Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Az előző topik ([link]) átlépte az 5000-es határt, itt a folytatás.

Milyen a vonalam minősége, milyen internetkapcsolatom lehet?

A modemben meg lehet nézni a vonal minőségét, ehhez be kell lépni a modembe. Ha a modem és a gép között router van, azt el kell távolítani és a modemet közvetlenül a géphez kell kötni. Ezután a modembe be kell lépni, amit a következő módon lehet megtenni:
A böngésző címsorába (ahova a neten található oldalak címét kell beírni) be kell írni a modemnek megfelelő IP címet, majd enter. Az IP címet az alábbi [link]en lehet kideríteni, itt az esetleges felhasználói név és jelszó is fel van tüntetve.

A modemben az alábbi infókat kell keresni: /by Etzel

attenuation (csillapítás)
53 dB -ig ~4M
48 dB -ig ~6M
38 dB -ig ~10M
25 dB -ig ~15M
.....
Tehát minnél kisebb, annál nagyobb a várható sebesség

SNR érték minnél nagyobb, annál jobb a vonalminőség:
6dB alatt: nagyon rossz, használhatattlan
7dB-10dB gyenge, de használható
11dB-20dB jobb, de szakadozhat bizonyos sebességeken
20dB-28dB ez már nagyon jó érték
29dB fölött 100% -os vonal


A modemben található információk utána az alábbi [link]en le lehet ellenőrizni a maximális letöltési sebességet.


Sebesség mérést rengeteg oldalon lehet végezni, ilyen pl a speedtest.net ([link])


Miért nem kapom meg a maximális sávszélességet? /by shabbarulez

A linksebesség az a sebesség amivel a modem és a szolgáltató oldali DSLAM kommunikál. A felhasználó számára a linksebességnek a 100%-a nem hasznosítható, mert az tartalmaz a komminkáció fenntartásához szükséges információkat is(overhead). Ez úgy kb ~13% körül van a legnagyobb csomagméret esetén(ATM , PPPoE, IP fejléc), kisebb csomagméret esetén több. A nettó sebesség - amivel a felhasználó pl. egy letöltés vezérlőnél kiírt sebesség érték során találkozik - a linksebességnek úgy ~87%-a.

Gyakorlatban egy az up to 4-es csomag esetén úgy maximum ~3.8Mbps/220kbps-re elég, vagy kevesebb ha nem bírja a vonal. Az up to 8-as csomag esetén úgy maximum 6.8Mbps/440kbps-re elég, vagy kevesebb ha nem bírja a vonal.

Sebességek összefoglalva: /by shabbarulez

régi 512kbps/96kbps csomag, linksebesség 608/128kbps
új akár 1mbps csomag, linksebesség 1280/128kbps (akár +2.2x/1.0x)

régi 1024/128kbps csomag, linksebesség 1280/160kbps
új akár 4mbps csomag, linksebesség 4480/256kbps (akár +3.5x/1.6x)

régi 2048/192kbps csomag, linksebesség 2560/224kbps
régi 3008/384kbps csomag, linksebesség 3584/448kbps
új akár 8mbps csomag, linksebesség 8096/512kbps (akár +3.2x/2.3x) vagy (akár +2.3x/1.1x)

régi 6144/512kbps csomag, linksebesség 7168/608kbps
régi 12288/768kbps csomag, linksebesség 12288/768kbps
régi 18432/768kbps csomag, linksebesség 18432/768kbps
új akár 18mbps csomag, linksebesség 18432/1024kbps (akár +2.6x/1.7x) vagy (akár +1.5x/1.3x) vagy (akár +1.0x/1.3x)

Öszegyűjtötte: Winner_hun

Szerkesztette: 2007.04.26 - Batman

Samsung Galaxy A54

(#2) H4nG0v3R


H4nG0v3R
csendes tag

4. Az Invitel szolgáltatási területen vásárolt ADSL sávszélessége is növekedni fog?
Az ADSL sávszélesség Invitel primer körzetekben történő megemelésének lehetősége még műszaki felmérés alatt áll. A bővítés időpontja és mértéke nagymértékben az ügyféligényektől függ.
Az Invitel a primer körzeteiben történő esetleges sávszélesség változásokról pontos tájékoztatást fog adni minden meglévő és leendő ügyfelének.

forrás: [link]

www.dxnkave.klepeisz.hu

(#3) rongaucho


rongaucho
tag

Pénteken bementem az Invitel váci Telepontjába, mivel 1 hónapon belül lejár a hűségem és hallottam, hogy új hűségnyilatkozatért kedvezményt ad a cég. No, a kedves ügyfélszolga néni a 80-as évekre emlékeztető stílusban közölte, hogy mivel nekem kedvezményes MAKASZ-os csomagom van (512/96, korlátlan 5900 helyett 5376 Ft-ért erre semmilyen kedvezményt soha nem kaphatok. Igaz, hogy a T-online és a TVnetwork is már 4900-ért nyomja ezet a csomagot Invitel területen, de sebaj, becsüljük meg jól a régi ügyfeleinket... :C

(#4) finest válasza rongaucho (#3) üzenetére


finest
őstag

Küldj nekik egy mailt a központi ügyfélszolgálatra, nekem mindig pár napon belül válaszoltak és kedvezményt is adtak.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#5) rongaucho válasza finest (#4) üzenetére


rongaucho
tag

Kösz, megpróbálom.

(#6) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Én még annyit hozzáfüznék Rent 5002es üzenetére, hogy sok minden befolyásolja azt a 8 Mb/s-es sebességet, mindenhol leirják hogy AKÁR 8 is elérhető lesz. Te meg már mintha annyival is töltenél, nem kötöszködésképp akarom ezt irni, csak jobb a rosszabbra számítani, és aztán kellemesen csalódni!

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#7) Rent


Rent
senior tag

valoszinu viccbol van 18megas adsl csomagja invitelnek
biztos azert, mert a 8at se viszi a vonal.


[Szerkesztve]

(#8) [HUN]Zolee válasza Rent (#7) üzenetére


[HUN]Zolee
senior tag

van csak nem sima ADSL-en :)
sima adsl-nél max összekapcsolt vonalnál lehetséges.

''<[HUN]DrH>valaki mondjon egy tuningolos programot a mivel kocsis képeket tudok tuningoloni.'' https://ferromag.aranyoldalak.hu/

(#9) Reag3nS válasza Rent (#7) üzenetére


Reag3nS
senior tag

nem igazán vagy tisztában a technológia gyakorlatban való felhasználásával :(

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#10) Totyi


Totyi
őstag

Telefonos érdeklődésemre ezt adta a hölgyike :
-lesz emelés(biztosra mondta);márciustól lehet számítani rá.

Úgyhogy már csak várni kell.Múlt héten még nem tudom volt a válasz;úgyhogy mindenképpen bíztató.

(#11) pisti válasza Totyi (#10) üzenetére


pisti
őstag

Király azaz avatar. Valahonnan nagyon ismerős, de most meg nem mondom, hogy honnan.

(#12) Totyi válasza pisti (#11) üzenetére


Totyi
őstag

Yaye mester műve... :) Amúgy vmi animációs filmből van;én is úgy találtam.

(#13) C^^ válasza pisti (#11) üzenetére


C^^
őstag

Volt regen egy bugyuta :D rajzfilm, amiben 4 foldonkivuli lakott egyben. Ugy emlekszem, hogy o volt az egyik (marmint aki az avataron lathato).

Sajnos a neve nem ugrik be.

(#14) Rent válasza Reag3nS (#9) üzenetére


Rent
senior tag

miert is ne lennek tisztaban?

(#15) Totyi válasza Rent (#14) üzenetére


Totyi
őstag

Az adsl-elnek 8 mbit az ELMÉLETI korlátja...afölött már ADSL2-ről beszélünk.Erről bővebben shabbarulez tudna mesélni.

(#16) Rent


Rent
senior tag

gyakorlatilag masik forumon olvasgatva sokan tesztelik mar es lazan viszi 8000kbit felett vmivel.

(#17) Totyi válasza Rent (#16) üzenetére


Totyi
őstag

Igen...most még.Aztán elkezd mindenki tölteni a maga kis 4 és 8 megabitjével;és le lesz terhelve a rendszer.Ráadásul függ a központtól való távolságtól is.

(#18) Rent


Rent
senior tag

demost ennek koze nincs ahhoz hogy a vonal ne birna modemeddel egyutt 8mbitet.

azmas kerdes hogy a 10gigabit main line eleg lesz e a mostani 3,5giga maximalis fogyasztasnal ha 4x savszelt emelnek.

(#19) pisti válasza C^^ (#13) üzenetére


pisti
őstag

Nekem úgy rémlik, hogy vmi PCs játékban találkoztam vele. Asszm point-n-click fajtájú volt és úgy rémlik, hogy jópofa volt, de sajna teljesen elfelejtettem a nevét..... ÁÁÁÁ

(#20) Totyi válasza Rent (#18) üzenetére


Totyi
őstag

demost ennek koze nincs ahhoz hogy a vonal ne birna modemeddel egyutt 8mbitet

Itt mondtad ki...elvben bírja;gyakorlatban más kérdés.
A válasz gombot használd légyszi. ;)

(#21) Rent válasza Totyi (#20) üzenetére


Rent
senior tag

most mind1 hogy filozofalsz, a vonal nagyvaloszinuseggel bir 8mbitet es a modem is, ezt latom mas forumon masok teszjtebol.

a10g es 3g backupnak meg elegnek kell lennie ha most 33% on van kb terhelve a rendszer.

mas szolgaltato mondom ugy emelt 4x esen hogy 95-98% on volt terhelve.

(#22) ArGab


ArGab
őstag

Itt egy táblázat az elérhető sebességekről a központtól való távolság függvényében:
[link]

[Szerkesztve]

(#23) Rent


Rent
senior tag

[kép]

max 3,5gigat eszunk a 10bol jelenleg. enyhen szolva van tartalek.

(#24) Totyi válasza Rent (#21) üzenetére


Totyi
őstag

Még egyet...bírni fogja;de nem mindenkinél.Nálad nem fogja :) ;] Ennyi...ha mindenkinél bírja;akkor jó központja van az invitelnek és a matávnak.Egy egyszerű példa.Sokan panaszkodnak az invitelre;ping;kiesések stb.Itt semmi gond nincs;sőt mindennel meg vagyok elégedve.Ping 30-40 ms;kiesés nem is tudom mikor volt utoljára.Tudod;kinek a pap...kinek a paplan.

(#25) Rent válasza ArGab (#22) üzenetére


Rent
senior tag

mar csak az kene hol vannak a kozpontok pontosan

(#26) Rent válasza Totyi (#24) üzenetére


Rent
senior tag

nekem mindig hibatlan volt a net, min 150, max 240 gb havi forgalommal, 10-20ms ping kozotti fix ertek bix iranyaba. 1x nem szakadt, es nem lagolt. nemtudom itt tokeletes.

(#27) Frenky89 válasza Rent (#25) üzenetére


Frenky89
őstag

jaja

(#28) Troy. válasza Rent (#26) üzenetére


Troy.
addikt

Az utóbbi forgalomért nem hőbörögtek?

.

(#29) Rent válasza Troy. (#28) üzenetére


Rent
senior tag

nem, nem szoltak erte, vagy legalabbis inviteles mailt nem hasznalom, telefonvonalon meg nincs telefon, max mobilon szolhattak volna vagy postan, altalaban 150-170 szokott lenni, de sosem szoltak hoborogtek meg. :D

most jelenleg a decemberi 157,02 a januari 145,04gb on all (bar holvan meg a februar) ;)



[Szerkesztve]

(#30) kozmate válasza pisti (#19) üzenetére


kozmate
tag

Stupid Invaders - Űrdinkák

Kíváncsi leszek hogy alakulnak majd az invitelnél a feltöltések. Még lehet,hogy csomagot is váltok majd valami kisebbre, jelenleg 2Mbit van de egy 4 bőven elég lenne.

(#31) Rent válasza kozmate (#30) üzenetére


Rent
senior tag

hat a 2mbited 512kbit feltoltest fog kapni.

(#32) Nimrod válasza ArGab (#22) üzenetére


Nimrod
addikt

Legalább már tudom, hogy miért emlékszem 12-re. :DDD

(#33) Troy. válasza Rent (#29) üzenetére


Troy.
addikt

Milyen net? /Én azért jobban figyelek a forgalomra.. te mivel méred? /

(#31) 2mbit mellé 512 kbit fog párosulni ? honnan tudod? inside man? :P

[Szerkesztve]

.

(#34) Rent válasza Troy. (#33) üzenetére


Rent
senior tag

kint van invitel weblapjan a tcom teruleten levoknek, nagyonvaloszinu hogy pontosan ugyanugy alakulnak az inviteles teruleten is a csomagok, 2mbitbol 8mbit/0,5mbit

dumeter 3 as progival merem mar evek ota :) havi heti napi bontasra visszalehet nezni kimeno bejovo, es ossz forgalmat, valamint lehet allitani hogy melyik halokartya, vagy dialup connection forgalmat merjen, nekem utobbira van allitva. :) igy nemszamolja bele, ha masik gepre masolgatok.

[Szerkesztve]

(#35) Troy. válasza Rent (#34) üzenetére


Troy.
addikt

Igen, most megláttam.

Szintén azzal.

[Szerkesztve]

.

(#36) Reag3nS válasza Rent (#16) üzenetére


Reag3nS
senior tag

mutassál már rá, hogy kinek bírta a 8000 et. mert eddig ilyen 7200 volt amit láttam :)

8000 et kábelnet bírt, amit láttam. az teljsen más technológia, újabb!

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#37) Rent


Rent
senior tag

[kép]

(#38) Reag3nS


Reag3nS
senior tag

én is du metert használok, nagyon jó kis progi ajánlom mindenkinek.

Totyi 30-40 pingre azt mondod jó? akkor neked kicsik az igényeid :)

nálam 12 ms stabilan. nagyon meg vagyok elégedve az invitel szolgáltatási minőségével. ami más kérdés, hogy feltöltése gyengusz. szimetrikus dsl-t várom már :))

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#39) Reag3nS válasza Rent (#37) üzenetére


Reag3nS
senior tag

a te vonalad a többiek értékeiből levonva a következtetést véleményem szerint nem fogja vinni a maximális sebességet... :/

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#40) Rent


Rent
senior tag

ez nem az en vonalam. :)

(#41) Reag3nS válasza Rent (#40) üzenetére


Reag3nS
senior tag

lényegtelen. arra mondtam amit linkeltél.

enyém ez: [link] és attól félek ez sem fogja vinni maxon.

[link]

igaz nincs 3M választható lehetőség, de 2M nél kipróbálva az snr-től nagyon függ, jobban mint Attenuation-tól.

[Szerkesztve]

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#42) Totyi válasza Reag3nS (#41) üzenetére


Totyi
őstag

http://www.dslzoneuk.net/maxspeed.php

Ezt hogy kell használni?És mi? :B

Én nem játszom netes játékokkal;így megfelel a 30-40 Ms ping.

[Szerkesztve]

(#43) Reag3nS válasza Totyi (#42) üzenetére


Reag3nS
senior tag

kiválasztod a mostani letöltési sebességedet, megadod a modemből leolvasott értékeket, és kiszámolja kb mekkora sávszélt bír a vonalad

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#44) Totyi válasza Reag3nS (#43) üzenetére


Totyi
őstag

És a modemen hol kell nézni ezeket?Mert ilyet nem találtam rajta...

(#45) Rent


Rent
senior tag

erre kivancsi vagyok enis, hogy siemens c-110-l tipusu modembol hogy kell kiolvasni, ugyanis telneten 192.168.1.1 en nemtudok csatlakozni. :|

(#46) Rent


Rent
senior tag

lenyeg hogy 29-32db legyen az snr, es viszi 8mbitet.

[Szerkesztve]

(#47) Reag3nS válasza Totyi (#44) üzenetére


Reag3nS
senior tag

hálókarinak megadod ezeket: [link]

start/futtatás ide beírod hogy telnet 192.168.1.1

megadod a felhasználónevet és jelszót (nem nemtudom neked mi, minden modemnél más)

ha ez sikerült akkor beírod: adsl nyomsz egy entert, utána beírod mon megint nyomsz egy entert és ott az adat.

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#48) Totyi válasza Reag3nS (#47) üzenetére


Totyi
őstag

Azt írja;hogy nem lehet kapcsolódni;amikor a futtatásba beütöm ezt.Kicsit vár;aztán kiírja és bezáródik.

(#49) Rent


Rent
senior tag

ugyanugy nem muxik, igy van beallitva, megse tud kapcsolodni telneten.

(#50) pisti válasza kozmate (#30) üzenetére


pisti
őstag

Áh kösz. Le is szedtem a demót. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.