Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39301) #79335424 válasza kotipas (#39294) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerintem a Webkey -t próbáld meg!

Melack: A TeamViewer akkor általános megoldás, ha a PC a szerver. De itt a Tab a szerver, amihez a TeamViewer Quick Support kéne. Ez viszont csak akkor használható, ha a Tab benne van a kompatibilitási listában.

koxaman: álatlánosságban az automatizálók tudnak ilyet. Ezek közül a Tasker a legnagyobb név, de elég pilótavizsgás a kezelése. Vannak programok, melyek egyben Tasker -beépülők is, vagyis a Taskerből vezérelhető a működésük. További lehetőségek: Locale, Lama, Automatelt, E-Robot. Én az utolsót javaslom, én is ezt használom. Magyar alkalmazás, nagyon jó Support -tal. Kezeli a Tasker -pluginokat is. A tűzfalból viszont eddig nem találtam olyat, ami Tasker -plugin lenne, így azt nem tudom, hogyan lehetne automatizálni. Pontosabban tudom és meg is lehetne csinálni, mert az E-Robottal akár programozási szinten is meg lehet szólítani a rendszert, csak ehhez még kevés vagyok.

(#39302) Siriusb válasza -HajTömeg- (#39299) üzenetére


Siriusb
veterán

Én alapból távol tartom magam az összes közösségi oldaltól, csak a meghívókat kell néha törölgetnem. :D

(#39303) koxaman válasza #79335424 (#39301) üzenetére


koxaman
tag

Koszi akkor kiprobalom amit javasoltal. Aztan ha talalok ra megoldast itt kifejtem. :-)

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#39304) twine válasza Siriusb (#39302) üzenetére


twine
addikt

+1 :K
Múltkor dolgom volt a West end-ben,,,
amíg egyik végéről átértem a másik végére(cca3-5 perc) a két kezem nem lett volna elég arra ,hogy megszámoljam hányszor hangzott el a mellettem elhaladók szájából a "fészen" kifejezés... :(
Nem célom senkit bántani,,,mindenki azt csinál amit akar,,,
de nekem ez ijesztő... :U

[ Szerkesztve ]

(#39305) soltan88


soltan88
újonc

Megpróbálom érthetően leírni. Van egy autóversenyzős játék amivel szoktam játszani. Használja a facebookot is a játék. De mikor nem játszok és jön telómra egy értesítés a játékkal kapcsolatban, a facebookomon meg elérhetővé válok mikor nemis vok fennt. Miért van ez?

(#39306) #79335424 válasza koxaman (#39303) üzenetére


#79335424
törölt tag

Korábban írtam itt a topikban az E-Robotról. Keress rá! Linkeltem az itteni topikját is, amit a fejlesztő is figyel és segít, ha kell.

(#39307) Laca1212 válasza zlatan77 (#39285) üzenetére


Laca1212
őstag

Értelme akkor van, ha több eszközöd van, és azok közül kell keresni valamelyiket.
Nyilván ha a telefonod van csak, akkor azt mondjuk pc-ről keresed ha elhagytad. :)

(#39308) kotipas válasza #79335424 (#39301) üzenetére


kotipas
csendes tag

Köszönöm a válaszod.
Nézem ezt a webkey-t és azt írja,h root kell hozzá :(
Olyan megoldás nem lehet, amihez nem kell rootloni a tab-ot?
A tab egy Lenovo Yoga 8.

A teamviewer-hez hol lehet megnézni a kompatibilitási listát?
Vagy az elég, ha a play-ben azt látom,h kompatibilis ?

[ Szerkesztve ]

(#39309) albinolynx válasza albinolynx (#39287) üzenetére


albinolynx
őstag

Multi-user app share nagy fehér képernyő. Root van.

Ezen kívül más egyéb? Senki sem használ?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#39310) Viktor0610 válasza kotipas (#39308) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, ha a Playen rákeresve feldobja, akkor telepítsd nyugodtan. :)

Samsung Galaxy A54

(#39311) #79335424 válasza kotipas (#39308) üzenetére


#79335424
törölt tag

Szerver oldalon mindegyikhez root kell. Csak akkor nem, ha alapból telepítve van ehhez vmilyen rendszeralkalmazás.

(#39312) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok valaki segítsen rajtam, adott egy androidos készülék amivel wi-fi n csatlakozok az otthoni routerra, és adott egy otthoni hálózat, na most a windows-os készülékek látják egymást a hálózaton minden hogy, wi-fi n, kábelen, de az androidos készülék nem hajlandó megnyitni a hálózaton megosztott mappákat.
Felraktam az EsFile explorert, aminek a helyi hálózaton látja a gépeket, tudok is csatlakozni, de PL.: Filmek nevű mappába már nem enged belépni.
Azt írja ki: Sikertelen bejelentkezés
Ezt okozhatja:
- A fiók nem rendelkezik a szükséges engedélyekkel.

PLEAS HELP

BY ooszi

(#39313) koxaman válasza ooszi (#39312) üzenetére


koxaman
tag

Halozati megosztasok beallitast nezd at a windowsban, hogy vendegkent is belehessen jelentkezni. Illetve a windowsos gep tuzfalanal ha van hozz letre szabalyt pl eset nel.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#39314) olivera88


olivera88
veterán

Be van pipálva a szinkronizálási beállításoknál h szinkronizálja My Tracksot is. De nem töltődnek fel az útvonalak Google térképre, akkor mit szinkronizál? :F

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#39315) Siriusb


Siriusb
veterán

Google Maps frissítés új engedélyeket kér: wifi hálózathoz csatlakozás/bontás és NFC. Hihetetlen, mi nem kellene még a google-nek egy nyamvadt térképhez?!

(#39316) bostone


bostone
addikt

Elnézést az elnézésért,de tudja valaki, hogy a picsulába lehet szerkeszteni a chrome androidban a könyvjelzőket?

(#39317) #79335424 válasza twine (#39304) üzenetére


#79335424
törölt tag

+100
Óriási szerencsém van, hogy a baráti köröm hozzám hasonlóan megveti a kapcsolattartás ilyen formáját. De még a távolabbi ismeretségi körben is sértésnek számít bárkiről úgy feltölteni képet, hogy az illető ehhez nem járult hozzá. A kedvesemnek van fiókja, de tudomásul vette, hogy nem szeretnék egyetlen, engem ábrázoló képet sem meglátni semmilyen közösségi oldalon.

(#39318) vadkörte válasza koxaman (#39289) üzenetére


vadkörte
addikt

Ez inkább ütemezős dolg és nem tűzfalas. Még egy voks az E-Robotnak. Nagyon jó program, nem olyan űberállesz, mint a Tasker, de nem is kell hozá agysebészdiploma.

(#39293) -HajTömeg-:
Jegelni, törölni a búsba a gyári FB appot. NEM lehet belőle kilépni, ha van BÁRMILYEN adatkapcsolat online vagy, ha nincs, hisztizik.
Ajánlom helyette az Atrium for Facebook-ot. Lényegében ugyanazt tudja, ha akarod online vagy, ha nem akarod, akkor Logout.

Üdv. V. Körte

(#39319) -HajTömeg- válasza vadkörte (#39318) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Köszi,lecsekkolom.
Igazából én szeretem a facebookot és szerintem lehetne normálisan használni.
Szépen letiltottam mindenkit,aki napi szinten posztolja,hogy milyen cipőt vett fel, mindenkit,akit annyira nem érzek közelállónak és látom azokat,akik érdekelnek.
A többiek is jó,hogy megvannak,mert ha hallom,hogy Laci megnősült,akkor meg tudom nézni, ennyi.
Lehet ezt normálisan használni, kb úgy mint a gyorséttermeket.
Sosem zabálnék ott minden nap, de mikor éjjel hazafelé jövök az M7-en ,akkor olyan jól tud esni egy hamburger,mint egy kacsasült a nagymutternél :)
Ezt csak azért írtam,mert eddig szinte mindenki azt írta fúj facebook,pedig lehet ezt normálisan kezelni.

Alias: Júzer error

(#39320) Jacak válasza vadkörte (#39318) üzenetére


Jacak
senior tag

Csatlakozom,nálam az Atrium-on kívül még a Stream for Android is bevált,nem vmi nagy faxni,de műxik,és ez a lényeg... :)

A másik dologhoz:
-Llama,nálam az vált be,és kényelmesen használható aránylag sok feltétel-művelet alapú dologhoz... :)

[ Szerkesztve ]

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#39321) #79335424 válasza vadkörte (#39318) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, mit tudhat a Tasker, amire nincs lehetőség a robotban. Na, jó, a hardverelemek kezelésén még van fejleszteni való, de a felszíni kapcsolgatós dolgokon túl, Android programozás minden alappillére rendelkezésre áll. Közvetlenül lehet indítani Activity -t, meg lehet hívni programot Intent -tel, fogadni és küldeni broadcast üzeneteket. Emellett a shellparancsokat is kezeli. A linux kernel pedig önmagában is egy programtár. Fájlkezelés, rendszerműveletek, stb. Mi kellhet még? Lehet, hogy kicsit olvasgatni kell hozzá, viszont egy csomó memóriazabáló alkalmazást fölöslegessé tesz.

[ Szerkesztve ]

(#39322) vadkörte válasza #79335424 (#39321) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem jobb. Más. Nagyon más. Próbáltam a Tasker-t is, de maradtam a robotnál. Annál is inkább, mert hazai termék.

(#39319) -HajTömeg-:
Nem rossz az a FB. Csak tudni kell használni. Pl. egész jól lehet különböző rendezvényeket "reklámozni". A kulcs, hogy nem kell minden szart megosztani...

Üdv. V. Körte

(#39323) -HajTömeg- válasza vadkörte (#39322) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Szimpatikus az atrium, köszi! :R

Alias: Júzer error

(#39324) -HajTömeg-


-HajTömeg-
őstag

Ajánlanátok egy fényképezős appot,amelyikkel a jobb fotókat tudok készíteni,mint a gyárival?
Xperia L kicsit gyengusz ezen a téren.
Szoftveresen javítható szerintetek vagy ne álmodozzak?:)

Alias: Júzer error

(#39325) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdést: lehetséges egy androidos telefon MTP módban a pc-hez csatlakoztatni wifi-n keresztül?

Ha igen hogyan? Köszönöm előre is!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#39326) w.miki válasza #79335424 (#39277) üzenetére


w.miki
veterán

te milyen automatizálót használsz?
olyan lehet csinálni froyo-n, hogy 1 gombnyomásra bekapcsolja az adatkapcsolatot, ÉS a 3G-t, még egyszer megnyomva pedig kikapcsolja azt?

ah látom, korábban írtad, hogy nem, vagy csak nagyon macerás :(

Ezek szerint ezek az Automatizáló programok sem férnek hozzá közvetlenül a beállításokhoz, hanem csak az érintést szimulálják?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#39327) ooszi válasza koxaman (#39313) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia, ezeket már végig zongoráztam, esetleg más ötlet? AVG-t használok.

BY ooszi

(#39328) #79335424 válasza w.miki (#39326) üzenetére


#79335424
törölt tag

Olyat persze, hogy lehet, hisz ez maga az adatkapcsoló, ha úgy van beállítva, hogy adatkapcsoatnál a 3G legyen a preferált. Amikor bekapcsolod az adatforglmat, akkor ezzel a 3G -t is, amennyiben az adott helyen a hálózat képes rá. Azt nem tudják automatizálni, hogy akkor is 2G -n maradjon, ha egyébként a hálózat lehetővé teszi a 3G -t.
Igen, az alkalmazások nem közvetlenül a rendszert utasítják. Leegyszerűsítve, a rendszer által felkínált hozzáférési pontokon (API) keresztül kommunikálnak. Ezt bizonyos esetekben meg lehet kerülni úgy, hogy shellparanccsal közvetlenül a kernelt utasítjuk (a linux kernel a beépített parancssoros programjainak köszönhetően sok művelet elvégzésére önmagában is képes). De ez nem mindenre alkalmazható.

[ Szerkesztve ]

(#39329) Bozek válasza #79335424 (#39321) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azért elég sok olyan van, amit az E-Robot nem tud a Tasker-el szemben. Persze ha nem használod őket, fel sem tűnik. :)

(#39330) #79335424 válasza Bozek (#39329) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha ismered mindkettőt, akkor máris nagyobb rálátásod van, mint nekem. Írnál példát? Kíváncsi vagyok, hogy mit nem lehet ezekből az Android építőkockákból összerakni. Amikor még nem volt robot, akkor kerestem olyan automatizálót, ami töltőcsatlakoztatási eseménynél meg tudja különböztetni a töltéstípusokat. Kérdeztem a Tasker topikban, de azt írták, hogy nincs ilyen lehetőség. Akkor az Elixír már meg tudta különböztetni. Így a robot is. Az USB -eszköz azonosítást, a fájl létezik paramétert, az értesítő pozícionálást és még néhány funkciót én kértem a robotba és gyakran órákon belül kaptam a kért funkciót tartalmazó tesztverziót. Szvsz ha vkinek hiányzik vmi és Androidon az lehetséges, akkor azt Tamás bele fogja neki építeni és ha rendben működik, akkor az a köv. frissítéssel mindenki megkapja.

(#39331) Bozek válasza #79335424 (#39330) üzenetére


Bozek
nagyúr

A Tasker is meg tudja különböztetni a töltéscsatlakozásokat, akár még a vezeték nélküli töltést is. Legalábbis kiválasztható a megfelelő eseménynél. Egyébként meg szerintem az Elixír plugin megy Tasker alatt is, szóval ne hivatkozzunk külső programokra ennél. Csak a beépített eseményeket nézve igen el van maradva az E-Robot, megnéztem az előbb.

Amit használok és E-Robot-ban nem találtam, az a HTTP Get (weboldal lekérése), valamint a jelenetek (overlay értesítések, választógombok, legördülő menük, stb.). Hirtelen ennyi, de túlzottan nem néztem át.

(#39332) #79335424 válasza Bozek (#39331) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez régen volt. Akkor még nem tudta a Tasker és sztem az Elixír sem volt plugin. A Tasker esetében az Elixír valóban külső alkalmazás, de a robotnál nem nevezném annak, mivel ugyanabban a koponyában születtek és sok funkcióban támaszkodnak egymásra. Pl. a robot az Elixír2 system addonján keresztül tud rendszeralkalmazásként funkcionálni.
Mire való ez a HTTP GET? Megjelenít egy weboldalt? Mert az tulképp egy egyszerű intent, ami egyéb szűrő és kapcsoló nélkül használva, meghívja az alapértelmezett böngészőt. INTENT_ACTION_VIEW, aminek a data paramétere a weboldal.
Overlay van (mint korábban írtam, már pozícionálható). A másik kettőt nem tudom, mert pontosítani kéne, hogy mire is gondolsz. Az Elixírnek ugyanis van egy részletesen konfigurálható widget funkciója, amire szintén támaszkodik a robot. Én ezt szoktam még megbolondítani a Floating Widgets -el, ami Tasker plugin, tehát a robot is kezeli. Így szinte azt jelenítek meg, amit akarok.

(#39333) eguray9


eguray9
újonc

Sziasztok!

Galaxy S4 Active mobilom van amire kijott vmilyen szoftverfrissites, amit szeretnek updatelni. Sajnos nem megy mivel azt a hibauzemetet kapok, hogy nincs eleg memoria 135 mbyte szukseges holott 1 giga van a telon es 4 az sd kartyan. Tudnatok pls segiteni ez ugyben? Nagyon koszonom szepen!!

(#39334) LordRajZoL válasza #79335424 (#39332) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Nem meghivja a Weboldalt hanem letölti a háttérbe

zZz

(#39335) #79335424 válasza Bozek (#39331) üzenetére


#79335424
törölt tag

LordRajZoL:
Köszönöm!
Bozek:
De gondolom, ezt nem a Tasker csinálja, hanem meghív hozzá valamit. Mi van ennek a Tasker -parancsnak az XML -jében? Ott biztos, hogy szerepel az, hogy mit hív meg hozzá, vagy milyen activity -t indít. Azt robotban is ugyanúgy meg lehet hívni. Nagy csodák nem lehetnek, hisz minden program ugyanazokból az összetevőkből építkezik.

[ Szerkesztve ]

(#39336) Bozek válasza #79335424 (#39335) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem hív meg semmit, ezt önmagában csinálja. Itt az XML:

<TaskerData sr="" dvi="1" tv="4.2u3m">
<Task sr="task8">
<cdate>1383185528918</cdate>
<edate>1386983509103</edate>
<id>8</id>
<nme>Init OL</nme>
<pri>10</pri>
<Action sr="act0" ve="3">
<code>118</code>
<Str sr="arg0" ve="3">m.onlajnok.com</Str>
<Str sr="arg1" ve="3">/labdarugas</Str>
<Str sr="arg2" ve="3"/>
<Str sr="arg3" ve="3"/>
<Int sr="arg4" val="10"/>
<Str sr="arg5" ve="3">application/octet-stream</Str>
<Str sr="arg6" ve="3">onlajnok2.xml</Str>
</Action>
</Task>
</TaskerData>

Na meg E-Robot-ban nem találtam tömböt se a változóknál. Tasker-ben végre ezt rendezni is tudom, így nem kell a kézi rendezést alkalmaznom. Sajnos ahonnan letöltöm a weboldalt és szétbontom elemeire, ott nem minden esetben ugyanúgy van sorrendben. De ez legalább megoldódott már. :)

[ Szerkesztve ]

(#39337) #79335424 válasza Bozek (#39336) üzenetére


#79335424
törölt tag

Önmagában nem csinálhatja, pl. mert a Tasker nem kezeli a feladathoz szükséges hardvereket. Azokat a rendszer kezeli, a Tasker csak leírja neki, hogy mit akar. Egy robotparancs XML -jében látszik maga a kérés, de úgy látszik, a Tasker másképp müxik. Ez az XML csak a paramétereket és a Tasker parancsazonosítóit tartalmazza. Műveletileg a 118 -as számú kódra hivatkozik. Gondolom, ebben van leírva, hogy mit is szeretne pontosan a rendszertől.

(#39338) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Van valamilyen ingyenes rádió tuner progi, ami nem internet rádió, és jók a tapasztalatok vele? A gyárit leszedtem sajnos régebben...
Köszönöm előre is. (Galaxy mini, gingerbread, 2.3.6)

Up the Irons!

(#39339) atosan válasza eguray9 (#39333) üzenetére


atosan
addikt

Próbáld meg usbén frissíteni, kies.

Maine coon

(#39340) petipetya


petipetya
nagyúr

Basszus... Eddig ha +1-et nyomtam a Google+ egy bejegyzésére, akkor az olyan volt, mintha rávertem volna egy kalapáccsal a kártya bal alsó sarkára.

Most viszont a frissítés után már szívecskék szállnak fel a számlálóból a +1 lenyomása után. :D

"nincs rá lezsóidő"

(#39341) soldi3r


soldi3r
veterán

jo reggelt!
letezik olyan progi, amivel az akksi toltest tudom szabalyozni?

E30 (oo=[][]=oo)

(#39342) LonGleY válasza soldi3r (#39341) üzenetére


LonGleY
veterán

Hogyan?

A töltésnél két lehetőséged van: vagy rádugod a hálózatra / USB-re, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#39343) soldi3r válasza LonGleY (#39342) üzenetére


soldi3r
veterán

mint ahogy a lapotopoknal
nalam ha a tolton van a noti, akkor is csak 40%-nal kezdi el tolteni egeszen 90%-ig
koztes allapotban haloztrol uzemel, de nem tolti az akkut

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#39344) Gardo


Gardo
tag

Sziasztok! Olyan appot keresek, ami megmutatja nekem a tablet/telefon valós fizikai tulajdonságait (CPU, GPU, memória, kijelző, stb.). Tehát amivel le tudnám ellenőrizni a gyártó készülék dobozán feltüntetett állításait (főleg távol keleti gépek esetén) . Tudtok ilyet ajánlani? Köszönöm, Üdv!

Annyi vagy, amennyit a szavad ér.

(#39345) LonGleY válasza soldi3r (#39343) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor minek dugod töltőre, ha nem akarod tölteni?
Főleg, ha nem 100 %-ra. Ez így úgy hülyeség, ahogy van.

Az a nagy különbség, hogy a laptop akksi nélkül is üzemel,
de a telefonnál nincs olyan, hogy kizárólag a hálózatot használja.
Különben is, ki akarna olyat? :] Ha be van dugva, akkor tölteni fog.

[ Szerkesztve ]

(#39346) handrash válasza soldi3r (#39343) üzenetére


handrash
őstag

És ezt mivel csinálod?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#39347) soldi3r válasza LonGleY (#39345) üzenetére


soldi3r
veterán

pl en, mivel nem hordom magammal es kimelnem az akkut
a 100%os toltottsegi szint pedig nem az akksi baratja

E30 (oo=[][]=oo)

(#39348) atosan válasza soldi3r (#39347) üzenetére


atosan
addikt

Tudtommal a telefonoknál a 100% kijelzés kevesebb, a 0% meg több, tehát mást jelez ki, mint amennyi valójában van, éppen akku kímélés végett.

Maine coon

(#39349) LonGleY válasza soldi3r (#39347) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem tartom valószínűnek, hogy úgy menne a telefon.

De ahogy atosan is írta, a töltés kérdés megoldott, ezért nem kell ezzel foglalkoznod. Kb. az egyetlen, amire érdemes figyelni, hogy ne hűtsd vagy melegítsd szanaszét az akkut - amúgy akkor töltöd, amikor csak akarod.

[ Szerkesztve ]

(#39350) -juc- válasza soldi3r (#39347) üzenetére


-juc-
aktív tag

[GSam Battery Monitor]
Ugyan nem automatikusan szabályozza, hogy a telefon töltsön vagy nem, de legalább be lehet állítani riasztást, ha a töltőn elérte a 90%-ot, illetve levéve, ha leesik 40-re. (Vagy amilyen értéket szeretnél.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.