Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12151) hobizoli válasza npera (#12150) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezt a itthoni NKH 500m-rol intené ki, és belekötne az élő fába is a hatósági jelvényével felvértezve

ilyen nagy dolgokba szoktak ujabban belekötni, hogy a turbócső színe nem fekete... mintha vmi múlna a cső szinén
meg -szerinte- ez nem gyárilag ilyen, miközben egy teljesen gyári, szalonállapotú autó előtt áll
meg miért nincs keréknyomás matrica az autón, mert kötelező - nem az

ez nem gyári felni - a Grande Punto TJET-n volt a TJET Abarth felszereltés opciós felnije, ami gyári

és akkor "ezek" kiállnak az útra megfontoskodni mindent, mert vhogy lett egy hatósági jelvénye

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#12152) hobizoli


hobizoli
nagyúr

ja meg ilyeneket probálkoztak nem rég, hogy mk3 Golf, OK, hogy nem egy uj auto, de a hatso lampatest vmelyik felszerltsegi szinten gyarilag sotetszurke es színes izzok valok bele
NKH-s troger: ez nem gyarilag ilyen
es probalgatja ott a kulcscsomojabol egy lakaskulccsal megkaparni a foliat rajta
persze nem sikerul, mert az muanyag eleve olyan szinu gyarilag
es ezt neki pont qrvara kene tudnia
de ezt akkor sem kene, ha az auto amugy 200k-t (sem) er

mondjuk ott azert lehet kertem volna a szolgalatvezetot mar, meg egy jegyzokonyvfelvetelt az esetrol

több drón kell ;P

(#12153) npera válasza hobizoli (#12152) üzenetére


npera
újonc

Ha nekem kulccsal kapirgálná az autómat, akkor ott szedegethetné törött kézzel a fógait a hóban... Lehet, hogy felhúznám magamat.

(#12154) JonesC válasza npera (#12153) üzenetére


JonesC
csendes tag

Hobizoli megoldása jobb, mert nem kell leülni a közfeladatot ellátó személy bántalmazását.

(#12155) qnadam válasza Grillo (#12095) üzenetére


qnadam
veterán

tesóm kipróbálta az állatján egyszer. a folyosóig jutottak, a lépcsőházban csapódott egy ajtó, amitől malvin macska ezerrel visszasprintelt a lakásba, és jó ideig még a bejárati ajtó környékét is elkerülte :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12156) qnadam válasza Gabibácsi (#12083) üzenetére


qnadam
veterán

én olyat láttam, ami nem kombi, viszont eredeti horizont márkájú gumikon gurult. hiába, spórolni kell :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12157) Phülöp válasza qnadam (#12155) üzenetére


Phülöp
addikt

Kisebbik macska nem szivbajos nálunk, 95 fokos szaunába (kezdő finnek vagyunk még) simán utánunk jött. Igaz, padló szinten csak, de ott volt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#12158) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Finn macska.

(#12159) npera válasza JonesC (#12154) üzenetére


npera
újonc

Az lehet, de azért élvezet is fontos....

(#12160) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Volt BIS, az utolsó szériában, az nagyon menő volt, én egyszer láttam olyat. Képen. De kispola klubban volt asszem 2db BIS, azt tudom, hogy baromi nehéz volt hozzá bármit is szerelni.

Az említett kéthengeres panda, az a Panda 45 volt. Annak a hengerfeje ment rá az én motoromra. Az azért volt Panda45, mert 45 Le-t tudott, úgyhogy ettől táltosodott meg az én kispolám is annyira, hogy havonta eldarálta utána a hardytárcsákat :) Mindig volt nálam egy szett a csomagtartóban, aztán út szélén cserélgettem számtalanszor...

NKH-soktól meg már nem fosok amióta nincs meg a piroska :) Mondjuk most raktam be előre ledes izzókat, pöppet jobban látok vele. És nemvakít, mielőtt valaki nekikezdene a régi nótának...

(#12161) Gabibácsi válasza blueboi69 (#12160) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ledes “izzó” hagyományos foglalatban, előre?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#12162) qnadam


qnadam
veterán

csuda hasznosság, még levelezni is lehet vele! igaz csak titkosítatlanul, pop3-mal :) de ez nem is volt cél, csak hogy kiderüljön, megy-e az adatkapcsolat (gprs, őrületes sebességek), mert működő wap oldalt nem találtam tesztelni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12163) eattila válasza qnadam (#12162) üzenetére


eattila
csendes tag

Menő cucc!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#12164) Jahno válasza qnadam (#12162) üzenetére


Jahno
őstag

Nem mondod, hogy ezt lógatod majd a közvetítős cuccra?

(#12165) qnadam válasza eattila (#12163) üzenetére


qnadam
veterán

ugye :) viszont az istennek nem bírom rávenni, hogy syncml szerverrel szinkronizáljon. ami csak azért probléma, mert ha másik telefonnal próbálok blútúszon névjegyet küldeni rá, akkor csodálatosan újraindul.

rájöttem, akkor hasal el, ha kép is van a vcf-ben... hiába, akkoriban ez még nem volt divatban.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#12166) Jahno válasza blueboi69 (#12160) üzenetére


Jahno
őstag

Ha bele tervezték a LEDeset, akkor jó, de amikor még nézegettem akkor mocsok drága volt és néhány fejlettt cucc hibakódt is nyomott rá. Karakterisztikája legyen meg és akkor nincs baj.

(#12167) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

PSA. (Nem a francia autogyarto hanem public service announcment)

Xcom2 android storeban akcios.

(#12168) eattila válasza qnadam (#12165) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát nem. De attól még jó retró cucc. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#12169) Grillo


Grillo
senior tag

Fotós kérdés

Adott tárgyfotózási igény, nem kell profi szint, de jól bevilágított, normális eredményre lenne szükség.
Egyrészt adott egy D5200, milyen makro lencse kéne rá?
Másrészt ha akarok az iroda sarkába egy mini cuccot, mint amiket lehet kapni csingcsungból 20 dollárért, akkor itthon ezért kit kell megölni? Lehetőleg számlával? Méretre mondjuk 50x50x50 cm doboz legyen minimum, de nagyobb nem nagyon kell.
Akár sufnituning is játszik.
Többnyire pár centis fém tárgyakra lőnénk.

(#12170) Bujdy81 válasza npera (#11996) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

131->105 kg.

És olyan 127-től már kocogtam. A lényeg azon van (még mindig, mert még mindig kövér vagyok!), hogy ésszel, szívet nem terhelő tempóban bokát, térdet nem terhelő cipőben, mozdulatokkal!

(#12171) Bujdy81 válasza cyberde (#11984) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Akkor nem fogalmaztam elég pontosan!

Egy ultrás nő nem feltétlen tud futni 3 perc alatt 1000 métert.

De tud futni 5 perces tempóval félmaratont. Az 1:45-ös félmaraton. Ez még nem olyan nagy pláne, én is futok 1:55 alatt, tehát "nem olyan nagy az ugrás". Viszont ő tud futni 3-5 ilyet egymás után. Azaz lefut 100 km-t kb. 500-520 perc alatt. Én meg nem. NAGYON nem... :D

Viszont csúcsban még én is elérem a 2:45-ös tempót, amivel a bokorból kiugorva 80-200 méteren jó eséllyel utolérem. Így értettem, hogy hátulról jött, hirtelen.

(#12172) Sipi- válasza Bujdy81 (#12170) üzenetére


Sipi-
tag

:R
Ezt mennyi idő alatt?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#12173) Bujdy81 válasza Samott (#11999) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Aztán néha ilyen hír is van:

Megéri esetleg Paks?

(#12174) Bujdy81 válasza cyberde (#12033) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Picit árnyalnám a képet:
- nekem 2300 kalória a vegetációhoz szükséges napi mennyiség, ezt több, egymástól független vizsgálat is kimérte, 100 kalória alatt szórással. És még akár realis is lehet.
- sokan azt mondják (nem értek hozzá), hogy kb. ennyit kell bevinni, hogy ne sorvadjak és az edzés során elégetett kalória fog fogyasztani.
- egy 1000 kalóriás edzés nem gyenge. Nekem pl. 11-12 km futás. Heti 7000 kalóriás edzés az még durvább (egy ironman kb. 8-9000 kalória).
- az elején gyorsan lehet fogyni, mert egy nem edzett testből ürül a bélből egy halom szemét, plusz egy 130-150 kg-os testből 4-8 liter víz is le tud menni, ha mozog az illető.

A gond majd 3-4 hónap után jön, ha megáll a fogyás. De addig is drukkoljunk Dudunak, mert valami elindult, reméljük nem fog megállni! :)

(#12175) Samott válasza Bujdy81 (#12173) üzenetére


Samott
addikt

Majd meglatjuk, mert nyilvan megepitik. Azzal hogy jo ruszki szokas szerint csusznak meg az atfedes is kisebb lesz amig a regi blokkok az ujakkal egyutt uzemelnek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#12176) Bujdy81 válasza Sipi- (#12172) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

hát kb. 2 év. De azóta nem megy lejjebb 103-108 között imbolygok. :(

(#12177) Bujdy81 válasza Samott (#12175) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Miért lenne kisebb? Szerinted nem fogják meghosszabbítani többször a meglévő erőmű élettartamát? ;)

(#12178) npera válasza Bujdy81 (#12170) üzenetére


npera
újonc

Bocsánat, akkor a számokat megint elfelejtettem jó szokás szerint. Ettől függetlenül kegyetlen nagy eredmény! :R

(#12179) Jahno válasza Grillo (#12169) üzenetére


Jahno
őstag

100as makró :wub: Persze kérdés mekkora mire, világítani úgyis kell.

Ha 50x50es tárgysátor kell akkor sok helyen tudnak adni vagy számlásítani. Egy kisebbet tudok adni kipróbálni, annál rájössz, hogy nincs az olyan jó, mint az egyszerű marketinges videókban. Egy végtelen papír vagy asztal sokkal jobb, de ahhoz meg világítás kell. Be kell tájolni milyen minőség kell melyikből. Vagy ha oda lejt menni Nikonos kollégával csinálunk két mintát, aztán meglátod, hogy miből mit lehet kihozni.

(#12180) Jahno válasza Bujdy81 (#12173) üzenetére


Jahno
őstag

Bár a linket nem tudom elolvasni, de ez úgyis a legolcsóbb megoldás :-D

(#12181) Jahno válasza Samott (#12175) üzenetére


Jahno
őstag

Aztán jöhet a Paks3 vagy a következő blokk. Azt már nem is merem mondani, hogy így az ország pld. Visonta környékén akár még egy erőművet is el bírna tartani :-)

(#12182) Samott válasza Bujdy81 (#12177) üzenetére


Samott
addikt

Es szerinted mennyire birjak majd tartani a masikkal a hatarodoket? Finneknel pont ugyan ilyen blokkokkal csusznak durvan. Tuti hogy se a hataridot se a koltsegeket nem fogjak tartani.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#12183) Jahno válasza Bujdy81 (#12177) üzenetére


Jahno
őstag

Még egy darabig lehet, de egy idő után irreálisan nagy beruházással járna. Legfeljebb ez is olyan lesz, mint egy haladó multi cég, ahol nem vehetek 100ezer forintért nyomtatót, mert nincs keret, de havi 80ezer pénz van a folyamatos javításra és megint csak a szőröstalpú infósok értetlenkednek, hogy demiéééééééért?

(#12184) Jahno válasza Samott (#12182) üzenetére


Jahno
őstag

A kérdés jó és jogos, de nem tudjuk, hogy ki min buziskodik. Vagy ha más újságot olvasnánk, akkor abban mást írnának-e :-D Ha másért nem akkor majd valami sötétzöld élő lánc miatt csúsznak és lesz extra költség. Mellékesen extrém kiszolgáltatott helyzetben vagyunk és ha a kiírt ár dupláján csinálják, még akkor is azt kell mondani, hogy kell és megéri de bekaphassák.

(#12185) Grillo válasza Jahno (#12179) üzenetére


Grillo
senior tag

Egyenlőre csak gondolkodunk kollégával.
Igazából cél annyi volna, ha van valami fasza találmány, akkor arról lőni valami normális képet, FBre, meg blogra, stb. feldobni.
Volt profi fotósunk profi felszereléssel, ha nagyon kell valami, akkor most is le tudom hozzá vinni a cuccot, 2 emelettel lejjebb rendel most is, csak egyik átalakuláskor lemorzsolódott.
Ja, és a PS tudásom is lófasz. :DDD

(#12186) Jahno válasza Grillo (#12185) üzenetére


Jahno
őstag

Nem nagyon kell PS, még ingyenes cuccal is megmutatom miképpen tudod feldolgozni, nem ez a szívás. Egy olyan objektív azért 300ezer pénz. És persze állvány sem árt, ha olyan kicsi a cucc akkor még asztali lámpával és tejfölös dobozzal is bevilágítod, itt kezdődik az egész megfejtése. Szomszédnak valamikor fényképeztem kis kavicsokat, talán elő tudom keresni mintának.

Vagy szegény ember makrója, ami 1 csepp víz a levegőben és ha az elkészítéshez szükséges söröm, tartalék memkertyám is beleszámolom a gépek mellé, akkor állvány, gép, obi, világítás, talán kompletten is megállt 100ezer forintból. A tárgyaid nem mozognak, viszont vagy becsillan, árnyékot vet. Mikor mi ennek is a szépsége:

(#12187) npera


npera
újonc

Dlágaszágok. Jól le volt árazva minden a Premium Shopban, így vettem 3 hajót.

Egy HMS Perth, Tier VI cirkáló. Spéci füsttel, izgalmas lesz kipróbálni.

+ Tachibana Lima
+ Marblehead Lima

(#12188) -NoVa- válasza Grillo (#12185) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ezesetben mondanám, hogy egy ablak a legjobb kellék, egy telefon, meg a megfelelő napszak.

(#12189) Jahno válasza -NoVa- (#12188) üzenetére


Jahno
őstag

A blogos/facés követelménynél én is majdnem ezt írtam. És néha mobilra is olyan makrólencsék vannak, hogy néha a közepét is alig kell kivágni. Felrakod, megnyomod, működik.

(#12190) Grillo válasza Jahno (#12189) üzenetére


Grillo
senior tag

Na, alakul ez :DDD

(#12191) -NoVa- válasza Jahno (#12186) üzenetére


-NoVa-
őstag

Költségvetésben jó vázon Canon 100mm F2.8 IS USM képes mindenféle külső fény nélkül is érdekesekre, bolondbiztos, drága.

Tamron 28-75 F2.8 is tud csodákat kevés fényben vaku nélkül, mindkettőt simán tudnám ajánlani, de...

Ha "csak" arra kell, hogy érdekesebb leletről publikálni tárgyfotót FB jellegű környezetbe, akkor tényleg csak egy jobb telefon kell az utóbbi 3 év választékából, meg pár asztali lámpa, és egy pár fehér A3 lap. Google Photosban rányom valamelyik filterre, ment, publikál, kész.

(#12192) Jahno válasza -NoVa- (#12191) üzenetére


Jahno
őstag

"Canon 100mm F2.8"

Na, ennek mondtam a Nikonos megfelelőjét, ugyanez pepitában. Pár ismerősnek van, néha marha jó, de nem nagyon tudnám kihasználni. De majd fényképezek ilyet mindjárt mással is.

(#12193) ncc1701 válasza BobaHWSW (#12091) üzenetére


ncc1701
veterán

Felesleges, megoldja magának a sétát temperamentumtól függő távolsággal. A mienk télen, meg esőben gyakorlatilag napi 10 percet van kint.

(#12194) -NoVa- válasza ncc1701 (#12193) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nagyon helyben gondolkozol. Ott ha megoldja magának, és hagyod, azzal leszed az aktív élő fajok listájáról hobbiból is párat, amíg ki nem lövik, vagy a gazdáját fel nem húzzák valami villanyoszlopra.
USA-ban is erre panaszkodtak a csajok, hogy nem lehetett kirakni a kutyákat a lakásból, mert kerítés az nem létező dolog, kennel nincs, ha meg elkószál, kilövik.

(#12195) Sipi- válasza Bujdy81 (#12176) üzenetére


Sipi-
tag

Viszont izmosabb is lettél gondolom. Szép eredmény, gratula!

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#12196) Jahno válasza ncc1701 (#12193) üzenetére


Jahno
őstag

Új-Zéland. Már írta, hogy korlátozzák a macskatartást is és vagy vigyázol rá, vagy a vadász lesz erősebb.

(#12197) Jahno válasza -NoVa- (#12194) üzenetére


Jahno
őstag

Kutyának egy sarkot építeni még mindig egyszerűbb. Vagy jönnek az állatvédők és azt sem értik?

(#12198) Gabibácsi válasza Jahno (#12197) üzenetére


Gabibácsi
tag

a kamu állatvédők a legrosszabbak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#12199) Jahno válasza Gabibácsi (#12198) üzenetére


Jahno
őstag

Meg az ilyen nagypofájúak, amikor gyakorlati megoldás semmi:

https://444.hu/2018/11/21/senki-sem-vallalja-a-felelosseget-amiert-egy-13-eves-gyerek-pucolta-a-veceket-az-unicef-indiai-gyereknapi-rendezvenyen

(#12200) -NoVa- válasza Jahno (#12199) üzenetére


-NoVa-
őstag

Adott országokban meg csak a gyerekeket nem kérdezi meg senki, hogy akarják-e, hogy megvédjék őket a stabil megélhetőségtől. Óceániában amikor utólag felmérték, mi a következmény, valahogy nem az iskolapadba kerültek a szalagmunkás gyerekek, inkább a prostitúció pörgött fel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.