Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58351) petipetya válasza zeon.hu (#58350) üzenetére


petipetya
nagyúr

Kár érte. Én a YouTube-on egyből megtaláltam a helyes módszert:
- füles be, hogy ne halljam a hangot
- képernyő feloldása dupla ujjal való húzással
- a beállításokba való belépés: hosszan kell nyomni az ikonra vagy menüpontra, aztán mikor megjelenik körülötte a keret akkor duplán bökni és belelépsz
- a beállításokban való görgetés pedig szintén dupla ujjal történik

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#58352) 7Sony7 válasza batai15 (#58346) üzenetére


7Sony7
addikt

Ja, ja, nagyon gázos.

-

(#58353) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogy létezik-e olyan alkalmazás, amivel rendszer alkalmazást (pl. launcher) lehet jegelni root nélkül?

Előre is köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#58354) BenszeT válasza batai15 (#58346) üzenetére


BenszeT
tag

Nálam is így van.
De amíg nem láttam leírva a hsz.-odban meg sem fordult a fejemben, hogy ez gáz :)

(#58355) batai15 válasza BenszeT (#58354) üzenetére


batai15
félisten

Ja. Ill kínszenvedés vissza lépni a kezdő oldalra.

(#58356) klaus1987


klaus1987
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni,hogy androidos telefonnál meglehet azt oldani valamilyen alkalmazással,
hogy Wifi antennaként szolgáljon ha usb-kábellel csatlakoztatom a géphez?

Welcome to hades

(#58357) norbert1998 válasza zeon.hu (#58350) üzenetére


norbert1998
veterán

Zeon, a gőzmozdony ;]

Hackeeeeee: beállítások alatt az alkalmazósok közt a letiltás az adott appon.

[ Szerkesztve ]

(#58358) xSide válasza Bozek (#58303) üzenetére


xSide
őstag

Soha nem írtam ilyet, de tényleg ajánlottam appokat amik tudják és minden megoldható nélkülük csak keresni kell!
Nem kell rám hivatkozni, van aki csak ilyen megoldást tud.

[ Szerkesztve ]

(#58359) dlaj válasza #79335424 (#58347) üzenetére


dlaj
őstag

THX :R

(#58360) batai15


batai15
félisten

Ha már tasker v robot segítene valaki megoldási hogy pl estétől reggelig csendbe legyen a telefon? Mondjuk ha van erre app az is jó. Tudjátok ilyen quethours

(#58361) 7Sony7 válasza batai15 (#58360) üzenetére


7Sony7
addikt

Kapcsold ki a *csába! :)
Viccet félretéve: van valahol E-robot topic. Taskert nem tudom.

-

(#58362) zeon.hu válasza petipetya (#58351) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

kösz azért!
nagyon rosszkor történt, ezért szállt el az agyam.
már minden eredeti állapotban amúgy.

#?*@&!

(#58363) Bozek válasza xSide (#58358) üzenetére


Bozek
nagyúr

Látszik, hogy öregszel. De linkelem Neked: [link]
Amúgy két olyan esetet is írtam, amit nem fogsz tudni megoldani Tasker nélkül, arra meg nem is válaszoltál. Na meg minek rakjak fel 5 problémára 5 programot, amikor azt 1-el is meg tudom oldani? Költői kérdés volt.

(#58361) 7Sony7: Tasker topic

(#58364) hackeeeee válasza norbert1998 (#58357) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez így van, csak bizonyos rendszer alkalmazásokat alapból nem lehet letiltani.

Egészen pontosan a Motorola gyári launcher-ét kellene letiltani valahogy, lehetőleg root nélkül.

Véleményem szubjektív...

(#58365) catroot válasza batai15 (#58346) üzenetére


catroot
veterán

Igen, egy ideje ilyen. Szerintem az új play óta ilyen.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#58366) tonyrulez válasza batai15 (#58355) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ezek már csak mellékes dolgok amellett, hogy az alkalmazásokat csak másodjára engedi telepíteni.

4 8 15 16 23 42

(#58367) #79335424 válasza batai15 (#58360) üzenetére


#79335424
törölt tag

Erre biztosan van célalkalmazás is, de automatizálóval sem nagy cucc. A Taskert annyira nem ismerem, de ha jól tudom, akkor az ilyen profiloknál van némi különbség a két automatizáló viselkedésében. Tasker a profilt veszi alapnak. Ha kikerülsz a definiált állapotból, akkor megszűnik a profil figyelt feltétele és kikapcsolja a profilt. Vagyis megadod, hogy mikor legyen érvényben a profil. A Robotban nincsenek ilyen monitorozott profilok. Csak pillanatnyi események, amikre reagál. Tehát
Parancs1: adott időpillanat -> némítás be
Parancs2: adott időpillanat -> némítás ki

(#58368) gatto_


gatto_
senior tag

Azt meg lehet oldani valahogy, hogy bizonyos programok indulása esetén, lejjebb vegye a processzor sebességét. Konkréten navigációs programokra gondolok, amik elfutnak alacsonyabb frekin is, és így nem melegedne, és nem merülne annyira. Az is egy lehetőség, ha a gps aktiválódása esetén lépne életbe a csökkenés. Képes erre a sokat emlegetett E-robot, vagy a Tasker?

(#58369) xSide válasza Bozek (#58363) üzenetére


xSide
őstag

Nem is érdekel.

(#58370) Siriusb válasza gatto_ (#58368) üzenetére


Siriusb
veterán

E-robot mindenképpen, de felteszem a Tasker is.

(#58371) catroot válasza batai15 (#58360) üzenetére


catroot
veterán

Van még egy Condi nevű automatizáló app. Sokkal átláthatóbb, mint pl. a Tasker.

Erre az is tökéletes.

Mas: nem tud valaki olyan ébresztő appot, ami tud olyat, hogy egy adott ország ünnepnapjain nem ébreszt? Anno találtam ilyet, de most nem.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#58372) #79335424 válasza Siriusb (#58370) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezzel óvatosan! Én már jártam úgy, hogy rosszabb lett a végeredmény, mint az eredeti állapot. Kiderült, hogy a kernelemben van egy feature, ami dinamikusan kezeli a governorokat. Robot átváltotta, a kernel meg felülbírálta. Nálam ez kikapcsolható, de ki tudja, hogy másik készülék kernele hogyan reagál, ha egy külső alkalmazás governort vált.

(#58373) gatto_ válasza Siriusb (#58370) üzenetére


gatto_
senior tag

Feltettem a robotot, de nem találok benne ilyen lehetőséget. Gevenort lehet benne váltani, de az a frekvenciát nem csökkenti tudtommal, csak másképp viselkedik. Netán tudnál segíteni a beállításban...? :)

(#58374) ollie válasza hackeeeee (#58364) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Csak roottal tudod letiltani, ha a telefon nem engedélyezi.

***

(#58375) hackeeeee válasza ollie (#58374) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, akkor nincs más választás, maradni fog a root.

Köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#58376) gatto_ válasza #79335424 (#58372) üzenetére


gatto_
senior tag

Nem gyári kernel, de asszem nem váltogatja dinamikusan. Egy tweaker program települ vele, amiben váltogathatók a dolgok, de kicsit macerás minden navigálás előtt átállítani. Tennék egy próbát, ha megoldható.

(#58377) Siriusb válasza gatto_ (#58373) üzenetére


Siriusb
veterán

A Governor-nak épp ez a lényege. Pl. az Ondemand dinamikusan változtatja a frekvenciát a futó programok függvényében, míg a Powersave alacsonyan járatja a procit.

@Somatom,
Majd kiderül: )

Szerk.:
ja, és root kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#58378) gatto_ válasza Siriusb (#58377) üzenetére


gatto_
senior tag

Köszi.. Akkor beállítom powersave-re, és majd tesztelem... :R

(#58379) xSide válasza hackeeeee (#58364) üzenetére


xSide
őstag

Gyári launchert tiltani nem biztos, hogy jó ötlet. Legyen mellette bármi, ha kap egy hibás frissítést akkor csak sw mahinálással lehet helyrehozni.

(#58380) #79335424 válasza gatto_ (#58373) üzenetére


#79335424
törölt tag

Alapértelmezetten csak a governorokhoz férsz hozzá. Azt a kernelben kell beállítani, hogy melyik governornál, mik legyenek a frekvencialépcsők, a hozzájuk tartozó feszültségek külön CPU -ra és GPU -ra. Természetesen a magok be és kilépési frekvenciáit is. 1. -es mag mekkora pörgésénél lépjen be a második (esetleg magpáronként) és mikor álljon le. Továbbá, hogy milyen gyorsan reagáljon a proci a felhasználó igényeire. Ha hozzáérsz a kijelzőhöz, akkor komótosan ugorjon egy lépcsőt, vagy azonnal kapcsoljon a legnagyobb fokozatba. Biztos szeretnél ezekbe belemászni, vagy elég a governorokat váltani? Az én kernelemben ezek mind állítgathatók, de nem mertem belenyúlni. Nem olyan egyszerű ez, hogy csak lejjebb, meg feljebb tekergetünk egy frekvenciapotmétert. De ha van tweak program a kernelhez, akkor sztem tudod, hogy miről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#58381) beg válasza catroot (#58371) üzenetére


beg
veterán

AMdroid nem ébreszt ünnepnapokon. Ráadásul magyar fejlesztő. Régóta használom.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#58382) gatto_ válasza #79335424 (#58380) üzenetére


gatto_
senior tag

A kernelemhez járó tweakerben van külön rovat a gps bekapcsolás esetére, úgyhogy most ott powersave-re nyomtam. Így még a robotra sincs szükség. Majd kiderül a hasznossága :)

(#58383) pikszel válasza batai15 (#58360) üzenetére


pikszel
őstag

Tasker:

Új profil > Time > -tól -ig
Új task > Audio settings > Silent mode on

Innen letöltheted a profilt, majd importálod és módosítod az időt.

[ Szerkesztve ]

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#58384) S e t h válasza nyuszi123456 (#58317) üzenetére


S e t h
nagyúr

Jó, csak éppen lassabban lehet vele írni, mint egyébként.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#58385) mttssz válasza pikszel (#58383) üzenetére


mttssz
senior tag

Exit tasknak meg hogy kapcsolja vissza a profil ervenyet vesztesevel a hangot esetleg.

(#58386) #79335424 válasza gatto_ (#58382) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, amikor rájöttem a bibire és áttúrtam a tweaket, akkor már én is inkább a kernelben oldottam meg a dolgot. Nem tartom jónak, ha két automatizálás szólogat be egymásnak. Vagy az egyik, vagy a másik és mivel a kernel beállítás egy elég kifinomult, érzékeny mechanizmus, ezért inkább rábíztam. Feltoltam maxra az egyéb töltésmódok áramkorlátozását, így autós töltőn sem merül navi közben :) .

(#58387) S e t h


S e t h
nagyúr

Aki ért hozzá az meg tudná mondani, hogy egy bill. appnek valóban szüksége lehet ennyi jogosultságra?Nem túlzás ez egy kicsit vagy csak szimplán paranoiás vagyok?
jogosultságok

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#58388) #79335424 válasza S e t h (#58387) üzenetére


#79335424
törölt tag

A billentyűzet az egy közvetlen beviteli módot jelent a rendszer számára. Egy input method a legnagyobb bizalmat igénylő dolog, mivel általa olyan funkciók is vezérelhetőek, amikre más módon nem ad lehetőséget a rendszer. Első váltáskor erre figyelmeztet is az Android.

(#58389) tonyrulez válasza S e t h (#58387) üzenetére


tonyrulez
őstag

Automata tanuláshoz kellenek a dolgok, de azért tényleg sokminden van a listáján (és nem is értem hogy GPS pl. minek). AnySoftKeyboardot használok, hívásnapló és névjegyek olvasásán kívül lényegében más nem is kell neki.

4 8 15 16 23 42

(#58390) pikszel válasza mttssz (#58385) üzenetére


pikszel
őstag

Valahol olvastam (kerestem, nem találom), hogy nincs rá szükség és valóban így van. Reggel 7-kor visszatér normál módba. Ugyanígy használom a lefordított telefonra és gond nélkül működik.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#58391) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Megoldható-e, hogy a Facebook app csak akkor fusson, ha használom? Tehát amikor nem nézegetem, akkor ne forgmazzon adatot és az aksit se fogyassza...

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#58392) mttssz válasza pikszel (#58390) üzenetére


mttssz
senior tag

Gondolom akkor nincs kikapcsolva (vagy nincs) ez a funkcio:

A Restore Settings-re gondolok. Mindenesetre ha valami mast is akar csinalni a profil deaktivalodasakor, akkor kell az exit task, egyeb esetekben valoban nem.

RootRulez: Greenify tudja hibernalni, igy nem fut a hatterben.

[ Szerkesztve ]

(#58393) Viktor0610 válasza RootRulez (#58391) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Root + Greenify :)

Samsung Galaxy A54

(#58394) pikszel válasza mttssz (#58392) üzenetére


pikszel
őstag

Ott a pont! ;)

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#58395) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

kivédhető valahogy, hogyha valakivel pc-n gmailen chatelek, ne jelezzen állandóan a telefon?
hangouts kikapcsolása nélkül persze )

#?*@&!

(#58396) scream válasza catroot (#58371) üzenetére


scream
veterán

AMdroid ilyen, hozzá lehet adni, akár több ország ünnepnapjait is, továbbá sok hasznos funkciója van.

(#58397) Siriusb válasza gatto_ (#58382) üzenetére


Siriusb
veterán

Egyébként szvsz nem csak a proci fogja neked lemeríteni a telefont, hanem a folyamatosan bekapcsolt kijelző is.

(#58398) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Van olyan alkamalazas amivel az alairasomat lebtudom menteni es pc-n pedig hasznalhatnam wordbe vagy pdf be?

(#58399) air válasza csongi (#58398) üzenetére


air
nagyúr

Minek ehhez külön alkalmazás? (E-Robot vagy Tasker simán tudja. ;])
Ha beszkennelnéd vagy lefényképeznéd?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#58400) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv srácok!

Videobeszélgetésre korábban írtam, hogy Skype-ot használtam, nem túl nagy megelégedéssel.
Kaptam egy alternatívát helyette a Hangouts-ot.
Nekem az egy kicsit átláthatatlan, csakúgy mint a google+
Írták korábban a Vibert, teljesen jó, de nem tud videot.
Tud esetleg valaki mást?

Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.