Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12501) npera válasza Gabibácsi (#12500) üzenetére


npera
újonc

Legjobb a híd (víz felett, legalább 40 méter magasság) és vonat. Minimális veszélyt jelent másokra és majdnem tuti, hogy megdöglesz.

Egy képzésen beszéltem egy kiscsajjal, akire majdnem ráesett egy öngyilkos. Kocogott egy edzőösvényen és az Angeredsbron nevű hídról oda esett az öngyilkos. Előtte csattant a betonon pár méterrel.

Mondjuk arról a hídról lehet úgy is ugrani, hogy a vízbe essél, az nem olyan veszélyes a futókra. A másik híd a tengernél szintén praktikus, ott 45 méterre megy a folyó felett. Ha hanyag módon ugrasz, akkor ott is lehet sétálók közé esni, ami igazából elég önző dolog.

Ha valami transzformátornál húzol ívet akkor az is elég érzéketlen módja a távozásnak, mivel egy csomó háztartás marad áram nélkül.

Ha ilyesmin gondolkodtok, akkor a fentieket tudom javasolni.

(#12502) Jahno válasza npera (#12501) üzenetére


Jahno
őstag

Van pár vasutas haverom, aztán nyilván ott is akad fél ezrelék kivétel, amit nem értenek.

Trafóból meg jót kell választani, pár 100-1000 amper még lehet simán üzemi terhelés is és csont nélkül kibírja :-D

Vonatos haver mondta, hogy telibevertek egy sínen sétáló fickót és persze koppant nagyot, aztán megállás után a rendőrök sem találták fél napig. Már mindent bevetettek a környéken, 2 nap múlva lett meg a kórházban, mert csávó véresen saját lábán beállított a pár kilométerre lévő körzeti dokihoz, hogy azt hiszi elütötte egy vonat. Haversrác is magyarázta, hogy majdnem képtelenség ennyivel megúszni, aztán mégis.

Vonattal meg az a baj, hogy szinte 100%os megoldást kínál, csak fenének kínozni a pilótákat? Igaz lassan már megszokott dolog lesz felöklelni valakit.

(#12503) BobaHWSW válasza Samott (#12488) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Erre nehez kulturaltan valaszolni....miaf...

(#12504) npera válasza Jahno (#12502) üzenetére


npera
újonc

Skandináviában elég komoly mennyiségű öngyilkosság van, a kifelé sugalmazatt imágó ellenére komoly problémáik vannak az embereknek.

A norvég kolléga összes iskolai haverja kinyírta magát például. Jó, az Norvégia valami durvább zugában egy zsákfalu volt, de akkor is elgondolkodtató. Ne gyertek ide, ha jó dolgotok van. Ja, Phülöp már elcseszte, ő idejött. Neki már késő.... :C :Y

(#12505) npera


npera
újonc

Nova, elkezdtem letisztázni a listát a Tarot vázhoz.

Csak a lényegesebb dolgok:

FC 20x20 mm és van rajta OSD, áram szenzor és PDB is. És f4-es.
ESC. Tud DSHOT600-at, 12A és teljesen meztelen.
FrSky XM+ vevő.
UBEC 5V 3A.

Ha az FC működik, akkor lesz OSD-m akksi feszültséggel és egyből jön belőle a delej az ESC-be is. Nem kell torony. Akkor van rá esély, hogy betaknyolok mindent a vázba. Az ESC-k kis aranyosak az 1.2 grammos tömegükkel, még akkor is ha erre majd jön a szigetelés, hogy ne húzzak ívet a karbon vázzal.

Ha ezt megküldöm a 3S akksival, akkor a Totalcar szójárásával élve "odébb tud állni"....

(#12506) npera


npera
újonc

Picit feltöltött C4 Corvette. Anyu teljesen rendben van 3:24 körül.

(#12507) FőDudu válasza npera (#12504) üzenetére


FőDudu
addikt

Marmint meghalni se menjenek oda, nemhogy ott elni :)
Rontanak a hiredet a buggyant magyarok...

FőDudu

(#12508) scaurus válasza BobaHWSW (#12416) üzenetére


scaurus
újonc

Na, ez volt a Wave 2-ben kapott csomagban:

Csak az Old Iron King dobozt bontottam ki:

Még mindig hiányzik csomó minden, a Wave 3-ra maradtak ezek:
- az általam rendelt "add-on"-ok közülük a Vordt of the Boreal Valley és Double Sided Gaming Tiles,
- valamennyi "stretch goal" (a Wave 1-ben csak és kizárólag az alapjáték jött).

Kár, hogy az alapjáték a gyári szabályokkal nem nyűgözött le, elég vegyesek az érzelmeim.
Mivel sokan azt írták (pl. BoardGameGeek-en), hogy házi szabályokkal feljavítható, valószínűleg kénytelen leszek azt tenni (vagy majd a komplett pakkot elpasszolni).

Ami vitán felül áll, a minik jól néznek.

(Ezért tartok az Okko Chronicles játék előrendelésétől is, jól néz ki, a minik és grafika hozzák a képregény hangulatát, csak a játékmechanika a lényeg, ugye, mert hiába szép, ha nem jó...)

Asszem' a Dark Souls volt a harmadik és egyben utolsó Kickstarter társasjáték project, amit támogattam, ráérek majd beszerezni, ha már megjelent ÉS vannak mértékadó kritikák is.

"morci mellszobor koma" (Raynes)

(#12509) BobaHWSW válasza scaurus (#12508) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Eleg kiraly.:) Koszi a fotot es a leirast.

Nalunk sajnos nem aratott egyertelmu sikert. Tul komplikalt es tul lassu volt de nekem bejott azert. Nektek jo jatekot azert, hatha pont beletrafaltok.:)

(#12510) npera


npera
újonc

Nürburgringen kompiláció.

Van, aki simán csak feladja kanyar előtt és pánikfékez, aztán bele a korlátba. Az elején páran valami elképesztő lassú sebességnél csukják le a kocsit, ez már-már művészet.

A Seat Ibiza olyat fékez a korlát előtt, hogy csak na, de még így is majdnem fejre rakja a kocsit a becsapódás erejével. Csodálatos emberek.....

(#12511) zetor2000 válasza Jahno (#12473) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hardveraprón 2x (huszonezer) pénzért már mennek Redmi Note 3 / Note 4ek, ezekben tuti van infra. A töltögetés az olyan, hogy a távirányítóba is kell elem, igaz, ritkábban kell cserélni. Amúgy önmagában egy ilyen cirka 1-1,5 hétig bítja 1 töltéssel, ha se Wifi, se BT, se SIM, se semmi más, csak az android oprendszer fut.
Ami egy ilyen cucc mellett szól, hogy a Galaxy Universal Remote app-pal univerzális távirányítót össze lehet legózni. Megtanítasz / kiválasztasz 2-3-x készüléket, és csak a szükséges gombok vannak a my remote felületen. Pl.
TV be/kikapcs, hangerő + / -
DVD bekapcs, play / pause, menü, 4 nyíl
Kábeltv szolgáltató beltérije ki/bekapcs, csatorna fel / le, menü
Rádióerősítő csatornák, memória, bemenet, hangerő fel/le
klíma ki/be, hőfok
De más termékeket meg IPn lehet vezérelni, akkor ahhoz is jó lehet. Persze anyóst beidomítani ilyenre... :)

Mondjuk katódsugárcsöves tv-t is kapni ennyiért, aminek van távja.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#12512) eattila válasza npera (#12506) üzenetére


eattila
csendes tag

Az kesobb is rendben van

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#12513) Phülöp válasza npera (#12504) üzenetére


Phülöp
addikt

én vagyok annyira antiszociális, hogy itt érezzem jól magam :]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12514) Jahno válasza zetor2000 (#12511) üzenetére


Jahno
őstag

5-10 évente cserélem az elemet a távrinyában, szóval értem én a kütyüt, de lehet mégsem. 13ezer volt faluban egy Sony, aminek nem volt távirányítója így lehet a végén TV-t veszek. Majd lesz valami.

(#12515) eattila


eattila
csendes tag

Mobilapp valami nem megfelelo token ize miatt nem tud adatot kuldeni ... Fura.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#12516) Phülöp válasza eattila (#12515) üzenetére


Phülöp
addikt

reggel óta itt is

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12517) eattila válasza Phülöp (#12516) üzenetére


eattila
csendes tag

Koszi. Ph-n csak ezt a topicot nezem :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#12518) Sipi-


Sipi-
tag

Elkezdtem kiborítani a bilit. Mexikói kolléga munka címén ímmel-ámmal végzett valamit, de az elvégzendő munka kb. harmadát. De az ellenőrző scriptet igyekezett átb*szni. Megnéztem felokosított scriptekkel 20 site upgrade-jét és mindegyikben rohadt sok hiba volt. Melléraktam kontrasztnak egy magyar kolléga random kiválasztott 10 upgrade-jét: hibanélküliek.
Főnök azt mondta, hogy ennek következményei lesznek...
Indián kolléga munkája kicsit jobb, kb. 60-70%-os, de azon is van rendesen melózniavló még.

KÍváncsi leszek a jövő hétre :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#12519) Jahno válasza Sipi- (#12518) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk ezekkel semmit nem bírnak kezdeni, anyaválallat fölénk tolja és kész, itt a nagyfőnöknek még van főnöke, de szerintem az is már csak a számokra kíváncsi, visszafelé információ az nulla.

(#12520) Jahno


Jahno
őstag

Holnap késő du/este ki jár Dunakeszi felé? Lassan HWSW talinak hívjuk. Lesznek ott jó arcok és én.

(#12521) qnadam válasza zetor2000 (#12511) üzenetére


qnadam
veterán

huszonharmincezerért már 40" plazmát is kapni. azért ne essünk már túlzásba...
viszont Jahno telefonja már alapból tud ilyet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12522) qnadam válasza Jahno (#12514) üzenetére


qnadam
veterán

mekkora tévét vennél meg milyet?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12523) Jahno válasza qnadam (#12522) üzenetére


Jahno
őstag

32es occsó LCD, vagy akármi.

(#12524) qnadam válasza Jahno (#12523) üzenetére


qnadam
veterán

az nincs.
vagyis de, csak gyógyítani kell a háttérvilágítását.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12525) Jahno válasza qnadam (#12524) üzenetére


Jahno
őstag

Még lehet Tumorék is meghákolják. De majd valami lesz, lehet elég a pinyóban körbenéznem :-D

(#12526) qnadam válasza Jahno (#12525) üzenetére


qnadam
veterán

nem kizárt. megfelelő gombnyomkodásra megmondja a saját hibakódját, ami szerint a háttérvilágítás nyűgös. a hibát ennek ellenére ki tudja írni, tehát még működik. csak a saját védelme letiltja, állítólag javítható. sharp aquos amúgy.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12527) npera


npera
újonc

(#12528) qnadam válasza npera (#12527) üzenetére


qnadam
veterán

általában nem tudom, de Niki Lauda meg Gerhard Berger szerintem tud.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12529) JonesC válasza qnadam (#12528) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ők másik osztrálok :)

(#12530) ncc1701 válasza npera (#12527) üzenetére


ncc1701
veterán

Akker, mindenki rossz sávban megy. :)

(#12531) FőDudu válasza ncc1701 (#12530) üzenetére


FőDudu
addikt

Amikor balra bement a korforgalomba, majd ott jobbra be a belso savba .....
Neztem mint a legy... :Y

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#12532) FőDudu


FőDudu
addikt

Ideje volt leszedni a Mandarinokat. Mindkettot. :)
Lehet kiutetve tobbet teremne - igy dezsaban erre futotta.

Lassan megjon ide is a tel - bar a hatterben meg viragzik a pitypang....
De mar csak 11 fok van ma.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#12533) eattila


eattila
csendes tag

Mevolt a mai disznótor. 3-ra végeztünk. Majdnem mindenből kolbász lett. Néhány csülköt és karajt, meg a hurkát és a disznósajtot kivéve. Tepertő is fasza lett.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#12534) npera


npera
újonc

(#12535) npera válasza eattila (#12533) üzenetére


npera
újonc

Jáj.... De hiányzik a friss sült vér aznapi hajnali kenyérrel és kovászos uborkával.

(#12536) FőDudu válasza npera (#12535) üzenetére


FőDudu
addikt

Telen honnan volt a kovaszos?
Vagy nem telen vagtatok disznot?

Egyebkent epp most teszi be a nejen a sutobe a veres hurkat.

Karacsonyi vasar is megnyilt.

FőDudu

(#12537) npera válasza FőDudu (#12536) üzenetére


npera
újonc

Talán valami október volt, jó régen. Dombiratoson. A sarokban lent. Csanádapáca mellett.

(#12538) FőDudu


FőDudu
addikt

Gyereknek vettunk 15 meteres ledfuzert. Most a meglevo kb masik 100 meterrel varialnak, hogyan es hova rakjak. Szomszed olasz gyerek is megjelent - csodalkozom, hogy milyen konnyen megertik egymast.
Tanul a fiam olaszul, de nem sejtettem, hogy masfel ev utan ilyen konnyeden beszeli is.

Lassan nekem is le kell szednem a padlasrol a teli dekoraciot. Van vagy 50 meter cso. Az a szokasos, kisujj vastagsagu atlatszo cso amit a vegen megtaplalva millio fele vilagitast lehet varialni. Van hozza tarto is - az ilyen 2m hosszu U profil amibe ezt a csovet be lehet preselni es akkor szepen egyenesen megy. Kerites tetejere idealis. Nejem meg latott valahol egy vilagito szarvast is - kertbe pont jo lesz. A vegen elmondhatjuk, hogy amerikanizalodunk (remelem nem).

Horvatoknal a hegyen feldiszitettek a templom tornyat - szepen vilagit egesz ejjel.
Kezdodik az unnepi keszulodes.

Salajekkal azonban nem akarok versenyezni.
Kollegak jartak ott. Utos.
Zagrabbol kisvasuttal erheto el, kb fel ora.

Mult heten talaltak olyan csalad barat hotelt is ahol a gyerekeknek kulon konzol szobak vannak :)
Eletkoronkent lebontva - mindegyikben tobbfele konzol es egyeb elektronikus jatekok a megfelelo kezelo szemlyzettel. Es nem is draga. Es tengerparton van, szoval nyarra is jo lesz.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#12539) FőDudu


FőDudu
addikt

Autos tema:
Mi a gyanus az alabbi kepen?

Igen. Van kormanya (es nincs lo elotte).
Elektromos hinto.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#12540) npera


npera
újonc

Osztrálok. Rögtön az elején durván nyitnak, de utána sem lesz sokkal jobb.

(#12541) npera válasza FőDudu (#12539) üzenetére


npera
újonc

Tesla motorral?

(#12542) FőDudu válasza npera (#12541) üzenetére


FőDudu
addikt

Fene tudja . Porsche terepjaro huzta az utanfutojat.

FőDudu

(#12543) FőDudu


FőDudu
addikt

Nonstop karacsonyi zene:
Northpole.radio.net

FőDudu

(#12544) Samott


Samott
addikt

Ha mar Tesla:

[link]

Hoovie eladja a sajatjat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#12545) Grillo


Grillo
senior tag

Jánosúr kérem, a telefonját vegye fel.
Merre vagytok?

(#12546) FőDudu válasza npera (#12540) üzenetére


FőDudu
addikt

Kezdem erteni miert nem fogadjak el Boba jogsijat...
Ehhez valoban ujra kell vizsgazni...

FőDudu

(#12547) BobaHWSW válasza FőDudu (#12546) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Haha :D

(#12548) Jahno válasza Grillo (#12545) üzenetére


Jahno
őstag

Én itt. Gömbibát sosem tudni, lehet mégis szó fogadott a lányoknak, akikkel boltoltam a ház előtt.

(#12549) Phülöp válasza FőDudu (#12546) üzenetére


Phülöp
addikt

az egy másik ország, igennem?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12550) Phülöp válasza npera (#12535) üzenetére


Phülöp
addikt

ugyanez kovászos uborka nélkül még inkább

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.