Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58851) royalka válasza csmat (#58849) üzenetére


royalka
őstag

Ha egy hivas/sms szűrő alkalmazast használnál? Akkor nem latszodna az uzenetek kozt az alkalmazast jelszoval veded vagy nyomszra egy jelszavas app záró appot. :) Ennye mennyi munka a szerető leveleit bujtatni. :D

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#58852) Troy.


Troy.
addikt

Köszi mindenkinek! :) Azért még szívesen vennék egy-két hozzászólót.

Eddig gyári böngészőt használtam (Samsung S2), most az Opera Mini-t tettem fel, ideális lehet mobilnethez, csak egy picit lassú. Mellé a Dolpint, ami véleményem szerint piszok gyors, ellenben sok memóriát kér (1 nyitott lap ~ 70MB, 5 nyitott lap ~88MB) és nem bánik csínján az adatforgalommal.

.

(#58853) R19 válasza Troy. (#58852) üzenetére


R19
senior tag

+1 az UC Browser-re.
Itt találsz egy jó kis összefoglalót a böngészőkről.

(#58854) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

Egy LWP-t keresgélek, de eredménytelenül, help! Olyan volt, mint a Matrix 3D Cubes, szinte egy az egyben, de azzal a lényeges különbséggel, hogy a kockák nem töltötték ki teljesen a mátrixot és az üres helyek környékén csúszkáltak is lassan ide oda. Nem ismerős valakinek?

Üdv,
Fób

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#58855) zeon.hu válasza ollie (#58804) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

fizikai gomb androidhoz, hozzá lehet rendelni programokat.
nem árt utánanézni vásárlás előtt, mert nem minden eszközzel megy rendesen.
nálam P6-on nem tökéletes, de huawei tableten hibátlan. többféle galaxyn gond nélkül működik, mini prokkal szintén, de atabhoz megint nem jó.
itt egy videó.

#?*@&!

(#58856) 7Sony7 válasza zeon.hu (#58855) üzenetére


7Sony7
addikt

Milyen a bemutató teló, ki tudja?

-

(#58857) ulmikukac válasza tonyrulez (#58847) üzenetére


ulmikukac
tag

Bamba voltam :) Köszi a segítséget! Viktor és Bozek nektek is!

Pixel 8 Pro bay

(#58858) petipetya válasza Troy. (#58841) üzenetére


petipetya
nagyúr

Csak arra tudok válaszolni, hogy mit használok és miért. Chrome, mert gyárilag ez van fent és folyamatos az online szinkron a megnyitott lapok, könyvjelzők és mentett jelszavak tekintetében az asztali és a telefonos verzió között.

"nincs rá lezsóidő"

(#58859) csmat válasza royalka (#58851) üzenetére


csmat
senior tag

Még nem látom át teljesen így elsőre és ha jól értem min. két app kell hozzá, de tudnál egyet mutatni?

Nem a szerető leveleit, hanem a banki egyenlegközlőt és 1-2 másik, mások felé nem annyira publikus sms-t szeretnék láthatatlanná tenni illetéktelenek elől :B

(#58860) Integra


Integra
titán

a google playnek nem számít a vpn? nem lehet átverni???? :(((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#58861) csmat válasza R19 (#58853) üzenetére


csmat
senior tag

Az miért van hogy nagyon sok (szinte mindegyik) alkalmazás pl browser hozzáférést kér a fotókhoz, az előzményekhez,helyhez, stb?
A felsorolt böngészők közül, egyedül lightning kér összesen 3 hozzáférést, a több szinte mindenhez. :O

(#58862) Siriusb válasza Troy. (#58852) üzenetére


Siriusb
veterán

Nálam a UCBrowser gyorsabb a Dolphin-nál. Nekem ez vált be.

(#58863) Bozek válasza Integra (#58860) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem, mivel a bankkártya adataid számítanak neki. Bár VPN használatával láthatóvá válnak olyan tartalmak is, amik amúgy nem (filmek, sorozatok), de megvenni őket úgysem tudod, mivel nem külföldi bankkártyád van. Jó lenne, ha itt is lehetne PayPal-al fizetni, az talán leegyszerűsítené a dolgot.

(#58864) Viktor0610 válasza csmat (#58861) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hogy tudj fényképet megosztani (gondolom), meg a weblapok hozzáférhessenek a helyedhez, ilyesmik.

Samsung Galaxy A54

(#58865) Dottore válasza #79335424 (#58816) üzenetére


Dottore
addikt

Ha veszel ilyen kis bizbaszt, készülj fel rá, hogy türelmesnek kell lenned. Megnyomod a gombot. Aztán vársz, vársz és vársz. Na utána ha még vársz egy kicsit akkor elindítja amit ráprogramoztál.

(#58866) zeon.hu válasza 7Sony7 (#58856) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

passzolom, de jól néz ki :)

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#58867) LonGleY válasza csmat (#58861) üzenetére


LonGleY
veterán

A böngészők...

- fájlokat tölthetnek fel a gépről
- használhatják a location szolgáltatást
- importálhatják a gyári böngésző adatait, előzményeit
- és még egy csomó olyat csinálhatnak, amihez bizonyos jogkörök kellenek

Az, hogy a Lightning ilyeneket nem tud, nem a többit minősíti.
Példának okáért az Opera Classicnak a következőre van szüksége:

[ Szerkesztve ]

(#58868) gipsztigris válasza Dottore (#58865) üzenetére


gipsztigris
addikt

Érdekes! Nexus 4-en eredeti MiKey-el azonnal működnek a dolgok. Még a fényképező is kb. egy másodpercen belül indul lezárt képernyő mellett. Valószínű, hogy hardverfüggő a dolog.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#58869) Integra válasza Bozek (#58863) üzenetére


Integra
titán

ez érdekes, mert régen simán ment a market enabler is és akkor is ugyanúgy benne voltak a kártya adataim mint most és minden gond nélkül ment, hogy a német playből letöltsek, ráadásul nem vásárolni szeretnék most, mert nem lehet megvenni, szimplán letölteni ezt az appot.... :-/

egyébként sem szabadna akadály legyen ez, mert ha németországban vagyok fizikailag, minden gond nélkül lekellene, hogy töltse.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#58870) zeon.hu válasza Dottore (#58865) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

nem tudom, mihez használod/használtad, de nekem az s4 minin tökéletesen működött, csakúgy mint a mini pro-n. a lányom e percben is használja huawei tableten, rendben megy.
fentebb írtam amúgy, hogy nem minden készülékkel kompatibilis.

#?*@&!

(#58871) Viktor0610 válasza Dottore (#58865) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én ezért ("Aztán vársz, vársz és vársz. Na utána ha még vársz egy kicsit akkor elindítja amit ráprogramoztál.") nem használom, pedig jópofa lenne, ha gyorsabban reagálna... :U

Samsung Galaxy A54

(#58872) Dottore válasza gipsztigris (#58868) üzenetére


Dottore
addikt

Mi is Nexus 4-en próbáltuk. Azzal amit linkeltem. Persze ettől még a többi tökéletesen működhet, de ez használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#58873) gipsztigris válasza Dottore (#58872) üzenetére


gipsztigris
addikt

Akkor, ahogy a művelt cigány mondaná, "A fasom se érti, kezicsókolom!" :D

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#58874) Bferibörs válasza petipetya (#58858) üzenetére


Bferibörs
addikt

+1

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#58875) simico válasza olivera88 (#58818) üzenetére


simico
aktív tag

Én több telefon- és ROM-csere során azt tapasztaltam, hogy ami már fent van dropboxon azt természetesen nem akarja újra feltölteni, csak az újonnan készített képeket.

Más
Eddig Evernote-ot használtunk, de szeretném kiváltani valami mással. Utóbbi időben ugyanis mintha semmit se cache-elne rendesen, legalábbis minden jegyzetet a neten keresztül tölt le újra, ráadásul elég lassan. Illetve egymással megosztott jegyzetek is nehézkesen használhatók. Persze prémium előfizetés megoldaná mindkét dolgot, de havi 5 dollár szerintem pofátlanul sok.

Szóval szeretném kiváltani hasonló tudású jegyzetelő progival, ami tudja az alábbiakat:
- alapvetően offline, de van benne online sync (akár saját szerverre, akár valamelyik nagy felhő szolgáltatóhoz)
- notebook-ok a jegyezetek kategorizálására
- jegyzetekben a szöveg teljeskörűen formázható, lehet listákat csinálni, van checkbox, kép is beilleszthető a jegyzetbe
- közös / megosztott (shared) notebook vagy jegyzetek lehetősége, mindkét fél módosíthatja a jegyzetet
- webes hozzáférés és Chrome böngészőhöz web clipper megléte előny

Eddig egyedül a Microsoft OneNote-ot találtam ami elvileg tudja a fentieket, bár annak pont a mobilos kliense elég korlátozott, illetve az MS fiók és tárhely használata nem annyira vonzó számomra. Ezen kívűl viszont semmi, a régi konkurensek (Springpad, Catch Notes, stb) mind megszűntek :Y Fapados, faék egyszerűségű jegyzetelőből persze kismillió van, de minek sose értettem mi értelme van megcsinálni a hatvanadik egyenprimitív programot ugyanarra a célra, ha pont ugyanazt tudja csak mint a többi 59 primitív program...
Valaki esetleg tud vagy használ más programot?

[ Szerkesztve ]

(#58876) csmat válasza simico (#58875) üzenetére


csmat
senior tag

Asszem a box -ba most beépítettek egy jegyzetet, de hogy tudja e amiket szeretnél azt passzolom..

(#58877) Troy. válasza Siriusb (#58862) üzenetére


Troy.
addikt

Egész jó ez a böngésző.
Az belehet állítani, hogy új lap nyitáskor üres lap jelenjen meg? (ne pedig a "top sites", "video,music, pics", "download zone" etc.

.

(#58878) fclub


fclub
tag

Sziasztok!
Ha a Clean Master nevű programban beállítom, hogy "Feladatok kilövése a képernyő kikapcsolásakor", akkor azzal teszek valami rosszat? Azt írja, hogy ez a beállítás csökkenti az akkumulátor használatot.
Lehet csinálni listát, hogy melyik programokat ne lője ki soha. Ebbe a listába milyen (típusú) programokat raknátok be? Én a chat-et és email-t raktam be, mert szerintem azt felesleges kilőni, úgyis újraindul.
Köszi!

(#58879) LonGleY válasza LonGleY (#58867) üzenetére


LonGleY
veterán

A példa bizonyos okokból elmarad. :] Nade nem sok az, amit az Opera Classic kér - ez lett volna a lényeg.

fclub: Don't do it! Fölösleges, és amúgy az egész Clean Master is (az automata indulásával és mindenekkel). Régebben jó volt, de nem jó irányba fejlődtek. Az SD Maid csak azt csinálja, amit kell, azt pedig jól. Szerintem az egy jobb takarító.

Az Androidra készülgető CCleaner is abba a hibába esett, hogy ramkiller került bele, amely vakításba nem gondoltam, hogy ők beleesnek - ismerve a PC-s hozzáállásukat.

[ Szerkesztve ]

(#58880) Viktor0610 válasza fclub (#58878) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én sem ajánlom a Clean Master használatát.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#58881) Juliuska válasza Dottore (#58865) üzenetére


Juliuska
senior tag

Szabad megkérdeznem, h min próbáltad...?

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#58882) fclub válasza LonGleY (#58879) üzenetére


fclub
tag

Köszi a segítséget, le is cseréltem a Clean Mastert. :)
Esetleg tudsz/tudtok olyan alkalmazást, amelyik mutatja a pillanatnyi RAM használatot?
Ami könnyen elérhető, mondjuk az értesítési sávból vagy widgetként.
Nem kell, hogy tudjon bármit is, csak mutassa az adatot és ne egye az akksit, ha lehet. :)

(#58883) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha a Nova launcherhez letöltök icon pack-ot, akkor a már meglővő összes alkalmazásom ikonját egyesével kell beállítani, kiválasztani?Vagy belehet állítani az összes cseréjét?
Novára melyik icon pack-ot ajánlatok, ami szép is, bár gondolom, ez izlés kérdése?

(#58884) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

fclubnak:

Nem feltétlenül kell hozzá app. A jobb launcherek "parancsikon/tevékenységek(activities)/ beállítások/futó programok" részét ki lehet rakni egy ikonnal.

[ Szerkesztve ]

(#58885) LonGleY válasza fclub (#58882) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerintem fölösleges ezért egy programnak futnia (widget).

Én a Sand Studio Task Manager-ét használom (nem minden gépen működik, de ez a legegyszerűbb, és szépen ki is lép, ha nem használod), de beépítve is szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#58886) #79335424 válasza fclub (#58882) üzenetére


#79335424
törölt tag

Alkalmazástól függetlenül, ebben mindenképpen ellentmondás van. Csak akkor tud egy widget valós adatot megjeleníteni, ha frissíti magát. Viszont minél gyakrabban frissít, annál több energiát használ.

(#58887) Dottore válasza Juliuska (#58881) üzenetére


Dottore
addikt

Nexus 4

(#58888) klrt


klrt
tag

Üdv urak!
Easy backuppal csináltam mentést a programokról, hogy tudom azokat visszaállítani mert ilyen menüpont nincs a progiban vagy csak én nem találom. A biztonsági mentést(névjegyek emailok, stb) azokat vissza tudja állítani.

(#58889) olivera88 válasza simico (#58875) üzenetére


olivera88
veterán

Megpróbáltam, a meglevőket nem töltötte fel csak az újakat.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#58890) 7Sony7 válasza zeon.hu (#58866) üzenetére


7Sony7
addikt

Megvan. Inew v3.

-

(#58891) James67 válasza LonGleY (#58879) üzenetére


James67
aktív tag

Én eddig a Clean Mastert használtam, de kipróbálom az általad ajánlott SD Maid-ot. :R

Redmi Note 8 4/64

(#58892) Siriusb válasza Troy. (#58877) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem találtam rá lehetőséget.

(#58893) Probert75 válasza GEPESZ66 (#58883) üzenetére


Probert75
addikt

Nem egyenként kell. Lehet egyszerre az egészet. Nova beállítások/Megjelenés és működés/Ikontéma.

[ Szerkesztve ]

(#58894) desanctis


desanctis
csendes tag

Total Commanderrel is tudom törölni a felesleges gyári alkalmazásokat? Mármint az .apk-kat ki tudtam, de nem látom, hogy hely szabadulna fel, csak az ikonok tűntek el

(#58895) w.miki


w.miki
veterán

biztos kérdezték már vagy 100-an, de:
Mi a legjobb (3) alkalmazás PC-Droid (TV Stick) összekötésére, Wifin file-ok oda-vissza másolására?

..és YouTube kliens? Viral?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#58896) ollie válasza desanctis (#58894) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A rendszeralkalmazások külön partíción vannak, így hiába törlöd azokat, nem fog felszabadulni hely a belső tárhelyen.

***

(#58897) #79335424 válasza w.miki (#58895) üzenetére


#79335424
törölt tag

A sticken ES File Explorerben, vagy Solid Explorerben, vagy célalkalmazással (pl. Servers Ultimate) csinálsz egy szervert és ahhoz csatlakozol PC -n, mondjuk TotalCommanderrel. Aztán kávészünet, naplemente nézés, hintaszékben pipázva és egyszer majd átmegy az adat. Vagy beszerzel egy kompatibilis (Asix chipes) Lan adaptert.

Youtube -ra sztem Tube Mate, vagy XBMC+plugin. Nem tudom, hogy van -e összefüggés, de amióta a TV-GO miatt telepítettem az Xposedet, azóta FC -zik a gyári Youtube kliens. Mondjuk nem hullatok érte krokodilkönnyeket. Egyébként is a Tube Mate -et használom, mert abban tovább tudom adni a videót, külső lejátszónak (pl. MX player).

[ Szerkesztve ]

(#58898) w.miki válasza #79335424 (#58897) üzenetére


w.miki
veterán

valamiért csak TubeMOte-ot talál a rendszer TubeMAte-t nem...
az pedig egyből regisztrációt kér

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#58899) #79335424 válasza w.miki (#58898) üzenetére


#79335424
törölt tag

A Tube Mate -et ne a Playen keresd! Onnan kitiltotta a Google, mert nem volt hajlandó fejet hajtani az új követelményei előtt.

(#58900) norbert1998 válasza #79335424 (#58899) üzenetére


norbert1998
veterán

amúgy ez akkor nem számít wareznak? az volt az a feltétel, hogy a yt-ről semmit nem töltünk le :D szerintem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.