Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#114282) Vodike válasza blueboi69 (#114258) üzenetére


Vodike
tag

Na, akkor jól tippeltem. Nekem is a 9kW-s változatot ajánlották (szóval nem értem, hogy a kb kétszer akkora házadba ami nincs szigetelve, neked hogyan lenne elég a 12kW) és egyeztettem az energetikussal. Nekem egy alap kondenziácós kazánom van, 3 éve volt 700ezer pénz. A 9kW-s Bosch villanykazán 200ezres ára nekem olcsó és igen, nem véletlen nem veszik. Nálam a 9kW-s kazán, ha olyan komfortot akartam volna tartani, mint most a gázzal, az óráként kb. 300 forintba kerülne. És akkor még rájön a világítás, többi eszköz energia igénye. Szóval kellene napelem bőven, ha ki akarnám nullázni, úgy kb. 4x ennyi, mint amit most rakok fel és akkor még a bővítésekről nem is beszélve (fázis, földkábel, belső hálózat, faszom).

Nem tudok jobbat nálad, mert szigeteletlen, nagy belterű, vizes padlófűtésű házat akarsz olcsón, hatékonyan megoldani. Nem lehet.

Luxus lesz ilyen házakban igen. Nálam pl a szigetelés, okosfűtés, kondenzációs miatt, mint írtam évi 90ezer Ft-ot sem éri el az éves gázszámlám. Ebbe most besegítek norddal meg a napelemmel.

Amúgy 12 db 2000W-os wifis nord jellegű nálad teljes áron is 700.000 Ft lenne, nem millió feletti.

2000W-os elég brutál, nekem abból 1 db kell, többi helyre 1000W-os.

exTiga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.