Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14351) zetor2000 válasza FőDudu (#14350) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem azért a nyelvek szépségeit még finomítgatják. Mert amit a Google angolról magyarra fordít, az se mindig perfekt, ső, néha oltári f*szságokat fordít. De más nyelvekről, pl. olaszról egész érthetően fordított - egy festék használati útmutatót.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14352) Jahno válasza zetor2000 (#14348) üzenetére


Jahno
őstag

Aztán Facebook mögött van elég bejövő adat, mert milliószám töltenek fel képeket, számítási kapacitás is akad mögé, utána meg a mesterséges intelligencia úgy belekeveredik saját magába, hogy a világról nincs fogalma.

(#14353) npera válasza FőDudu (#14338) üzenetére


npera
újonc

Bezzeg oket nem szorongatja a katalizator meg a kornyezetvedelmi vizsga

Az USA támasztja a legnehezebben elérhető emissziós normákat, csak szólok. A kaliforniai spéci korlátozásokat és diagnosztikai követelményeket nem móka és kacagás teljesíteni.

(#14354) FőDudu válasza zetor2000 (#14351) üzenetére


FőDudu
addikt

Nyilvan a magyar lesz az utolsok egyike - a vilagnyelvek meg az elsok.
Epp ezeket demeoztak. Arab/kinai/angol/nemet (spanyol nem remlik).

FőDudu

(#14355) Jahno válasza FőDudu (#14350) üzenetére


Jahno
őstag

És ez biztos AI? Nem kell sem intelligencia, sem gondolkozás, sem döntési folyamat, csak egy digitális szótár. Majd max. megnézem ezt is, képekkel és felismeréssel foglalkozom, meg lengyel ismerősök sírnak, hogy azokkal a fajta nyelvekkel semmi sem boldogul. Miközben a képfelismerő algritmusok egy sima almát vagy fényképezőt több 10%os eséllyel basznak el.

Nézz meg egy debugot, pár dolog teljesen jól megy, aztán meg nagyot zakózunk mikor a közelében nincs. Flickernél egyszerűbben tudod ellenőrizni, itt meg mikor mi:

(#14356) FőDudu válasza npera (#14353) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor ezekbe a 40-50 eves romokba hogyan raknak LS3 motort?
Ott tuti nincs katalizator :)
Az mar nem megy el OT-nek sem a kicserelt motorral...

Beleolvasva a linkelt wikis cikkbe, elsore ugy tunik 94 utani cuccokrol szol az egesz program.
Azaz az az elottiekkel azt csinalnak amit akarnak. Gondolom innen jon a felujitunk egy romot trend...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#14357) zetor2000 válasza FőDudu (#14354) üzenetére


zetor2000
senior tag

Kínait pont nem, mert blokkolják a szolgáltatásaikat... :)

De volt cikk, hogy egy MI kommunikált a készítőkkel angolul, majd megtanult egyszerre egy nyelvet, aztán egy másikat. Aztán "simán" fordított a két nyelv közt.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14358) zetor2000 válasza Jahno (#14352) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azért ők sem unatkoznak, csak más a prioritás. Szerintem ott mindenféle arcfelismerés megy, hogy a fekete embert ne kínainak, a kínait ne vietnáminak ésatöbbi ismerje fel. De persze lehet, egy csoport ott is nyelvi dolgokkal foglalkozik.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14359) FőDudu válasza Jahno (#14355) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom, hogy a hangfelismeres mennyire AI - valami tanulasos rendszer van mogotte, hiszen a felhasznalok inputja alapjan tokeletesiti a felismerest. Ketlem, hogy hangminta alapu lenne.

FőDudu

(#14360) npera válasza -NoVa- (#14349) üzenetére


npera
újonc

Az a baj, hogy egy szűk dionüzzoszi hordóból fotelből okoskodsz csak. Ettől olyan cső a látásod.

Nekem is pici ablak van csak a portán, éppen rálátok a sorompóra. Mondjuk így nem csinálok nagy bajt.

(#14361) Jahno válasza -NoVa- (#14349) üzenetére


Jahno
őstag

Te nem értesz hozzá, csak a gombokat nyomogatod.

(#14362) npera válasza FőDudu (#14359) üzenetére


npera
újonc

Output alapján inputot? Egy akusztikus rezonátorral? Amiből hangmintát vesz? Alakul ez, lassan összerakjuk. Kis méretű elemekből kell építkezni.

(#14363) Jahno válasza FőDudu (#14359) üzenetére


Jahno
őstag

Erről már írt Nova, mikor odakint Svejcba' magyarul keresett a telefon. Nekem az lenne jó, ha a Face tanulna, de esélyt sem adnak rá, nem is érdekli az egészet. Addig meg csak szar marad képfelismerésestől mindenestől. Pedig milyen régi hír, hogy akkor is tudja pizza van a képen, ha nincs aláírva. Kivéve, mikor fegyvernek nézi, akkor azt sem tudod mit törölt és hol :-D

(#14364) FőDudu válasza npera (#14362) üzenetére


FőDudu
addikt

Szoval ha el tud beszelgetni onmagaval akkor kesz is vannak? :)

FőDudu

(#14365) hobizoli válasza npera (#14307) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez olyan orrnehez lesz ettol a V8-tol, mit a sar…
azt lehet tudni, hogy ez a L3 alublokkos motor mennyi kg is?

amúgy az a 300lo, amit ez a V8 tud, egy 1.8-s motorból eleg konnyen kihozhato megfujva ~1.2-1.3bar-n
a kovidogo + 4340-s H-beam hajtokar nincs hozza 1kUSD se (egyutt)

belegondolsz a mk7 Golf R 310 lo 2 literbol, es azt megbontas nelkul fel lehet tolni stabilan 450nyiha fole
de a Mitsubishi Lancer Evo-bol is volt gyarilag FQ400-s modell is utcara

több drón kell ;P

(#14366) Jahno válasza npera (#14362) üzenetére


Jahno
őstag

Ami egyszer bemegy, az valahol ki is jön. Különben elnyelné az univerzumot, meghízna és jól kipukkadna. El is jutottunk a lufihoz :-D

(#14367) FőDudu válasza Jahno (#14363) üzenetére


FőDudu
addikt

Errol lemaradtam.
Mit keresett magyarul?
Google vagy valami mas kereso?

Nekem tatozkodasi orszag alapjan keres.
Epp most tunt fel, hogy Foton google.hu itt meg google.si a default kereso oldal.
Annak megfeleloek a talalatok is.

FőDudu

(#14368) Jahno válasza FőDudu (#14364) üzenetére


Jahno
őstag

Arra már volt csúnya példa a világon,csak számítás kellett hozzá és a fejlesztői is meglepődtek. Mondom, sok opciós, de egyelőre jó lenne egy képet rendesen felismerne,aztán ugorhatunk nagyobbat.

(#14369) npera válasza FőDudu (#14350) üzenetére


npera
újonc

Ami szót keresel az a robosztus vagy valami szinonímája. Tutira vannak próbaüzemben ilyen megoldások, de a találati arány még igen tág szórásban futhat. A szinkronfordítás nem véletlenül megy élő ember tolmácsokkal és nem egy számítógéppel. Ha számít, hogy milyen megbízhatóságú a cucc, akkor az még odébb van. Az, hogy a fiad egy mobillal bohóckodik az nem ugyanaz, mintha ASIL-D szintű megbízhatóság kell.

Nem véletlenül nincs még publikus üzemben level-2 AD megoldásnál jobb. Protó van jobb, de nem merik még kiadni. A Teslát most ne keverjük ide, hogy volt pofájuk az alfa kódos szarjukat kiadni Autopilot néven.

(#14370) Samott válasza hobizoli (#14365) üzenetére


Samott
addikt

525 volt az a 300 lo az LS3-bol, ha jol emlekszem.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#14371) FőDudu válasza npera (#14369) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha jol tudom pont ezt varialtak meg a Skype-ban miota atvette a MS.
Elotte tan p2p volt az adatatvitel - most meg atmegy egy koztes szerveren ami gondolom lehallgat/tanul/stb...

Valoszinuleg a felhasznaloi bazis az ingyenes tesztalany. Erre nagy osszegben mernek fogadni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#14372) npera válasza hobizoli (#14365) üzenetére


npera
újonc

Flyin Miata.

Tanner told us the V8-powered ND Miata uses a Chevrolet Performance LS376/525 crate engine, a 6.3-liter LS3 with an upgraded cam that pumps out 525 crank horses at 6300 RPM along with 489 lb.-ft. of torque.

What's the weight penalty? This exact Miata weighs in at 2592 lbs. ready to drive with a full tank of gas, with 53.4-percent front, 46.6-percent rear weight distribution. For comparison, the same car weighed 2328 lbs with 52:48 distribution when it was stock.

119 kg plusz ha nem rontottam el a számítást. 0,92%-al több tömeg jut előre a V8-al. Szerintem nekem nincs több kérdésem....

(#14373) Jahno válasza FőDudu (#14371) üzenetére


Jahno
őstag

Én még mindig nem próbáltam ki, csak Sipi írt róla. Remélem jobban tanul, mint a képfelismerős cuccok, aztán ha visszakérdeznek akkor behúzza az adatbázisba. Képfelismerő AI az faejű, nem is akar tanulni. Szóval szar, de ezt már mondtam :-D

(#14374) FőDudu válasza Jahno (#14373) üzenetére


FőDudu
addikt

Van egy olyan erzesem, hogy a publikusra kirakott kepfelismeros algoritmusok nem olyan hatekonyak mint amiket nem veletlenul tartanak titokban.

Amit fentebb is irtam, ha jol tudom a Skype mar nem p2p, hanem atmegy egy koztes szerveren - vajon miert :)

Ezert is mondtam, hogy egyszeru felhasznalokent kb fogalmunk sincs hol tart ma a hangfelismeres/AI/kepfeldolgozas.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#14375) Jahno válasza FőDudu (#14374) üzenetére


Jahno
őstag

Azzal meg mire megyünk? És miért tartaná titokban, ha el is lehetne adni? Akkor nem lesz soha egykatitntós fotószerkesztőm? De ha nagyon meg szeretnéd nézni belülről, akkor van munkaerőfelvétel és még csak nem is itt putri magyarhonban kell csapatnod. Na?

(#14376) FőDudu válasza Jahno (#14375) üzenetére


FőDudu
addikt

Eszteket meg Svedeket kihagynam.
Mindket 'skype' irodaban van ismeros :)

FőDudu

(#14377) npera válasza FőDudu (#14356) üzenetére


npera
újonc

Akkor ezekbe a 40-50 eves romokba hogyan raknak LS3 motort?
Ott tuti nincs katalizator :)
Az mar nem megy el OT-nek sem a kicserelt motorral...

Ééééés nem.

All emission-related components and settings must conform in all material respects to those of one previously certified configuration. Therefore, all part numbers for the emission-related components of a fully assembled kit vehicle or complete kit car package must match or be traceable to the numbers specified in the application for certification of a previously certified configuration.

valamint

All catalytic converters, oxygen sensors, and charcoal canisters must be new, original equipment parts.

(#14378) zetor2000 válasza FőDudu (#14374) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, ott tart, hogy azt, hogy hwsw.hu azt sehogy nem adod be a google hangfelismerőnek. Az ért mindent, csak azt nem, amit mond neki az ember. Há duplavé ess duplavé, semmi, vagy bénán beírja, hogy d u p l a v é... betűkkel. vagy leginkább értelmetlenséget.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14379) FőDudu válasza Jahno (#14375) üzenetére


FőDudu
addikt

Azert, mert a MS nem jotekonysagi alapivany :)

FőDudu

(#14380) Samott válasza zetor2000 (#14378) üzenetére


Samott
addikt

Viszont mar evekkel ezeltott talalt nekem modelvasut boltot ujbudan. Magyarul.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#14381) Jahno válasza FőDudu (#14379) üzenetére


Jahno
őstag

Nem is az MS benne a piacvezető. De mondom, meg lehet nézni fizetős meg "titkos" termékeket is. Ennek ellenére nem értem miért lenne jó a Facénak és a többieknek hibás algoritmust használni, amivel mindenki szopolik és egy almát sem mindig ismer fel rendesen.

(#14382) zetor2000 válasza Samott (#14380) üzenetére


zetor2000
senior tag

:) Van, amire működik, de nem mindenre.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14383) Jahno válasza Samott (#14380) üzenetére


Jahno
őstag

És mozijegyet a Duna plázába, vagy miképpen volt a klasszikus? Lassan már működni is fog :-D

(#14384) hobizoli válasza Samott (#14370) üzenetére


hobizoli
nagyúr

1:36-nal az ujsagcikk prospektusban 300lo volt csak irva
de az mondjuk csak 4.9 V8 meg Ford motor

szerintem 2WD-re amúgy tok mind1 mar, mert ~300lo korul mar eleg szopo tud lenni a vezetessegito technikak nelkul

több drón kell ;P

(#14385) FőDudu válasza npera (#14377) üzenetére


FőDudu
addikt

Igy mar vilagos.
Akkor lehet ezert nem Kaliforniaban vannak :)

FőDudu

(#14386) Jahno válasza FőDudu (#14376) üzenetére


Jahno
őstag

Képfelismerő. Akad NewYorktól Szingapúrig sok minden.

(#14387) FőDudu válasza Jahno (#14381) üzenetére


FőDudu
addikt

Mar vagy 20 eve szorakoztunk a Dragon Naturally Speaking termekkel (pont a forditottja), elotte meg valami IBM termek remlik, de az mar tenyleg kurva regen volt.

Es megis ment benne a 'dictate to word'....
Siman irta a levelet amit diktaltam.

FőDudu

(#14388) FőDudu válasza Jahno (#14386) üzenetére


FőDudu
addikt

Kepekhez/fotozashoz - meg ugy kb. barmilyen vizualizaciohoz hulye vagyok.
Se rajzolni nem tudok, se rendes terlatasom nincs a dolgokhoz.
:)

FőDudu

(#14389) Jahno válasza FőDudu (#14387) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor ma miért nem megy simán?

(#14390) FőDudu válasza hobizoli (#14384) üzenetére


FőDudu
addikt

Bennem is felmerult, hogy rwd auton hogy akar 525LE-t levinni az utra?
Ha meg soha nem probalja ki, akkor elbaszott 9 honapot egy tanulmany autora...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#14391) Jahno


Jahno
őstag

Csak emlegetni kell a történelmet:

"sose felejtem el amikor MP beküldte a botot valamelyik irc csatira és kérdezték tőle hol van Aga
mire a bot válaszolt, hogy az asztal alatt Petrossal azon vitatkoznak kinek nagyobb
ehh, régi szép idők "

És ezt telefonba diktálva írta valamelyik énje :-D

(#14392) FőDudu válasza Jahno (#14389) üzenetére


FőDudu
addikt

Magy az csak nem magyarul.

En nem hasznalom, de par honapja probaltam gugli fele asszisztenst a telefonban es az siman megcsinalt mindent amit mondtam (create reminder, open browser, set up an alarm, send e-mail to...).

Messze nem tokeletes, de amit vartam azt tudta.
Igaz az alarmot nem tudja torolni - megnyitja az appot es kapcsoljam ki manualisan :)

FőDudu

(#14393) npera válasza FőDudu (#14390) üzenetére


npera
újonc

Hát nem egyfolytában 525 lóerő, hanem az a csúcsa a görbének. Lehet 30 lóerő is, ha picit adsz gázt és alacsony a fordulatszám. Azt pedig simán le lehet vinni. Hacsak nem a csúcsteljesítményhez tartozó fordulatszámon teljesen nyitott fojtószeleppel indulsz el (ami lássuk be ritka eset), akkor jóval kevesebb a teljesítmény és azt még le lehet vinni. Mire eljutsz arra a fordulatszámra, ahol már jár az 525 paci addigra talán már lesz tapadás is.

Vannak ennél jóval erősebb RWD autók is és elég szépen be tudnak tapadni. Mint Démon Hill szegény.

(#14394) hobizoli válasza npera (#14393) üzenetére


hobizoli
nagyúr

E30-s PNV-ben egy "csak" 3.8-s 360 paripas M5 motor is kb ott megy keresztbe mar, ahol akarod... meg kb ott is ahol nem

több drón kell ;P

(#14395) zetor2000 válasza FőDudu (#14392) üzenetére


zetor2000
senior tag

Év elején volt valami demójuk, hogy a csaj szeretett volna fodrászhoz menni, időpontra. A google asszisztens telefonált, nyekergett a fodrásznak, de foglalt időpontot.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#14396) Jahno válasza FőDudu (#14392) üzenetére


Jahno
őstag

Próbáld ki rendesebben.

(#14397) Jahno válasza FőDudu (#14388) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, de akkor minek kell időnként exkatedra akkora megmondásokat kijelenteni, mint szürke szamár a ködben?

(#14398) FőDudu válasza hobizoli (#14394) üzenetére


FőDudu
addikt

Igen. Vagy tojassal a pedal alatt jar, vagy kanyarban konnyen eldobja a hatuljat.

Lehet van ra Beginner/Normal/Expert/'Ludicrous' kapcsolo :)

FőDudu

(#14399) Jahno válasza zetor2000 (#14395) üzenetére


Jahno
őstag

Ez a fodrász sem Weybridgbeben van vidéken :-D

(#14400) FőDudu válasza Jahno (#14397) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd terjunk vissza ra 10 ev mulva :)

Mar most is van mindenfele kepjavito lofasz meg a Google Photosban is, ketlem hogy az ido mulasaval ne lenne elore lepes.

A vakubuziknak is ott az AI-os Arsenal. Nem fundolnak a Kickstarteren ha nem lenne ra igeny.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.