Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94101) #79335424 válasza cappa72 (#94100) üzenetére


#79335424
törölt tag

Arról nem is szólva, hogy mindenféle külön alkalmazás nélkül, csak maga a kernel mikre képes. Fájlműveletek, FTP kliens, stb. Egy busybox -szal megtámogatva az Android kernele is képes ezekre. Bizony, nagyon jó dolog az a terminál!

(#94102) air válasza #79335424 (#94101) üzenetére


air
nagyúr

Az ftp kliens nem a kernelben van.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#94103) #79335424 válasza air (#94102) üzenetére


#79335424
törölt tag

Linux alatt csak símán bepötyögöd, hogy "ftp". Nem hívsz meg semmilyen külső alkalmazást.

(#94104) arti1121


arti1121
senior tag

sok idő után leszedtem a playről az avast anti threft-et de nem találtam benne a system-re irást. régebben könnyebben kezelhető volt.

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#94105) Zozo33


Zozo33
csendes tag

Sziasztok!

Van egy igen nagy problémám. Évek óta a Handcent SMS-t használom, de tényleg jól látom, hogy a free verziója nem támogatja a dual sim-et? Vagy csak én nem találom, hogy hol lehetne cserélni küldő sim-et? Ha meg nem támogatja, akkor melyik sms apk-t ajánlanátok dual sim használatra?

Xiaomi Redmi 4x

(#94106) air válasza #79335424 (#94103) üzenetére


air
nagyúr

De, azt ftp parancsot. Ami nem a kernelben van.
Ahogy a többi alap linux parancs (cp, mv, ls, kill, cat, su stb.) sem a kernelben van, hanem a /bin-ben. Az ftp a /usr/bin-ben, ha jól emlékszem. :B
De próbálok hitelesebb forrást mutatni:
"Note that specific application protocols such as FTP, DNS or HTTP are implemented by user-level programs and aren't part of the kernel." (forrás)

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#94107) pete_21


pete_21
addikt

Sziasztok!
Keresek egy programot. Arra lenne szükségem, hogy beírok egy dátumot, és megmutatja, hogy addig hány nap van hátra.
Előny lenne, ha egy widgetet ki lehetne tenni a homescreenre. :)
Mit javasoltok?
Előre is köszönöm!

(#94108) dokee78 válasza pete_21 (#94107) üzenetére


dokee78
félisten

(#94109) Viktor0610 válasza dokee78 (#94108) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hogy lehet négy nap alatt két hétvége hátra? :P :D

(Gondolom, az két hétvégi nap.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#94110) dokee78 válasza Viktor0610 (#94109) üzenetére


dokee78
félisten

:U

(#94111) Melorin


Melorin
addikt

FTP-n kapcsolódok a tabletemre PC-ről, de csak olvasni tudom a mappák tartalmát, írni nem tudok bele. Pedig a telefonomnál ugyan ez a módszer működik ugyan azzal a programmal. Mi lehet a baj?

Ti milyen más wireless módszert ajánlanátok amin könnyen át tudom dobni a tabletre pl. a legújabb sorozatokat? Az sem ártana ha a tableten nem kéne bekapcsolni semmit ahhoz, hogy tudjak kommunikálni vele a PC-ről, hanem állandóan várná a kapcsolatot.

(#94112) air válasza Melorin (#94111) üzenetére


air
nagyúr

Bittorent Sync.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#94113) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Tudtok a FB messnegernál kisebb erőforrásigényű mesneger progiról, ami:
- nem rosszabb, mint a gyári
- nem tűnnek el az üzik, minden megjön
- nem fogyaszt több akksit, ram-ot, procit, inkább kevesebbet
- reklámmentes

Ezt néztem ki, de egyelőre még nincs 4.*+ verzió a telómon, és amikor megy fel, elötte a ROM-ba szeretném integrálni, ezért előbb kérdezek, hátha valaki próbálta már.
Esetleg más alternatíva is jöhet. .K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#94114) tordaitibi válasza Bici (#94113) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ezt irjak rola,

android.hu/facebook-lite-lassu-netre-es-gyenge-telefonokra-szabva

Valoszinuleg jo lesz, plane kisse erosebb vason.

(#94115) Bici válasza tordaitibi (#94114) üzenetére


Bici
félisten

De ez nem ugyanaz. :N

Én egy 3rd Party Messenger progit linkeltem, ez meg a hivatalos FB app Lite változata.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#94116) Viktor0610 válasza Bici (#94115) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ettől függetlenül én inkább feltelepíteném az FB Lite-ot, mint hogy feltegyek egy 3rd party programot.

Samsung Galaxy A54

(#94117) Zozo33 válasza Zozo33 (#94105) üzenetére


Zozo33
csendes tag

Huha.. nem találkozott ezzel a problémával még senki, vagy ajánlani egy másik alkalmazást?

Xiaomi Redmi 4x

(#94118) Melorin válasza air (#94112) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem ez nem jó mert nem egy külön mappába szeretnék bepakolni dolgokat hogy szinkronizálódjanak a telómmal, mint a GDrive-ban. Én egy szimpla fájlküldést szeretnék a PC-ről elindítani a tablet felé.

(#94119) #79335424 válasza Zozo33 (#94117) üzenetére


#79335424
törölt tag

De igen, csak ez egy összetett probléma. 5.1 -ig az Androidban nem volt dual SIM támogatás, ezért "hivatalosan" (értsd: Android SDK -val) nem lehetett olyan 3rd party alkalmazást írni, ami támogatná a dual SIM -et. Ez nem jelenti azt, hogy nem lehet e hiányosságot áthidalni, viszont ezek a "kerülőutak" Android verziótól, SOC -tól, gyártótól, időjárástól, napszaktól, stb. -től függően vagy működnek, vagy nem.

(#94120) air válasza Melorin (#94118) üzenetére


air
nagyúr

SHAREit

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#94121) tordaitibi válasza Zozo33 (#94105) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nalam dualsim van, es a menube be lehet allitani hogy kimeno hanghivas,1.sim, vagy 2. sim, kimeno sms az 1.sim, 2.sim,
vagy minden akcional rakerdezzen.
Mobilnetnel ertelemszeruen nincs ilyen valasztas, de azt is megkerdi eloszor, hogy melyiken aktivalja.
Ezeket barmikor tudom allitani.
Nalad nincs ilyen a menube?

A telefon menube, nem a Handcentbe.

[ Szerkesztve ]

(#94122) tordaitibi válasza Bici (#94115) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Igazsagod vagyon,
de ebbe az appba is valoszinuleg mukodik a chat, habar igazad van, ez az ertesiteseket nem fogja kirakni a statusbarra.

(#94123) Tesztelo.hu válasza Viktor0610 (#94109) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Igen, nem pontos a fordítás. Két hétvégi nap van hátra 24-éig (szombat, vasárnap).

[ Szerkesztve ]

(#94124) SharpSA válasza air (#94081) üzenetére


SharpSA
veterán

Lehet, hogy keresni kell helyette másikat. Használhatatlan nem lett, de ez a fehér meszelt fal háttér mindenhol... Meg kib...ott nagy a bejelentkező képernyő... Még meglátom mi lesz ebből, de hogy havi vagy éves díjért nem kell, az biztos...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#94125) SharpSA válasza weiss (#94087) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam jó a Poweramp is és a PlayerPro is. Rendben vannak azok az ID3 tag-ek? Az ID3v1 és az ID3v2 is?
Javaslom az Mp3tag-gel átnézni az összes zenét.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#94126) weiss válasza SharpSA (#94125) üzenetére


weiss
addikt

Rendben vannak azok az ID3 tag-ek? Az ID3v1 és az ID3v2 is?
Mint említettem, eddig nem volt velük gond

Javaslom az Mp3tag-gel átnézni az összes zenét.
Az volt az első :) Ott is jó jelentek meg. Mindegy, egyelőre jónak tűnik a #94091-ben írt módon, majd később foglalkozok vele, ha elromlana.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#94127) IldiH válasza tordaitibi (#94122) üzenetére


IldiH
aktív tag

A Lite kiteszi az értesítéseket, csak ráböksz és már be is lépsz az üzenethez.

(#94128) air válasza SharpSA (#94124) üzenetére


air
nagyúr

Én már régóta kerestem alternatívát.
A Money Wiz 2-t meg is vettem, mert ígérték, hogy lesz desktop (windows) verziója is. Ez most meg is jelent, de azért is külön pénzt kérnek. :((
Olyan kulturált megjelenésű és funkcióiban nekem pont megfelelő csak az E. IQ van/volt. A többi hasonló alkalmazás közül a minimalista kinézetük és/vagy funkciószegénységük miatt egyik sem jött be.
Lehet, hogy az új E. IQ használható lenne, ha hajlandó lennék megszokni az új dizájnt, de ehhez semmi kedvem.
Az idegen dátumformátumot, és a magyar ékezetes karakterek helyett cirill betűket megjelenítő kiírásokat, pedig nem vagyok hajlandó nézegetni.
A régi tökéletesen megfelel. Zipsignerrel aláírtam, így nem akar majd frissítést erőszakolni.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#94129) Zozo33 válasza tordaitibi (#94121) üzenetére


Zozo33
csendes tag

Köszi a választ! Ez nekem is be van állítva a rendszerbeállításokban, hívásnál rá is kérdez (exDialer), de sms küldéskor rányomok, hogy küldés és simán elküldi az SIM1-ről az sms-t és nem kérdezz rá. Most újrarakom, ha meg nem megy akkor nézek egy másik alkalmazást, csak hát furcsa mer én sztem mióta droidos vagyok 2013 óta, azóta Handcentet használok... hát de na ez van, köszi a segítséget!

Somatom
Köszönöm az infókat és a választ!

Xiaomi Redmi 4x

(#94130) tordaitibi válasza IldiH (#94127) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem probaltam meg az appot, azert csak saccoltam a funkcioit.
Koszonom a felvilagositast.

(#94131) tybsen válasza air (#94128) üzenetére


tybsen
addikt

Gnucash vagy money manager ex esetleg? Van ingyen desktop verzió is mindkettőből. Ugyan eléggé komplex mindkettő, meg a design is olyan, amilyen. Egyik sem győzött meg eddig teljesen (én még mindig az anmoney utódját keresem :DDD )

(#94132) air válasza tybsen (#94131) üzenetére


air
nagyúr

A Money Manager Ex-nek többször is nekifutottam. Nem tudtam rávenni magam a megszokására.
A másikra majd ránézek, de az átállás ellen az szól a leginkább, hogy az eddigi adataimat hogyan tudom átvinni egy másik alkalmazásba.
Az E. IQ-ban nem teljesen jó az export. A dátumoknál a hónapokat szöveggel(!) exportálja. :W
Más alkalmazásba való átvitel előtt cserélgetni kell. Agyrém.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#94133) tybsen válasza air (#94132) üzenetére


tybsen
addikt

Ez elég beteg! :(

Én sem tudtam még eddig rávenni magam bár a money manager ex jelentései elég gyorsak és jók. ellentétben a GNU Cash jelentéseivel. ehhez még hozzátartozik hogy az utóbbinak borzasztó a mobil alkalmazása :( viszont a desktop verzió meg sokkal jobb mint a money manager ex-nél. igazából egyik sem az igazi úgyhogy én is csak kínlódom. Megértelek. :(

(#94134) air válasza tybsen (#94133) üzenetére


air
nagyúr

Ebben a gnucash-ben nem látok lehetőséget az eszközök közti szinkronra.
A PC-s kliens kinézete vacak. 10 perc alatt kuka. :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#94135) nubiai


nubiai
tag

Adott egy Cyanogenmod 12.1 + gapps (pico). Lehetséges csak a Google féle Speech to Text programot telepíteni és mást nem? Gondolom ebben benne van, de ezt túl nagy "árnak" érzem érte.

(#94136) tybsen válasza air (#94134) üzenetére


tybsen
addikt

Szinkron azt hiszem nincs csak importálni tudod az adatokat a desktop programba. Maga a program kinézete nagyon old school :DDD cserébe nagyon részletes. Gyakorlatlag mint a könyvelésben meg tudsz adni különböző számlaszámokat a különböző költségeknek (például 215 = kenyér, stb). a tranzakciók rögzítése szimpatikusabb mint a money manager ex esetén, főleg a megbontott tranzakciókrögzítése sokkal egyszerűbb és könnyebb illetve áttekinthetőbb.. de ahogy mondtam neked az előző hozzászólásban, igazából egyik alkalmazás sem az igazi :(

(#94137) Kékes525


Kékes525
félisten

Van valamilyen lehetőség a Viber beszélgetések felvételére? A hang elegendő lenne. Persze, ha a videót is felvenné, az még jobb lenne.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94138) 4es válasza Kékes525 (#94137) üzenetére


4es
tag

[link] 1

[link] 2

Korábbi profilom "es4" http://prohardver.hu/tag/es4.html

(#94139) Kékes525 válasza 4es (#94138) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94140) KTU válasza 4es (#94138) üzenetére


KTU
addikt

Csodálkoznék ha normálisan működnének.
:U
Régebben próbálgattam pár alkalmazást,
Ezek jó ha a gsm hívást rögzítik valahogy.
De arra meg vannak jól bevált alkalmazások.

Láttad:
"Nem használható viberhez..valaki tud ajánlani valamit"

Kékes525 fórumtárs viberhez keres hangrögzítőt.

Saját tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#94141) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok, olyan app-ot keresek, ami a híváslistában (5.1 lolli) szereplő névjegyekhez kiírja az adott hívotthoz tartozó összes sms/hívás időpontját stb. bármikor történt is az.

Nem napi bontásban, az megvan.

(#94142) sbwolf válasza #73959936 (#94141) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Szerintem a pixelphone tudja.

(#94143) #73959936 válasza sbwolf (#94142) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#94144) stephenx001


stephenx001
csendes tag

Üdv. mindenkinek.

Olyan kérdésem lenne hogy s6 edge telón régen futott a : icare ozaki kamera app most le cseréltem galaxy s7 edgére és nem megy a progi állandóan a program leállt ezt írja ki mit tehetek ? megoldás ?

köszi

(#94145) rjg válasza #73959936 (#94141) üzenetére


rjg
őstag

ExDialer Pro

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#94146) #73959936 válasza rjg (#94145) üzenetére


#73959936
törölt tag

:R

(#94147) Kékes525 válasza KTU (#94140) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos igazad van, sokan még a rendes telefonbeszélgetést sem tudják rögzíteni. Arra eddig ezt használtam: Call Recorder Ez a telefonbeszélgetések rögzítésére nagyon jó. Visszatérek hozzá.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#94148) KTU válasza Kékes525 (#94147) üzenetére


KTU
addikt

gsm hívásrögzítésre ez a kedvencem:
Call recorder (Full)
ViktorDegt

Az utóbb használt telefonjaimon hibátlanul működött. Oroszul kezd, de van benne angol nyelv.

Megvettem párat a Play-en, amit linkeltél azt is,
meg a Hívásrögzítő Pro-t vagy az Advanced Call Recorder (ACR)-t, és a Call Recorder Pro-t, stb.
de volt hogy az aktuális kedvenc nem működött és vettem sorra. :U

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#94149) aelod


aelod
veterán

Tudtok működő swap progit 4.4.4-re?
Root van.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#94150) air válasza aelod (#94149) üzenetére


air
nagyúr

Minek? :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.