Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66051) karl_fischer válasza Danny365 (#66046) üzenetére


karl_fischer
aktív tag

Nyáron vettem új telefont részletre 3 hónappal a lejárat előtt. Megmaradt a Next S csomagom. De csak üzletben tudtam elintézni, a Webshop-ban nem működött a dolog.

(#66052) kali válasza szaniszlokar (#66050) üzenetére


kali
legenda

olyan eszközöknél, amiken hanghívás, sms és kapcsolódó forgalmak is eszközlődnek (s4-et írtál, az ilyen), nem lehet fixen csak 4g/lte hálót beállítani, mert az említett folyamatok nem működnek azon, 3g vagy 2g kell azokhoz, így addig utóbbikra vált az eszköz, csak a (mobilinternetes) adatforgalom zajlik 4g/lte módban.

(#66053) neo-geo


neo-geo
aktív tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy kezd haldoklani a telefonom LG G2, a Fater írta alá a szerződést, de Én vinném vissza, mert Ő nem ér rá ezt meg lehet oldani valahogy?

[ Szerkesztve ]

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#66054) hurenzon válasza neo-geo (#66053) üzenetére


hurenzon
senior tag

Persze ha nálad van a garijegy.

(#66055) neo-geo válasza hurenzon (#66054) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Meg van a jótállási jegy, és van ügyfélbiztonsági kód is. Még annyi, hogy bevihetem a legközelebbi Telekom partnerhez, vagy csak oda ahol lett véve?

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#66056) hurenzon válasza neo-geo (#66055) üzenetére


hurenzon
senior tag

Egyszerűbb és gyorsabb ha lghez viszed. Hamarabb vissza kapod a telot.

(#66057) #23310336


#23310336
törölt tag

Úgy látom még nem volt róla szó:
Már a Telekomnál is elérhető a Google Maps alapú, utcaszintű lefedettségi térkép:
[link]

(#66058) neo-geo válasza hurenzon (#66056) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Igen azt mindjárt gondoltam, de nem szeretnék azért több mint 100 kilométert utazni.

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#66059) n@p@lm válasza #23310336 (#66057) üzenetére


n@p@lm
őstag

Hogy Zámolyon mekkora ordas nagy folt van....

(#66060) hurenzon válasza neo-geo (#66058) üzenetére


hurenzon
senior tag

Ők is tovább tudják küldeni. Nem tudom hogy az lgnél is divat e hogy vidd magaddal a töltőt is, de inkább vidd magaddal.

(#66061) prozodus válasza hurenzon (#66060) üzenetére


prozodus
őstag

Legfeljebb nem kapod vissza... Nekem ugyan nem LG volt, de elkeverték a madzagot. Adtak ugyan vmit helyette, de annak ritka ronda dugója volt... :Y

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#66062) neo-geo válasza hurenzon (#66060) üzenetére


neo-geo
aktív tag

Okés köszönöm, viszek mindent ahogy kaptam a dobozt.

PSN-ID:Putyesz-HUN

(#66063) Logeeen válasza #23310336 (#66057) üzenetére


Logeeen
senior tag

Ekkora kibaszást. Ird be, hogy Solt határ utca.
Ott lakom. Mostmár nem csodalkozom, hogy miért van "Csak segélyhívás"...

#Xiaomi 13T#

(#66064) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Meglepődtem kaptam egy e-mailt ,hogy a nyáron június végén rendelt használt telefont átvehetem , amit már átvettem akkor :U

(#66065) r3dsnake válasza #23310336 (#66057) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Haha, jó vicc a Szeged-Pest közötti rózsaszín köd. :)

(#66066) szabogabor10 válasza r3dsnake (#66065) üzenetére


szabogabor10
veterán

Meg a Szekszárd-Pest közötti is. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66067) Zeki válasza #23310336 (#66057) üzenetére


Zeki
nagyúr

Valami nagyon gyenge kültéri lefedettség is beleszámít, úgy látom.

(#66068) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Vicces ez a lefedettségi térkép, erre rámondásos alapon nyomták rá a rózsaszín részeket? Az M6-oson Dunaújvárosig van 2 olyan több percen át tartó (tehát nem kicsi) szakasz, ahol nemhogy 3G-4g, de térerő sincs ezeknél meg le van fedve az egész a térképen...

(#66069) 4Grider válasza vwpolopg (#66068) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem az autóban csak 4G-re állított routerem van. Szekszárdig talán ha egyszer szakadt meg néhány másodpercre az online rádió. Amúgy ott a Telenor 800 MHz-es 4G hálózatát 'élvezheted'. Már ha tudja kezelni a telefonod a 800 MHz-et.

(#66070) Gedeon31 válasza szabogabor10 (#66066) üzenetére


Gedeon31
addikt

Paks - Szekszárd között Dunaszentgyörgyig térerő is alig van. Térképen meg 4G :D

(#66071) #23310336 válasza vwpolopg (#66068) üzenetére


#23310336
törölt tag

Kérdés, hogy az autóban utazás beltéri vagy kültéri lefedettségnek minősül-e (vonatot inkább ne is említsük)... Amúgy ezeket a térképeket állítólag nem mérések alapján csinálják, hanem a tervező szoftver rajzolja be a tervezett báziállomás köré, na ezt teszik rá a térképre. Mondjuk ezt én a hatóság helyében keményen büntetném, mert átverés!
A Telenor térképe ennél még valótlanabb, ha ez vigasztal...

(#66072) #23310336 válasza 4Grider (#66069) üzenetére


#23310336
törölt tag

És akkor mit csináljon az akinek nincs "4G only" menü a telefonján? Egyáltalán miért vált vissza a telefon ha van használható 4G hálózat? És mint a példádból látjuk: van.
Nekem amúgy is kezdenek erős kétségeim lenni a hazai 4G hálózatok minőségével kapcsolatban, mert a 800MHz-es a jobb terjedés ellenére gyengébb lefedettségű mint a 900MHz-es GSM, valamint az 1800MHz-es 4G cella térereje fele az 1800MHz-es GSM cellának.

[ Szerkesztve ]

(#66073) dptrsk válasza #23310336 (#66072) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

A cellák hatósugara több tényező függvénye:
-hányan csatlakoznak rá- több felhasználó, kisebb hatókör !!!
-a készülékek burkolata - minél jobban árnyékolt, annál kevésbé hatékony a vétel
-a készülék modem szoftvere, ami dönt arról, mikor "túl gyenge" a vétel s inkább lejjebb vált, ha tud.
-szerintem az időjárás is befolyásolja
-a térképek szerintem valós állapotot mutatnak, de a méréskor 1 eszköznek volt jogosultsága adott cellára csatlakozni, a mérőeszköznek.
-A mérőeszköz semennyire nem árnyékolt(kocsi tetején), s nagyobb hatósugarú, mint egy telefon belsejében levő mini antenna.

Illetve a MiFi modemek antennája általában jobb, mint a telefonokba beépített antenna.
Minél kevesebb funkció, annál stabilabb működés.

(ha pedig névleges teljesítmény van a térképeken, nem csoda, hogy a Telenor által lefedett területeken nagyobbak a foltok, mint amit térkép mutat)

[ Szerkesztve ]

(#66074) Beca1990


Beca1990
senior tag

a Telekom hány Mhz-en szolgáltatja az LTE-t?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#66075) szabogabor10 válasza Beca1990 (#66074) üzenetére


szabogabor10
veterán

800, 1800, 2600.

Egyébként téma összefoglalóban benne van.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66076) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok
Van egy problémám.
Az hogy ma váltottam át egy kártyás telefonszámot előfizetésre.
Ma este szerettem volna venni telefont online részletre de ezzel az előfizetéssel nem engedni.
Ügyfélszolgálaton azt az infót nem kaptam hogy mivel az előfizetés megkötésekor telefont nem vettem 7 hónapig nem vehetek telefont.

Ezt nem lehet valahogy megoldani?
Mert akkor így feleslegesen váltottam előfizetésre.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#66077) n@p@lm válasza mirci18 (#66076) üzenetére


n@p@lm
őstag

Ez szívás de asszem így van.
Talán ha kifizeted az ötezer forint kedvezményt amit váltáskor kaptál, lehet vehetsz készüléket. De ez csak feltevés.

(#66078) btz válasza #23310336 (#66057) üzenetére


btz
addikt

Kimutathatóak vele egy egy kisváros szivatása :))

ⓑⓣⓩ

(#66079) adam3 válasza btz (#66078) üzenetére


adam3
aktív tag

Ez inkább az, hogy a néhány hozzászólással korábban említett 'szar' tervező szoftver kalkulàl az épületek/domborzat csillapításával/kitakarásával . Itt biztos lesz majd később állomás a tender követelményei miatt.

[ Szerkesztve ]

(#66080) Soulfly842 válasza mirci18 (#66076) üzenetére


Soulfly842
addikt

Tudsz, de csak üzletben személyesen.

Mivel kiemeltségi szinttel nem rendelkezett a dominó kártyád ezért nem tudsz rá vásárolni a webshopon.

(#66077) n@p@lm
Dominóról havidíjasra váltásnál nincs belépési kedvezmény kötbér.

[ Szerkesztve ]

(#66081) szabogabor10 válasza Soulfly842 (#66080) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha már itt vagy :D :
decemberben jár le a hűségem, viszont pár nap múlva már cserélhetek készüléket. Ha december előtt vennék új telót, vállalhatok újra hűséget a jelenlegi dijcsomagomra, vagy mindenképp másik díjcsomagra kell váltsak?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66082) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Nem tudja valaki, használt készülékek lesznek még?

(#66083) Ateszpapa válasza PainKiller13 (#66082) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Tavaly karácsonykor voltak még. Lehet most is lesz, majd kiderul.

(#66084) mirci18 válasza Soulfly842 (#66080) üzenetére


mirci18
addikt

Köszönöm a választ.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#66085) b.daniel válasza szabogabor10 (#66081) üzenetére


b.daniel
senior tag

Maradhatsz a jelenlegiben, csak lejjebb nem válhatsz :)

(#66086) dobostorta


dobostorta
tag

Tudja valaki, hogy Pesten miért nincs LTE a telefonomon? (csak 3G/H+)
Most kaptam új SIM-et azt mondták 4G képes, és a Domino Netplus S-el is mennie kéne. :W
APN-nek mit kell beállítani?

(#66087) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Teljes üzemmódban van a teló. Azaz miden G-t enged ami épp elérhető. Ritkán látok GSM feliratot. Tegnap meglestem a 4G lefedettséget, elvben ott az lenne sőt több km-es körzetben. Ja és szabadban voltam. :C

(#66088) dobostorta válasza dobostorta (#66086) üzenetére


dobostorta
tag

Pesten vannak olyan területek, ahol csak 800Mhz-es LTE van?
Mert a telefonom csak 1800 és 2600-as frekiket támogatja.

(#66089) szabogabor10 válasza dobostorta (#66088) üzenetére


szabogabor10
veterán

Tapasztalatom szerint nincs.

b.daniel: köszi.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#66090) kali válasza dobostorta (#66086) üzenetére


kali
legenda

internet.telekom az ideális.

(#66091) #71835392 válasza dptrsk (#66073) üzenetére


#71835392
törölt tag

Szerintem a 4gnél már nincs lélegző cella, ott nem terhelésfüggő a lefedettség, az a 3g volt.

A többi meg ha így van akkor átverés, és büntetni kellene keményen, nem valami high tech felszereléssel kéne lefedettséget mérni, hanem átlagos telefonokkal. Igaz akkor nem lehetne villogni meg számokkal dobálózni a reklámokban.

(#66092) dobostorta válasza kali (#66090) üzenetére


dobostorta
tag

Kipróbálom egy másik SIM kártyával.

Nem tudjátok, hogy MOL kutaknál lehet-e venni Domino SIM kártyát?

(#66093) dptrsk válasza #71835392 (#66091) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Telenornál tehnikusok nekem 4G eltűnés miatt magyaráztak ilyet, úgyhogy szerintem a lélegző cella itt is fenn áll, rádiós technológia ez is.

A high-tech eszköz ad pontos adatot a lefedettségről, olyan időszakban amikor nem leterhelt a hely(pl. rendezvény, csúcsforgalom).

Mivel kéne mérni?
-Samsungokkal? (tenyérbe szorított) iPhoneokkal? vagy netán egy mérőeszközzel, amit kimondottan erre találtak ki?

Árnyalatokkal valóban lehetne jelezni, hogy hol milyen erős a jel.

DE szerintem, ha egy adott típus gyengébben teljesít egy rosszul optimalizált modem firmware(vagy akár rossz összeszerelés) miatt, arról nem a szolgáltató tehet.

Ha gyenge a jel egy telefonnak és levált 3G-re(miközben egy másik típus boldogan használja ott a 4g-t), ott egyértelműen a telefon gyártó a hibás, gyenge antenna vagy rosszul paraméterezett szoftver miatt. Azt azért szerintem nem szabad elvárni, hogy ott, ahol 1 készüléknek nincs, másiknak pedig van a szolgáltató tegyen egy cellát.

Vagy esetleg minden új készülékkel utazzák körbe az országot, hogy hol milyen a lefedettség adott eszközzel?

Hidd el, ha mértek vele ott térerőt, akkor biztos van készülék ami be tudja ott fogni a jelet.(lehet nem egy 200ezer+-os fém modell, hanem egy 50ezres műanyag...)
Ez olyan dolog, mint a telefonok akksi időtartama, ott se panaszkodsz, hogy csak 1 napot bír, pedig 4-5ször többet írnak vagy mint az autók átlagfogyasztása..

A felhasználás helye, ideje meg minden körülmény nagyban befolyásolja, hogy hogy teljesít a telefon. Nem véletlen, hogy a modem, MiFi, amit nem a kezedben tartasz jelentősen jobb vételi képességekkel rendelkezik, mint a kézben tartott telefon. Lehet, hogy az autó olyan jól szigetelt, hogy még a rádióhullámokat is gyengíti.

Nem azt mondom, hogy a szolgáltató nem lehet hibás, de a panaszok többsége "extrém" használati körülmények miatt van.

(#66094) dptrsk válasza dobostorta (#66092) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

MOL kutakon szerintem MOLmobile SIMet árulnak.

(#66095) Soulfly842 válasza dptrsk (#66093) üzenetére


Soulfly842
addikt

Létezik, ugyanúgy összeszűkül túlterheltség esetén.

Közérdekű, iOS használóknak:

iOS 9 alatt egyelőre nem működik a TVGO, a problémáról tudnak, gyorsan orvosolni fogják. Kicsit más elven működik az iOS alatt, rövidesen frissülni fog a TVGO alaklamazás is.

Ha valakinek létszükséglet a TVGO és Apple-t használ:

Akkor egyelőre ne frissítse a telefonját!

(#66096) dobostorta


dobostorta
tag

Kiderült, hogy nem 4G-s az adatcsomagom.
Tud valaki ajánlani olyan adatcsomagot, ami Domino kártyásoknak a legolcsóbb?
Legalább kéne havi 200MB forgalom, percdíj nem fontos, mert nem telefonálok róla szinte semennyit.

(#66097) Soulfly842 válasza dobostorta (#66096) üzenetére


Soulfly842
addikt

Netplusz S, 200 MB adatforgalom 1090 Ft.
vagy ha aranykártyás a szám:
Domino NetPlusz Arany és Platina 200 MB, 590 Ft.

(#66098) dptrsk válasza Soulfly842 (#66097) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Arra mondták neki, hogy nem 4G-s

(#66099) dobostorta válasza Soulfly842 (#66097) üzenetére


dobostorta
tag

Igen, azt mondták, hogy Netplusz S, és M nem 4G-s, ettől felfele vannak 4G-sek.
Illetve láttam a honlapon, hogy a Surf is az, csak nem nagyon látom már át.

(#66100) prozodus válasza dobostorta (#66092) üzenetére


prozodus
őstag

Rég voltam ott, de ott csak feltöltőre emlékszem, azóta változhatott a helyzet, több éve.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.