Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116051) Jakuu válasza MikeWazowski (#116046) üzenetére


Jakuu
őstag

Microfos droidra? Thx, but no thx

[ Szerkesztve ]

(#116052) MikeWazowski válasza DS39 (#116047) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Béta... mire ez is eljut 60 verziószámhoz, lehet nem ennyit fog tudni.

Ám szerintem PC-n a legjobb böngésző most. Firefox jelenleg kuka, chrome meg zabálja az erőforrást...

Jakuu - próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#116053) DZs


DZs
senior tag

Sziasztok!
Arrow launchert telepítettem egy moto c-re. Az lenne a kérdésem, hogy a beépített bing háttérképeket hogyan lehet törölni? Hol tárolja az alkalmazás ezeket?
Köszönöm!

(#116054) bally4 válasza darvinya (#116041) üzenetére


bally4
tag

Köszönöm!
Sajnos nem lesz jó, nem facebookos fiókkal játszott az illető, hanem önálló játékot indított.
No majd újra kezdi, immár rutinosabban.. :)
Üdv!

(#116055) DS39 válasza MikeWazowski (#116052) üzenetére


DS39
nagyúr

Funkcionalitásban lehet hogy fejlődni fog, bár PC-n is csak egy Chrome rivális, a (jelenlegi még sok-sok kiegészítővel bővíthető) Firefox-ot csak sebességben veri, funkcionalitásban egyik sem.

Viszont nekem tetszett volna (korábban már olvastam a MS kezdeményezéséről), ha a saját megjelenítő motorjukat adaptálták androidra, és nem a chrome-ét használják. elképzelhető, hogy innentől bukják azt, hogy nagyon testreszabható legyen számukra.

[ Szerkesztve ]

(#116056) outdoor


outdoor
aktív tag

Feltettem az Applockot és hozzá az Applock prorektort is a korábban is írt parent védelem céljából. Lehet valamiféle időzítést is beállítani, így este 7után nincs youtube és böngészés, nem lehet új játékot telepíteni sem. Filmezni éjjel nem lesz mivel.

Reggel csak önmagát védi a progi. Péntek és szombat este pedig nem kapcsol be a tiltás. A Beállításokba sosem tud belépni. A dropdownból szépen tud wifire menni, bluetooth az 5.1-en. Ezt a 6.1-ből kihagyták.

A Kidkicker appal a saját telefonomon jó tapasztalataim voltak. Nappal békén hagyott, de éjjel egyszerűen benyomta a képernyő zárat, és nem hagyta feloldani. Még ezt levédtem az applockkal.

Meglátjuk. Hatékony kombinációnak tűnik. Fontos az is, hogy ne legyen túlontúl hatékony. Egyelőre a működésén semmit nem lehet észrevenni. Az 5.1 Android mindenesetre bármikor tilthatja az egészet magától. Ha pár nap alatt megszűnik a düh, akkor le tudta venni.

[ Szerkesztve ]

A proper digital assistant could be my best friend

(#116057) Somatom válasza DS39 (#116055) üzenetére


Somatom
veterán

"Firefox-ot csak sebességben veri, funkcionalitásban egyik sem."

Ezt vitatom. Pl. korábban már említettem, hogy a Firefox sem tud nagyításkor szöveget áttördelni. Az addonoknak pedig maga a Firefox tett be. Több addon fejlesztője is úgy nyilatkozott, hogy befejezte a fejlesztést, mert az új rendszerben sok olyan lehetőség hiányzik, ami a régiben megvolt. Felhasználói oldalról is kaotikus lett az addonok kezelése. Nem igazodom el a rendszerben, pedig jó pár éve használok Firefoxot. Az 57 -es beta -val böngésztem az addonok között. Be akartam állítani, hogy az Androidosokat mutassa, de az OS választó listában egyáltalán nem szerepel az Android. :F

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116058) polonic válasza DS39 (#116055) üzenetére


polonic
félisten

Pont nem adoptálták a saját motorjukat androidra.

(#116059) MikeWazowski válasza Somatom (#116057) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Firefox egy ideje számomra alkalmatlanná vált. Fura, mert évek óta nagy megelégedéssel használtam, de saját magát tette tönkre a fox. Chrome-ot említettem miért nem használom, az edge viszont pc-n nagyon ott van.

Ahogy tapasztalom androidon is korrekt egyelőre, ami nyilván idővel csak jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#116060) darvinya


darvinya
titán

Nemrég írtam, hogy Android box időzített kikapcsolásról.
Én balga kezdtem túl bonyolítani, miközben egyszerűen HDMI-CEC-el megoldható s csak Tv-n állítom be időzített kikapcsolást majd az kikapcsolja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#116062) DS39 válasza polonic (#116058) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, ezt írtam, hogy az tetszett volna, ha..., de sajnos a chrome-t használják :)

(#116063) polonic válasza DS39 (#116062) üzenetére


polonic
félisten

De férleolvastam. :)

Egyébként érthető a magyarázat szerintem, hogy miért nem a saját motort választották.

(#116064) DS39 válasza polonic (#116063) üzenetére


DS39
nagyúr

ez a könnyű megoldás, de egy ekkora cégtől azért elvárható lenne, hogy van ilyenre erőforrásuk.

(#116065) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Olyan alkalmazást keresek ami tud automatizálni. Elindít egy appot egy megadott időben, majd 2-t kattint. Ennyire lenne szükségem. Van ilyen?
Köszönöm

(#116066) HREH válasza dudi6 (#116065) üzenetére


HREH
senior tag

Tasker, E-Robot

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#116068) Somatom válasza HREH (#116066) üzenetére


Somatom
veterán

Ha nincs root, akkor ahhoz a két kattintáshoz kelleni fog az Autoinput beépülő is.

DS39:
Főleg most, hogy csomó kapacitásuk felszabadult azáltal, hogy befejezték szánalmas rendszerük erőltetését. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116069) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Sziasztok!
Van esetleg olyan parancsikon készítő app, ahol a készített ikonon is jelzi a kis indexszám az értesítéseket?
Köszi

(#116070) Somatom válasza dzsordzs69 (#116069) üzenetére


Somatom
veterán

Szerintem az nem parancsikon, hanem widget.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116071) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok.
LG G4, Android 6.0 rendszerrel.
Vannak a Google Kártyák. Nos, én mindet kikapcsoltam, az értesítéseivel együtt. Azonban még mindig, minden készülékindításkor megjelenik az aktuális helyem időjárása, valamint annak a kis kártyának a jobb alsó sarkában a "11 kártya" feliratocska figyel.
Mi a csuda ez? Valaki rajött már esetleg? És, hogyan tudom kikapcsolni, hogy ne jelenjen meg? Ezek szerint a beállításaiban minden kapcsoló negatívra állítása nem megoldás. :/
Tippek vannak, Fórumtársak?

(#116072) dzsordzs69 válasza Somatom (#116070) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Hm, nem tudom. A lényeg: miui alatt ugye vannak "ömlesztve" az appok. Ezeket az ikonokat le lehet cserélni bármilyen képre (pl. a mél alkalmazásét egy Scaniara... :) ), így az eredeti app mellé kerül az új. Az eredetin továbbra is jelzi, hogy hány mél jött, az új ikonon (ami lehet, hogy technikailag már widgetnek számít) már nem. Na, erre van valami megoldás? :)

(Igazából nem olyan fontos, csak felmerült. :) )

(#116073) #07400704


#07400704
törölt tag

Üdv!
Szeretném kiváltani a gyári videó felvevőt egy alternatív alkalmazásra, a mészülék fotós része kitűnő! de a videós részével nem vagyok megelégedve, ebben kérném a segítségeteket. Szóval olyasmi kellene, ami úgy nagy általánosságban kimondottan ajánlott alkalmazás, amivel a visszajelzések szerint sokan megvannak elégedve. A telefonom az aláírásomban :R

(#116074) Somatom válasza dzsordzs69 (#116072) üzenetére


Somatom
veterán

Nem ismerem a Miui -t, de a parancsikon az egy "statikus" felület, a widget pedig egy "minialkalmazás", aminek lehet változó a felülete. Tehát, ha Te változó felületet szeretnél, akkor widget szerkesztőre van szükséged. Ilyen pl. a KWGT.

tapaizo:
Cinema FV-5.
De, az ARM GPU -k forráskódjai zártak, és nem minden funkciójukhoz vannak nyilvános API -k, amikhez egy "külsős" alkalmazás hozzáférhet. Emiatt van a Cinema FV-5 -ben a "kompatibilitási opció". Kikapcsolhatod, de nincs rá garancia, hogy az utána beállított paramétereknek megfelelően fog rögzíteni a készülék.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116075) Amarth válasza zsoltip (#116071) üzenetére


Amarth
aktív tag

Nem lehet kikapcsolni.
Töröld a frissítést, akkor visszaáll a régebbire.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#116076) Bozek válasza Somatom (#116074) üzenetére


Bozek
nagyúr

Te hányas droidot használsz? :) Az értesítések száma már egy ideje ott van az alkalmazás ikonjának a sarkában. Nem csak a főképernyőn, hanem az alkalmazástárban is. Igaz, ez launcher függő, mert például az Xperia Home nem mutatja.

(#116072) dzsordzs69: Az AutoTools tud olyant csinálni, hogy kiolvassa az eredeti app értesítéseinek számát, majd beállítja a másikra. Ehhez viszont kell még egy automatizáló is és nem biztos, hogy minden esetben működik.

[ Szerkesztve ]

(#116077) Somatom válasza Bozek (#116076) üzenetére


Somatom
veterán

Pontosan. Kell hozzá, hogy az "ikon" és a launcher "összedolgozzon". Mi történik, ha lecseréled az ikont?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116078) Bozek válasza Somatom (#116077) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha a launcheren belül másik ikoncsomagot használok, akkor azon is megjelenik. A 8-as droidnál mondjuk csak egy pötty van a sarokban, szám nélkül, de a Nova esetében például bekapcsolható a Tesla Unread-del a számos kijelzés is.

Amúgy a szám akkor is "ott van", ha egyébként nem jeleníti meg a launcher, az AutoTools például nálam látja a Facebook értesítések számát és jelez, ha jött egy új. Sajnos a Facebook nem hajlandó minden esetben értesíteni, ezért kellett egy kerülőmegoldást találnom.

[ Szerkesztve ]

(#116079) #07400704 válasza Somatom (#116077) üzenetére


#07400704
törölt tag

Köszönöm a segítséged!

(#116080) dzsordzs69 válasza Bozek (#116076) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Köszi, ránézek, Taskert használok. :)

(#116081) zsoltip válasza Amarth (#116075) üzenetére


zsoltip
őstag

Google appnak, vagy minek a frissítését?
És tényleg csak ez opció? Nemár... Akkor mire van a kikapcsolódás opció? Dísznek.

(#116082) Bozek válasza Amarth (#116075) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem sikerült. :) Vagyis alapból be se kapcsoltam az elején, amikor belaktam a telefont.

(#116083) Somatom válasza Bozek (#116082) üzenetére


Somatom
veterán

Még sohasem láttam ilyen kártyákat. Persze, belakásnál én is azonnal kiiktatom ezeket a marhaságokat. Meg, én kikapcsolt szinkronnal adom meg az alapértelmezett fiókot, majd a netet veszem el, autoszinkron be, és így még az első próbálkozása előtt ki tudom kapcsolni a nem kívánt funkciók szinkronját.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116084) zsoltip válasza Bozek (#116082) üzenetére


zsoltip
őstag

Előző készülékemen (MIUI rendszer) nem is volt ilyen gondom. Most az LG-n ütötte fel a fejét...

(#116085) Amarth válasza zsoltip (#116081) üzenetére


Amarth
aktív tag

Igen,azt.

Valahol olvastam,hogy ezeket már nem lehet kilőni.

Bozek
Nekem is ki volt kapcsolva,mégis tolta magát.

Porfestés Szegeden, rövid határidővel!

(#116086) togvau


togvau
senior tag

Kellene egy olyan alkalmazás, ami tudja rögzíteni a messenger, és viber hang beszélgetéseket. Létezik ilyen ami még működik is? A szemétdombon (google play) még nem volt szerencsém a keresésben.

hitler, sztálin, micro usb

(#116087) fery02 válasza #46372352 (#116061) üzenetére


fery02
addikt

Ajánlom neked a Google Keep jegyzet alkalmazást.
Ez egy univerzális megoldás lenne majd számodra (későbbi telefonjaidra is ugyanezt telepítheted majd vissza ugye).

Viszont ebbe manuálisan kellene igencsak copy-paste-zni a jegyzeteidet, mivel gondolom nem ismer minden különféle jegyzetprogram egyedi backup típusát, de ha mindennel megvagy, akkor teljes biztonságban tudhatod a jegyzeteidet, ugyanis felhőbe is szinkronizálja őket, ráadásul webes felülete is van, szóval asztali környezetben is eléred, szerkesztheted a jegyzeteidet és oda-vissza megy a szinkronizáció.

Emlékeztetőket, listákat is lehet benne írni és mindent meg lehet osztani partnerrel is, például párommal tudunk olyat, hogy elindulok boltba, ő meg otthonról közben írogatja a bevásárlólistát (velem megosztva persze), amit realtime látok és szerkeszthetek én is.

[ Szerkesztve ]

(#116088) zsoltip válasza fery02 (#116087) üzenetére


zsoltip
őstag

Csak úgy mint a OneNote. :) Én ezt használom több platformon is. Ajánlom, bár nem kapok érte jutalékot. :DDD

(#116089) Somatom válasza zsoltip (#116088) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értem a fejlesztőket. Hova lett a kreativitás? Extensive Notes pro. Nézzétek meg a feature listát! Valutainfók, időjárás, mértékegység konverziók, dalszövegek, stb, stb. Ilyeneket tudott egy jegyzet alkalmazás 2011 -ben. Most meg ....

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116090) zsoltip válasza Somatom (#116089) üzenetére


zsoltip
őstag

Miért is kellenek ezek a dolgok egy jegyzet appba? Szerintem a végletekig feleslegesek az általad (és említett appban) felsoroltak.

(#116091) DS39


DS39
nagyúr

Van egy Huawei MediaPad T3 8.0-as tabletem, amin Android 7.0 (EMUI 5.1) fut, viszont nem volt még sem 7-es droidom, sem EMUI-m, az lenne a kérdésem, hátha tudja valaki, hogy egyes alkalmazások elindítása után, úgy tűnik, hogy a rendszer leveszi egy kicsit fényerőt/kontrasztot, ahhoz képest mint, ami alapból van, amikor főképernyőn vagyok vagy a beállítások menüben. Pl. Chrome, Word, MindigTV. (de ha kilépek vagy alkalmazásváltót nyitom meg, egyből visszaáll a normál szintre)
Van a rendszerben mindenféle optimalizálós cucc, lehet hogy ez valamilyen energiagazdálkodási feature? (lehet esetleg ezt állítani, kikapcsolni?)

(#116092) lovi27 válasza Somatom (#116089) üzenetére


lovi27
addikt

...rafináltabbak lettek a fejlesztők. Rájöttek, darabonként többet hoz a konyhára. :DDD

(#116093) S e t h válasza Somatom (#116089) üzenetére


S e t h
nagyúr

És megcsinálta 2011-ben, majd hátradőlt, elkészült a mű.
Hiányolom belőle a naprakész horoszkópot, tőzsdei híreket, táblázat kezelést, ébresztőt, zseblámpát, fm rádiót.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#116094) Phülöp válasza S e t h (#116093) üzenetére


Phülöp
addikt

gyalogsági ásót kihagytad

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#116095) Somatom válasza S e t h (#116093) üzenetére


Somatom
veterán

A Play nem azt mutatja, hogy mikor lett feltöltve (mikor készült el) egy alkalmazás, hanem az utolsó frissítés dátumát. 2011 -ben fejezte be a fejlesztését -sajnos.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116097) fdisk


fdisk
őstag

Segítséget kérnék.
Ha több különböző (ötös, hatos, stb ) szelvényt játszok meg, hiába olvasom el, teszem olvasottá, egy idő után ismét feldobja mintha nem lenne elolvasva.

Van vkinek tippje, hogy mitől lehet ez?

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#116098) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

SwiftKey - be van egykezes mód?

(#116099) batai15


batai15
félisten

Sziasztok! Nougat kompatibilis tárcsázót keresek ami tudja kezelni az értesítéseket.
Truephone van fent de ilyenkor a gyári app ugrik fel.

(#116100) darvinya válasza fdisk (#116097) üzenetére


darvinya
titán

Nem szinkronizál fiókkal, hogy olvastad, s mikor újra létre jön kapcsolat ismét „új levél ként” mutatja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.