Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39951) aizen92


aizen92
addikt

Youtube-on hogy lehetne egy másik fiókot kiválasztani? Egyszerűen sehol nem találom. Barátnőmmel 3 fiókot használunk az N7-hez es jó lenneváltogatni mert sok külünboző feliratkozásunk van, jó lenne így megtekintendőket is néha megnézni.
Megvan. Kijelentkezés gombot 1 hónap után sikerült megtalálnom. :DDDi

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#39952) S e t h


S e t h
nagyúr

Akik használják a solid explorert, azoktól kérdezném.
A, be lehet-e állítani, hogy két paneles megjelenítés esetén a másik panelen egy felhő tartalma látszódjon,pl. dopod.
B, a megjelenítésekben nem tudom beállítani a rácsos megjelenést, sőt mintha a részletes lista annyira alapértelmezett lenne, hogy semmilyen módon nem tudom megváltoztatni. Hiába jelölök ki mást, elmentem, de utána marad a részletes lista megjelenítési mód.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#39953) LonGleY válasza S e t h (#39952) üzenetére


LonGleY
veterán

Igen, nekem pl. pont a Dropbox van beállítva jobbra.
Beállítások > Indítás > Alapértelmezett panel #1 és #2

Kinézet: nekem sem ugrik át a mentésre. Reportoltam...
Beállítások > Megjelenés > Lista testreszabása

[ Szerkesztve ]

(#39954) Bozek válasza S e t h (#39952) üzenetére


Bozek
nagyúr

A rácsos elrendezést nem úgy kell kiválasztani, hanem a Menü - Nézet - Rács megoldással. Ha kilépsz a Solid Explorer-ből, akkor a következő indításkor is úgy fog indulni. Amit Ti néztek, az csak az ikonok és a szöveg méretét állítja.

(#39955) LonGleY válasza Bozek (#39954) üzenetére


LonGleY
veterán

Ja, igaz.

(#39956) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Tudtok valamilyen módszert arra, hogy ne az érintőpanellel irányítsam a telefont? Bedöglött a telóm érintőpanelje, de csinálni szeretnék az alkalmazásokról backupot, amiket egy másik telóra felraknék. Ty :R

Üdv. Johnny

(#39957) CoolBoy323 válasza jonnyjoker01 (#39956) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

recoveryből backup?

(#39958) #79335424 válasza LonGleY (#39953) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lenne egy funkciókérésem, mert nem találok rá lehetőséget, pedig sztem hasznos lenne. Sajnos, ehhez kevés vagyok angolból, lengyelből meg pláne. Arról van szó, hogy a NAS -omnak van egy bugja. Ha a teljes meghajtót mountolom, akkor tudom kezelni az alatta lévő összes megosztást, de minden fájlkezelő csak 20MB szabad helyet lát. Ez persze nem igaz. A TC nem foglalkozik vele, ezért símán tudok írni a NAS -ra. Solid Explorerrel viszont nem megy, mert rögtön kapom a "nincs elég hely" üzenetet. Jó lenne, ha ki lehetne kapcsolni a tárhelyfigyelést a célmeghajtón, mert jelenleg csak ezért a műveletért van plusz egy fájlkezelőm. Ha egyetértesz az ötlettel, akkor tolmácsold légyszi! Köszönöm!

(#39959) LonGleY válasza #79335424 (#39958) üzenetére


LonGleY
veterán

Okés, a napokban.

(#39960) #79335424 válasza LonGleY (#39959) üzenetére


#79335424
törölt tag

:R

Egyébként ez az új, FTP szerver funkció is érdekes. Azonnal kiírta, hogy felejtsem el az ötletet, mert nincs wifi kapcsolat és SSID -t sem talál. Akarok esetleg hotspotot indítani? Igaz, hogy nincs wifi kapcsolat, de attól még lanon rajta lógok a hálón. Ez még megy angolul, úgyhogy megírtam neki. Gyorsan válaszolt is: Wifi required. Hááát, sztem nem annyira megoldhatatlan a probléma, hisz van kiosztott, élő IP.

[ Szerkesztve ]

(#39961) fatal`


fatal`
titán

Van a topiclakók közül CIB-es?

A mobiltoken app mennyire működik jól? Megbízható, vagy inkább kérjek rendes tokent?

ROM reflash / csere / factory reset esetén újra lehet regisztrálni az appot a rendes webes felületen, vagy minden alkalommal be kell menni a bankba?

(#39962) Deck válasza Bozek (#39902) üzenetére


Deck
titán

+1

Egyedül a Bsplayer viszi a HD és Full HD filmeket nálam. Gond nélkül, feliratokat is kezeli, mindig van hang. Sosem csalódtam még benne. Az Mxplayernél sokszor nem volt hang vagy akadt, vlcnél nindig van hang de a HD és Full HD beakad.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#39963) LonGleY válasza Deck (#39962) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor erre is kijelenthető, hogy HW függő. Egyébként az MX Playerben manuálisan kell engedélyezni a hardware-es dekódolást, gyanítom, hogy ezt sokan nem teszik meg. Anélkül valóban nehezen lehetne a leggyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#39964) Deck válasza LonGleY (#39963) üzenetére


Deck
titán

Mx, vlcben is bekapcsoltam. De mx alatt sokszor hang sem volt. Bsplayer mindennel boldogul.

[ Szerkesztve ]

PS5

(#39965) vgyuri válasza fatal` (#39961) üzenetére


vgyuri
őstag

Cib mobiltoken rendesen működik, TB-vel mentve cm 10.2 -> cm 11 -> cm 10.2 rom csere esetén sem volt gond, factory / data / dalvik /cust wipe, system format után is működött.

TB mentés másik telefonra felrakva viszont nem ment, gondolom imei vagy valami más állandó számhoz (nem az android id-hoz, TB szól hogy változik) kötődik. Egyszerre csak egy tokened lehet, ha újat regisztrálsz, akkor a régi nem fog működni.

Eleinte is tartottam tőle, de eddig még nem volt vele gond. Belépéskor és minden pénzmozgáskor új kódot kell kérni tőle, képernyőzár feloldása után újra be kell jelentkezni a programba.

[ Szerkesztve ]

(#39966) petipetya válasza fatal` (#39961) üzenetére


petipetya
nagyúr

Megbízható az alkalmazás. Eszembe sem jutna fizikai tárgyként használni valami mindennel inkompatibilis szart.

Miért kéne személyesen bemenni a bankba? 6-7 éve vagyok náluk, és eddig csak egyszer mentem be személyesen - amikor megnyitottam a számlát.

Nálam eddig két gyári beállítások visszaállítása történt, amióta a mobiltokent használom (mivel jött két android főverzió frissítés), így mindkét esetben újra kellett regisztrálni.

Ám mindez intézhető telefonon keresztül is. Persze szükséges hozzá a cib24 azonosító és pin kód, mert anélkül szóba sem állnak veled.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#39967) punky10 válasza mexel (#39950) üzenetére


punky10
addikt

Akkor passzolom,én a Play-ről telepítettem mindent...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#39968) S e t h válasza LonGleY (#39953) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi, neked is Bozek, működik.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#39969) ryori


ryori
senior tag

Van e hasonlo / olyan játék mint a silicon valley story? Az ilyen steve jobs szimulátor kb :D

(#39970) S e t h


S e t h
nagyúr

Október környékén az arra fogékonyak rákaptak mint gyöngytyúk a takonyra az Aviate launcher esetében és ment orrba-szájba a kód kéregetés.
A beszámolók, elemzések viszont jobbára elmaradtak, csak nem sok hűhó semmiért esete állt fent?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#39971) gipsztigris válasza S e t h (#39970) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ez így igaz! Jó volt a PR és semmi több. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#39972) ctibor


ctibor
senior tag

Ún. Flip tok (a képernyőre hajtható tok) van a telefonomon és azt szeretném, hogy a tok kezelje a képernyő be- és kikapcsolását is. Több erre szolgáló appot kipróbáltam már, de erősen merítik az akkut.

Tudok olyat ajánlani, ami a lehető legkevesebb "footprint"-el, energia-fogyasztással végzi el a feladatot?

A telefon Alcatel Idol X, 4.2.2 gyári ROM-mal.

Galaxy Tab S6 LTE, Galaxy Z Flip3 5G, Galaxy Watch4 Classic e-SIM

(#39973) petipetya válasza S e t h (#39970) üzenetére


petipetya
nagyúr

Korábban ezt írtam róla: Ez az Aviate nem igazán jön be.
Amíg nem volt az enyém és akartam, addig tetszett, de miután kipróbáltam, már nem annyira jó.
Akkor lenne az igazi, ha több profilt is létre lehetne benne hozni, azokkal együtt a hangerő, wifi, mobilnet stb. is módosulna, illetve lehetne widgeteket is kirakni.

---------

Egyrészt mindig visszatérek a jól bevált szisztémámhoz, amelyet már csukott szemmel is tudok kezelni: A főképernyőn egy nagy digitális óra és pár gyakran használt ikon van, tőle balra a Gmail widget, a főképernyőtől jobbra pedig egy Keep widget, attól jobbra pedig egy Naptár widget.

Másrészt eddig egy olyan profil váltó alkalmazás sem működött tökéletesen, ami például a WiFiről való lecsatlakozás után automatikusan utcai profilra kapcsol, majd ugyanezt vissza megcsinálja. Valami gebasz mindig volt. Az egyszerű alkalmazások erre képtelenek, a Tasker nekem már szénné van bonyolítva, az Erobot pedig a különböző feltételek ütközése miatt nem volt erre alkalmas.

Eddig csak az NFC-s kulcstartók használatával tudtam 99%-os sikert elérni ez ügyben. A maradék 1% pedig azért van, mivel a perverzióm miatt otthon wifi/2G lock, míg utcán mobilnet/3G lock van. Így emiatt mindig be kell menni a menübe és ezt átállítani.

Lehet, hogy rootolás után erre is képes lenne az NFC kezelő alkalmazás, de nincs kedvem ezt kipróbálni.

Úgy tűnhet, mintha kicsit eltértem a témától, pedig nem. A profilok kezelése miatt volt használhatatlan hulladék számomra az Aviate.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#39974) mexel válasza LonGleY (#39963) üzenetére


mexel
veterán

Ahogy észrevettem nálam éppen akkor akad az mx player ha bekapcsolom a HW gyorsítást. Szoftveresen mindent visz, hw-val sok minden akad, az vi főleg. Hang meg szint csak sw módban van.
Amit hiányolok ezekből a lejátszókból, hogy csak fényerőt lehet állítani, kontrasztot nem és így minden videó kicsit szürkés, vagy ha leveszem a fényt akkor sötét.

Van olyan memória tisztító progi, mint pl a samsungokon, hogy egy gombnyomással bezárja a nem kellő progikat és kitisztítja a memóriát? nem azokra a task killererkre gondolok amik még az akksit is kilövik ha úgy gondolják, hanem valami egyszerű egygombosra :)

(#39975) jonnyjoker01 válasza CoolBoy323 (#39957) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

1. Azt írtam, hogy másik telefonra lenne átpakolva az adat.
2. Mivel csak a hangerő és a bekapcsoló gomb működik, a többi érintőgomb, ezért a menüben nem tudok navigálni.

Üdv. Johnny

(#39976) LonGleY válasza mexel (#39974) üzenetére


LonGleY
veterán

Memóriatisztító progik vagy killerek...
ugyanarról van szó. És ugyanúgy hasztalanok.

(#39977) mexel válasza LonGleY (#39976) üzenetére


mexel
veterán

Párat kipróbáltam de valóban nem sokat érnek. Ha kikapcsolom a tabletet, bekapcsolás után kb 300mb-ot foglalnak el a motyók a memóriából, kis használat után 500felett.

Egy más kérdésem lenne: az alkalmazások közül sokat letiltottam amik nem kellenek, és majdnem mindnél ki lehet kapcsolni az értesítéseket. (értesítések megjelenése)
Ez pontosan mit kapcsol ki? Milyen értesítéseket? ha rendszerfolyamatoknál is kikapcsolom okozhatok gondot? (sajnos a tab villog ha van valami értesítés. pl mail, játék frissítés stb, ezért akarom kilőni azt ami nem fontos.)

(#39978) LonGleY válasza mexel (#39977) üzenetére


LonGleY
veterán

Próbáld ki! :] Egy értesítés letiltásából bajod nem származhat.
Azoknál a progiknál meg már mindegy, amelyikek letiltásra kerültek.

(#39979) mexel válasza LonGleY (#39978) üzenetére


mexel
veterán

Próbálgatom, csak be kell csomagolni a tabokat mert mennek ajándékba, de előtte mindent szeretnék úgy beállítani hogy a kezdő laikusok is jól tudják használni, viszont olyat nem akarok elállítani ami hibához vezet, mert megcsinálni nem fogják tudni :)
Sajnos sok beállítás nem jelentkezik azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#39980) LonGleY válasza mexel (#39979) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerintem az értesítésekre másoknak szükségük van, azt én nem tiltanám.

(#39981) #79335424 válasza jonnyjoker01 (#39975) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem írtad a típust. OTG -kompatibilis? Egér?

(#39982) mexel válasza LonGleY (#39980) üzenetére


mexel
veterán

Családtagok, ismerem őket :) csak játék-net. Skype-mail (ezek értesítéseit meghagytam). Fotók nézegetése. Semmi másra nem lesz használva. mindegy, majd elmagyarázom nekik a dolgokat :)

(#39983) zoli62


zoli62
addikt

Vam olyan app a Google Play-en, amivel a JB-t futtató készüléken bekapcsolt szinkronizációt szabályozni , például időzíteni lehet?

[ Szerkesztve ]

(#39984) mcsm88 válasza mexel (#39982) üzenetére


mcsm88
senior tag

Próbáltad már a skype jelenlegi androidos verzióját? Mert ha nem tedd meg mielőtt odaadod nekik. Van vele gond bőven.
Én 3.2-es verziót használom, mert az működik.

(#39985) mexel válasza mcsm88 (#39984) üzenetére


mexel
veterán

Elvileg működik azt hiszem. Majd letesztelem. A 3.2-est honnan lehet letölteni?

(#39986) atillaahun válasza zoli62 (#39983) üzenetére


atillaahun
veterán

Szerintem a Tasker tudja az auto Google szinkront (időzítve) kapcsolgatni.

[ Szerkesztve ]

(#39987) fatal` válasza vgyuri (#39965) üzenetére


fatal`
titán

Az egyszerre egy nem zavar. Csak az a kérdés, hogyha új telefonra váltok (vagy romcsere esetén ha valamiért nincs mentés) beregisztrálni be tudom a webes felületen az új eszközt, vagy ahhoz a bankba kell menni?

[ Szerkesztve ]

(#39988) LonGleY válasza mexel (#39985) üzenetére


LonGleY
veterán

(#39989) jonnyjoker01 válasza #79335424 (#39981) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

ZTE KIS Plus... Nem hinném, hogy OTG kompatibilis, amúgy is csak 2.3-as gingerbread van rajta.

Üdv. Johnny

(#39990) mexel válasza LonGleY (#39988) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! akkor érdemes ezt feltennem még gyorsan mielőtt csomagolom a motyót :)

(#39991) fatal` válasza petipetya (#39966) üzenetére


fatal`
titán

Milyen mindennel inkompatibilis szarról beszélsz? A fizikai token egy sima eszköz ami kódot generál.

Fejlesztek, így gyakori a romcsere meg egyéb baszakodás, nem hinném, hogy jó lenne, ha naponta hívogatnám a CIB24-et :D

(#39992) LonGleY válasza mexel (#39990) üzenetére


LonGleY
veterán

Igen, ha Skype-olnátok, az lesz a jó verzió. Csak az a baj, hogy nincs újraszignózva (nem akarja valaki megcsinálni?), ezért a Play-en oda kell figyelni, hogy legyen kikapcsolva rajta az auto frissítés, és ne nyomjanak soha az összes frissítése gombra... kicsit körülményes lesz. Vagyishogy eléggé.

De lehet, hogy a KakaoTalk, az Mtalk vagy valami társa kényelmesebb lesz. Keresem már egy ideje az alternatívákat, de itt a topikban meg se nyikkannak a témáról, a két fenti címet meg még nem tudtam kitesztelni. Majd ti is meglátjátok, hogy mi válik be.

[ Szerkesztve ]

(#39993) mexel válasza LonGleY (#39992) üzenetére


mexel
veterán

Sajnos ez angol nyelvű, nem is tudom magyarra állítani. A 4.5-ös volt előtte fent. Mit jelent az, hogy újra szignózva?

(#39995) LonGleY válasza mexel (#39993) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem hótt mindegy? A send = küldés, exit = kilépés, contact = kontakt, search = keresés. Mindent tudsz.

Azt jelenti, hogy külön programként tekint rá a rendszer és a Play, így nem akarja frissíteni mindenáron.

(#39996) mexel válasza LonGleY (#39995) üzenetére


mexel
veterán

Én tudom, de mint mondtam két olyan illetőnek lesz a 2 gép akik még soha nem használtak ilyet. Keresek majd valami magyar verziót, addig marad az új, végül is ment jól a yoga-n.

(#39997) vgyuri válasza fatal` (#39987) üzenetére


vgyuri
őstag

Nekem volt mentésem, Neked is legyen. :) Szerintem webes felületre már csak a token-es jelszóval tudsz belépni, ezért ha a régi token nem indul, akkor az újat sem fogod tudni hozzáadni. Ekkor elég telefonálni a Cib24-nek, ahogy Petipetya is írta.

[ Szerkesztve ]

(#39998) McReay


McReay
aktív tag

Tudnátok ajánlani ehhez hasonló widgetet?

Sokáig ezt használtam, de valamiért nem jelenít már meg semmit csak n/a van mindenütt.

A lényeg nekem az lenne az új programban, hogy időjárás+óra+töltöttségi szint kijelzése együttesen szerepeljen rajta! :B

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#39999) Viktor0610 válasza McReay (#39998) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Adatok törlését próbáltál már? Esetleg újratelepítést?

Samsung Galaxy A54

(#40000) McReay válasza Viktor0610 (#39999) üzenetére


McReay
aktív tag

Mindkettőt próbáltam, de semmi! :U

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.