Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

A GSMArena-n azt olvasom, hogy a képarány maradt 21:9 ...
... ez valahogy kimaradt a cikkből, pedig fontos (lehet).

(#2) elmepocok


elmepocok
tag

Csak nem tudják elengedni ezt a 60 hertzes kijelzőt...

(#3) MikeWazowski válasza elmepocok (#2) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Sokaknak nem annyira fontos az. Lsd, iphone eladások.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#4) xsjado93 válasza elmepocok (#2) üzenetére


xsjado93
senior tag

Pedig tök jó szaggató rendszeranimációkat 120Hz-en nézni ;] kedvenc fícsöröm a céges A53-on.

Your life is a lie.

(#5) <Adamsky> válasza elmepocok (#2) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Csak nem tudják elengedni ezt a 60 hertzes kijelzőt... "
Mivel - én legalábbis komolyabb összegbe mernék fogadni - ugyanaz a kijelző került bele, mint a tavalyiba.

(#6) rosieposie


rosieposie
kezdő

Mondjuk az SD+jack megléte mellett nincs sok értelme ezt választani a Samsungok, Xiaomik meg társai helyett ennyiért

(#7) elmepocok


elmepocok
tag

Szerintem addig nem érdekli az embereket, amíg nem láttak még jobbat.
Korábban engem se érdekelt, de most ha az akkukímélő mód leveszi 60 hertzre a képfrissítést, kiesik a szemem.
Gondolom majd az Apple is elő fogja adni, hogy az innováció csimborasszója, mikor belerakják az alap iphoneba a magas frissítésű kijelzőt, legalábbis így szokták

(#8) pengwin válasza rosieposie (#6) üzenetére


pengwin
addikt

Azért az Xperia 10 mellett ott van érvként a lényegesen kisebb méret, jobb IP védettség és sokkal jobb készenléti idő is.

Az előző két modell is nagyon jó volt üzemidőben, és az Xperiáknak van két IP minősítése is... Én pl. nem rég csodálkoztam rá, hogy az IP68 nem foglalja magában az IP65-ös minősítést is.

Üdv, pengwin

(#9) DeFranco válasza elmepocok (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

láttam már jobbat, tud a telefonom 120Hz-et is, megnéztem, megállapítottam hogy pont semmi érdemi előnyét nem látom aztán visszatettem 60-ra.

(#10) rosieposie válasza pengwin (#8) üzenetére


rosieposie
kezdő

A méreten kívül nincs sok ütőkártyája szerintem, mert az IP védelem és a jó üzemidő már nem olyan ritka a kategoriában, a kijelzőben meg a teljesítményben viszont kompromisszumot kell kötni nála

(#11) FireKeeper válasza pengwin (#8) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a GSMarena-s előzetes üzemidő rating alacsonyabb az elődmodellnél. valószínűleg a samsung node-os SD6g1 rosszabb fogyasztású mint a 695

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#12) pengwin válasza rosieposie (#10) üzenetére


pengwin
addikt

Ja, nem ritka az IP védelem, de nem mindegy, milyen szintű. Xiaomik, Motorolák IP54 körül mozognak, Samsungok közül pedig még az Xcover-eknek sincs az Xperiával megegyező IP minősítése.
A jó üzemidő sem ritka, de az Xperia 10 sorozat eddig nagyon jó eredményeket produkált az árkategóriájában, és az azonos SoC-vel szerelt telefonok között is.

Szerk.:
...meg a Sonyban ugye lesz aptX, szóval akár még közel normális minőségben is lehet BT-on zenét hallgatni vele. Ez a kategória többi készülékéből többnyire hiányzik, amit egyáltalán nem értek - ebben az ársávban már gyakran hagyják le a jack dugót, akkor meg már kötelező kéne legyen az aptX szerintem.

#7 elmepocok
Jó ez a parasztvakítós magas képfrissítési frekvencia és OLED-mánia, legalább nem veszitek észre mennyire káros a PWM az ilyen kijelzőkben. Sokkal fontosabb lenne azzal foglalkozni a gyártóknak.

#11 FireKeeper
Igen, ez így várható is volt az erősebb chipset+megegyező akksi kombinációval. Viszont a Sony-féle android eddig is jól bánt az erőforrásokkal, és ahogy nézem a GSMArenás adatokat, ez is a mezőny tetejéhez fog tartozni.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#13) vasi79 válasza elmepocok (#7) üzenetére


vasi79
aktív tag

Xperia 5iv-en használtam 120hz-et. Semmi különbséget nem láttam az én felhasználói szokásomban. Maradt 60hz-en. Játszani nem játszok rajta. Az akkukímélő mód a teljesítményt is visszaveszi, azért laggol.

(#14) doooo válasza xsjado93 (#4) üzenetére


doooo
veterán

Ki is kapcsolhatod őket.

(#15) Tarisznyarák


Tarisznyarák
tag

Nekem ilyen lesz. A mostani telóm két év alatt nem tudott megyőzni, hogy Bluetoothon agybadugóval is lehet élvezhető zenét hallgatni pedig több füldugót is próbáltam.

(#16) <Adamsky> válasza rosieposie (#10) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Mondjuk az SD+jack megléte mellett nincs sok értelme ... "
"A méreten kívül ... "

Olyan dolgokat hozol fel, ami egyfelől ma már ritka, másfelől egyes vásárlóknál "deal breaker" lehet.

Kicsit olyan érzésem van, mintha adott autóra azt mondanád, hogy attól, hogy kevesebbet fogyaszt, kényelmesebb, nagyobb a csomagtartója, stb. nincs igazán sok értelme. Hát, akkor minek van? :F

(#17) Crafter32


Crafter32
őstag

150 ezer az nagyon kevés, 200 ezer körül tippelt mindenki.

(#18) rosieposie


rosieposie
kezdő

@<Adamsky>
Meglepően sokan vannak akiknek még mindig fontosak a legeacy featurek, de valahogy mégse fogy a 10-es széria, mert egy mobil számára lényeges dolgokban kell megállapodniuk, kijelző, teljesítmény, kamera stb. amiben a vetélytársaknál ezért az árért nem kéne, s erre alapozva írtam, de egyébként értem miért írtad 😂

[ Szerkesztve ]

(#19) tms+ válasza vasi79 (#13) üzenetére


tms+
junior tag

jó neked, ha nem látod, hogy miért jobb a 120 hz, ha átvált a telóm akkukímélés miatt, vagy csak a családban olyan telefonon segítek beállítani, ami 60 hz-es, kifolyik a szemem

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#20) FireKeeper válasza Crafter32 (#17) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

az angol amazonon is annak megfelelő fontért van meghirdetve. jó erre rájön a magyar áfa meg kereskedők haszna de remélhetőleg megmarad bőven 200 alatt.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#21) Tarisznyarák válasza rosieposie (#18) üzenetére


Tarisznyarák
tag

Állítólag a főkamera és a teljesítmény is jobb mint az ötösnél, játszani meg a 6.1-es kijelző amúgy sem ideális.

(#22) Crafter32 válasza FireKeeper (#20) üzenetére


Crafter32
őstag

Akkor ez vagy valamelyik Pixel telefon ami árban passzol jó választás lehet.

(#23) FireKeeper válasza Crafter32 (#22) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a pixel 8a több mindenben erősebb, de drágább is, szóval ha nem száll el az ára, nem olyan szörnyen pozícionált telefon ez.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#24) Tarisznyarák válasza FireKeeper (#23) üzenetére


Tarisznyarák
tag

8a most 399Eur ha leadsz egy régi de még működő okostelót.

(#25) rosieposie válasza Tarisznyarák (#21) üzenetére


rosieposie
kezdő

Fair, reméljük tényleg így lesz
A 6Gen1 azért már egész jó, lehet játszani is vele

(#26) Tarisznyarák válasza FireKeeper (#23) üzenetére


Tarisznyarák
tag

Kinek mi fontos. Akkuidő, töltési sebesség jobb a Sonynál.

(#27) FireKeeper válasza rosieposie (#25) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a proci ebben a szegmensben sztem elmegy, de a kamera setup elég gyengusznak tűnik papíron.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#28) vasi79 válasza Tarisznyarák (#26) üzenetére


vasi79
aktív tag

A töltési sebességgel várjuk meg az első tesztet. A iv-re, v-re is 30wattot írtak, aztán a Sony saját töltőjével sem ékszement két óra alá a teljes töltési idő.

(#29) pengwin válasza Tarisznyarák (#15) üzenetére


pengwin
addikt

GSMArena-n ellenőrizd a telefonod BT képességeit - aptX, és/vagy aptX HD, és/vagy aptX adaptive nélkül teljesen mindegy, milyen BT füldugót csatlakoztatsz hozzá.

Üdv, pengwin

(#30) paatrick válasza Crafter32 (#17) üzenetére


paatrick
őstag

154-re rakd rá a fantasztikus magyar áfát és itthon meg is van a 200 :D

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#31) FireKeeper válasza vasi79 (#28) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

én teljesítmény kijelzős kábelt használok, nyilván nem laboratóriumi pontosság, de elvileg egész pontosan mér, tapasztalataim az eddigi xperia 10-ekkel.
10 IV:
az első pár percben 20 W körüli teljesítmény, de nagyon gyorsan beáll 10W-ra, a legvégén pedig egy számjegyű

10 V:
egész stabilan tartja a 15-20W közötti teljesítményt, és jóval később esik csak le 10W köré a töltés mint az előző generációnál.

ez alapján lehet hogy tényleg lesz érdemi előrelépés.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#32) Tarisznyarák válasza pengwin (#29) üzenetére


Tarisznyarák
tag

BT fejhalgató erősítővel meg rendes fejhalgatóval tudok jó hangot varázsolni, de a BT agybadugó nekem nem jött be. Szarul szól, nehéz és kiesik a fülemből, kifogy az akku. A terv egy Xperia 10 + Sennheiser IE 200 kombó.

(#33) pengwin válasza Tarisznyarák (#32) üzenetére


pengwin
addikt

Pedig a BT korlátozó tényezője az adatátvitel szokott lenni, nem az erősítő.

Próbálj majd ki mondjuk egy TRN BT modult az IE200-zal, meglepően jó hangokat lehet kihozni akár még planármágneses IEM-ekből is ezekkel.

Üdv, pengwin

(#34) juuzer


juuzer
addikt

Amúgy a dizájn actually tetszik. Jobb, mint a dzsunka Redmiké szerintem. :)

Vamos a la playa.

(#35) tms+ válasza juuzer (#34) üzenetére


tms+
junior tag

+1

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#36) Luck Dragon

Amennyire vártam , akkor csalódás lett számomra . :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#37) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Azta 154E?

Többre számítottam.
De sajnos nem nyújt annyival többet, mint a mostani Xperia 10 V modellem.

Kinézetre továbbra is szép.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#38) yuing válasza Luck Dragon (#36) üzenetére


yuing
őstag

Jelen széria minden évben egy túlárazott, hardveresen gyenge modellt prezentál.
Hogy lehetséges még ebben csalódni? :)
Abszolút konzisztensek a Sony-nál.

(#39) Luck Dragon válasza yuing (#38) üzenetére

Hogy lehetséges még ebben csalódni? :)
Nem ismerek lehetetlent :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#40) FireKeeper válasza mrlujoak (#37) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

erősebb proci, kb ennyi. illetve a főkamera potenciálisan jobb.
cserébe szarabb üzemidő, és bukod a telefotót.

ami nagyon felhúz, hogy ha lehet hinni a hivatalos spec sheet-nek, akkor a Wifi maradt Wifi5, és az USB is csak 2.0.

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#41) Noukoum válasza FireKeeper (#40) üzenetére


Noukoum
veterán

Az usb szerintem a soc miatt van. A fejlettebb wifi mennyire érezhető a valóságban?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#42) <Adamsky> válasza tms+ (#19) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... ami 60 hz-es, kifolyik a szemem."
Mi a helyzet TV, vagy számítógép előtt? Kutya egy életed lehet. :D

#32 Tarisznyarák
A hangerőt kevesled, vagy úgy általában a minőséggel akadtak gondjaid.
Utóbbival kapcsolatos kétségeidre, esetleges tapasztalatodra rácáfolhat egy EAH-AZ80-as Technics. Imádom. Sokáig én is bt. ellenes voltam, de ez a hangzás, kényelem (futás közben nem igazán opció a kábel ...) meggyőzött.

(#43) Crafter32 válasza paatrick (#30) üzenetére


Crafter32
őstag

Sajnos nem gondoltam rá. :(((

(#44) tms+ válasza <Adamsky> (#42) üzenetére


tms+
junior tag

teljesen más tvben filmet nézni, mint telefonon görgetni. telefonon sem videóknál feltűnő, hanem scrollozáskor, és lássuk be, hogy ez pedig elég általános dolog, ha okostelefont használsz
¯\_(ツ)_/¯

Galaxy S24 & S23 Ultra | Watch4 44mm | Buds Pro

(#45) FireKeeper válasza Noukoum (#41) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

a soc tudja a 3.1-es USB-t és a Wifi 6E-t is.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#46) oli83


oli83
tag

Sziasztok,

Erre a telefonra is a zászlóshajó (1es) frissítési mértéke fog vonatkozni? Kiegyeznék vele

Üdv: oli83

[ Szerkesztve ]

(#47) pengwin válasza FireKeeper (#45) üzenetére


pengwin
addikt

Kevés telefont látok USB 3.1-gyel, de ebben a kategóriában ahogy nézem a Wifi 6E sem alap... lehet mesterséges szegmentálás a gyártók részéről?

#46 oli83
Szervusz! Arra mit ígér a Sony? Az előd Xperia 10 V-re 2 év főverzió plusz 1 év biztonsági frissítést mondott a Sony, ami azért nem túl acélos... Samsung 4+1-et ad, Pixelek és ha jól tudom a Nothingok pedig még ennél is többet kapnak.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#48) FireKeeper válasza oli83 (#46) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

3 év főverzió 4 év biztonsági frissítés igen

#47 az USB kevésbé releváns, de a wifi 6 jó lenne.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#49) janeszgol válasza Noukoum (#41) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem nyert.

(#50) janeszgol válasza tms+ (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

Es eddig hogy elted tul a hetkoznapokat, ameddig nem volt ez a ficsor?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.