnyékról sem tudja, hogy az kell oda vagy sem és mitkezdjen vele. Leszedi ok, de mit tesz a helyére? Karácsonyfát?

Igaz én kipróbáltam vagy 40 félét, elég csak a kicsit kékesszürkés égbltot kijelölni és akkor még sehol nem vagyunk, ezzel sem bír el, foltokban kimarad, majd belekarmol a hídba is. És hol vannak még az árnyékok, aminek fele kell, fele meg nem is kell? De nézzük meg mivel lehet "simán" leszedni. Én mondjuk tudom, de az nem sima és enpera képénél sem csak az árnyék volt, de az veri ki legjobban a szemet és lehet vele példálózni-

(#14411) zetor2000 válasza Jahno (#14409) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez igaz. Meg nem tudja, hogy milyen kontextusban/szövegkörnyezetben van, azt ami olyan, azt nem annak fordítja. De van, ahol többé-kevésbé használható, de általában egy rakás khm. fejlesztenivaló. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14412) Jahno válasza FőDudu (#14403) üzenetére


Jahno
őstag

De azt is lehet, hogy odaadom ezt a képet és megnézzük mit csinál vele a Google Photos. Aztán megnézzük nekem mit sikerült kihozni belőle úgy, hogy PS-t sem látott és ezt is csak alap szinten babrálom.

(#14413) npera válasza Phülöp (#14407) üzenetére


npera
újonc

Ezt sosem lehet megúnni :C

Amikor először eltörtem (mind bringa által vész, aki bringát ragad.... ahogy egy bölcs fórumtárs írta), akkor még elég fiatal voltam. De a beton erősebb volt. Egy Münchenből kukázott rettentő pici ősrégi versenybringát adott a szomszéd aki a BMW-nél dolgozott mint építész, de aztán elitta az életét. Azon gyakran elment a hátsó fék, mivel elnyíródott a bowden közvetlenül a fékkar felett. Éppen új sebességi rekordot döntöttem az utcánkban és maximális optimizmussal közelítettem a vízszintes szakasz felől a lejtősre, ahol a ház állt. Ha a lejtőn kezdett el fékezni az ember, akkor még éppen le lehetett annyira lassulni, hogy utána be tudjak kanyarodni a kapu elé elég agresszív döntéssel.

Amikor elkezdtem az eleve kései fékezést akkor a hátsó fék adott egy vicces hangot (funny noise), aztán az eleve szar első fék maradt csak. Itt kellett volna szépen túlgurulni a beállón és mék a lígül jútörn, aztán simán bekanyarodni. Tehát nem egy bal, hanem 3 db jobb kanyar. De itt a büszkeség volt a tét, már eleve dedikáltan érkeztem, nem volt opció, hogy túlfutok a beállón. Így kábé dupla sebességgel érkeztem és rettentő nagyon Rossis döntéssel kezdtem meg a picit poros beton beállón a kanyarodást még mindig fékezve az első kereket. És itt úgy döntött a teljesen gatya abroncs, hogy ő inkább feladja és nem tapad tovább. Lett egy csinos low-sider, aztán úgy megfejeltem a betont, mint a vasorrú bába a mágnesasztalt. Tökéletes fejelés volt, az orrom ért le először és az kezdett el deformálódni.

Öcsém egy haverjával beszélgetett a kapunál és csak néztek. Mondtam öcsémnek, hogy vigye majd be a bringát, aztán bementem a lemosni az arcomat. Állati sok vér folyt, nem akart elállni sehogy. Végül nem tudom mennyi papírzsepi orrba feltolásával megállt a vérzés.

Anyám ott aggódott, hogy menjek orvoshoz, de engem nem olyan fából faragtak, hogy semmiségekkel orvoshoz menjek.

A következő durva téma az volt amikor a lányom elég keményen belefejelt az orromba. Utána egy hónapig nem tudtam fájdalom nélkül arcot mosni, valamint orrot sem tudtam fújni a fájdalomtól. Jó volt, megálltam mosolygás nélkül.

A lényeg az, hogy a szaglásom nem károsodott. Elég érzékeny a műszer, ez nem is orr, hanem egy sniffer.... :C

(#14414) npera válasza Jahno (#14410) üzenetére


npera
újonc

Mobilról nézve k*rva jó!!!! És ez a lényeg :C

(#14415) Jahno válasza npera (#14413) üzenetére


Jahno
őstag

Elkészült haversrác bringás/sportos videója. Csak azért nem mondom, hogy a mienk, mert nem sokat tettem hozzá.

https://vimeo.com/308198789

(#14416) npera válasza Jahno (#14415) üzenetére


npera
újonc

Jó hangulatos, egyből kedvem lett tekerni.

(#14417) Studi válasza FőDudu (#14400) üzenetére


Studi
addikt

Az a baj, hogy nem teszel különbséget a fotózás, és a facebookra/instára/... való kattintgatás között. Pedig baromira nem mindegy, hogy az elkészült képet milyen minőségben szeretnéd megjeleníteni.

Ha valaki igényes arra, amit kiad a kezéből, arra a telefonok alkalmatlanok. Egyszerűen fizikai korlátai vannak a dolognak, amit képjavító szoftverekkel nem tudsz becsapni. A fizika nagyon konok dolog.

Ha egy elmosott fost szeretnél látni arcok helyett, mert akkor nincsenek ráncok, akkor használj telefont. Ha egy részletgazdak portrét szeretnél, arra totálisan alkalmatlan.

szerk: nem beszélünk sok-sok méterről lekapott jégmadárról, gyurgyalagról, se tejútfotóról, mert ezek specializált területek. Nézünk egy portrét. Próbálj telefonnal ilyet lőni. Mélységélességben, részletgazdagságban. Ezt nem fogja képjavító szoftver megoldani soha, mert az alap kép, ami a szenzorról lejön alkalmatlan rá.

[ Szerkesztve ]

(#14418) Jahno válasza Studi (#14417) üzenetére


Jahno
őstag

És olyan Kickstarteres izével jött, amiből 12 egy tucat, volt ami sosem készült el, de nekem még az 50ezer forint alatti értékű gépembe is be van építve. Lehet arra gyúrnak, aki ezt nem tudja és megveszi az ezredik kütyüt :-D Meg persze ja, ott a vízesés, nyilván hosszú záras képet kell róla csinálni. Tehetek én bármilyen basz a gépre, ha nincs ND-m. És ha mégsem azt szeretnék? Akkor csak meg kell magyarázni a doboznak, hogy mi a fenét akarok. Aztán jó lenne kipróbálni, de amennyi ilyen vackot láttunk, a marketing mindent elbír.

(#14419) npera


npera
újonc

Még mindig az LS3-as NB Miata videókat nézem. Ebben az epizódban (és az előzőben) látszik, hogy mekkora meló volt csak a kipufogó "összelegózása". Nem semmi.

(#14420) BobaHWSW válasza Jahno (#14333) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nikonal volt 25.6k.

Az ibis miatt parom 1-2 stoppal kevesebbel tudott fotozni. Van VR a 18-140ben de messze nem erzem olyan hatekonynak mint az olyban. Olyval 14 milin lehet 1/5odos zaridovel fotozni es "turista" minosegre abszolute elfogadhato. 18milin a nikonnal 1/20ad alatt (fullframen a ketto hasonlot ad ugye) mar egyertelmuen csunya a bemozdulas. Ez bizony 2 stop.

De majd beszamolok. :D a temanak jol all a zaj.

(#14421) BobaHWSW válasza Jahno (#14333) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nikonnal. Olyval ibis miatt 2 stoppal lassabb zaridovel tudott fotozni parom. Temanak amugy se art a zaj.:)

(#14422) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Volt valakinek benzines pug 206-ja?
Hamarosan kell vmit venni asszonynak mert elkezd vezetni, aztan sok matekozaskepp ezt dobta a gép. Vélemények? :)

(#14423) Jahno válasza blueboi69 (#14422) üzenetére


Jahno
őstag

Én 206SW-t nézegettem, utólag azt mondom jobb, ha nem vettem meg, mert összes szerelő sziszegett a neve hallatán.

(#14424) JonesC


JonesC
csendes tag

206-ból cc-t kell venni.

(#14425) -NoVa- válasza FőDudu (#14359) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hang, kép, szótár, egyremegy. A "tanulás" az igazából egy fastruktúra ágainál az útválasztásoknál különböző részletek alapján súlyozott osztályozás hangolása, meg a fastruktúra átalakítása a könnyebb feldolgozásra. Pl kép esetén kb mintha barchobázna, megnézi, mekkora eséllyel ember, állat, növény, tárgy, aztán mindre kap egy 0 és 1 közötti számot. A legnagyobb, határértéken túli számot elfogadja, aztán tovább osztályoz részhalmazon belül. A végén meg konkrét szűkített körben pár konkrét dologra trainelt cuccal megnézeti. Pl a vízszintesen hosszúkás.fekete dolgok kategóriában ráengedi a macskát 0.2-vel, a gőzmozdonyt 0.21-el, úgyhogy neked magabiztosan megmondja, hogy az a képen egy vonat. Ha a sok visszacsatolás után megbízhatóan nem keveri össze a kettőt, te megbízol benne, miközben mindig esélyes, hogy akár csak eg kerekítési hibahatárnyira lemaradva valami totális baromságra jutott volna.
A lényeg, hogy legyen elég gyors, és elég pontos.

(#14426) Jahno válasza -NoVa- (#14425) üzenetére


Jahno
őstag

És ha automatán dolgztatom fel akkor a gőzmozdony legyen rendesen kiexponálva, mint téma, vagy meg tudja fejteni miért akartam sziluettes gólyát? Vagy mindegy, mobilos hülyegyerekeknek instára jóvanaz valami effekttel?

(#14427) FőDudu válasza blueboi69 (#14422) üzenetére


FőDudu
addikt

Apamnak volt vagy 8-10 evig. Oninditot kiveve nem volt baja.
Igaz apam mernok ember es odafigyel a karbantartasra.

FőDudu

(#14428) FőDudu válasza -NoVa- (#14425) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt hittem ennel kicsit komolyabb cucc van a hatterben.
Ez igy eleg szarul hangzik, hiszen lehet a kepen tobb fontos targy/ember/allat/vizeses/szokokut/szekesegyhaz.

Azt nem gondoltam, hogy dontesek sorozata az eredmeny egyre szukulo talalati korrel - inkabba arra tippeltem, hogy csinal a kepbol valami adathalmazt (LIDAR ponthalot vagy akarmi mast) es arra huz ra valami semat mondjuk adatbazis keresessel a fobb reszekre. Nyilvan ez lassu lenne, hiszen az altalad emlitett kizarasos modszer eleve leszukiti a dolgokat az elso iteracio utan.

FőDudu

(#14429) ncc1701 válasza blueboi69 (#14422) üzenetére


ncc1701
veterán

Egy yarissal/swifttel mi bajod van? Azok kb jók.

(#14430) FőDudu válasza Studi (#14417) üzenetére


FőDudu
addikt

Igazad lehet, de valljuk be a legtobb kep az manapsag nem kerul ki megfelelo megjelenitore.
Nem lesz kinyomtatva, nem lesz kirakva meteres meretben, jo ha egy kis kijelzon megnezik.
Itt az 55" TV de meg sosem nezegettunk rajta kepeket. Laptop/iPad/mobil.

Ebbol kifolyolag en felesleges idotoltesnek erzem a kepeken az (esetenkent tobb oras) utomunkat.
De mindenki azt csinal amit akar - en sosem vesztegettem az idomet ilyenre. Nem is tudok es nem is akarok megtanulni ilyen melysegben fotozni.

En ilyen egyszeruen mukodok:

- jo lett? Igen/Nem (marad/kuka)
- a jot max levagom megfelelo meretre es esetleg kis forgatas ha nem tetszik.
- ha mar esetleg Google Photos-ban van, akkor raeresztem az automatikus korrekciot - az allit fenyt/akarmit.
Ha ezutan jobban nez ki akkor marad, ha nem akkor marad az eredeti.

Csaladot lefotozni es szuloknek elkuldeni ez is boven jo :)

FőDudu

(#14431) JonesC válasza ncc1701 (#14429) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nincs az elején tita :)

(#14432) Jahno válasza FőDudu (#14430) üzenetére


Jahno
őstag

Nem ez volt az eredeti állítás, hogy megfelel egy akármi is. Vagy éppen nem lett jó. Ezért mondtam, hogy nézzük meg, adok 1-2 képet, húzd rá a Google Photost, vagy amit akarsz. Persze ezt nem akarjuk, mert dolgozni kell vele és úgysem lesz olyan az eredmény, amilyen.

(#14433) ncc1701 válasza JonesC (#14431) üzenetére


ncc1701
veterán

Jaja. Az elején anya nálunk is ötletelt mindenfélével, a 206 is képben volt. Egy idő után belefáradtam, és mikor lelt valamit, felhivattam vele a szerelő spant. Az meg elég ügyesen lebeszélte őt az ilyesmiről, mivel első helyen a megbízhatóság volt nálunk, mint szempont.

(#14434) Phülöp


Phülöp
addikt

R.I.P.
Samsung S1 Mini, 120GB, 1.8"
élt 12 évet (de lehet, hogy csak 10)
hurcibálós hasznosság, szerettem

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#14435) FőDudu válasza Jahno (#14432) üzenetére


FőDudu
addikt

Gombnyomas meg AI volt az eredeti felteves.
Erre bizonyitottatok, hogy meg nem jarunk ott.

De ettol en meg bizom benne, hogy nem kell egy jo kephez 50 kilo vakut meg allvanyt cipelni a jovoben - segit majd a technologia utolag. :)

FőDudu

(#14436) JonesC válasza ncc1701 (#14433) üzenetére


JonesC
csendes tag

Mondjuk egy benzines 206-os egyébként tényleg annyira gáz? Olyan faékszerűnek tűnik mint a többi hasonló kisautó.

(#14437) FőDudu válasza Phülöp (#14434) üzenetére


FőDudu
addikt

Iszonyat mit kibirnak az 1.8" vinyok.

Nekem is akad par - igaz azok nem USB hanem ZIF vagy milyen megoldasuak (lapos szalagkabeles csati) - hp2510-ben volt beloluk rengeteg.

Ha netan olyan lenne benne, akkor tudok adni. Ez is 120 gigas.

FőDudu

(#14438) Jahno válasza FőDudu (#14435) üzenetére


Jahno
őstag

Próbáld ki, ott van eliasnak az első vakus képe, csinálj olyat odahaza és jöhetsz. Aztán hasonlítsuk össze. Ráadásul AIban a kickstarteres dologgal teljesen mást kevertél hozzá, annak pont nincs köze a világításhoz. Meg másban sem tud az a tudományos megváltó lenni, de próbáljuk ki.

(#14439) Phülöp válasza FőDudu (#14437) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszi, van helyette nagyobb, az utóbbi időben ez a kicsi már csak transzport volt a laptop meg a médialejátszó között, benti vasként használtam.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#14440) ncc1701 válasza JonesC (#14436) üzenetére


ncc1701
veterán

Nem tudom, de tényleg. Én tőlem nyugodtan megveheti, blubinak eleve van affinitása autót bütykölni, csinálja. Utána kéne nézni, szerelő a 206 vonalról kompletten lebeszélt. Engem nem volt nehéz mondjuk. :)

(#14441) Sipi- válasza Jahno (#14373) üzenetére


Sipi-
tag

Én bizony nem. De Nova írta, hogy pár kbyte-os kódban megoldható, hogy a telefon hallgatózva felismerje, hogy milyen nyelven megy a beszéd a közelében és olyan nyelven nyomja utána a reklámokat.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#14442) Sipi- válasza blueboi69 (#14422) üzenetére


Sipi-
tag

E-ban kollégnak az van. Ő újonnan vette és azzal jár be (azthiszem) Gödről. Neki nem volt komoly baja vele.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#14443) Sipi- válasza ncc1701 (#14429) üzenetére


Sipi-
tag

A csomagtartó ismeretlen fogalom ezeknél, egyébként jó. Bár Yaris vvti motorja esélyes, hogy eszi az olajat.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#14444) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Breaking.

A crv elromlott... 1670 kilometer alapjan (eddig) csak 7.9/100 a fogyasztas. :D wellibgtonban 2*12kilometeres hetkoznapi utakon, bevasarlas es hetvegi ideodamenes az 12.5-13.5/100.

Mondjuk 105 folott nem mentunk, felek a trafitol friss jogsiskent. :D

(#14445) Jahno válasza Sipi- (#14441) üzenetére


Jahno
őstag

Skypenál azt mondom, mikor az E-s kollégád valami spanyollal beszélt és észre sem vette, hogy fordít a gép mikor Skypeos varázslattal hívta.

(#14446) FőDudu válasza Jahno (#14438) üzenetére


FőDudu
addikt

Amit linkeltem az pont ez a kamera oldalarol.
AI megbecsuli mit is akarsz csinalni aztan beallit mindent, hogy ne a szerencsetlen usernek kelljen muveszkednie a jol sikerult foto erdekeben :)

Szerintem van benne racio - minnel nagyobb lesz az adatbazisa, annal jobb fotokat lehet majd csinalni a segitsegevel. Ido kerdese, de ez a techologia tuti bekerul majd a kamerakba is. Mert nem varhato el az emberektol, hogy megtanuljak az osszes beallitasi lehetoseget. Es hidd el, a felhasznalok 99 szazaleka ilyen.

Ti, 'fotobolondok' vagytok a kivetel. :)
Kisebbsegkent mast akartok lattatni - megkokaztatom, hogy olyat ami a felhasznalok nagy reszet nem erdekli.
Az, hogy egy arc egyik oldalan arnyek van nem meglepo, sot termeszetes.
Ha fullra bevilagitjatok, pont akkor lesz termeszetellenes.
Akkor most mirol is beszelunk?

El lehet kepzelni merre fognak menni a kamera gyartok.
Bonyolitjak az egig a beallitasi lehetosegeket es meg jobban beszukitik a felhasznaloi bazisukat, vagy pont egyszerusitik es szelesebb felhasznaloi bazis fele celoznak az okosodo kamerakkal?

Pont most amikor mar lassan a borotvaban is kamera van es szukul a kamerak piaca, mivel a felhasznaloknak a zsebeben ott lapul az egyre tobbet tudo mobil amiben van egesz jol hasznalhato fenykepezo is....
Vannak korlatai a mobilos fotozasnak, de ettol meg biztosan konkurrencia a kamera gyartoknak.
Valoszinuleg a netre felkerulo fotok nagyobb resze mar mobillal keszul - bar ezt csak tippelem.

Szoval en biztosra veszem, hogy van letjogosultsaga az AI-nak ezen a teruleten is. Vagy elotte (kamera beallitas) vagy utana (utomunkazas) - de tuti, hogy par even belul ott lesz mindenutt es mindenben.

A fotobolondoknak meg megmarad a manualis muveszkedes. En igy gondolom.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#14447) FőDudu válasza BobaHWSW (#14444) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem is 7.75-ot evett az Alfa 1500Km-en az elmult 5 napban.
Hosszu palyazas eleg jol leviszi a fogyit - pedig itt igazabol nincs varosi kozlekedes, csak sok 10-15km moruli ut.

FőDudu

(#14448) Studi válasza FőDudu (#14447) üzenetére


Studi
addikt

Az se mindegy hol pályázol. :) Az a 105 amit Dudu írt elég kellemes a fogyasztásnak, itthon azért 135-140 körül kattintom a tempomatot, olyan tempónál már a dízel Golf is szomjas. Főleg, hogy az enyém magasított.

(#14449) Jahno válasza FőDudu (#14446) üzenetére


Jahno
őstag

És egy offline cuccnál mi az adatbázis?

És megint nem azt beszéljük. Írtam, hogy ezeket a gép tudja, ha tudom mit akarok. Ez kb. annak jó, aki nem tudja mit akar, de az a gépnek sem tudja beállítani és ezzel sem lesz olyan.

Azt most is meg tudod csinálni a géppel, hogy elolvasol egy leírást, szögletesen ott van, hogy milyen 3-10 értéket tekerj be és valami lesz. Aztán aki az alap összefüggéseket nem érti, vagy nem tudja mit akar az ezzel a kütyüvel sem. Mert megnyugodhatsz, nem tudja a csoda AI dobozod, hogy az a cucc mozog-e és mennyire, 20 perc múlva mennyi lesz a fény, ha most nem mozog akkor fog-e mozogni és abból én mit szeretnék. Közben nem is bonyolult a dolog, csak kell egy ilyen népkábítós marketinges körítés amit beszoptál és vaku helyettt ezt magyarázod. Ez akkor jó, ha a géped ezeket nem tudja és a telefon USBről vezérli. Ahhoz faszaság, bár egyéb célcuccok eddig is léteztek rá dögivel, több-kevesebb sikerrel.

De nem ezekről beszélünk, amit a kütyü tud, hanem világításról. Nézd meg elias képén mennyire nincs árnyék, nem sárga a leányzó feje és enpera összehasonlító képén hol vannak foltok, hiányzó részek, árnyékok. Ezt nem fogod megcsinálni. Nem mondom, hogy sosem, de lásd a hidas képet, hogy egy homogén felületen ennyit téved és nem tud vele mit csinálni, de még a zöld hidat is szétbarmolja. Mit csinál egy árnyékkal? Fogalma sincs, hogy a csaj mögé nem kell, álla alá nem kell, konyhaszekrény mellett egy picit kell. Intelligensen? PSben meg kell csinálni több rétegre, körberajzolod, kimaszkodolod, húzol rajt korrekciót, és... És ilyenkor lesz más a színvilág és a szemcseméret. Azaz többnyire foltos és akkor meg rinyálsz, hogy úristenezhogynézki.

Többi sallang nem érdekel, hogy "jóvanazúgy", mert eredeti kérdés az volt, hogy mi az amit a gépen lévő vakuval nem lehet megoldani. Ezeket. És beltérben mindig kevés a fény :-D De mondok nagyobb okosságot, a gépet sokszor fejjel lefelé kell tartani, hogy saját maga ne vessen árnyékot a képre. Így azért kicsit kényelmetlen. És még sok más, amit 2 órában ki lehetne elemezni, de max. ugyanide fogunk jutni, hogy jó az és nem érted, DE. Sárgás fejek, árnyékos szem alja, sötét áll alatti részek, mellé világító homlok a beépített vaku miatt. És ha világít a homlok azt semmilyen színvarázslóval nem fogod tudni helyre tenni, mert az az információ nincs benne a képben, innentől rajzolnak fasza még csúnyább foltokat a csoda intelligens algoritmusaid, aztán júzer vakarja a fejét, hogy megint valami szart vett, mi az összes csoportban leírjuk, hogy "igen ez ilyen", aztán rágja tovább a gittet, hogy de Neki ilyen kell :-D Aztán marad a viszbábusra manupulált arc. Jók még a beépített "beauty" fiatalítós effektek is, csak ne fa mellett álljon mert hirtelen az is keskenyedik a képen, ami hülyén tud kinézni.

(#14450) FőDudu válasza Studi (#14448) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem Fot-Szloven tengerpart volt meg odavissza meg kis M0 odavissza parszor.
Itt van hegy/volgy/stb. 130-140 koruli maximalis sebesseggel.

Mivel ejjel jottem nem nyomtam nagyon, hatha valahol fagy van.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.