Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#108445) Jahno válasza blueboi69 (#108443) üzenetére


Jahno
őstag

Bammeg, ha 5kw a csúcs, arra meg nem úgy méretezünk, de az 5 kilowattIG jön az inverter felől, ha tudja teljesíteni, többit hozzáadja az EON. Én meg pont azt látom, hogy majd akkor nem lesz elég napsütés vagy energia, mikor kellene és akkor hiába 5 kilowattos, a felhő az felhő, odabasz.

Légy már mérnök, a 15ezer pénzes villanyszámla egész haviéves átlagban érvényes és Te speciel este 9 után nem fürdesz, nem nyomod be a flexet és a körfűrészt is max. 3 naponta 10 percre. Néha azt hittem világos, hogy az odavisszamérősnél egyenleg van. Termel most este pár 100 wattot, de odahaza nem fogyasztod el, akkor termel. Ha nappal 3 kilowattot termel és csak 2.5et veszel fel, akkor fél kiló megy az EONnak. Ha 3 kilót termel és 17 kilót zabálnál, akkor EONtól jön 14 kilowatt, majd év végén meg elszámoltok, hogy ki kinek lóg és mennyivel. Erre mondtam, hogy én ameddig lehet, addig kihasználnám, semmi szívás nincs vele, ketyeg a mérő. 3 fázisú inverterből 5-6 kilowattosakat láttam, az tök átlag és idehaza elterjedt Growatt/Solaredge vonal mellett nem lepődnék meg, ha ABBtől speciel egy 20 kilowattosat is lekapnának csak úgy a polcról. De ezeket Samott is hétszer teljesen jól körbeírta. Nem szívták ki kicsit a kölkök az agyadat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.