Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38751) noxon válasza #79335424 (#38711) üzenetére


noxon
őstag

Köszi :R

We live in a simulated world...

(#38752) róland válasza zsepeti (#38748) üzenetére


róland
veterán

Még egy fontos információ: az androidos Yahoo Mail app, KIZÁRÓLAG a Google Play-en keresztül telepíthető legálisan. ;) (Off: A Yahoomég arra sem volt képes, hogy a különféle telefonos operációs rendszerekre megírt alkalmazásaik a Yahoo oldaláról telepíthetők legyenek. S ők akarnak versenyezni a 3 naggyal.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#38753) #79335424 válasza zsepeti (#38748) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még egy apróság. Nem tanács, inkább csak leírom, hogy nálam hogy működik. A telóra a Playről letöltött alalmazások nem a telóhoz, hanem a beállított fiókhoz kapcsolódnak. Ez lehet több droidon is beállítva. Tehát ha ezt a fiókot használod, akkor az egyszer megvásárolt alkalmazást akár több készüléken is használhatod legálisan. Ezt a fiókot Apu eléggé magához láncolja, sajátjának tekinti. Ezért nekem van egy fiókom, ami minden droidomnak az alapértelmezett fiókja. De ezt külön, erre hoztam létre, csak erre van, semmi másra. Semmilyen levelezés, semmi privát dolog. Minden egyéb szinkronizálás (naptár, címtár, stb.) ki van kapcsolva ennél a fióknál.

(#38754) zsepeti válasza #79335424 (#38753) üzenetére


zsepeti
csendes tag

Uraim! (Diszkriminatíve feltételezve, hogy a nicknevek mögött mindannyian férfiakról van szó :)

Mindenkinek köszönöm az alapokig visszanyúló e-mail okítást :R
Abban reménykedem, hogy (habár lehet mindez már ismétlés volt) az idetévedő többi zöldfülűnek már kvázi egy helyre terelve lesz megtalálható a téma kifejtése!

(#38755) Melack válasza zsepeti (#38754) üzenetére


Melack
veterán

Ezek a kis eszmefuttatások sokszor előkerülnek, csak a keresőt felejtik el sokan használni. Reméljük ezt a témát többen fogják így megtalálni :R

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38756) zsepeti válasza #79335424 (#38753) üzenetére


zsepeti
csendes tag

Ez tényleg okos. Hogy állítod be, hogy a letöltött alkalmazások a fiókhoz kötődjenek?

(#38757) Melack válasza zsepeti (#38756) üzenetére


Melack
veterán

Automatikusan kötődnek a fiókhoz. Ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38758) zsepeti válasza Melack (#38757) üzenetére


zsepeti
csendes tag

Úgy értem, ahogy Somatom írta, mikor, melyik beállítási fázisban kell ügyelnem arra, hogy ne a telóhoz, hanem "csak" a fiókhoz kapcsolódjanak a letöltött alkalmazások...

(#38759) #79335424 válasza zsepeti (#38754) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez természetes. Szeretjük a ződ robotot, de azért Apu sem reklámoz minden részletet a szolgáltatásaival kapcsolatban. De jobb már az elején tisztában lenni velük. Sokan automatikusan a next - next módszert alkalmazzák. Aztán eccer csak tagjai lettek a G+ közösségnek, pedig csak egy mélfiókot szerettek volna. Véletlenül lemaradt a "továbbmerakarom" -gomb mellől, a "hátakisf..omnemkéne" -opció. Azt sincs reklámozva, hogy hol lehet/kell kilépni a folyamatból ahhoz, hogy... Szóval, Apu sem hibátlan és azt se gondolja senki, hogy az Android ingyenes.

(#38760) zsepeti válasza #79335424 (#38759) üzenetére


zsepeti
csendes tag

Vili!
Most már csak abban segítsetek hogy ténylegesen a fióklétrehozás melyik fázisában kell ügyelnem arra, hogy ne a telóhoz, hanem "csak" a fiókhoz kapcsolódjanak az alkalmazások?

(#38761) Melack válasza zsepeti (#38760) üzenetére


Melack
veterán

Amelyik fiókkal belépsz a Play áruházba, ahhoz. Nekem 2 is van,egyiken vannak fizetős appok, a másikon nem.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38762) #79335424 válasza zsepeti (#38756) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez a legegyszerűbb, mert automatikus, így működik a rendszer, nem is nagyon van más alternatíva. Egy droidon az alapértelmezett fiók eltávolítása kb. egyenlő a hardresettel (persze trükkök mindíg vannak). Az odafigyelés, körültekintés inkább ahhoz kell, hogy a személyes dolgaid ne keveredjenek bele. Mert Apunak az a "természetes" és alapértelmezett, hogy Te minden létező infódat szinkronizálni akarod az összes fiókod között.

(#38763) zsepeti válasza #79335424 (#38762) üzenetére


zsepeti
csendes tag

Értem, köszönöm!
szájbertérben nincs min csodálkozni, ha az egyik tv gyártó szmárt tv-je minden usb tartalmat, amit egyszer beledugtál a vasba listáz a gyárnak fosbuk regisztráció törlés szintén kész agyrém, s nem is hiszem ,hogy valaha is nyomtalanul el lehet tűnni belőle :((

(#38764) Vermilion69


Vermilion69
aktív tag

Sziasztok!

Gyors kerdesem lenne, nagyon lassú lett a sony ionom és gondolkodok egy gyári visszaállításon.

Kerdesem a következő, van néhány játék amiben már sokáig eljutottam (pl. Ágnes bird, candy crush), és agyvérzést kapnék ha eltunne minden amit idáig elértem.

Ezt ki lehet küszöbölni valahogy, vagy mindenképp elveszne?

Köszönöm szépen!
Elnézést ha rossz helyre írtam. :-)

(#38765) róland válasza Vermilion69 (#38764) üzenetére


róland
veterán

Ha jól tudom, akkor a Titanium Backup tud segíteni a problémádon. (Azaz képes lementeni, majd visszaállítani az egyes alkalmazások adatit is.) Az egy probléma, hogy root jogosultság kell a használatához.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#38766) róland válasza #79335424 (#38753) üzenetére


róland
veterán

Hivatalosan csak 2 készüléken használhatod egyidejűleg a megvásárolt alkalmazásokat. (Ingyenesnél mondjuk nem érdekli a Google-t, hogy hány készüléken használod egyidejűleg ugyanazzal a fiókkal.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#38767) #79335424 válasza róland (#38766) üzenetére


#79335424
törölt tag

Fizetőseknél miben nyilvánul meg ez az érdeklődés? Apunál nem trükköztem semmivel, minden "hivatalos". Van kb. 400 alkalmazás regisztrálva a fiókhoz, ebből legalább 100 fizetős. Ezek oszlanak meg 7 különböző Androidos eszköz között. Ezek Apu szerint is létező eszközök, látom őket a Play -en. 4 már biztos, hogy be volt jelentkezve azonos időben. De tőlem még senki sem érdeklődött illegális szoftverhasználattal kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#38768) fatal` válasza róland (#38766) üzenetére


fatal`
titán

Ezeket honnan szeditek? Linkelj már valami forrást, lehetőleg ne blogot. Sehol nem láttam még ezt leírva. Ha valóban így lenne, akkor egy appot eleve nem engedne több eszközre telepíteni, mint 2.

[ Szerkesztve ]

(#38769) sexymusprime


sexymusprime
tag

Helló!

Egyszerű kérdésem van :x mindössze egy gyönyörű lockscreent szeretnék. Ilyet találtam már eddig is, de valamiért egyik sem reagál olyan szépen az érintésre, mint a telefon akármelyik másik része (menü, programok, vagy akár csak a sima Android lockscreen).
Mindig van egy töredékmásodpercnyi lag :< pedig a hardver simán elbírja.

(#38770) gipsztigris válasza sexymusprime (#38769) üzenetére


gipsztigris
addikt

Go locker!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#38771) albinolynx válasza #79335424 (#38767) üzenetére


albinolynx
őstag

Mit hívsz "apu"-nak és miért?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#38772) Melack válasza albinolynx (#38771) üzenetére


Melack
veterán

Googlet. Hívhatnád mindent látó szemnek is, de az Apu találóbb.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#38773) dbika


dbika
csendes tag

Van olyan program ami alvóüzemmódban a kijelzőn megjeleníti az órát:?

(#38774) air válasza dbika (#38773) üzenetére


air
nagyúr

Ez oximoron. ;]
Alvó módban nem megy a kijelző.
Ha megy a kijelző, akkor nincs alvó módban.
Egyébként ilyen alkalmazásra nincs is szükséged. Kb. 4-5 óra alatt lemerülne a telefonod.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#38775) jonnyjoker01 válasza air (#38774) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Attól függ, hogy milyen órát tölt le, ha minimalista fekete-fehér, akkor Super AMOLED kijelzővel még elképzelhető, hogy tovább bírja.

Üdv. Johnny

(#38776) air válasza jonnyjoker01 (#38775) üzenetére


air
nagyúr

Akkor sincs semmi értelme, hogy folyamatosan a kijelzőn legyen az óra, például ha a zsebében van a telefon.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#38777) petipetya válasza air (#38776) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha viszont a karjára szerelt autóstartóban viseli a telefont, akkor rögtön értelmet nyer a képernyővédő óra. :)

"nincs rá lezsóidő"

(#38778) zhata válasza zsepeti (#38754) üzenetére


zhata
senior tag

Aggleány is? :D

(#38779) zhata válasza Melack (#38772) üzenetére


zhata
senior tag

Magdi anyusnak is hívják. :)

(#38780) #79335424 válasza albinolynx (#38771) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt nevezem így, aki diktálja a szabályokat, mindíg tudni akar rólunk és jól az orrunkra koppint, ha neveletlenül, illetlen dolgokkal próbálkozunk. Szigorú, de azért időnként hoz valami meglepi édességet. Szóval törődik velünk... ...ha akarjuk, ha nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#38781) w.miki


w.miki
veterán

Naptár programból van olyan Androidra (GB), ami beírt emlékeztető esetén addig csipog, amíg le nem nyomom?
És nem csak az SMS hangot csippantja meg, mint a (és a gyári) Calendar?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#38782) Saua


Saua
tag

Sziasztok

A Gravity Home 2.0 háttérben be lehet valahogy állítani, hogy csak a home képernyőn látszójanak a mozgó ikonok? Mindenütt látszik, így használhatatlan.

(#38783) air válasza petipetya (#38777) üzenetére


air
nagyúr

Vagy ha a tarkójára csavarozza? (l: Elysium) :DD

(#38782) Saua
Baromi jól mutat a warez iGO az Androidos topikban. :C

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#38784) albinolynx válasza #79335424 (#38780) üzenetére


albinolynx
őstag

Bogyóztam egy ideig, de nem állt össze, mint mozaikszó. Így már értem. Köszönöm!
Melack-nak is!

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#38785) Saua


Saua
tag

(#38782)

Innen tölthető a Gravity Home v2.0
"Gravity Home nevezetű app, mely egyben egy élő háttérkép és egy laucher is. A koncepció lényege, hogy kedvünk szerint kiválaszthatjuk egy listából a készülékünkön található programok ikonjait, majd miután ezek megjelentek a főképernyőn nem csak parancsikonként funkcionálnak, de rendkívül látványos módon mozognak is, attól függően, hogy telefonunk milyen szögbe van bedöntve."
Még mindíg nem sikerült beállítani, hogy tényleg csak a főképernyőn látszódjon. Nem használja valaki ezt a programot?

[ Szerkesztve ]

(#38786) jonnyjoker01 válasza air (#38783) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Valaki mondja már el légyszíves miért warez az iGO... Tényleg nem tudom.

Üdv. Johnny

(#38787) fatal` válasza air (#38783) üzenetére


fatal`
titán

És ha megvette a török verziót és beállított neki egy másik icont? :DDD

Komolytalan ez az állandó nyavalygás az igo miatt.

(#38788) mcsm88 válasza fatal` (#38787) üzenetére


mcsm88
senior tag

:D :DDD nCore-ról ingyenesen letölthető, miért lenne warez?. :DD

[ Szerkesztve ]

(#38789) cappa72 válasza jonnyjoker01 (#38786) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ezért: [Igo navigáció Androidra - mi változott?]

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#38790) albinolynx válasza jonnyjoker01 (#38786) üzenetére


albinolynx
őstag

Szóval akkor nem pontosan azért, amit írtam. (X

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#38791) fatal` válasza cappa72 (#38789) üzenetére


fatal`
titán

"hazai felhasználók számára is jogtisztán megvásárolható iGO Primo."

Jogtisztán megvásárolható, törökül meg héberül. :D

Egyébként semmi kompatibilitásról nem kérdezett, csak megosztott egy képet.

(#38792) Bozek válasza Prien (#38738) üzenetére


Bozek
nagyúr

"mert jó minőségű és a You tubeon sincs fenn ilyen minőségben"

Ha jó minőségben akarsz zenét venni, akkor inkább nézz fel a Songo-ra. Ott a zenék nagy részét FLAC-ben is leszedheted, miután megvetted, ami enyhén jobb minőség, mint az MP3. Én ez utóbbival már nem is foglalkozok egy ideje. Inkább a FLAC-ből csinálok MP4-et, az is jobb nála. Bár az Android alapból lejátssza a FLAC-et is. :)

(#38793) krups8


krups8
tag

Sziasztok!

Egy Sony Xperia SP Sapphire témájából szeretnék egy képet kinyerni. Találtam másik topicban egy ThemeX nevű alkalmazást, de az nálam ha elindítom 4 pontot dob fel, amire rá tudok menni (gondolom ezek lennének a téma típusok) ezek:

-ADW Launcher EX Themes
-Apex/Nova Launcher Themes
-GO Launcher EX Themes
-GO Locker Themes

Bármelyikbe megyek, nem mutat semmit. 4.1.2 Android

Tudtok vallami megoldást? Aki tud segíteni annak előre is köszönöm!

(#38794) #79335424 válasza jonnyjoker01 (#38786) üzenetére


#79335424
törölt tag

Érdekes kérdés. Adott egy Magyar cég, aki árgus szemekkel figyeli a netet, jogsértő tartalmak után kutatva és kíméletlenül "eljár". Legalábbis ott, ahol tud, mert vannak olyan helyre bejegyzett oldalak, fórumok, ahova nem ér el a keze. Ezért fokozott a figyelem a többi oldalnál. Az embereknek pedig gőzük sincs, hogy mi a jogsértő és mi nem. Az IGO, mint szoftver Androidra, magyarországi navigálásra alkalmas verzióban nem beszerezhető. Ezt alapul véve, tartva a cég vasszigorától, ezek az oldalak inkább mindent próbálnak tiltani. Ebben csak az a bibi, hogy e topik egyetlen megkötése az, hogy Androidos alkalmazás legyen. Márpedig:
1.: kerülhet legálisan Igo telóra (Izrael, Törökország) és egy Magyar miért ne utazhatna oda, miért ne lehetne kérdése az ott használni kívánt Androidos Igo -val kapcsolatban
2.: A két Igo -val forgalmazott teló mellett már több olyan Androidos készülék van forgalomban, amik Magyarországi navigációra is alkalmasak. Pl. Prestigio GeoVision, vagy a Navon Platinum Explorer A külföldön, EU térképpel beszerezhető típusokról nem is szólva.
3.: Az Igo szoftvernek vannak olyan összetevői, melyek nem állnak jogvédelem alatt, szabadon módosíthatók. Ilyen pl. a skin.
Szóval a topikszabály ebben a formában idejétmúlt és egyébként is vékony jég az illegális tartalmak tiltása és a legális használatú szoftverrel kapcsolatos szabad véleménynyilvánítás korlátozása között. Könnyen beszakadhat. Másokért nem tartozom felelősséggel. Igyekszem betartani a szabályokat és korrektül eljárni, de egy legális tevékenységgel kapcsolatban engem ne akarjon senki korlátozni. Véleményem szerint a téma jelenleg ide tartozik, önmagában nem jogsértő, így csak a konkrétan jogsértő tartalmú hozzászólások moderálása lehet megoldás. Vagy változtatni a topik címén (Android szoftverek, kivétel Igo) és létrehozni egy Igo Android topikot. Így itt béke lenne, ott meg könnyebb lenne kiszűrni az illegális tartalmat. UFFF :)

(#38795) #79335424 válasza krups8 (#38793) üzenetére


#79335424
törölt tag

Gondolom, hogy a program ezen Launcherek (ablakkezelők) témáiba tud "beleszólni". A telón ezek valamelyike fut és egy ahhoz való témát szeretnél módosítani? Mert ha nem, akkor ettől a programtól ne remélj megoldást!

(#38796) jonnyjoker01 válasza #79335424 (#38794) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Köszönöm a gyors válaszokat! :)

Üdv. Johnny

(#38797) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Az volna a problémám, hogy egyszer szinkronizáltam a facebook profilomon levő képeket a telefonommal - gyári droid SGS3 - és azóta mindig megjelenik a galériában. Bosszantó,mert hiába állítom be a galériában,hogy csak az eszközön levő képeket mutassa , mert ha kilépek majd vissza be, akkor megint mutatja a FB-s képeket...ezeket ki lehet törölni a telóról, vagy valamelyik mappába menti le? Mit lehet tenni hogy ne mutassa,mert régebben ez működött...

(#38798) LonGleY válasza WhiteWalker (#38797) üzenetére


LonGleY
veterán

Egyszerű: töröld a képeket! :]

Illetve ott a QuickPic, ami a legjobb galériaprogram a gyári helyett, abban rendesen működik a rejtés.

Az is lehet, hogy régi cache-fájlokat listáz a galéria. Egy kör takarítás amúgy sem árt pl. Clean Master-el.

[ Szerkesztve ]

(#38799) WhiteWalker válasza LonGleY (#38798) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A törlés nekem is eszembe jutott, de nem lehet...hiába választom ki az albumot a zöld kis pipával,nincs utána ikyen opció hogy törlés. Más albumot pl screenshot , azt tudok törölni...
Szóval lehet tudni melyik mappába tárolódhatnak? ES file kezelővel meg gyomlálnám :D

Az a bajom hogy sok képem van facen és ha a telón is tárolódik csak foglalja a helyet..

[ Szerkesztve ]

(#38800) LonGleY válasza WhiteWalker (#38799) üzenetére


LonGleY
veterán

Azt tudom, hogy a QuickPic mutatja az elérési utat a kép részleteinél. Próbáld ki a programot! Az említett takarítóval se ártasz, aztán legfeljebb leszeded őket (bár a QP-t miért szednéd? :]). A Facebook tárolási szokásait nem ismerem, miután nem teheti be a lábát hivatalos kliens a telefonomra.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.