Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11920) Bujdy81 válasza FőDudu (#11794) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Az ilyen emberek szoktak hirtelen szivhalalban varatlanul elhunyni." Ezzel nem értek egyet.

A hirtelen szívhalál pont azokra igaz - akik egyrészt hajlamosak rá*, másrészt - akik hirtelen, nagy intenzitású mozgással járó sportot csinálnak. Foci - pici lötyögés, pici sprint -, jégkorong - 2-3 perc ülés a padon, majd 100%-on pörgés 40-60 másodpercig. De akár az emelők is ilyenek lehetnek
Illetve azokra, akik hosszabb távon nyomnak 100% közeli terhelést. Pl. kajak-kenu, 2-3-5 percig tartó, sprint jellegű számok. De ott is inkább azok, akik nem csak a saját súlyukat mozgatják (pl. 800-1500 méteres futók), hanem valami mást (hajót, bringát, stb).

Az én példám: nekem futás közben a csúcs pulzusom 192. Pár pillanatig. A kardiológus szerint 155 fölött ne menjek. 158-160 körüli pulzussal bírok kb. 2 órát. Nagyatádon a 6 órás bringán 143 volt az átlagpulzusom. Ha felvittem volna akár csak 148-150 köré, akkor nem érek végig, mert előbb eléhezek!

Szóval az ultrával inkább abban lehet meghalni, hogy sok-sok óra tekerés után elfárad iszonyatosan az ember, mind fejben, mind testben, nem figyel és nekimegy a fának...

*Kardiológus mondta, hogy ha elkezdek olyan módon sportolni, hogy rálépek a hirtelen szívhalálhoz vezető úton, akkor is elég 6 havonta eljárni kontrollra és amikor azt mondja a doki, hogy "ennyi volt", ha abbahagyom, akkor a folyamat még visszafordítható. A híres sportolóink közül, akkor meghaltak fiatalon több is járt nála, többször is és mondta, hogy évekkel a halál előtt már nagyon látszott a szívükön, hogy időzített bomba... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.