Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60901) Xaels


Xaels
félisten

Viccet félretéve, jópofa dolog az a gumicsík/esetleg szarvasbőr de én ezek nélkül is simán le tudom húzni a vizet a plexiről. Akkor mi értelme van?

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#60902) Archer válasza Bogyó bá' (#60896) üzenetére


Archer
őstag

Eddig csak a sok-sok eurós kesztyűkön láttam ilyet.

Egyébként ha valaki mostanában sisakot akar, ez ennyiért ingyen van. Kicsit szeles (elvégre verseny sisak), de brutál jó sisak.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#60903) Something_


Something_
őstag

Ha mar sisak. AGV K5 jo sisaknak mondhato? Mondjuk az XR1100amhoz kepest. Habar shox oldalan sport sisaknak irjak, a shoeim meg sporttura.
Lehet rajtam marad egy ilyen sisak, ismerosnek adtam kolcson dellat, azt mondta csak par napig kell. Ez volt 2 honapja. (Habar jobban jarnek ha kifizetne.. )

(#60904) Czimby válasza Something_ (#60903) üzenetére


Czimby
addikt

Sehol sincs az XR1100-hoz a K5... Árban is kb fele volt új korában.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60905) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Hamarosan kész a gépem, el kéne hoznom. ;]
"Szerencsére" új hátsó gumi lesz rajta, és a cascom is szüneteltetve van a téli tárolás miatt. Fasza. :U (persze nem vállalom be a hazautat, tuti taknyolnék, amilyen sorom van)

Megleptem magam még december tájékán perforált bőrkabáttal. És utólag kérdezek... így szoktam. ;]
Akinek volt sima és perforált, melyiket szerette jobban? A perforált alá hűvösebb időben (10-15fok környékén?) aláöltöző gondolom kevés lesz, vékonyabb polár hosszú ujjú valami játszhat?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#60906) dellfanboy válasza RAiN91 (#60899) üzenetére


dellfanboy
senior tag

en tavaly vettem a lidl-be elotte meg a decathlon-ba alaoltozott. meglepo modon a lidl-minosegibb ill vastagabb es ezaltal melegebb a . ez a decathlon-s weedze muanyagabb. viszont negativ a lidl-nek hogy par mosas utan elkezd bolyhosodni(amit utalok), mig a decathlon-os nem.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#60907) amdk7


amdk7
aktív tag

Én mikor vettem a CBF600-at, akkor felhívtam az eladót, udvariasan megkérdeztem körül lehet-e járni illetve mik a hibái, milyen szervizek voltak rajta elvégezve. Majd kértem egy címet. Hornetet akartam venni, de mivel a miniatür képeken elég jól nézett ki, gondoltam utba ejtem. Megnéztem, hideg motorral beindította, körüljártam, kis gázfröccs, belenéztem a tankba stb. Mondom ok, megnézek még párat, ha érdekel visszacsörgök. Erre megkérdezte nem akarok-e menni vele próbakört. Mondtam, hogy nem, ha érdekel bepótoljuk és beszélünk az árról. (Itt már én is láttam, hogy eladó a motor.)
Majd megnéztem vagy 30-35db Hornetet és a siralmas felhozatal után visszakanyarodtam az eladóhoz, akitől pici alkudozás után megvettem.
És itt már páran írták, nagyon sok mindent le lehet szűrni abból, ahogyan beszél az eldó, amiket megmutat stb.

Később ezt a motort vette meg tőlem pityaa23, aki szintén Hornetet szeretett volna, de végülis ezt választotta.
- viszont ez az Ő története, ha gondolja elmeséli. :)

Aztán jött az FZ6N S2-m. Eladót valamennyire ismertem, halottam a motor előéletéről, elmentem hozzá, megnéztem. De már akkor tudtam, hogy viszem. Azt ki is próbáltam, de minimális sérüléstől eltekintve csip-csup állapotban volt. Itt nem is alkudoztam, csak annyit kértem, hogy 2hetet várjon mert most nincs pénzem, csak előlegezni tudom a motort. Erre Ő mondta, hogy ismerjük annyira egymást, hogy nem kér előleget (ne papirozgassunk), ha összejön a pénz megyek és hozhatom. :)
- 2hét múlva itthon volt a motor.

Aztán az asszonypajti kiszemelt egy ER6N-t (újabb kivitel). Ott volt alkudozás, mert magasról kezdte az eladó, viszont azt hiszem 50eFt-ot tudtunk lekanyarintani az alapárból, ami nem sok, de ez is Mo.-i 2014-es forgalombahelyezésü motor 4év műszakival, azt hiszem 6800km-el vettük, szervizkönyvvel stb.
Ott volt nálam a pénz, kifizettem, lepapíroztuk, hoztuk. Mondjuk az eladó srác kicsit fura volt, mert már nagyon mehetnéke volt biciklizni a haverjaival. Úgy kellett szólnom, neki, hogy millión felül legyen már tekintettel a mi időnkre és érdekeinkre is, aztán oda megy ahova akar, nem szólok bele. :D

Nem hiszem el, hogy olyan bonyulult lenne a vásárlás, ami tény, hogy bizonyos árszegmensben nagyon ki kell fogni és keresgetni a motort, de ha ezeken felülemelkedik a vásárló, akkor egyel magasabb árszinten már jobb a választék.
Az tiszta sor, hogy 600eFt-ért nem lehet karcmentes állapotot kapni semilyen motorból.

A kedvenceim a külföldről behozott keveset futott csodák, amik mennek 6-7eFt-ért sérülés mentesen. Aztán 5 különböző szügből nézve 3 különbüző színárnyalat fedezhető fel rajta. Senki nem tud semmit az előéletéről, olaj helyett fekete kulimász van benne... áhh láttam ilyet is, ahol az eladó hosszan ecsetelte hogyan tehetem 100%-os állapotba a gépet. :D Mikor mondtam neki, hogy a kormány konrétan ferde: vagy a telókba, vagy a kormányba van egy csavar, akkor először ellenkezett, hogy az egyenes, illetve sérülésmentes. Aztán belátta, hogy valóban van benne egy kicsi és mondta, hogy annyi a megoldás, hogy fellazítom a kormányt egyik oldalt "kiékelem" egy kis gumival vagy "valamivel" és jó lesz. :D :D :D A motorblokkra van külön festékje, ha gondolom ad belől... stb. :D

MOD:
StoneBridge-ről jut eszembe. Amit Ő vett motort ott meg konkrétan leegyeztettem az eladóval, hogy szombat de.-tt ott vagyok, ha valami változás van akkor legyen szíves szólni és hamarabb megyek... Pénteken hívom, hogy akkor a holnap ok-e, erre benyögi, hogy eladta. pfff Szóval ilyen is van...

[ Szerkesztve ]

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#60908) -Mosquito- válasza RAiN91 (#60899) üzenetére


-Mosquito-
őstag

LIDL-ben kétféle szokott lenni. Van egy kifejezetten motoros tavasszal kb 1-2hónap múlva kapható lesz és van a síaláöltözős verzió. Az inkább ősz felé szokott lenni,ha arra gondolsz akkor igen,hasonló mint a Decatlanos verzió. (Nekem abból a nadrág része van meg,de inkább ezeket használom tavasszal/ősszel: [link] ,[link] )

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60909) #79335424 válasza amdk7 (#60907) üzenetére


#79335424
törölt tag

"Nem hiszem el, hogy olyan bonyulult lenne a vásárlás"

Az nem is olyan bonyolult. Az eladás viszont igen. :)

(#60910) Bogyó bá' válasza -Mosquito- (#60908) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem a Lidl-es "motoros" verzió van (két db felső, egy alsó). Szigorúan kézzel mosom, és kb. 5-6 mosás után még egyáltalán nem szöszölődik.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60911) Czimby válasza amdk7 (#60907) üzenetére


Czimby
addikt

Ismerős most vett Svájcban 160e Km-t futott R1-et, 2008-as évjárat 300e Ft -ért kb.
Az állapota olyan mint idehaza a 15e Km-t futottaknak. Valóban túrázásra használta egy 50 év körüli manus.
Még ha pár év múlva motorcserés is lesz akkor is 700e Ft-ból van egy motorja ami idehaza 1.5 legalább.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60912) amdk7 válasza Czimby (#60911) üzenetére


amdk7
aktív tag

Tiszta sor.
De ezt ugye Ő vette közvetlenül az előző tulajtól, akivel jó esetben beszélt. Tudta, hogy mennyi km van a motorban, átnézte és ennek fényében megvette X Ft-ért.

Ha ugyanezt a motort megveszi egy kereskedő, rögtön visszatekeri a km-t jó esetben vesz rá 2db jobb gumit (ha nincs rajta) és már meg is hírdeti 800eFt-ért (plussz honosítás).
Mod: Most nézem 2008-as, akkor azt olyan millán felül hírdeti meg. :)

Lehet venni külföldön is jót (persze nem 4000km-el), de csak azért az 1db motorért kimenni, nem éri meg.
Svájcból az én munkatársam is hozott be 4-5 autót magának. (mármint egyszerre egyet-kettőt, aztán eladta).

[ Szerkesztve ]

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#60913) Czimby válasza amdk7 (#60912) üzenetére


Czimby
addikt

Kint sokkal jobb vételek vannak és nagyobb választék, sajnos ide a leharcolt fosokat hordják be a nepperek.

Vett egy KTM Duke-ot is a régebbit, valami 180e Ft, körül, de az már nem ennyire patika meg van benne kb 70e Km, de a határban bohóckodni jó lesz. Mondtam neki, hogy az nem olyan biztos, mert a supermoto futómű nem földúthoz van hangolva, meg vehet majd rá kerekekt is. AMi majdnem annyi pénz mint a motor volt :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60914) #79335424 válasza amdk7 (#60912) üzenetére


#79335424
törölt tag

Érthető. Svájc igazi motoros paradicsom. Tegnap pl. +10 fok volt és szikrázó napsütés a Bódeni tó környékén. Leengedett ablakkal mentem a kamionnal. Nincs egy kicsit felborulva a klíma?

(#60915) canniball válasza StoneBridge (#60905) üzenetére


canniball
nagyúr

A perforált kabát csupasz gépen melegben remek, 10-15 fokban viszont felejtős (még aláöltözővel is), arra másik dzseki fog kelleni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#60916) Ferdzsoo válasza canniball (#60915) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Egyetértek én a perforáltban kb 22 fok alatt fázom.
A nem perforált is kb 12-15 fokig kényelmes. Persze ez egyénfüggő is.
A másik pedig hogy ha egy aláöltözőn kívül bármi mást fel tud valaki húzni a bőrruha alá akkor az nagy rá....

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#60917) Topiccsendőr válasza #79335424 (#60914) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Tegnap en is arra voltam, bar nalam 1 fokot mutatott a kocsi estefele. Hauptwil es kornyeken meg egyenesen fos ido volt.
A tobbiek svajci motor kinalat temajahoz hozzaszolva:
Svajci veteleket enis szoktam nezegetni, pont most akarunk venni egy motort baratnom batyjanak, aki ott el, es en lennek a szakerto :) azert en annyira nem vagyok felborulva toluk. A valasztek csak bizonyos szegmensben nagyobb. Pl meg a nalunk olcso sv 650 is ott kbszott draga. Inkabb fiatal motorbol van sok, allapotuk igen vegyes. Majd' az osszes motor dragabb, mint nalunk. Innen kene hozni oda. Eppen ezert amit a nepperek tudnak csinalni, azaz ami megeri h behozzak, es lehet szakitani, az a rengeteget futott km ek visszatekerese, mert kulsore szepek, es jol at lehet kurni a nepet.
Ami miatt viszont paradicsom hogy az ilyen kis Hauptwil meretu falukban Sankt Gallen fele boklasztam, dobbenet miket latok, ki vannak rakva a mini motorkereskedes ele motorok, pl teljes karbonidommal ellatott gsxr 750. Ebbol ketto. Igazi karbon. De hogy hogyan termelik ki ezt, arra nagyon kivancsi kennek. Hiaba svajc, ez nem magyarazza.
Amin meg rohogok, az az, h ha valami ele odairjak, h svajci az tuti h nagyonjonak kell lennie, pl svajci hasznaltautok, azonnal dob egy hatast a vevo. Holott ott is ugyanaz a szar van.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60918) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

ez a 300kHUF-ert vett Yamaha eleg durva ami 2008-as mar-mar szamomra eleg hihetetlen kategoria, megha 160 k km is volt benne..

[link] talaltam itt ezt a honlapot de itt kicsit magasabbrol indulnak az r1-ek...

en storym:
lassan 6honapja elek hollandiaban de hogy a jo allapotu vasak nem olcsobbak mint otthon az fix. a valasztek nagyobb es az arak is...

karacsony elott neztem meg egy elso generacios r6-t(azaz 1999 evjaratut 16eves, fekete szurke gyari idomokkal pont mint amit Paulovits mester tesztelt a revube 99-be(csak a MOL matrica hianyzott a geprol). popec allapot a tulaja egy most 65 eves foszer, hasznalta palyan parszor meg az elejen de nagyreszt kozuton. szervizkonyve kitoltve igaz allt a motor 3 evet (2005-2008)kozott mert az oreg kulfoldon dolgozott, iden allitolag be se inditotta, volt a gepben 80k km. arra hogy mennyiert adta, kerem tippeljetek.

viszont neztem mas r6-t meg novemberben, ez mar masodik generacios volt de nem a forditott telos , fiatal torok/marokkoi srace, utangyartott idomok, tele monster matricaval... eldobta palyan ezert arulta, dekni karcos, idomok kuka,jobb index nem mukodott, kiherelt gyari dob. szervizkonyv nuku, 50k km. muszaki meg 1 evig volt rajta. beinditotta nem tunt veszesnek de ki tudja mikor cserelt olajat. mondtam neki adok 2k EUR-t kp-ba most ha eladja nekem(3k-ert hirdette). szerencsere nemet mondott azt mondta tul keves (mondjuk meg is szivom ha leokezza mert nem volt nalam annyi penzt :DD ). nem kotottunk uzletet, kb 2,5 het mulva irt egy emailt hogy eladta a gepet 2,6k EUR-t valami Lengyel sracnak... :C

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#60919) #79335424 válasza Topiccsendőr (#60917) üzenetére


#79335424
törölt tag

Estére már nálam is +1fok volt, de gyönyörű, tiszta idő. Akkor már a német oldalon voltam és a hegyek felől be lehetett látni az egész tavat. Gyönyörű látvány volt.

Sztem nem ugyanaz a szar van. Gazdagabbak, mint a németek, tehát több jut járműre is. A svájci közlekedési morál más, mint a német. Nem olyan "taposós". Sztem a svájciak másképp viszonyulnak a járművekhez. Átlagosan sokkal több különleges, régi autót és motort látok, mint máshol (kivéve Anglia). Svájcban láttam először élőben Citroen DS kabriót. A minap meg nem hittem a szememnek. Reggel hét körül poroszkálok egy falu határában. Egyszer csak egy mellékútról, velem szemben bekanyarodik párás ablakokkal egy Lamborghini Miura. Hány darab lehet belőle épen?

(#60920) Czimby válasza dellfanboy (#60918) üzenetére


Czimby
addikt

Nem hirdetés volt, hanem egy motoros ismeretségi körön belül vannak és így kaparintotta meg.
A régi tulaj pedig az uj BMW-re fog váltani, az S1000XR vagy mire.
De a Duke pl hirdetésben volt.

Amugy idehaza is vannak olcsón jó motorok, nem kell kimenni érte svejcbe :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60921) dellfanboy válasza Czimby (#60920) üzenetére


dellfanboy
senior tag

jo de akkor publikus vetelekkel ne keverjuk, ilyenekbol lesznek az urban legend-ek :N

amugy az altalad linkelt bomos-nel a tulaj se semmi FB-n:U

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#60922) StoneBridge válasza canniball (#60915) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Oks, valami hasonlót sejtettem,
Van a Dainese cordura kabátom, csak 2 helyen kiszakadt sajna + a vállprotektor szépen elkenődött, az cserés. A vállprotektor beszerezhető, az nem is gond, de varrni valahol tudják ezeket a kabátokat? Mert amúgy fasza kabát, termo béléssel 5 fok körül simán megfogja a hideget.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#60923) Something_ válasza StoneBridge (#60922) üzenetére


Something_
őstag

Én eljártam 10 fok környékén minden nap melóba bp-n, 2 aláöltözővel és pamut polóval elviselhető volt. Lehet 10 fok alatt is toltam, elfelejtettem már :D nov végéig jöttem motorral minden nap.
Tavaly dec 1-ig bírtam.

(#60924) #79335424 válasza StoneBridge (#60922) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem soha többet nem lesz vízálló. De, holnap hazaérek és megkérdezem Jenő barátomat, hogy nekik van -e vmi bevált módszerük/kontaktjuk javításokra.

(#60925) Topiccsendőr válasza #79335424 (#60919) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Kisebb tavok vannak, de. Azonnal autopalyaznak. Jeg hideg motorral. Az autok rohadnak. Tobb penzuk van, ezt abbol latom, h meg a kis autokbol is a legnagyobb felszerelzsegut veszik. De a hulyek itt is ugyanugy vannak. Lupo gti, meg a crz bol is mugent latok, c2 vtr. Mitsu lancer, rally artos matricaval, subaru sti, subaru justy azaz a negykerekes swift. Mondenbol a dragabb, de ezek elrohadnak, es amik a kereskedesekben vannak. Hat olcson nem lehet jot kapni. Kriozumok jonnek szembe, r8, 911, 458, i8 at mindig latok szembe jonni. Bregenznel a louis utan meg ott rohadnak kint a kereskedes elott a charger, mustang, stb. Ilyen szempontbol mas. De amugy sok a szemet itt is. Foleg a boyracerek ugyanugy szetkurnak mindent. Szoval csoda ittsincs.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60926) StoneBridge válasza Something_ (#60923) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Na, ez jól hangzik.
Én sem vagyok fázós, sőt... Nem te szoktál állni a Hunyadi téren a gépeddel? Vmikor nyáron mintha láttam volna.

Somatom: köszi!

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#60927) canniball válasza StoneBridge (#60926) üzenetére


canniball
nagyúr

Arról ne feledkezz meg, hogy a kolléga burkolt motorral tolja, neked pedig 0 a szélvédelmed!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#60928) Something_ válasza StoneBridge (#60926) üzenetére


Something_
őstag

De, de. Én vagyok az :-)

(#60929) StoneBridge válasza canniball (#60927) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Nyilván, sokat számít a burkolat. Nyáron valamelyest fejlődött nálam is a szélvédelem, kevesebb jut a felsőtestemre, mert felkerült egy alu szélterelő.
Bukóra leszek még kíváncsi, mert élesben nem teszteltem az újat, ott szempont lenne, hogy halkabb legyen mint az előző (bár a tesztek pont nem erről a jó tulajdonságáról írnak).

(#60928) HGabor89 Ahha, akkor majd szezonban ha arra járok és ott leszel jobban megcsodálom a paripát.

[ Szerkesztve ]

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#60930) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Gyertyát mi alapján cserélünk vagy sem? Manualban az van hogy a mostani km-nél lenne nekem ellenőrzés. De a konkrét cserét csak a mostani km majd duplájára ír.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#60931) Topiccsendőr válasza Ferdzsoo (#60930) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mennyire koptak meg az elektrodak.
Mennyivel novekedett a gyertyahezag.
Testelektrodabol mennyit szedett ki eddig.
Szemrevetelezes alapjan megallapithato.nalam palyahasznalattal 10 e km kent cserelni kellett a sornegy 600 ban.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60932) #79335424 válasza Ferdzsoo (#60930) üzenetére


#79335424
törölt tag

A gyertyából sokminden megállapítható a motor működéséről. Pl.:
Őzbarna = egészséges működés
Fekete = túl dús keverék
Fehér = túlhevüllés = szegény keverék, nagy előgyújtás
Fekete lerakódás = égett olaj = kopás, vagy szelepszárszimmering

Ezen kívül, még csomó jel van. Az elektródák kopásformája, a szikra színe és intenzitása, stb.

(#60933) Topiccsendőr válasza #79335424 (#60932) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Manapsag minden injektoros motornak, sot akar karbisnak is feher a gyertyaja. Egyaltalan nem kell megijedni ekkor. Csak a 2T nel.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60934) #79335424 válasza Topiccsendőr (#60933) üzenetére


#79335424
törölt tag

Elég baj az. Sajnos, 2004 -től az összes HD is injektoros. Szerencsére FXDX -ből még sikerült megcsípnem az utolsó, 2003 -as, raktári példányt. Már csak ez a fehér volt, de inkább a fényezés, mint az injektor. Én még ilyen "régimódi" vagyok. :)

(#60935) Topiccsendőr válasza #79335424 (#60934) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Me' lenne baj?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60936) -Mosquito- válasza Ferdzsoo (#60930) üzenetére


-Mosquito-
őstag

48-nál csere. :)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#60937) emre


emre
veterán

Ha nem lenne már két motorom, és épp most szeretnék egyet.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#60938) #79335424 válasza Topiccsendőr (#60935) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mert ez nem jó a motornak. Az emissziós értékek betartása miatt szegényítik el a keveréket. De, a benzin nem csak táplál, hanem hűt is. Ennek hiányát mutatja a gyertya állapota. Ugyanez vonatkozik minden egyéb alkatrészre is az égéstérben. Pl. a szelepekre.

(#60939) Topiccsendőr válasza #79335424 (#60938) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha barmilyen termikus baj lenne, megragadna, a szelepek meg elegnenek. Nimcs ezzel semmi baj.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60940) polimorf


polimorf
tag

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#60941) #79335424 válasza Topiccsendőr (#60939) üzenetére


#79335424
törölt tag

Már önmagában a gyertya színe is jelzi, hogy baj. Fehér = magas hőmérséklet. Az más kérdés, hogy a szelepek kibírják -e. Pirosba is lehet forgatni a motort, hisz kibírja. Csak rövidebb lesz az élettartama.

[ Szerkesztve ]

(#60942) Topiccsendőr válasza #79335424 (#60941) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#60943) #79335424 válasza Topiccsendőr (#60942) üzenetére


#79335424
törölt tag

Linkelgethetsz bármit, akkor is ez a helyzet. Sanszos, hogy erről a témáról alaposabbak az ismereteim, mint a tied. Hacsak nem vagy Te is autóvillamossági műszerész. :) Valószínűleg nem vagy az, mert ha az lennél, akkor nem vitatnád, amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#60944) FIREBLADE78 válasza #79335424 (#60943) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

:DD
Végre vki kiosztotta :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#60945) Genesistibi válasza #79335424 (#60943) üzenetére


Genesistibi
tag

Édesapám eredeti szakmája (sima mezei) villanyreszelő, múlt héten szedtük ki egy Daewoo Matiz (800ccm, 3 henger) gyertyáit és ugyanezen elvek alapján vizsgálta meg őket. Mivel (őz)barnák voltak úgy gondolta nem azzal van baj. Igaza volt, az ékszíj volt laza + felcseréltünk két gyújtáskábelt. :)

[ Szerkesztve ]

(#60946) KoVee84 válasza #79335424 (#60938) üzenetére


KoVee84
senior tag

Tehát az injektor "evolúciós zsákutca"? :C :DDD

(#60947) Czimby válasza KoVee84 (#60946) üzenetére


Czimby
addikt

Szerintem ilyet nem mondott...

De az tuti, hogy az emissziós értékek fontosabbak mint az élettartam, legalábbis a gyártóknak.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60948) Ferdzsoo válasza Czimby (#60947) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ígyvan. Lásd VW. ;] :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#60949) Czimby válasza Ferdzsoo (#60948) üzenetére


Czimby
addikt

A Tesla újfajta pollenszűrőt szerel az autóiba, hogy tisztább legyen a lebegő az utastérben...
Ha esetleg dugóban egy VW mögött állnának :DDD

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#60950) KoVee84 válasza Czimby (#60949) üzenetére


KoVee84
senior tag

És az új Tesla Model X-ben, van olyan feature, hogy kicsit túlnyomásos az utastér a kinti levegőhöz képest, ami által a szmog nem jut be :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.