Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-02 09:11:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75901) teo77 válasza kriszwells (#75863) üzenetére


teo77
őstag

Már nem emlékszem. Régen próbáltam. Guglizz rá

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#75902) aelod


aelod
veterán

Vibernél és fb messengernél nincs arra lehetőség, hogy ne írja ki az üzenet feladójának a nevét az értesítési sávban a telefon?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#75903) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Aki Opera böngészőt használ az tegyen magának egy szívességet és ne frissítsen. Komolyan a hajam tépem hogy ez is haza lett vágva. Ma már harmadjára crashel be, és van hogy meg se akar mukkanni. Nem fagy be, de egy ujratöltésre, vqgy egy új ablak megnyitásra oda se bagózik elsőre.
Kiadtak egy "javítást" de nem ért az semmit.

All→M8

(#75904) Viktor0610 válasza aelod (#75902) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy emlékszem, csak az üzenet szövegének kiírását lehet variálni, a feladóét nem.

Samsung Galaxy A54

(#75905) atosan válasza Baxter (#75883) üzenetére


atosan
addikt

Néha csak akjor működik, miután csinálsz a telón egy gyári beállítások visszaállítását.

Maine coon

(#75906) -juc- válasza callmeakos (#75903) üzenetére


-juc-
aktív tag

Nem kötekedésből mondom, de nekem kicsit mintha jobb lenne az Opera a frissítés után. Már komolyan gondolkodtam rajta, hogy kukázom, most viszont kap még egy esélyt.
Pro: Eddig az áttekintő nézet 20-30 percenként lefagyott, és kénytelen voltam kézzel kisöpörni a futó alkalmazások közül, egyelőre ilyennel nem találkoztam. Crash volt már, de nem az egész Operából lépett ki, hanem az aktív fület likvidálta (talán 2 ilyenem volt eddig). Frissítés óta szerintem közel 3 órát használtam.
Kontra: Bekapcsoltam kíváncsiságból ezt a Turbo-dolgot, azzal indított, hogy gsmarena.com nem elérhető. Kikapcsoltam, jó lett. Tovább nem kísérleteztem.

(#75907) vicze válasza callmeakos (#75903) üzenetére


vicze
félisten

Oh én béta csatornán vagyok, nem kívánom senkinek. ;]
Igen egyes oldalak a bétában már sokszor kiakasztották. Most ugyan ez került át stabelbe, valóban kiváló döntés volt...

(#75908) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Jelszavak mentésére melyik a legajánlottabb program? Ami max egyszer fizetős. eWallettel próbálkozom most, a hozzá tartozó cloud passworld manager megér 600 Ft-ot?

Vagy alternatíva?

(#75909) Gsx-rr válasza KisTücsök (#75908) üzenetére


Gsx-rr
veterán

1Password

(#75910) Deck válasza KisTücsök (#75908) üzenetére


Deck
titán

Keepass

PS5

(#75911) nyuszi123456 válasza nyuszi123456 (#75895) üzenetére


nyuszi123456
aktív tag

A mai nappal feljebb is ment az ára, bár még nincs fenn a 2.0.

A csoki nem ízlik. Mi finomabb a csokinál? - A marcipán. (Vékony tejcsokibevonattal.)

(#75912) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Köszönöm a tippeket! :R Megnézem őket.

(#75913) atike válasza Quasi_modo (#75873) üzenetére


atike
nagyúr

"A fenti videóból kiderül, hogy az NNG újra nyitni óhajt a végfelhasználók felé, lesz iGO Androidra még idén, jogtiszta, terméktámogatott és modulárisan, in-app fizetési modellel bővíthető módon. "

forrás

Hát na. Mint ahogy azt sejtettem... :) :DDD :P

(#75914) cappa72 válasza atike (#75913) üzenetére


cappa72
nagyúr

Valahogy olyan érzésem van, hogy jól kiéheztették a népet, hogy vágyakozzanak utána, most pedig megy az etetés, és mi vevők vagyunk rá.
Gondolom megtehették volna előbb is, így azonban nagyobb az ingyen reklám körülötte. Ez bizonyos szempontból teljesen érthető
Én örülök, hogy van lehetőség, az üzletpolitikai reklámos dolgok meg nem érdekelnek, csak néha bosszantanak.
Elindult a "mostmárkimondhatomanevét" útirány, az énmegyek, nemmondjukkianevét, hárombetűsnavi megnevezésekből már lehet tulajdonnevet képezni: iGO. :K
Azt is remélem, hogy nem szándékoznak kivonulni erről a platformról, és lesz folytatás (üzletileg ha most nem folytatnák, akkor azt erős öngólnak tartanám)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#75915) Quasi_modo válasza atike (#75913) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Igen olvastam.

A "soha" csak mint lehetőség szerepelt.

valami

(#75916) air válasza cappa72 (#75914) üzenetére


air
nagyúr

Viszont mostantól kezdve nyílt lesz a versen az iGO, a Sygic, és az offline vagy online ingyenes navi alkalmazások között. Ebben a versenyben pedig nagy lemaradással indul az iGO, amit elég nehéz lesz ledolgozni is.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#75917) aelod válasza cappa72 (#75914) üzenetére


aelod
veterán

Amúgy valaki felébresztene a csipkerózsika álmomból és elmondaná ha megkérem szépen, hogy a fórumokon miért volt ez a 3 betűs, meg nem mondom ki a nevét dolog? :U :B

(#75904) Viktor0610

...és azt hol? Kerestem de megmondom őszintén nem találom. Lehet az új verziókban (fb messenger, viber) nincs már benne ez az opció?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#75918) cappa72 válasza aelod (#75917) üzenetére


cappa72
nagyúr

Csipkerózsikának ;) - na jó, komolyra fodítva a szót: a címe iGO Androidra - mi változott? címmel jelent meg egy cikk régebben.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#75919) air válasza aelod (#75917) üzenetére


air
nagyúr

Mert sokan - köztük egy-két moderátor - nem értették, hogy az iGO-val kapcsolatban mi számított wareznek és mi csupán információcserének.
Ezért néha indokolatlanul ment a warn és a ban, illetve sokan inkább ki sem merték mondani a nevét.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#75920) #79335424 válasza aelod (#75917) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mert a programot külön nem lehetett megszerezni, telóval meg nem forgalmazták. Tehát aki azt írta, hogy a telóján IGO fut, az egyenlő volt egy beismerő vallomással, szoftverhamisításban. Az NNG pedig hadjáratot folytatott fejvadász céget is bevetve és pert helyezett kilátásba minden fórum ellen, ami jogilag elérhető volt számára. Mivel a legtöbb usernek dunsztja sem volt arról, hogy mi warez és mi nem, ezért a kártérítéstől tartva a PH inkább minden IGO Android témát warezként kezelt. Valahol érthető.

Nekem továbbra sem tetszik ez az egész NNG. Két hete még az volt, hogy szülinapp, csak most, csak nekünk és nem cél az Android platform. Hát persze... Majd bejelenti a nagyvezír, hogy lesz kereskedelmi forgalomban IGO Android szoftver. Ezt két hete is tudták. A török és izraeli verzió megvásárolhatóságára vonatkozó kérdésre sem adott választ. Sosem volt egyenes az NNG. Most sem az.

[ Szerkesztve ]

(#75921) aelod válasza cappa72 (#75918) üzenetére


aelod
veterán

Hehe. Így már érthető a dolog. Thx mindegyikőtöknek az "agyvihart" (brainstorm xD)
Mondjuk túl van ez spirázva kicsit szerintem...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#75922) zarew


zarew
senior tag

Sziasztok!
A google zene próba 2 hónapját kezdtem meg. Mindenhol,ahol tudtam,beállítottam ,hogy csak wifivel menjen.
De hajnalban már nem wifivel leszippantotta egy slukkal az egész havi netemet. Fingom sincs mit töltött és minek,mert egész nap wifin volt és már nem kellett neki semmi.Mit tiltsak még le? Vagy csak simán pereljem be a guglit? (Vagy vegyek új akksit a régi 2110-esembe és nem fogy el a netem.)

[ Szerkesztve ]

(#75923) cappa72 válasza aelod (#75921) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szerintem érthető a modik hozzáállása.
Ha valami nagyon a határmezsgyén van, akkor a kisebb kockázatú út felé döntenek. Helyesen, hiszen az PH! lapcsoport legális tartalmáért felelnek.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#75924) Narxis válasza cappa72 (#75923) üzenetére


Narxis
nagyúr

Amíg linkek nincsenek addig semmi illegális nincs. Inkább arról van szó, hogy "be kell nyalni" az NNG-nek hogy tutira interjút adjanak és jóba legyenek velük.

Thanos was right.

(#75925) air válasza cappa72 (#75923) üzenetére


air
nagyúr

Óriási tévedés! A moderáció nem szubjektív dolog. Szabályokat nem lehet szubjektíven értelmezni.
Szankcionálni kizárólag objektív szempontok szerint volna szabad. Ennek itt nyomát sem látom. Hónapok óta szóvá teszem ezt, ahol csak lehet. Eredménye zéró. :(((

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#75926) laszlohu válasza #79335424 (#75920) üzenetére


laszlohu
addikt

"A török és izraeli verzió megvásárolhatóságára vonatkozó kérdésre sem adott választ."

Én megkaptam a választ a kérdésemre ezzel kapcsolatban a videóból:
A török és izraeli Samsung cég ingyenes Igo - val szeretett volna kedveskedni a vásárlóinak, ezért adták ki ott előbb, gondolom nekik ingyen letölthető volt,
csak külföldi IP - ről(pl. Magyarország ) fizetős.

Magyarországon pedig a legújabb Igo Primo Nextgen - el szerettek volna megjelenni, ami mostanra készült el.

[ Szerkesztve ]

(#75927) aelod válasza cappa72 (#75923) üzenetére


aelod
veterán

Stimm. :R

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#75928) #79335424 válasza laszlohu (#75926) üzenetére


#79335424
törölt tag

Hát ez az! A Samsung -féle, ingyenes "kedveskdésnek" mi köze a Play -ről letölthető, fizetős IGO -hoz? A kérdés egyértelműen arra vonatkozott, hogy ha törökországi és izraeli navigációra alkalmas IGO bárki számára megvásárolható volt a Playen, akkor a hazai verzió miért nem? De nem erről szólt a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#75929) janosibaja


janosibaja
őstag

Sziasztok, mi a vélemény: ha több launcher van egyszerre a mobilon, az visszafog valamit a teljesítményen?

Arra gondolok, hogy frissíti-e magát, csinál-e valamit a háttérben a használaton kívüli launcher? Meg ott vannak a beépülő notification alkalmazásaik, amelyek a nem fogadott hívás, e-mail, SMS, Hangouts üzenetek számát jelenítik meg: azok dolgoznak, ha a launcher nem aktív?

(#75930) darvinya válasza janosibaja (#75929) üzenetére


darvinya
titán

Csak 1 aktív van és lehet.
Tehát a nem aktív csak fent van, de nem csinál semmit.
A frissítés Play figyeli, így a nem aktív is frissülhet.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75931) janosibaja válasza darvinya (#75930) üzenetére


janosibaja
őstag

Köszi! :R
S a notification kijelzők/számlálók sem dolgoznak, ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

(#75932) darvinya válasza janosibaja (#75931) üzenetére


darvinya
titán

Jól érted.
Ha van külön értesítés kezelő app, persze az működik.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75933) #79335424 válasza janosibaja (#75931) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nálam már volt olyan, hogy egy widget működésébe bekavart az, hogy másik launcher alatt is szerepelt.

(#75934) Probert75 válasza darvinya (#75930) üzenetére


Probert75
addikt

Az Asus táblagépemre Novát telepítettem, de érdekes módon az Asus Launchere mégis fut a háttérbe. Látom a futó alkalmazások közt. És ha leállítom, akkor is újraindul egy idő után. Na akkor ez mitől van?

(#75935) darvinya válasza Probert75 (#75934) üzenetére


darvinya
titán

Valami gyári app mindig meghívja, emiatt elindul.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75936) Probert75 válasza darvinya (#75935) üzenetére


Probert75
addikt

THX! És az valahogyan kideríthető, hogy mi?

(#75937) vicze válasza #79335424 (#75928) üzenetére


vicze
félisten

Elég egyértelműen világosan és szitán el lett monda, hogy Androidra és úgy általánosan eddig B2B, azaz Business 2 Business modellben volt az iGO elérhető és értékesítették más cégeknek, ahogy ezt a topikjában elég világosan már leírtam korábban is. Bármilyen hihetetlen de a PNA-kat is pont ilyen modellben kaptad.

Pontosan ugyan olyan adott országra korlátozott változatok voltak megvásárolhatóak mint a Szülinapp, amit egy másik cég megvett az NNG-től és azok üzemeltették(nem az NNG), mi jó fene nem érthető meg ezen? :F

Ha ezt 1000%-osan ignorálod, akkor hogyan segítsünk rajtad? :F
A leges legelső Index-es cikkben ami a Szülinapp-ról szól le van írva, hogy még idén elérhető lesz Androidra az iGO illetve célozva lett rá. Azt hogy nem lesz fizetős változatban Play Storban a cég sose mondta, vagy akkor linkeld... Azt hogy Józsika mit költ össze XY fórumon nem érdekel.

Az hogy orrba szájba mindenki warazolta és hackelte mindenféle platformra évek óta, hogyan tartozik a normál értékesítéshez?

A cég végfelhasználók felé értékesített egyetlen verziója az iOS-es, semmi más.

(#75938) S e t h válasza -juc- (#75906) üzenetére


S e t h
nagyúr

Egyetértek, nálam alapértelmezett lett annyival jobban muzsikál mint korábban.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#75939) janosibaja válasza darvinya (#75932) üzenetére


janosibaja
őstag

ssLauncherem van, s Notificatin Monitor kezeli/jeleníti meg az értesítéseket, illetve a nem fogadottak számát.

Akkor viszont ez bekavarhat?

(#75940) Bozek


Bozek
nagyúr

Felraktam a Nova Launcher bétát, de nem tetszett, mert már a háttérkép beállításának lehetőségét is megvariálták. Kiléptem a Béta tesztből, sőt a G+-os közösségből is, de a Play-en még mindig nem a 3.3-as verziót látom...

Tényleg nem lesz már egy olyan launcher se, amelyikkel nem csak fekvő képet tudok beállítani háttérnek? :(

(#75941) #79335424 válasza vicze (#75937) üzenetére


#79335424
törölt tag

Neked ez a véleményed, nekem meg más. Számomra azok az "összefüggések" a légből kapott teóriák, amik abban a topikban össze lettek írogatva. Pl. a Samsung meg sem lett említve a topikban, pedig ez volt az egyetlen név, amit az NNG fővezír konkrétan megemlített. B2B? Hogy is néz ez ki a gyakorlatban? Van egy cég, amelyik vmilyen hardverben érdekelt és szeretné, ha arra a hardverre portolva lenne az IGO (vagy az NNG szeretné a szoftverét azon a vason látni). Igen, én is így jutottam a PNA -n az IGO -hoz. Nem is tudok az NNG esetében másféle együttműködésről. De milyen navi vasban érdekelt a Basarsoft? Szvsz. az a "megvették" a licencet teória nem annyira atom stabil. Fogalmazhatom úgy is, hogy számomra nem egyértelmű, hogy a Basarsoft vett egy navi szoftvert, vagy az NNG egy brandet.

Valóban le lett írva, hogy az NNG tervez kereskedelmi verziót. Egészen pontosan így:
"Az NNG ugyanis továbbra sem érdekelt abban, hogy erőforrásokat allokáljon erre a területre, ez az akció igazából egyfajta grátisz, amit kizárólag a hazai felhasználóknak biztosítanak. Ez természetesen vonatkozik a szoftver iOS verziójára is. Ugyanakkor kérdésünkre azt mondták, hogy hamarosan lesz hivatalosan is elérhető Android iGO, de ennek megjelenéséről még nincs pontos információ."

Ha ehhez hozzáadjuk a 2. beszélgetésben már konkrét tényként elhangzottakat (ne felejtsük el, hogy a két hír között 2 hét telt el), akkor ez azt jelenti, hogy pénzért árulnak navit olyan platformokra, amikre nem érdekük erőforrásokat fordítani. Ez aztán garancia a minőségre és a supportra! Igazi profi marketingstratégia és kommunikáció! Pont, mint eddig. Sztem ez, így, nincs rendben és ezért van az a véleményem, hogy az NNG nem egyenes cég.

[ Szerkesztve ]

(#75942) vicze válasza #79335424 (#75941) üzenetére


vicze
félisten

De most a Bog által írt IT café cikk és annak kicsit kacifántos megfogalmazása miért az NNG közleménye?
Ez inkább az ő személyes véleménye, gondolatai.

Basarsoft esetében egy régebbi cégről beszélünk mint maga az NNG, elég régóta van a B2B kapcsolat.(Mellesleg ez a hivatalos iOS iGO megjelenés előtt volt, pont mint most. ;) ) Koábban PNA-t forgalmaztak ők is, de a világ megváltozott... Az Izraeli meg 3éve vonult ki az NNG tulajdonosi köréből. Az Indonéz céghez az égvilágon semmi közük.

Elég egyértelmű, hogy a Szülinapp a béta teszt a fizetős android app előtt, ami teljesen logikus üzleti lépés. Nagy problémát nem látok benne, ebben láthatsz kivetni valót, de az égvilágon senki se veszít vele semmit.
A technikai oldalát meg szerintem felesleges boncolgatni, azt ők tudják, hogy a jelenlegi verzió mennyire működő képes a platformon és eddig milyen volt, mennyi ember erőforrást emésztett fel. Most vagy alapból azt veszem hogy vérig romlottak és hazudnak mert csak vagy logikus magyarázatot gondolok a döntések mögé.

(#75943) Quasi_modo válasza Bozek (#75940) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

nem lesz már egy olyan launcher se, amelyikkel nem csak fekvő képet tudok beállítani háttérnek?
Nova alatt tudsz állót is.

valami

(#75944) gipsztigris válasza vicze (#75942) üzenetére


gipsztigris
addikt

"Elég egyértelmű, hogy a Szülinapp a béta teszt a fizetős android app előtt, ami teljesen logikus üzleti lépés."

Ez nyilvánvaló volt számomra már a megjelenés előtt, csupán azzal vitatkoznék, hogy logikus lépés-e! :) Ugyanis, a szoftver jelen verziója tényleg amolyan béta2-3 fázisban van, és ingyen tesztelőket alkalmaztak a hibák feltárására. Na, ez az a lépés, ami számomra egy kicsit inkorrekt, ugyanis ismerjük a mondást, "Ajándék lónak....".
Igazából SEMMIT sem lehet rajtuk számon kérni, hiszen ingyen adták, ami olyan-amilyen! Ha működik, használod, ha nem, letörlöd!
Ez a háromszázezer letöltés egy marhafaxxa piac-és hibafelmérés volt az NNG-nek. Nyilván, ha csak tízezer letöltés lett volna (és nem ugatta volna tele a netet az elégedetlen közönség) akkor a tegnapi bejelentés elmaradt volna. De így..... ;)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#75945) #79335424 válasza gipsztigris (#75944) üzenetére


#79335424
törölt tag

Számon kérni? Feltételezem, hogy fölöslegesen írnám Neked, hogy olvasd el az FLSZ -t. :) Az alapján sztem akkor sem lehetne rajtuk semmit sem számon kérni, ha pénzért adták volna.

(#75946) Bozek válasza Quasi_modo (#75943) üzenetére


Bozek
nagyúr

Most még igen. De mint írtam, leszedtem a bétát és abban már nem a megszokott háttérkép beállítás van... Közben egy telefon újraindítás megoldotta, megint a 3.3-as Nova van, nem is fogok frissíteni.

(#75947) gipsztigris válasza #79335424 (#75945) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nem a szó szoros értelmében vett számonkérésről beszéltem, hanem az elégedetlen buhogásról! :).....mert az is egyfajta számonkérés.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#75948) Quasi_modo válasza Bozek (#75946) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ja hogy a béta. Az más. De elképzelhető, hogy amikor a béta nem lesz már béta akkor ismét tudja majd használni az álló háttérképeket.

valami

(#75949) darvinya válasza janosibaja (#75939) üzenetére


darvinya
titán

Nem, ez 2 különböző app.
Tehát mind2 külön futhat.

(#75936) Probert75

Ezt nehéz kideríteni, mert olyan mélységbe kellene monitorozni amihez már programozói tudás kell.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#75950) janosibaja válasza darvinya (#75949) üzenetére


janosibaja
őstag

:R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.