Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116851) seger válasza Somatom (#116850) üzenetére


seger
addikt

Már a bekapcsolás is nagy segítség lenne!

Igazából valami gps alapra gondoltam, hogy valami gps helyzet kapcsolhatná

[ Szerkesztve ]

(#116852) perellis válasza Somatom (#116850) üzenetére


perellis
csendes újonc

Mi lenne, ha a Smart Lock megbízható hely lenne a bekapcsoló? Nem kellene GPS, csak akkukímélő helymeghatározás.

[ Szerkesztve ]

(#116853) Somatom válasza perellis (#116852) üzenetére


Somatom
veterán

Milyen az az akkukímélő megoldás? A GPS nem akkukímélő, a cella nem pontos (már, ha egyáltalán van cellainfó kikapcsolt kijelzőnél), a Bluetooth nem opció, a Wifi pedig másra van használva. Akkor a Smart Lock mi alapján azonosítaná be a helyet?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116854) #53667584 válasza seger (#116849) üzenetére


#53667584
törölt tag

Llama? Az gps alapján tud kapcsolgatni dolgokat.

(#116855) Somatom válasza #53667584 (#116854) üzenetére


Somatom
veterán

A bekapcsolást mindenképpen Wifi SSID alapján kéne, mert sanszos, hogy a lakásban nem lesz GPS jel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116856) csikosdapro


csikosdapro
tag

Sziasztok!

Lehet rossz helyen "kopogtatok", de nem találom hogy hol kellene... a Hardverapró RSS-ét szeretném használni, de a prociknál nem frissít rendesen, van olyan alkalmazás, ami semmit nem lát van ami kb 2-t... lehet én vagyok a balfasz, de a vga és memória topikot rendesen kezelik... valaki pls irányítson jó irányba :D

Köszönöm, Csíkos!

(#116857) Mcrazy válasza Somatom (#116855) üzenetére


Mcrazy
őstag

A helyadatokat nem is a lakásban kéne lekérni, hanem már előtte. A cellainfo is működhet, sőt össze lehet párosítani a helymeghatározással is és akkor a gps nem kapcsol be, csak ha a cella is adott, de tartaléknak lehet a kijelző bekapcsolása is egy esemény.

Üdv: Mcrazy

(#116858) seger válasza Mcrazy (#116857) üzenetére


seger
addikt

Kijelzőt felejtsük el. Ha bekapcsolom a kijelzőt már egy widget gombot is meg tudok nyomni. De nem az az első ha hazaérek hogy bekapcsoljam a kijelzőt!

(#116859) Mcrazy válasza seger (#116858) üzenetére


Mcrazy
őstag

Oké, de ha "zónán" belül leszakad a wifiről a telefon valami miatt és bekapcsol a hotspot, akkor milyen eseménnyel kapcsoltatod vissza? Cella kilőve, mert rajta vagy, gps jó esetben 2-5 perc után visszakapcsolja, ha be tudja azonosítani, hogy hol vagy, wifi ssid keresés kilőve, ha megy a hotspot. Marad a kijelző bekapcsolása a home vagy a bekapcs gomb megnyomásával, vagy készítesz egy időzítőt, ami aktiválja magát, ha zónán belül vagy és nem csatlakoztál a wifi-re.

Üdv: Mcrazy

(#116860) Somatom válasza Mcrazy (#116859) üzenetére


Somatom
veterán

A család többi tagjának a készülékein kellene priorizálni a Wifi kapcsolatokat úgy, hogy az otthoni Wifi legyen magasabb prioritású. Az ő készülékén pedig figyeltetni a csatlakozott eszközöket. Ha nincs csatlakozott eszköz, akkor ki lehet kapcsoltatni a hotspotot, és úgy már lehet wifi hálózatot kerestetni. Csak az a bibi, hogy Robotban nem találok lehetőséget a hotspotra csatlakozott eszközök figyelésére. Pedig, biztosan megoldható valahogy, hiszen MAC és IP alapján is van nyoma a rendszerben.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116861) bohoc71 válasza Somatom (#116860) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Esetleg NFC " matrica"az ajtón? Amennyiben nfc képes telóról van szó.

[ Szerkesztve ]

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#116862) Somatom válasza bohoc71 (#116861) üzenetére


Somatom
veterán

Az automatizálásnak az a lényege, hogy neked ne kelljen foglalkoznod a feladattal. Ha bármit tenned kell azért, hogy a teló átváltson, akkor megette a fene az egészet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116863) Somatom válasza seger (#116849) üzenetére


Somatom
veterán

Megírtam a problémát Tamásnak (Ő az E-Robot nevű automatizáló fejlesztője). Meglátjuk, hogy mit reagál rá.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116864) bohoc71 válasza Somatom (#116862) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Ez lényegében egy automatizáló,nem? Be lehet állítgatni,hogy melyik " matricánál" mit csináljon. Szerintem nem bonyolultabb mint a robot és társai. Igaz a " matricák" minimális anyagi kiadást jelentenek. Ha egyszer beállítom,hogy a " matrica " érzékelésnél milyen feladatod hajtson végre,nincs vele több gond. Pl: elmegyek otthonról ,az ajtón lévő matrica előtt elhaladva wifi kilő,mobilnet aktív.. De még sok ilyen beállítás van.

[ Szerkesztve ]

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#116865) Somatom válasza bohoc71 (#116864) üzenetére


Somatom
veterán

Nem használtam még NFC -s kapcsolást (bár, a Robot tudná), de kétlem, hogy pár cm -nél távolabbról is működne. Főleg úgy, hogy a teló esetleg tokban és még zsebben is van. Ettől még egy Bluetooth eszköz is jobb lenne. Vagy, valami wifis eszköz (pl. egy régi teló), ami a hotspot -ra van beállítva. Annak a csatlakozását érzékelné a teló, és kikapcsolná a hotspotot.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116866) polonic válasza Somatom (#116865) üzenetére


polonic
félisten

Az NFC működik tokban is. Az enyémen is van egy nillkin super frosted shield. Igaz nem olyan vastag.

(#116867) seger válasza Somatom (#116863) üzenetére


seger
addikt

Köszönöm szépen! Remélem lesz valami megoldás :)

(#116868) Somatom válasza polonic (#116866) üzenetére


Somatom
veterán

Nem ez a kérdés lényege. Hanem az, hogy ha mondjuk az ajtódon lenne egy NFC matrica, akkor kellene-e bármit tenned a zsebedben levő telóval ahhoz, hogy érzékelje? Az nem opció, hogy előveszed a telót és odatartod a matricához. Tehát, kb. 50cm -es hatókörben kéne érzékeljen. Sztem ez túl nagy távolság az NFC -nek.
Jut eszembe! Az NFC érzékelésnek nem kritériuma a bekapcsolt kijelző?

Mcrazy:
A cella és a GPS összehangolása jó lenne, de 2.3 -as Android -tól root kell a GPS automatizált kapcsolásához.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116869) polonic válasza Somatom (#116868) üzenetére


polonic
félisten

Nem is erre válaszoltam. Csak megjegyzésként hozzáfűztem, hogy a tokban is működik az nfc.
Egyébként 50 centis távolságra nem fog.
Itt, ami most a téma, szerintem a bluetooth le a segítség. Bár a megvalósítást nem tudom.

(#116870) Somatom válasza polonic (#116869) üzenetére


Somatom
veterán

A Bluetooth -os megoldást ismerem, használtam már. A Robotnak meg lehet adni a BT eszköz azonosítóját. De, azt már a Smart Lock is tudná kezelni. Talán még egy dual band "okosrouter -rel" is megoldható lenne. Az 5GHz AP -ban, a 2,4GHz pedig kliens módban működne és ezt érzékelné a teló (csináltam már ilyet Tomato -s router -rel). Talán még automatikusan át is tudna váltani a 2,4GHz AP módba, amikor megkapta az IP -t a teló hotspot -jától.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116871) mobilizmo válasza Heimdallr75 (#116813) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Pixel Phone

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#116872) Mcrazy válasza Somatom (#116868) üzenetére


Mcrazy
őstag

Jó reggelt mindenkinek !

A GPS ki-be kapcsoltatást feleslegesnek tartom, mert, ha nem használja semmi, akkor nem is fogyaszt. Nálam a 4 dolog kombinációja (cella, gps, időzítő, kijelző be) működteti a wifi bekapcsolást. A kijelzőt csak akkor kell " piszkálni", ha lemegyek a pincébe és 3 percnél tovább vagyok. Ilyenkor kikapcsol a wifi. A Macrodroid tud hotspotra csatlakozott eszközt figyelni, de csak szám szerint. Ez is elég lehet. Az lehet egy megoldás, hogy ha leszakad a telo a wifiről, akkor "x" perc múlva kikapcsol a megosztás. Onnantól meg már el az SSID keresés. (a wifi rooter módból kliens módra vált) Nálam az SSID keresés valamiért sosem működött.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#116873) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

Chrome hoz nincsen valami adblock vagy valami ami az oldalakon lévő reklámokat blokkolná? Nagyon idegesitő hogy ezeket töltögeti be...

[ Szerkesztve ]

(#116874) #53667584 válasza castiels (#116873) üzenetére


#53667584
törölt tag

Brave böngésző. Gyakorlatilag egy chromium fork adblockkal.

(#116875) Sub-ZeRo válasza castiels (#116873) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ghostery, adblock plus, yt adblock?!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#116876) Somatom válasza Mcrazy (#116872) üzenetére


Somatom
veterán

A GPS kapcsolgatás sztem is felesleges. Te írtad, mint lehetőséget, én csak arra válaszoltam azt, hogy root nélkül nem fog menni. Ha tudod szám szerint logolni a hotspot -hoz csatlakozott eszközöket, az már elég, mivel nekünk csak a nulla értékre van szükségünk. Az viszont gáz, ha nem működik az SSID alapú esemény, mert az az egész kapcsolgatósdinak az alapja. Nem is értem, hogy az miért nem működik nálad. Totál alap Android feature.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116877) castiels válasza Sub-ZeRo (#116875) üzenetére


castiels
addikt

Free adblockerről mi a véleményetek?

(#116878) Mcrazy válasza Somatom (#116876) üzenetére


Mcrazy
őstag

Félreértettél, nem arra gondoltam, hogy ki-be kapcsolgatni a gps-t ;) , hanem, hogy legyen mindig bekapcsolva és amikor szükséges, a programok hozzá tudnak nyúlni. Ha nem nyúlnak hozzá, akkor bekapcsolt állapotban sem fogyaszt semmit.

Az SSID-val nem túl sokat próbálkoztam és bevallom őszintén, hogy nem is tudom kell-e a következő funkció a tökéletes működéshez: "Wifi keresés" bekapcsolása a helyadatoknál? Ez határozza meg ugye, hogy kikapcsolt wifi esetén is tudják használni a wifit az alkalmazások helymeghatározás céljából. Amikor a Macrodroid-ban kiválasztom az SSID elérhető eseményt, akkor nem hívja fel a figyelmem ennek a funkciónak a bekapcsolására.

Üdv: Mcrazy

(#116879) Bozek válasza castiels (#116873) üzenetére


Bozek
nagyúr

AdGuard, abban van HuFilter is, ami a magyar reklámoldalakat tartalmazza. VPN alapon működik, tehát nem kell hozzá root. Orosz oldalról megvéve pedig elég olcsó az örökélet licence. :)

(#116880) Somatom válasza Mcrazy (#116878) üzenetére


Somatom
veterán

Nem ismerem a Macrodroidot. Az "SSID elérhető" nem feltétlenül jelent Wifi near eseményt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116881) D1L1ZS válasza Bozek (#116879) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Szia! PM-ben kérhetek segítséget?

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#116882) moma


moma
őstag

Lehet valahogy hosszú szöveg végére ugrani andoidon szövegszerkesztőben? Mint billantyűzeten az end vagy ctrl+end. Szoktam jegyzetelni egy sima txt fileba és már nagyon sok szöveg van benne és aelég strapás végig görgetni mindig ha írnék bele. Lehet valami gesztus app segíthetne?

we all deserve a bit of luck.

(#116883) #53667584 válasza moma (#116882) üzenetére


#53667584
törölt tag

Ez billentyűzet függő. Milyen billentyűzetet használsz? Gboardon van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#116884) Bozek válasza D1L1ZS (#116881) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért kell ehhez PM? Amúgy ha jól látom, akkor már nem működik, hogy rubeles fizetésnél olcsóbb, megváltozott az oldal. :( Így viszont már kb. 7 ezer Ft az örökélet licence...

[ Szerkesztve ]

(#116885) castiels


castiels
addikt

Yandex et be lehet vhogy állitani hogy teljesbe nyissa az oldalakat automatikusan ne mobilba?

(#116886) D1L1ZS válasza Bozek (#116884) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Köszönöm, így akkor már tárgytalan.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#116887) Somatom válasza castiels (#116885) üzenetére


Somatom
veterán

Nem találtam benne ilyen opciót. Az Opera sem tudja, és a Firefox sem. Komolyan nem értem a böngészők fejlesztőit.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116888) DS39 válasza Somatom (#116887) üzenetére


DS39
nagyúr

A Via Browser tud ilyet. (Tools->Desktop site)

(#116889) darvinya válasza Somatom (#116887) üzenetére


darvinya
titán

Már miért ne tudna Opera Asztali/Mobil nézetet alapból.
Ott van Beállítások-ban.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#116890) castiels válasza Somatom (#116887) üzenetére


castiels
addikt

yandexbe kellene mert ahoz van csak Adquard

teljes képernyős mod

[ Szerkesztve ]

(#116891) ollie válasza castiels (#116890) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Samsung böngészőhöz is van adguard.

***

(#116892) Somatom válasza darvinya (#116889) üzenetére


Somatom
veterán

Jogos! Az Opera tudja.

Castiels:
Meg Lastpass beépülő is csak a Yandex -hez van azok közül, amik tudnak realtime tördelni. Automatikusan új lapon megnyitást viszont egyik sem tud. Nehéz ügy ez. :(

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116893) moma válasza #53667584 (#116883) üzenetére


moma
őstag

Gboard-ot használom! De jó! Hogy kell ott?

we all deserve a bit of luck.

(#116894) #53667584 válasza moma (#116893) üzenetére


#53667584
törölt tag

A billentyűzet beállításai közt kapcsold ki a kereső gombot, aztán megjelenik helyette egy nyíl. Utána pedig így: [link]

(#116895) darvinya válasza moma (#116893) üzenetére


darvinya
titán

Visszább olvasva találsz bejegyzést Gboard-hoz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#116896) Somatom válasza castiels (#116885) üzenetére


Somatom
veterán

Most jut eszembe a legszebb az egészben.
Megírtam ezt a Playes értékelésemben és amennyire a gyenge tudásomból tellett, angolul is odabiggyesztettem (a "permanent desktop agent mode" -ból sztem kiolvasható, hogy mit szeretnék). Erre kaptam egy sablon választ, hogy ha problémám van, akkor írjam meg neki. Abban írtam meg, amire ezt válaszoltad, vazze!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116897) kemotox


kemotox
addikt

Paypal fizetést nem lehet sehogysem megoldani? Magyarisztánban ugye nem támogatott még a google saját Wallett szolgáltatása sem ha jól látom.. Maestro kártyám van, azt nem fogadja el, Telekomos egyenleg feltöltés meg elég ergya, ha jól sejtem fix összegeket lehet feltölteni csak.
Valami régióváltásos trükközést meg lehet oldani?
Köszi előre is!

(#116898) darvinya válasza Somatom (#116896) üzenetére


darvinya
titán

Email-ben írj neki, ami alul találsz meg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#116899) Somatom válasza darvinya (#116898) üzenetére


Somatom
veterán

Tudom, hogy hogyan kell egy fejlesztővel felvenni a kapcsolatot. De, sztem értelmesen leírtam a problémát. Ha nem veszi a fáradtságot arra, hogy elolvassa, és egyedi választ írjon rá, akkor inkább ne válaszoljon semmit! Aki ennyire nem becsüli a felhasználó véleményét, azzal nem akarom felvenni a kapcsolatot. E sablon válasz miatt legszívesebben 1 -esre húznám le az értékelésemet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#116900) seger


seger
addikt

Tudnátok olyan launchert, dashboard-ot mondani amit egy tabra tennék a kocsiba és kicsit autós jellegre formálja a tabot? Navi és online rádio menne elsősorban, az se baj ha osztott kijelzőn mutatná

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.