Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110551) balint74 válasza balint74 (#110542) üzenetére


balint74
újonc

Koszi, de idokozben kiderult...
- A 3GB-os adatcsomag magaban foglalja a TV GO videos adatforgalmat is korlatlanul, hasonlokepp a Spotify zenei adatforgalmahoz.
- A messengerben viszont megeszi az adatot a videozas es a telefonalas

(#110552) thomas77 válasza Huroq (#110550) üzenetére


thomas77
senior tag

Jaja, közben sikerült nekem is. Átmeneti elmezavar lehetett...

(#110553) marsu. válasza balint74 (#110551) üzenetére


marsu.
senior tag

Messengeres rész (sajnos) más szolgáltatónál is ugyan így van, olyan csomagban ahol elvileg korlátlan.

(#110554) Kuter válasza marsu. (#110553) üzenetére


Kuter
senior tag

Ja kivéve a DIGI mobilnál nincs semmi korlát.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#110555) enginev3.0


enginev3.0
félisten

És most vajon mi lesz a korlátlan netes csomaggal? Telekom engedi a p2p-t vagy megszűntetik?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#110556) csako válasza enginev3.0 (#110555) üzenetére


csako
veterán

Csinálniuk kéne egy 1MB-os csomagot, amiben semmi sem csökkenti az adatot, csak a torrent :D ha már ilyen érdekes ez a "semlegesség"...

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#110557) kali válasza enginev3.0 (#110555) üzenetére


kali
legenda

Szerintem nem engedik majd a korlátlan torrentet, nincs mobilhálózat - egyik szolgáltatónál sem -, ami arra maradéktalanul alkalmas.
Van amúgy jó kiskapu a szolgáltató számára, de ne én adjak már ötleteket...

[ Szerkesztve ]

(#110558) Huroq válasza enginev3.0 (#110555) üzenetére


Huroq
senior tag

Olvastam valamelyik oldalon, hogy fellebbeztek ellene. Gondolom még nem jogerős.

(#110559) enginev3.0 válasza Huroq (#110558) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem hiába fellebeznek, ha eu-s előírás

Én azt tudnám elképzelni hogy csinálnak belőle valami 50 vagy 100GB-os csomagot, az is szinte korlátlannak számít, akinek nem elég, az húzza magaután az optikát, de kíváncsi vagyok mi lesz a vége

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#110560) dokee78


dokee78
félisten

Ha jól láttam nem használ adat forgalmat az HBO GO!

Akkor sem használja,nincs a Telekomnál HBO előfizetésem,hanem egy ismerős accountján jelentkezem be és azzal használom?

(#110561) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!
kaptam egy sms-t hogy havi plusz 1500-ert kapok korlatlan netet 12 gb helyett.
A telekomnal van barmi kitetel a mobil net hasznalatra? (Gondolom a torrentet nem engedik vagy lassitjak)
koszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#110562) fery02 válasza adamssss (#110561) üzenetére


fery02
addikt

Megy a torrent, csak lassítva.
Korlátozva vannak valamint a VPN kapcsolatok is és olyan is rémlik, hogy talán még az is meg van szabva ennél a korlátlan netnél, hogy csak olyan eszközben használhatod a Sim-et, ami képes hanghívásra, pl mobilban persze igen, de laptopban, táblagépben már nem.
Viszont mobilról megosztani a netet bármire, azt szabad.

[ Szerkesztve ]

(#110563) 4Grider válasza dokee78 (#110560) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az marha nagy gáz lenne, ha az internet szolgáltatód nézné hogy aktuálisan milyen accounttal használsz egy harmadik fél által nyújtott szolgáltatást.

(#110564) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Hogy hogy nem tudok váltani díjcsomagot? Van egy telefon előfizetésem 2017-es Mobil S , holnap jár le, de nem ajánlja fel az 1 éves hosszabbítást, az ugyan ilyen árban lévő csomagra, csak 2 év hűséget és telefon vásárlást kínál fel , ez mitől lehet?

Xbox One: bandymnc

(#110565) enginev3.0 válasza bandi0000 (#110564) üzenetére


enginev3.0
félisten

[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#110566) huberpe


huberpe
aktív tag

sziasztok!

2 magenta1-es előfizetésemre aktiváltattam a családi mobil opciót. ennek van valahol nyoma az online felületeken, hogy bekapcsolták vagy elégedjek meg a köldött sms-el?

(#110567) ForRedGlory válasza enginev3.0 (#110559) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem olvastam végig, de hirtelen ezt találtam. Nem mellesleg mobilon torrentet engedélyezni... Szerintem az aláhúzott részt nem nehéz objektíven igazolnia egy szolgáltatónak sem p2p esetében.

Internet-hozzáférési szolgáltatás nyújtása során e szolgáltatások nyújtóinak minden internetes forgalmat egyenlően, megkülönböztetéstől, korlátozástól vagy beavatkozástól mentesen, a feladójától vagy a fogadójától, a tartalmától, az alkalmazástól vagy a szolgáltatástól, illetve a végberendezéstől függetlenül kell kezelniük. Az uniós jog általános elveivel és az állandó ítélkezési gyakorlattal összhangban az összehasonlítható helyzeteket nem lehet eltérő módon kezelni, a nem összehasonlítható helyzeteket pedig nem lehet azonos módon kezelni, hacsak ez objektív módon nem igazolható.

Az ésszerű forgalomszabályozás célja, hogy hozzájáruljon a hálózati erőforrások hatékony felhasználásához és az átviteli minőség összességében való optimalizálásához, tekintettel a szolgáltatásnak a forgalom – és ennélfogva a továbbított tartalom, az alkalmazások és a szolgáltatások – meghatározott kategóriái esetében elvárt műszaki minőségére vonatkozó követelmények objektív különbségeire. Az internet-hozzáférési szolgáltatók által alkalmazott ésszerű forgalomszabályozási intézkedéseknek átláthatóknak, megkülönböztetéstől menteseknek és arányosaknak kell lenniük, és azok alapját nem képezhetik kereskedelmi megfontolások. Az a követelmény, hogy a forgalomszabályozási intézkedések megkülönböztetéstől mentesek legyenek, nem zárja ki, hogy az internet-hozzáférési szolgáltatók az átviteli minőség összességében való optimalizálása érdekében olyan forgalomszabályozási intézkedéseket hozzanak, amelyek különbséget tesznek a forgalom objektíven különböző kategóriái között. A minőség és a felhasználói élmény összességében való optimalizálása érdekében bármely ilyen különbségtételt csak a szolgáltatásnak a forgalom meghatározott kategóriái esetében elvárt műszaki minőségére vonatkozó, objektíven különböző követelmények (például késleltetés, késleltetésingadozás, csomagvesztés vagy sávszélesség) alapján lehet alkalmazni, kereskedelmi megfontolások alapján nem. Az ilyen különbséget tevő intézkedéseknek arányosaknak kell lenniük a minőség összességében való optimalizálásának céljával, és az egyenértékű forgalmat azonos módon kell kezelniük.

Meg kell tiltani minden olyan forgalomszabályozási gyakorlat alkalmazását – az e rendeletben meghatározott, indokolt kivételektől eltekintve –, amely túlmutat az ilyen, ésszerű forgalomszabályozási intézkedéseken azáltal, hogy bizonyos tartalmakat, alkalmazásokat vagy szolgáltatásokat, illetve azok meghatározott kategóriáit letiltja, lelassítja, módosítja, korlátozza, azokba beavatkozik, gyengébb minőségben nyújtja vagy hátrányosan megkülönbözteti. Az említett kivételeket szigorúan kell értelmezni és azoknak meg kell felelniük az arányossági feltételeknek

[ Szerkesztve ]

(#110568) enginev3.0 válasza ForRedGlory (#110567) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én nem akarok mobilon torrentet

Szimplán kíváncsi vagyok a végeredményre

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#110569) glacious válasza huberpe (#110566) üzenetére


glacious
addikt

Számlában lesz benne a havidíj és a jóváírás is, ennél többet nem fogsz látni.

(#110570) huberpe válasza glacious (#110569) üzenetére


huberpe
aktív tag

köszönöm!

(#110571) hito


hito
nagyúr

Sziasztok! Telekom lassítja/tudja lassítani a letöltést korlátlan mobilnet szolgáltatás esetén? Tegnap kerestek meg telefonon egy ajánlattal. Elég jól hangzott, így váltottam 15-15GB-ról korlátlanra. Ma töltenék torrent klienssel, erre a max letöltés 100-200KB/s, bármilyen torrentfájlról is legyen szó.

Eddig ilyet nem tapasztaltam. Nem olvastam el az apróbetűs részt?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#110572) anadroid válasza hito (#110571) üzenetére


anadroid
senior tag

A torrentnél és társainál igen.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#110573) 4Grider válasza hito (#110571) üzenetére


4Grider
nagyúr

Torrentnél és vpn-nél igen. Pont most büntették meg őket emiatt.

(#110574) hito válasza anadroid (#110572) üzenetére


hito
nagyúr

Na várjunk csak! Eddig (a 15-15GB-os csomagnál) ez nem volt. Az ügyintéző pedig telefonon nem hívta fel erre a figyelmem, egy szóval sem említett. :((

Ennek tudatában nem kértem volna a módosítást. Így mi a helyzet?

Igen, azt tudom, hogy balhé volt valamiből, de nem tudtam, hogy ebből. Még rá is kérdeztem, hogy akkor ez most ugye nem ilyen korlátolt korlátlan lesz. Mire a válasz az volt, hogy nem, ez már új csomag és nincs olyan korlát benne, mint ami miatt elkaszálták őket. De azt nem mondta, hogy konkrétan mi volt az.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#110575) 4Grider válasza hito (#110574) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az marha gáz lenne, ha egy korlátlan mobilnet csomagban pont a torrentet nem lassítanák. Nincs hálózat, ami azt bírná. Korlátosban logikus, hogy nem lassítanak, arra nem kell ügyelni, 15 GB havi forgalommal nem fekteted meg a hálózatot.

(#110576) hito válasza 4Grider (#110575) üzenetére


hito
nagyúr

Tehát akkor emiatt büntették őket és mégis marad ez a gyakorlat? Ha tényleg ez van, akkor villámgyorsan visszakérem az előző csomagot és szívem szerint panaszt is tennék, hogy erre egy árva szóval nem hívják fel az ügyfél figyelmét. Sunyi dolog.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#110577) 4Grider válasza hito (#110576) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mobilneten nem lehet máshogy megoldani, egy-egy cella kapacitása ui. nem korlátlan, x MHz-en y Mbps tolható egyszerre keresztül. Az lehetne a megoldás, hogy minden ház sarkára újabb tornyokat emelnének, de akkor nem lehetne kihozni egy korlátlan csomagot 1-2 tízezerből. Te sem örülnél neki, hogy ha pl. dolgozni szeretnél rajta, és 1-2 Mbps fogadna, mert a torrentezők ennyit hagynak neked. Vagy tv-t nézni, és nem tudnál egy adást sem szakadozás nélkül megnézni.

(#110578) anadroid válasza hito (#110574) üzenetére


anadroid
senior tag

Távollevők közti szerződés: Élsz a 14 napos elállással, kéred az eredeti állapot visszaállítását

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#110579) hito válasza 4Grider (#110577) üzenetére


hito
nagyúr

Semmi gond ezzel, megértem. A tájékoztatást hiányoltam, illetve ennek a nem éppen mellékes információnak az elhallgatását tartom sunyi dolognak. Köszi az infót mindenkinek! :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#110580) btudos válasza hito (#110579) üzenetére


btudos
veterán

Nem tartozik a normál felhasználás körébe a torrent (nem véletlenül lassítják a korlátlan csomagokban, simán be lehet vele dönteni a hálózatot, ha boldog-boldogtalan nekilátna torrentezni mobilhálón), szerintem alapból nem gondolnak rá. Neked feltétel, a többségnek messze nem, így talán érthető, hogy nem ez az első, ami eszébe jut a telefonos ügyintézőnek, semmi sunyiság nincs benne, egyszerű emberi hiba.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#110581) hito válasza btudos (#110580) üzenetére


hito
nagyúr

Ezzel nem értek egyet, tekintve, hogy ezért tették büntibe őket a napokban. Még el is fogadnám, amit írsz, de így nem.

Főleg ezért: megbüntették őket miatta => jön az ajánlat, ahol az ügyfél rákérdez, hogy ugye nem olyan a csomag, mint ami miatt megbüntették őket (nem tudtam, hogy miért kapták a büntetést, csak szalagcímet olvastam) => jön a gátlástalan hazugság, hogy neeeem, ez már nem olyan.

Nem nem jutott eszébe, hanem hazudott. Nyilván tudta, hogy miről van szó. Mondta is, hogy az csak a szeptember elejéig értékesített csomagokra vonatkozik (itt még mindig nem konkretizálta, hogy miről is van szó, de tudta), az újakra már nem.

Így is egyszerű emberi hiba?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#110582) btudos válasza hito (#110581) üzenetére


btudos
veterán

Értem, nem, így azért annyira nem kerek a történet.

Nem is értem, miért jó ezt csinálni, aki rákérdez, valószínűleg nem véletlenül kérdezi, így aztán úgyis visszaüt a hazugság. :U

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#110583) hito válasza btudos (#110582) üzenetére


hito
nagyúr

Mind1, a vérüket nem fogom venni, pláne, hogy visszafordítható a dolog :) Lehet, hogy ez az egy kötés hiányzott neki a kvótához.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#110584) Zeki


Zeki
nagyúr

Ebbe a hbo goba hol kell bejelentkezni?
Oké a jelszót kapom sms-ben, de mi a felhasználónév?

(#110585) Zeki válasza Zeki (#110584) üzenetére


Zeki
nagyúr

Törölhető az előző!

(#110586) bbmt


bbmt
senior tag

Azért kíváncsi vagyok mi fog változni a korlátlan csomagnál.
Nemrég ezt a kérdést tettem fel a face-n. Nem torrentezek,de vannak legális előfizetéseim és tartalmaim:

Kedves Telekom, mivel lakhelyemen Mezőtúron kritikán aluli az adsl sebessége, 10megabit/sec, ezért korlátlan adatelőfizetésen gondolkozok. Elriaszt a kitétel, hogy a sebességet a túlzott használatnál korlátozzátok. Nem használok torrentet, de havi 1 Terrabyte adatmennyiség össze tud jönni, ezek miatt: 4 smart TV mindegyiken Netflix 4K és HBO GO előfizetés, 2 gamer pc 100+ játékos Steam könyvtárral, Xbox one s és Xbox One X konzol szintén 100+ játékkal ami mind digitális. + a TV-ken non stop youtube a kisebb gyerekeknek+ 5 smart phone chat stb. Céges vpn-hez is csatlakoznom kell néha. A 4G internet nagyszerű értéket hoz kb 150-180 megabit/sec sebességet. Mit tudtok nekem ajánlani? Illetve ezek a fogyasztási szokások miatt korlátozva lenne-e a korlátlan mobilinternet?

A válasz kb nesze semmi:

A Korlátlan Net díjcsomaghoz tartozó SIM-kártya kizárólag mobiltelefon készülékbe helyezhető be. Szerződésszegésnek minősül, ha a SIM-kártyát az előfizető olyan eszközben használja, amely nem alkalmas mobil hanghívások bonyolítására (különösen, de nem kizárólagosan: router, modem, PC vagy notebook, gépek közti (M2M) kommunikációs eszköz, stb.). Kérjük, ezt a szempontot mindenképpen vedd figyelembe a döntés meghozatala során, illetve az alábbi oldalon http://bit.ly/1UpDBJD hálózatfejlesztéssel kapcsolatban adunk információt. Bízunk benne, hogy válaszunkkal segítségedre lehettünk.

A kanál a gyengék villája

(#110587) Zeki válasza bbmt (#110586) üzenetére


Zeki
nagyúr

Telefonról megosztható a neted otthon. Csak azt a teló nem fogja szeretni, meg aligha lesz olyan gyors a megosztott net.

[ Szerkesztve ]

(#110588) 4Grider válasza bbmt (#110586) üzenetére


4Grider
nagyúr

Havi egy TB adatforgalom napi 8 órában havi 30 nap alatt átlag folyamatos 10 Mbps sebességgel hozható össze. A tornyokat nem egy tucat ilyen embernek/családnak építik és tartják fenn. A mobilnethez jelen pillanatban túl nagyok az igényeid.

(#110589) bbmt válasza Zeki (#110587) üzenetére


bbmt
senior tag

Csak költői volt a kérdés feléjük na meg a kívancsiság. Flottás korlátlan net van sim-es routerben, 110-120Mbit a sebesség. A nagyfiam meg használja az adsl-t.
csak tényleg vicces, hogy ne torrentez és társaik vannak,de a legális dolgaimat sem használhatom mert adsl-en képtelenség az hbo go is magában, nemhogy mellé még legyen youtube vagy valami más...

A kanál a gyengék villája

(#110590) atoszmester


atoszmester
tag

Sziasztok,

Lányomnak van egy Domino kártyája az exem nevén. Szeretnék venni neki egy előfizetést.
Megoldható hogy a szám megmaradjon? Ha igen, akkor gondolom a rendelésnél szükség van az exemre is az engedély miatt.

Szerintetek van erre lehetőség?

(#110592) atoszmester válasza Penguin_ (#110591) üzenetére


atoszmester
tag

Köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#110594) Lackooo84 válasza bbmt (#110586) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Terrabyte? Az mi? :U Amúgy telefonnal szinte bárminek meg lehet osztani a netet, szóval ezt benyelték.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#110595) blackmajesty válasza atoszmester (#110590) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

telekom.hu/adategyeztetes

Ezzel a nevedre tudod írni a dominot, és nincs szükség az exedre. Utána már ha te vagy a domino tulaja mehet az átváltás.

(#110596) atoszmester válasza blackmajesty (#110595) üzenetére


atoszmester
tag

Jó ötlet, neked is köszi a választ!

(#110597) kovacsmi_74 válasza Lackooo84 (#110594) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Terrabyte az, amibe minden földi jó belefér.

(#110598) bbmt válasza kovacsmi_74 (#110597) üzenetére


bbmt
senior tag

Pontosan😄 direkt hagytam úgy, azt hittem hamarabb szól érte valaki...

A kanál a gyengék villája

(#110599) kali válasza hito (#110581) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Ne hagyatkozz csak az ügyintézőkre - tisztelet a kivételnek! -, mert sokszor nem a teljes valóságot mondják, hanem csak azt a részét, amit hallani akarsz, akár kerekítve/ferdítve is kicsit. (Anyagi érdekeltsége...stb.)
Az a biztos, ha ellenőrzöd a kapcsolódó ászf-ben: [link]

A büntetés még nem jogerős, de ha az lesz, szerintem megszüntetik a szolgáltatók a korlátlan mobilinternetes csomagokat, mert nem hülyék...

[ Szerkesztve ]

(#110600) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Nézegettem weben a díjcsomag váltást és ezt dobta a rendszer. Valóban csak ennyi lenne a kötbér? Ha kifizetem és ezzel bontom a jelenlegi hűségem, akkor akciós készüléket mikor hozhatok ki? Jelenleg van nálam egy részletre, de mi van ha kifizetem egyben a hátralevő összeget? Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.