Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38601) Mecsekis


Mecsekis
csendes tag

A feljegyzések nevű gyári alkalmazásban található irományaimat, hogy lehet egy másik androidos telefonra átmásolni? Nagyon kezdő vagyok :-)
Android 4.1.1 (Huawey Y-300)

LG G2

(#38602) just


just
aktív tag

Olyan alkalmazást keresek, amivel lehet a lezáró/bekapcsoló gombbal fényképezni. 4.0

Two things what i hate. People that can't count...

(#38603) fatal` válasza just (#38602) üzenetére


fatal`
titán

Nem fogsz ilyet találni, a power gomb működése nem felüldefiniálható (maximum roottal).

(#38604) Jacak válasza just (#38602) üzenetére


Jacak
senior tag

Ez szvsz értelmetlen dolog....

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#38605) just válasza fatal` (#38603) üzenetére


just
aktív tag

Nekem tud ilyet a szoftver, csak barátnőmnek kellett volna.

Two things what i hate. People that can't count...

(#38606) air válasza Mecsekis (#38601) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem sehogy.
Használj Keep-et, Evernote-ot vagy ColorNote-ot!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#38607) Tyer válasza air (#38606) üzenetére


Tyer
őstag

Vagy Trello-t

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#38608) Mecsekis válasza air (#38606) üzenetére


Mecsekis
csendes tag

Köszi a választ!

LG G2

(#38609) madkiller válasza just (#38602) üzenetére


madkiller
őstag

Én is ilyet keresek vagy az se lenne rossz, ha a hangerő indítaná a kamerát.
Sajnos az egyetlen dolog ami eszembe jut az xposed csak sajnos soft-brick lesz az eredménye ZTE Grand X In-en jól működőtt, de Alcatel Idol S en nem akar :(
Ha valaki tud más módot legalább a hangerő gombosra meg köszönném :)

(#38610) #79335424 válasza icecave (#38594) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt nem értem. Ha az általad ismertek között nincs ilyen, akkor bármit ajánlanak, az számodra ismeretlen lesz, tehát mindenképpen valamelyiknek a megszokására fogsz kényszerülni. Azért a Dolphin nem olyan rettenetes böngésző. Sőt, vannak olyan idióta mazochisták, akik önszántukból választják az önsanyargatásnak ezt a módját. :D

(#38611) icecave válasza #79335424 (#38610) üzenetére


icecave
nagyúr

A lényeg az, hogy végigpróbálgatnám azokat, amiknek van lastpass-os kiegészítője és aztán berendezkednék arra, ami ezek közül a legjobb számomra.

(#38612) Bozek válasza madkiller (#38609) üzenetére


Bozek
nagyúr

A CameraPro-ban be lehet állítani, hogy a hangerő gombok vezéreljék a fényképezést. Ha úgy állítod be, akkor a hangerő fel lesz a fókusz, a hangerő le gombra meg elkészíti a fényképet.

(#38613) madkiller válasza Bozek (#38612) üzenetére


madkiller
őstag

Ezt sem hátrány tudni köszi.
De az igazi dolog amit szeretnék lezárt képernyőnél a hangerő gombot lenyomva indítani a kamerát lehetőleg xposed nélkül. Bár ha vkinek van ötlete, hogy lehetne az xposedet működésre bírni annak is örülnék :D

[ Szerkesztve ]

(#38614) S e t h


S e t h
nagyúr

Tudnátok segíteni abban, hogy miként tudok létrehozni egy privát naptárat, amelyet tudok integrálni a google calendarba?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#38615) fatal` válasza S e t h (#38614) üzenetére


fatal`
titán

Belépsz weben a calendar.google.com-on és létrehozol egy újat a saját naptáraknál.

(#38616) Tyer válasza air (#38606) üzenetére


Tyer
őstag

Nagyon tetszene ez az Evernote, de nincs benne közösen szerkeszthetöségi funkció sajnos...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#38617) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!

Meg lehet azt valahogy oldani, hogy egyik billentyűzet app szótárát másikba átrakni, vagy temérdek mennyiségű szavat hozzádni? Találtam egy nekem tökéletes billentyűzetet, a Perfect Keyboard Pro-t, de sajnos a magyar szótárában nagyon kevés a szó. Remélem valamilyen szinten érthetően sikerült feltennem a kérdést, előre köszönöm a válaszokat!

Üdv. Johnny

(#38618) Tyer válasza jonnyjoker01 (#38617) üzenetére


Tyer
őstag

Szerintem ez olyna, hogy elkezded hazsnálni, és egy hét alatt ami fontos szó már tudni fogja...

Tyer - Honor 10 - @8.1.0.120

(#38619) S e t h válasza fatal` (#38615) üzenetére


S e t h
nagyúr

Akár jó is lehet, köszi, viszont még sem olyan egyszerű, vagy én vagyok laikus.
Megoldható az vhogy, hogy minden napra 3-4 embert akarok felvinni, nem óránkénti lebontásban, hanem mint ahogyan a névnapok megjelennek,felsorolásszerűen és egymás alatt jelenítődnének meg a nevek?Talán nem is a fórum témája, viszont egy ilyen naptárat akarok integrálni a rendszerbe, amit bármikor elérhetek a telefonról is.
Hasonló elrendeződésre gondoltam, kérdés, hogy akkor maradjak-e egy ilyen külön táblázatnál és felejtsem el a google integrációt, vagy be lehet állítani a google calendart is hasonlóra?
naptár
Most próbálgattam egy kicsit, vittem is fel a neveket, de sajnos csak eseményként tudtam és egymás alá nem, aminek köszönhetően, mivel egymás mellé kerültek a nevek, így alapból a naptár nézetben nem is láthatóak, csak az első név, ha megnyitom akkor oké, de sajnos ez nekem kevés.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#38620) fatal` válasza S e t h (#38619) üzenetére


fatal`
titán

Az egész napos események jelennek meg felül (a névnapok és a születésnapok is csak sima, egész napos események). :) Bepipálod mikor viszed fel az eseményt és kész.

[ Szerkesztve ]

(#38621) jonnyjoker01 válasza Tyer (#38618) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Igaz, ty.

Üdv. Johnny

(#38622) Bozek válasza madkiller (#38613) üzenetére


Bozek
nagyúr

Jah, hogy úgy... Hát olyant sajnos nem tudok. Esetleg Tasker-el megoldod. Én anno csináltam profilt, hogy a közelségérzékelőre nyomott fényképeket különböző alkalmazásokkal. :)

(#38623) S e t h válasza fatal` (#38620) üzenetére


S e t h
nagyúr

Kezd ez alakulni, tegnap este felvittem egy rakás eseményt a Business calendarba, viszont másik google calendaros fiókat jelöltem meg, szinkronizálást is beállítottam, ennek ellenére az alternatív google calendarban nem mutatja a felvitt eseményeket, csak az alapértelmezett google calendarban, érdekes, lesz még vele munka, köszi a segítséget! :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#38624) Vangelis válasza twine (#38546) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Kár, hogy ingyenes nincs. Egy idős hölgynek kellene...... de így bukós...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#38625) twine válasza Vangelis (#38624) üzenetére


twine
addikt

bár nekem ez volt az első amiért regisztráltam a bankzsugám a playre annó...de
csak megoldod valahogy az idős hölgynek ha ügyes vagy ;)

[ Szerkesztve ]

(#38626) zsepeti válasza zsepeti (#38572) üzenetére


zsepeti
csendes tag

Sziasztok!
Relatíve kicsi képernyőre (Galaxy Young 3,27 col) melyik böngészőt ajánlanátok? - kérdésre kicsit utánaolvasva jó válasz magamtól a Dolphin? :-)

Előre is köszi a megerősítést vagy más alternatívát.

(#38627) air válasza zsepeti (#38626) üzenetére


air
nagyúr

Esetleg Opera Mini.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#38628) #13110016


#13110016
törölt tag

Tudtok ajánlani nekem egy jó offline szótárat. Olyan kellene amibe a fordítón kívül esetleg van pár egyszerűbb nyelvtani törvény (személyes névmások, pár igeidő stb).
Angol kellene, de, ha van benne más nyelv is, az szuper lenne.

Köszönöm előre is! :R

(#38629) simico válasza zsepeti (#38567) üzenetére


simico
aktív tag

Én mindig is a g:hu programot használtam. Akár előre tervezett ládázáshoz, akár hirtelen ötlettől vezérelthez (valami más miatt vagyok valahol és épp maradt felesleges időm, gyorsan lekérem a programban a közeli ládákat és a laírásoka alapján választok egy szimpatikusat). Sikeres megtalálást is rögtön a programból szoktam bejelenteni.
Pár hete ezt egészítettem ki a Locus ingyenes verziójával. Letöltöttem benne a magyar túristautakat offline használatra. Ha egy ládát túristaúton vagy több túristaúton keresztül lehet elérni (vagy szimplán csak szeretnénk egyet kirándulni), akkor ez vezet el a megfelelő túristaúthoz, esetleg menet közben is néha megnézem milyen messze vagyunk a céltól vagy következő elágazástól.

(#38630) zsepeti válasza simico (#38629) üzenetére


zsepeti
csendes tag

és gyakorlatban hogyan ötvözöd a kettő használatát?
multitaskingban fut mindkét progi?

Geos guru haverom szerint a fontos, hogy a progik kezeljék a geocaching.hu oldalról letölthető leirásokat (azaz ha ott vagy a helyszínen meg is jelenítse az adatokat) és jó legyen a térképe!

(#38631) dhraken válasza #13110016 (#38628) üzenetére


dhraken
csendes tag

Nekem eléggé bejöttek a Bitknight szótárak.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#38632) zsepeti


zsepeti
csendes tag

Sziasztok!

Mivel teljesen zöldfülű vagyok Androidban, megköszönném, ha képbe hoznátok ,hogy mit is takar a gyakorlatban az A-GPS?
Hogy képzeljem el ennek a működését egy "normál" GPS-hez képest?

Tud ez teljes értékű naviként működni?

Melyik progit javasolnátok használni?

Előre is köszi az infókat!

(#38633) Melack válasza zsepeti (#38632) üzenetére


Melack
veterán

Assisted-GPS: nem teljes értékű, hanem a mobilhálózatokat használja fel a pontos eredmény érdekében.

Bármilyen offline navit tudsz használni vele.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38634) #13110016 válasza dhraken (#38631) üzenetére


#13110016
törölt tag

Köszönöm kipróbálom. :R

(#38635) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Ha egy fizetős alkalmazást szeretnék megvenni a play-ről akkor hogyan kell fizetni?

(#38636) twine válasza zsepeti (#38632) üzenetére


twine
addikt

[link] (wiki) ;)

Google maps nekem itthon tökéletesen bevált,,,2 éve nincs "rigó" a gépeimen...
Lehet hogy nem a legtökéletesebb útvonalon, de A-ból B-be mindig elvitt...és ingyen van...

Persze ha valaki sokat jár külföldre a roaming díjak miatt már más a helyzet, és ott hasznos lehet egy offline navi...
Embere válogatja...nekem nem kell a csiribiri, meg sebességkijelzés meg etc....
Egy a lényeg ...jussak el B-be,,ezt pedig tudja...Street view-al meg mostanában még jobb,,hogy utazás előtt körbe tudok nézni a környéken,,,+ forgalomfigyelés,etc....

(#38637) zsepeti válasza Melack (#38633) üzenetére


zsepeti
csendes tag

Köszi.
nekem se kellene sok csilivili, de fontos, hogy ingyenes legyen és pontos!
A fenti szempontok alapján melyik offline navi progit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#38638) Melack válasza mexel (#38635) üzenetére


Melack
veterán

Google Walletba beregeled a bankkártyádat, és azzal tudsz utána fizetni.

(#38637) zsepeti: mindenki mást javasol, ebben nem tudok segíteni. Próbáld ki mindet - mindegyiknek van ingyenes változata, és utána vedd meg azt, amelyik szimpatikus. Én a Sygiccel szemezek.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38639) Melack válasza zsepeti (#38637) üzenetére


Melack
veterán

Esetleg OsmAnd

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38640) goom válasza twine (#38636) üzenetére


goom
senior tag

+1 Mélyen egyetértek.
Többször előfordult, hogy többen utaztunk együtt, mások "rigó"-val nézték az útvonalat, én GoogleMaps-el. Vagy nem is volt eltérés, vagy csak jelentéktelen.

(#38641) mexel válasza Melack (#38638) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Ha csak bankkártyás fizetés van akkor kihagyom még :)

(#38642) Melack válasza mexel (#38641) üzenetére


Melack
veterán

Utalás, kupon nincs.
Hogy máshogy szeretnél fizetni?

(#38640) goom: egyetértek azzal, hogy a GMaps egyre jobb telefonon is. Ha a Waze integrálása befelyeződik, és itthon is elkezdi alkalmazni az onnan szerzett infókat, nem nagyon fogok mást használni azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38643) #79335424 válasza Melack (#38642) üzenetére


#79335424
törölt tag

Google küldeni repjegy én vinni dollár spájzipénztárba. De csak akkor ha, tudnak adni áfás számlát! :)

(#38644) Melack válasza #79335424 (#38643) üzenetére


Melack
veterán

Mivel a Googlenek van írországban bejegyzett leányvállalata, így az ÁFÁs számla megoldható 0%-s ÁFÁs számla képében - de erről tesék megkérdezni Google-t.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38645) jonnyjoker01 válasza zsepeti (#38626) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

UC browser

Üdv. Johnny

(#38646) #79335424 válasza Melack (#38642) üzenetére


#79335424
törölt tag

A külföldet most kihagyom. Az ország egy és kétszámjegyű útjain már elég jól tájékozódom, ez a munkám. Nekem az a tapasztalatom, hogy ez az online navi szép elmélet, csak ahol nekem szükségem lenne rá, ott gyakori a nethiány. Tudom, van offline letöltés, de az nem lehet állandó megoldás. Az adott szituban meg egyáltalán nem megoldás. Arról nem is szólva, hogy a személygépkocsi számára a jármű. Én viszont néha 40 tonnás vagyok és 4m magas.
A Waze -t is használtam régebben, jópofa volt városban, de inkább csak az infók miatt. Néha nagyon vad dolgokat talált ki (pl. északi irányban haladva, forduljak balra a budai rakpartról, az Erzsébethíd melletti "menekülőn". Na, abból lett volna ügy! :) ). Ha terveztem egy útvonalat mondjuk Budáról Budára, akkor bármit állítottam be, kaptam teljesen irreleváns infókat is (pl. X. ker. -i útfelbontás). Ezt már javították azóta?

(#38647) zsepeti válasza Melack (#38642) üzenetére


zsepeti
csendes tag

Ha jól kapisgálom offline módban, ingyen Gmaps megoldás, de hogy lehet külföldön megoldani az ingyen navit?

(#38648) Melack válasza #79335424 (#38646) üzenetére


Melack
veterán

Nem mindent, de sokat javult. A Waze az openmapek miatt necces, az infók maitt jó. A GMaps meg pont fordítva. 40tonnával tényleg nem egyszerű az élet.

(#38647) zsepeti: külföldön offline navi, minden adatforgalom letiltva.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38649) twine válasza #79335424 (#38646) üzenetére


twine
addikt

Annó mikor még csak pda-k voltak és az első Destinator verziókkal sikerült navigálni,,,és büszkén mutogattam a sofőr haveroknak....én a "kocka", ők a "vér" sofőrök,,,mindig porig alázták a navi progikat, mert nekik "pacekból" mentek a jobb, és hatásosabb útvonalak,,,(országos,,de majdnem európa szinten)
Akkor megfogadtam többet nem mutogatok nekik ilyesmit.... :)
Hiszem azt hogy ezek nem "nektek" valók...hanem az olyan együgyű sofőröknek mint én,,,
Nektek szvsz soha nem lesz megfelelő egy navi,,főleg nem ekkora gépeken ülve...
És esküszöm ezt nem pejorativ értem, és cseppnyi "él " sincs a mondandómban...
Komolyan gondolom...nektek ez megy zsigeri szinten,,,legfeljebb adott helyeken jobban kinyitjátok a szemeteket ;) :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#38650) zsepeti válasza Melack (#38648) üzenetére


zsepeti
csendes tag

úgy értsem, ha az adatforgalmat letiltom, attól még lesz korlátozott képességű navim?
vagy csak akkor, ha az adott térkép fizikailag elérhető a telón?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.