Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vtwo


Vtwo
senior tag

Hullagyalázás újratöltve.

(#2) tha_answer


tha_answer
őstag

komolyan ha csak az e52 gyartasat folytatjak es csak gyartjak tovabb ugyanugy "butatelefonkent" ertsd semmilyen support azzal is tobbet kerestek volna idaig mint az osszes ilyen szarral.

itt mnki hulye?

(#3) vicces válasza tha_answer (#2) üzenetére


vicces
addikt

pont ez jutott eszembe, hogy mikor jönnek a symbian re-loadok vajon? :K

:)

(#4) wolfman válasza tha_answer (#2) üzenetére


wolfman
veterán

Eskü van annak valami célja minden gyártónál, hogy ezekből a hagyományos telefonokból nem csinálnak értelmesebbet. Sztem első ízben félnek, hogy ha sikerülne egy jobb, az idősebbek azonnal rácuppannának és nem kellene nekik okosteló. Másodsorban meg fogalmam sincs. :D De az, hogy már több tíz éve sorra fossák az értelmetlenül ku..aosotba telefonokat, amiknek abszolúte semmi értelme nincs, az épp ésszel felfoghatatlan hátsó szándék nélkül minek éri meg megtervezni és legyártani!?????

U.I.: Hogy én mennyire imádtam az E72-esemet!!!!!

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#5) tha_answer válasza wolfman (#4) üzenetére


tha_answer
őstag

kizart dolog h nem latja ezt egy ket ember a cegen belul.
az msel is meg lehette volna egyezni az e52 rol.
3g leloveseig tokeletes, azaz vagy 15 evig csak a penzt hozta volna, utana meg 4gvel meg usb cvel.

(#6) cami][us válasza tha_answer (#2) üzenetére


cami][us
senior tag

Sok sikert a licenszeléshez, ráadásul mivel a szimpijános abandonware, így csomó funkciót kukázni kéne, hogy valamelyest biztonságos maradjon. Akkor meg azért menne a sírás, meg az ára miatt. :D

Inkább ezt a rendszert kéne úgy kalapálni, hogy könnyebb legyen használni a meglévő funkciókat, a bloat pedig mehet a kukába.

(#7) DrBubo77


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

Ez a mondat tetszett a legjobban: :DDD
Videózni QVGA-ban lehet, de legalább fektetett módban, ám ezt sem érdemes erőltetni, ma már egy belépő szintű kaputelefon is magasabb színvonalat képvisel.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#8) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

"a jószág majdnem elköhög egy hetet, mire a töltőt igényli"

Ezt visszahozhatnák úgy általánosságban. Ha máshogy nem, nagyobb aksival. Ettől mobil a mobil, nem attól hogy 2 óra után "kinek van kábele?".

(#9) ktommy91 válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


ktommy91
addikt

nem attól hogy 2 óra után "kinek van kábele?"
Ez a mondat csak az almához jár ;]

Nincs kerítés.

(#10) Fancy-boy válasza tha_answer (#2) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Hidd el, jól keresnek ezekkel az egyszerű biliműanyag telókkal. Afrika, India, stb... jól fogy.
Különben nem csinálnák.

Az E52 amúgy meg egy hibás széria volt.
Mindenféle probléma volt vele. Persze nem mindegyikkel, de emlékszem, hogy az nem volt egy megbízható típus. Főleg az E51-hez képest.

(#11) Norb0


Norb0
tag

Már az új 3310 megjelenésekor el kellett volna készíteni a "Nem ajánlott" plecsnit :P

Azért mégiscsak van valami fejlődés, mert anno a Nokiák zöld képeket lőttek, most lilát :))
Ennél egy K550i ezerszer jobb fotókat lő 20 évvel ezelőttről. Bár az is igaz, hogy az még akkoriban is 300€ volt :DDD

(#12) Zsolt,72 válasza ktommy91 (#9) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

:N

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

(#13) Solten


Solten
addikt

Es ez miert 3210? Kicsit se hasonlit az eredetire. Ez a nyomorult HMD nem tudna mar vegre csodbe menni?

Saor Alba

(#14) Fitzgerald válasza Solten (#13) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ja, design kapcsán legalább közelíteni kellett volna az eredetihez, ha már annak nevét viseli.

#2 tha_answer

Az E52 az egyik legszebb telefon ami valaha készült, annak idején akartam is venni, de közben beköszöntött az Android-őrület, úgyhogy sosem vettem. Sokat window shopperkedtem anno Media Marktban, alaposan megfogdostam-megnyomkodtam több alkalommal is, nagy volt a kísértés.

(#15) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Hogy lehet hogy az egykor (még mai szemmel is) szép telefonokat, újrakiadva nem tudják NEM undorítóra megcsinálni? :U

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#16) Luck Dragon

Köszi tesztet, kutya sétáltatós rész tetszet (külön ).
Telefon színe szép , de itt ennyi is ami pozitívum .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17) joey04


joey04
titán

Túl öreg vagyok én már ahhoz, hogy egy 25 év távlatából feltámasztott klasszikus telefont csak önmagában ítéljek meg.

Kurva élet, én is túl öreg vagyok akkor. :(

Ez meg egy szar.

(#18) janeszgol válasza Norb0 (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

Sok Sony Ericsson sokkal jobbakat lő, meg sok regi nokia. Nokia E szeria, Nokia 5130 Xpressmusic, akkor a rakas classic.

Ez az ujra gondolas egy fos.

(#19) spect80 válasza tha_answer (#2) üzenetére


spect80
senior tag

Ha ezt sikerült kihozni egy 3210-ből, akkor az e52vel szerinted mit művelnének? :)

(#20) jeni


jeni
félisten

Annak ellenére,hogy ez egy Nokia imázs rombolás,de szerintem ez a készülék mint nem okostelefonként használva teljesen rendben van.A gyártó nem is annak szánta ellenfeléül,más rétegnek szól ez a mobil.
Azt már lehetne vitatni ,taglalni,hogy mint üzleti telefonként mint anno az ikonikus Nokia 6310 ez az új 3210 a HMD által mennyire válna be?
Azt gondolom van egy réteg akinek nem kell GPS se és internet sem a mobiljára mindennapos használatra. nem csak az idősekről vannak szó. Üzletkötők,ügyvédek,jogászok,orvosok,stb....
Természetesen újra gondolva voltak jobb ,szebben kinéző Nokia telcsik. Azokat kellene újra gyártanti modernebb formájában. Talán ezekbe tehetnének jobb kamerákat,ha már net része kilőve de akkor legalább minőségi fotók miatt lehessen napi használatra használni.

[ Szerkesztve ]

(#21) jeni válasza Solten (#13) üzenetére


jeni
félisten

Az a szerencséjük,hogy több lábon állnak.

(#22) spect80


spect80
senior tag

"Sajnos a rezgőmotor sem túl vehemens, inkább csak dorombol ilyenkor a készülék — ami még mindig több, mint amit az ős 3210-es tudott, mert abba csak utólag lehetett belevarázsolni ilyen funkciót, gyárilag nem tudta."

Úgy pontos, hogy a korai verziók nem tudták. Nekem olyan volt, utólag rakattam bele és aktiváltattam a motort egy rakat pénzért. Haver tervezte hogy vesz, el is kérte a szerviz elérhetőségét, majd amikor megvette gyárila benne volt :)

(#23) janeszgol válasza jeni (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Nem jobb kamera kell, viszont ha raknak ra, akkor 32 ezer forintert ne ilyen rosszat. Hanem jobb hangszoro es mikrofon. A cikk is leirja, hogy kihangositva verszegeny. A multkor megszoltak, hogy ne a 10 ezer forintos Nokia 105-bol induljak ki.
Itt a bizonyitek, hogy 32 ezerert is ugyan azt a szart kapod, mint 10 ezerert.

Egy butatelo mirol szol? A telefonakasrol. Mikrofon es hangszoro. Na meg az sem art, ha a kijelzoje egy fokkal szebb az ordognel.

(#24) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Volt az eredeti, az menőség volt anno, kapudrog a mobilok világába... Nem tudott sokat, de azt mindig stabilan.

Minőségi összerakás, jó forma, utána a 3310-es szerintem uniformizált volt már. ( 3330-3410-3510-3510i)

Ez az új semmi.

A tesztnek egy pontja az, ami elgondolkodtató, a digitális detox, ami kemény dió, ha valaki próbálta.

Én is " küzdök" vele, de érzésre hosszabb folyamat.

-

(#25) kcsa


kcsa
veterán

Úgy látom pont az a véleményem mint a többségnek. Vártam, kíváncsian, de pont semmi köze az eredetihez. Sajnos ami a legjobban fáj, hogy külsőre sem...

(#26) markknight


markknight
veterán

Nokia 3210 - felélni az örökséget - Zseniális cím!

(#27) Tschubi


Tschubi
tag

Ez volt a legjobb a tesztben:
"...szóval simán megtalálja Andit akkor is, ha azt írjuk, hogy “AN”, meg akkor is, ha azt írjuk, hogy “Mészárosné”"
:))

(#28) Alusky


Alusky
aktív tag

Nekem az ájfónnal sem okoz problémát a kutyákat sétáltatni, egyszerűen van két piktogram amit szürkévé kell nyomni és meglesz a belső világrended.
Elképesztően sok stressztől és felesleges fáradástól kíméled meg az agyad és ettől sokkal jobb lesz az életed is, ha kinyomod azt a két piktogramot és csak akkor kapcsolod vissza ha valóban van értelme és időd is rá meg energiád, és nem ezzel fekszel, nem ezzel kelsz. Persze az se árt ha van blokkoló, purifájer, meg ha a barát lista az tényleg barát lista, nem pedig ismerősök. És rögtön meglesz a halott akkuval is a két nap üzemidő. :DDD

(#29) judas13


judas13
addikt

A nettó szégyen.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#30) DrBubo77 válasza jeni (#20) üzenetére


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

Nem is a telefon tudásával van a baj. 2 probléma van vele:
1. Nagyon túlárazott.
2. Kiadják egy olyan típusnév alatt, ami egy teljesen egyedi, jól összerakott készüléket takart. De az új ugyanolyan biliműanyag mint az összes hulladék, amit kiadnak.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#31) jeni válasza DrBubo77 (#30) üzenetére


jeni
félisten

10000Ft sosem adják ennyiért oda.
Minden mobil telefon billiműanyag,kivétel a drágább okostelefonok 150 ezer Ft felett

(#32) himpike


himpike
aktív tag

Továbbra sem találok édesanyámnak olyat ami sokáig kibírja töltésügyileg, nagyok a gombok és nincs semmi okos funkciója..
Mondjuk egy viber vagy whatsup valami jó lenne hogy ingyen lehessen hívni és csak felvennie kelljen, de nincs semmi ilyesmi a láthatáron.
Ez se jó semmire de legalább drága is.

(#33) hegedus001 válasza ktommy91 (#9) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Ennek avilágnak már vagy 5-6 éve vége van :) nagyon is jók az almás eszközök üzemideje.

(#34) moleculez


moleculez
veterán

Csak az e72t hagyják nyugodni békében. Bár az qwerty szóval biztos nem nyúlnak hozzá. :DDD
Inkább ebayen lövök egy felújított eredetit mint ezt a…

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35) Teringettét


Teringettét
csendes tag

Élvezet volt olvasni a cikket. A Bevezető különösen jóra, és tanulságosra sikeredett!

(#36) Jagon


Jagon
tag

Na, ez az igazi szégyen, nem az Android Go eszközök...
Hol akasztottak le 1 magos SoC-ot 2024-ben?
Hogy van képük MB nagyságrendű memóriát csapni hozzá?
32 ezer Forint? Inkább 3.200 lenne az reálisan. Kábé annyiért vettem ezt, pár éve a használt piacon:

Ez is tökéletes digitális detoxra. És még jól is néz ki.

Mészárosné Andin és is jót röhögtem! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#37) DrBubo77


DrBubo77
veterán
LOGOUT blog

Most belefutottam a Nokia 6600 fold tesztjébe. Már az eredeti Nokia is csinált ilyet 16 évvel ezelőtt.
"Ez kérem szentségtörés! Elhiszem, hogy a Nokia nem tudja felmérni, hogy több ezer négy számjegyű típusjelzés van, amit még nem használtak fel, bár ami azt illeti, fél pillanat alatt tudnék mondani egy ilyen számot, csak úgy szemléltetésképp. Azt is elhiszem, hogy üzleti szempontból nagyon jó dolog előszedni a régi, patinás modellek számozását, hogy hozzáadjanak egy-egy szót, majd ráaggassák egy új készülékre. De ez azért több a soknál: 6600 foldnak nevezni egy Series 40 alapú divattelefont több, mint pofátlanság. "

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#38) Postas99


Postas99
senior tag

Bog!

Kerestem a választ, hogy A2DP mint funkció működik-e de nem találtam, azaz bluetooth autós kihangosítás, mert ezek a csoffadt szutykok a HuMiDumi cégtől a legtöbb esetben még ezt a funkciót sem tudják.
Na nem mintha meg akarnám mindenáron szerezni, mert akkor inkább egy T28, ami még szintén egy legenda. Abban még volt hanggal való hívás is.

(#39) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

A digi detox egy nemes cél, de a hulladék alsópolcos komponensek inkább nevetségessé teszik.
Lehetne ezt minőségi kivitelezésben ahogy anno a 3210 is egy korrekt készülék volt

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#40) Timer válasza moleculez (#34) üzenetére


Timer
veterán

Álmaim telefonja volt. Csak akkor már rohadt a Symbian (Belle, pffffffff, egyedül a dubstep csengőhang volt benne érték), és muszáj volt Androidra szállni. SE Mini Pro 2 lett belőle, amennyire szerettem egyik percben, annyira gyűlöltem a másikban. Az E72-re még most is porcosodik a pajszer, ex E52 tulajként.

Szerk.: elkúrtam fentebb, az E7-ről beszéltem, de az E72 is klasszik volt.

[ Szerkesztve ]

(#41) bteebi


bteebi
veterán

Csak felületesen futottam át a cikket - talán túlságosan is felületesen -, de nekem nem tűnt annyira szarnak. A legnagyobb hibája mindenképp az, hogy/ha Nokia 3210 akar lenni. Mert nem az, max. valamelyest olyan. A másik nagy hibája meg az, hogy túl sokat akar tudni a körülményekhez képest, de ez szerintem részben bocsánatos bűn. Nem kell használni azt, ami szar benne. Telefonálásra simán jó.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#42) spect80 válasza bteebi (#41) üzenetére


spect80
senior tag

nem az a legnagyobb hibája, hanem hogy az árát is ehhez igazították.
telefonálásra egy 8000 forintos nokia 105 4g is teljesen megfelel

(#43) Fancy-boy válasza spect80 (#42) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Vagyis nem felel meg: [link]

(#44) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Akkor már inkább előveszem a vitrinből a 6303-at, vagy a 6131-et, mint hogy egy ilyen hulladékot vegyek.
Kb annyira hasonlít az eredetire, mint egy 205-ös Peugeot egy 207-re, vagy egy II-es Golf a IV-re.

(#45) spect80 válasza Fancy-boy (#43) üzenetére


spect80
senior tag

az nem derül ki, hogy sima 105 vagy 105 4g

(#46) hankock


hankock
tag

Évekkel ez előtt (s)írtam egy cikk alatt egy E72 féle telefonról, értékelhető egy darab kamerával hátul (pl. iSE2016) és egy elől, videohívásra, 4G-vel (2024-ben esetleg 5G) mobil hotspottal.

(#47) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Az ilyen tesztek után mindig elgondolkodom egy hagyományos maroktelefonon, mert a fő felhasználási szokásaimat lefedi az is: telefonálás, SMS és MP3 hallgatása. De aztán eszembe jut, hogy bizonyos általam ritkábban használt funkciók miatt gondom lenne pl. GPS, nem beszélve az okoskészülékek nagy(obb) felbontású képeiről és videóiról.

#28 Alusky Nem mellékesen az akkuidőre is pozitív hatásal van a kikapcsolt mobilnet meg wif-fi.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#48) spect80 válasza hankock (#46) üzenetére


spect80
senior tag

volt [link]

(#49) Fancy-boy válasza spect80 (#45) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mindenesetre érdemes meggondolni, hogy mit választ az ember. Akkor is, hogy ha csak a telefonálás a fő szempont.
Hiába tudja a 4G, attól még lehet jobb minőséget is találni.
Volt egy kolléga aki Nokia 225 4G után váltott Alcatel 3080 4G-re és állítása szerint a hívások minősége meg úgy összességében az egész minőségérzet jobb volt az Alcatelnél.

(#50) kcsa válasza Fancy-boy (#49) üzenetére


kcsa
veterán

Tényleg nem kötözködés,inkább érdeklődés: kétféleképpen is érthetem a mondatod. Az alcatel vagy a nokia volt végülis jobb? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.