Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38651) Melack válasza zsepeti (#38650) üzenetére


Melack
veterán

Ha offline ott a térkép, akkor az A-GPS tud mködni, igaz, kicsit lassabban, mint adatkapcsolattal.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38652) mexel válasza Melack (#38642) üzenetére


mexel
veterán

PayPal-ra gondoltam, bár tudom hogy az nem a google kedvence, neki van saját mókájuk. Neten csak azzal fizetek, az pl eszembe sem jutott hogy magáról az androidos eszközről utaljak. :)

(#38653) gipsztigris válasza twine (#38649) üzenetére


gipsztigris
addikt

Azért a Destinator óta igen csak sok víz lefolyt a Dunán.....:) nekem is volt destinatorom, ami csupán A-és B település között navigált, egyetlen belterületi utcát sem ismert, nemhogy házszámot, meg a lerakók, ipartelepek speciális irányítószámait, esetleg korlátozásokat, vagy bármi egyéb szabadon beállítható paramétert. A mostani Primok (ha szakértő kezek állítják be) egy vérbeli profi sofőrnek is tudnak újat mutatni. Na nem mindenütt, de idegenben biztosan! Szóval amikor valaki azt mondja a programra, hogy sz@r, akkor lehet csupán júzer error-ról beszélünk. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#38654) #79335424 válasza twine (#38649) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, csak példát írtam az off/online sajátosságaira, egyáltalán nem mércének szántam. Profi szinten az offline navi, online (tmc + net) segítséggel már egész jól használható. Persze a rutint semmi sem űbereli. De cseszhetem pl. Németországban, vagy akár itthon is az alternatív útvonalakat, mivel a jegyem meghatározza a le/felhajtót. Itthon ez csak játék. Aki azt gondolja, hogy itthon ezek éles forgalmi helyzetek, az még nem járt pl. a párizsi gyűrűn, a peripherique -en.

(#38655) Melack válasza mexel (#38652) üzenetére


Melack
veterán

Persze, én sem szeretek több helyre kiosztani adatokat, de mivel egységesítésnek se híre, se hamva, így marad ez a megoldás.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38656) #79335424 válasza gipsztigris (#38653) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egyetértek. Az új Primo -k. tényleg jók. Csak kell hozzá egy célhardver, tisztességes GPS vevővel, tmc -vel. Olyan eszköz, aminek az a dolga, hogy navigál és slussz. Még csak az kéne, hogy egy többszintes csomópont közepén jelenjen meg a navi helyett az anyós, mint bejövő hívás! :)

(#38657) albinolynx válasza #79335424 (#38656) üzenetére


albinolynx
őstag

Callblocker, blacklist... :DDD

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#38658) #79335424 válasza albinolynx (#38657) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi, többnyire ismerem az Androidos varázslatokat. Olyan felugró ablakot sem szeretnék látni, hogy bármi miatt x program leállt. Ha nekem navira kell hagyatkoznom, akkor annak más a prioritása, mint egy átlag usernek a telón. Nincs "nem baj, majd a köv. sarkon visszafordulok". Itt esetenként komoly késés, vagy többszáz eurós bírság is lehet egy hiba következménye.

[ Szerkesztve ]

(#38659) Melack válasza #79335424 (#38658) üzenetére


Melack
veterán

Vagy egy komolyabb forgalmi dugó, mikor rossz infó miatt az Infopark kis útján akart elmenni egy-két kamion. Nah, az nem volt mókás.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38660) gipsztigris válasza #79335424 (#38656) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ez így van! Ha valakinek az "élete" múlik a navin az bizony áldozzon rá! Ne akarjon mindenféle kétpálcikás (tudod, amit a céllövöldében két hurkapálcára kötnek) készüléktől csodákat várni.
Mio C220-at hozott egy ismerős ismerőse, hogy Ő ezzel kamionozik és kellene rá Primo, mert az olyan jó.

400-as proci (az még nem lenne akkora baj) de 32MB!!!!! RAM. Mondom mit akarsz ezzel?
-Mondja, jó lesz az!....megcsináltam neki.
Aztán két hét múlva jött, hogy valahol Írországban a lehető legszarabb helyen úgy beállt mint a szög, és egy mintegy 110 kilométer kerülőt jelentett. :DD
Következő kérdése az volt, hogy tudok-e egy jó készüléket? Pénz nem számít! :))

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#38661) #79335424 válasza Melack (#38659) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ó, igen, ezek a kamionos élet "örömei". Múlt héten én is belecsúsztam egy hídra felhajtóba. Navin jól nézett ki, csak a valóságban a híd mellett, egy park eleinte széles sétánya volt, a végén egy villamosmegállóval. Biciklisták, csodálkozó szerelmespárok... szóval nagyon romantikus volt. Főleg visszafordítani az elefántot. Mázlim volt, megúsztam. De hajtottam már át a bécsi kastély lovaskocsi átjáróján is. Bár az tudatos és megengedett művelet volt.

(#38662) #79335424 válasza gipsztigris (#38660) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az első navim a C720 volt, még az IGO -s MioMap -pel. 100.000Ft volt a bolti ára. Viszont volt benne olyan funkció, amit azóta sem láttam naviban, pedig kerestem. Fényképezett koordinátát is tudott használni.

[ Szerkesztve ]

(#38663) zsepeti válasza #13110016 (#38628) üzenetére


zsepeti
csendes tag

okos angol szótár engem is érdekelne :K

(#38664) helixP


helixP
nagyúr

Van olyan azonnali üzenetküldő progi, ami egyszerre kezeli a Vibert és a Hangoutsot?
Előre is köszi a választ!

(#38665) fatal` válasza helixP (#38664) üzenetére


fatal`
titán

A Viber protokollja zárt, én nem tudok róla, hogy bármilyen alternatív kliens lenne hozzá.

(#38666) gipsztigris válasza #79335424 (#38662) üzenetére


gipsztigris
addikt

Igen-igen! Mio cx20-as sorozat szerintem minden idők egyik legjobb PND eszköze! Kár, hogy csak 64 mega RAM-ja van!
Okostelók/navi már ismét tudják a kép alapján navigálást! Csak ahhoz olyan GPS vevő is kell, ami nem rak arrébb néhány tíz-vagy száz méterrel az exif adatoknál. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#38667) Tyer


Tyer
őstag

Valaki tudja miért eszik ez a szaros Facebook annyit, hogy értelme nincs használni???
Komolyna elgondolkodom rajta, hgoy felteszek valami alternativ kliens-t, hogy ne fogyjon el a netem, és ezt meg csak azért hagoym meg, hogy tudjak képet feltölteni... Egy bejelentkezés 6 mega... és akkor csak legörgettem, hgoy mi történt....

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#38668) Komi28


Komi28
senior tag

Sziasztok! Hasonlót keresek mint a Noled, ami lezárt telónál megjelenít ikont, jelet ami jelzi, hogy nemfogadott hívásom vagy ama stb. érkezett. Az utóbbi időben nem jelez a Noled csak akkor ha feloldom a telól. Köszi

(#38669) helixP válasza fatal` (#38665) üzenetére


helixP
nagyúr

Igen, köszönöm, én is erre tippeltem...

Komi28: Nekem a Knock²+ V2 // Notifications- jött be nagyon, rengeteget kerestem, de minden cserben hagyott. Ez egyelőre nagyon jól és megbízhatóan megy, pluszban kellően paraméterezhető.

[ Szerkesztve ]

(#38670) Melack válasza Tyer (#38667) üzenetére


Melack
veterán

Használd böngészőből, az kevesebbet eszik.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38671) dbika


dbika
csendes tag

Helo!

Valaki tudna segíteni Smart Tarifa Extra 2 díjcsomagot, hogy kell beállítani a Call Méter 3g-n?

(#38672) twine válasza gipsztigris (#38653) üzenetére


twine
addikt

Igaz,,,, :R
És az is igaz, hogy a teherautós navikat soha nem használtam,,,így kár volt véleményt nyilvánítanom,, :R
Igazából csak az emberekből indultam ki,,,és általában azt látom, a sofőrök többsége lefitymálja a navikat,,,
A múltat csak azért idéztem fel, mert nekem, egyszerű halandónak irgalmatlan nagy szó volt annak idején a navi, és elég szarul tudott esni a savazás,,,bár tudtam, hogy igazuk van.... :D

Na én ki is szállnék ebből amit indítottam, mert hozzá rakni érdemben nem tudok :B :R
De az "őstaxisokat" és fuvarozókat mindig csodáltam, hogy pacekból megmondják egy eldugott falu kis utcáját is, hogy merre van.... :Y

(#38673) Tyer válasza Melack (#38670) üzenetére


Tyer
őstag

kiprobálom

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#38674) #79335424 válasza gipsztigris (#38666) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én nem találtam ilyet. Mármint hogy egy Androidos, offline navi kezeljen beszkennelt (vagyis fényképezett) koordinátát. Ugyanígy txt -s megoldást sem. Pl., hogy ha egy mappában megjelenik egy koordináta txt -ben, akkor azt megjelenítse, vagy úticélként / köv. köztes pontként kezelje. Gmaps -re van ilyen lehetőség, akár QR kódból is, csak az nem offline. Azért fura nekem ez, mert program szempontból nem megvalósíthatatlan, sőt mint írtam, volt már rá példa kb. 10 évvel ezelőtti technológiában. Egyébként sztem az 1. hsz. -nek idejétmúlt az a kitétele, hogy nincs Androidra IGO. Ennek max. a telók esetében van még halvány aktualitása, de ez egy Androidos, nem pedig Android telefonos topik.

(#38675) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Sziasztok!

Tud valaki egy hívásblokkolást programot ?
Előre is köszi válaszokat :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#38676) snowdog válasza gipsztigris (#38666) üzenetére


snowdog
veterán

Csak ahhoz olyan GPS vevő is kell, ami nem rak arrébb néhány tíz-vagy száz méterrel az exif adatoknál.

Meg aztán az sem mindegy hogyan kerülnek az exif adatokba a koordináták. Ha a fényképezőgép rakja bele, akkor még talán nincs nagy eltérés, de ha házilag teszik bele, akkor bizony már nagy pontatlanságok is belekerülhetnek. A telefonom képes kezelni az exif adatokat, mármint képes a fényképben elhelyezni, a fényképezőgépem meg nem. Viszont a fényképezőgépem nagyságrendekkel jobb képet készít, mint a telefon. Ezért ehhez külön tracker-t használok, és én illesztem be a képekbe a koordinátákat. Ehhez az a legfontosabb, hogy a fényképezőgép órája pontosan legyen beállítva, vagy az utómunkáknál pontosan tudjuk az idő különbséget. Mert akkor egy megfelelő szoftver ezt már lekezeli. Szóval nagyon oda kell figyelni, ha azt akarjuk, hogy a képekben a megfelelő koordináták legyenek.

[ Szerkesztve ]

(#38677) Viktor0610 válasza Kunsztler (#38675) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A keresőt kérdezted már? :P

Samsung Galaxy A54

(#38678) dokee78 válasza Kunsztler (#38675) üzenetére


dokee78
félisten

(#38679) Kunsztler válasza dokee78 (#38678) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Nagyon szépen köszönöm :)
Blokkolja a hívásokat a program ?:)

Nexus 5

(#38680) ottoyes


ottoyes
senior tag

Hali!Régóta keresek egy jó kis progit,amellyel a beszélgetéseimet tudom rögzíteni...kevés sikerrel.Mindnek volt valami kínja...hívott hallható,hívó nem,és fordítva..volt olyan is amelyik működött,aztán meg nem :F
A lényeg:rátaláltam a Automatic Call Recorder Pro v3.6 progira,amely full jól működik....ha engem hívnak.Ha én kezdeményezem a hívást,akkor"a rögzítést egy másik hangrögzítő program akadályozza"hibaüzenettel rögzít ugyan,de ezt utánna nem lehet meghallgatni...mi lehet a gond?Vagy melyik progi?Kitalálható,hogy melyiket nem komálja anélkül,hogy egyesével levenném a többi progit? :F
Köszi a segítséget! :R

Ottoyes

(#38681) kezman válasza Kunsztler (#38675) üzenetére


kezman
őstag

Tessék

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#38682) gipsztigris válasza #79335424 (#38674) üzenetére


gipsztigris
addikt

Pedig még a Primo is tudja.......de ez nem idevaló! ;) [link]

Saját telefonnal csináltam a képet. De ha megadott könyvtárba teszel jpeg.exif képeket akkor azokat is be fogja olvasni.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#38683) vadkörte válasza Kunsztler (#38675) üzenetére


vadkörte
addikt

Ittenék ni

Üdv. V. Körte

(#38684) Kunsztler válasza vadkörte (#38683) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Melyiket ajánlod ?

aFirewall vagy Callblocker? :)

Nexus 5

(#38685) vadkörte válasza Kunsztler (#38684) üzenetére


vadkörte
addikt

CallBlocker, vagy a CallsBlacklist

Üdv. V. Körte

(#38686) Kunsztler válasza vadkörte (#38685) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Köszi :) CallsBlacklist maradtam lenne egy kérdésem Settings menübe van egy privát számot tiltsa alatta meg a block all calls mit jelent?

Végre nem fog zaklatni egy leányzó :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#38687) #79335424 válasza gipsztigris (#38682) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Utánanézek. Miért nem ide való? Pont arról írtam az imént, hogy ha nekem egy Androidot futtató PNA -m van, gyárilag telepített Primo -val, akkor Androidos alkalmazásról beszélgetünk egy olyan készülék kapcsán, ami LEGÁLISAN futtat Primo -t. Annak pedig sztem nagyon is itt a helye. Az illegális használat lehetősége bármelyik program esetében fennáll, diszkriminatív csak az IGO -t tabuként kezelni emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#38688) kezman válasza Kunsztler (#38686) üzenetére


kezman
őstag

Ha nem megy az angol akkor miért nem magyar nyelvüt választasz ( összes hívás) :W

[ Szerkesztve ]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#38689) vadkörte válasza Kunsztler (#38686) üzenetére


vadkörte
addikt

Privát szám = rejtett szám.
Block all calls = minden bejövő hívás blokkolása

ENNÉL, egy névjegynél több szám van, akár számonként tudod blokkolni.

Üdv. V. Körte

(#38690) Kunsztler válasza vadkörte (#38689) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Megy az angol :) Csak nem tudtam ,hogy az összes számot blokkolja amit a telefonkönyvbe van vagy mindent :)
Nem kell leharapni a fejemet béke van :)

Nexus 5

(#38691) gipsztigris válasza #79335424 (#38687) üzenetére


gipsztigris
addikt

Tökéletesen egyetértek! Olyannyira, hogy nekem is elég sok pengeváltásom volt a moderátorokkal ez ügyben. Sőt, még meg is vásároltam a Play-en a Primo török verzióját pont azért, hogy nekem ne mondhassa senki emberfia, hogy warez amiről beszélek! De ezen a helyen belefáradtam már a küzdelembe! :(

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#38692) vadkörte válasza #79335424 (#38687) üzenetére


vadkörte
addikt

Pedig nem rossz droidon a nemmondjukkianevét.
Még Ace-en használtam egy időben, de a térképek frissítésével kicsit problémáim voltak.
Most OSMAnd+-t használok. Alapvetően nekem megfelel. A térképfrissítési 2 hetente jönnek ki, OpenSource és ez az előnye is meg a hátránya is.
Előny, mert gyorsan frissülhet, hátrány, mert egy felhasználói tábor "fejleszti" és nem $ milliókból, hanem a szabadideje feláldozásával.

(#38690) Kunsztler:
Héé, én nem harapdáltam a fejed! :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#38693) LonGleY válasza gipsztigris (#38691) üzenetére


LonGleY
veterán

Mindehhez csak gratulálni tudok...

(#38694) albinolynx válasza ottoyes (#38680) üzenetére


albinolynx
őstag

Call Recorder nálam hibátlanul dolgozik. Ha használsz alkalmazás "kilövőt" (pl.: ATK), akkor abban vedd ki a pipát. Jó a hangrögzítés minősége, külső kártyára is ment és csendben is tudja tenni a dolgát (nem értesít, hogy új beszélgetés lett rögzítve).

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#38695) ottoyes válasza albinolynx (#38694) üzenetére


ottoyes
senior tag

Ok..köszi...a fogadott hívások rögzítése kitünően megy neki...de a fogadott...hmmm...nemtudom miben más.. :F Meglátjuk,miváltozik.. :K

Ottoyes

(#38696) petipetya válasza LonGleY (#38693) üzenetére


petipetya
nagyúr

:D

"nincs rá lezsóidő"

(#38697) dokee78 válasza albinolynx (#38694) üzenetére


dokee78
félisten

Van pár Call Recorder. ;]

(#38698) gipsztigris válasza LonGleY (#38693) üzenetére


gipsztigris
addikt

Mihezis, okoska? :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#38699) LonGleY válasza gipsztigris (#38698) üzenetére


LonGleY
veterán

A válaszban linkelt posztodban közöltekhez.
Másra inkább nem reagálok, mert azzal pont elérnéd a célod.

[ Szerkesztve ]

(#38700) Redcaster


Redcaster
őstag

Üdv!

Olyan futáshoz használható programot keresek, ami pontosan méri a megtett távolságot, sebességet, időt, lehetőleg statisztikákat is készítsen, és mindezt offline tegye.

Előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.