Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14851) Jahno válasza BobaHWSW (#14835) üzenetére


Jahno
őstag

Minimum van megszabva, és itt nyilván nem tábla van, hanem lakott területen kívül.

(#14852) npera válasza BobaHWSW (#14832) üzenetére


npera
újonc

Mindegyik más. Általában korlátozott a vontatható tömeg, de arra kell gondolni, hogy nem másfél tonna mondjuk, hanem 500 kg. Meg kell nézni az adott típus leírását.

Én úgy vagyok vele, hogy egy 500 kg-os vontatási lehetőség nekem még tök jó lenne, mert nehéz dolgot nem vinnék, csak nagyot, amire kell a futó. Mondjuk egy szekrény. Vagy szófa. De nem dupla lovas lószállító vagy gigantikus motorcsónak.

(#14853) BobaHWSW válasza ncc1701 (#14840) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Olvasd legyszi ujra. Csak kerdeztem.

Kanadaban es Ujzelandon buntetheto vagy ha tabla-10et nem tartod minimum es nincs komoly indokod.

(#14854) BobaHWSW válasza Studi (#14850) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Haha. Koszi!

(#14855) BobaHWSW válasza npera (#14852) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ah ok, koszi. Valamiert azt hittem ez valami altalanos dolog a hibridekre :) igy akkor patent.

(#14856) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Na megyunk Mount Cookra. Boba megint signing off... Terero kitudja milyen 3k+ meteren.

(#14857) npera válasza zetor2000 (#14843) üzenetére


npera
újonc

Autópályára olyan járművel lehet csak felhajtani ami vízszintesen önerőből képes legalább 60 km/h tempó tartására.

Szégyenlem, de a 94-es jogsim óta nem néztem jobban utána, hogy ez változott-e. Tehát mehetsz akármennyivel, de ha zavarod/akadályozod/veszélyezteted a forgalmat az indokolatlanul lassú haladásoddal, akkor a rend éber őrei előbb-utóbb kiszednek.

(#14858) npera válasza BobaHWSW (#14855) üzenetére


npera
újonc

A gyerekek fürdetése és esti készülődés a fórumozás rovására megy. Ezek szerint a 2016-os 2WD hybrid RAV4 800 kg-ot húzhat, míg a 4WD hybrid már 1650 kg-ot.

Mondjuk nézd meg, hogy nincs-e nálatok valami piacspecifikus korlátozás (vagy feloldás). A Land Cruiser például más vontatható tömeget kapott különféle piacokon. Meg persze a model year is rettentő fontos. Mert néha emelik az újabb modelleken, hogy konkurrenciával lépést tartsanak.

(#14859) Grillo válasza ncc1701 (#14845) üzenetére


Grillo
senior tag

Semmi, közben olvastam a választ másoktól is.

[ Szerkesztve ]

(#14860) Jahno válasza BobaHWSW (#14853) üzenetére


Jahno
őstag

És mennyire valósan büntetnek, meg milyen komoly indok van?

(#14861) npera válasza ncc1701 (#14849) üzenetére


npera
újonc

Nagyon sokat segít, ha van hőpumpa a BEV-ben és nem csak fűtőszállal próbál fűteni. Az eredeti Leafben nem volt hőpumpa, aztán az első generáció facelift kapott. Skandináv klíma alatt ez drámai különbséget adott a hatótávnak. A kolléganő az elsővel 80 km körül tudott menni dideregve úgy, hogy nem előzött kamiont. A hőpumással akár 110-el is tudott száguldozni és közel 150 km-t tudott. Mondjuk abban volt kormányfűtés is, így tudta a kezeit melegíteni és spórolni a fülke fűtésén.

Egy másik kolléganő nem hőpumpás Zoéja a beígért NEDC 240 km helyett tud 80-at fűtéssel a télben. Ő nem akar dideregni, 22 fok a kabinban. De akkor gyakran kell tölteni. A Renault azt ígérte, hogy majd a SW frissítésével jobb lesz. Hát persze.

(#14862) Jahno válasza BobaHWSW (#14856) üzenetére


Jahno
őstag

Annak rémlik a neve, olyasmi mint Úrkút, Csárda-hegy, csak szebb a háttérfestés?

(#14863) BobaHWSW válasza Jahno (#14862) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Asszem.:)

Mar ideertunk, itt vagyunk a labanal. Elsonapra egy kis alpesi hazikot bereltunk mert nem mondanak olyan jo idot masodiknapra hegyen picit feljebb kempingezes lesz ha semmi nem jon kozbe.

(#14864) ncc1701 válasza BobaHWSW (#14853) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, kanadában, sorry, benéztem. :)

(#14865) ncc1701 válasza npera (#14861) üzenetére


ncc1701
veterán

Igazából nem a didergésen van a hangsúly, hanem azon, h ha nem fűtesz, akkor nem fogsz kilátni, mert bepárásodik az ablak. Tehát muszáj vagy fűteni valamennyire. Ahogy nézegettem a teszteket, ha a nedc ciklus felét veszi az ember, akkor kb megvan a téli hatótáv.

(#14866) Jahno válasza ncc1701 (#14865) üzenetére


Jahno
őstag

Na, ugye kezd necces lenni a Győr-Bp?

(#14867) Jahno válasza BobaHWSW (#14863) üzenetére


Jahno
őstag

Na, ezt meg most küldte kolléganő, hogy éppen hazaesett és menjünk vissza, mert az jó:

(#14868) WiZARD válasza ncc1701 (#14865) üzenetére


WiZARD
addikt

Na igen, úgy tűnik télen autópálya tempóval nem nagyon lenne meg. :(
90km/h sebesseggel 200km

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14869) WiZARD válasza WiZARD (#14868) üzenetére


WiZARD
addikt

Jó időben, legkondival 90el 270km körül bír.

Szoval a téli az hatareset. Vagy marad a lassan szerencsetlenkedes, vagy első út a töltőhöz, vagy asszony benzinese :D

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14870) Jahno válasza WiZARD (#14869) üzenetére


Jahno
őstag

Vidéki hatótávnak teljesen jó, de nem autópályára való.

(#14871) ncc1701 válasza WiZARD (#14869) üzenetére


ncc1701
veterán

A 110km/h azért nem a világ vége. Valószinű még 10 perc diffi sincs. És ha hozzáadod azt, h ha valami baj van, akkor ennyivel több az esélyed életben maradni, akkor tán már nem is olyan hülyeség lassabban menni.

(#14872) Jahno válasza ncc1701 (#14871) üzenetére


Jahno
őstag

De itt már 90 volt. Vagy a mittomén.

(#14873) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Na akkor elkezdek inni, Bobánál már 2019 van

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#14874) eattila


eattila
csendes tag

Buék mindenkibe! Mi készülünk a partira már. Lencsesaláta kész, tojás fő a szendvicsekhez, a pia meg hűl.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#14875) zetor2000


zetor2000
senior tag

BUÉK nektek is!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14876) Phülöp


Phülöp
addikt

Boldog új évet, srácok!

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#14877) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Mindenkinek aztat

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#14878) scaurus


scaurus
újonc

Boldogabbat, meg mindenféle ilyeneket (sör, p*n*), stb.!

"morci mellszobor koma" (Raynes)

(#14879) Jahno válasza eattila (#14874) üzenetére


Jahno
őstag

Képeket válogatok és éves mentést, de sosem lesz vége. Szomszéd csinál forralt bort, de általánosan le vannak merülve. Lencsét már megettem, most csapom szét fröccsel. Egyik macska jó ideje nem mer hazajárni, az most átköltözött a szembe szomszédhoz. Nagy buli nem lesz az biztos.

(#14880) npera válasza ncc1701 (#14865) üzenetére


npera
újonc

Hőpumpa nélkül a Zoe esetében 1/3-ad. Az már durva különbség.

(#14881) npera válasza eattila (#14874) üzenetére


npera
újonc

Mindenkinek BUÉK!

Mi most vásároltunk a kiscsajjal, aztán kocsit mostunk. A kissrác összeomlott mire mentünk volna, mivel 5-kor felkelt már. Így ő mostanáig aludt. A kiscsaj imádja a magasnyomású mosót, együtt mostunk. Néha ő fogja, néha rohangál a kocsi körül sikítva. Azt megtanítottam neki, hogy a sugárba nem rohanunk bele, de azonnal oldom a ravaszt, ha közeledik, nehogy baj legyen.

Virsli és lencse, valamint a leveles tészta megvéve. Valamint a beigli alkatrészei. Mindjárt csinálom a tésztát, aztán éjszaka pihen a hűtőben. Holnap meg töltelék és aztán sütés.

Az alkoholbolt előtt gigantikus sor volt, ki is raktak egy alkalmazottat a sort néha megszakítani. Csak annyian mehettek be, amennyien kijöttek. Ehhez képest Magyarországon simán bemész a közértbe és megveszed a bort vagy sört. Hiába, Helsinki az már Nyugat....

(#14882) Sipi- válasza Gabibácsi (#14873) üzenetére


Sipi-
tag

Egyedül?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#14883) npera válasza Jahno (#14879) üzenetére


npera
újonc

Itt semmiféle buli nem lesz, van 2 kisgyerek. De igényem sincs bulira. Vettünk egy rozé és egy fehér pezsegőt. Asszony kiválasztja melyiket, aztán ivó és ünneplő. Kábé ennyi. A petárdázás már reggel óta megy, a kocsit elraktam a garázsba jól.

Fenn van a babakocsi a hirdetések között, alighanem az árat alálőttem, mert borzasztó érdeklődés van. De el akarom adni, nem tartogatni.

(#14884) Sipi-


Sipi-
tag

Boldog új évet!
Bevásárlás délelőtt megvolt, leadtam a bulihelyen a cuccokat. Remélem kirakták az innivalókat az erkélyre :)
Pogácsa még pihen, de nemsoká megy a sütőbe, utána megyünk barátokhoz. 6 felnőtt, 8 gyerek. Tavaly jó volt, idén is remélem jó lesz.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#14885) npera válasza Sipi- (#14882) üzenetére


npera
újonc

Úgy hatékonyabb, mert akkor más nem szlopálja fel előled a piát. Ha rendesen akarok inni akkor én is egyedül iszom. Ha asszony elutazik a gyerekekkel, akkor két állapot van: vagy kerékpározom erősen vagy rendesen iszom :C

(#14886) Piftuka válasza npera (#14712) üzenetére


Piftuka
veterán

Ez egyszerre szomorú, és kiábrándító.

Jól példázza, hogy az ember soha nem tanul. Egy, a természet által megsemmisített képződményt nem kell, és nem is szabadna "helyreállítani".

Az acél monstrum pedig még távolról sem jelent még csak helyreállítást sem. Tájidegen, otromba, ronda, és környezetszennyező.

"Aquila non captat muscas."

(#14887) npera


npera
újonc

A fiam kapott ultimátumot, hogy ha nem rittyent a WC-be (szűkítőn ülve), akkor nem lesz sem süti, sem csoki, sem fagyi. Úgy tűnik megértette, mert most alvás után hajlandó volt dobni egy sárgát a trónon. Nem reménytelen ez, csak meg kell találni a kommunikációs csatornát. A kissrác esetében ez a hasán keresztül megy alighanem..... :C

(#14888) Samott


Samott
addikt

Buek Bödőccsel: Szilveszteri Híradó :D

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#14889) Phülöp válasza npera (#14883) üzenetére


Phülöp
addikt

Nálunk is hasonló buli lesz, gyerekek nélkül.
Reggelire betoltuk a virslit, vacsora meg majd lesz egy bármi. A fagyasztó tele ven kész kajával, meg van maradék pacal, lecsó, sült kolbász. Éhen nem halunk, az biztos.
Kenyeret még vennem kell, az fogyóeszköz. Valószínűleg este lesz valami sorozatnézés, éjfél körül meg behozom az erkélyről a habzóbort (epres), aminek a javát holnap valószínűleg a mosogató lefolyója issza meg.
Amióta Máltáról eljöttünk, nem láttam/hallottam tűzijátékot, de igény sincs rá. Máltán 4 év alatt jutott annyi, hogy elég volt egy életre.
Holnapután meló, lélekben ideje elkezdeni a felkészülést.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#14890) WiZARD válasza ncc1701 (#14871) üzenetére


WiZARD
addikt

na igen, kb 8 perc az eltérés... 120al meg 4 perc.
Majd jövőre elmegyek megnézem élőben, kipróbálom, megkérdem kereskedésben hogy mennyi idő alatt van meg, vagy raktáron mi van. (anyós pár hete rendelt VW-t, azt mondták 52 hét a szállítási határidő, de ha szerencséje van akkor jövő nyár vége felé meglesz)

Boldog új évet!

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14891) Samott válasza WiZARD (#14890) üzenetére


Samott
addikt

Chiron-t vett, vagy mi? Nem mondta, hogy akkor koszi szepen de megse keri?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#14892) WiZARD válasza Samott (#14891) üzenetére


WiZARD
addikt

Majdnem. :DDD
T-Roc, eddig rendelni se lehetett automata váltóval. Első nap ahogy lehetett automatával, már csak ilyen feltétellel lehetett rendelni.

Gondolom WLTP miatt csúszik ez is (illetve vannak lemaradásban).

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#14893) Gabibácsi válasza Sipi- (#14882) üzenetére


Gabibácsi
tag

Persze. Nem akarom senki kedvét elbaszni, inkább nem megyek sehová

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#14894) npera válasza Piftuka (#14886) üzenetére


npera
újonc

De mivel máltai, ezért az egész ki lesz öntve betonnal. Mert úgy szép igazán.

(#14895) npera válasza Phülöp (#14889) üzenetére


npera
újonc

Nekem bedobtak egy katalógust a tüzijátékokról. Olyan árak vannak, hogy csak néztem. Azt gondoltam, hogy nem olcsó, de egy olyan semmire nem jó "láda", amiből felmegy mondjuk 30-40 rakéta és pukkan kerül kábé 600 SEK-be. És az még az olcsóbb vége. Valami elképesztő pénzt nyomnak el majd ma este is a nyughatatlan lelkek.

(#14896) Gabibácsi válasza npera (#14895) üzenetére


Gabibácsi
tag

Itthon illegális petárdával már ketten megsérültek, az egyik egy 17 éves csaj volt, citerázni tanult, de már 2 ujja odalett. Komolyan nem értem az embereket

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#14897) npera válasza WiZARD (#14892) üzenetére


npera
újonc

A WLTP-t nagyon durván beszívta a legtöbb OEM. Elég komoly felkészülést igényelt a dolog, ugyanis a konfigurátorban is valós időben kell neked mutassa a rendszer, hogy az általad kiválasztott variáns azokkal az extrákkal amiket választottál mennyit fog fogyasztani. Nem a valóságban persze, hanem a WLTP ciklus alatt. Ami egy fokkal jobb a NEDC-nél, de azért az sem a valóság. A legtöbb OEM túl későn kezdett bele a homologizálásba és egyszerűen belefulladtak a melóba. A Porsche konkrétan beszüntette a kocsik árusítását hetekre, mert nem volt homologizált típus amit eladhattak volna.

Voltak OEM-ek, ahol okosan csinálták és időben elkezdték a melót. Ők tudtak árusítani WLTP-re homologizált típusokat amikor életbe lépett az új szabályozás.

(#14898) npera válasza Gabibácsi (#14896) üzenetére


npera
újonc

Én a gyerekeknek el fogom magyarázni, hogy ez k*rva veszélyes és csak úgy lehet csinálni ha én is ott vagyok. De addigra szerintem betiltják, itt jövőre alighanem már nem is lehet majd vásárolni. Át akarnak állni a lézershowra.

Én egyféle tüzijátékot kedvelek, ami kettő. Az augusztus 20-i jó és szép. Meg a CIWS éjjel. Az is jó és szép.

(#14899) Gabibácsi válasza npera (#14898) üzenetére


Gabibácsi
tag

És ez petárda volt ami már rég illegális.

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#14900) WiZARD válasza npera (#14897) üzenetére


WiZARD
addikt

Valakitől olyan spekulációt is hallottam, hogy a VW csoportot szándékosan szivatja a német állam a WLTP engedélyek kapcsán, hogy így harcoljon ki magának jobb pozíciót, és tudja növelni a részesedését a cégben...
(Hogy ennek van-e alapja, azt passzolom)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.