Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94251) Bozek válasza aprokaroka87 (#94245) üzenetére


Bozek
nagyúr

1. Minek? Attól, mert látod a sebességet, még nem lesz gyorsabb...
2. Tudsz mondani olyan OS-t, amiben ez alapból benne van?

(#94252) zeon.hu válasza Black_Raven (#94227) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Tetszik a Xender, de még egy böngésző nélküli pc kliens jól jönne hozzá.
(Vagy csak én nem találom...)

#?*@&!

(#94253) aprokaroka87 válasza Bozek (#94251) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

1:gyorsabb nem lesz,viszont pl látni fogod ha tényleg adatforgalmazás történik,mert van telefon ahol a térerő kijelzésnél elég idétlenül van megoldva a kijelzés.
2:hát nem tudok igy hirtelen

(#94254) #79335424 válasza aprokaroka87 (#94253) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ráadásul a térerő megléte nem jelent használható adatforgalmat is. Szerintem is hasznos dolog a sebesség megjelenítése. Ha látom a kétirányú adatforgalmat, akkor tudom, hogy a kapcsolat alapjai megvannak.

[ Szerkesztve ]

(#94255) HoTaZo válasza jemy (#94237) üzenetére


HoTaZo
őstag

A G8-am gyárilag csinálja. Mid van?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#94256) ctibor válasza jemy (#94239) üzenetére


ctibor
senior tag

Ha a Huawei telód támogatja, akkor: Beállítások >> Adatforgalom kezelés >> Csomagbeállítások >> ott a legalsó sorban: Hálózati sebesség mutatása.

Legalábbis a G8-on így van.

És akkor semmilyen külön alkalmazás nem kell hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#94257) air válasza tordaitibi (#94248) üzenetére


air
nagyúr

Rosszul megírt, optimalizált rendszer sokat ront a használhatóságon.
Ez a gyártó hibája, ha nem tud a saját vasára rendesen rendszert szabni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#94258) k850 válasza air (#94234) üzenetére


k850
addikt

Az Opera mindig tudott szöveget tördelni, természetesen nem az ovis verzió.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#94259) aprokaroka87 válasza #79335424 (#94254) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

én ezt megdobtam egy tasker dologgal is,ha megszakad vagy létrejön a mobil kapcsolat akkor dob egy notification

(#94260) HoTaZo válasza ctibor (#94256) üzenetére


HoTaZo
őstag

Én is ezt mondom, csak te jobban. :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#94261) air válasza k850 (#94258) üzenetére


air
nagyúr

Nem tudom mi az az ovis verzió, de amikor kijött az új motor, nagyon sokáig nem tudott tördelni.
Ahogy a Chrome még mindig nem tud, pedig ugyanazt a motort használják.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#94262) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

-Szeretném megérdeklődni, a samsung A5 2016 (super amoled) készüléken ugyebár nincs értesítő led, nincs erre valami alkalmazás, amivel pl ha jött egy sms-em, akkor kigyullad a 2 billentyű gomb (pl) ?

-Illetve, láttam van hozzá "clear flip" tok, amivel mint1 a kijelző át vált "always on"/"glance screen" hasonló idő kijelzésre. Erre -esetleg valami app? (hogy anélkül is működjön a történet? )

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#94263) Black_Raven válasza zeon.hu (#94252) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia,nem kell csak a Xender mind a két készülékre.Csatlakozás mind2vel,net nem kell,email cím alapján csatlakoznak nekem,nem nyitottam böngészőt sem

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#94264) rjg válasza fulton (#94262) üzenetére


rjg
őstag

Néhány éve Amoled kijelzőn én a No Led-et használtam erre a célra, a két alsó gombra pedig - azt támogató kernel kellett hozzá - a BLN Notification-t.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#94265) fulton válasza rjg (#94264) üzenetére


fulton
addikt

Köszönöm. No led jónak tűnik. Nem fogyaszt sokat?

(#94266) dlaj válasza fulton (#94265) üzenetére


dlaj
őstag

Nem, mert amoleden csak azok a pixelek fogyasztanak amik éppen világítanak.

(#94267) fulton válasza dlaj (#94266) üzenetére


fulton
addikt

Értem köszönöm az eddigi válaszotokat.

Még pár dolgot szeretnék megkérdezni:

1, Látom van olyan is ami az órát is ki tudja helyezni, ezeknek lehet állítani a fény erejét nem?
Ha csak azt szeretném hogy halványan jelenítse meg. Így videón elég erősnek tűnik.
2,Nem lehet azt beállítani hogy ne ugráljon a kijelzőn a megjelenítés? Hanem pl középen egyhelyben legyen, az értesítéssel együtt ? vagy ugyis megfelelne ha időközönként felvillanna az értesítő ikon, de egy adott helyen.
Jól látom ez a progi tudja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#94268) G@ben


G@ben
addikt

Keresek olyan naptárat, mint amilyen a gyári volt a Sony Ericsson 2.3-ban, mert a mostani nem jön be.
Feltételek:
- fekete háttér
- napi nézetben ha rányomok egy időpontra, ahol még nincs jegyzet, akkor automatikusan indítsa el az új jegyzet írását
- jegyzet szerkesztése közben elérhető legyen a törlése is, ne kelljen külön kilépni hozzá

Azt hiszem, ennyi.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#94269) Mikemend válasza 4es (#94246) üzenetére


Mikemend
senior tag

Köszönöm, de hiába adtam meg achrome-native://newtab/ oldalt nyitólapnak, semmi hatása. Mintha nem is érdekelné a kezdőlap, hiába van bekapcsolva

(#94270) k850 válasza air (#94261) üzenetére


k850
addikt

Opera Minire gondoltam, több mint 10 éve használom az Opera böngészőt, ismerem a fejlődését. Nekem mindig tördelte a szöveget, ezért is szerettem meg. Szerintem nem szántál rá időt, hogy beállítsd. :K

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#94271) #79335424 válasza Mikemend (#94269) üzenetére


#79335424
törölt tag

Próbáltam külön külső alkalmazás nélkül összehozni úgy, hogy egyetlen bökéssel hívja be a kívánt weboldalt, de nem megy. Szégyen, hogy egy ilyen piti és egyébként az Androidban alap dologra nem képes egy launcher. Az Apex legalábbis biztosan nem. Ha a böngésző (pl. Dolphin) támogatja a főképernyős parancsikont, akkor megy. Meg, persze parancsikon konfigoló alkalmazással is (pl. XShortcuts). De csak launcher -rel nem tudok uri -t társítani parancsikonhoz, hiába van "parancsikon szerkesztése" opció.

[ Szerkesztve ]

(#94272) Sungoo


Sungoo
addikt

Tudnátok ajánlani valami egyszerű, de használható emlékeztető progit? Párat kipróbáltam, de nekem valahogy egyik sem jelez. "A hiba az Ön készülékében van?" :F

(#94273) #79335424 válasza Sungoo (#94272) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt nem értem. A gyári ébresztőnél nekem ott van, hogy "cimke". Ébresztésnél kiírja, amit ott megadok.

(#94274) Bozek válasza fulton (#94267) üzenetére


Bozek
nagyúr

"ne ugráljon a kijelzőn a megjelenítés"

Szerintem ne akarj ilyent, ha nem akarod, hogy beleégjen a kijelzőbe az idő.

[ Szerkesztve ]

(#94275) SimonJanos


SimonJanos
aktív tag

Sziasztok!

lista nézet ikonok megváltoztatása:
Tudtok olyan applikációt/megoldást amivel a lista (!) nézetben látható ikonokat tudom módosítani?
Tehát pl. amik pl. fájlkezelővel nézve megjelennek - ld. Windows shortcut ikonok ill. azok egyszerű megváltoztatásának lehetősége!
Jellemzően google keresésre vagy azt találom hogyan lehet egy app ikonját megváltoztatni (erre van is több megoldás - de nem ezt akarom) vagy hogyan tudom azt programozás közben megtenni. :F

ugrás a képernyő lezárásának módjához:
Tudtok olyan applikációt (!) amivel a képernyő lezárásának módjához tudok ugrás?
Egy kis applikációt (akár nem hivatalos APK-t) - nem akarok scriptet ill. azt kezelő app'ot!
Van ilyen pl. a mobilhálózat váltáshoz, na az remek...
Ugyanígy a cél az lenne: gyorsan tudjak váltani: itthon elég a "húzás", ha elmegyek akkor legyen PIN, stb.

Kérlek magánban is válaszoljatok! :R

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#94276) rjg válasza Sungoo (#94272) üzenetére


rjg
őstag

Google Naptár?

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#94277) SimonJanos válasza Sungoo (#94272) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Naptárnak "legjobb" a Sunrise Calendar :D

De a gyári beépített naptárad nem tudja ezt? Nincsenek letiltva az üzenetek megjelenítése? Be van kapcsolva a szinkronizálás?

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#94278) Black_Raven válasza Mikemend (#94269) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia.egy eltávolitás/letöltés sem segít?

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#94279) Sungoo válasza #79335424 (#94273) üzenetére


Sungoo
addikt

Teljesen igazad van. Eddig fel sem tűnt. Ezzel csak az a gond, hogy konkrét időpontot nem lehet beállítani.

(#94280) #79335424 válasza Mikemend (#94269) üzenetére


#79335424
törölt tag

Update:
Megvan! Megnyitottam a gyári böngészőt, behoztam a kívánt oldalt, majd elmentettem helyi könyvjelzőként. Aztán a főképernyőn kiválasztottam a Parancsikonok -> könyvjelző -> amit elmentettem. Ez megjelent a főképernyőn és mivel nálam nincs alapértelmezett böngésző, ezért a rendszer dobta az alkalmazásválasztót. De, ha neked a Chrome az alapértelmezett, akkor egyből azzal fogja nyitni a megadott oldalt, függetlenül a Chrome beállításaitól.

Sungoo:
Ezt sem értem. Mire való egy ébresztő alkalmazás, ha nem arra, hogy konkrét időpontban jelezzen? :F
Ha ezt nem tudja,akkor kb. értelmetlen a létezése.

[ Szerkesztve ]

(#94282) #79335424 válasza #50751744 (#94281) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ahhh, így már értem. Köszi!

Sungoo:
Akkor részemről naptár, vagy E-Robot (ha már egyébként is telepítve van). Robottal a rezgéstől az értesítési sávra íratáson át, a TTS szöveg bemondásáig, bármilyen értesítési módot választhatok.

[ Szerkesztve ]

(#94283) fulton válasza Bozek (#94274) üzenetére


fulton
addikt

Akkor jol gondoltam az okot.
De egyhelyben villozva mukodik ahogy nézegettem :) kivancsi leszek.
Sajna a telo még nincs meg.

(#94284) Sungoo válasza SimonJanos (#94277) üzenetére


Sungoo
addikt

A gyári naptártól hányingerem van. Most találtam alternatívát, elleszek vele.

A többieknek is köszönöm!

(#94285) vigyori78 válasza tordaitibi (#94248) üzenetére


vigyori78
őstag

Valami van ,de majd százezerért nem ezt vettem volna azért 2Gb rammal az az intel nem valami jó soc :( ,pl. ezt vettem volna : Samsung T710

A régebbi Kindle HDX 7 tabja Snapdragon 800-as volt azért nem volt vele baja 4.4 alatt ,az android 5-6 minimum 1GB-ot bezabál indulásból.

(#94286) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Feltöltős a telefon. Kimerítettem az adatforgalmat és eszerint 32 kbit/s le- és feltöltési sebességre állítottak. Ez az oka, hogy nem tudok alkalmazásokat telepíteni a telefonra?
2 alkalmazást akartam telepíteni. Ha asztali gépen nézem a telepített alkalmazásaimat, akkor az a 2 is telepítve van, de a telefonon nincsenek meg.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#94287) darvinya válasza tknof1871 (#94286) üzenetére


darvinya
titán

Ha telepítve van, akkor ott kell lennie.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#94289) tknof1871 válasza #50751744 (#94288) üzenetére


tknof1871
őstag

Ha az asztali gépről a két alkalmazást (amik az alkalmazásaim között vannak már) újra telepítem a telefonra a telefonon Hibakód:489 üzenetet kapok. Ha a telefonon a Google Play-ből akarom telepíteni, akkor meg az a hibaüzenet a telefonon, hogy A kapcsolat túllépte a megadott időkorlátot. Accuweather legalább megy. :D. Azt hiszem 32 kbit/s ennyire elég.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#94290) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

amióta megszűnt asztali gépre az opera, áttértem a Firefoxra és 90%-ban tudja is, amit amaz tudott. megszoktam és felfedeztem, hogy androidra is van és ez az, amelyik tableten leginkább hasonlít egy asztali böngészőhöz.

viszont van a tableten egy rákfene (samsung note 10.1 N-8020), egy szándékos bug, a képernyőmegosztó, vagy képernyő-felező alkalmazás, amit a fejlesztők gondolom a userek szívatására találtak ki. más értelmét nem látom.
elfoglalja lent, középen a HOME gomb helyét, feleslegesen felugrál és kapcsolhatatlan.
és ami a legrosszabb, hogy a firefoxban (mivel az is kompatibilis vele) folyamatosan egy lebegő gombot tart a jobb alsó sarokban, amivel épp kitakarja a képernyő billentyűzet (Hacker keyboard) egyik gombját (jobb nyíl) ezzel tulajdonképpen lehetetlenné teszi a használatát, a gépelést, így végső soron a firefox használatát is. a beállításokban sajnos semmilyen opció nincs, sem a gép, sem a böngésző menüjében.

kérdésem: kikapcsolható (akár törléssel, letiltással) ez képernyőfelező baromság, vagy legalább eltüntethető-e a lebegő gombja?

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#94291) -Maujuri-

Sziasztok.
Androidon Chrome-ban meg lehet csinálni azt hogy teljes képernyős legyen a lap.Asztalin az F11 el lehet. Értem ezt úgy hogy a böngészősáv se legyen felül. Dolphin böngészőn meg lehet tenni,. Még firefox is jó lenne, de egyszerűen nem találok ilyen beállítást.

[ Szerkesztve ]

(#94292) 4es válasza -Maujuri- (#94291) üzenetére


4es
tag

Böngészősáv eltünik magától ha lefelé görgetsz az android értesítési sávja az ott marad.

Korábbi profilom "es4" http://prohardver.hu/tag/es4.html

(#94293) SimonJanos válasza Wolfskin (#94290) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Te itt most a több ablakra gondolsz vagy az alsó részen lévő teljes sávra (ami "lesimítással " jelenik meg)
vagy... ?!
Előbbi ugye egy remek fejlesztés: több ablakot és abban több alkalmazást is használhatsz, láthatsz egyszerre,
utóbbi meg a képernyő méretének növelésére van.
Nekem 10.1 N-8010, 4.4.2 még semmi gondot nem okozott ez.

Firefox-ot is használok...
(és igen, nagyon szeretem az Opera-t a kezdetektől fogva, sőt, 64 bites 12.x-et PC-n - Windows, Linux - még mindig használok, igaz, javarészt már nem böngészésre: hanem email, chat, Notes, ...)

Ui.: nem szűnt meg az Opera csak ***###@@@ Chrome alapú lett és minden remek addigi funkciót kikaptak belőle, így kb. "teljesen feleslegessé vált".

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#94294) karldergroße


karldergroße
senior tag

Tudja valaki, milyen beállításokkal tördeli az UC Browser az oldalakat normálisan? Köszi.

(#94295) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

MIUI-n nem lehetséges ilyen Unicode-GSM konvertálást állítani SMS-ek esetében? Jelenleg az SMS-nél ékezetek használatával 70 karakteres limitem lett, ami elég idegesítő és anyagilag sem túl jó. Az ékezeteket továbbra is szeretném megtartani, ámde a 160-as karakter limit sem lenne rossz... 3rd party SMS appal fog csak menni? MIUI 7.1.1.0 és 5.1.1 Android van a Redmi 3-on.

(#94296) #79335424 válasza csubuka (#94295) üzenetére


#79335424
törölt tag

A GSM 03.38 szabvány támogatott karakterei: 

@£$¥èéùìòÇØøÅåΔ_ΦΓΛΩΠΨΣΘΞÆæßÉ!"#¤%&'()*+,-./0123456789:;<=>? ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZÄÖÑܧ¿abcdefghijklmnopqrstuvwxyzäöñüà

Ezeket használhatod feleződés nélkül.

(#94297) karldergroße válasza karldergroße (#94294) üzenetére


karldergroße
senior tag

És még ezzel kapcsolatos: a tippmixpro.hu oldalt ti tudjátok normálisan nézni ucbrowserrel?

(#94298) csubuka válasza #79335424 (#94296) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi, akkor semmi extra beállítás nem kell csak valami specit használhattam, ami nem volt ebben benne...

*Mondjuk az automata szöveg kiegészítő is helyes irányba dönti a magyar "ú"-t pl, aminek a használata eszerint azonnali felezést hoz, mert csak a fordított ékezetes "ù" volna megengedett...

[ Szerkesztve ]

(#94299) #79335424 válasza csubuka (#94298) üzenetére


#79335424
törölt tag

Így van.

(#94300) csubuka válasza #79335424 (#94299) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi ez eddig furcsa mód fel sem tűnt, hogy a Sony úgy oldotta ezt meg korábban, hogy hiába ékezettel írtam be az üzenetet továbbítani már csak azokat az ékezeteket továbbította, amik beleférnek korábbi listádba. A címzettnek se nagyon tűnik ez fel, mert bizonyos élkezetek maradtak... trükkös. Ilyen mondjuk lehetne a MIUI-ban is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.