Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151152) VásRló


VásRló
tag

Hali

járt már valaki így?
Egy régebbi windows egy ssd-n volt, amit a jelenleg használt windowsból valahogy sehogy se lehetett törölni, nem engedte. Formázni se lehetett a meghajtót.
Aztán fogtam az Easeus Partition managert és azzal teljes formáztam az ssd-t. Utána már nem lehetett bootolni.
Mindent néztem biosban is, közvetlenül bootoltam a megfelelő meghajtóról is, de onnan se sikerült. Kihúztam visszahúztam az ssd kábeleket, úgy se. Hirens managerrel megnéztem a többi meghajtót, minden adat megvan, az aktuális win 10 is. A régebbit rendesen formatálta. Próbáltam az mbr-t javítani a hirens révén, de nem oldotta meg.
Talán a win telepítő segítene? Egy usb pendrive van csak, de azon a hirens van..

(#151153) Zoz válasza VásRló (#151152) üzenetére


Zoz
őstag

A jelek szerint ez történt: Amikor az új windowst telepítetted, nem volt lehúzva a régi, ezért annak a Rendszer számára fenntartott partícióját használta a boot fájlokhoz.
A Windows pontosan tudta ezt, ezért nem engedte régi SSD-t törölni.
Külső programmal sikerült erőszakkal törölnöd, és mivel az ott lévő boot partíció is törlődött, így nem csoda, ha nem bootol a rendszer.

Vannak leírások a neten, hogyan kell sok parancssoros mókolással újra létrehozni a véletlenül törölt rendszerpartíciókat. Azonban esetedben további nehezítés, hogy az aktuális Windowsos SSD-n soha nem is voltak ilyenek, ezért előbb le kell csökkenteni a Windows partíció méretét, hogy létre lehessen hozni ezeket.

Szerintem a legegyszerűbb megoldás: a most amúgy is üres régi SSD-re feltelepíteni egy ideiglenes új rendszert, majd átklónozni, csak a C partíciót! az aktuális Windowsból az ideiglenes új telepítés C partícióját felülírva. Magyarán összelegózzuk a működő rendszerpartíciókat a nem bootoló rendszer C-jével.
Ezután jó esetben egyből elindul, de esetleg szükség lehet a telepítővel futtatni Indítási hibajavítást.
És ha összeállt a működő rendszer akkor lehet az egészet visszaklónozni az aktuális Windowsos SSD-re.

(#151154) Doky586 válasza VásRló (#151152) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt ügyesen megoldottad. :))

Ezért mondják hogy installkor húzd le a többi lemezt. Akkor régen ezt elfelejtetted megtenni.
A win lemezkezelője elég bolondbiztos ezért nem engedte kivágni magad alól a fát. De idegen baltával mégiscsak sikerült, ő nem vigyázott rád.

[ Szerkesztve ]

(#151155) VásRló


VásRló
tag

Köszi a válaszokat, megpróbálom követni a tanácsokat.
(Ahova nyúlok, még forgács se marad, nem hogy fa :K )

(#151156) VásRló válasza Zoz (#151153) üzenetére


VásRló
tag

Köszi! Ezt az usb-s Hirensen keresztül meg tudom csinálni?

(#151157) tordaitibi válasza Zoz (#151153) üzenetére


tordaitibi
veterán

Lehet tévedek, úgy tudom hogy MBR-hoz nem kell felltétlenül a reserved partició.

Kolléga egy W10 telepítő pendrájvról fusson egy kört a
bootsect /nt60 c: /mbr
paranccsal, vesztenivalója nincs.
Már ha MBR. Ha uefi/gpt, hmm az nem jó mert akkor kéne az elejére egy efi partíció.

[ Szerkesztve ]

(#151158) King Unique válasza VásRló (#151152) üzenetére


King Unique
titán

Ha a nem megfelelő telepítés eredményeként a jelenlegi rendszermeghajtó SSD helyett egy másik SSD-re kerültek a rendszer számára fenntartott kicsi partíciók (példa), ahol az utóbbi most törölve lett, akkor nem meglepő ha utána nem bootol a Windows 10...
Ha BIOS/MBR séma szerinti telepítés, akkor jó esetben még viszonylag egyszerűen megoldható a rendszerindítás javítása (példa) és nem feltétlen szükséges külön partíció, ellenben ha UEFI/GPT szerinti, akkor az utóbbinál már macerásabb, meg oda eleve kell a C mellé legalább egy EFI-rendszerpartíció (ESP) is (példa).

[ Szerkesztve ]

(#151159) VásRló


VásRló
tag

Köszönöm a válaszokat.
Én se hiszem, de sikerült. Annyit csináltam, hogy a Hirensen belül megnyitottam a sima win parancssort, és beírtam bcdboot c:\windows /l hu-hu /s c:

Ez helyre is hozta a rendszert. Viszont lett egy másik probléma, hogy mindig kézzel be kell állítanom a boot sorrendet, a bios nem menti el, úgy csinál , mintha sorszám szerint tárolná az eszközöket(p0, p1, p3).
meg egy ilyen hiba jön. Már kihúzgáltam meg visszadugtam minden kábelt.

[ Szerkesztve ]

(#151160) King Unique válasza VásRló (#151159) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az előbb linkelt példában lévő módszer működhet BIOS/MBR szerinti telepítésnél, meg ha a C rendszerpartíció lett megjelölve aktívként.

"Media test failure, check cable"

Ez ellenőrizve lett, SATA adat- és tápkábel rendben van?
+ A bootolási beállítások megfelelők, Legacy (CSM) és UEFI mód?

(#151161) Geth válasza King Unique (#151160) üzenetére


Geth
addikt

Az a hibaüzenet a PXE boot miatt jött ("nem volt bedugva az UTP" - nem mintha tudott volna bárhonnan bootolni). Gondolom a bootsorrendben az van elöl...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.