Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93901) HoTaZo válasza aprokaroka87 (#93828) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ma is jött. Kíváncsi voltam... FB nyitólapot dobta fel, belépés és használat után minden flottul működött tovább. Egy gyors vírusellenőrzés se dobott hibát. Tehát az fbsaját értesítése lesz.
Valamiért nem tudok képernyőképet készíteni a megnyitott értesítési mezőröl... :F

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#93902) #79335424 válasza fdisk (#93881) üzenetére


#79335424
törölt tag

A beállításoknál tudod aktiválni. Ha megnézed alul a "Dolphinról" menüpontot, ott írja, hogy built-in Jetpack.

brd:

"Erre még nem érett meg az Android sajnos..."

Tényleg?

(#93903) fdisk válasza #79335424 (#93902) üzenetére


fdisk
őstag

Kösz.
Azt látom odaírva.

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#93904) #79335424 válasza fdisk (#93903) üzenetére


#79335424
törölt tag

A "külső" Jetpack pedig az, amit külön tudsz letölteni. Mivel én bétatesztelő vagyok, ezért a Jetpack -kokból is kapom a bétákat. Az egyikben volt ez az egyujjas nagyítás feature. Olyan, mint a Google Térképben. Duplakoppnál a másodiknál rajta tartod az ujjad a kijelzőn, és le/fel mozgatásra zoomol.

(#93906) Márton válasza #20749568 (#93905) üzenetére


Márton
nagyúr

de ez annyira nem is érdekelne engem,
csak kocsiban jó lenne a számokat léptetni hangvezérléssel

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#93908) kisspall válasza Csocsesz75 (#93900) üzenetére


kisspall
aktív tag

Ja, hogy a Youtube appon keresztül. Akkor tárgytalan, azt nem tudom. Szoktam úgy néha, hogy az MX playeren-en nézem meg a videót, azt hittem ez kellene.

(#93909) Márton válasza #20749568 (#93907) üzenetére


Márton
nagyúr

őöö, merre?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#93911) #79335424 válasza Márton (#93909) üzenetére


#79335424
törölt tag

Fölösleges. Nem létezik olyan hangfelismerő, vagy szövegértelmező, ami a zenét meg tudja különböztetni a vezérlőparancstól. Márpedig, ha az autóban szól a zene, akkor mindkettőt érzékeli a mikrofon.

[ Szerkesztve ]

(#93912) Márton válasza #79335424 (#93911) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor pár év múlva visszanézek :DDD

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#93913) bexinho23 válasza #79335424 (#93856) üzenetére


bexinho23
őstag

Firefox előtt évekig Dolphin-t használtam SGS3-mon, de az utóbbi időben egyre memória igényesebb lett, és sokszor összeomlott. De teszek egy próbát a jetpack-kel.

Más:

Jön a jó idő, így előkerül a kerékpár. Erdei utakat (vértes) nem ismerem, így szükségem lenne (akár fizetős) jó túrista térképet kezelő alkalmazásra. Valaki használ ilyet?

(#93914) Fall-N válasza Bozek (#93850) üzenetére


Fall-N
veterán

Sajnos nem tud SD-kártyáról szerkeszteni. Én úgy használom, hogy belső memórián szerkesztem, majd utána másolom át SD-re.

Nem tudom miért nem akarja egyik fejlesztő sem ezt belerakni a programjába.

[ Szerkesztve ]

(#93915) Fall-N válasza dokee78 (#93857) üzenetére


Fall-N
veterán

Én is megvettem az OfficeSuite Prot (legjobb irodai progi) és a Weather Timelinet.

Widgetlockert és az ADW EX-et is megvettem anno, de sajnos mindkettőt csúnyán magára hagyták. C-Locker Pro helyettesíti a WL-t, de a C sajna nem tud egyedi csúszkát és rács méretet.
Így járt az Amber Reader RSS olvasó is, de leváltotta a gReader.

Ezenkívül vettem sok ikon pakkot (Glim, Glim dark, Nucleo UI, Iride UI, Vopor, Veno, Askarp, Dominion, Muffin stb.)

Játékot én sem veszek többet csak maximum akkor ha GTA lesz (Vice City Stories?) vagy netán ha kijönnie a Max Payne 2. :D GTA SA és a LCS is meg van véve.

[ Szerkesztve ]

(#93916) air válasza bexinho23 (#93913) üzenetére


air
nagyúr

OruxMaps, Locus

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#93917) brd válasza #79335424 (#93902) üzenetére


brd
nagyúr

Ez az, amit 2+ éve nem fejlesztenek? Működik az új hulladékAndroid™-okkal is? 4.x-en még használtam én is tárcsázásra. De ez sem figyel mindig mikrofont, rá kell bökni az appra.

The only real valuable thing is intuition.

(#93918) galaxys80 válasza Bozek (#93894) üzenetére


galaxys80
veterán

Akarod mondani 20 éves jubileuma. :U

(#93919) Oldman2 válasza Melorin (#93889) üzenetére


Oldman2
veterán

Épp most kezdtem el a fordítását ékes anyanyelvünkre (nem kicsit sok fordítandó van benne).

(#93920) kaciokos válasza Bozek (#93894) üzenetére


kaciokos
őstag

Tudtommal a Facebook letiltotta a kontakt fotókhoz való hozzáférést minden külső app számára, szóval a szinkronizálás minimum nehézkes... :)

(#93921) #79335424 válasza brd (#93917) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, de nincs mit fejleszteni rajta. Láthattad, hogy arra tanítható, amire csak akarod. Nem kell feltétlenül gombot nyomogatni, megoldható anélkül is. Csak az nagyon negatív hatással lenne az akkuidőre, mivel a mintavételezést folyamatosan aktívan kéne tartani. Mini PC -knél, ahol állandó a tápellátás, működik az állandó figyelés. Kodihoz szokták használni, Yatse vezérlővel.

(#93922) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

A tapasztalaitokra lennék kíváncsi, ha állítottátok már vissza az androidos telefont gyári beállításokra, hogy az mivel já? Mire érdemes odafigyelni?

- Google szinkronizációt csináltam már. Így gondolom, hogy a címjegyzék megmarad. De, ha gyári beállításokra visszanyomom, akkor a Google tárhelyén is elveszik ?

- Sms-ek elvesznek?

- Mire figyeljek még?

Azért lesz erre szükségem, mert 2 év után hiába telepítek le szinte mindent, az 512MB RAM nál folyamatosan nincs memóriája semmire. Egyszerűen böngészőt sem bír megnyitni.

köszönöm
üdv.,

(#93923) Bozek válasza galaxys80 (#93918) üzenetére


Bozek
nagyúr

2011-ről volt szó, arra írtam, hogy nem volt 10 éves jubileuma.

(#93920) kaciokos: Azt nem tudom. De mindegy is, mert a Sony kivette az Xperia for Facebook-ot. Mondjuk akkor valószínű, hogy épp ezért.

(#93924) kaciokos válasza Orionk (#93922) üzenetére


kaciokos
őstag

Természetesen ha a telefonszámokat a Google fiókban tárolod, azok ott megmaradnak.

SMS-ek sajnos elvesznek, érdemes előtte valami appal lementeni, én ezt használom.

Az alkalmazások adatai és beállításai szintén nagyrészt kuka, kivéve azt a pár üdítő appot, ami valahova felszinkronizálja.

(#93925) user23


user23
csendes tag

Sziasztok!

Nekem megfelelne az alap Lautcher, egy nagy gondom van vele, Ikon méreteket nem bírok sehogy állítani.
Kipróbáltad Nova-t Apex-t, mind a kettő szimpatikus, de némi gondom van velük.
Pl:. email nézés követően, ha kilépek belőle egyből az alap lautcher fogad, nem értem miért.
Telefonkönyvet nem tudom elindítani, "Engedély megtagadva".
Mit javasoltok ?
Köszi.

(#93926) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Olyan progit keresek, ami ki-be tudja kapcsolni a wifi-t, bluetooth-t, profilokat, appokat helytől függően, méghozzá nem GPS, hanem cella infó alapján.

Egy 6 éves telóra kellene, akksi kímélés céljából.

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#93927) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Slow motion videóhoz melyik alkalmazás ajánlott?

#?*@&!

(#93928) csadi0011


csadi0011
őstag

Telefonon mostanában nem kapom meg, amit Pushbullet-en küldök rá PC-ről. Ha megnyitom a Pushbullet alkalmazást, akkor frissíti, akkor kapom meg az értesítést. Minden más időben jön meg, csak ez nem. Másnak van ilyen problémája?

Más:
Ha a Chrome alkalmazással letöltök egy fájlt, és elsötétül a képernyő, akkor megszakad a letöltés. Ez miért van így?
Meg észrevettem, hogy nem folytathatóak, nem újraindíthatóak a letöltések. Ez mindig így volt? Úgy rémlik, régebben lehetett folytatni a megszakadt letöltéseket.

(#93929) zeon.hu válasza csadi0011 (#93928) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Pc-n a Pushbullet nem mutat többet ugyanabból a telefonból?
Ha igen, próbáld másikra küldeni. Ha jó lesz, a többit webes felületen töröld.
Ha a Pushbullet mentésből lett visszaállítva a telefonra, akkor is csinálhat ilyet, ez esetben uninstall és telepítsd újra.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#93930) aprokaroka87 válasza Bici (#93926) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

tasker pl tud olyat
de gondolom az e-robot is

(#93931) csadi0011 válasza zeon.hu (#93929) üzenetére


csadi0011
őstag

Volt már gondom ezekből, de ellenőriztem. Csak egy volt a telefonomból. Más volt a hiba. Nem volt "connected" a telefon. Pedig minden értesítést kiküldött PC-re. És PC-ről is mindent megkapott a telefon, csak meg kellett hozzá nyitni az alkalmazást.
Itt megvolt a telefon:
https://www.pushbullet.com/#settings/devices
Itt viszont nem:
https://www.pushbullet.com/#devices

Újratelepítettem amúgy, úgy jöttem rá. Köszi a tippeket.

(#93932) Bici válasza aprokaroka87 (#93930) üzenetére


Bici
félisten

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#93933) tybsen válasza Bici (#93926) üzenetére


tybsen
addikt

Llama

(#93934) #13110016


#13110016
törölt tag

Nálatok jó a Dropbox? Nem tudok semmit törölni, meg baromi lassan szinkronizál...

(#93935) aprokaroka87 válasza #13110016 (#93934) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

törölni tudtam,bár egy kb 20kb-os fájlal szöszölt vagy 10mp-et
nem tudom az mennyire számit gyorsnak vagy lassúnak

(#93936) brd válasza #79335424 (#93921) üzenetére


brd
nagyúr

Mármint, abban a halmazban bármire, hogy tárcsázzon vagy indítson egy alkalmazást? Mert mást én annak idején nem tudtam beállítani benne. :F Az akkuidős probléma engem nem érdekelne, olyankor kellene, amikor egyrészt amúgy is van a közelben töltési lehetőség, ill. fél-1 órákra, ameddig el van foglalva a kezem. Ilyesmire kellene legalább, hogy hívás fogadás (kihangosítással) és elutasítás, de csak szóban (tehát ne kelljen bökdösni a telefont hozzá), esetleg rábökni előtte 1-2x a kijelzőre előtte, de nem feloldogatni, és hasonló.

The only real valuable thing is intuition.

(#93937) #79335424 válasza brd (#93936) üzenetére


#79335424
törölt tag

Láthattad a linkelt videóban, hogy ebből a két lehetőségből én kétirányú kommunikációt is ki tudtam hozni. Bármilyen parancsot le lehet így programozni. De, mint írtam, azzal egyik értelmező alkalmazás sem tud mit kezdeni, hogy közben a zene is szól. De, sok megoldás létezik. Pl. a "bluetooth gomb". Ez egy kis, pár dolláros kütyü, amit felragasztasz valahova a kezed ügyébe, és műveletet lehet hozzá társítani. De, léteznek kormányra szerelhető hívás és médiavezérlők is.

[ Szerkesztve ]

(#93938) #13110016 válasza aprokaroka87 (#93935) üzenetére


#13110016
törölt tag

Nálam rosszabb a helyzet... mindegy várok estig vele.

(#93939) majestic


majestic
őstag

Ismer valaki olyan progit, ami mutatja az aktuális GSM cellainformációkat pl. és térképen jeleníti azt meg?

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#93940) aprokaroka87 válasza majestic (#93939) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

pl opensignal
play áruházban fent van

(#93941) Bálint85


Bálint85
senior tag

tudtok olyan alkalmazást ami az android és az IOS -nál megmutatja ,h az adott ember hol tartózkodik? úgy értem h a két rendszer látja egymást. :F

és olyan alkalmazás mind a kér rendszerre ami nem zabálja a netet

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#93942) csadi0011


csadi0011
őstag

Telefonon felbontását felfelé lehet állítani? Mármint ténylegesen, hogy nagyobb felbontásban rendereljen, nem csak a kimenő kép formátumát akarom. Azt tudom állítani.. MHL-hez kellene.

(#93943) #79335424 válasza csadi0011 (#93942) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tudomásom szerint csak a médiát tudja nagyobb felbontásban kiküldeni, a rendszerképet nem. Ahhoz kernelt kéne cserélni, de az a kernel viszont a teló kijelzőjéhez nem passzolna. Ráadásul a kernelhez a DPI -t is utána kéne állítani.

[ Szerkesztve ]

(#93944) zeon.hu válasza Bálint85 (#93941) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Google plusz mintha lenne ios-re is, abban be lehet állítani, hogy kik láthatják az aktuális pozíciót.
Nem erre találták ki, de ezt is tudja.

#?*@&!

(#93945) Bici


Bici
félisten

Szép Estét Urak!

Létezik olyan google play alternatíva közvetlenül androidra, ami a play store-ból tölt le valós google fiókkal alkalmazásokat, és képes is frissíteni azokat (ha én kérem) de a play-jel ellentétben nem fut a háttérben?
Play Store - és a hozzá kapcsolódó cuccok - nélkül jobban bírja az akksi CM11 alatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#93946) air válasza Bici (#93945) üzenetére


air
nagyúr

Ilyen nem létezik.
De van egy F-droid nevű alkalmazás, ami egy alternatív alkalmazás "áruház".

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#93947) csadi0011 válasza #79335424 (#93943) üzenetére


csadi0011
őstag

Tableten kipróbáltam ezt az alkalmazást: Resolution Changer Pro
A leírásban azt írja, hogy ha csökkentem a felbontást, nő az FPS játékoknál. És tényleg így lett. De a natív felbontás felé állítva nem történt semmi.
Igazából emiatt kérdeztem, de gondoltam, hogy nem valósítható meg könnyen.

(#93948) dokee78 válasza zeon.hu (#93944) üzenetére


dokee78
félisten

Anno petipelya kolléga linkelt vagy készített egy leírást,hogyan kell a Google+ t beállítani hogy kik lássák a tartózkodási helyem.
Rá kell keresni.

Apropó rég nem láttam erre,mi van vele?

(#93949) zeon.hu válasza dokee78 (#93948) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem bonyolult:
Beállítások-Fiókbeállításokban kiválasztod-Helyzetmegosztás-itt bekapcsolás után személyek kiválasztása.

Itt van, csak biztos nincs mit mondania :)

#?*@&!

(#93950) dokee78 válasza zeon.hu (#93949) üzenetére


dokee78
félisten

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.