Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65651) Zeki válasza feelurself (#65650) üzenetére


Zeki
nagyúr

mikró. :)

(#65652) feelurself válasza Zeki (#65651) üzenetére


feelurself
aktív tag

Olvastam, hogy kivizsgaljak nem szandekos rongalasrol van-e szo, szoval valahogy okosan kene..a mikro nem biztos, hogy az ;]

(#65653) Ateszpapa válasza feelurself (#65645) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Szerintem rakd be a mosógépbe, és indítsd el. Azt csak nem éli túl, és ez hihető is, hogy a gatyáddal együtt kimostad. :)

Amúgy olvasd el az apró betűs részeket a biztosítási papírokon...

(#65654) Zeki


Zeki
nagyúr

A legújabb Dominós ÁSZF-ben mind a két ÁSZF ugyanaz a 2B-s lezárt. Rosszul lett feltöltve.

Na jöhet a Telekomtól valami ajándék net, mert ügyi voltam. :)

(#65655) hurrikan


hurrikan
addikt

Sziasztok.

Egy ideje ugye már a Telekomnál is elérhető a Google PLAY vásárlások költségének kiegyenlítése Telekom számlával. Ezzel támadt egy kis gondom. Korábban nekem egy bankkártya volt beállítva, ami most megszűnik. Így gondoltam átváltok rá. De mikor ráböktem, kiírta hogy az előfizetésemen a szolgáltatás nincs bekapcsolva, hívjam a 1430-at. Ezt meg is tettem, ha minden igaz mindent beállítottak, azóta viszont nem kínálja fel a "ellenérték beszedésének engedélyezése a Magyar Telekom számára" opció, csak a "bakkártya hozzáadása". Nincsen további fizetési opciók gomb sem.
Próbáltam megoldani restrattal, a Google Play illetve a Google Play szolgáltatások alkalmazás adatainak törlésével, de nem jött be egyik sem, a korábbi opció így sem került vissza. Próbáltam másik telefonon full resettel, ott sem ajánlja fel. A Telekomnál azt mondták telefonon hogy forduljak a Google-höz mert náluk lehet a hiba.

Ötletek?

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#65656) [P]laci válasza hurrikan (#65655) üzenetére


[P]laci
senior tag

szia, a kedvedért kipróbáltam a dolgot most. ;)
eddig mindig bankkártyáról fizettem, most mikor a fizetésre böktem -> kiírta az összeget -> van egy zöld nyilacska lefelé, arra ráböktem -> fizetési módok -> Ellenérték beszedésének engedélyezése a(z) Magyar Telekom részére és kész is voltam.
Így csináltad te is?

(#65657) hurrikan válasza [P]laci (#65656) üzenetére


hurrikan
addikt

Igen.
Amint mondtam korábban ott is volt az opció de most csak bankkártya hozzáadási lehetősége van ott.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#65658) M.A.Z.


M.A.Z.
aktív tag

Sziasztok! Move XS díjcsomagom van NetPlusz L kiegészítővel és nem hajlandó LTE hálózatra kapcsolódni a mobil... Valaki?

(#65659) kali válasza M.A.Z. (#65658) üzenetére


kali
legenda

szia,

feltétel még a megfelelő sim kártya, a 4g/lte lefedett területen tartózkodás, továbbá a telefon kezelje az adott területen szórt 4g/lte frekvenciát (ami lehet 800, 1800 és 2600 MHz is), valamint legyen rajta engedélyezve a 4g/lte hálózati mód, illetve szükséges a megfelelően beállított és aktív hozzáférési pont (internet.telekom az ideális) is.

[ Szerkesztve ]

(#65660) M.A.Z. válasza kali (#65659) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

Köszönöm a részletes tájékoztatást, de nem ma kezdtem a mobilozást...
08.31-ig minden rendben volt.... Azért kérdeztem, hátha nem egyedi a gondom...

[ Szerkesztve ]

(#65661) kali válasza M.A.Z. (#65660) üzenetére


kali
legenda

azt nem írtad, hogy korábban működött, kitalálni meg nem lehet csak úgy...
amennyiben nem ma kezdted, úgy biztos gondoltál közben arra is, hogy ha van rá lehetőség, akkor másik (4g/lte képes) készüléken is ellenőrizd adott helyen a dolgot, illetve akár oda és vissza is, a sim kártyákat felcserélve, ha a másikon is adott a megfelelő szolgáltatás, így kiderülhet, hogy szolgáltatós/területi probléma van, vagy a te előfizetéseddel, esetleg a készülékeddel van gond.
nálam nincs gond, lte hálón lóg a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#65662) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Gondolkozom a Magenta1 csomagra való előfizetésen. Adott jelenleg egy előfizetés édesapám nevén, amin van net, telefon, iptv. Ezeken jelenleg van hűség. Illetve van a saját nevemen egy mobil előfizetés, azon a díjcsomagon semmi hűségidő.

Következő dolgoban, ha valaki tud segíteni, azt megköszönöm:
-Futó hűségidő mellet, tudok-e kötni magenta1-re 2 éves hűséggel?
-Ha más néven van a telefon, mint a többi előfizu, akkor hogy lesz a telefon számlázása? Melyik névere jön a számlája, netán át kell iratni a másik névre a telefont?
-Ha a 2 éven belül úgy döntenék, hogy másik mobil számot szeretnék a magentába bevinni, azt megtehetem? Vagy ez a 2 éves hűség bebetonozza az adott számot is 2 évre abba a díjcosmagba, valamint, hogy nem lehet 2 évig függetlenül fizetni a díjcsomagját?

Huh, lehet kicsit kusza, de remélem értehtő lesz :)
Köszönöm!

(#65663) Fernet válasza Mr. Teddy (#65662) üzenetére


Fernet
senior tag

Szia!

Futó hűség mellett is megköthető, nálam legalábbis nem problémáztak ezen.

Ami gond, hogy az otthoni és a mobil nem egy néven van. Ez feltétel a magentához.

"...otthoni és mobil szolgáltatásainak személyben azonos előfizetője, aki az otthoni szolgáltatásait egy ügyfélazonosítón veszi igénybe..."

Én az otthoni írattam át, az 990 Ft, mobil átírása viszont 4500 Ft. ha jól tudom...

Ha minden igaz lehet cserélni a mobilszámot hűség alatt, legalábbis ez alapján nekem úgy tűnik:

"Amennyiben az elsődleges mobil előfizetés megszüntetésre kerül, de az előfizető további havidíjas vagy Mix típusú előfizetéssel rendelkezik, úgy a Magenta1 kedvezmény csak az előfizető igénye alapján jár az általa megjelölt másik előfizetésre. "

[ Szerkesztve ]

(#65664) djculture válasza Mr. Teddy (#65662) üzenetére


djculture
félisten

Át kell irtanod egy névre, onnantól lehet erre a csomagra igényt benyújtani...

[ Szerkesztve ]

(#65665) Mr. Teddy válasza Fernet (#65663) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

+djculture: köszönöm a válaszotok.

Most azt néztem még, hogy szabadon variálható a mobil előfizetés a csomagban, viszont azt nem látom át, hogy miképp kalkulálják a kedvezményeket. Mert ez esetben, ha az én telefonomat nem is vonnánk bele, édesapám mint előfizető egy mobilra és külön tv/net/vez.tel-re összevonhatná a mobil díjcsomagját is ebbe a magentába.

Valaki talált infót arról, hogy az árak hogyan változnak, ha más kombinációt állítunk össze magentából?

(#65666) Fernet válasza Mr. Teddy (#65665) üzenetére


Fernet
senior tag

Nem tudok róla, hogy lenne (még) kalkulátor ezzel kapcsolatban. Telekom saját fórumán egyszer írták, hogy Magentában hogyan alakulnak az árak, de most nem látom azt a hozzászólást. Marad a 1412...

(#65667) #78121280 válasza Mr. Teddy (#65665) üzenetére


#78121280
törölt tag

Magenta 1 Net 10Mbit/s + Családi+HD + Hoppá Plusz 9000 Ft + választott mobil csomag
Magenta 1 Net 20Mbit/s + Családi+HD + Hoppá Plusz 9000 Ft + választott mobil csomag
Magenta 1 Net 30Mbit/s + Családi+HD + Hoppá Plusz 9500 Ft + választott mobil csomag
Magenta 1 Net 120Mbit/s + Családi+HD + Hoppá Plusz + Moziklub 10000 Ft + választott mobil csomag

(#65668) Fernet válasza #78121280 (#65667) üzenetére


Fernet
senior tag

Erre emlékeztem én is. Kerestem a másik oldalon csak nem találtam.

(#65669) #78121280 válasza Fernet (#65668) üzenetére


#78121280
törölt tag

Én írtam a másik oldalon neked. :DDD Azért nem találod mert fórum motor csere volt és még reszelik az oldalt. :)

(#65670) Fernet válasza #78121280 (#65669) üzenetére


Fernet
senior tag

Akkor ezért volt deja vu érzésem. :D

Néztem én is, hogy változott az oldal, akkor ezért nem találtam sok hozzászólást.

Mindenesetre a Telekom kitehetné ezt az infót a Magenta csomag alá, könnyebb lenne számolni.

(#65671) Mr. Teddy válasza #78121280 (#65667) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

Akkor már csak az a kérdésem, hogy olyan mobil számot be lehet vinni ide, ami mellé van egy társkártya next M hűséggel? Tehát lehet egy telefonszám egyszerre itt a magentában is, és ugyanez mellé lenne egy meglévő társkártyás csomag?

(#65672) #78121280 válasza Mr. Teddy (#65671) üzenetére


#78121280
törölt tag

Ezt meghagyom Soulfly842-nek ő biztosabbat tud mondani. :)

(#65673) #48525824


#48525824
törölt tag

üzletben beválthatóak a kapcsolat pontjaim ha vásárolok? mert webshopon készlethiányos a nanosim :(

(#65674) kali válasza #48525824 (#65673) üzenetére


kali
legenda

igen

(#65675) Soulfly842 válasza Mr. Teddy (#65671) üzenetére


Soulfly842
addikt

Persze, minden továbbiak nélkül.

Ami a lényeges, hogy publikus díjcsomagnak (tehát nem flottásnak) kell lennie, ami alapértelmezés szerint mobilinternetet is tartalmaz.

Maga a díjcsomag nem kerül 'leváltásra', csak a korlátlan TV GO kerül rá magenta1-es kedvezménnyel (tehát ingyen :) )

(#65676) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Sziasztok! Ezt miért írja ki? Nem értjük. Nekem jó volt.
[link]

(#65677) kali válasza Kolondrum (#65676) üzenetére


kali
legenda

szia,

akkor találkoztam ilyennel, amikor elindítottam a számla befizetését, megjelöltem egy módot - adott esetben az mcm alkalmazást -, de nem történt meg a befizetés, mert a rendszer nem küldte ki az alkalmazás számára a szükséges infókat tartalmazó üzenetet, emiatt próbálkoztam másik móddal - bankkártyás fizetés -, de az általad is behivatkozott figyelmeztetést dobta, aztán egy bizonyos időintervallum letelte után jött e-mail, hogy nem valósult meg a tranzakció, csak utána tudtam más módon fizetni.

(#65678) Kolondrum válasza kali (#65677) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jaaaaa mert a telekom app összefossa magat BlackBerryn amikor kifizetéshez ér. Kis robot meg a weboldal nem található. Akkor léptünk be tableten ahogy én is. Oké várunk vele, próba később.

(#65679) kali válasza Kolondrum (#65678) üzenetére


kali
legenda

akkor nálatok is az a gond, várni kell, amíg a rendszer sikertelen státusszal eldobja a megkezdett fizetési folyamatot - a meghatározott időintervallum leteltével -, utána lehet új folyamatot indítani.

(#65680) Balazska15


Balazska15
senior tag

Sziasztok.

Miközben böngészek a telekom weboldalán mindig feldobja az online chat lehetőségét, én rendre ki x-elem, mert nem akarok új barátokat szerezni, de most mikor beszélgetnék valakivel nem ajánlja fel a lehetőséget. Ezt a funkciót el lehet direktbe érni valahol vagy csak akkor van rá lehetőség, ha Ő is akarja?

Egyébként minden bizonnyal Ti is tudtok nekem segíteni!
Az lenne a kérdésem, hogy most 3 hónappal a szerződés lejárta előtt, ha váltanék a mostani Mozaik M-ről Next S-re, de nem vásárolnék most készüléket hozzá akkor mondjuk, ha 2 vagy 7 hónap múlva gondolom úgy, hogy kihoznék egy telefont akkor megtehetem? Vagy ha most váltok akkor arra újra aláírok két évet és legközelebb csak 21 hónap múlva tudok telefont vásárolni előfizetésre? A 2 vagy 7 (vagy bármennyi) idő múlva történő vásárlást persze úgy képzelem el, hogy akkor újraindul a két év.

Most lehet hülyeséget kérdezek és lehet túlmagyaráztam :DD A lényeg, hogy váltanék díjcsomagot, de nem vásárolnék (most még) telefont hozzá.

Előre is köszönöm :R

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#65681) glaci válasza Balazska15 (#65680) üzenetére


glaci
őstag

Tudomásom szerint a Next -ekre hűséget kell aláírni.
Ha nem Next -re váltanál, akkor elvileg nem kellene hűséget fogadni és így ez nem is okozna problémát.

Ja és ugye azért lényeges ez, mert ha van friss hűség, akkor nincs készülék vásárlás egy ideig.
A "sima" tarifacsomag csere ezt nem befolyásolná.

[ Szerkesztve ]

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#65682) Kolondrum válasza kali (#65679) üzenetére


Kolondrum
félisten

Köszi most meg azt mondja sms-be, hogy sikertelen, mert elérte a limit összeget. Ez azért vicc, mert ma 2k értékben vásárolt. Majd holnap próba újra.

(#65683) HXY válasza Balazska15 (#65680) üzenetére


HXY
addikt

A jövő ügyfélszolgálata: [link] [link2]

[ Szerkesztve ]

(#65684) Balazska15 válasza glaci (#65681) üzenetére


Balazska15
senior tag

Viszont a Next S-en kívül most még nincs más lehetőségem, mert lefele nem léphetek még 3 hónapig, felfele meg nem akarok :DD

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#65685) t1 válasza kali (#65638) üzenetére


t1
addikt

Köszönöm, bementem az üzletbe ott is megérdeklődtem és az általad leírt módon megrendeltem a telefont és októberben váltok majd, köszönöm a segítségedet :R

(#65686) CityBoy007


CityBoy007
csendes tag

Sziasztok! Egy Sony Xperia Z3-at szeretnék vásárolni részletre egy Move S díjcsomag mellé.
[link]
Szerintetek a 9390 Ft-os kezdő részlet mellé menyit kel még fizetnem.
Vásároltam már a T-mobile-nál előfizetésre telefont, amit már ki is fizetem és azt az előfizetést már meg is szüntetem, szóval egy teljesen új előfizetést szeretnék kötni.

[ Szerkesztve ]

(#65687) kali válasza CityBoy007 (#65686) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem nagyon lehet pontosat mondani, mert több tényező függvénye a dolog.

t1; nincs mit!

(#65688) taip


taip
senior tag

Sziasztok!

Van egy fixen adott helyre telepített stickem, ami wifin szórja a netet, több készülék is csatlakozik hozzá. Az lenne a kérdésem, hogy megoldható-e az, hogy ha valamiért megzakkan (elmegy a net), akkor távolról újra tudjam indítani? Ha ott vagyok, egyszerűen kihúzom a konnektorból és újra bedugom, de ez nem megy ha nem vagyok ott fizikailag.
Illetve hasonló kérdés, hogy ha vennék hozzá egy routert, akkor lenne-e esély arra, hogy a mögötte lévő eszközök egyikét (aminek ugye helyi IP-je van) port forwarddal vagy valahogyan elérjem kívülről?

:R

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#65689) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

Melyik kártyás telefonok függetlenek gyárilag?
mint anno pl a motorola defy volt?

(#65690) kali válasza csmat (#65689) üzenetére


kali
legenda

szia,

ezek biztosan; link

taip; szia, a stick passz - több információ kellene; típus...stb. -, a router vonatkozásában sok esetben megoldható a távelérés.

(#65691) csmat válasza kali (#65690) üzenetére


csmat
senior tag

Köszi :R , bár sajnos nem találtam megfelelőt, mert 20-30-40.000 kategóriában keresgélek.

(#65692) taip válasza kali (#65690) üzenetére


taip
senior tag

Egy Alcatel W800Z-ről van szó. Jelenleg ez nem támogatja a port forward beállítását, de inkább az a kérdés, hogy publikus-e az IP címe, illetve nincsen-e központilag letiltva a befelé irányuló forgalom.
Szóval lehet, hogy hiába vennék routert, ha a Telekom ezt nem támogatja.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#65693) Ateszpapa válasza taip (#65692) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ha elmegy a net, akkor úgysem tudnál hozzá kapcsolódni távolról.

(#65694) Kolondrum válasza kali (#65679) üzenetére


Kolondrum
félisten

Na most jó volt, de neten azt mondta nem, sms-be meg, hogy igen, aztán F5 és ott is azt írta sikeres befizetés.

Lehet, hogy még 2 emeber átjön téhez telenortol. Őket nem érinti a BlackBerry net silány minősége. Sőt ha ők akkor lehet még egy ember. Az telenortol mínusz 5 ember lenne már velünk együtt.

(#65695) kali válasza taip (#65692) üzenetére


kali
legenda

ezt csak úgy tudnám elképzelni, hogy két netes kapcsolat is adott, mert ahogy előttem is írták, ha a stick nem lóg a neten, akkor nincs miként elérni, amennyiben csak az az egy netes elérés lenne.
csináltam már olyat kérésre, hogy usb csatival rendelkező, 3g/4g usb stick kezelésére képes és kettős wan tudású routert alkalmaztam, amin az usb stick bekonfigurálva, illetve a router kábelen is kapott netet, így ha a stick leszakadt a szolgáltatóról, akkor a routeren keresztül - a mási net által - tudta táveléréssel menedzselni az illető a dolgot, de ott elég speciális igények voltak, azért kellett bonyolítani és szinte összefűzni a céges mobilinternetet és a privát kábelnetet.
utóbbi hozzászólásodra; amennyiben a stick a neten lóg és csak az arra kapcsolódó eszközök szakadnak le, úgy még másik net sem kell mellé, a router újraindításával a stick is úgy tesz.

SymbianOS; a my telekom esetén van, hogy a tranzakció után már a befizetett állapotot írja, máskor meg nem és akár egy ki-, majd belépés is kell hozzá, hogy frissüljön az állapot, de néha az oldal frissítése is elég, a fene sem érti...
a bb net kapcsán nem nagyon vagyok képben, nem használom, de hallok/olvasok néha faramuciságokat annak kapcsán.

[ Szerkesztve ]

(#65696) taip válasza Ateszpapa (#65693) üzenetére


taip
senior tag

Az igaz, de sokszor a stick által szórt belső wifi hálózat romlik el.
Azt keresem, hogy mit tudok tenni, ha a belső hálón lógó eszköz egyszer csak nem jut ki a netre. Ha ott vagyok, újra indítom, de ha nem vagyok ott?

kali: Vegyük az általános esetet, hogy a külső net működik. Jelenleg a stick wifi-képes, de korlátozottan konfigurálható, gyakorlatilag arra jó, hogy belső hálón osztja a netet. Ha veszek egy 3G/4G képes routert, amiben lehet több mindent állítani, akkor hasonlóan működik, mint a vezetékes net, vagy vannak korlátozások?
(Plusz ugye előre nehéz megmondani, hogy kompatibilis-e a router a stick-kel, de ez egy másik kérdés.)

[ Szerkesztve ]

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#65697) kali válasza taip (#65696) üzenetére


kali
legenda

a router típusa és/vagy szoftvere válogatja, hogy milyen részletességgel konfigurálható a mobilinternet, de legtöbbször az adott, ami a vezetékes net esetén is.

(#65698) talamasca válasza HXY (#65683) üzenetére


talamasca
senior tag

2015-ben a használathoz szükséges: Adobe Flash.... :U

“Black as midnight on a moonless night.”

(#65699) taip válasza kali (#65697) üzenetére


taip
senior tag

Nyilván a router képességei befolyásolják a konfigurálhatóságot, nekem csak az a kérdésem, hogy érdemes-e beruházni rá, vagy eleve tiltottak bizonyos kommunikációk (mint pl. egyes tarifáknál a voip).

Azt hallottam, hogy Telekomos mobilnetnél ez probléma lehet.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#65700) kali válasza taip (#65699) üzenetére


kali
legenda

a mobilnetes szolgáltatásból a router el nem vesz - sőt, bizonyos esetekben hozzátesz, de ez más kérdéskör -, amennyiben olyan igény van, amit a stick nem, de a router képes kiszolgálni, úgy megéri.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.