Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110401) HellGreg válasza lugosi (#110400) üzenetére


HellGreg
őstag

Az se baj ha nem, neki elég egy A50 kp-ra, nincsenek nagy igényei. A lényeg hogy a telekom legyen független :DDD

[ Szerkesztve ]

(#110402) syIex


syIex
veterán

Borzasztó mértékben felbosszantott és ki is égetett a Telekom.
Tíz éve vagyok mobil előfizető náluk és ismét lejárt a hűségem. 2 éve volt havidíj kedvezményem és boldogan váltottam. Most eltelt a két év és ismét csomagot akartam váltani és ekkor szembesültem vele, hogy nincsen többé havidíj kedvezmény, hanem csak készülék kedvezmény van. Eszem ágába sincs készüléket venni és szerintem nem én vagyok az egyedüli ilyen ember, aki ezt a "kedvezmény" havidíjba szeretné felhasználni.
A legnagyobbat akartam kötni, de az 17950 lenne ami borzasztó összeg és nem vagyok hajlandó annyit adni érte, amikor ugyan az a pirosaknál 15990.
Erre a hónapra kipróbálom a Mobil M + Korlátlan netet (ami a lényeg lenne, bár telefonálni is sokat szoktam) ami 13950 még csak-csak elfogadható.
Na most beaktiváltam ezt és nyomtam egy speedtestet amiben a net 25/50 volt.
Le akartam tölteni a Word-ot viszont a rendes sebesség helyett 230 kb/s-el jön a torrent. Mi lehet a gond? Vagy esetleg az le van korlátozva?

Szerk.: A Seed tökéletes és biztosan nem azzal van a gond!
Szerk 2.: Néztem egy tesztet a telefonon és 2/67 mb volt az arány. Mi a jó égtől ennyi? :W

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#110403) Zeki válasza syIex (#110402) üzenetére


Zeki
nagyúr

A torrentet nem szeressék.

(#110404) syIex válasza Zeki (#110403) üzenetére


syIex
veterán

De leállítottam a torrentet és utána csináltam a speedtestet telefonon... :F
Plusz, hát ba..ák meg, akkor ne legyen korltlannak hirdetve... :W

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#110406) szabogabor10 válasza syIex (#110402) üzenetére


szabogabor10
veterán

Sajnos mostmár csak akkor van kedvezmény, ha több előfizetés van egy folyószámlán.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#110407) syIex válasza Penguin_ (#110405) üzenetére


syIex
veterán

Torrent a lassúság oka sajnos, most beszéltem egy ügyintézővel.
De örüljek, mert 9 ezerért legalább korlátlan, ha 230 kb/s is a sebesség...:DDD
Hát nem tudom, lehet 10 év után váltani fogok a pirosra, ha ott ez nincsen.... :(

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#110408) Szokenesz válasza syIex (#110407) üzenetére


Szokenesz
senior tag

Torrentet minden normalis szolgaltato lassitja, Telekom azt hiszem 2Mbit-re, ezzel nincs is semmi problema, lasd a Telenor halozatat, semmit sem lassitanak, igy mara videken a B20-as halozat mondhatni hasznalhatatlan. Nem regen emiatt jottem at a Telekomhoz, mert ott mar csucsidoben 1/1Mbit alatt volt a sebesseg.

Szerk.: Bar azert a 2Mbit-el nem ertek egyet, azert 5-10-el engedhetnek, legalabb a kevesbe terhelt idoszakban.

[ Szerkesztve ]

(#110409) JiMN


JiMN
tag

Sziasztok!
Ha 2020.január végéig kell befizetnem az utolsó készülék részletet, akkor mikortól tudok kihozni egy újat? Illetve ugyan úgy meg kell várni azt az időt ha előre kifizettem a maradék részletet? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#110410) Keem1 válasza JiMN (#110409) üzenetére


Keem1
addikt

Nem a törlesztőtől függ. Arany/platina előfizetés esetén 3 hónappal a hűség lejárata előtt, minden más esetben a lejárat utáni naptól.

Legalábbis korábban így volt, nem tudom, azóta változott-e.

[ Szerkesztve ]

(#110411) JiMN válasza Keem1 (#110410) üzenetére


JiMN
tag

Értem, köszi!

(#110412) kali válasza Keem1 (#110410) üzenetére


kali
legenda

Utóbbi esestben 30 nappal a hűség lejárta előtt.

(#110414) Keem1 válasza kali (#110412) üzenetére


Keem1
addikt

Köszi a kijavítást :R
Tényleg legenda vagy, kali :D

[ Szerkesztve ]

(#110415) zsoltzsolt válasza -secret- (#110413) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem mindegyiknek. Elég sok a kikötés, pl 2018. szeptember előtti Magenta 1-eseknek nem, aki már vett korábban igénybe HBOGO kedvezményt, nekik sem.

(#110416) gzbotii válasza gzbotii (#110269) üzenetére


gzbotii
veterán

Valaki megtalálta a Világ NET 2GB opciót az appban? Lehet megint én bénázok, de sehol se találom :F

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#110417) dptrsk válasza gzbotii (#110416) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

[kép]

nekem ott van a roaming szolgáltatások között

(#110418) Rotyi válasza gzbotii (#110416) üzenetére


Rotyi
aktív tag

Ami majdnem az, az nem az!

(#110419) gzbotii


gzbotii
veterán

Nekem csak ennyi opció van:

Ha itt nem jelenik meg, SMS-ben tudom majd aktiválni?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#110420) ubyegon2 válasza gzbotii (#110419) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A Világ NET 2GB csomag kizárólag havi díjas díjcsomagokhoz vehető igénybe, akciós jelleggel 2019.06.01-től.

Abban írják, amit linkeltél.

(#110421) gzbotii válasza ubyegon2 (#110420) üzenetére


gzbotii
veterán

Elsiklottam eme "apróság" mellett. Köszi a kiegészítést :R

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#110422) ubyegon2 válasza gzbotii (#110421) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

;) Igazán nincs mit! Épp reggel néztem mindkét előfizetés tipust az App-ban és onnan rámlett, hogy Domino-nál jóval kevesebb roaming opció van, így célzatosan kerestem a linkben, mert gyanús volt a dolog.

Ha már itt vagyok, kérdezek tőletek én is:

Domino rendelés online múködik valakinek? Nálam 11.-e óta beragadt a rendelés, eddig minden Domino SIM rendelés +2nap alatt itt volt. Gondoltam módosítok a szállítási címen, hátha nem örülnek, hogy T üzletbe kértem, de hiába megy végig a folyamat, a végén ugyanaz a cím marad.

Mit kell egy Domino SIM-en jóváhagyni ennyi ideig?

[ Szerkesztve ]

(#110423) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Az előfieztéses csomagokban a " és otthoni alapdíjas számok esetén"

Az alapdíjas az minden vezetékes szám Magyarországon?

(#110424) gzbotii válasza gzbotii (#110269) üzenetére


gzbotii
veterán

Szóval, akkor van olyan net opció Dominosoknak, ami EU-n kívüli is elérhető?

Szerk.: e szerint nincs roaming partnet Boszniaban a T-nek. Ez mit jelent? Nem fog működni az adatroaming, akkor sem, ha aktivalom a Travel & Surf 100MB opciót?

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#110425) ubyegon2 válasza gzbotii (#110424) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Érdemes lenne megnézned a helyi kínálatot, mert ez a 100MB-os T-s csomag.....

Prepaid Data SIM Card Wiki Bosnia and Herzegovina

Ha van még időd, akkor az Észt Surfroam SIM is egész jó, a SIM és szállítás ingyenes, a SIM ára, 15 euró lebeszélhető. Max az APN nevét kell megváltoztatni a network settingsben, kb 3 forint/MB-ra jön ki az ára.

(#110426) Zeki válasza ubyegon2 (#110425) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hungary, Pannon, Westel.
Nem nagyon nêznek utána a valóságnak.

(#110427) ubyegon2 válasza Zeki (#110426) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja, azt láttam, vigyorogtam is rajta, de ettől eltekintve tényleg jó kis SIM, ha szükség van rá.
Amúgy meg tudják, hogy nálunk kár aktualizálni a neveket, most ha belegondolsz, odaírnak a 4. szolgáltatót, akkor most minden nap figyeljék, hogy van-e négy egyáltalán.Még. ;] Szerintem banán és maffiaállamokat nem nagyon aktualizálnak.

[ Szerkesztve ]

(#110428) gzbotii válasza ubyegon2 (#110425) üzenetére


gzbotii
veterán

Néztem, és itt is ajánlottak, a gond ott van, hogy éjjel érkezünk meg Boszniába, ha minden igaz, akkor nem nagyon lesz, hogy hol vegyünk kártyát. Anélkül meg a navi is necces lehet.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#110429) Zeki válasza gzbotii (#110428) üzenetére


Zeki
nagyúr

Offline navit szerezz be.

(#110431) viktorhu válasza Penguin_ (#110430) üzenetére


viktorhu
veterán

A Here nekem nagyon jól teljesített Boszniában. Pontos sebességhatárok, jó útvonalak stb.

(#110432) Zeki válasza Penguin_ (#110430) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nekem megvan a Sygic , mikor akciós volt, megvettem. A Google térkép a forduljon észak-kelet felé az akármilyen utcába, halálra idegesített.
Ez még ha akarom az útra vetíti, merre kell menjek. Vagy gps közben dashcam a telóm.

(#110434) thomas77 válasza Penguin_ (#110433) üzenetére


thomas77
senior tag

Csak a navigáció indulásakor mondja be az égtájat. Utána soha. De az első lépés előtt nincs viszonyítási alap, ezért ez így rendben van.
A másik, hogy a gúgli ugye amerikai program. Kimész Amcsiba és láthatod, hogy minden belpiacos autóban ott figyel gyárilag az iránytű (az újakban digitális). Azzal nyilván nem olyan nehéz megoldani az első lépést sem.
A többi navigációs program nem fárasztja magát, hogy megmondja merre indulj. Elindulsz, aztán dirigál.
A térképrészlet letöltés szerintem is jó megoldás. Az usában én is ezt szoktam alkalmazni, de nem csak addig, amíg veszek egy telefonkártyát. Sajnos a lefedettség sokszor olyan, mint a filmekben. A legtöbbször van, aztán semmi...

(#110436) dptrsk válasza gzbotii (#110424) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Én úgy tudom Boszniában is van Roaming partnere a Telekomnak

(#110437) -secret- válasza dptrsk (#110436) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Oldalukon nem látom feltüntetve.

(#110438) gzbotii válasza Zeki (#110429) üzenetére


gzbotii
veterán

+Penguin_:
Nem akarok nagyon offolni a navi témában, még azért elmondanám az észrevételeim. Maps.me -t használtam régen sokat EU-n kívüli kiruccanáshoz, de nagyon sokszor megszívatott (személyautóval járhatatlan földutak, nem létező benzinkutak, etc). Here meg nekem (Moto G6, stock Android 9.0) nagyon instabil, ulticél keresése, kedvencekhez felvevése, navi indítása közben random kilép (crash). Szóval egyikre se bíznám magam (backup nélkül). GMaps még nagyon nem szívatott meg.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#110439) alexander12 válasza zsoltzsolt (#110415) üzenetére


alexander12
aktív tag

Ezt hol írják, nem hallottam róla sehol☹️

kíváncsi, OP8T

(#110440) zsoltzsolt válasza alexander12 (#110439) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Lehet én értem félre, de ezeket írják az oldalukon, többek közt:

Az ajánlatot csak a Magenta 1 kedvezménycsomagot igénybe vevő ügyfelek (2018. szeptember 1. utáni Magenta 1-es előfizetők) vehetik igénybe 2019. december 31-ig, amennyiben rendelkeznek havi díjas mobilinternet előfizetéssel.

Csak új HBO GO regisztrációhoz érvényesíthető a kedvezmény, korábban létrehozott HBO GO előfizetéshez a kedvezmény nem vehető igénybe.

LINK

(#110441) norbertoth


norbertoth
senior tag

Egyik cimbimnek volt hbo go-ja mert kapta valami promóban a Telekom-tól. Most aktiválta, bár azt írta neki hogy előfizetve engedte neki, viszont nem új reg volt neki hanem az előző, akkor kiszámlázzák neki?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#110442) zsoltzsolt válasza norbertoth (#110441) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Azt nem tudom, de én közvetlenül fizetek elő rá, mert úgy olcsóbb 😉

[ Szerkesztve ]

(#110443) j.davidovics


j.davidovics
csendes tag

Sziasztok! Hó végén jár le a hűségem, eddig még telefont nem hoztam ki. Ha majd meghosszabbítom, és feljebb váltok csomagban, később ugyan úgy jár készülék kedvezmény? Érdemes várni valami akcióra? Kamatmentes részletre venném, csak drágálom az xr-t és a 11-et is 😅

(#110444) Watto1991 válasza j.davidovics (#110443) üzenetére


Watto1991
senior tag

Az új rendszerben nagyon kevés a készülékekre adott kezdemény, a nagyon nagy csomagoknál van értelme. iPhone-ra nem szokott akció lenni, rendszeresen Huawei/Samsung akciók vannak.

(#110446) kalanchoe válasza Penguin_ (#110445) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Akcio most van régebbi modellekre, de sztem ez nem nevezheto akcionak.

(#110447) #86564352 válasza j.davidovics (#110443) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tavasszal volt akció (Cyber Tavasz, májusban járt le) talán ősszel Black Friday, Karácsony közeledtével is lesz valami és most az új iPhone modellek miatt. Most csak készülékkedvezmény és online kedvezmény 2x 6600 Ft van, tavasszal ez 11+10 volt egy iPhone 8 esetében, viszont a listaár is csökkent közben és más csomagok, szóval nagyjából ugyanott van a dolog szerintem a havonta fizetendő végösszegnél. Ha nem szükséges most új mobil inkább várj, ha kell akkor vegyél most mert óriási kedvezményekre nem számítok. Attól is függ pontosan melyik telefont nézed ki.

(#110448) j.davidovics válasza #86564352 (#110447) üzenetére


j.davidovics
csendes tag

Az xr-x-11 és az i8 között vacillálok. Nem sürgős, csak a csomag váltás, akkor ha váltok, a kedvezmény nem veszik el, csak nem lép életbe, mert nem hoztam ki készüléket, a csomag sem lesz kevesebb? Ha jól értem 😌

(#110449) #86564352 válasza j.davidovics (#110448) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ezekre lehet még akció szerintem ősszel-télen, hiszen most jöttek ki az új modellek. Ki kell szórni a régi készletet. Természetesen csak tippelek, mert tavasszal és előző ősszel ennél a mostani 6600 kedvezménynél emlékszem többet dobott ki a gép. Az új csomagok se rosszak magyar viszonylatban, ha például valaki nem telefonál és csak appokon keresztül ott a 35 Ft/perc és mobilnet csomag, amit a chat és zene nem fogyaszt. Olyat legozunk össze ami megfelel a célra.

(#110450) ptesza válasza #86564352 (#110449) üzenetére


ptesza
senior tag

Pont ezzel kapcsolatos lenne a kérdésem.

Pontosan megadja, hogy melyik alkalmazások nem fogysztják az adatkeretet.

De:
A díjmentes adatforgalom nem foglalja magában a beágyazott video- és hangfájlok lejátszását és letöltését, az alkalmazások letöltését és frissítését, a harmadik felek által biztosított alkalmazáson kívüli tartalmakra és funkciókra (pl. regisztráció, alkalmazás-letöltés, frissítés, beágyazott videó stb.) felhasznált adatmennyiséget.

Kérdésem az lenne ,hogy pl a FB-n egy megosztott videóra , amik egyébként maguktól is elindulnak, már számol adatforgalmat? A HBO GO csak addig ingyenes amíg el nem indítom a filmet?

Ezek maguktúl működő szolgáltatások ,vagy be kell kapcsolni/aktiválni?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.